HET NIEUWE AVONDBLAD 19e JAARGANG NO. 95 VRIJDAG 23 FEBR. 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1,20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnéa van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: f 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden^" 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.— bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval*, 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.Indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermeide omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A,V.-Bank te Schiedam. Ue Warboel cler Spelling. Als heit waar is dat de ernstiiig-igeuneeinde modernste muziek alsmede de Hot Jazz, de Zesdaagsöhe wielerwedstrijden en nog vele andere dingen beschouwd moe tear worden als „beeïdon van onzen tijd", dan kunnen we deze redeneering' misschien ook op den warboel in de spelling der Nederlandsche taal toepassen. Het geeft een soort van troost. Ofschoon het verwondering mag wek ken dat noch de Engelschen wier school gaande kinderen oneindig-grooter spelling- raadselen moeten oplossen dan de onze noch de Duitschers en de Franschen, die ©venals wij den strijd met de geslachten der zelfstandige naamwoorden te voeren hebben, in zulk een chaos verzeild zijn geraakt. Mis schien -hebben die de beschikbare hoeveel heid tijdsbeelden al groot genoeg gevonden, en laten zij daarom hun spelling-evolutie haar oude, trage, natuurlijke gangetje maar gaan, zonder pogingen tot krachtdadig in grijpen. Toen in ons land de tegenstellingen tus schen de Vries en te Winkel ter eene, en Kollewijn ter andere zijde zooveel burger recht verkregen hadden dat een Daad der regeering noodzakelijk scheen, schiep mi nister Terpstra een compromis. Het bevre digde vrijwel niemand en vengrootte de ver warring, omdat het niet de De'vriesente'win- keilers en Kollew ij misten in zich vereemigde, maar een soort derde partij schiep, het cen trum in liet spelling-parlement. Aangezien het niet noodzakelijk scheen een der drie spellingen met volledige overtuiging en over gave aan te hangen, nam buitendien het aantal der „wilden" steeds sterker toe. Dit overbeersoht thans. De meeste sollicitanten naar betrekkingen zijn er blijkbaar van doordrongen: le. dat zij zich om de precies heden van de Vries en te Winkel heelemaal niet meer behoeven te bekommeren, 2e. dat eindelik en dadelik nog steeds tot de uitzon deringen behooren en blijkbaar bij sollicita ties niet gewild zijn en 3e. dat zij de Terp stra-spelling, indien zij die geleerd mochten hebben, alweer glad vergeten ,zijn vanwege het voortdurend lezen van kranten, tijd schriften en boeken die haar niet toepassen, Derhalve scheppen zij elk voor zich een nieuw compromis, en maken er nog wat extra-fouten tegen alle drie systemen bij, aangezien er nu eenmaal toch wanorde heersioht. Thans is de heer Mar chant minister van Onderwijs. Ziooals bekend mag heeten vreest hij niets of niemand, heeft zich dus ook op het spelling-vraagstuk geworpen en in een onderhoud met de besturen van den Uitge versbond en van de Vereen-iiging ter bevorde ring van de belangen des Boekhandels heeft hij koelbloedig verklaard: „dat zoo spoedig mogelijk een einde moet worden gemaakt aan den onzekeren toestand, welke thans tem opzichte van de spelling van onze taal be staat'". Om in Kollewijnsche mannentaal te spre ken: Dadelik. Onmiddellik. En men zou geneigd zijn dit verlossende woord van een zoo krachtdadig man met een juichend „Eindelik!" te begroeten, ware het niet dat de Nederlandsohe Uitgevers bond met een reeks verschrikte en deugde lijk-toegelichte bezwaren bij den Minister raad is komen aankloppen, en hem verzocht heeft in 's hemelsnaam minister Marobant in bedwang te houden. Uit een lamge reeks alinea's, elk voor zich startend met „dat", herinner ik u aan de volgende, alle gericht tegen de invoering van een gewijzigde' spel ling op korten termijn: „dat het hier niet uitsluitend een uit- geversbelang betreft, doch dat het eene zaak is van de geheele Nederlandsche be volking'; dat duizenden uitgaven voor het on derwijs in al zijne geledingen waardeloos worden en wel in belangrijke hoeveelhe den, daar uitgaven, vooral voor het lager onderwijs, steeds in zeer groot aantal in voorraad gehouden moeten worden; dat woordenboeken in de onderscheidene talen onbruikbaar worden, omdat ten ge volge van eene andere spelling de alfabe tiseering voor een groot deel moet gewij zigd worden; dat ook kinderboeken, in groote opla gen en in groote verscheidenheid in den handel gebracht, vooral die kinderboeken, welke voor schoolbibliotheken en prijs- uitdeeling in aanmerking komen, even eens ten zeerste zouden lijden onder de schielijke invoering van eene andere spel ling; dat van onbruikbaarmaking daarvan eene niet te onderschatten kapitaalsver nietiging het onvermijdelijk gevolg is, maar bovendien het samenstellen van nieuwe lees- en leerboeken van de ver schillende uitgevers een kapitaal vereischt, dat op tonnen gouds geschat wordt; dat in deze tijden, waarin overal gepleit wordt voor bezuiniging, tegen deze kapi taalsvernietiging en de daarna te maken kosten voor de uitgaven in eene gewijzig de spelling' ernstige bezwaren kunnen in het midden gebracht worden; dat in de practijk zal blijken, dat het gebruik van uitgaven in de spelling' van De Vries en Te Winkel zeer snel zal af nemen en allerwegen de voorkeur zal gegeven worden aan het gebruik van uit gaven in de nieuw vast te stellen spelling, zoodat binnen zeer korten tijd uitgaven in de oude spelling niet meer zullen verkocht worden; dat het aanschaffen van nieuwe schooluitgaven, woordenboeken en kin derlectuur het Rijk en de Gemeenten financieel zwaar zal treffen, doch niet minder de geneele bevolking, waarop de kosten van het onderwijs in hun geheel drukken, en bovendien in het bijzonder elk gezin, dat gedwongen is voor de jeugd nieuwe schoolboeken aan te koo- pen; dat de klacht betreffende verplichte groote uitgaven voor den aankoop van schoolboeken, van die zijde alreeds voort durend vernomen, thans in zooveel he viger mate tot uiting zal komen, nu on verwachte de hoofden van gezinnen reeds door vermindering van inkomen getroffen ook nog dezen tegenslag zou den moeten ondervinden; dat adressanten zich daarom genoopt zien aan Uwen Raad te doen weten, dat de Nederlandsche Uitgeversbond de eenig mogelijke oplossing, met het oog op de belangen van hen die door een gewijzigde spelling zouden getroffen worden, ziet in eene invoering verscheidene jaren na de vaststelling daaxwan; dat alsdan de Nederlandsche bevolking gedurende dat tijdsverloop gelegenheid heeft zich met de wijzigingen vertrouwd te maken, de uitgevers de kans verkrij gen hunne vooiTaden zooveel mogelijk te verkoopen en tijd winnen voor het gereed maken van de .nieuwe uitgaven, waardoor de schade ten minste zooveel doenlijk kan beperkt worden; dat zoodoende ook Rijk en Gemeenten eveneens de gelegenheid hebben de hoo- ge kosten, aan het aanschaffen van nieuwe boeken verbonden, over een langen termijn te verdeelen". De „tonnen gouds nieuw kapitaal" zullen misschien niet zoo erg veel indruk op den ministerraad maken, als hij overweegt dat ge zegde tonnen over zooveel uitgevers verdeeld zouden worden. En het idéé van nieuwe werk verschaffing voor de zwaargeteisterde boek drukkers moet hem bekoren. Maar het argu ment der groote nieuwe Rijks- en Gemeente uitgaven moet de regeering wel ter harte gaan, en de bezorgdheid voor de stijgende uitgaven des gezins evenzeer. Wat nu? Krijgen wij de Spelling-Marchant, nummer vier, in te voeren op een welbereken- den termijn? Zal deze zoodanig zijn, dat zij Devriesentewinkelieren, Kollewijnisten, Terp- straters en Wilden allen vereehigt in de Union sacrée der Marchantistes?.geen erg toe- passelijken naam, het zij erkend, voor een zoo door en door Nederlandsche