X VlSSCHERU EM ScHERPVAARTBEMCHTIN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: gehlp Arendskerk Almelo Anna Amassia Amazone Amsterdam Amstelland Alster Agamemnon Bodnant - inekom Barneveld Britsum Beijerland Cariba Duivendreclit Eurybates Ens. M. St. Germain Fanny Hoegh Fauna G-era Gaasterland Ganymedes Hermes Helder Hebe Irene Iserlohn joh. de Witt j, p. Coen Klipfontein. Kingswood Lahn Luneburg Myrmidon Muansa Merope Naumburg Neumark Orestes Ootmarsum Ouderkerk Orania Poelau Bras Polydorus Peisander P, L. M. 14 Polyphemus Paraguay Pan Europe Pluto Phventis- Poseidon Pto. Barrios Queensbury Randfontein Sirenes Salland Sarita Tabinta Trave Tanimbar Trier Taj an doen Trajanus Troilus Uckermarck Venus Vulcanus Waalkerk Willesden Westplein Woensdrecht IJstroom Zeelandia Japan Vancouver Buenos Aires West-Indië Kopenhagen Vancouver Vancouver Japan W. Indië West-Afrika Chili Chili Buenos Aires Chili Newcastle West-Indië Batavia Casablanca Port Arthur Triest Ned. Indië Santos Bourgas Bourgas West-Afrika Barcelona Mexico Venetië West-Indië Batavia Ned.-Indië Hamburg Buenos Aires Japan Ned.-Indië Batavia Buenos Aires Barcelona Ned.-Indië Ned. Indië Hamburg Rosario Japan Buenos Aires Ned.-Indië Batavia Batavia Bougie Hamburg West-Indië Aruba Gothenburg Ned.-Indië B. Aires Hamburg Narvik (voor IJm.) Buenos Aires Curacao" Ned.-Indië Japan Ned.-Indië Japan Ned.-Indië Alexandria Batavia Ned.-Indië Venetië Napels Japan. Moulmein Buenos Aires Constantza West Afrika Buenos Aires verm. aankomst 29 Maart heden 27 Maart 27 April 1 April 27 April 23 Maart 25 Maart 30 Maart heden 3 April 20 April 6 April 24 Maart. 20 April 7 April 23 Maart 23 Maart 13 April 7 April 19 April 30 Maart 17 April 25 Maart 4 April 23 Maart 4 April- 6 April* 10 April 20 April 22 Maart 20 Maart 20 Mei 14 April 25 Maart 5 April 14 April 22 Maart 22 Maart 21 Maart 25 Maart 25 Maart 3 Mei 7 April 16 April 6 April 22 Maart 28 Maart 1 April 15 April -26 April 18 April 15 April 26 April 21 Maart 25 Maart 28 Maart 16 April 15 April 3 April 27 Maart 24 Maart Laatste berieht 18 Maart te Rotterdam. 15 Maart.te Londen. 18 Maart van Dakar 21 Maart van Prawlepoint 19 Maart te Gdynia 9 Maart van Curacao 21 Maart te Rotterdam 20 Maart van-Shanghai 11 Maart v. Pto. Barrios. 10 Maart van Freetown 17 Maart van Cristobal 14 Maart van Callao Vertrekt 27 Maart 12 Maart van Callao. 22.Maart vertrokken 14 Maart van Barbados in lading 17 Maart van Ft-. Said 18 Maart te Rotterdam. 15 Maart vertrokken 21 Maart vertrokken Pass. 17 Maart Perim - 18 Maart van Las Palmas 20 Maart van Salonica 20 Maart van Syra. pass. 19 Maart Finisterre 19 Maart van Castellon 17 Maart vertrokken 20 Maart van Algiers 23 Maart van Cartagena 22 Maart van Genua. 19 Maart van Singapore Vertrekt 24 Maart. 1 Maart vertrokken 17 Maart van Marseille 17 Maart te Tjilatjap Pass. 18 Maart Gibraltar. 3 Maart vertrokken 19 Maart vertrokken 20 Maart te Bombay 20 Maart te Madras 21 Maart vertrokken 13 Maart van Madeira. 16 Maart te Chinwangtao. 22 Maart vertrokken 18 Maart 16 Maart 18 Maart 11 Maart 21 Maart' 14 Maart 6 Maart 22 Maart Vertrekt 17 Maart van Marseille vail Perim van Belawan van Gibraltar van Bremen van' Pta. Delgada vertrokken vertrokken 31 Maart vertrokken 18 Maart vertrokken in lading in. lading 20. Maart- te Bahia - 20 Maart te.: Antwerpen 20 Maart te Barcelona 16 Maart van Colombo 12 Maart van Sabang 17 Maart van Manilla 17 Maart van Belawan 18 Maart van Beyrouth. Vertrekt 24. Maart 19 Maart Van Ouessant Pass. 19 Maart Gibraltar. 