UIT HET BUITENLAND 1 Radio Moors De Fransche meening over Duitschland's be\ vapening. Verzet tegen uitbreiding van het Duitsche leger. Gezamen- lyk optreden bü verdragschending bepleit. Aandringen op Duitschland's terugkeer in den Volkenbond. BEVERWIJK DE VERGADERING VAN TUINDERS VEILINGBESTCUR ONTRAADT BIJ WONING HET BELANGRIJKSTE NIEUWS FRANKRIJK. Havas publiceert een officieel resumé van het Fransche antwoord van 17 Maart op het Britsche ontwapeningsmemorandum van 29 Januari. De Fransche regeering constateert aller eerst dat de twee regeeringen accoord gaan omtrent het te bereiken doel: beide willen den vrede beschermen tegen gewelddadige aanslagen. Frankrijk heeft vrijwillig aan zijn leger- organisatie een in hoofdzaak defensief ka rakter gegeven, waarbij de reserves geen rechtstreeksche rol kunnen spelen, het be perkte van 1920 tot 1932 den duur van den militairen dienst met 66 pet, het aantal di visies met 50 pet, het effectief met 25 pet en van Juni 1932 tot Juni 1933 zijn credieten voor de nationale defensie met 2 1/2 milliard frs. Ook verdere offers, zoo gaat het Fransche stuk verder, zal Frankrijk niet weigeren, mits de veiligheid van alle onderteekenaars van een ontwapeningsconventie wordt verzekerd, zoowel door hun eigen middelen als door een effectieve wederzijdsche hulpverleening, waarvan het beginsel in de verdragen is vast gelegd. Groot-Brittannië heeft een eerlijke poging gedaan om de grondslagen aan te geven voor een compromis tusschen Frankrijk en Duitschland; het Britsche memorandum zegt, dat een verzoening tusschen de stand punten dezer beide landen een essentieele voorwaarde- is voor de bereiking van een al gemeen accoord. Dit is de Fransche regee ring volkomen met de Britsche eens. De Fransche regeei-ing kan echter, naar verklaard wordt niet toestemmen, dat Duitschlands vertrek uit den Volkenbond aan Duitschland nieuwe rechten zou geven en aan Frankrijk nieuwe offers zou kunnen opleggen. Zij heeft altijd de ontwapeningskwestie ge baseerd willen zien op de beginselen, die zijn neergelegd in artikel 8 van het Volkenbonds verdrag en in de preambule bij deel V van het verdrag van Versailles. De Fransche regeering kan met die opvat ting geheel accoord gaan. maar zij moet alle reserves maken ten aanzien van den eisch der Duitsche regeering, die onverwijld een geregeld leger wenscht van 300.000 man (met dienovereenkomstig leger-mate- riaal) zonder dat te voren een onderzoek is ingesteld naar de huidige situatie van het Duitsche leger. De aanvaarding-van zulk- oen herbewape ning, aldus wordt medegedeeld, zou leiden tot een verloochening en vernietiging van de ontwapeningsbeginselen, die zijn neerge legd in het Volkenbondsverdrag en die den- grondslag hebben gevormd van de ontwape ningsconferentie. Een beslissing van dien aard zou onvermijdelijk ook gevolgen hebben op vlootgebied. Alleen de algemeene commis sie der ontwapeningsconferentie zou, met deelneming van alle belanghebbende staten, kunnen zeggen, of deze beginselen moeten worden prijsgegeven. Het resumé besluit: De landen, die bewapeningsbeperkingen aanvaarden, hebben het recht en den plicht de draagwijdte van hun concessies te onder zoeken en te bepalen. Het is noodig, dat een schending