UIT HET BUITENLAND Het kabinet Doumergue samengesteld. De terugkeer van Gaston Doumergue. WEERBERICHT. Een regeering op breede basis. De Neo- Socialist Marquet Minister van Arbeid. Barthou aan Buitenlandsche Zaken, Maar schalk Fétain aan Oorlog Nog steeds rumoerige tooneelen inde Fransche hoofstad FRANKRIJK. Gaston Doumergue is thans gereedgeko men met zijn kabinet. Gisteravond publi ceerde hij de officieele lijst welke als volgt, is samengesteld: premier, minister zonder portefeuille GastonDoumergue; staatsministers zonder portefeuille Tardieu en Herriot; Justitie Chéron; Buitenlandsche Zaken Barthou; Binnenlandsche Zaken Sarraut; Oorlog Maarschalk Pétain; Marine Piétri; Lucht vaart Generaal Denain; Financiën Germain Martin; Nationale Opvoeding Berthod; Open bare Werken Flandin; Handel Lamoureux: Arbeid Marquet; Pensioenen Rivollet (is geen lid van het parlement, oud-strijder) Landbouw Queille; Koloniën Laval; Volks gezondheid Marin; Koopvaardij William Bertrand; Posterijen Mallarmé. BARTHOU, minister van buitenlandsche zaken. De nieuwe min:.-er van arbeid is de be kende neo-soeialistische burgemeester van Bordeaux Marquet. De nieuwe minister van pensioenen, Rivol let, is se cr et ar is - g ene r ala van den algemee- nen bond van oud-strijders. In het nieuwe kabinet zitten vier leden, die geen deel uitmaken van het parlement' n.l. Doumergue, Pétain, Denain en Rivollet, voorts vier senatoren, twee van de democra tische Imkerzijde, een van de radicale de mocratische unie en een onafhankelijke, en twaalf Kamerleden n.l. vijf radicaal-socia listen, één neo-socialist, twee leden van de radicale linkerzijde, twee links-republikeinen een van het republikeinsche centrum en een van de republikeinsche federatie. Proclamatie van Doumergue. Gisteravond heeft Doumergue de volgende proclamatie, die' overal te Parijs is aange plakt, uitgevaardigd: Burgers! Ik ben ge roepen een regeering te vormen ten behoeve van een godsvrede, kalmeering en gerechtig heid. Deze regeering is gevormd. Uit haar naam noodig ik u uit op uw beurt uw plicht te doen en af te zien van iedere agitatie door boven alles het belang van Frankrijk en de republiek te stellen". Chiappe's terugkeer geëischt. De voorzitter van den Parijschen gemeen teraad heeft stappen gedaan bij den minister van binnenlandsche zaken, waarbij hij den eisch uitsprak, dat de regeering den vroege- ren prefect van politie, Chiappe en den uit solidariteit met hem tegelijkertijd afgetre den prefect van de Seine, Renard in hun functie zal herstellen daar zij het volle ver trouwen genoten van de Parijsche bevolking en opgewassen zijn tegen hun taak. De mi nister van binnenlandsche zaken, Sarraut wees er op, dat niet hij, maar de regeering hierover beslissen kan. Wordt Chiappe gezant in Brussel? De „Ma-tin" heeft vernomen, dat Chiappe een in die richting gaand voorstel van de regeering in het belang van kalmeering van de openbare stemming, in dank heeft afge wezen. Volgens dit blad zou Chiappe benoemd worden tot gezant te Brussel en zou Renard weer in zijn oude functie terugkeer en. Botsingen en plunderingen. PARIJS, 9 Febr. (V. D.) Op verschillende plaatsen der stad zijn hedenavond weer vrij hevige botsingen ontstaan. De communisti sche betoogers verzetten zich tegen de ont binding hunner optochten door de politie. Eenige personen werden bij plunderen ge arresteerd. Ook de bereden mobiele garde werd verscheidene malen in den strijd ge worpen. De vrachtauto's der politie brachten den geheelen avond