Het Zwitsersche Wintersportseizoen 1933-1934 BEVERWIJK Een goed idee. BERICHT Ideaal wintersportweer. Nieuwe kunstijsbanen in de steden. Zwitsersche ijshockey- en ski successen. Eindelijk wat meer belangstelling ook voor het hardrijden op schaatsen? IjMUIDER COURANT d o. k. naar de kampioenswed strijden. De selectiewedstrijden -voor de krachtsport wedstrijden in worstelen en gewichtheffen om de kampioenschappen van Nederland hebben ook voor onze plaatselijke kracht- sportvereeniging D.O.K. successen opgeleverd. In de af deeling worstelen zullen uitkomen de heeren Gebrs. Groeneveld en van Soest. In gewichtheffen zal D.O.K. vertegenwoor digd zijn door haar leden A. Burger, C. G. Tabak, Rooymans, C. Vessies en N. v. d. Wel. bezoek aan de kennemer oudheid kamer. De leden van de Mariavereeniging zullen Maandagavond 26 Maart een excursie maken naar de Kennemer Oudheidkamer. concert van „vox humana". Het Christelijk Gemengd koor „Vox Hu mana", dirigent de heer P. J. Potgieser en de kinderkoren „Klim-op" alhier en „Lente bloemen" uit Velsen-Noord zullen op Dins dag 27 Maart een concert geven in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw aan de Ooster wijkstraat. Het programma vermeldt een aantal composities, waaronder een requiem van den dirigent, met orkest en piano. Van de hand van den dirigent zijn ook de door de mej. van Eek te zingen sopraan-soli „Armoe" en „Avondklacht". Het gemengde koor zingt o.m. „Avondklokken" en „O, Herder Israëls" van Bortniamski en „Lentebloemen" van Fred. J. Roe&ke. Ook voor de kinderkoren is een zeer aar dig programma samengesteld. „Lentebloe men" zingt o.m. het slotkoor uit de Jozef- cantate. De avond wordt door „Vox Humana" gesloten met het reeds genoemde Requiem, dat in Brahms-stijl werd gecomponeerd. bakkerij-tentoonstelling. De tentoonstelling van de werkstukken der leerlingen van den bakkers-vakcursus, welke evenals vorige jaren ook dezen winter weer werd georganiseerd door den Christelijken- en den Algemeenen Bond van Bakkersgezel len, afdeelingen Beverwijk, zal op Donderdag 22 Maart a.s. in de bovenzaal van Hotel „Oud Meerenstein" worden geopend. Op dezen avond is de expositie uitsluitend op uitnoo- diging te bezichtigen. Vrijdag en Zaterdag zal zij voor het publiek zijn opengesteld. De cursisten van de eerste afdeeling ver vaardigden voor de tentoonstelling choco lade-vazen met rozen van marsepain. De leerlingen van de tweede en derde afdeeling beproefden hun krachten op het namaken van allerlei fruitsoorten. Tevens zullen fraaie met marsepain gevulde doozen te bewonde ren zijn. Het bestuur van de Coöp. Broodbakkerij en Verbrui'ksvereeniging „Algemeen Belang", dat voor den cursus zijn bakkerij en gereed schappen beschikbaar stelde, heeft de reeds van verscheiden zijden toegezegde prijizen met twee groote zilveren lauwertakken uitge breid. dë jubileum-voorstelling van mevr. de boer-van rijk. Naar wij vernemen zal de huldiging van Mevr. Esther de Boer-van Rijk a.s. Woens dagavond tijdens de jubileumvoorstelling in het Luxor-Theater geschieden voor het in gaan van de groote pauze. Namens het huldigingscomité zal de heer Mr. A. Moens de jubileerende actrice toespre ken en haar een geschenk overhandigen. Als herinnering aan haar optreden in Be verwijk zal mevr. de Boer een werkstuk