1 BEVERWIJK DE GROENTENMARKT IN DE AFGELOOPEN WEEK. NOG WEINIG VOORJAARSPRODUCTEN. Met uitzondering van spinazie is het aan bod van de voorjaarsgroenten nog zeer ge ring. Bij de Wiinterproducten was ook deze week een beduidende inzinking te bespeuren, wat echter de prijzen vooral van de kool soorten nog al ten goede kwam. Het verloop van den handel was dan ook over het alge meen niet ongunstig doch er wordt helaas te weinig van geprofiteerd omdat de om zetten te klein zijn. Spinazie kwam deze week nog al in flinke partijen aan de veiling, doch de belangstelling was niet meer zoo groot als vorige week waardoor de prijzen nog al sterk terug liepen. De noteeringen wisselden aan het begin dezer week van 60-75 cent per kist van 4 K.G. Rabarber, die vorige week een sterke inzin king in prijs vertoonde ging iets williger van de hand en kwam voor sommige partij tjes weer tot betere prijzen. De noteeringen varieerden deze week naar soort van 1016 cent per bos. Raapstelen kwamen iets ruimer ofschoon de aanvoer nog altijd beperkt is te noemen. Hiervan waren de prijzen van 3—5 cent per bos. Een enkel partijtje radijs, dat werd aange boden werd willig afgenomen voor prijzen van 810 ct. per bos. Het schijnt dat Boerekool naarmate de voorraden verminderen steeds meer in be langstelling vooruit gaat. De prijzen die gere geld de laatste dagen naar boven gingen, kwamen in het begin dezer week zij het dan voor een enkel partijtje dan 75 cent per kist. Ook roode en gele kool beginnen eindelijk meer aan te trekken en ook hiervoor werden behoorlijke prijzen betaald. De prijzen wis selen de laatste week naar soort van 614 ct. per stuk. De spruitenhandel was ook niet ongunstig en de goede kwaliteit kan weer voor goede prijzen geplaatst worden. Voor goede soort wisselden de noteeringen van 2030 cent per K.G., terwijl minder soort naar verhouding van 816 cent werden betaald. Witlof was de afgeloopen week in aanvoer heel wat ruimer en het is te verwachten, dat hiervan spoedig meer los zal komen. De prijzen schommelden naar kwaliteit van 10—16 cent per K.G. De aanvoer van prei was deze week even eens belangrijk minder. Voor de goede soort was zeer veel animo, waardoor de prijzen steeds meer naar boven gingen. De notee ringen varieerden van 1018 cent per bos. Selderie maakt geen hooge prijzen en komt zoo ongeveer van 35 cent. Pieterselie daar entegen werd betaald met prijzen van 1015 cent per bos. Knollen kwamen in verschil lende soorten en hadden daarom ook een uit- eenloopende noteering van 16 cent per stuk. DE BELLAMY-BEWEGING. De afdeelingen Beverwijk, Velsen en IJmui- den van de Internationale vereeniging „Bella my" organiseerden een cursusvergaderin; welke Woensdagavond in het lokaal van den Beverwijkschen Bestuurdersbond in de Wil- helminastraat werd gehouden. De heer v. d. Starre uit IJmuiden behan delde het onderwerp „Bellamy en Esperanto". Degenen onder de luisteraars, die deze taal niét verstonden gaf spr. in overweging zoo spoedig mogelijk Esperanto te leeren. De héér v. d. Starre bediende zich namelijk van Espe ranto. Spr. betoogde de belangrijkheid van het spreken van een wereldtaal als hulpmiddel voor de vorming der nieuwe maatschappij. Esperanto is de taal, welke in den Bellamis- tischen staat aldus spr. volkomen op haar plaats is. Spr. ging op dit taalvraagstuk dieper in en besloot zijn met aandacht gevolgd be toog met declamatie, eveneens in het Espe ranto. De heer Wijtman sprak over