zaak? Het is moeilijk denkbaar. Als de minister geen sancties gaat toepassen, met f 3 subs. 3 dagen voor teveel uitgang's-ennetjes en zoo, en zoo, krijgt hij biet m. i. niet van het Neder landsche volk gedaan. Ten aanzien van de spelling, is het een groote klas-in-wilde-wan- orde geworden. Ad libitum strooit het zijn liks en lijks, zijn n's en zelfs nog uitgangs, e's, zijn sch's en de rest in 't rond. Zonder streng op treden is er geen orde meer in te krijgen. In veel rustiger, vooroorlogsche tijden is de ze ellende begonnen. Onder het motto; Vereen voudiging Heusch. Vereenvoudiging. R. P. IJMUIDEN HET KAMPEEREN IN GEVAAR? De nieuuie bepalingen in de politieverordening. HET IS ZOO ERG NIET ALS HET LIJKT. Kampeeren Als we dit woord hooren, denken we aan een zeildoeksche tent, aan touwen exi stok ken, aan haringen, aan malseh gras of bloeiende heide, met niets dan zon en vogels en blijde gezichten om ons heen; aan heer lijke wandelingen in de vrije natuur, aan een morgenbad in zee of meer. Dan denken we aan ons onvolprezen strand met aan den eenen kant de gastvrije zee, aan den anderen de ongastvrije duinen, met de honderden tentjes, luchtigjes opgetrokken en de honder den kinderen gravende en scheppende daar omheen. •Kampeeren... Maar dit alles is geen kam peeren. Althans niet volgens onze algemeene politieverordening, want volgens deze veror dening wordt onder „kampeeren" verstaan, het tusschen des namiddags 10 uur en des voormiddags 4 uur vertoeven in een tent, welke buiten de werking van het Ketenbe- sluit 1924 valt. We kampeeren dus, wanneer we slapen en wanneer we ons verheugen in den blijden zo mer-zonnedag kampeeren we niet. Dan wo nen we alleen maar In een tent. Overeenkomstig' deze definitie van onze po litieverordening' kan het dus gebeuren, dat ondanks dat het kampeeren er verboden is, het strand in den zomer bezaaid is met ten ten. Die echter alle om 10 uur des avonds weer verdwijnen, want op dat uur begint het kampeeren. Een ander artikel in de algemee ne politieverordening zegt, dat het verboden is, op het zeestrand of andere voor het pu bliek toegankelijke terreinen te kampeeren. Burgemeester en Wethouders zijn bevoegd te bepalen, waar onder door hen te stellen voor waarden, met ontheffing' van dit verbod, het kampeeren is toegelaten. In het artikel zat een voetangel. Want niet was verboden het kampeeren op niet voor het publiek toegankelijke terreinen. Met het gevolg, dat" we naast het officieele kam peerterrein eeix niet-officieel kampeerter rein kregen. Wat niet de bedoeling der veror dening was. Het is opvallend, welk een groote belang stelling het kampeeren steeds in den raad onzer gemeente heeft genoten. Sedert de eei-- ste tentjes op het strand van IJmuiden ver schenen is er geen jaar voorbijgegaan, of bij de begrooting of bij andere gelegenheden kwam het kampeeren ter sprake en het kam peeren is zoo langzamerhand een ondei*werp van buitengewoon belang geworden. Het woord „kampeeren" behoefde slechte in den ï'aad genoemd te worden, of alle leden spit sten de opren. Er ging voor een deel van den raad een zekere bekoring van dit woord uit, een ander deel daarentegen was eenigszins huiverig, als de een of andere collega het llex- hooren. En de vele gezichtspunten, opmerkingen, bezwaren en voorschriften die er de laatste jaren werden gelanceerd of geopperd zijn er het 'bewijs van, dat deze materie nog steeds niet „bezonken" is, dat nog steeds onze ge meentelijke autoriteiten bezig zijn het kam- peerleven in goede banen te leiden. Het begrip „kampeeren" definitief gewijzigd. Nog in de laatste vergadering van den ge meenteraad hebben zeewind en boschlucht, voor een oogenblik de tabakslucht uit. de raadszaal verdreven en hebben we ons ge voeld, alsof de winter al voorbij was en de zomer om een hoekje kwam kijken. Het was bij de behandeling van de door B. en W. voorgestelde wijziging en aanvulling der algemeene politieverordening. Want