1 De Belgische premier over Duitschland s herbewapening. DE TOESTAND IN ENGELAND. het belangrijkste nieuws Spoorwegramp bij Moskou BUITENLAND. Preventieve oorlog erger dan de kwaal. Houding der geallieerden gecritiseerd. Be wapeningswedloop dient vermeden. Beperking der wapeningen bij een internationale conventie bepleit. Teekenen van herleving in handel. (Van onzen correspondent). BELGIë. In den Senaat heeft minister-president De Broqueville Dinsdagmiddag een belangwek kende rede gehouden over de herbewapening van Duitschland. Volgens hem zijn er twee middelen om Duitschland te dwingen de militaire clausules van het Verdrag van Versailles te eerbiedi gen: lo. het juridische middel krachtens het befaamde art. 213, ofschoon het zeker is dat ten minste twee mogendheden, Engeland en Italië, zullen weigeren tot het instellen van een onderzoek last te geven; 2o. de preven tieve oorlog, welke als tweede middel rest wanneer Duitschland weigert de militaire clausules te erkennen. Dit is een remedie, dat erger is dan de kwaal aldus De Broqueville, en 'dat slechts door een erimineele mentaliteit zou kunnen worden overwogen. Zoolang er hoop blijft op een aceoord is het niet geoorloof d een onmid dellijk en zeker ongeluk uit te lokken om er een ander, verder afgelegen ongeluk door te vermijden. Dit is mijn gevoelen en dat der Fransche regeering. De Broqueville vervolgde: „ik gevoel de bit terheid van den toestand. Hij is het gevolg van een groote desillusie van de menschen, die in het verdrag van Versailles de histori sche leer en waarheid over het hoofd hebben gezien en geloofd hebben, dat het mogelijk is, een groote natie voortdurend in een toe stand van ontwapening te laten. Hoe kon men zich verbeelden, dat 27 naties, die op dat oogenblik „geallieerd en geassocieerd" waren, het er ook in de toekomst over eens zouden zijn Duitschland welks eenheid bij het verdrag van Versailles is bezegeld, dat gene op te leggen, wat Napoleon, de alleen- heerscher van bijna geheel Europa, tegeno- over Pruisen niet heeft gekund? Het huidige Duitschland is niet meer het Duitschland van 11 November 1918, en wat is daarentegen terechtgekomen van den gemeenschappelij- ken wil der 27 geallieerden, die het verdrag van 1919 moeten verdedigen? Het is de on veranderlijke wet der geschiedenis, dat een overwonnene zich vroeg of laat weer verheft. De groote mogendheden hebben dat sinds lang begrepen. Te Genève en bij onderlinge beraadslagingen zijn Frankrijk, Engeland en Italië er einde 1932 toegekomen Duitschland het recht op gelijke behandeling toe te staan.. Men moet den moed hebben de werkelijkheid onder oogen te zien. Droomen leiden tot niets, veelal evenwel tot de catastrofe. Het gaat er niet om of er in welke mate men de herbewa pening van Duitschland zal tolereeren, doch in de eerste plaats om een wapeningswedloop te vermijden, welke tot den oorlog leidt. Daarin ligt het gevaar, dat alle volken van Europa, Duitschland niet uitgesloten, be- 'dreigt". De minister-president verklaarde zich ver volgens vo'or de tot stand forenglng van een internationale conventie waardoor de wape ningen zouden worden beperkt. Dit is het eenige middel om een bewapeningswedloop en daarmede den oorlog te vermijden. De besprekingen te Genève hebben zoo zei- de hij tot niets geleid. Aan het slot van zijn rede zeide De Bro queville: Er zal in Europa geen vrede zijn zoolang de veiligheid van België