het onderwerp „Bellamy en de Crisis". Spr. wees allereerst op de beteekenis van de voornaamste werken van Bellamy, namelijk „De blik terug", het jaar 2000", Gelijkheid voor allen". Vervolgens wijdde spr. een beschouwing aan de crisis veroorzaakt door het thans geldende winstsysteem en plaatste daar tegenover de oplossing van de economische vraagstukken door het systeem, zooals Bellamy dat zag. Ontstellende cijfers deelde spr. daarna mede van de vernietiging van producten, op groote schaal toegepast in Amerika en ook in ons land. De wereld staat op zijn kop, zeide spr., want men dringt op bezuiniging aan, hoewel er overvloed is. Deze crisis is geen handels crisis. Onze minister van arbeid, merkte de heer Wijtman op, heeft reeds geconstateerd, dat de werkloosheid permanent is. Een van de groote oorzaken meende spr. te moeten toe schrijven aan het feit, dat het geld zich tus- schen producent en consument plaatste. De opeenhooping van schulden heeft als gevolg een totale verarming. De productie werd tot het toppunt opgevoerd, maar de loonen gaan omlaag met als gevolg vermindering van koopkracht. Het eenige redmiddel zag spr. in het afschaffen van het winstsysteem van het geld. De geldlooze wereld achtte spr. thans bereikbaar geworden. In verband hiermede gaf spr. een overzicht van het bekende Bella- my-stelsel, dat volgens spr. veel beter is. Daar uit toch aldus besloot spr. zal de ware ge meenschap kunnen groeien. De voorzitter deelde na deze uiteenzetting» mede, dat op 26 Maart wederom een bijeen- komst zal worden gehouden ter herdenking van den geboortedag van Bellamy. Van de gelegenheid tot het stellen van vra gen werd door enkele toehoorders gebruik ge maakt. Na uitvoerige beantwoording werd de ver gadering gesloten. DE NIEUWE BIOSCOOPPROGRAMMA'S Kennemer Theater. In het Kennemer Theater wordt deze week als hoofdnummer vertoond het groote film werk „Raspoetin en de Keizerin" van Metro- Goldwyn-Mayer, die onlangs over deze rol prent een merkwaardig proces voerde in Lon den met nakomelingen van den vroegeren Czaar. In deze belangrijke film vervullen de drie Barrymores, John, Ethel en Lionel de hoofd rollen. Luxor Theater. Het Luxor Theater aan de Breestraat ver toont als eerste hoofdnummer de vroolijke amusementsfilm „Glüclc über Nacht" met Magda Schneider, Hermann Thimig en Szöke Szakall in de hoofdrollen. Het tweede hoofdummer is getiteld „De mysterieuze ruiter" naar den roman van Za- ne Grey. Kent Taylor vervult in deze spannende film de hoofdrol. DE VOORSTELLING VAN „LEVENSAVOND". De voorstelling van „Levensavond" door het De Boervan Rijk Ensemble, die door het overlijden van H. M. de Koningin Moeder moest worden uitgesteld, is thans bepaald op Dinsdag 3 April in het Luxor Theater. Op dezen avond zal dan ook de aangekon digde huldiging van Mevr. Esther de Boer— van Rijk geschieden. MARKTBERICHTEN. Noteering van Beverwijk den 21 Maart 1934. Spinazie per kist f 0.85f 1.20. Andijvie per kist f 0.70—f 1.10. Koolrapen per zak 6585 cent. Wortelen per K.G. 5 cent. Bieten per K.G. 41/2 cent. Schorseneeren per K.G. 8 cent. Aardappelen, klei per K.G. 57 1/2 cent. Id. zand per K.G. 8 cent. Spruitjes per K.G. 2036 cent. Boerenkool per bak 3055 cent. Roode kool per 100 f 9f 14. Savoije kool per 100 f 8f 15. Uien per kilo 3 cent. Prei per bos 1416 cent. Sla per 100 krop f 4f 5.50. Rabarber per 100 bos f 10f 15. Pieterselie per bos 16 cent. Selderie per bos 4 cent. Appelen per kilo 1827 