versterkingen van het eene punt naar het andere. In de straten van de Oostelijke Banlieu, vooral op den boule vard Belleville weten de communisten zich op straat te handhaven. Volgens schatting bedraagt het aantal betoogers 10.000. In den loop van den avond drongen de demonstran ten ook door in een hall van de Gare de l'Est, waar zij begonnen te plunderen. Politie en brandweer snelden derwaarts en het kwam tot heftige botsingen, in den loop waarvan een politie-agent door een revolverschot werd gedoód. Kerk in brand gestoken. IDe in de buurt van het station ge legen St. Josefskerk werd door de betoogers in brand gestoken. De brandweer heeft een aanvang gemaakt met het blusschingswerk. De ongeregeldheden bij de Gare de l'Est, die reeds vermeld werden, zijn van vrij ern- stigen aard geweest. Driemaal moest de poli tie tegen de zich steeds weer opnieuw vor mende groepen oprukken. Deze groepen be stonden uit 50 tot 100 man en maakten van vuurwapenen gebruik. Aan beide kanten vie len tal van gewonden. 1-Iet bericht, dat een agent door een schot in het hoofd gedood was, wordt niet bevestigd, wel zijn twee agen ten met zeer ernstige wonden in den buik naar het ziekenhuis gebracht. Om 11 uur verplaatsten de betoogers' hun actie meer naar de buitenboulevards. Het raadhuis van liet elfde arrondissement werd door hen om singeld en de vensterruiten werden ingesla gen. De toesnellende politie verjoeg echter spoedig de aanvallers. Een poging om de St. Ambroisekerk in brand te steken is mislukt. Het beginnende vuur werd spoedig gebluscht. De autonome ambtenarenbond had zijn aanhangers opgeroepen deel te nemen aan de communistische betoogingen. In gesloten op tocht trokken 800 leden naar de Place de la République, doch onderweg reeds werden zij uiteengejaagd. Hierbij zijn vele deelnemers gewond. Betoogers op de Place de la Concorde beschoten. PARIJS, 9 Febr. (V. D.) Hedenavond laat vielen de eerste schoten op de Place de la République, die voor dien betrekkelijk rustig was geweest. Een groote stoet betoogers werd bij het oprukken naar het plein door de mobiele garde met schoten ontvangen. Spoe dig daarop werden de eerste gewonden weg gedragen. Steeds weer ging de politie tot den aanval over en telkens vielen nieuwe scho ten Tot dusverre zijn, naar wordt medege deeld, 300 personen gearresteerd. Omtrent het aantal gewonden zijn nog geen gegevens verkrijgbaar. Deelnemers aan de demonstraties van Woensdagavond zijn ter beschikking gesteld van de justitie. Tegen 7 personen, die op agenten van politie hebben geschoten, is een aanklacht ingediend wegens poging tot moord. Onder deze zeven beklaagden bevindt zich een Arabier. De mensch in de toekomst. Duitschland. Dienstplicht van een half jaar voor de studenten. Volgens mededeeling van het departement voor den arbeidsdienst der Deutsche Studen tenschaft zal de Deutsche Studentenschaft van Pasc-hen 1934 af een dienstplicht van een jaar half invoeren voor alle abituriënten die willen gaan studeeren. Abituriënten die niet voornemens zijn te gaan studeeren, zullen niet onder dezen dienstplicht vallen. De dienst begint op 5 Mei en omvat 4 maanden arbeidsdienst en zes weken dienst in kampen van de S.A. Oostenrijk. Dollfuss zal stadhouders aanstellen. Bondskanselier Dollfuss heeft gisteren den bondsleider der Heimwehr, Starhemberg, den bondscommissaris Steidle en eenige leiders der Heimwehren ontvangen. De conferentie van den bondskanselier met de „Landeshaupt leute" over de eischen der Heimwehren is uitgesteld