bedreigd is. De regeering zal er met alle middelen naar streven, dat een conventie tot stand komt, welke van België een minimum van offers zal vragen en een maximum veiligheid zal brengen. In dit opzicht kan België rekenen op de medewerking van Frankrijk, Engeland en Italië. Na de verklaring van minister-president de •Broqueville werd gedebatteerd. De rede van den minister-president de Broqueville in den senaat wordt in de pro- Ffansche kringen scherp veroordeeld. Men verwijt den premier in deze kringen, dat hij in zijn redevoering een standpunt heeft in genomen, dat zich scherp onderscheidt van de oriëntatie van de Fransche politiek, ja zelfs in tegenstelling daarmede is. De rechts- conservatieve Nation Beige schrijft over een coup de theatre in den senaat en beweert, dat de premier zich aangesloten heeft bij een politiek van „volledig prijs geven". Zijn ver klaringen zijn in staat alle goede burgers met verbazing en smart te vervullen. Hij zet een streep door het geheele vijfde deel van het verdrag van Versailles. Hoe kan men na zoo veel ervaringen in het verleden aldus het blad nog gelooven., dat Duitschland een conventie in acht zal nemen, waardoor zijn bewapeningen worden gelimiteerd. De Bro queville heeft zich volgens het blad aange sloten „bij een soort neo-briandisme op het oogenblik, waarop in Frankrijk het brian- disme dood is". Spanje. Afkondiging van den alarmtoestand? Naar verluidt zou de regeering overwegen om in geval van noodzaak de staat van alartm af te kondigen. Duitschland. Een dolk voor de leden der luchtsportorganisaties. .•P© Rijksminister voor de luchtvaart, Goe- rmg, heeft in zijn hoedanigheid van eere- President van de Duitsche luchtsportorgani satie er in toegestemd, dat leden dier organi satie in het vervolg onder bepaalde voor waarden bij de hun verleende dienstkleeding der Duitsche luchtvaart een vliegerdolk mo gen dragen. Schede en handgreep van den dolk zijn met blauw leder overtrokken, ter wijl het beslag van nieuw zilver is. Deze dolk is van het hakenkruis voorzien., Ziiid'Amerika. Paraguay's bezwaren tegen de vredesvoorstellen. Paraguay heeft op de laatste vredesvoor stellen van de Volkenbondscommiissie ge antwoord, dat het tegen deze voorstellen bezwaren heeft, aangezien niet de geheele Cihaco aan de arbitrage kan worden onder worpen, doch alleen die kwestie der gren zen. Naar uit La Paz gemeld wordt heeft de Bolivia anc&he regeering hiaar antwoord aan de commissie nog niet verzonden. Zwitserland. Een volksstemming over de openbare orde. Zondag 11 Maart a.s. wordt in geheel Zwit- seriand een belangrijke volksstemming gehou den over de Bondswet tot bescherming van de openbare orde, aldus meldt Reuter uit Bern. De communisten en de sociaal-democraten hebben n.l. het vereischte aantal handteeke- ningen van 30.000 stemgerechtigde burgers bijeengekregen, waardoor een volksstemming over deze wet moet worden uitgeschreven. De wet wordt krachtig aanbevolen door alle par tijen in het Zwitsersche parlement, doch be streden door de communisten en socialisten. De nieuwe wet wordt aangediend als die nend ter bescherming van de democratie als mede van de grondwettelijke, staatsburgerlijke en individueele rechten tegen elke dictatuur, zoowel van links als van rechts. Oostenrijk. Legitimistenleiders confereeren. Uit Boedapest: De'Weensche correspondent van Magyar Orszag deelt mede, dat Dinsdag- onderhandelingen zijn aangevangen