cent. Peren per kilo 1320 cent. Brusselsch lof 1420 cent. DE MOEILIJKHEDEN VAN „KENNEMERLAND" EN „VRIJE VEILING" OVER DEN STAND VAN ZAKEN. WILHELM MEYER FOERSTER, die op 72-ja rigen leeftijd overleden is. Hij is de schrijver van het wereldberoemde tooneelstuk „OUD-HEIDELBERG". Het opnieuw verleenen van een uitstel van vier weken door de Haarlemsche recht' bank inzake de faillissementsaanvrage van de Spaarnebank N.V. contra de veiling- organisaties „Kennemerland' en „Vrije Veiling" heeft grond gegeven aan de ver onderstelling, dat de financïeele moeilijk heden en al wat daarmede verband houdt, nog altijd niet uit den weg zijn geruimd. Wij deelden reeds mede, dat de benoodigde fondsen tot een bedrag van f 90,000 inder daad verkregen kunnen woi*den van een zeer Invloedrijken instantie, doch vaststellen van de voorwaarden waaronder dat zou geschie den blijkt niet zoo eenvoudig te zijn. Het verkrijgen van een juist inzicht in deze zaak is bovendien zeer moeilijk. Hangende de onderhandelingen is noch van de directie noch van bestuurszijde te verwachten, dat zij mededeelingen aan de pers verstrekken en men kan zich dat ook voorstellen. Het feit, dat bij tijd en wijle allerlei publicaties geschieden in Het Volk, wijst er op, dat er desondanks toch een geducht „lek" moet zijn in een der genoemde instanties en het is sedert eenige weken geen geheim, wie deze artikelen schrijft. Nochtans blijven mededeelingen of tegenspraken achterwege. De directies en de besturen zijn voornemens de leden van beide organisaties eerst dan in vergadering bijeen te roepen, wanneer ge- heele overeenstemming tusschen partijen is bereikt. Men kan zich dat indenken, want het gaat tenslotte om een belangrijk bedrag niet alleen, maar ook over een belangrijke zaak. De besturen hebben trouwens bij de eer ste behandeling der faillissementsaanvrage de leden per circulaire verzocht hen tijd te laten, om middelen te beramen, welke een catastrophe, welke een faillissement onver mijdelijk tot gevolg zou hebben, te vooor- komen. Wel kregen wij de positieve verzekering, dat en de directies der veilingen en de be stuurders volkomen te goeder trouw heb ben gehandeld. Zoo werd eveneens tegenge sproken het gerucht, als zouden de bestuur ders vor belangrijke bedragen van de ge leende credieten hebben gebruikgemaakt. Onder de 26 bestuursleden bevonden zich inderdaad bloembollenkweekers, die hun pro ducten bij hun eigen instelling lieten veilen. Zij ontvingen de opbrengst daarvan uit de credieten door de betrokken bankinstellingen verleend. Maar van het totale crediet van f 140.000 moet dat toch niet meer dan f 3000 zijn geweest. Offieieele bevestiging van al deze dingen is echter niet te verkrijgen en ook de tuin ders kunnen moeilijk andtrs doen dan af wachten tot het tijdstip daar is, dat de besturen de zaak volledig aan de ledenver gadering zullen voorleggen-. In de kringen der leden begint men blijk baar ongeduldig te worden Zoo vernamen wij uit betrouwbaren bron, dat groepen leden van beide veilingen, die bij deze ingewik kelde zaak betrokken zijn, voornemens zijn zelfstandig een bijeenkomst te houden, ten einde over het -onderwerp, dat de gemoede ren zoozeer bezig houdt, besprekingen te voeren. ROUWBEKLAG VAN „KONINGINNEDAG". Het bestuur van de „Vereeniging tot viering van den verjaardag van H.M. Koningin Wil- helmma" heeft aan de Koningin een telegram gezonden van onderstaanden inhoud: „De Vereeniging „Koninginnedag" neemt