STAATSGEHEIMEN. IJMUIDER COURANT DINSDAG 20 FEBRUARI 1934 TWEEDE BLAD, BEVERWIJK het jaarfeest van „zanglust" Het jaarfeest van het Mannenkoor „Zang' lust" dat in het Kennemer Hotel werd ge houden, heeft zich weer gekenmerkt door een uitstekend verloop. De leden en hun da mes hebben genoten van spel, muziek en dans en een onderlinge verloting van een honderdtal prijzen- verhoogde de zeer ge animeerde stemming in niet geringe mate. De humorist G. Spanjaard kreeg met zijn goede karaktervoordrachten de lachers op zijn hand en mocht zich in veel succes ver heugen. Dat. was ook weggelegd voor het do- ziin°dames van de leden, die een kostelijke zangvoordracht opvoerden. Uit de leden van Zanglust" was een humoristisch orkest sa men gesteld, welks optreden het hoogtepunt van den avond werd. De traditioneele kwar tet-wedstrijd gaf tenslotte goede vocale kunst te genieten. Voor het overige droeg Roemer's Orkest er zora voor, dat de goede stemming geen oo°enblik zakte en dat de danslustigen vol op0 bevrediging konden vinden. Vermelding verdient nog, dat de Bescherm heer van „Zanglust", Mr, A. Moens, met zijn echtgenoote het feest bijwoonde. De feest commissie had welverdiende huldebetuigin gen in ontvangst te nemen voor de wijze, waarop zij dit jaarfeest had gearrangeerd. jubileum in de zangerswereld. Binnenkort zal onze plaatsgenoot de heer H. van Dijk zijn 121/2-jarig jubileum als koordirigent herdenken. De heer H. van Dijk is in deze achtste eeuw een belangrijke plaats gaan innemen in onze zangerswereld. Hij heeft als koorleider zijn vereenigingen, de Mannenkoren „Zang- lust" en „De Eendracht", en het Doopsge zind koor door zijn kundige directie op een hoog plan weten te brengen. Wat hij be- teekende voor zijn dubbel-mannenkwartet ,De Vereenigde Zangers" schetsten wij nog kortgeleden bij de viering van het jubileum van dit ensemble. Het Mannenkoor „Zanglust" is voornemens in verband met het koperen jubileum van zijn dirigent in den loop van de maand Maart een jubileum-concert te geven. Ter gelegener tijd zullen over dit plan nadere bijzonderheden worden bekend ge maakt. WAT NIETS KOST. Toen de gemeenteraad in verband met de door B. en W. voorgestelde financieele maat regelen voor het sluitend maken der be grooting voor het dienstjaar 1934, o.m. een verordening vaststelde op de heffing van leges ter secretarie, hebben wij een opsom ming gegeven van al datgene, waarvan thans rechten moeten worden betaald. Men kon daaruit wel afleiden, dat geen velletje papier de secretarie verlaat of daarvan moeten rechten worden betaald. Het is wel eens aardig om ook te weten, voor welke zaken geen rechten verschul digd zijn, al zal van deze uitzonderingen de burgerij over het algemeen al zeer weinig profiteer-en. Zoo zijn o.m. geen rechten verschuldigd voor: 1. Stukken, in hun persoonlijk belang be- noodig door personen, die door een ver klaring, afgegeven door den burgemeester hunner woon- of verblijf plats of op andere wijze van hun onvermogen doen blijven; 2. attestatiën, de vita, strekkende tot be taling van pensioenen, lijfrenten en andere periodieke uitkeeringen ten laste van den staat, provinciën, gemeenten, waterschappen of andere publiekrechtelijke lichamen; 3. de aan belanghebbenden uit te reiken minuten, afschriften of uittreksels van be sluiten, akten en beschikkingen, houdende: a. benoeming van ambtenaren en leden van collegiën of commissies, aan wie geen be zoldiging of een bezoldiging van niet meer dan duizend gulden per jaar is toegekend; b. verhooging van bezoldiging van ambte naren en leden van collegiën of commissies, als de bezoldiging met de verhooging niet meer dan duizend gulden per jaar bedraagt; c. benoeming van een ambt van gelijken of minderen rang dan dat, wat de benoem de reeds bekleedde, voor zoover aan het nieuwe ambt geen hoogere bezoldiging Is verbonden, dan aan het oude; 4. de stukken en legalisatiën van hand- teekeningen op stukken