tusschen Oostenrijksche en Hongaarsche legitimisten. Als vertegenwoordiger van Otto van Habsburg is graaf Heinrich DegenfeldSchomburg te Weenen aangekomen. De deelnemers der on derhandelingen staan, naar verklaard wordt, in geen enkele relatie met de Oostenrijksche regeëring. De Oostenrijksche staatssecretaris voor legerzaken Schoenburg Hartenstein zou volgens het blad den deelnemers aan de be sprekingen in zijn paleis een groote ontvangst bereiden. Van regeeringszijde wordt echter verklaard, dat de regeering de onderhandelingen der le- gitimistenleiders thans als een zuiver particu liere aangelegenheid beschouwt en zij legt er den nadruk op, dat een ontvangst der legiti mistenleiders door een lid der regeering niet in aanmerking kan komen. Met het oog op de toegenomen activiteit der legitimisten wordt in toonaangevende regee- ringskringen thans onomwonden verklaard, dat de monarchistische kwestie thans onder geen omstandigheden als actueel kan worden beschouwd. DUITSCH SPORTVLIEGTUIG VERONGELUKT. BERLIJN, 6 Maart (V.D.) Het sport- vliegtuig D 2486 is Dinsdagmiddag bij een proefvlucht in de buurt van Dahme veronge lukt. De bestuurder van het toestel werd licht gewond, diens metgezel kwam door ver drinking om het leven. SENSATIONEEL GEVECHT MET EEN HAAI. De bewoners van de kust van Australië worden zoo nu en dan op wreede wijze herin nerd aan den hier op de vele plaatsen nog voorkomenden gevreesden menschenetenden haai. Uit East Hills, ongeveer twintig mijl van Sydney aan de monding van de Georgerivier, is bericht ontvangen, dat daar een jongen door een der leden van deze gevreesde haaien familie was aangevallen. Een aantal kinderen speelde op de kade met een bal, welke zij in de rivier wierpen. Een jongen, Walter MacCutcheon, haalde den bal voor de kinderen terug. Het water, dat langs de kade stroomt, is met het oog op de veiligheid afgebakend. De jongen begaf zich bij het achterna zwemmen van den bal buiten de beveiligde zóne waar hem plotse ling een kolossale tien voet lange haai na derde. MacCutcheon, den haai ziende, schreeuwde om hulp, doch voordat hij nog een slag had kunnen zwemmen greep de haai hem bij de borstkast, schouder en bovenarm. De jongen werd als het ware uit het water getild en het opspattende water werd door een straal bloed gekleurd. Voordat de haai evenwel gelegenheid had zijn aanval te her nieuwen sprong zekere Frank Spruce te wa ter die van de staart van den haai nog een klap kreeg. Klaarblijkelijk is de haai echter toch van den sprong in het water geschrok ken want hij maakte, dat hij weg kwam. De jeugdige McCutcheon werd aan den kant gebracht waar hem een snelverband werd gelegd waarna hij naar een der zie kenhuizen werd vervoerd. De door den haai toegebrachte wond moest met niet minder dan zestig steken genaaid worden. De jongen, die een verbazingwekkende vastberadenheid ten toon spreidde eischte de belofte, dat men zijn zieke moeder, niets van het ongeval zou mededeelen. „MEIN KAMPF" IN FRANKRIJK IN BESLAG GENOMEN. OP VERZOEK VAN DE DUITSCHE REGEERING. PARIJS, 6 Maart (Reuter) De politie heeft gisteren alle exemplaren van de onlangs uitgegeven Fransche vertaling van Hitler's boek „Mein Kampf" in beslag genomen. Dit houdt verband met een namens Hitier aan hangig gemaakt proces wegens schending van het copyright, aangezien de Fransche uit gave niet door Hitier geautoriseerd was. De weigering der autorisatie schijnt