innig deel in het voor Uwe Majesteit en ge heel Nederland zoo smartelijk verlies en wenscht Uwe Majesteit toe, dat God U sterke De loten-meisjes van de Iersche Sweepstake trekken naar de Plaza Hall te Dublin, waar de loten geschud worden, waarna de trekking volgt. Deze is inmiddels reeds begonnen. In den stoet werd dit jaar een groote zwarte kat meegevoerd. dit zware offer met overgevïng aan God's Hei ligen wil te dragen. Namens het bestuur der vereeniging, H. v. d. BERGH, voorzitter. BEVERWIJKSCH GEMENGD ZANGKOOR Ter voorziening in een tusschentijdsche vacature is als secretaris van het koor ge kozen de heer P. van den Berg, Zeestraat 2. N.V. DE HAARLEMSCHE HYPOTHEEKBANK. DIVIDEND f 15.- PER AANDEEL OVER DE VERPLICHTE STORTING. Aan het jaarverslag over 1933 het 42e boekjaar van de N.V. De Haarlemsche Hy potheekbank, dat heden is uitgebracht in de gewone algemeene vergadering van aandeel houders, is het volgende ontleend. In den loop van 1933 bleek de directie meer malen, dat in vrij ruimen kring de meening bestond dat de Haarl. Hypotheekbank in haar leeningen een overmatig belang zou hebben bij het bloembollenbedrijf. Dit geeft de directie aanleiding te vermel den, dat per 31 December 1933, bij 3411 leenin gen tot een totaal bedrag van f 39.662.137, aan hypotheken in het bloembollenbedrijf uitston den 85 leeningen. Deze waren van f2.448.150 door periodieke aflossing verminderd tot f 2.167.000, dat is 5 1/2 van het totaal. Bo vendien heeft de heer E. H. Krelage, voorzitter der Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur, als zijn meeninig te kennen gegeven, dat het bloembollenbedrijf in 1935 gesaneerd zal zijn. Reden tot bezorgdheid is er dus niet. Op 31 December 1933 telde de Bank 1257 aandeelhouders, te zamen bezittende 4500 aan- deelen. Het gemiddelde bedrag der 169 in 1933 tot een totaal van f 2.083.620 gesloten nieuwe lee ningen is f 12.329; dat van alle uitstaande lee- nnigen f 11.628. Het gemiddeld rentepercentage, waartegen de nieuwe Ieeningen in 1933 werden afgesloten, bedroeg 4.988 tegen 5.318 in 1932. Voor het totaal der hypotheken bedraagt het ge middelde der rente 5,169 tegen 5,190 op ultimo 1932. In 1933 werden verkocht pandbrieven tot een totaal bedrag van f 1.511.700 en ingekocht in totaal f 817.550. Over de bedrijfsresultaten wordt het volgen de opgemerkt: Voor het overgroote gedeelte kwam de winst voort uit hetgeen aan hypotheekrente meer werd ontvangen dan aan pandbriefrente moest worden uitbetaald. Verder droegen tot de winst bij de provisiën bij het afsluiten van nieuwe en bij het verleenen van afloopende leeningen, benevens de vergoeding bij ver vroegde aflossinig van ter leen verstrekte gel den, zoomede de renté van de volgestorte sta tutaire reservekas. Het saldo der bedrijfsrekening, over 1932 f352.994.29, bedroeg over 1933 f318.552.97, waaronder het onverdeeld saldo 1932 ad f5.644.02. Na aftrek van onkosten ad f 100.437.57, van verlies op renten f 1.657.33, en van koersver lies pandbrieven f 20.717.07, blijft er een saldo van f 195.741.