19 Maart van Torrevieja - 16 Maart van Colombo 17 Maart van Bassein in lading 17 Maart van Stamboul pass. 19 Maart Las Palmas 19 Maart van Madeira Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Fr. s.s. Circé Caen erts radioverbinding met schepen. De navolgende schepen zijn Donderdag 22 Maart 1934, radiotelegrafisch te bereiken via het küststation Scheveningen Radio. Alcyone, Chr. Huygens, Flandria, Joh. de Witt, Joh. v. Oldenbarneveldt, J. P. Coen, Kota Agoeng, Kota Tjandi, Marn. van St. Aldegonde, Orania, Poelau Bras, Poelau Laut, Sibajak, Slamat, Van Spilbergen, Statendam, Volendam, Zeelandia. Behalve bovengenoemde passagiersschepen zijn de meeste Nederlandsche vrachtschepen eveneens via Scheveningenrad-io te bereiken. schade hersteld. Het stoomschip Trito heeft te Amsterdam de bodemschade hersteld en vertrok gisteren weer in geregelden dienst via Rotterdam naar Dublin en Cork. aangekomen. 21 Maart: Express, ms., Parijs. Circé, ss., Caen. Kubo, ms., Londen Chevychase, ss., New Castte. Astarte, ss., Bremen. vertrokken. 21 Maart: Joh. van Öldebarneveldt, m.s. Batavia. Kalba, ms., Rotterdam. Elbing I, ss., Koningsbergen. Ilniar, ss., Montevideo. Trito, ss., Rotterdam. Rhein, ss., Hamburg. Orpheus, ss., Kopenhagen. ZEELIEDENSTAKING. de staking der Grieksche zeelieden zal vermoedelijk binnenkort een gunstige oplos sing gevonden worden. Naar verluidt heeft de regeering een loonschaal ontworpen voor de geheele handelsvloot, welk ontwerp spoedig pij de Volksvertegenwoordiging zal worden ingediend. ^Volgens dit ontwerp zullen alle reeders ge- i worden bepaalde vastgestelde gages aan de schepelingen te betalen en zijn de bemanningen verplicht die gages te aanvaar den-. marktprijzen. Tarbot per K.G. f 1.70—f 1.40 Griet per 50 KG. f 38.I 21 Tongen per K.G. f 1.50—f 1.05 Groote schol per 50 K.G. f 13.50 Middelschol per 50 K.G. f 18.50 Zetschol per 50 K.G. f 22—f 1.750 Kleine schol per 50 K.G.' f 18.50.-f 8 Bot per 50 K.G. f 3.80—f 2.60 Schar per 50 K.G. f 7—f 1.60 Tongschar per 50 K.G. f 41f 22 Rog per 20 stuks f 20—f 13 Kleine poon per .50 K.G. f 11.50-f 8 Groote schelvisch per 50 K.G. f 28f 17 Middelschelvisch per 50. K.G. f 24-f 22.50 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 24— f 18.— Kleine schelvisch per 50 KG. f 18f 6.60 Kabeljauw per 125 K.G. f 42f 19.50 Gullen per 50 K.G. groote f 15f 7.50 Gullen per 50 K.G. kleine f 10.50.f 6 Leng per stuk f 1.50-^f 0.07. Heilbot per K.G. f 1—f 0.62 Wijting per 50 K.G. f 5.50—f 2.10 Koolvisch per stuk f 1.10.f 0.42 Kleinmiddel hake, per 50 K.G. f 25 Kleine hake per .50 K.G, f 18—12.50 besommingen. Trawlers: En Avant IJm 8 260 manden f 2080 Schoorl IJm. 39 350 manden f 3480 Poolzee IJm. 77 385 mailden f 3290. Zeeleeuw IJm. 29 85 manden f 2030 Stoonïbeuger: VL 208 f 940 Kotter: E 390 f 700 Loggers: KW 44 f 610; KW 135 f 620 KW 45 f 730; KW 29 f 930; KW 4 f 720; KW 51 f 150; KW 43 f 850; Sch 201 f 750 NEDERLANDSCHE AANNEMERSBOND. Deze maand bestond de af deeling IJmuiden van den Nederlandschen Aannemersbond 2-5 jaar. Door de minder gunstige.tijdsomstandig heden is dit jubileum niet feestelijk herdacht, alleen hebben de leden op den dag der oprich ting een intieme en gezellige bij eenskomst ge houden. Wanneer de betere jaren aanbreken, hoopt men het 30-jarig' bestaan weer feestelijk te kunnen herdenken. IJMUIDEN OP HET DRIETAL. Ds. A. A. Wildschut, Ned. Herv. predikant alhier, komt voor op het drietal in de vacature Dr. S. F. H. J. Berkelbach van der Sprenkel te Rotterdam. VOETBAL EN ONDERWIJS. Zooals wij indertijd reeds mededeelden, was door de afd. Kennem'erland