betreffende militaire zaken; 5. de stukken, door ambtenaren benoodigd tot het bekomen van pensioenen en de stukken benoodigd tot het bekomen van weduwe- en weezenpensioen uit tot dat doel ingestelde fondsen, ingeval de belang hebbende personen door een verklaring, af gegeven door den burgemeester hunner woon- of verblijfplaats, of op andere wijze, van hun onvermogen do enblijken; 6. kwitantiën voor geldsommen en anderé stukken waarbij de ontvangst of overneming van gelden of goederen wordt erkend of ver meld; 7. de stukken en inlichtingen, waarvan de •kostelooze afgifte of verstrekking bij eenig wettelijk voorschrift aan de gemeentebestu ren is opgelegd of van regeeringswege aan de gemeenten is aanbevolen; 8. de stukken door openbare besturen, ambtenaren en instellingen in het openhaar belang aangevraagd. de actie van de bloemenhandelaren De gezamenlijke actie van de vereenigingen „Flora", „Ons Belang", de afdeeling van de Kon. Ned. Maatseh. voor Tuinbouw en Plant kunde en van de Haarlemsche Markt- en Straatkoopliedenbond „D. E. S." te Haarlem tegen het euvel, dat steuntrekkende werk- loozen zich gaan toeleggen op den bloemen handel is thans ook doorgedrongen tot de „Groep Bloemisterij" uit den Ned. Tuinbouw- ï'aad. De afdeeling bloemist-winkeliers van deze organisatie heeft aan de bij dezen kring aangesloten organisaties, alsmede aan alle besturen van gemeenten, waar haar le den gevestigd zijn een adres over deze aan gelegenheid gezonden, waarin de aandacht op dit euvel wordt gevestigd, c.q. maatrege len ter bescherming van den bonafiden bloemenhandel worden verzocht. zeehaven. De Ned er la ndsche motorboot Drente is hier van Londen aangekomen met een lading gasaarde voor de N.V. Chemica. voor de st. elisabeth-vereeniging De opbrengst van de Zondag in de R.K. kerken gehouden collecte voor de St. Elisa- beth-vereeniging was, gespecificeerd over de parochies als volgt: kerk van St- Agatha, na predicatie van Pastoor P. J. M. J. v. d. Pa- voordt f 483, kerk van O. L. Vr. van Goeden Raad na predicatie van Deken J. M. Lucas- sen f 503, kapel van het St. Jozef-Rustoord f 32, totaal f 1018. Noteering van den 19en Februari 1934 Andijvie per kist f 1.55. Koolrapen per zak 5575 ct. Wortelen per kilo 5 ct. Bieten per kilo 5 ct. Schorseneeren per kilo 10 ct. Aardappelen klei per kilo 58 ct Idem zand per kilo 8 ct. Spruitjes per kilo 1525 ct. Boerenkool per kist 2530 ct. Roode kool per 100 st. f 47. Savoije kool per 100 f 4f 6, Uien per kilo 11/2—2 ct. Prei per bos 816 ct. Rabarber per 100 bos f 6—f 24 Pieterselie per bos 18 cta. Selderie per bos 18 ct. Appelen per kilo 1228 ct. Brusselsch lof per kilo 26 ct; Peren per kilo 1318 ct. HEEMSKERK RAADSVERGADERING. Maandagmiddag vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van burgemeester W. Vreugde. De raad was voltallig. Na lezing der notulen vestigt wethouder v. Duivenvoorden er de aandacht op, dat vol gens de meening van den gemeenteraad de nieuwe administrateur van het G.E.B. in vas ten dienst is aangesteld. De voorzitter bestreed deze meening, omdat de aanstelling geschiedde tot 1 Jan. 1938, het jaar, dat het contract met het P. E. N. afloopt. Zoo luidde ook het voorstel van b. en W. zou eventneel moeten bewerken, dat de be- trokken ambtenaar met het G.E.B. eventueel naar het P.E.N. overgaat. De voorzitter vestigde er de aandacht op, dat dit een zaak van het P.E.N. en niet van de gemeente is. Wethouder Van Duivenvoorde wilde de benoeming voor onbepaalden tijd laten gelden, zonder bepaling van een datum. Daar toe werd met algemeene stemmen besloten. Ingekomen was een verzoek van Gebr. Mientjes, om den Geijlweg te verbeteren in de omgeving van hun perceel. Dit verzoek werd in handen gesteld van B. en W. ter afdoening. Uit het verslag van de Commissie tot we ring van schoolverzuim deelde de voorzitter mede, dat het schoolverzuim in vergelijking met het jaar 1932 met twintig pet. was ge stegen. Het verslag