tot Maandag. In de regeeringspers wordt verklaard, dat het eerste stadium voor de uitvoering van den nieuwen autoritairen koers reeds is af gesloten. Een ingrijpende nieuwe organisatie van het geheele staatkundige leven is te verwachten. De regeering zou voornemens zijn de „Landeshauptleute" te benoemen tot stadhouders, die direct ondergeschikt zouden zijn aan den bondskanselier en zonder de parlementen der landen met een kleine advi- seerende commissie de leiding in de bonds- landen op zich zullen nemen. De beslissing in deze berust bij Dollfuss. NIEUWE RUSSISCHE STRATOSFEERTOCHT. ONDER LEIDING VAN PROF. PROKOWIEW Naar het „Berliner Tageblatt" meldt, wordt in Moskou ondanks de catastrofe van de „Ossoaviachim" een nieuwe stratosfeervlucht voorbereid. De nieuwe ballon bevindt zich reeds in aanbouw in de groote Moskousche vliegtuigfabriek. Men zal bij den bouw pro fijt trekken van alle ervaringen, welke bij de jongste catastrofe zijn opgedaan. In de eerste plaats zal in den gondel een automatische radiozender worden gemon teerd, welke voorzien zal worden van een pa rachute. Door dit automatisch werkend toe stel zal het ten allen tijde mogelijk zijn, van de aarde af door radiopeilingen de nauwkeu rige standplaats van den ballon te bepalen. Verder zullen drie groote parachutes aan de gondel worden bevestigd, opdat de beman ning hiervan indien dit noodig mocht zijn ge bruik zal kunnen maken. Bijzondere zorg wordt besteed aan de fabricage van de ver binding tusschen gondel en ballon. De nieuwe stratosfeervlucht zal onder leiding van den bekenden Russischen stratos- feervlieger, prof. Prokowiew, plaats vinden. Prokowiew hpopt een hoogte te bereiken van ruim dertig-duizend meter. In officieele Russische kringen wordt met nadruk erop gewezen, dat door de jongste catastrofe het onderzoek van de stratosfeer geenszins onderbroken is, integendeel wordt, thans het eenmaal begonnen werk met nog grooter energie voortgezet. De nieuwe opstijging zal plaats hebben in het midden van Maart. Men gelooft, dat dan in het district Moskou de weersomstandighe- dan bijzonder gunstig zullen zijn voor een dergelijke vlucht. De nieuwe stratosfeerballon zal genoemd worden naar de drie bij de jongste vlucht om het leven gekomen stratosfeervaarders, prof. Fedasseje-nko, Wasenko en Osyskin. MILLERAND 75 JAAR. Alexander Millerarid, Fransch Senator, oud-minister, oud-minister-president en oud-president der Fransche republiek, wordt bede» jaar. ZONDER: oogen. ooren. teenen. Hoe zal de mensch van de toekomst er uit zien? De Duitsche geleerde Desiderius Papp geeft hier een antwoord op in zijn boek: Het Lot van de Schepping. De mensch van later zal ons beschouwen als wild en ruw, zooals wij den mensch uit het steenen tijd perk beschouwen. Onze tanden en ooren en teenen zullen verdwijnen. The News Chronicle beschrijft den door Papp voorspelden mensch als volgt: tweemaal" zoo lang, als tegenwoordig; met een geweldigen schedel, zijn hersens wegen 3 kilo; kan met die hersens electro-magnetische golven ontvangen en uitzenden. Zóó spreekt hij; bezit een mond, die eigenlijk geen naam mag hebben, daar hij niet hoeft te spreken en wat voedsel betreft, volstaat met een pil; he»Jt dus ook geen tanden noodig; heeft dank zij zijn stereoscopischen zin geen oogen noodig, noch ooren, noch smaak of reuk; bezit derhalve slechts sporen van oogen, ooren, neus en tong; heeft geen haar. Het mensehelijk ras is echter daarna ge doemd tot uitsterven. Reeds eerder hebben geleerden voorspeld, dat