van den Bond van Nederl. Onderwijzers, voor de schoolvoetbal- wedstrijden te Velsen een beker beschikbaar gesteld. Deze beker is thans te bewonderen in de étalage van den heer H. Repko, Kalver- straat IJmuiden-Oost. knalpotgassen; He-denmorgen tijdens den afslag werden de in de vïschhal aanwezigen personen op geschrikt door een doffen knal. Men snelde naar den kant, waar'men spoedig de oorzaak van de explosie ondekte. Uit de schoorsteen van den motorlogger KW. 51 Sloeg een groote vlam naar buiten. Men dacht reeds aan een motorontpl-offihg' maar het bleek een vrij onschuldige explosie: de gassen en het aangezette vuil in den knalpot waren tot ontploffing gekomen. Menliet het zaakje éénvoudig sch-oonbranden. uitgestelde vergaderingen. De filmavond van de Chr. Metaalbewerkers die morgenavond in het Evangelisatiegebouw aan de 'J. P. Coenstraat zou worden gehouden is tot een nader vast té stellen datum uit gesteld. De vergadering die hedenavond door de Nat. Soc. beweging in het Gebouw voor Chr. Belangen zal worden 'gehoude, is tot nader vast te stellen datum uitgesteld. Het bestuur verzoekt- ons mee te deelen, dat de reeds gekochte plaatsbewijzen geldig blijven. herdenking h.m. de koningin moeder. Zondag a.s. zal in beide godsdienstoefenin gen der Ned. Herv. Kerk aan de Kanaal straat, zoowel 's morgens" als 's avonds bij den aanvang van de dienst" naar aanleiding van het overlijden van de Koningin-Moeder een gedachteniswoord gesproken worden, ook een bankbiljettenregen in ijmuiden. Naar wij vernemen heeft dezer dagen een wissellooper in dienst van de Middenstands- bank aan den Stationsweg te IJmuiden, gaande van den Wijkerstraatweg te Velsen- Noord, verder over de pont langs het Noordzeekanaal naar het kantoor van ge noemde bank aan den Stationsweg een be drag aan geld groot f 1300 verloren n.l. vier biljetten van f 100 een aantal biljetten van f 25, f 20 en f 10, acht rijksdaalders en 35 gulden. De Commissaris van politie verzoekt hen, die inlichtingen kunnen verstrekken, zich ten.spoedigste, tot hem te wenden. VELSEN DE STRAATVERLICHTING. De laatste dagen branden vele straatlan taarns des avonds niet. Dinsdagayond was de Meervlietstraat voor een deel in t duister en ook het gedeelteóp den hoek van de Meer vlietstraat en den Driehuizerkerkweg en nóg -wel langs 't donkerste gedeelte in liet bosch waren lantaarns, die niet brandden. Bij het zeer natte weer en terwijl er toch al geen maan was, waren deze wegen in 'tduister niet zonder gevaar. BEVERWIJK betrouwbaarheidsrit. De Wielerclub „Kennemerland" liee-ft een betrouwbaarheidsrit gehóuden, van liet Raad huis te Wijk-aan. Duim naar Wijk aan Zee, waarbij driemaal iiet parcours -dat liep langs den Binnenweg door Rooswijk en langs den- Zeeweg driemaal moest worden afgelegd.. De drie ronden werden afgelegd in 1 uur, welke tijd zeer gunstig werd geacht, omdat de Binnenweg in zeer slechten sta'at verkeert. De uitslag was: 1 Brandjes A-klasse (een lauwertak). 2. Van Hooft, B-kiasse; 3 Pronk. A-klasse; 4 Taf fijn, A-klasse; 5 Mooy, A-klasse. R.K. TYPOGRAFEN. In de jaarvergadering van de afd. Beverwijk van den Ned. R.K. Grafisehen Bond werd de heer A. van der Plas als secretaris-pemim meester herkozen. De heer P. Nijssen werd af gevaardigd naar deop 7 April in Utrecht te houden jaarvergadering. In het jaarverslag memoreerde de secretaris- peimiiigmeester, dat in het afgeloopen veree- nigingsjaar een derde van het aantal leden geheel of gedeeltelijk werkloos was, waarvan enkelen geen uitkeering van hun werkloozen- kas ontvingen. De