niets te ma ken te hebben met de kwaliteiten van de be trokken vertaling, doch schijnt voornamelijk het gevolg te zijn van den wensch der Duit sche autoriteiten, dat het boek niet in het Fransch zou verschijnen. Men schijnt van Duitsche zijde zelfs nog pogingen te hebben egdaan de Fransche uitgave te verhinderen. De Fransche vertaling is voorzien van een voorwoord van maarschalk Lyautey, waarin deze uit eenige uitlatingen van Hitier conclu sies trekt omtrent Hitler's vijandige gezind heid tegenover Frankrijk. DE AFFAIRE-STAVISKY. Rcma&nino voor de enquêtecommissie. HIJ WEIGERT TE ANTWOORDEN. PARUS', 6 Maart (V.D.) De vroegere particuliere secretaris van Stavisky, Ro~ magnino, is hedien voor de commissie van enquête in de zaak-Stavisky geleid. Hij weigerde echter op de hem gestelde vragen te antwoorden en verklaarde, dat hij slechts den rechter van instructie in aan wezigheid van een advocaat te woord zou staan. Bij het verhooren van een employé dei- administratie van een Stavisky-onderne- miing kwam ook ter sprake, dlat een chèque sou'Ohe den naam van den huldigen mi nister van landbouw, Queuille draagt. De getuige verklaarde, 'dat hij dezen chèque persoonlijk heeft geïnd, maar dat hij zich niet kan herinneren, op wiens naam hij was uitgeschreven. PARUS, 6 Maart (V.D.) De parlemen taire enquêtecommissie in de Satvisky affaire heeft Dinsdagochtend een aantal documenten bestudeerd,, in het bijzonder de foto's van ohèques en souches. Het schijnt dat men geconstateerd heeft, dat in verscheidene gevallen de namen, welke op de cheques waren geschreven, zijn uitge- wiseht en door .andere namen zijin vervan gen. Daarom worden de nieuwe namen met zeker voorbehoud genoemd. Afgevaardigde Louis Proust wiens naiam in dit verband is genoemd, heeft direct een dementi gepubliceerd, waarin hij verklaart dat er sprake is van een vervaisohing. Immuniteit van Serre ingetrokken. PARIJS, 6 Maart (V.D.) De bijzondere senaatscommissie welke van advies moest, dienen in de kwestie der intrekking van de parlementaire onschendbaarheid van den vroegeren minister van handel, Serre, heeft zich voor intrekking uitgesproken. Koffers van Rita Georg in beslag genomen. PARIJS, 6 Maart (V.D.) De rechter van instructie te Bayonne heeft telegra fisch bevolen, dat zeven valiezen van de actrice Rita Georg, welke zich te Parijs be vinden, in beslag moeten worden geno men. Nog een aanklacht. PARIJS, 6 Maart De vroegere afge vaardigde Boyer, is door den rechter van instructie te Parijs gehoord in de zaaK Stavisky en aangeklaagd wegens heling. Boyer heeft van Stavisky ohèques ontvan gen to-t een bedrag van 800.000 franken., Lijk van Prince wordt opgegraven. PARIJS, 6 Maart (V.D.) Omtrent het geval Prince wordt bekend, dat het lijk, na dat de deskundige heeft geconstateerd, dat Prince klaarblijkelijk is verdoofd, voordat hij op de rails werd geworpen, voor een nader onderzoek zal moeten worden opge graven. Met het onderzoek zijn zeven dokters be last, MEVROUW STAVISKY VERHOORD. ZIJ ACHT HAAR MAN TOT HET PLEGEN VAN ZELFMOORD IN STAAT. PARIJS, 6 Maart (V.D.) De enquêtecom missie heeft hedenmiddag Mme Stavisky ge hoord, voornamelijk over de politieke per soonlijkheden, waarmede Stavisky omgang had. O.m. verklaarde zij, dat haar man haar verteld had in een afzonderlijk vertrek van het café de Paris te hebben gedéjeuneerd met ex-minister Julien Durand. Persoonlijk heeft zij niemand van de