de mensehen zullen sterven van de koude, omdat de zon afkoelt, Bovendien bestaat er de kans, dat een of andere onbekende ster onze baan kruist en de aarde wegvaagt. Dr. Papp stelt ons gerust door de mededeeling, dat wij daar niets meer van zullen weten Maar de mensch zal vergaan, zooals de Mastodont, de Stegosaurus en de Iguadadon vergingen. Na den mensch zal het insect de heerscher van de aarde worden. Dr. Papp heeft geen hoogen dunk van den mensch in vergelijking met de mier. Mieren, zegt ie, met hun groote. intelligentie, hun gepantserde lijven, hun macht om tele, pathisch met elkaar in verbinding te komen, hun discipline zijn van beter ras dan de mensch. Als ze het onhandige ras van den mensch kwijt zijn, dan zullen zij de aarde beheerschen. Het is een geruststelling voor ons, dat dit pas over millioenen jaren zal gebeuren Wat de ex-president van de Republiek mü vertelde. Ook een enkel woord met Herriot. (Van onzen Parijschen correspondent). DE „METALLGESELSCHAFT" TE MOSKOU GESLOTEN. HET PERSONEEL GEARRESTEERD. MOSKOU, 9 Februari (V.D.) Het Mon- tangegebouw van de Metallgesellschaft A.G. te Frankfurt a. M. en haar drie dochteron dernemingen, dat sedert 1928 te Moskou is gevestigd, is door de Sovjet-autoriteiten ge sloten, terwijl het geheele personeel waar onder ook., de chef van het bureau is ge arresteerd. De Metallgesellschaft heeft van de Sovjet- regeering nog geen officieele mededeeling van het gebeurde ontvangen en is er tot nog toe niet in geslaagd de motieven der Sovjet-autoriteiten te vernemen. REPUBLIKEINSCHE AANVAL OP ROOSEVELT. BESCHULDIGD BIJ EEN SCHANDAAL BETROKKEN TE ZIJN. Uit Washington: Het nationaal comité van de republikeinsche partij heeft een brochure uitgegeven, waarin Roosevelt heftig wordt aangevallen en beschuldigd wordt verant woordelijk te zijn voor het schandaal bij openbare werken; aangezien hij de adminis tratieve regels niet in acht heeft genomen. Dit is de eerste maal, dat een president der V. S. persoonlijk met een zoodanige heftig heid door de oppositiepartij wordt aange vallen. HUISZOEKINGEN IN WEENEN. OPWINDING IN ARBEIDERSKRINGEN. De politie heeft huiszoekingen verricht in verschillende bureaux van den sociaal-demo- cratischen Schutzbund te Weenen en in an dere plaatsen van Neder-Oostenrijk, Ver schillende partij-secretariaten werden dooi de politie bezet en talrijke documenten zijn in beslag .genomen. Dit optreden van de politie heeft groote opwinding onder de arbeiders veroorzaakt, die met staking dreigen. Men neemt aan dat dit optreden van de politie een gevolg is van de eischen, door de leiders van de Heimwehr gesteld. Het officieele correspondentieblad van den Landbund is in beslag genomen, wegens een oproeping, wel'ke de partijleiding tot Dollfuss heeft gericht en waarin o.a. gezegd wordt, dat in den strijd tegen het nationaal-socia- lisme niet naar de gezindheid, doch naar daden moet worden'gekeken. De regeering moet terstond op natio'nalen grondslag ge reconstrueerd worden. De,ze in beslagneming 'heeft veel opzien ge wekt, daar de Landbund de partij van Winkler is. zoodat dit als een aanwijzing wordt beschouwd, dat het voorstel van den Landbund, om ook nation aal-socialisten in de regeering op te nemen, van de baan is. Het heeft zeer de aandacht getrokken, dat tot deze actie is overgegaan, terwijl de bonds kanselier niet te Weenen was, doch te Boeda pest vertoefde. COSÏJNS NAAR DE STRATOSFEER. IN HET VOORJAAR. BRUSSEL, 9 Februari (V.D.) De mede werker van professor Picard, ingenieur