inkomsten bedroegen f 1660. Het boekjaar werd geëindigd met een batig saldo van f 152. De werkloozenuitkeering had f 766 bedragen. HET OVERLIJDEN VAN DE KONINGIN-MOEDER. een proclamatie van den burgemeester. Le burgemeester heeft in een proclamatie aan de burgerij officieel mede deeling gedaan van het overlijden van Koningin Emma en, daarin eveneens de bekende bepaling afge kondigd, dat alle tooneelvoorstellingen en openbare vermakelijkheden tot en met heden, Donderdagavond,alsmede op den dag der begrafenis, zijn geschorst. De burgemeester heeft verder een beroep gedaan op de gevoelens der burgerij, om ook op dé andere dagen, die aan "de iSjzètttng van het stoffelijk overschot voorafgaan, tooneelvooi'stellingen en andere openbare vermakelijkheden achterwege te laten en in het algemeen zich te onthouden van alles wat zal indruischen tegen een passend rouwbetoon. lezing over de omzetbelasting De plaatselijke af deeling van de R.K. Mid denstan dsvereeniging „De Hanze", zal in het K. S, A.-gebouw een ledenvergadering hou den, waarin de heer J. Mol, bestuurder van het Bonds-bureau, een lezing houdt over het onderwerp: „De Omzetbelasting". In deze bijeenkomst zal verder een be stuursvoorstel worden behandeld, om het bestuur uit te breiden met 2 leden-winke liers omdat de voorgenomen oprichting van een afzonderlijke winkeliersafdeeling geen doorgang kan vinden. per autobus naar den haag Op den dag van de bijzetting van het stoffelijk overschot' van de Koningin-Moeder zal de N.V. Mooys' Autobusonderneming eenige extra diensten naar den Haag in- lasschen. WIJK AAN ZEE EN DUIN zomerkermis. Op de terreinen van den heer Veldt aan den Verlengden Munnikenweg zal van 15 tot 22 Juli een zomer-kermis worden gehouden. Het Lunapark zal worden ingericht door Ho mmerson's Attractie -be dr ij ven POGING TOT INBRAAK. de daders gevlucht. Bij een winkelier aan den Hoogen Hoflan- derweg is een poging tot inbraak gedaan. Een familielid, dat des avonds bij den win kelier op bezoek kwam en daartoe aan de achterzijde van de woning wilde binnengaan ontdekte iemand in het pakhuis. Toen hij een onderzoek wilde instellen, namen twee mannen die zich in het pakhuis ophielden, de vlucht. Zij hadden van een der in het pakhuis ge plaatste rijwielen het slot verwijderd. Aan de politie kón een vaag signalement worden opgegeven. Een onderzoek is ingesteld. HEEMSKERK TUINBOUWCLUB V. Z. O. S. In de Woensdagavond gehouden vergade ring van de Tuinbouwclüb V.ZO.S. werd met algemeene stemmen besloten, tijdens de feesten welke de Vereen, voor Vreemdelin- genvrkeer op den 2en Pinksterdag houdt, ter gelegenheid van de openstelling van het kasteelAssumburg, als jeugdherberg en van het landgoed, Marquette, als wandelpark, een tentoonstelling van groente en fruit te hou den. De heer W. van Dok heeft het vraagstuk van de teeltbepërking voor de tuinders be handeld. Het jaarverslag van den penningmeester maakte melding van een kassaldo, groot f 92.73. ARROND.-RECHTBANK. UITSPRAKEN. Strenge eischen wegens berooving. Een aannemer van buiten, was met drie dames in een auto naar Amsterdam gereden nadat hij door verschillende rondjes die hij gegeven had, zelf onder den invloed was ge raakt. Onderweg is hij beroofd van zijn portefeuille met f 200 welk geld door de drie dames verdeeld is, waarbij ook nog de chauf feur en een kellner een deel ontvingen. Toen de aannemer den volgenden dag zijn geld niet terug kreeg liep hij naar de politie. De officier eischte tegen elk der drie dames een jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, tejen