van een verplichting, aangegaan jegens een interna tionale gemeenschap, wordt beschouwd als een bedreiging van die gemeenschap. Terwijl eenerzijds de strengheid der sancties in overeenstemming moet zijn met den ernst der verdragsscttending, zooals die bij con trole blijkt, moeten anderzijds de verdrag sluitende partijen erkennen, dat de plicht op hen rust zonder verwijl die verdragsschen ding te redresseeren met alle pressiemid delen, die als onvermijdelijk worden be schouwd. Deze solidariteit zou nog krachtiger moeten zijn, indien de schending mocht ont aarden in een aanval. In laatste, instantie is het steeds weer de Volkenbond, waartoe we moeten terugkeeren, want hij blijft de. eenlge organisatie, die een collectieve vredesgarantie kan verschaffen. Daarom verheugt het de Fransche regeering dat de Britsche regeering Duitschlands te rugkeer tot den Volkenbond een essentieele voorwaarde noemt voor de onderteekening eener ontwapeningsconventie. Duitschland kan geen betere garantie geven dat het in ternationaal evenwicht niet wil verstoren, dan door terug te keeren tot de gemeenschap van staten, den Volkenbond. dere bevoegdheden regelt, een wet inzake het over de grens zetten van buitenlanders. In het geheel zijn dertien nieuwe wetten aangenomen. Gaat dr. Schacht een leening met Amerika sluiten? Het gerucht doet de ronde, dat dr. Schacht in den loop van April een reis zou maken naar de V. S., na de conferentie met de schuldeischers inzake de transfer, teneinde aldaar onderhandelingen te openen over het openen van een crediet van 1/2 milliard R.M. bestemd voor de financiering van Duitsche aankoopen van grondstoffen, die onontbeer lijk zijn voor de Duitsche industrie. In Duitsche kringen is de ongerustheid met het oog op den toestand van de deviezen van de Reichsbank groot. In verband met het achteruitloopen van den uitvoer en het stop' zetten van de aankoopen in Duitschland door Rusland acht men het noodzakelijk te gaan onderhandelen over credieten in het buiten land. Oostenrijk. Schutzbundleider tot zes jaar veroordeeld. In het eerste proces, dat Vrijdag diende voor de Weensche juryrechtbank tegen de deelnemers aan den Februari-opstand werd 't 32-jarige Schutzbundlid Erdinger schuldig bevonden aan oproer en veroordeeld tot 6 jaar zware kerkerstraf. Het gerechtshof verklaarde, dat verzwa rende omstandigheden aanwezig waren, aan gezien de man met de wapenen in de hand deelgenomen had aan de samenscholingen. STAVISKY OPEREERDE FRANSCH GUYANA IN Duitschland. Vergrooting en handhaving der koopkracht. Dit - Berlijn, 23 Maart: Het Rijkskabinet heeft in-zijn zitting van gisteren een wetsollt- werp afgehandeld dat beoogt de handhaving en de vergrooting van de koopkracht. Zij zijn van toepassing op organisaties, welke ge lieerd zijn aan de NSDAP. De wet voorziet in een vergaande financ-ieele controle op de in komsten en uitgaven dezer organisaties, zoo mede op de contributies, welke door deze organisaties worden geheven. Het tweede deel van de wet behandelt de heffing van bijdragen, welke in de toekomst de goedkeuring behoeven van den plaatsver vanger van den leider der NSDAP. in overleg met den Rijksminister van Financiën. He' derde deel bevat de bepalingen over giften