Cosyns, bereidt tegen het voorjaar een nieuwen tocht voor naar de stratosfeer. De bouw van dsn gondel is bijna geëindigd. Parijs, 8 Februari, j De stad bood vanmorgen al een zeer zon derlingen en triesten aanblik. Toen we per autobus (de taxi-staking duurt nog steeds) door de Rue Tronchet naar het station reden waar Gaston Doumergue moest aankomen. Geen krantenkiosk was heel gebleven en alle winkelramen, van het eerste tot het laatste huis waren ingegooid. We reden door bergen glasscherven, over aan stukken geslagen roosters en riooldeksels, moesten omwegen maken om uitgerukte boom-en niet in splin ters te rijden. Dat is 't uitvaagsel, dat in den afgeloopen nacht vergeefsche pogingen deed om de Gare Saint Lazare te bezetten. Als in alle oproeren komen ineens de duistere ele menten te voorschijn om te plunderen en we 'verwonderen er ons dan ook niet over dat de politie, toen we hedenochtend heel vroeg huiswaarts wilden keeren héél scherp optrad. Uit het telegram hebt ge reeds kunnen zien, dat deze voortgezette opstootjes weer het le ven van twee burgers hebben gekost. En zoo kan het nog wel een tijd doorgaan; het uit vaagsel ziet noode dat het fatsoenlijke pu bliek zich thans begint te onthouden van alle demonstraties, nu door het aftreden van heb ministerie Daladier en de belofte van Dou mergue om een nieuw ministerie te vormen, weer een zeker vertrouwen is teruggekomen. Aan het station heersohte, ondanks het vroege ochtenduur een geweldige belangstel ling. Een uitgebreide ordedienst zorgde er voor, dat slechts de rechthebbenden toegang- kregen tot het perron van aankomst van den trein van Toulouse. En nauwelijks staat de trein stil of daar verschijnt voor een van de raampjes het vriendelijke gelaat van onzen .altijd glimlachenden Gaston Doumergue, of. zooals het publiek hem nu eenmaal sedert jaren noemt van „onzen Gastounet" Even, ontwend, kijkt hij op wanneer de photogra- fen op hem toesnellen om een photo te ma ken, maar dan is hij weer de president en vriendelijk lachend, terwijl in de verte het publiek reeds de Marseillaise begint aan te heffen en kreten van „vive Gastounet" ver gunt hij de ver-zamelde journalisten om na derbij te treden. Gaston Doumergue heeft een merkwaardig geheugen: hij kent van ons allen nog den naam en 't weerzien lijkt meer op dat van twee oud-collega's die elkaar in lang niet hebben gezien (de President ont ving altijd met een „bonjour, mon cher con frère) dan op de eerbiedige begroeting van een journalist aan iemand, die den hoogsten post van de Republiek heeft bekleed. U bent dus speciaal gekomen om mij te zien, zoo lacht hij, terwijl hij uitstapt. En als iemand onzer hem een compliment heeft ge maakt, zoo friscli en jong hij er uit ziet: Ja, maar dat neemt allemaal toch niet weg dat ik dik in de zeventig ben. En ik heb twee nachten achter elkaar in den trein door gebracht, maar enfin,- ik ben nog niet al te vermoeid. En dan te denken dat ik vanmor gen in Marseille had moeten zijn. Mijn kof fers zijn daar al aangekomen. Het lag eigenlijk in uw bedoeling om u vandaag in te schepen voor Egypte-, niet waar, meneer de President? En of. Hebt u er niet al te veel spijt van dat het feest niet doorgaat? Doumergue barst ineens in lachen uit en met zijn heerlijk accent van de Midi: Ah, vroolijke snuiterik weet waar u naar toe wilt, u wilt me aan het praten bren gen over de politiek, maar ik moet u eerlijk vertellen dat ik daar geen snars van begrijp: hoor- Enfin, ik zal u niet heelemaal teleur