de desbetreffende verordening begint met artikel 9, dat de door ons reeds genoemde definitie geeft van „kampeeren". Het nieuwe artikel wijzigt radicaal het oude principe en geeft tevens een groote be voegdheid aan Burgemeester en Wethou ders, wel niet uitdrukkelijk, maar de uitbrei ding, die aan het begrip kampeeren wordt ge geven heeft deze grootere bevoegdheid tenge volge. Immers: „Onder kampeei'en wordt ver staan het in de open lucht opslaan of opge slagen hebben van een tent of het verblijf houden in de open lucht in een daartoe ge plaatste tent (Is men dan nog in de open lucht? Red.) onverschillig of deze al dan niet tot nachtverblijf bestemd is", zoo luidt het nieuwe artikel. En art. 144 is als volgt gewijzigd: „Het is aan anderen dan aan militairen of léden van de burgerwacht verboden, op he; zeestrand en andere al of niet voor het pu bliek toegankelijke terreinen te kampeeren. tenzij met vergunning van burgemeester en wethouders". In de toelichting kan men lezen, dat de be doeling van deze wijziging is, strengere be palingen te treffen. De noodzakelijkheid daar van is in het afgeloopen jaar gebleken, aldus de toelichting. Op het eerste gezicht ziet het er voor de ka mp e e 1*1 ie f hebb er s slecht uit. Immers vol gens het nieuwe artikel 144 heeft men, om te mogen kampeeren, hetgeen thans beteekent over dag of des nachts een tent op te slaan of te hebben, een vergunning van B. en W. noodig. Maar het is niet zoo erg als het wel lijkt. Het is voornamelijk er om te doen, dat B. en W. de zaak bete:r in de hand hebben. In de eerste plaats is het, naar ons bij informatie ten gemeentehuize werd medegedeeld, de be doeling een regeling te treffen met de pach ters van de strandgedeelten, waardoor de ze kerheid komt, dat voor alle op de verpachte gedeelten geplaatste tenten de verschuldigde vergoeding wordt betaald. En wat het kam peeren op het vrije gedeelte betreft, de bedoe ling is hiervoor een algemeene kampeerver- gunning voor het plaatsen van dagtentjes uit te reiken. In werkelijkheid zal er dus niet veel ver anderen en zullen onze liefhebbers van het leven in de vrije natuur ook dezen zomer weer ongestoord hunne tenten kunnen op slaan. Aan de hand van de gewijzigde vei*ordening zullen B. en W. echter kunnen voorkomen, dat er minder gewenschte toestanden ont staan, zooals wel elders o.a. in Bloemendaal zijn ontstaan. S. B. ORANJEVEREENIGING „WILHELMINA". DRUK BEZOCHTE BIJEENKOMST IN HET GEBOUW VOOR CHR. BELANGEN. PRINS S1GVARD, de tweede soon van den kroonprins van Zweden, die ?:ooals gemeld, met de Berlijnsche filmactrice Erika Patzek (por tret rechts henedenin het huwelijk zal treden De Oranjevereeniging „Wilhelmina" hield Donderdagavond in het Gebouw voor Chr. Belangen een feestelijke jaarvergaderhig, welke zeer druk bezocht was. Onder de aan wezigen merkten wij op burgemeester Ram- bonnet, den heer J. C. Dunnebier, wethouder en vele leden der N.S.B. Later kwam ook pastoor Keizer. Op vooi'stel van den voorzitter der vei'eeni- gin-g den heer P. Heere zongen de aanwezigen de „Bede voor de Koningin", woorden van George Haak, op de wijze van 't „Wilt heden nu treden", met begeleiding van de Chr. Muziekvereeniging „Concinere" onder leiding van den heer Klut. Met een oogenblik van plechtige stilte werd de nagedachtenis gehuldigd van den overleden Belgischen koning. Daarna werd het eerste couplet van het Wilhelmus ge zongen. De heer Heere sprak de aanwezigen toe. Spreker wekte de aanwezigen op tot eenheid in het belang van de vereeniging. Hij dankte den burgemeester voor zijne aanwezigheid, alsmede voor zijn aanwezigheid in het mid den der vereeniging op het Koninginnefeest en hoopte, dat het hem gegeven mag zijn, nog lang aan het hoofd der gemeente. te staan. Verder dankte de heer Heere alle anderen, die hebben meegewerkt tot het slagen van het laatste Koninginnefeest. Met genoegen heeft spreker deze vergade ring temoet gezien, omdat hij een