werd voor kennisgeving aangenomen. Op voorstel van B. en W. werd besloten Ged. Staten te berichten dat geen bezwaar bestaat tot verhaal van pensioensbijdrage tot 8 1/2 pet. van burgemeester, secretaris en ontvan ger. De voorzitter deed mededeeling van het Kon. besluit tot vernietiging van het raads besluit, waarbij aan J. Henneman door den raad bouwvergunning werd verleend, als zijn de in strijd met de wet. B. en W. stelden voor het destijds van den heer J. Henneman inge komen beroep tegen een door B. en W. gewei gerde bouwvergunning te verwerpen. De heer N. Henneman merkte op, dat de raad destijds overtuigd was van een ver betering en op dien grond de bouwvergun ning te verleenen. Spr. wilde dit raadsbesluit handhaven, ondanks het Koninklijk besluit. De voorzitter vestigde er de aandacht op, dat B. en W. belast zijn met de uitvoering van het Kon. besluit; wanneer de Raad het beroep niet wil verwerpen. Met 8 stemmen voor besloot de raad zijn standpunt, waarbij aan J. Henneman alsnog een bouwvergunning is verleend, te handha ven. B. en W. zullen zich met de uitvoering van het Kon. besluit belasten. B. en W. deelden mede, dat zij voor hun vergaderingen een reglement van orde heb ben vastgesteld. Ingevolge de ministerieele bepalingen wer den eenige aanvullingen aangebracht in het ambtenarenreglement. Op voorstel van B. en W. werd overgegaan tot grondruiling met den heer C. Beentjes aan den Rijksstraatweg'. De gemeente krijgt daarbij de beschikking over de bedding van de 35 M. lange beek. Aan de bijzondere scholen werden de ge bruikelijke voorschotten toegekend, terwijl tevens de vaststelling der vergoedingen voor 1931 geschiedde. Goedgekeurd werd een wijziging van de verordening op de heffing van rechten voor het hebben van overspanningen boven open baren gemeentegrond, (f 0.25 per strekkende Meter) Daarna werden voor den burgemeester en de ambtenaren ter secretarie de pensioen grondslagen vastgesteld. Vervolgens werden vastgesteld de zekerheidstelling van den nieuw benoemden administrateur van het G.E.B. op f 3000 en voor den administrateur- controleur van het Algemeen Armbestuur op f 1000. Voor beide functionarissen werd tevens een instructie vastgesteld. In verband met een nota van opmerkingen van Ged. Staten over de begrooting van 1934 naar aanleiding van het verzoek van het gemeentebestuur om onderstand van het Rijk, werden enkele wijzigingen aangebracht. Deze wijzigingen omvatten geringe bezuinigingen Ook wethouder Henneman merkte op; dat de betrokken persoon naar zijn meening 4 op verscheidene posten, in vasten dienst is aangesteld. De gemeente G.a. werd het presentiegeld van de raads leden van f 4.50 tot f 4 teruggebracht. In ver band met de gemaakte opmerkingen bij de behandeling der begrooting deelde de voor zitter mede, dat B. en W. de bepalingen van het storten van een waarborgsom en het stellen van twee borgen voor het huren der gemeentewoningen, hebben laten vervallen. Een voorstel van den heer N. Henneman, om het pensioen ver haal niet boe te passen op de eerste f 1000 van de ambtenaarssalarissen, werd aangenomen. Hoewel de voorzitter ern stig aanraadde aan het verlangen van Ged. Staten te voldoen en de belasting, geheven van het ophalen van haardasch en vuilnis, op de begrooting te handhaven, werd dit voorstel verworpen. De raad bleef bij zijn eenmaal genomen besluit, om deze heffing af te schaffen. Onder heftige protesten van den heer N. Henneman verklaarde de heer De Wit zich bij de stemming vergist te hebben. Het voor stel van B. en W. werd nu als aangenomen beschouwd, zoodat de heffing, die de raad bij de behandeling der begrooting wenschte af te schaffen, gehandhaafd bleef. Door al deze maatregelen werd het tekort j op de begrooting van f 50.000 tot ongeveer f 42.000. teruggebracht. Verder stelden B. en W. voor de heffing van 1 leges ter secretarie te verhoogen. Dit voor stel werd aangenomen, evenals het voorste'; om de