voor de werkloozenhulp. Voorts is o.m. goedgekeurd een wet tot verleening van de bescherming tegen execu tie voor de binnenscheepvaart tot 31 October 1934, een wetsontwerp tot wijziging van de wissel-wet. waarbij Dantzig tot het binnen land wordt gerekend, een wet tot wijziging van de wet inzake de bevordering van het sluiten van huwelijken, een wet tot wijziging van het gebruik van wapens, welke slechts yoor de ambtenaren van financiën bijzon- PARIJS, 23 Maart (V.D. Naar verluidt hebben nieuwe onderzoekingen in de zaak- Stavisky aan het licht gebracht, dat Stavisky met Galmont, die naar men zich herinnert in Guyana vermoord werd, samengezworen heeft om de bevrijding te bewerkstelligen van gedeporteerde dwangarbeiders door hen te voorzien van wapenen. Hun plan was zich meester te maken van Fransch Guyana door de betrekkelijk onbe langrijke bezetting te overmeesteren en door een guerrilla de Fransche regeering uit te putten, waarna dan de onafhankelijkheid van de kolonie door tusschenkomst van de Vereenigde Staten zou hebben kunnen wor den bewerkstelligd. Deze samenzwering liep echter op niets uit naar men meente te weten door rivaliteit tusschen Stavisky en Galmont om de liefde van Arlette Simon, thans mevrouw Stavisky. Mevrouw Stavisky kondigt onthullingen aan. PARIJS, 23 Maart (V.D.) Mevrouw Sta visky heeft den rechter van instructie er van in kennis gesteld, dat zij haar verzoek om in vrijheidstelling introk in verband met ver klaringen, die zijn afgelegd voor de com missie van onderzoek in de zaak-Stavisky, opdat zij zoo spoedig mogelijk gelegenheid zal krijgen verklaringen af te leggen tegen over de justitie met betrekking tot de door haar gespeelde rol. Zij heeft aangekondigd onthullingen 'te zullen doen. Opnieuw immuniteit van afgevaardigden opgeheven? PARIJS, 23 Maart (V.D.) De parlemen taire commissie van onderzoek naar de zaak- Stavisky overweegt thans de kamer en den senaat Woensdag of Donderdag a.s. bijeen te roepen, teneinde de immuniteit van zekere afgevaardigden op te heffen. Twee millioen van den Senaat gevraagd. PARIJS, 23 Maart (Reuter). De ver zekeringsmaatschappij La Cité heeft door bemiddeling van het ministerie van Arbeid het voorstel gedaan, dat de regeering haar het bedrag van twee millioen francs terug betaalt, dat de maatschappij heeft belegd in kasbons van de Bank van Leening te Bayonne. Het verzoek wordt gemotiveerd met het schrijven van den voormaligen minister van Arbeid, Dalimier, waarin werd aanbe volen voor de kasbons van de Leeningbank in te teekenen. In verband met de Maandagavond te hou den vergadering van tuinders in het K.S.A.- gebouw ter bespreking van de financieele moeilijkheden, welke gerezen zijn tusschen de Spaarnebank N.V. en de Tuindersvereenigingen Kennemerland en Vrije Veiling, heeft de voor zitter, de heer Jac. P. Nijssen van de R.K. Coöp. Tuindersvereeniging Kennemerland aan de leden een circulaire gericht van den volgen den inhoud: Langs niet-organisatorischen weg wordt u uitgenoodigd tot een vergadering in het K.S.A.