wor den aangeboden van de Tapijtknooperij „Kinfoeim" alhier. Degenen, die van hun sympathie voor onze populaire actrice willen doen blijken in den vorm van een bijdrage, kunnen deze doen bezorgen bij den penningmeester van het hiuldigingsoomité, den heer H. A. J. J. van den Bergh, p.a. Spaarnebank N.V., Breestraat alhier of storten op diens girorekening no. 43659. Het comité wordt gevormd door Burge meester H. J. J. Scholtens, mevr. A. A. van Hattum-Dekker en de heeren H. A. J. J. van den Bergh, F. A. van Loenen, Mr. A. Moens, F, R. C. Rijkens, K. Steyn, G. W. P. Stouten- beek en Joh. N. Tromp. MARKTBERICHTEN. EK, Coöp. Tuindersvereeniging „Kennemerland". Beverwijk, 19 Maart 1934. Boerekool per kist 3075 cent. Spinazie per kist 6085 cent. Rabarber per bos 1017 1/2 cent. Raapstelen per bos 2 1/23 1/2 cent. Radijs per bos 8 cent. Prei per bos 817 1/2 cent. Witlof per K.G. 1216 cent. Uien per K.G. 111/2 cent. Wortelen per K.G. 34 cent. Knollen per stuk 15 cent. Roode kool per stuk 615 cent. Gele kool per stuk 413 cent. Spruiten per K.G. 1427 cent. J| SCHEEPVAART BERICHT EN J| HOLLAND—AMERIKA LIJN. Delftdijk, van Rotterdam naar Vancouver 19 (n.m.) te Cristobal. Nalon 18 (v.m.) van Vancouver te Hoek van Holland. Lochmonar, Rotterdam n. Vancouver 16 (5.11 n.m.) 80 mijl Z.O. van Land's End. Bilderdijk Philadelphia naar Rotterdam 17 (n.m. van Newport News. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Serooskerk 18 van Rotterdam te Antwer pen. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk 18 van Rotterdam naar Bre men. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein (uitreis) 17 van Lor. Mar ques. Handfontein 18 van Bremen te Hamburg. Rietfontein (uitreis) 18 te Antwerpen. Meliskerk (thuisreis) 19 te Southampton. Klipfontein 19 (6 n.m.) van Amsterdam n. Hamburg. Nijkerk (thuisreis) 18 van Durban. DINSDAG 20 MAART 1934 SNIJBLOEMENVEILING. Will. Copland 15—26, Will. Pitt 18—27, Thee roos 1826, Murillo 1627, Couronne d'or 19 31, Le Notre 27—36, Mr. v. d. Hoef 27—34, Fla mingo 1519, La Reine 1518, Albino 3549, Prinses Elizabeth 2738, Victoire 127, Barti- gon 1729, Sanders 1824, Progession 1621, Prins van Oostenrijk 7—25, Gele Prins 18—26, Rose Lareine 1518, Witte Valk 1823, Pros- fereti 1419, Fred Moore 1418, Due de Berlin 13—17, Ibis 16—23, Schlegel 14—19, Gen. de Wett 1831, Diana 1521, Vuurbaak 2632, Orange Nassau 21—35, Mack. Kinley 1218, Peach Blossum 1825, Electra 1726, Orange Globe 1523, Fulgens 4865, Anemoon 1539, Alard Pierson 1623, City of Haarlem 1832, Cram. Bill 1519, Couleur Card 18—24, Zwa nenburg 2844, Diverse Mendeltulpen 1218. Narcissen: Sir Watkin 812, Laurens Koster 612, Albert Vis 613, Golden Spur 610, Dubb. v. Sion 610, Spring Glori 711, Orna- tus 5—12, Victoria 6—14, King Alfred 915, Glori of Lisse 69. Rozen; Briarcliff 75195, Noack 65185, Columbia 60150. Diversen: Crocussen 814, Hyacinthen 25 65, BI. Druifjes 8—16, Trezia 12—26, Sprenge- rie Groen 8—32, Plumose Groen 832, Tritu- laria 18—28, Calla 12—21. Potplanten: Azalia 45135, Azalia I-Iex 20— 65, Aralia 5—11. Adianthum 4—18, Begonia 5—24, Bromelia 28—58, Calla 24—48, Cactus 41.10, Clivia 100135, Cocospalmen 2458, Palmen 65185, Primula 1838, Plumosa 48, Petris 49, Sprengerie 439, Tradescansia 518, Nephrolepus, Vetplanten 412, Amaril