hondenbelasting te verhoogen. Van losloopende honden zal inplaats van f 10 f 12 worden geheven, voor trek- en waak honden moet f 2.50 worden betaald. (Dit ta rief was f 2). B. en W. deelden mede, dat zij niet tot hef fing eener straatbelasting willen overgaan. Wel stelden B. en W. den raad voor te beslui ten een belasting op de openbare vermake lijkheden te heffen. De raad nam dit voor stel aan. B. en W. zullen deze zaak verder voorbereiden. Tenslotte drongen Ged. Staten er op aan, de geldleeningen tot een bedrag van f 50.000 te converteeren. De voorzitter deelde mede, dat de geldschieters zich bereid hadden ver klaard den rentevoet van 5 3/4 tot 4 1/2 te verlagen, zoodat ook aan dit verlangen van Ged. Staten tegemoet, kon worden gekomen. Deze nota van wijzigingen werd goedge keurd. Bij de rondvraag gaf de heer Klaassen in overweging een gebouw te stichten, inplaats van in verschillende deelen der gemeente ge bouwen te huren. De voorzitter zegde toe dit idee te wil len overwegen, hoewel een en ander in het college reeds eerder was besproken. De heer N Henneman informeerde naai de mogelijkheid om werkloozen te werk te stellen. De voorzitter antwoordde, dat daar voor de goedkeuring door de regeering nog moet worden verleend. Vervolgens vroeg de heer n. Henneman naar het verstrekken van mest aan nood lijdende tuinders. De voorzitter zei. dat daarover bij den raad geen verzoek was ingekomen. Ook de heer v. d. Kolk vroeg naar de ver strekking van mest. De voorzitter antwoordde, dat daar voor van regeeringswege geen gelden worden verstrekt. Het eenige. wat te bereiken is, kan misschien van het crisiscomité komen. In die richting worden stappen ondernomen. Wethouder Henneman wees op de fusie plannen van Beverwijk en Wijk aan Duin. waarbij het strandgedeelte van Heemskerk ln gevaar zou komen. Spr vroeg of het geen aanbeveling ver diende een commissie te benoemen, die zich van deze plannen op de hoogte houdt. De vergadering werd hierna gesloten. DE NIEUWE BELGISCHE KONING LEOPOLD III wordt bij rijn terugkeer uil Zwitserland te Brussel door minister-president te Broqueviile ontvangen. HET TRAGISCH EINDE VAN DEN KONING VAN BELGIË. - H«» parket ter plaatse waar Koning Albert om het leven kwam. WINKELIERS VEREENIGING Bovengenoemde vereeniging hield Maan dagavond haar jaarvergadering- ln café l. Henneman. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van het Plaatselijk Crisiscomité om bijdragen in natura, daar hét ten gevolge van de groote behoefte, veel n,oodig heeft; De voorzitter herinnerd?de leden er aan, dat bet op 1 en 2 Maart ijken is van maten en gewichten. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er een nadeelig saldo was van f 32. Het gratis advertentie-blaadje' leverde een voordeelig saldo van f 9.33 op. Aan de beurt van aftreden waren de be stuursleden de heer en 'A; v. Lieshout en P. Klaasse. De voorzitter deelde mede, dat de heer Klaasse zich niet nieer herkiesbaar stelt. De heer Ant. Lieshout werd bij groote meer derheid van stemmen herkozen en inplaats van den heer Klaasse werd. de heer Q. Rijke gekozen. Op voorstel van het bestuur werd goed gevonden f 25 beschikbaar te stellen voor de komende feesten der Y.. V- V,, hl. openstel ling van Marquette en Assemburg. Van de rondvraag werd een druk gebruik gemaakt, O.a. werd het venten van vreem den in de gemeente besproken en er werd op aangedrongen, een brief te riehten aan Bur gemeester en Wethouders, om hierin verbe tering te brengen. De voorzitter bracht nog dank aan den heer Klaasse, die jarenlang in het bestuur zitting heeft gehad. De heer Klaasse werd tot eerelid benoemd. WIJK AAN ZEE EN DUIN KONIJNENDIEFSTAL. Ten nadeele van den beer' W. wonende te Tusscbenwijk zijn eenige konijnen ont vreemd. VEREENIGING BELLAMY. Tot de vele middelen, welke aangewezen worden om de menschheid uit de huidige verwarrende toestanden op te heffen, oe- hoort ook het stelsel nagestreefd door de