- gebouw te Beverwijk. Het ongeduld van „eenige leden" is zeker te begrijpen, doch ik meen u te mogen afvragen of het niet waan zinnig is en onverantwoordelijk om nu te gaan spreken over zijn houding tegenover het „be stuursvoorstel", terwijl er nog geen enkel be stuursvoorstel is gedaan. Wordt op deze wijze niet van binnen uit afbraak gepleegd, terwijl daarvoor geen enkele reden is? Ook op de ver gadering van Maandagavond kunnen geen be stuursvoorstellen of mededeelingen worden NIEUWE WRIJVING IN HET VERRE OOSTEN SOVJET-VLIEGTUIGEN IN MANDSJOEKWO Uit Charbin, 23 Maart. Terwijl nog steeds onderhandelingen worden gevoerd ten doel hebbende de vriendschappelijke regeling van het geschil, dat veroorzaakt is door vliegen boven Mandsjoerijsch grondgebied door een licht bombardementsvliegtuig der Sovjet-Rus sische luchtvloot, dat ten Noorden van het Hanka-meertje (in Mandsjoekwo op 50 K.M. van de Mandsjoerijsch-Russisc.be grens) op 11 Februari een noodlanding heeft moeten ma ken, worden uit het grensgebied veelvuldig nieuwe gevallen van schending van het grondgebied van Mandsjoekwo door Sovjet vliegtuigen gemeld. Drie Sovjet Russische mi litaire vliegtuigen hebben in formatie de grens overschreden en zijn gistermiddag om drie uur boven Loengwangmiau, dat aan het meertje Hanka is gelegen, verschenen. De pa trouille vloog tot Matsiakoe, dat 30 K.M. van de grens is gelegen. Gisteravond hebben Sovjet-troepen met zoeklichten gewerkt in het Loenwangmiau- district. Sovjet Russische militaire vliegtuigen worden herhaaldelijk boven Hoelin waarge nomen. Dat zou een slag in het gezicht zijn van die leden die nog eenig vertrouwen in het be stuur hebben en dus een onrechtvaardige be voorrechting van 'n groep leden. De bestuurs voorstellen zullen u bereiken op 'n uitgebreide agenda voor een wettelijke ledenvergadering, waarin u ruimschoots de gelegenheid hebt en den tijd zult krijgen daarover te beraadsla gen. Het ligt niet aan de besturen, doch het is aan den samenloop van omstandigheden en de gecompliceerdheid der belangen te wijten, dat zooveel tijd heen gaat alvorens de ledenvergadering kan worden bijeenge roepen. Immers, gedurende de besprekingen kun nen de inzichten en de mogelijkheden dage lijks veranderen, zoodat men vandaag de oplossing zoo meent te zien en morgen weer geheel anders. Er moet eerst een vast plan zijn voor de oplossing. Daarom meen ik alle leden te moeten afraden deze vergadering te bezoeken en geen verantwoordelijkheid op zich te nemen voor beslissingen, die het be stuur bij zijn moeilijk werk in den rug aan vallen en die noodlottig zouden kunnen zijn voor het bestaan der vereeniging en voor de belangen der leden. Het bestuur kan niet op twee fronten strijden, maar heeft recht op uw medewer king en meent in deze moeilijke omstandig heden uw volle vertrouwen te moeten op- eischen. w.g. JAC. P. NIJSSEN, Voorzitter „Kennemerland". MARKTBERICHT van 23 Maart 1934. Spinazie per kist f 0.501. Andijvie per kist f 1,10. Raapstelen 100 bos f 69. Koolrapen per zak f 0.650.85. Wortelen per K.G. f 0.06. Bieten per K.G. f 0.05. Aardappelen, klei per K G. f 0.050.08. Idem, zand, per K.G. f 0.08. Spruitjes per K.G. f 0.200.32. Boerenkool per bak f 0.400.70. Roode kool per 100 f 811. Savoye kool per 100 f .812.. Uien per K.G. f 1 1/2—0.03 Sla per 100 krop f 89. Rabarber per 100 bos f 1016. Pieterselie per bos f 0.14. Selderie per bos f 0.02. Appelen per K.G. f 