—. Het komt de directie gewenscht voor daar van aan te wenden: voor afschrijvingen f40.830.02; voorts om f9.766,86 te doen over gaan naar volgende jaarrekening. Na voldoe ning der dividend- en tantième-belasting ten bedrage van f 11.509,32, blijft voor te verdee- len winst f 133.634,80. Dientengevolge laat het bedrijf toe om over d-e verplichté storting" uit te betalen vijftien gulden per aandeel.' De debetzijde van de balans vertoont de volgende cijfers: Aandeelhouders f3.971.700; Kantoorge bouw f45.000; Meubilair fl; Inventaris fl; Hypotheken f39.662.146,67; Belegde Statutaire Reservekas f887.848,19; Belegde extra-reserve (effecten genoteerd ter beurze van Amster dam f4.636,25; Debiteuren f 146.580,63; Kosten vervallende in 1934 f7.534,70; Ingekocht on derpand f406.592,86; Prolongatie f60.000; Renten f 694.890,77; Kassa en Kassiers f475.173,46. En de creditzijde: Kapitaal f4.500.000; Sta tutaire Reservekas f900.000; Extra reserve f4.915,78; Buitengewone Reserve f40.000; Di vidend-Reserve f88.865,33; Reserve voor ouderdoms- en ziektezorg f22.650,61; Pand brieven f39.640.100; Crediteuren f255.016,26; Uitgelote Pandbrieven f28.250; Coupons Pandbrieven f419.753,75; Dividenden f2.010; Rente Pandbrieven f264.792,80; Winstsaldo f 195.741. De winst- er verliesrekening wijst aan de debetzijde o.m. de volgende bedragen aan: Rente Pandbrieven f 1.832.174,47; Onkosten f 100.437,57; Renten f 1.657,33; Koers pand brieven f 20.717,07. En aan de creditzijde: Onverdeeld saldo 1932 f5.644,2; Rente Hypotheken f2.046.843,68; Provisiën f52.682,08; Administratie kantoor gebouw f2.319,11; Exploitatie ingekocht on derpand f2.100,51; Rente Statutaire Reserve kas f40.602.79; Verjaarde coupons en dividen den f535,25. Totaal f 2.150.727,44. MENDELTULPEN. EEN HAARLEMSCH PRODUCT. EXAMENS. Aan de Gem. Universiteit te Amsterdam zijn bevorderd tot arts de dames: A. Visser, te Santpoort en P. Zieren, te Aerdenhout. Aan dezelfde Universiteit is voor het eerste gedeelte van het artsexamen geslaagd; de heer A. F. in 't Veld, te Heemstede. Mendeltulpen, dat zijn die langstelige, pun tige meestal paarsig-rose tulpen, die we overal op straat en langs de deuren aange boden krijgen. Ze vullen op een prachtige manier de leegte aan tusschen den bloeitijd, van de vroege Ducjes en de veel latere Dar- win tulpen. Dat beseffen we nu niet meer zoo omdat de Mendels overal zijn ingeburgerd. Maar vroeger was het heel anders gesteld. Toen waren er zoo omstreeks Kerstmis al leen nog maar de Ducjes in bloei; we zien ze nu nog altijd in de Kerstmandjes, rood en wit, maar als snijbloemen heel weinig. Duc jes (Due van Tholl-tulpen is de offieieele naam) hebben korte stengels, kleine bloemen maar bezitten de goede eigenschap, dat zé vroeg bloeien. Dan kwam er een heel lang tulploos tijd perk; want buiten bloeien de Ducjes eerst in Maart/April en dan duurt het nog wei tot minstens half Mei eer de statige langstelige Darwin- en Cottage-tulpen buiten bloeien willen. Mlendeltulpen nu, u begrijpt het al zijn een kruisingsproduct tusschen de vroege Ducjes en de late Darwins. De moeilijkheid was natuurlijk, die beide ouders tegelijk in bloei te hebben, 't Is een Haarlemmer (na tuurlijk, zou je haast zeggen), die de Men- deltulp/n het eerst gewonnen heeft. Hij plantte op een beschut plekje, buiten Ducjes in alle bestaande kleuren geel rood, wit rose, en zorgde toen, dat een collectie Darwins ln potten, onder glas geforceerd, tegelijker tijd in bloei kwam. De vroegbloeiende Ducjes werden toen als zaaddraagsters gebruikt en de laatbloeiende, maar langgesteelde Dar wins als „vaders". Het resultaat was een tulp, die wij nu als Mendeltulp kennen. De goedé eigenschappen van beide ouders zijn hierin vereenigd. De Mendels bloeien vroeg, en zijn tegelijkertijd prachtig geschikt als snijbloe men, wat van de Ducjes nu niet bepaald ge zegd ka n