Internationale vereeniging Bellamy. Het doel en wezen dier vereeniging werd Maandag in de vergadering- te Wijk aan Zee uiteen gezet door de heeren H. Polder uit Santpoort en C. Oderkerk uit Velsen. Eerst genoemde die een lezing hield met als on derwerp „Wat wil Bellamy", wees op de huidige groote overproductie op elk gebied gepaard gaande met een vernietiging van groote massa's levensmiddelen om 't, prijs niveau loonend te houden en daartegenover de ontzaglijke ellende van talloozen, die door gebrek aan voldoende levensbehoeften ge doemd zijn te gronde te gaan en van elke levensvreugde misdeeld zijn. Die tweede spreker schetste in grove trek ken hoe door de heele. geschiedenis heen uit mistoestanden betere geboren werden. Hij waarschuwde er voor, dat we thans weer voor zoo'n ingrijpende verandering staande niet lijdelijk mogen toezien, want telkens weer heeft de geschiedenis doen zien dat door strijd de verbeteringen er gekomen zijn. Deze strijd trachten te voorkomen, door nu reeds den nieuwen tijd voor te bereiden in den door Bellamy aangeduiden staat, is 't streven der vereeniging. Zij wil den akker gereed maken om hem ten zijner tijd te kunnen bebouwen. Na de pauze werden eenige vragen door den spreker beantwoord. De leider der ver gadering den heer Struik, deelde tot slot mede, dat deze aanloop om ook in Wijk aan Zee een afdeeling op te richten te gelegener tijd herhaald, zal worden. FEUILLETON Naar het Amerikaansch bewerkt door _HEA BLOEMERS (Nadruk verboden) XVI. De dagen gaan.... De dagen verliepen en de moord op Edward Revis bleef onopgehelderd- Slechts twee me- dedeelingen uit den stroom van geruchten en vermoedens, dien het onderzoek der poli tie ontketend had, droegen den stempel der waarheid: hij had vijf jaar in Mexico-City ge woond en hij was betrokken geweest in een mislukte, frauduleuze wijnspeculatie, die een jaar of zeven, acht geleden ergens in de ber gen van Westelijk Noord-Carolina op touw was gezet. Maar op geen van beide plaatsen scheen iemand te vinden, die met hem in relatie had gestaan of hem zelfs maar ge kend had. Het was wel merkwaardig, deze man, die door zijn misvormden schouder overal moest opvallen, zou zoo onopgemerkt zijn gebleven, dat na enkele jaren niemand zich zijn per soon meer herinnerde! De autoriteiten dach ten het hunne van dit gebrek aan geheugen. Zooals Darden had voorzien, bracht het ge rechtelijk onderzoek naar de doodsoorzaak het inquest op Maandagmiddag', niets nieuws aan het licht en de uitspraak werd acht dagen uitgesteld. De politie, die, bij monde van Inspecteur Nash, dagelijks de steeds ongeduldiger wordende pers en publie ke opinie moest trachten zoet te houden, zocht haar heil in de stereotype verklaring: „We zijn vol vertrouwen. We volgen nu een spoor, dat zonder mankeeren met enkele dagen tot ar restatie van den dader moet leiden". De hoofdcommissaris werkte dag en nacht met Nash samen. Iedereen, van wie vermoed werd dat hij ook maar de geringste aanwij zing kon geven, werd aan meedoogenlooze, telkens weer herhaalde kruisverhooren onder worpen. Lucy Patton, Roger West en Tom Malloy hadden onophoudelijk de foltering de zer haast-eindelooze ondervragingen te ver duren. Maar ze bleven er gelijkmoedig onder, antwoordden meest met de grootste bereidwil ligheid, en brachten ni-ets aan het licht waar uit de politie wijzer werd. Er was een uitzondering op deze bereidwil- digheid: Tom Malloy was er niet toe te krij gen den naam der vrouw te noemen, over wie, zooals hij z-eide, Revis zich lasterlijke opmer kingen veroorloofd had. Hij had een advocaat geraadpleegd en weigerde op diens advies per tinent inlichtingen omtrent haar identiteit te geven. „Ziet u niet in", vroeg Nash hem bij een der verhooren, „dat u op deze wijze steeds meer de verdenking op uzelf laadt?" „Neen inspecteur", was het rustige ant woord, „dat zie ik volstrekt niet in. U mis schien?" De inspecteur nam geen notitie van de we dervraag