politie of het mi nisterie van financiën gekend. Ambassadeur de Fontenay kwam nooit in de woning van Stavisky. Wat de dood van Stavisky betreft, ver klaarde zij, dat zij hem in staat achtte tot het plegen van een zelfmoord, waar zij dan ook niet aan twijfelde, toen zij naar Chamo- nix ging. Sindsdien heeft zij zooveel ge hoord, dat zij het nu niet meer weet. HET CONCENTRATIEKAMP SONNENBURG OPGEHEVEN. SONNENBURG, 6 Maart (VD.) Het concentratiekamp Sonnenburg za.1 binnen kort worden opgeheven. Het zal een andere bestemming krijgen. Of het gebouw weer als tuchthuis zal worden ingericht, hangt af van de beslissing der bevoegde autoritei ten. Londen, 5 Maart. Handel en bedrijf in Engeland leven wat op. De teekenen zijn onmiskenbaar. De aan merkelijke seizoensachteruitgang in den toe stand der werkloosheid, die in Januari moest worden vastgesteld, is in Februari weer voor een goed deel goed gemaakt; 50.000 men schen meer zijn in die maand aan den ar beid gegaan. Er zijn andere symptomen. De Londensehe Beurs heeft de laatste dagen merkwaardige opgewektheid getoond. De Beurs iis wel geen bijzonder betrouwbare barometer voor de mate van financieel en industrieel vertrouwen, dat in de bevolking leeft; maar als bijkomend verschijnsel heeft de opgewektheid in Throgmorton Street haar waarde. De jongste cijfers van het levensve- zekeringsbedrijf zijn gunstiger dan ze seder' 1930 zijn geweest. Ook dat doet vermoe dei- dat men althans begint te gelooven dat c een zeker evenwicht is ontstaan in den eco- nomischen toestand van het land. Zulk ge loof heeft beteekenis en kan van invloed zi?"- op omzet en productie. Het is waarschijnlijk dat juist deze factor gevoel van evenwicht en beter vertrouwen, vooral verantwoordelijk i' voor levendiger handel en productie. De fac toren, die werkelijk een snellen en belang rijken terugkeer naar welvaart zouden kun nen bewerken, zijn immers niet aanwezri Economisch nationalisme woedt met onver minderde kracht vaart. De politieke toesta in Europa in het bijzonder, in de wereld b het algemeen, blijft in hooge mate zorgwek kend. Dat zijn de factoren, die wereldwe1- vaart alsnog uitsluiten. Aangezien Engelan wellicht -meer dan welk ander land ook voor zijn voorspoed van wereldwelvaart afhanke lijk is kan de wederopleving, welke men va~ stelt, van geen bijzondere beteekenis zijn Maar men verheugt zich terecht over he' weinige dan men heeft ontvangen. Officieel statistische cijfers vertellen dui delijk dat het weinig is, juist ongeveer zoover als men kan verwachten van aarzelend tern keerend vertrouwen, gebaseerd op een be trekkelijk evenwichtig blij ven den economi- schen en financieelen toestand. De cijfers hebben betrekking op product?* transport en verbruik van goederen. De pro- ductie-cijfers, die de Board of Trade per kwartaal uitgeeft worden herleid tot een in dex-cijfer. In het December-kwartaal van Lokaaltreinen tegen elkaar gebotst. 19 dooden, 44 gewonden. MOSKOU, 6 Maart (V. D.) In de buurt van Moskou heeft, naar pas thans bekend wordt, dezer dagen een ernstig spoorweg ongeluk plaats gehad. Twee geheel bezette lokaaltreinen, kwamen met elkander in bot sing. Daarbij zijn 19 personen gedood en 44 ernstig gewond. Als oorzaak van het ongeluk is geconstateerd „een misdadige overtreding der bedrijfsvoorschriften." De procureur-generaal heeft naar aanlei ding van dit ongeluk, in verband met de vele ongelukken, welke den laatsten tijd hebben plaats gevonden, een uitgebreid onderzoek bevolen. MIJNINSTORTING IN OPPER- SILEZIë. ELF ARBEIDERS OPGESLOTEN. BEUTHEN, 6 Maart (V. D.) Li de Karsten- Centrum-mijn is hedenavond even over 18 uur een ernstige instorting ontstaan, waarbij twee toegangswegen naar een afdeeling in stortten. 