worden. Voornamelijk rose en rood komt in de Men dels voor. De reden is, dat er bij het doen ontstaan van de eerste Mendels- een goede twintig jaar geleden in de Darwintulpen nog niet alle kleuren voorhanden waren. Zoo ontbraken wit en geel, wat bij de Ducjes wél voorkomt, 't Was in die dagen dus onmoge lijk. een hybride in een van die kleuren te verkrijgen. Tegenwoordig bestaan er wel wit te en gele Darwintulpen. Mettertijd zullen we dus vast en zeker overal Mendeltulpen ook zien in die kleuren. Maar al zijn we voor loopig aangewezen op de glanzende paars- rose en zachtlila tinten, de uitvinding zélf is er niet minder mooi om en we hebben het aan de kweekkunst van een stadgenoot te danken. Want ook buiten in den tuin vullen de Mendels een leegte aan. Als de Ducjes en de daarop volgende vroege tulpen zijn uitge bloeid, duurt het heusch nog een heele tijd eer er weer tulpen willen bloeien; tot min stens half Mei, zooals we al zagen. Die tus- schenruimte nu wordt door de Mendels aan gevuld en behalve dus dat ze heerlijke snij bloemen zijn, zorgen ze er buiten voor dat de tulpentijd niet meer onderbroken wordt en van Maart tot einde Mei of nog later door gaat. VOETBAL HAARL VOETBALBOND WEDSTRIJDEN AFGELAST. In verband met het overlijden van H.M, de Koningin-Moeder zijn alle voor Zaterdag en Zondag vastgestelde wedstrijden van den Haarl. Voetbalbond afgelast. WEDSTRIJDEN VAN DE R.-K.VOETBAL BONDEN AFGELAST. Uit Utrecht: In verband met het overlij den van H.M. de Koningin-Moeder zijn alle wedstrijden van de Diocesane Bonden en van den I.V.C.B. (Interdiocesane Voetbal Competitie Bond) door de Federatie van R.-K. Voetbalbonden, voor Zondag a.s. afge last. SCHOOLVOETBAL TE VELSEN. De schoolvoetbalwedstrijden beginnen Za terdag 31 Maart des namiddags half drie op de terreinen van „Stormvogels". Burgemeester Rambonnet heeft zich bereid verklaard ze officieel te openen. KORFBAL HAARL. KORFBALBOND. Alle korfbalwedstrijden voor Zaterdag en Zondag zijn afgelast. DAMES-HOCKEY. DE LANDENWEDSTRIJD NEDERLAND— BELGIë AFGELAST. De voor a.s. Zaterdag vastgestelde dames- hockey-wedstrijd, die te Bussum gespeeld zou worden tusschen Nederland en België, gaat wegens het overlijden van de Koningin- Moeder niet door. Alle wedstrijden in Neder land van den Ned. Dames Hockeybond zijn eveneens afgelast. SCHEEPVAARTBERICHTEN t: HOLLAND—AMERIKA LIJN Burgerdijk N.-Orleans naar Antwerpen en Rotterdam, 20 te Caibarien. Statendam Midd. Zee n. Rotterdam 21 (7 Van.)-te Messina. Damsterdijk, Vancouver n. Rotterdam 20 v. Tacoma. Boschdijk, New-York n. Rotterdam p. 21 (12.20 n.m.) Seilly, 22 (10.30 n.m.) te Hoek V. Holland verwaeht. HOLLAND—AFRIKA-LIJN Klipfontein 20 van Amsterdam te Ham burg. Meliskerk (thuisreis) 21 Maart te Duin kerken. KALCYONLIJN Stad Arnhem 20 v, Barcelona naar Rot terdam Stad Zaltbommel 20 v. Casablanca te Huelva voor Sas van Gent. ROZENBURG, 21 van Bilbao te Vlaardin- 'gen. Stad Amsterdam 20 v. Vlaardingen naar Stockholm. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Serooskerk 20 v. Antwerpen n. Hamburg p. 21 (v.m.) Vlissingen. Arendskerk, Japan n. Amsterdam, 21 v. Rotterdam. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Streefkerk (thuisreis) 21 van Colombo. Hoogkerk 20 van Rotterdam te Bremen. Tarakan (uitreis) 19 te Kurrachee. JAVA—CHINA-JAPAN LIJN Tjibesar 20 van Padang naar Soerabaja. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Amstelland 21 van Vancouver te Rotter dam. Zeelandia (thuisr.) 