lo's 3565, Hortensia 45115. GROENTENMARKT. Spinazie per kist f 0.90f 1.25. Andijvie, per kist 0.701.20. Raapstelen, 100 bos f 2-f 4.50. Koolrapen, per zak 6585 ct. Kortelen per K.G. 5 ct. Bieten per K.G. 45 ct. Schorseneer en, per bos 8 ct. Aardappelen, klei per K.G. 58 ct. Idem, zand 8 ct. Spruitjes, per K.G. 2034 ct. Boerenkool, per bak 3050 ct. Roode kool, per 100 f 8f 13. Savoije kool per 100 f 8f 14. Uien, per K.G. 24 ct. Prei, per bos 16 ct. Sla, per 100 krop f 4f 5. Rabarber, per 100 bos f 10f 16. Pieterselie per bos 15 ct. Selderie, per bos 3,5ct. Appelen, per K.G. 2028 ct. Peren, per K.G. 1420 ct. Brusselsch lof 1418 ct. EEN ZOMER-KERMIS. Naar wij vernemen bestaan er voornemens om dezen zomer een kermesse d'été te houden in deze gemeente. Deze kermis zou dan ge houden worden op het weiland van den heer C. Veldt aan den Munnikenweg alhier. Het Lunapark zal worden geëxploiteerd door Hommerson's Attractiebedrijven. Naar verluidt zal van de entreegelden een deel voor het crisiscomité worden afgestaan. ZEEHAVEN. HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN. Maaskerk (uitreis) 16 van Freetown. Eemland (uitreis) 17 van Kribi. HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Ga ast erker k (uitreis) 18 van Shanghai. Arendskerk 18 Maart van Japan te Rot terdam. HALCYON LIJN. Stad Zaandam 17 van Spezia te Civ. Vec- chia. voor Suza. Stad Zaltbommel 16 van Antw. te Casa blanca, voor Huelva. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ajax 18 Maart van Aalborg te Amster dam. Alkmaar, Amsterdam naar Chili 17 te Cu rasao. Amazone 17 van Kopenhagen naar Gdynia. Ba-arn 18 Maart van Antwerpen te Am sterdam. Bennekom, Chili n. Amsterdam 17 van Christobal. Berenice, Stettin n. Amsterdam p. 18 (11 n.m.) Brunsbuttel. Calypso 17 Maart van Vigo te Lissabon. Costa Rica 19 van Barbados te Amster dam. Fauna 17 Maart van Catania naar Vene tië. Ganymedes 17 van Stamboul naar Salo nika. (De Prov. Friesche Ver. voor Vreemdelingenverkeer organiseert in den a.s. zomer tochten langs de elf steden en de 30 gemeentehoofd- ■plaatsen van Friesland onder den naam „elf-en-dertigtocht"). Dit is een vernuftig denkbeeld Van de Friesche Veeveevee, Als ik tijd ervoor kan vinden Doe ik dezen zomer mee. Het is al maar jachten, jachten In ons rusteloos bestaan, Tempo is ons aller afgod, Het moet steeds weer sneller gaan. Sneller, anders blijf je achter, Haast je rep je, wat je kan, Er 's geen tijd meer voor bezinning En je wordt er duizelig van. Als je dan, zoo in den zomer, Een paar weken wordt gegund, Dat je uit 't gareel kunt treden, En eens even rusten kunt, Klinkt ze als muziek, die roepstem Van de Friesche Veeveevee: Doe het op z'n elf-en-dertigst! Ik doe vast en zeker mee. P. GASUS DE AFFAIRE-STAVISKY. Een spoor te Genève ontdekt. BANK TE BOEDAPEST EK BIJ BETROKKEN. GENèVE. 