stellen en u een geheim toevertrouwen ik gazoo strakseen bezoek brengen aan den President van de Republiek. Maar kijk eens, ik heb een fantasiehemdje aan en als oud president van de Republiek moet ik toch netjes voor den dag komen en daarom ga ik allereerst een stijf boordje om doen. Meneer de President, ik ben u buiten gewoon dankbaar voor uw onthullingen, maarenfinU weet wel dat héél Frankrijk op u wacht als op een redder. Laten we niets overdrijven, mon petit. Ik wantrouw hij voorbaat alle „redders" en heb niet het minste vertrouwen in z.g. „won deren". Op stuk van zaken ben ik ook geen fétiche. Ze hebben me gezegd, dat ze me noo dig hadden, dat Frankrijk me noodig had en daarom ben ik gekomen en zal ik zoo goed mogelijk mijn best <loen om er iets van te maken. Er bestaat bij ons in het zuiden, waar we vaak met groote droogte hebben te kam pen een oud spreekwoord: als er eenheid be staat, dan laat men het regenen. Nu aan de waarheid van dat woord heb ik sedert giste ren vaak gedacht. Ik ben nooit van idee ver anderd. De politiek, weet u, is niet zoo'n in- gewikkeld ding, het moet niet een veldslag zonder einde zijn, maar eenvoudig een quaes- te van logica. Van tijd tot tijd moet elk mensch, elk wezen eens een levensregel, een gewijzigd regime volgen Dat doet goed, zoo'n verandering. Een matiging is noodig. En 't zelfde voor de politiek. Van tijd tot tij-d heb ben we daar een regime van nationale een heid noodig. Maar, ik heb vertrouwen. Ik hoef er u niet aan te herinneren hoe Frank rijk altijd, de geheele geschiedenis door, op het meest critieke oogenblik, als alles verlo ren scheen de eenheid weer heeft terugge vonden en hoe men zich eensgezind weer op richtte. Als men alles verloren waant is de redding daar. Oh, sedert ik ambteloos bur ger ben heb ik veel gereisd en veel om me heen gekeken en ik heb weer eens gezien welk een heerlijke vitaliteit ons land heeft. Als we eensgezind waren zouden we in me nig opzicht een prachtig voorbeeld kunnen geven aan heel de wereld. Dus u komt voor goed terug naar Parijs, meneer de President? En zonder heimwee? Ja, voor mijn vrouw en -mij is het wel een heele onderneming om ons rustige le ventje daar, buiten, op te geven. Maar mijn vrouw heeft zelf gezegd: we hebben niet het recht om alleen aan ons zelf te denken. En is het uw voornemen, om in het nieuwe ministerie zelf een portefeuille te ne men? Neen, ik stel me voor om alleen het pre sidentschap op me te nemen, maar niet een bepaald departement .Of ik jonge menschen of ouden zal nemen? r- Ik ken zooveel oudjes dié jong 2ijn en zooveel jonge kerels die ouwe heertjes zijn. het( eenige wat ik wil is om een serie kun dige menschen om me heen te verzamelen. Dan de groote vraag, een beetje schuchter En de quaestie van de Kamerontbinding? Men beweert dat u er een voorstander van bent Zij die dat zeggen, weten meer dan ik. Ik ben geen revolutionnair en wil voor alles de Constitutie eerbiedigen. Dat die Constitu tie niet voor wijzigingen vatbaar zou zijn, dat beweer ik pok niet maar dat is een zaak die niet maar zoo een, twee, drie wordt verkre gen. Voor het oogenblik zal ik me dus aan den ouden vorm houden. En.nu laat u me toch over politiek praten Het is een ware zegetocht geworden door Parijs. Het leek wel of 't de intocht van een vorst was. Aan alle vensters, op alle balcons, op alle trottoirs stond het zwart van de men schen en de herhaalde kreet: Vive Gastounet, plantte zich voort. En Gastounet, als in de goede dagen toen hij nog President