en vervolgde: „Of dat elk oogenblik uw in hechtenisneming als verdacht van moord, kan worden bevolen?" „Ook dat niet. Ik geloof niet dat u mij voor schuldig houdt ik ben er zeker van dat u het niet doet". Darden, die bij een van deze afmattende ondervragingen tegenwoordig was geweest, dach bij zichzelf, terwijl hij het politiebureau verliet: „Die Malloy is wel de koelbloedigste, onversehrokkenste kerel, dien ik ooit ontmoet heb. Of hij is een Don Quichotte! Misschien is hij het tenslotte allebeiOm zoo'n grim- migen moed te toonen moet je wel een tikje Don Quiehotterie in je persoonlijkheid hebben". Het was de detective, die verhinderde, dat Malloy opnieuw werd gevangen genomen, dit maal op een aanklacht wegens moord, of schoon de kranten en de openbare meening letterlijk schreeuwden om een arrestatie en de politie verregaande laksheid verweten. „Trek u niets aan van wat ze zeggen", raadde Darden den hoofdcommissaris en Nash aan. „Als u Malloy arresteert, houdt dat 1 de erkenning in dat u hem voor schuldig houdt. Maar dat beteekent tegelijkertijd an deren, die misschien werkelijk schuldig zijn, uit het oog verliezen. Ik beweer niet, dat hij vast en zeker onschuldig is. Wanneer er iets gebeurt, iets dat ik hoop en verwacht, dan zal het gauw genoeg blijken of hij den moord gepleegd heeft". Hij wachtte even als om zijn hoorders tijd te geven zijn argumenten in zich op te nemen en ging toen voort, op dringen den, overtuigenden toon sprekend: „U was bereid mij vier of vijf dagen te geven, niet waar? En ik beloofde in dien tijd iets aan het licht te brengen. Welnu, dat zal ik ook. Ik merk dat het nader komt, steeds nader en steeds sneller. Laat mij helpen u hebt mijn hulp noodig". „Is het zeker dat u het aan 't licht brengt?" „Ja, ik ben er zeker van". Zoo berustten de hoofdcommissaris en Nash erin, dat het publiek en de kranten hun ge brek aan scherpzinnigheid en doortastendheid in de schoenen schoven. Er bleef hun trou wens niet veel anders over: ze beschikten over niets dat ook maar eenigszins op een deugdelijk bewijs leek. Darden had hun niets van het afgerukte stuk schoenveter verteld, waaruit hij de con clusie had getrokken dat Malloy al eerder de slaapkamer van den vermoorde betreden had en evenmin van Mary Haskell's gouden handschoenenknoopenhaak, die aantoonde dat zij of Buckner in het vertrek moesten zijn geweest, eer hij Darden het lijk vond'. Hij hield deze bijzonderheden voor zich uit vrees dat de politie zich, wanneer zij van deze sterke aanwijzingen op de hoogte was, zich tot overijld ingrijpen zou laten verleiden. Dikwijls vroeg de detective zich in den loop van deze dagen af, wat voor excuus hij wel moest aanvoeren, ingeval zijn theorie onjuist bleek wanneer geen van de beide vrouwen onder de overstelping van zijn rusteloos vra gen bezwijken zou or haar bekentenis hem ten slotte niet op het spoor van den dief of den moordenaar bracht. Maar hij wierp tel kens weer al wat naar twijfel zweemde met kracht van zich af; hij dwong zich vast te houden aan zijn oorspronkelijke, zekere in tuïtie dat hij op den goeden weg was. Hij sprak het jonge meisje en haar oudere huisgenoote iederen dag, maar hij koos het uur voor zijn bezoeken aan het Arlewood- flatgebouw zoo, dat hij zeker was Grimes Buckner daar niet te treffen. Den senator zou hij later wel op het lijf vallen hij had op het oogenblik nog niet voldoende wapens te gen hem, overwoog Darden. Op zijn last wa ren lagere beambten thans bezig een onder zoek in te stellen naar de vrouwen, met wie Revis of Buckner contact hadden geharj. "'m eerste gesprek met Lucy Patton had hem doen inzien, hoe noodig dat was. Zijn houding was Bary en Addie Colvin niet heelemaal duide lijk. Mary kon, ofschoon ze met haar eigen meening spotte, zich niet onttrekken aan den indruk, dat hij medelijden met haar had. Ze had een gevoel, dat hij haar onwil om hem

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5