21 (11 v.m.) v. Lissabon 25 verwacht. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Amsterdam, Vancouver n. Immingliam p. 21 Fayal. Oranje Nassau 21 v. Amsterdam te Para maribo Trajanus, Alexandrië n. Amsterdam 21 te Piraeus. Amazone 21 v. Danzig n. Amsterdam. Venus, Venetië n. Amsterdam 21 te Lissabon Boskoop Chili n. Amsterdam 20 te Val paraiso. Vulcanus, Napels n. Amsterdam 20 te Malaga. Euterpe 21 v. Amsterdam te Bordeaux. Calypso 20 van Lissabon naar Se tubal Colombia 21 van Amsterdam te Barbados. Fauna 20 van Catania te Venetië. Ganymedes 20 van Salonika naar Dikili. Hermes 20 van Syra n. Algiers. Mars 20 van Livorno naar Napels. Orion 20 van Genua te Alexandrië. Poseidon, 17 van Pto Barrios naar Amster dam. Crijnssen 18 van Curacao te Colon. Triton 19 van Kingston (Ja) naar Cuba. ROTTERDAMSCHE LLOYD Kedoe (thuisreis) 20 (7.30 n.m.) te Londen. Kota Agoeng (uitreis) pass. 21 Gibraltar. Kota Nopan (uitreis) 21 (7 v.m.) te Bela- wan Slamat (uitreis) p. 21 (2 v.m.) Suez. R OTTERDAMZ UID - AMERIKA LIJN Alphacea (thuisreis) 20 van Montevideo. Aldabi 20 van Rotterdam te Buenos-Ayres. Alpherat 20 van Hamburg n. Rotterdam. SILVER—JAVA-PAOIFIC LIJN Saparoea, Vancouver n. Calcutta 20 te Rangoon. Silverwillow 19 van. Calcutta te Seattle. STOOMVAART MIJ NEDERLAND Tawali (uitr.) 20 (8.12 v.m.) 30 mijl Z. V. Niton. Johan de Witt (thuisr.) 21 te Genua. Tabinta (thuisr. 20 te Barcelona. Marnix van St. Aldegonde 21 v. Batavia n. Amsterdam. Johan v. Oldenbarnevelt 21 v. Amsterdam naar Batavia. Tajandoen (thuisr.) 21 van Colombo. STOOMVAART MIJ. ACEAAN City of Khartoum, Dairen n. Rotterdam 20 v, Pt. Soudan. Melampus 21 v. Amsterdam te Batavia. Polydorus Batavia n. Amsterdam 21 v. Pt. Said. Helenus, Java naar Liverpool. 19 te Genu. Ulysses, Liverpool naar Java 20 te Colombo Benledi Dairen n. Rotterdam 20 te Duin kerken. City of Bagdad 20 v. Shanghai naar Rot terdam. Myridon, Batavia naar Amsterdam 20 (10.32 v.m.) 225 mijl van Land's End. SAIGON—JAVA—NOUMEA LÜJN Van Rees 19 van Batavia naar Noumea. LEEFT DE SCHEEPVAART OP? De statistiek over het bezoek aan de ver schillende havens vermeldt een toeneming van het scheepsverkeer in het afgeloopen jaar 1932; voor Havre bedroeg de toeneming in 1933 ongeveer 6 pet. tegenover 1932. NIEUWE HAVEN IN VENEZUELA. Met het noodige en gebruikelijke cere monieel is in Venezuela een nieuwe haven geopend te Turiamo. Deze zal volgens het plan van de regeering geheel modern worden, ingericht, zoodat zij de concurrentie met na- bijliggende havens zal kunnen doorstaan. Met den bouw van kaden en loodsen en met de verdere moderniseering zal een tijd van vier jaar gemoeid zijn. VERKOOP VAN TRAWLERS. De Belgische stoomtrawlers John eri Theophlle Massart zijn naai- Engeland ver kocht. De Fransche stoomtrawler Amerique II werd naar Italië verkocht en de Engelsche stoomtrawler Lord Shaftesbury ging aan een Deensche reederij over. BELGIë HUURT MOTORKOTTERS. Teneinde de snurrevaadvisscherij ook in België te propageeren heeft de Belgische re geering in Esbjerg twee motorkotters afge huurd, op elk waarvan een paar Belgen zullen medevaren om deze soort visscherij te leeren uitoefenen. Indien zij zich daarin bekwaamd hebben zullen zij weer op andere Belgische vaartuigen dienst doen om het hun collega's te leeren. Men hoopt hierdoor de bestaanskansen voor de visscherij te helpen verbeteren.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 8