11 Arbeiders werden van de buiten wereld afgesloten. Er zijn onmiddellijk maat regelen genomen tot berging van de inge- slotenen. Door klopseinen staat men in con tact met de ingeslotenen. Verdere bijzonder heden ontbreken nog. De directie van de Karsten-Centrum-mijn deelt over het reeds gemelde ongeluk het vol gende mede: tengevolge van een om 18 uur 05 ontstane schok, die in het geheele Opper- Silezische bekleen gevoeld is, werden in de Karsten-Centrum-mijn twee toegangswegen naar een mijngang in laag 14 door hoogen druk vernield, waardoor een mijnbaas-plaate vervanger en 10 mijnwerkers werden opge sloten. De reddingswerkzaamheden werden onmiddellijk ter hand genomen. Op het oogenblik heeft men contact met eenige in gesloten mijnwerkers gekregen. De mijn- autoriteiten bevinden zich op de plaats des onheils en leiden het reddingswerk. 1932 was dit cijfer 95 en in hetzelfde kwartaal van 1933 was het 104. Dit wil dus zeggen dat de productie van het land in 1933 met iets meer dan 9 percent is toegenomen. (Of dit een zegen is moet worden betwijfeld wanneer men hoort dat te veel productie vooral ver antwoordelijk is geweest voor de handelsslap- te). De cijfers die vertellen van goederenver keer, zijn ook bemoedigend. In Januari van dit jaar b.v. voerde Engeland grondstoffen in voor zijn industrie tot een waarde van 21.000.000 pd.st.; dat was voor 6.000.000 meer dan verleden jaar. Het verschil is ten deele toe te schrijven aan hoogere prijzen der in gevoerde grondstoffen maar de hoeveelheden waren toch ook grooter. En het verbruik van goederen is ook toegenomen naar blijkt uit indexcijfers over omzet van waren. In Januari 1933 was het indexcijfer van algemeenen om zet 95.5; in Januari van dit jaar was het ge stegen tot 109.2. Het heeft alles niet veel te beduiden. Voor zoover de pers regeeringsgezind is betoogt zij dat het financieel en economisch beleid van het landsbestuur door deze uitkomsten ge rechtvaardigd en zelfs wijs is gebleken. Het andere deel van de pers echter meent dat men zich blij maakt met een dood muschje en dat de onbeduidende wederopleving ge makkelijk kan worden verklaard uit het feit dat de waarde van het pond sterling sterk is verminderd hetgeen buitenlandschen aan koop van Brltsche zaken heeft aangemoe digd en verder uit de omstandigheid dat het publiek den aankoop van nieuwe zaken, ter vervanging van versleten dingen, niet tot het einde van een malaise, waarvan het einde niet is te zien, kan uitstellen Wat daarvan zij, zeker is dat men in dit land niet in zelfgenoegzaamheid kan gaan neerzitten. Er zijn nog meer dan 2 .GOO .000 werkloozen. En afgescheiden van deze 2.000,000 is welvaart een historisch begrip geworden voor millioenen, wier salarissen, loonen en inkomsten officieel en niet-offi cieel tot ontoereikende minima zijn terugge bracht. De vrees dat een ineenstorting van de herstel-plannen in de Vereenigde Staten of scherpe politieke verwikkelingen in En—>-\a aan het zwak herstel van handel en industrie in het land een einde zouden maken blijft overigens bestaan. A. K. VAN R. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein (uitr.) 5 van Mosselbaai. Nieuwkerk (uitr.) p. 5 Dungeness. HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN. Maaskerk (uitr.) 4 te Bordeaux. HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Zuiderkerk (uitr.) p. 5 Gibraltar. Ouderkerk (thuisreis) 6 te Dairen. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (thuisreis) 6 te Vizagapatam. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Amsterdam, Vancouver n. Huil 5 v. Cristo bal. Bennekom 4 van Paita naar Guayaquil. Hebe 5 van Meïilla naar Carthagena. Medea, 5 van W.-Indië te New-York. Merope 6 van Danzig, te Amsterdam. Orpheus 4 van Kopenhagen te Gdynia. Poseidon, 4 van Port au Prince n. Kaap Haitien. Ulysses 5 van Izmir te Piraeus. Venezuela, Barbados n. Amsterdam 6 van Plymouth via Havre. Vesta 5 van Lissabon naar Amsterdam. Bodegraven, Chili n. Amsterdam via Liver pool 4 (10.48 n.m.) 850 mijl Z. van Valentia. Vulcanus 6 v. Savona te Livorno. Juno 6 v. Alicante te Torrevieja. Oranje Nassau 6v Amsterdam n. West- Indïë. Baralt 3 v. Curasao n. Bovenwindsche Eil. Atlas, 28 v. Curasao naar Jacmel. Midas 1 von Curacao n. San Domingo. Ganymedes 6 v. Salonika n. Izmir. Hermes, Bougas naar Amsterdam 6 te Stamboul. Nereus 6 v. Kopenhagen te Amsterdam. Oberon 6 v. Amsterdam n. Hamburg. KON. HOLL. LLOYD. Zeelandia (thuisreis) 5 van Santos. Montferland (uitr.) pass. 5 Ouessant. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Blitar (thuisreis) p. 5 Maart (5 n.m.) Sa- gres. Kota Tjandi (thuisreis) 5 Maart v. Singa pore. Dempo (thuisreis) 6 Maart (3 n.m.) te Marseille. Kota Pinang (uitreis) 4 Maart van Padang Palembang (uitreis) 4 Maart van Singapore ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. SCHEEPVAART BERICHTEN HALCYON LIJN. Stad Amsterdam 5 v. Vlaardingen te Stock holm, voor Oxelosund, Stad Haarlem, Rotterdam n Pto. Ferrajo p. 5 Ouessant. Stad Dordrecht, Vlaardingen n. Bagnoli 4 (7.23 n.m.) 25 mijl Z.O. van Niton. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Bilderdijk 5 van Rotterdam en New-York te Philadelphia. Damsterdijk, Rotterdam n. Vancouver 5 te San Francisco. Narenta, Vancouver n. Rotterdam 5 te Li verpool. Drechtdijik, Vancouver n. Rotterdam 3 v. Los Angeles. Nagara, Vancouver n. Rotterdam 4 te Havre; Beemsterdijk, 8 (8.30) v. N.-Orleans te Rot terdam verw. Volendam 5 van New-York te Rotterdam. Lochkatrine, Rotterdam n. Vancouver4 v. Kingston (J.). Nictheroy, Seattle n. Rotterdam, via Hoek van Holland 6 (4.50 n.m.) v. Londen. Alwaki (thuisreis) 5 van Bahia. Alchiba (thuisr.) 5 van Montevideo. Aldabi (uitr.) 5 van St. Vincent. Alphacca (uitreis) 5 te Montevideo. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tabinta (thuisreis) p. 5 Perim. Marnix van St. Aldegonde uitreis) 5 van Belawan. Joh. van Oldenbarneveld 6 van Batavia te Amsterdam. Chr. Huygens (uitreis) 6 v. Algiers. J. P. Coen (uitreis) 6 te Soerabaja. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Melampus, Amsterdam n. Java p. 6 Perim. Myrmidon, Batavia n. Amsterdam 6 v. Pt. Said. Perseus, Japan n. Rotterdam 4 te Havre. Polyphemus, Batavia n. Londen 6 v. Am sterdam. Deucalion, Japan n. Rotterdam 4 te Singa pore. City of Bath, Dairen n. Rotterdam 5 van Shanghai. Medon 3 van Hamburg te Yokohama. Atreus, Rotterdam n. Japan p. 5 Gibraltar. Agamemnon, Japan n. Rotterdam via Lon den 5 (12.15 n.m.) 430 mijl Z. van Land's End.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 3