druk be zoek heeft verwacht. Spreker memoreerde de moeilijke jaren der vereeniging, die in korten tijd 200 leden verloor. Hij beschouwde dit als een inzinking van het geestelijk leven van ons volk en als een verflauwen van het vertrouwen in ons vorstelijk huis. Hij hoopte dat dit spoedig zal verbeteren. De propa ganda moet standvastig volgehouden worden, het is nu de tijd om te oogsten. Spreker schetste de moeilijke tijden, die achter ons liggen. Maar thans staan we op een keerpunt en zullen wij moeten kiezenhet com munisme? Neen, dit sticht haa? en nijd, dat is niets voor ons. Alleen de leer van Jezus Christus, de leer der liefde zullen wij moeten volgen. Spreker schetste daarop de taak der ouders in het gezin en jegens de kinderen. Hij wekte de aanwezigen op. de kinderen op te voeden op den weg dien God aanwijst. De secretaris de heer V. D. v. d. Bogaard bracht daarna zijn jaarverslag uit. Een dames-zangkoortje zong vervolgens eenige liederen. Het woord was toen aan den heer Erms- haus, penningmeester, voor het uitbrengen van zijn jaarverslag. Het bleek, dat er een saldo was van f 221. Bij de bestuursverkiezing stelde de heer Dunnebier voor, bij acclamatie te benoemen den heer Meijering. De heer Meijering liad hiertegen bezwaar, evenals de heer Tusenius, die het gewenscht achtte, den band tusschen ..ons" (spr. bedoelt klaarblijkelijk de N.S.B.) en de vereeniging niet nauwer te trekken. Wij zijn gedegradeerd tot derderangs staatsbur gers (Applaus en „houzee" van de aanwezige N.S.B.-ers) De daarna gehouden stemming had tot resultaat dat gekozen werd de heer J. N. Strating die de benoeming aanvaardde, Concinere bracht eenige vroolijke nummers ten gehoore Rede burgemeester Rambonnet. Vervolgens was het woord aan burge meester Rambonnet. Toen ik de uitnoodiging kreeg, aldus de burgemeester, was ik geschrokken, omdat er op het programma stond dat ik een rede zou houden. Welgeteld is dit de vierde maal, dat ik in den korten tijd, dat ik hier ben, spreekt over Oranje, zoodat het wel mogelijk is. dat ik in herhaling zal vallen. I We hebben allen heden de uitzending dooi de radio van de plechtige uitvaart van Z.M. Koning Albert beluisterd. Spreker was daar bij getroffen door de groote liefde, die het Belgische volk voor zijn koning koestert. De groote belangstelling heeft ons wel wat ver- i baasd. Er is geen volk. dat zoozeer is verdeeld als België en nu voelden we plotseling de Toote eenheid van het Belgische volk. Koning Albert was de derde van zijn dy nastie, Koningin Wilhelmina is de negende vorstin uit het huis "van Oranje. Als we er aan denken aan welke beleedigingen onze Koningin is blootgesteld geweest, vragen we ons af: is er dan zooveel verschil? Zeker België is in den oorlog geweest en ons land niet, maar ook Koningin Wilhelmina heeft meermalen blijk gegeven van persoonlijken moed. Spreker meent, dat de oorzaak te vinden is daai'in, dat België het in den ooi-log zeer moeilijk heeft gehad. Ons land heeft daarentegen jaren van voorspoed ge had. die het volk onverschillig hebben ge maakt. Behalve de psychologische redenen zijn er andere redenen geweest. Een groote schuld hebben de socialistische, de Marxisti sche stroomingen maar ook hier valt het groote verschil op met andere landen als Engeland en België. De socialistische par tijen in deze landen hebben zich nooit tegen de vorstenhuizen verklaard. Spx*eker herin nert er aan, dat aan een banket Ramsay MacDonald eens, sprekende over prins George, dezen den meest pouulairen man van Engeland heeft genoemd. Stel u eens voor, zeide spreker, dat in ons land Albarda eens van prinses Juliana zou zeggen, dat deze de meest populaire vrouw van Nederland was. Toch heeft het Nederlandsche volk ont zettend veel te danken aan de vorsten van het huis van Oranje. Er wordt niet voldoende aan gedacht, welke een groote zegen het ko ningschap in den tegenwoordigen vorm voor ons land is. Spreker vergelijkt de