0.20—0.30. Peren per K.G. f 0.150.18. Brusselsch lof f 0.16—0.24. Concordia), C. de Liefde, C. Smal (beiden van Bato), G. Kopen (Turnlust H.) Rest K.T.K.: A. Wagenaar, H. van Driel. A. Hoogland. A. v. d. Voort (allen van Turnlust B.), C. Koningsbruggen, A. Slagveld, C. v. d Mije (allen van O.S.S.), E. Michel (Sparta). De Haarlemsche damesploeg is verzwakt door het niet beschikbaar zijn van de Con cordia-turnsters A. Wielart en A. Wehrle, terwijl de Rest de medewerking moet missen van mej. D. Klees (Turnlust B.). Bij de heeren is de Rest-ploeg niet op volle kracht door verhindering van twee leden van Turnlust B., n.l. J. Dibbets en R. Gressen. De heerenploegen bestaan uit: Haarlem: L. Silvis. P. de Vries, J. Verkes, J. Timmermans, H. Stoffer (allen van Turn lust H.). C. Smal, H. Smal, J. Hoogstraate (allen van Bato). Rest K.T.K.: M. Castien, O. Brink, J. Brink (allen van O.S.S.), R. Beck, A. van Zadel (beide van Bloemendaalsche Gymn. Ver.), L. Visseher, C. Dingier (beiden van Turnlust B.), J. van Duffelen (S.S.H.), PAARDENSPORT DE GRAND NATIONAL TE AINTREE BJ LIVERPOOLL. MILLER WINT DE CHASE. IJMUIDEN VAN ZIJN RIJWIEL GEVALLEN. Vrijdagmiddag is G., wonende te Wijk aan Zee en Duin, een gewezen trawlerschipper, op den Kanaaldijk onder de spoorbrug be wusteloos gevonden. Zijn rijwiel lag bij hem. Daar de man naar sterken drank rook is hij vermoedelijk door dronkenschap van zijn rijwiel gevallen of van den weg af gereden. Hij was ernstig gewond. De politie vervoerde den man per brancard naar het bureau aan den Engelmundusweg, waar een dokter hulp verleende. Daar deze vermoedde, dat de man een hersenschudding had gekregen, werd hij naar het Antonius- Ziekenhuis overgebracht. BES OMMIN GEN. Trawlers: IJszee IJm. 167 225 manden f 1930. Margaretha IJm. 94 365 manden f 2430 Penelope IJm. 64 55 manden f 1440 Reiger IJm. 106 70 manden f 2070 Loggers KW 144 790: KW 149 f 1150; KW 159 f 1300; KW 36 f 730; KW 173 f 590; KW 40 f 710 KW 108 f 940; KW 24 f 560: KW 65 f 1020; KW 52 f 640 Sch 266 f 680 MARKTPRIJZEN. Tarbot per kilo f 1.80f 1.25 Griet per EU kilo f 38f 17.50 Tongen per kilo f 1.55f 1.15. Groote schol per 50 kilo f 12 Middelschol per 50 kilo f 16.50f 15 Zetschol per 50 kilo f 25f 15 Kleine schol per 50 kilo f 20f 5.50 Bot per 50 kilo f 3.60—f 2 Schar per 50 kilo f 6.50f 4.60 Vleet per stuk f 0.90 Kleine poon per 50 kilo f 8—f 5.50 Groote schelvisch per 50 kilo f 24f 20. Middelschelvisch per 50 kilo f 22.50f 16.50 KI. middelschelvisch p. 50 kilo f 16.50-f 11.50 Kleine schelvisch per 50 kilo f 11.50f 5.60 Kabeljauw per 125 kilo f 45f 18 Gullen (groote) per 50 kilo f 13f 6 Gullen (kleine) per 50 kilo f 10f 4.90 Leng per stuk f 1.30f 0.24. Heilbot per kilo f 0.90f 0.65 Wijting per 50 kilo f 4.60—f 1.70 Koolvisch per stuk f 25f 10 Makreel per 50 kilo f 10f 9.50 Kleinmiddel hake f 36 Kleinehake f 24f 16 Uit Liverpool: Vrijdagmiddag is onder groote belangstel ling uit schier alle deelen van Engeland op de baan te Aintree, bij Liverpool de jaar lijksche groote sportgebeurdtenis, de Grand National verreden. Aan den start versche nen dit jaar 31 paarden. De race werd begun stigd door aangenaam voorjaarsweer. Even na den vastgestelden tijd van 3,15 uur had de start vlot