van de Republiek was wuift en wuift en zwaait met zijn hoed. We moesten op den Grooten Boulevard zijn en het toeval wilde dat we juist op het hoekje van de Rue de Maurey, aan den stillen uit gang van een groot hotel, waar hij altijd af stapt, den heer Herriot ontmoetten. En na dat we den gewezen voorzitter van den mi nisterraad hadden mogen begroeten, hebben we hem natuurlijk zijn indruk gevraagd. Rondweg, op den man af: Monsieur le Président, bent u al ge roepen voor een portefeuille? Herriot lachte: hè, hè, u gaat gauw.... Ik weet nog nergens iets van. En werkelijk, het zou tegen alle gewoonten en zelfs beleefdhe den ingaan om u nu een verklaring te doen. Ik ben innig blij dat er zich een gelegenheid voordoet om de moeilijkheden te overwinnen. U weet dat meneer Doumergue het aanbod om als Kabinetsformateur op te treden heeft aangenomen. En als we Herriot dan verteld hebben van de woorden van Doumergue: Hij heeft volkomen gelijk. We moeten vertrouwen hebben. Mag ik u de onbescheiden vraag stellen, waar u nu naar toe gaat? Naar de Elyséemaar dat heeft niets niets te beteekenen hoor. U bent misschien nog heter op de hoogte van de toestanden, van wat er gebeurt dan ikAllons, er wacht ons een massa werk. Au revoir. HENRY A. TH, LESTURGEON. HET ROODE LEGER. ZAL DE GRENZEN BESCHERMEN. Uit Moskou wordt gemeld: Naar aanleiding van de heden. Zaterdag te houden parade van het Roode Leger ter eere van het 17e partijcongres vaardigt de Oorlogs- en Revolutieraad een legerorder uit, waarin o.a. wordt gezegd: Het Roode Leger betuigt zijn onvoorwaar delijke trouw aan de zaak van het socialisme, zijn bereidheid tot den strijd en om op elk oogenblik en tegen eiken vijand op te rukken om het socialistische vaderland te bescher men. Het Roode Leger is het eenige leger ter wereld, dat niet bestemd is voor het -imperia lisme of voor de verovering van vreemd ge bied. Te zamen met het geheele land en met de partij streeft het Roode Leger er naar den vrede te beschermen. Maar ons zward is gescherpt en gereed ieder te treffen, die den vreedzamen arbeid van het socialistische land bedreigt. Degene, die het zo-u wagen, onze grenzen te overschrijden, zal worden vernietigd. DAMMEN. SIMULTAANSéANCE D. KLEEN TE ALKMAAR De heer D. Kleen uit Heemstede (lid der Haarlemsche Damclub) gaf een simultaan- séance te Alkmaar voor de Damclub „Voor waarts". De simultaanspeler speelde aan 25 borden; won 11 partijen, verloor 8 partijen en speelde 6 partijen remise. HENGELEN KASWEDSTRIJD IN DE RINGVAART Zondagmorgen zal de vischclub D. O. V. een kaswedstrijd houden op baars in de Ringvaart onder Bennebroek. Dit vischcollege viert 17 Februari haar l'O-jarig bestaan. Op dien avond zullen de prijzen worden uitgereikt. Op dien avond zal aan het bestuur een nieu we vaandelkast (tevens medaillekast) worden aangeboden. Dit wordt opgeluisterd met mu ziek en voordracht in het clubgebouw aan de Wolstraat. Verwachting: Matige tot krachtige wind uit westelijke richtingen, half tot zwaar be wolkt of betrokken, weinig of geen neerslag, zelfde temperatuur. Verdere vooruitzichten: weinig veran dering. Barometer Stand hedenmorgen 9 uur 770 m.M. Neiging: Stilstand. Thermometer Hoogste gisteren 43 F. Laagste hdeen naöh't 38 F. Hoogste heden 38 F. Opgaaf MAGAZIJN T BRILLEN HU 13 Kanaalstraat 83 IJmuiden. HUGO WMER TE IJMUIDEN. Zondag v.m. 0,16 uur; n.m. 12,48 uur. Maandag v.m. 1,27 uiïï; n.m. 1,53 uur. Dinsdag v.m. 2,31 uur; n.m, 2,48 uur.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 7