19 Maart. Sedert eenige dagen zijn hier geruchten in omloop, dat Stavisky groote zaken zou hebben gedaan door be middeling van een bankinstelling te Genève, waar .zich ook belangrijke documenten in de Stavisky-affaire zouden bevinden. Maandag is de Geneefsche politie er in geslaagd een belangrijk document in de affaire te ontdek ken. Het betreft de rekeningen omtrent de zaken van Stavisky met de bank van Bela Hofmarun te Boedapest. De directeur van een bank te Genève werd gedwongen de beschei den, welke op de zaken van Stavisky betrek king hebben, uit te leveren. De Tribune te Genève spreekt van een waardevol document, dat reeds sedert lan gen tijd wordt gezocht door den rechter van instructie te Parijs en dat het de Fransche justitie thans mogelijk maakt haar naspo ringen in nieuwe richtingen uit te breiden. Volgens het blad zullen nieuwe verrassingen te verwachten zijn. In November jl. heeft Stavisky te Genève Hofmann ontmoet. Het gaat om zaken ten bedrage van 30 millioen franken. NAAR STAKING IN DE AMERÏ- KAANSCHE AUTO-INDUSTRIE? zal roosevelt intervenieeren? Hercules 17 Maart van Rotterdam naar Tanger. Hermes 17 Maart van Izmir te Syra. Oberon 19 Maart van Hamburg te Amster dam. Orestes 19, 2,30 v.m.) v. Amsterdam te Hamburg. Rhea 18 Maart van Oporto te Leixoes. Stuyvesant 19 van Paramaribo te Am sterdam. Trajanus 18 Maart van Haifa te Beyrouth. Ulysses, Bourgas n. Amsterdam p. 18 (11,20 n.m.) Dungeness. Venezuela 18 van Hamburg te Amster dam. kon. ned. stoomboot mij. Normandiet (charter) Valencia n. Rotter dam p. 18 Ouessant. Pluto 18 van Amsterdam te Gothen burg. Merope 19 van Alicante te Barcelona. Mars 19 van Savona n. Livorno. Juno, 19 van Amsterdam naar Lissabon. kon. holl. lloyd. Maasland (uitreis) 19 van Amsterdam. Flandria (uitreis) 18 (8 n.m.) van Villa- garcia. Zeelandia, (thuisreis) 18 (5 n.m. van Las Palmas. Gaasterland (thuisreis) 18 (12 midd.) van Las Palmas. Genève, Maart 1934. (Van onzen correspondent.) Het thans ten einde loopende wintersport seizoen 1933-1934 zal door de Zwitsers niet licht vergeten worden. Tal van redenen be staan, dat het nog langen tijd in ae aange name herinnering der wintersportvrienden uit dit land zal blijven voortleven. In de eerste plaats om het ideale winter weer, dat wij hier in dit seizoen genoten hebben. Reeds in December lag er in de berg- districten voldoende sneeuw en ijs, dat al len, die gelegenheid hadden even naar boven te gaan, reeds met Kerstmis hun hart aan het ski-en, het schaatsenrijden en het ijs- hockeyspel konden ophalen. En dit weer heeft ons tot den huldigen dag vrijwel nim mer verlaten! Het was gezond, zonnig weer, niet te koud en niet te warm, met zoo nu en dan een nieuwe sneeuwval om den sneeuw- voorraad weder behoorlijk aan te vullen. En de in den winter door de sportliefhebbers zoo gevreesde „Föhn"-wind, die plotseling door een het ijs-ontdooiende en de sneeuw-weg- smeltende warmtegolf, met rpgen gepaard, aan alle winterpret een einde kan maken, heeft het dezen winter ook heel schappelijk gemaakt! Een tweede reden, die gemaakt heeft, dat duizenden Zwitsers dit seizoen aan de iederen Zwitser aangeboren ski-begeerten hebben kunnen voldoening schenken, was de invoering der goedkoope week-einde-biljet- ten op de spoorwegen. Met een kaartje voor de enkele reis, op Zaterdag genomen, kon men, van welk station ook, Zondag of Maan dag gratis naar huis terugreizen. Talloos zijn degenen geweest, die op deze wijze van de gelegenheid geprofiteerd hebben, om voor de halve reiskosten een tweedaagsch uitstapje in de tot ski--en noodende bergen te maken! Natuurlijk liet de beurs, ondanks deze goed koope weekeinde-biljetten, bij menigeen niet toe iederen Zaterdag en Zondag naar boven in de bergen te gaan. Die thuis