plaats. Weldra viel het veld uiteen en maakte de leidende groep zich van de andere paarden los. Het waren Grega- lach, Delaneige, Southern Hero, Uncle Batt Lone Eagle. Vergeleken met vorige jaren vie len er weinif paarden; de eerste hindernissen eischten zelfs in het geheel geen slachtof fers. Bij Becher's Brook hadden Delaneige, Golden Miller en Uncle Batt de leiding. Uit de tweede groep maakten zich toen Forbra. Gregalach en Ready Cash los om zich bij het hoofdpeloton te voegen. Delanei ge, Golden Miller en Forbra liepen voor de bocht bij het Kanaal ongeveer twee of drie lengten uit. Voorbij de zware hindernis bij het Kanaal had Forbra de leiding, gevolgd door Golden Miller en Delaneige, die op het rechte gedeelte beiden Forbra achter zich lieten. Er ontstond een spannende nek aan nek-race tusschen Golden Miller en Delanei ge en tenslotte ging Golden Miller het eerst ever de eindstreep, gevolgd door Delaneige, Thomont n en Forbra. Golden Miller werd bereden door den jockey G. Wilson; hij won de race met 5 lengten voorsprong. GYMNASTIEK HAARLEM—REST K.T.K. De damesploegen voor den a.s. te houden wedstrijd HaarlemRest Kenne mer Turnkring bestaan uit de volgende turnsters: Haarlem: A. Rookhuijzen, S. Smit, C. Kwant, B. Heerschop, A. Osterthun (allen van aan het woord. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken ge-plaatst of niet geplaatst wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Locatelii, Mozart. Eschaikowsky. Loeillet Bach. HELPT DIE ARME JONGENS! Vele onder toezicht van onze Commissie ter Reclasseering gestelden verkeeren in zeer behoeftige omstandigheden en vooral de z.g. vrije jongens. Zij zijn het meest gedupeerd, krijgen geen steun, geen nieuwe kleeding, geen rookwerk, geen zakgeld en dan komt de onverschilligheid en één momenthet is gebeurd een levenswrak! Er zijn jongens bij die 2 1/2 jaar gelijk met vader of broer werkloos zijn, knappe kleeding is er niet meer, wel vodden!! Gij die dit leest zult be grijpen, dat het leed grooter is dan dat hier in enkele woorden neergezet wordt. Wij vra gen U beleefd helpt ons a.u.b. dat leed te verzachten door hulp aan ons te verleenen. In de eerste plaats is er geld noodig, elke bijdrage hoe klein ook zal dankbaar door ons aanvaard worden. Gij kunt ons goedkooper en beter helpen door goedgedragen kleeding welke U over heeft aan ons te geven voor hen die er broodnoodig om verlegen zijn. Wij kunnen gebruiken heerencostuums in ver schillende maten, vrouwenkleeding, baby- kleeding en nog twee kinderledikantjes voor kleine baby's. Bedenkt dat het beter is te geven dan te ontvangen. Mogen wij op U reke nen? Even een klein berichtje en wij zullen het afhalen. Namens de Commissie ter Reclassee ring en Z. V. der Gevangenen Secr. J. F. KRIEK. Pres. Krugerstraat 68 C. IJmuiden. RADIO-PROCRAMMA ZATERDAG 23 MAART. HILVERSUM 1875 M. De VARA deelt mede, dat het programma voor heden als volgt is gewijzigd: 17.3017.40 uur: Orgelspel door Joh. Jong. 17.4018.00 uur: Voordracht door Frans Nienhuys: Sprookje „Pad en de Roos". 18.0018.30 uur: Gramofoonmuziek. 18.3019.00 uur: Hobo-recital, door Bram Blez, aan den vleugel Daaf Wins. 19.0019.40 uur: Gramofoonmuziek. 19.4020.00 uur: Voordracht door Janny van Oogen. 