constitutio neel monarchie met een uurwerk, waarin de Koningin als de slinger fungeert. Als de slinger wordt weggenomen zou het uur werk met een razende snelheid afloopen en dan blijven stilstaan. Men heeft het vorsten huis wel een ornament genoemd, maar onze Koningin heeft meermalen bewezen, meer te zijn dan een oraament. Spreker wijst op de vele veranderingen, die de regeeringsvorm in ons land heeft ondergaan. Deze veranderingen zullen doorgaan maar als een rots zal het Koning schap blijven bestaan, Voor geloofsvrijheid gedachtenvri.iheid en gerechtigheid, goede ren waar het Nederlandsche volk op gesteld is, heeft ons volk 80 jaren gestreden en we zouden deze goederen niet kunnen missen. iür is kentering in de waardeering Vu,n ons vorstenhuis gekomen. Wanneer dit begonnen is, is niet precies te zeggen, Het gebrek aan sympathie voor ons vorstenhuis is opgekomen in de dagen van welvaart. Nu ons volk in den put raakt keert het zich evenals in 1672 weer naar Oranje. Spreker herinnert aan 9 Sep tember 1933, toen tienduizexrden hun. trouw aan het vorstenhuis hebben bewezen. Spreker is buitengewoon gelukkig, dat hij dit feest in het Stadion heeft gezien. Komt "het huis van Oranje, dat 362 jaar in ons land regeert, niet meer sympathie toe dan het huis van Saksen- Coburg in België; dat nog slechts kórt re geert? We kunnen den toestand zoo zien. alsof we staan in een donkere zaal, waar we den uitgang niet zien. Hij hoopt dat het zoo zal worden dat we door het „In naam van Oranje doe open de poort" als door de poort van geluk naar het licht zullen gaan. Op de rede van den burgemeester volgde een daverend applaus. In de pauze werd een verloting gehouden en maakte Concinere zich verdienstelijk met een potpourie van vaderlandsche liederen waarvan de bekende wijsjes door de aan wezigen uit volle borst werden meegezongen. Er werd nog gemusiceerd en bovendien werd een tableau vertoond „Oranje". De avond werd gesloten door den heer Van Popta, die in het bijzonder een woord van dank ïüchtte tot den burgemeester. Met het zingen van het tweede couplet van het Wilhelmus werd de avond gesloten. CHR. DEM. UNIE De heer G- Voet heeft wegens drukke werk zaamheden het voorzitterschap neergelegd van de afdeeling IJmuiden-Velsen. In zij-n plaats is thans gekozen de heer Roossen en als alg. adjunct de heer H. Snoek, Driehuis. De afdeeling besloot verder onvermoeid de propaganda voort te zetten, voornamelijk door huisbezoek en verspreiding van lectuur. Voor te zal de heer H. v, Houten, lid der Tweede Kamer zoodra de tijd hem dit toe laat naar IJmuiden komen voor een spreek beurt FEESTAVOND CHR. MEISJESVEREENIGING De Christelijke Meisjesvereeniging „Onze hulp Is in den naam des Heeren" organi seert Dinsdag 27 Februari a.s. ter gelegen heid van het 37-jarig bestaan een feestavond in het gymnastieklokaal der Julianaschool. De avond zal door Ds. A. A. Wildschut ge sloten worden. „SAMEN". Het Februari-nummer van „Samen", het tijdschrift voor K.N.H.S., M.E.K.O.G. en C.E.M.IJ. is grootendeels gewijd aan de her denking van het 10-jarig jubileum van het ho ogo venbedrij f De redactie deelt mede dat zij als herinnering aan het jubileum dank zij de medewerking van de N.V. Kon. Delftsche Aardewerkfabriek „De Porceleyne Fles" er in geslaagd is, aan veler wenscli tegemoet te kunnen komen en twee aanbiedingen te doen, die naar zij ver wacht, ongetwijfeld succes zullen hebben. Deze aanbiedingen bestaan uit een herin- neringsboi-d van blauw Delftsch aardewerk. Dit bord is verkrijgbaar a f 7.50. Voorts woi'dt een tegel verkrijgbaar gesteld, welke tegel wordt aangeboden a f 1.50. Het tijdschrift bevat een beschrijving van het herdenkingsfeest, herinneringen aan den bouwtijd en tal van andere interessante artikelen. RIJWIELDIEFSTAL Een bewoner van IJmuiden-Oost heeft aangifte gedan van diefstal van zijn rijwiel uit ds poort van zijn woning. en

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1