den chauffeur acht maan den met aftrek én tegen den kellner zes maanden met aftrek. De verdediging die bestond uit mej. Mr. M. J. Kluitman, Mr. A. Beets en Mr. B. W Stomps, pleitte voor voorwaardelijke ver oordeeling, straf gelijk aan de preventieve hechtenis en invrijheidstelling. De rechtbank veroordeelde heden den chauffeur en den kellner conform den eisch. De uitspraak betreffende de andere verdach ten volglt nog. IJmuidensche fietsendieven. Drie fietsendieven uit IJmuiden hoorden twee weken geleden elk anderhalf jaar met aft-rek tegen zich eischen. De rechtbank ver oordeelde elk tot 1 jaar en 3 maanden ge vangenisstraf. Brandstichting op het Z.-B. Spaarne. Een jaar gevangenisstraf met aftrek eisch te de officier van justitie tegen een man wien ten laste gelegd was dat hij het perceel Z.-B. Spaarne 34 in den nacht van 15 op 16 De cember opzettelijk in brand gestoken zou hebben. De verdediger, Mr. B. W. Stomps had vrijspraak gevraagd. De rechtbank veroordeelde den verdachte tot 6 maanden gevangenisstraf met. aftrek der preventieve hechtenis. Gestolen ten behoeve van zijn vader. Een magazijnknecht had ten behoeve van zijn half blinden vader artikelen gestolen. De jongen had veel berouw en de rechtbank 'stelde hem twee weken geleden in vrijheid, nadat de officier negen maanden voorwaar delijk had geëischt met een proef tijd van drie jaren en ondertoezichtstelling van een genootschap voor zedelijke verbetering. Mr. L. G. van Dam had zich bij dit requisitoir aangesloten. De Rechtbank veroordeelde verdachte tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van 6 maanden, met een proeftijd van 3 jaar en onder toezichtstelling van het Gen. tot zede lijke verbetering van gevangenen. LAATSTE BERICHTEN de Bij het overlijden van Koningin-Moeder. DE INDRUK IN INDIë. Evenals in Nederland heeft in Indië het overlijden van H.M. de Koningin Moeder die pen indruk gemaakt. Alle bladen hebben, juist als in het Moederland artikelen aan de gestorven Vorstin gewijd waarin van haar zeer bijzondere persoonlijkheid wordt getuigd. Uit alle deelen van den Archipel stroomen telegrammen toe, welke het bewijs vormen hoezeer Ned.-Indië getroffen is door het heengaan van H.M. de Koningin-Moeder. Van de diverse telegrammen kan Aneta slechts een kleine bloemlezing hieronder doen volgen: Gisteravond sprak Ds. Keers voor den radio zender van de Bataviasche Radio-Vereeni- ging een rede uit, waarin hij H.M. herdacht, waarna de bekendmaking volgde van de of- ficieele voorschriften gedurende de rouw dagen. Uit eigen beweging meldden zich de exploi tanten van bioscopen, en leiders van de groo te hotels bij den Resident van Batavia, onder niededeeling dat zij des avonds geen voorstel lingen zouden vertoonen en dat geen muziek zou worden ten gehoore gebracht. De dagbladen te Batavia verschenen met speciale zwart-omrande edities. Ook de Inheemsche dagbladen bevatten he den artikelen gewijd aan de gestorven Vorstin. Vanaf hedenmorgen bestaat gedurende drie dagen in de paleizen van den Gouverneur- Generaal te Batavia en Buitenzorg, gelegen heid voor de .burgers van Ned.-Indië om in de daar neergelegde registers hun handteeke- ning te plaatsen tot betuiging van deelne ming. BUIENZORG, 21 Maart. (Aneta). De Gou verneur-Generaal ontving Dinsdagmiddag 6 uur Java-tijd een telegram van Minister Co- lijn, dat om 10 uur 22 Amsterdamschen tijd uit Den Haag was verzonden, waar in offi cieel het bericht van het overlijden van Ko ningin Emma werd gemeld. Z.E. telegrafeer de oogenblikkelijk het droeve bericht door naar den Vice-President van den Raad van Ned.