20.00 uur: Tijdsein. 20.0120.15 uur: Vaz Dias. 20.1521.00: VARA-orkest o.l.v. Hugo de Groot, met medewerking van H. Ludolf, zang. 21.0021.20 Lezing. 21.2022.00 uur: VARA-orkest als boven. 22.00—22.10 Vaz Dias. 22.1022.30 uur: Voordracht door Adolf Bouwmeester „De Nachtegaal en de Roos". 22.3022.45 uur: Mannenkoor „Erato" o.l.v. B. Brouwer. 22.45—22.55 uur: Voordracht door Adolf Bouwmeester, „Het verhaal van de ringen". 22.5524.00 Gramofoonmuziek. ZONDAG 25 MAART. BEHOUDENS WIJZIGINGEN. HILVERSUM 1875 M. VARA. 9.00 Tuinbouwhalfuurtje; 9.30 Or gelspel door Joh. Jong; 10.00 Gramofoonmu ziek; 10.15 Socialistische poëzie; Martien Be verslui: dtaagl vxu'. 10.30 VARA-orkest o.lv Hugo de Groot: 11.(0-Hans Gruys, alt, zingt aan den vleugei begeleid door Felix de No- vel; 11.30 VARA-orkest ol.v. Hugo de Groot- 12.00 Sluiting. HILVERSUM 1875 M. De gewijzigde AVRO-programma's voor de eerstvolgende dagen zijn als volgt samen gesteld: 12.1.30 Octet o.l.v. Louis Schmidt, Programma: 1. Trauersymphonie 2. Ave Verum 3 Andante Cantabile 4 Largo et Grave 5 Ricercare 12.4012.55 Gramofoonmuziek. 12.55—1.30 Octet o.l.v. Louis Schmidt pro gramma als vermeld in Radio-Bode. I.304.30 „Matthaeus Passion". 4.305.oo Gramofoonmuziek en eventueele persberichten. VARA. 5.00 Voor de kinderen. Een wonder lijk avontuur van Oome Keesje; 5.30 Gramo foonmuziek; 5.40 Voetbal van den dag; 6.00 Sluiting. VPRO. 6.00 Halve uren met boeken. On derwerp: „Palmpaschen", spreker: D. J. v. d. Ven; 6.45 Wijdingsdienst met uitvoering van oude kerkmuziek. Spr. Ds. H. Cramer, Gouda. Muzikale medewerking van het Vrijz. Chr. Jongerenkoor van Gouda o.l.v. Ir. J, l, Cuperus. AVRO. 8.— Vaz Dias. 8.159.15 Omroeporkest o.l.v. Nico Treep m.m.v. Alex Borofski. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.45 Omroeporkest o.l.v. Nico Treep m.m.v. Hélène Cals. II.Sluiting. HUIZEN 301.5 M. KRO. 8.30 Morgenwijding door Kapelaan Jac. Schmidt. ,De Groote Tijding". NCRV. 9.30 Gewijde gramofoonmuziek; 9.50 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Grams- bergen. Voorganger Ds. H. A. Lovink. In het programma voor Zondag komen de volgende wijzigingen voor: 12.1512.30 uur: Herdenking van Koningin Emma door Pastoor W. Nolet. 12.301 uur: Lunchconcert door het KRO- orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 2.00 Godsdienstonderricht voor ouderen door B. Bont; 2.30 Het lijden en sterven onzes Heeren naar het passiespel van Ober- ammergau m.m.v. Paul Huf en De Schola Cantorum o.l.v. Hubert Cuypers; 4.40 Gra mofoonmuziek. NCRV. 5.00 Gewijde muziek door het Chr. Radio-koor o.l.v. Jan Couveé; 5.50 Kerkdienst uit de Geref. kerk te Amsterdam. K.R.O. 8.15—9 uur: Solistenconcert o.l.v. Johan Gerritsen m.m.v. Giselle Couteau, pianiste, die zal uitvoeren de Variations Symphoni- ques van César Franck. 