moesten blij ven, konden zich dit seizoen echter, voor zoo verre zij in de grootste steden van Duitsch- Zwitserland wonen, met het schaatsenrijden op een kunstijsbaan troosten. Na Zürich, dat reeds een paar jaar geleden met een prach tige kunstijsbaan op den Dol der verrijkt werd, hebben Bazel en Bern dit seizoen ook zulke banen verkregen. (Genève zal in het volgende winterseizoen eveneens volgen!) Den geheelen winter door, van begin Novem ber tot einde Maart, kan men thans in de grootste steden van Zwitserland dag-in, dag uit schaatsenrijden en ijshockeyspelen. Natuurlijk ook des avonds dank zij een uitste kende belichting der steeds druk bezochte banen, die niet, zooals in Berlijn, Milaan en Parijs, in een gebouw zijn aangelegd, doch zich in de vrije frissche lucht bevinden. Ter wijl de schooljeugd vooral overdag deze stadsgelegenheid tot schaatsenrijden dank baar heeft aangegrepen, zijn het vooral de ambtenaren, kantoorbedienden, winkelmeis jes enz., die in de avonduren gezonde lichaamsbeweging en frissche lucht komen genieten. Er is echter nog een vierde reden, waarom het wintersportseizoen 1933-1934 vermoede lijk nog geruimen tijd met aangename her inneringen zal herdacht worden: de groote successen der Zwitsersche kampioenen op het gebied der ski- en der ijshoekey-sport. De ski-wereldkampioenschappen te St.-Mo- ritz brachten den Zwitsers, vooral in de hee- ren-nummers, overweldigende successen. On danks de concurrentie uit 14 landen bezetten de Zwitsers in den afdalingsren en den slalom-wedstrijden vijf van de eerste zes plaatsen! David Zogg het populaire „ski-ka non" uit Arosa, werd wereldkampioen; een Duitscher werd tweede, vier andere Zwitsers werden no. 3, 4, 5 en 6. Indien ooit de meer derheid van een volk in een bepaalden tak van sport boven de andere volken duidelijk aan het licht is gekomen, is het wel bij deze St.-Moritzer wereldkampioenschappen ge weest! In de dames-nummers waren de Zwit sersche successen niet zoo groot, doch toch ook heel aardig. De Zwitsersche Anny Ruegg werd wereldkampioene in den afdalingsren voor dames, doch de Duitsehe Christel Cranz won het slalom-wereldkampioenschap en ook de combinatie afdalingsren-slalom. Hierbij moet men echter niet vergeten, dat de Zwit sersche kampioenen mevrouw von ArxZogg (de zuster van den wereldkampioen David Zogg) niet kon mededoen, omdat zij bij een oefening door een onhandigen toerist-ski-er, die niet wist dat hij de „hoop van Zwitser land" voor zich had, was aangereden, met het gevolg dat zij haar enkel brak! Zonder dit ongeval zou de familie Zogg wellicht een dubbel wereldkampioenschap aan zichzelf en aan Zwitserland hebben bezorgd! Al hebben de Zwitsersche ijshockeyspelers geen wereldkampioenschap, noch zelfs dat van Europa kunnen veroveren, de Zwitser sche ijshockeyploeg heeft dit seizoen zich toch schitterend gehouden. Voor het eerst hebben de Zwitsers een landenwedstrijd kun nen winnen tegen één der twee beroemde overzeesche pionierstaten op het gebied van ijshockey, Canada en Amerika. De Ameri- kaansche ploeg, die in 1933 het wereldkam- 1 pioenschap te Praag had gewonnen, werd in den landenwedstrijd ZwitserlandAmerika Amstelland 21 van Vancouver te Rotter dam verw. Orania 17 (v.m.) van Amsterdam te Bue- nos-Ayres. rotterdam zuid-amerika