-Indië, naar de Commandanten van Le ger en Voot, naar de Hoofden der Departe menten van Algemeen Bestuur, en andere hooge autoriteiten te Batavia, naar alle Hoofden van Gewestelijk Bestuur, zoomede naar den Doyen van het Corps Consulaire. Aan alle Hoofden van Gewestelijk Bestuur is medegedeeld dat alle openbare vermake lijkheden en feestelijkheden verboden zijn tot den dag na dien van de begrafenis. Algemeene rouwdag. De dag der ter aarde bestelling is aange wezen als algemeene rouwdag. Het personeel1 van leger en vloot nemen den voorgeschreven rouw aan. De gelegenheid tot het teeken der registers in de paleizen te Batavia en Buitenzorg is dagelij-ks opengesteld te Bataviavan' '8uur 's morgens tot 8 uur 's avonds en te Buiten zorg van 8 uur 's morgens tot 6 uur 's mid dags. Reeds in den vooravond bereikten den.Gou verneur-Generaal telegrammen van deelne ming uit verschillende deelen van den Ar chipel. De Landvoogdelijke familie, de hof houding en het personee van het paleis Bui tenzorg nam den grooten rouw aan, welke na 6 weken gevolgd zal worden door een zelfde periode van halven rouw, waarna 6 weken de ichte rouw zal worden aangenomen. Een eerewacht ter sterkte van het dubbele van de nomale sterkte, in groot tenue, onder commando van een officier, staat tot nader order voor het paleis. Rouwdienst. Maandagavond zal in de kerk te Buitenzorg een plechtige rouwdienst worden gehouden, welke door den Gouverneur-Generaal en zijn familie zal worden bijgewoond, Als voorganger zal optreden Ds. Hosker. Van de gelegenheid tot teekenen der regis ters van rouwbeklag wordt een buitengewoon, druk gebruik gemaakt. Telegram aan H.M. de Koningin. De Gouverneur-Generaal zond het volgende telegram aan H.M. de Koningin: „Namens alle ingezetenen van Ned.-Indië betuig ik Uwe Majesteit en de Koninklijke Familie eerbiedig onze innige deelneming bij het verscheiden van onze Koningin-Moeder. Wij zijn allen diepst getroffen door dit groote nationale verlies. Wij rouwen over Haar die zoovele jaren aan ons volk was verbonden, en lichtend voorging ook in zijn moeilijkste om-, standigheden. Wij bidden den Allerhoogsten dat Hij Uwe Majesteit in deze uren der be proeving moge sterken en steunen". De „Pelikaan" neemt een krans mee. BATAVIA, 21 Maart (Aneta). Het heden morgen uit Batavia naar Amsterdam vertrok ken vliegtuig van de K.L.M. de „Pelikaan" voert een krans mede van Indische immortel len, dragende het opschrift: „Een laatste groet van overzee aan onze beminde Koningin- Moeder". DE,TERAARDEBESTELLING VAN KONINGIN EMMA. welken weg de stoet zal nemen. Uit Delft: In verband met de regeling van de plechtigheid der bijzetting van het stoffe lijk overschot van wijlen de koningin-moeder, hebben wij heden een onderhoud gehad met den commissaris van politie te Delft, den heer M. van der Zee. Uit den aard konden de mededeelingen nog slechts een vrij voor- loopig karakter dragen, omdat de volledige regeling nog niet bekend is. Vast staat even wel, dat des morgens te elf uur de stoet uit Den Haag zal vertrekken en verwacht wordt dat deze tusschen twee en drie uur te Delft zal arriveeren. De stoet zal vanaf de Hoorn brug te Rijswijk den nieuwen verkeersweg volgen naar Delft en hier den „koninklijken weg" n.l. het Noordeinde, Oude Delft, Nieuw- straat en zoo de Markt bereiken. De spoorwegen zullen extra-treinen inleg gen in verband waarmee ook aan het station te Delft uitgebreide maatregelen door de po litie aullen worden getroffen.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 3