9.05 „Johannes Passis", oratorium van Jos. Vranken, uit te voeren door het Palestrina- koor o.l.v. den componist; 10.35 Vaz Dias; 10.40 Epiloog door het klein koor o.l.v. Jos. H. Pickkers; 11.00 Sluiting. LUXEMBURG 1304 M. 5.00 Engelsche avond. Gevarieerd concert; 8.45 Gevarieerd Engelsch concert; 10.30 Dans muziek. BRUSSEL 323 M. 1.20 Kleine Omroeporkest o.l.v. P. Leemans; I.30 Omroeporkest o.l.v. Karei Walpot; G. Villiers .bariton; 6.35 Gramofoonmuziek; 7.10 Idem; 8.20 Populair concert; 9.25 Europeesch concert uit Londen Regional; 11.00 Paul Mo- reaux' orkest. KALUNDBORG 1261 M. 2.45 Dansmuziek; 7.35 De speelman en zijn muziek. Het Spile mandstrio speelt volksmu ziek; 8.25 Gramofoonmuziek; 9.20 Omroep orkest o.l.v. Launy Gronöahl; 10.20 Dans muziek. KONINGSTR.27, TELEFOON14609 Officieel PHILIPS REPARATEUR MAANDAG 26 MAART. Behoudens wijzigingen. HILVERSUM 1875 M. 8.00 Mededeelingen, 8.15 Tijdsein. 9.45 Gra mofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voordracht door Mr. Ph. C. la Chapelle (als vermeld in Radio Bode) 11.00 Orgelconcert (als vermeld in Ra diobode). 12.00 Gramofoonmuziek. 2.15 Viool recital door Boris Lensky (als vermeld in Radio-Bode). 2.45 Gramofoonmuziek (als vermeld in Radio Bode). 3.20 Pianorecital door Susie v. 1. Chijs (als vermeld in Radio Bode) 4.15 Gramofoonmuziek. 4.30 Causerie door Max Tak. 5.30 Kamermuziek (als vermeld in Radio Bode). 8.00 Vaz Dias. 8.05 Concert door het omroeporkest olv. Albert van Raalte, mmv. Carel van Leeuwen Boomkamp, cello; afgewisseld door Gramofoonmuziek. 10.30 Vaz Dias en sluiting. HUIZEN 301 M. 8.00 NCRV. Schriftlezing en meditatie. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst door Ds. N. P. van Uchelen. 11.00 lezen van Chr. Lectuur. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Po litieberichten 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Orgelconcert door Jan Zwart uit de Luther- sche kerk. Kloveniersburgwal te Amsterdam. 2.00 Uitzending voor scholen. 2.35 Gramo foonmuziek. 2.45 Wenken voor de keuken door mevr. M. AdrianMerckens. 3.15 Cursus knippen en stofversieren door Instituut En- said. 3.45 Verzorging zender. 4.00 Bijbellezing door Ds, F. A. den Boeft. 5.00 Cello-recital door Bram Hemerik. 6.00 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart. 6.30 Vragenuurtje. 6.58 Zenderoverschakelling. 7.00 Politieberichten, plm. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 Vragen uurtje. 8.00 Evangelisatiebijeenkomst van wege het Centraal Comité voor Evangelisatie in de Classis Deventer der Geref. Kerken, uit de Geref. Kerk te Hengelo. 9.30 Vaz Dias. 9.40. Het NCRV. Klin-orkest olv. Piet v. d. Hurk. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Sluiting. LUXEMBURG 103 M. 7.00 Hongaarsche avond. Gevarieerd gra- mofoonplatenconcert. 7.30 Gevarieerd con cert door het omroeporkest olv. Henri Pensis. Hongaarsche gala-avond m.m.v. Mme Olga K. Kallivoda, zangsoliste. 8.50 Vervolg gala avond. 10.00 Hongaarsche gramofoonmuziek. 10.30 Dansmuziek op gramofoonplaten. BRUSSEL 322 M. 1.30 Het kleine omroeporkest o.l.v. P. Lee mans 5.20 Het omroepsymphonie-orkest olv. Arthur Meulemans. 6.50 Het kleine omroep orkest o.l.v. P. Leemans. 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.15 Het kleine omroeporkest olv. P. Lee mans. 1.30 Gramofoonmuziek. 6.50 Gramo foonmuziek. 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG 1261 M. 7.20 Derde Caeciliaconcert uit het ,.01d Fellow'-gebouw mmv. solisten. 9.35 Dansmu- BERLIJN 357 M. 4.50 Prof. Hebert Pollack, pianorecital. 8.20 Het omroeporkest o.l.v. Willy Wendt. 9.20 Ka mermuziek.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6