lijn. Alwaki (thuisreis) p. 17 Teneriffe. Alchiba (thuisreis) 18 van Bahia, rotterdamsche lloyd. Kota Tjandi (thuisreis) pass. 18 Perim. Palembang 18 van Batavia n. Rotterdam. Buitenzorg (thuisreis) 17 van Padang. Kedoe (thuisreis) p. 19 (8 v.m. Ouessant. Kota Agoeng (uitreis) p. 18 (10 v.m.) Oues sant. Slamat (uitreis) p. 18 (3 v.m.) Kaap del Armi. rotterdamsche lloyd. Aldabi (uitreis) 18 te Montevideo. Blitar 19 (6 n.m.) v. Hamburg n. Rotter dam. silver—java—pacific lijn. Batoe, Vancouver n. Calcutta 18 te Macas sar. Saparoera, Vancouver n. Calcutta 17 te Penang. Tosari, Calcutta n. Vancouver 16 v. Bata via. Kota Radja, New-Orleans n. Calcutta 17 v. Lor. Marques. te Zürich met 30 geslagen. En dat dit Zwit sersche succes geen toeval was, bewezen de twee wedstrijden tegen Canada. In den hal ven eindstrijd om het wereldkampioenschap te Milaan wonnen de Canadeezen eerst na verlenging met 21 van de Zwitsers; een week later konden de Canadeezen, die het wereldkampioenschap op de Amerikanen had den terug veroverd, de Zwitsers te Zürich slechts met 32 slaan. Tien jaren geleden, op de Olympische Winterspelen 1924 te Cha- monix, zag ik de Canadeezen de Zwitsers met 330 verpletteren. In 1928 op de Olympische Winterspelen te St. Moritz waren de Zwitsers blijde nog juist aan de dubbele cijfers te ont komen. Deze enkele vergelijkingen tusschen het verleden en de tegenwoordige krachtsver houdingen tusschen Canada en de Zwitsers doen zien, dat de Zwitsers hun leermeesters eere hebben aangedaan! Dat de Zwitsers desondanks 'het Europee- sche kampioenschap te Milaan aan de Duit- schers hebben moeten laten, is slechts het gevolg van bijzondere omstandigheden. De Duitschers hadden zich in den halven eind strijd om het wereldkampioenschap tegen Amerika opzettelijk niet ingespannen; de Zwitsers daarentegen hadden zich tegen Ca nada ten volle gegeven. Toen nu Duitschland en Zwitserland hierna om het Europeesche kampioenschap moesten spelen kwamen oververmoeide Zwitsers tegen nog frissche Duitschers! Tot 20 seconden voor het einde leidden de Zwitsers desniettemin met 10! Een plotselinge Duitsehe uitval, toen iedereen de Zwitsers reeds als Europeesche kampioe nen beschouwde, bracht Duitschland den ge lijkmaker In de daarop volgende verlenging moesten de totaal uitgeputte Zwitsers toe zien, dat Duitschland het overwinnende doel punt maakte! Verleden Zondag hebben de Zwitsers echter door een 50 overwinning op Duitschland te Bazel laten zien, wat de wer kelijke krachtsverhouding tusschen de Zwit sersche „wonderploeg" en de Europeesche kampioenen Duitschland is! Merkwaardig is, dat waar de Zwitsers in de andere wintersporten zoo uitblinken, zij in het hardrijden op schaatsen nog steeds in den allerlaatsten rang staan. Thans heeft zich echter een clubje jonge Davosers gevormd, die ernstig het hardrijden beoefenen willen, om Zwitserland ook op dit gebied een woordje te laten medespreken. Wij zullen het volgen de jaar, wanneer Van Laer de beste hardrij ders uit Finland, Nederland, Noorwegen en Oostenrijk weder aan den start roept, zien of deze Zwitsersche wensch kans heeft verwe zenlijkt te worden! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. POLITIEKE BOTSINGEN TE SOFIA. EEN KERK ROOD GESCHILDERD. SOFIA, 19 Maart. (V.D.) Naar aanleiding van den 63sten verjaardag van de Parijsche commune hadden de communisten in geheel Bulgarije een oproep tot demonstraties uit gegeven, welke echter door de politie wer den verboden. Desondanks is het in Sofia en eenige provincieplaatsen tot botsingen geko men. De ergste botsingen vielen weer voor tusschen communistische en nationaal so cialistische studenten. Aan beide zijden vie len tal van gewonden, deels ernstig, deels licht. Talrijke studenten werden gearresteerd Voor het hoofdbureau van politie vielen com munisten een wachtpost aan. Verschillende aanvallers werden gearresteerd. In de Zuid- Bulgaarsche gemeente Wetren hebben communisten in den afgeloopen nacht de dorpskerk tot op de klokketoren rood geschil derd. De kerkdeuren werden beschilderd met communistische leuzen. AGENDA TE HAARLEM. Hed e n: DINSDAG 20 MAART Schouwburg Jansweg: „Tijd is geld" revue met Tholen en van Lier. 8 uur. Gem. Concertzaal: Laatste ledenconcert der H, O. V. Louis Zimmermann, viool. 8.15 uur. WOENSDAG 21 MAART StadsschouwburgAbomnementsvoorstelling van „Vorstelijke Emigranten". 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: Openbare vergade ring der N. S. B. Sprekers graaf d'Ansem- bourg en G. F. Vlekke. 8-15 uur. Manoeran 17 van Vancouver te New-Or leans. Bengalen 17 van Calcutta te Vancouver. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tawali 19 van Amsterdam naar Batavia. Poelau Laut (uitreis) p. 18 Maart Oues sant. Poelau Bras, (thuisreis) 18 van Marseille. Johan de Witt (thuisreis) 17 van Port Said. Chr. Huygens (uitr.) p. 17 Perim. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Bengloe 18 van Manilla te Rotterdam. Philoctetes, Dairen n. Rotterdam, 18 te Shanghai. City of Kfyartoum, Dairen n. Rotterdam p. 17 Perim. Myrmidon, Batavia n. Amsterdam p. 18 Gibraltar. Atreus Rotterdam n. Japan p. 18 Perim, Peisander, Batavia n. Amsterdam 16 te Bela wan. Sarpedon, Japan n. Rotterdam vertr. 24 van Londen. Antenor 17 Maart te Dairen, voor Rotter dam. Stentor, Amsterdam n. Java 18 (8,26 v.m.) 60 mijl Z.W. van Land's End. Benledi, Dairen n. Rotterdam via Duin erken. 18 (9.9 v.m.) 330 mijl Z.O. van Land's End. Calchas, Japan n. Rotterdam 19 te Suez. Het Nederlandsehe motorschip „Wea" is hier van Londen aangekomen met een lading gas- aarde voor de N.V. Chemica. Zij, die zkh mat ingang van 1 April per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Maart nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. NEW-YORK, 19 Maart. Van den afloop der geheime zitting van directeuren der Natio nale Vereenigmig voor de Automobiel-in dustrie, welke, haar standpunt zal bepalen tegenover de bemiddelingsvoorstellen van den leider der N.I.R.A., generaal Johnson, zal het afhangen of een algemeene staking in de automobielindustrie zal uitbreken. In het gebied. Detroit treffen de vakvereenigingslei- ders weer voorbereidingen voor 'n eventueele stillegging der werkzaamheden op Woensdag a.s. Het is evenwel niet onmogelijk, dat pre sident Roosevelt zal intervenieeren, wanneer de bemiddelingspogingen falen. Tweeduizend Malteezer ridders uit alle deelen van de wereld zijn in Rome bijeen gekomen .Er zijn ook Nederlanders bij. De stoet in processie door de straten der Italiaansche hoofdstad

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 7