HET NIEUWE AVONDBLAD 19e JAARGANG No. 124 DONDERDAC 79 MAART '34 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets,, per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: l—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededee'ingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnês van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot'tijd gepubliceerd enten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.—bij algeheele invaliditeit; 600.bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.— bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.— bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood dbor ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mooht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noódig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. VELSEN RAADSVERGADERING. Financiëele besluiten aangenomen, veneens de voorstellen inzake wijzi ging van begrootingen 1934 en van belasting-verordeningen. Na een debat van een uur besluit de Raad de zie kenbarak aan de Nedrlandsche Jeugd herbergvereeniging te verkoopen. Nog eens weer de steunregeling. Gisteravond vond de vervolgvergadering plaats van den gemeenteraad, die oorspron kelijk gehouden zou worden op Dinsdag 20 Maart, doch die, iii verhand met het overlij den van H.M. de Koningin-Moeder was uit gesteld. Zooals men weet, kwam de raad al leen bijeen tot het houden van een rouw- plechtigheid. De ingekomen stukken worden, als gewoon lijk aan het eind van de agenda. Het blijkt dat nog is ingekomen een stuk van de Com missie tot stichting van een gymnasium, welk verzoek in handen wordt gesteld van B. en W. om advies. In verband met een ingekomen stuk van de Coop. Woningbouwvereniging Velsen-Noord en den heer G. Ruysenaars wordt op voorstel van B. en W. besloten een aan de Woning bouwvereniging verleende vergunning tot het aanleggen van wegen over te dragen aan den. heer G. Ruysenaars. Belastingzaken,, Vastgesteld worden het kohier en het le Suppletoir kohier van schoolgelden der Han delsavondschool, dienst 1934, alsmede het het.presariokohier, dienst 1934. Aangaan van een geldïeening groot f 108.000.—. Ter bestrijding van buitengewone uitgaven moet een geldïeening worden aangegaan, groot f 108.600.—. De N.V. Bank voor Nederl. Gemeenten te 's-Gravenhage heeft bij schrijven van 26 Februari j.l. medegedeeld, dat zijbereid is, genoemd bedrag aan deze gemeente ter leen te verstrekken a 4^% op eenvoudige onderhandsche. schuldbekentenis. B. en W. zijn van meening, dat dit aanbod voor de. gemeente aannemelijk is, waarom zij den raad. voorstellen, te besluiten, hét- aan bod van genoemde bank aan te nemen. Aldus wordt besloten. Rekening-courant-overeenkomst voor buitengewone uitgaven. Voorgesteld wordt, de rekening-courant- overeenkomst voor buitengewone uitgaven, aangegaan met de N.V. Bank voor Neder- landsche Gemeenten tot een bedrag van f 424.000 nader vast te stellen op een maxi mum van f 331,400. Goedgekeurd, Wijziging van begrootingen voor 1934. In verband met het voorstel van B. en W. tot verlaging van den post: presentiegeld voor leden van den Raad, merkt de heer Vis-: ser (S.D.A.P.) op, dat hij er niet mee ac- coord gaat, dezen post te verlagen, omdat daaruit voortvloeit, dat er minder vergaderin gen worden gehouden en dientengevolge het j contact tusschen B. en W. en den Raad min- der wordt. De heer F. P. Vermeulen (A.R.) meent ook, dat het voorstel niet juist is. Wan neer men bezuinigen wil, is er nog wel een andere weg, nl. door het verminderen van het presentiegeld. De heer Enzerink (V.B.) heeft be zwaar tegen vermindering van den post: bestrijding van besmettelijke ziekten met f 400 en van den post: straatverlichting met f 1200. Ook de heer Van Woensel (C.P.H.) brengt verschillende bezwaren naar voren. In de voorgestelde bezuinigingen ziet spreker bezuinigingen die neerkomen op den werk- looze. Ook is spreker tegen vermindering van het aantal raadsvergaderingen, daar hier door de belangen van een groot aantal inge- zetenen op den achtergrond geraken. De heer Enzerink vraagt nog, of de post voor de Schoonheidscommissie niet ge schrapt kan worden.. Hij acht het niet ge- yenscht, dat de leden steeds hun werk koste- 30s doen. De heer V a n H eij s t (N.P.) acht dit niet '.list. Hij meent dat de Schoonheidscom- nssie niet gemist kan worden. Ook kan de 3er Sevenhuyzen uit die commissie niet ge- 'ist worden. De heer Nij ssen, wethouder m Financiën beantwoordt de verschillende orekers. De vermindering van den post: be- -rij.dmg van besmettelijke ziekten is een ?volg van de vermindering van de subsidie m het rijk met f 400. De verlaging van den iost voor de straatverlichting beteekent niet, lat de verlichting slechter wordt. Bij dezelfde verlichting kan de poet met dit bedrag ver minderd worden. De kwestie der Schoonheidscom missie wordt behandeld door den heer Dunnebier, die opmerkt dat B. en W. meen den, dat het niet aanging alle leden der com missie voor niets te laten werken. De Voorzitter antwoordt den heer van Woensel, dat deze niet moet vergeten, dat er elke week nog f 20.000 of f 1 millioen per jaar wordt uitbetaald aan de werkloozen. 1. Verder merkt de Voorzitter nog op_j dat hij het behoud der Schoonheidscommissie ge- wenscht acht. Als men de perceelen voor en na de komst der Schoonheidscommissie ver gelijkt zal men moeten bekennen, dat er veel verbeterd is, al is men. het met den stijl niet steeds eens. De heer Vermeulen (A.R.) be spreekt nogmaals de kwestie van het presen tiegeld. Hij zou er geen bezwaar tegen heb ben, dit nogmaals te verlagen. Wat het voor stel inzake de Schoonheidscommissie betreft," merkt de heer Vermeulen op, dat hij er niet veel voor voelt hiervoor een bedrag beschik baar te stellen. Er was voor de Gezondheids commissie geen geld en deze instelling acht spreker nog veel nuttiger dan de Schoon heidscommissie. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men met de stem van den heer van Woensel (C. P.) tégen, Wijziging van belasting- verordeningen. B. en W. stellen voor de tarieven van ver schillende- belastingen enz. te verhoogen, teneinde de inkomsten der gemeente te ver sterken. Het voorstel van B. en W. heeft betrek king op de verordening in verband met de Pensioenwet 1922, op de heffing van rechten voor diensten, bewezen door den Gemeente lijken Ontsmettingsdienst, op de heffing van gelden voor het innemen van een stand plaats voor woonwagens op het tarief voor het ledigen van beerputten en op de heffing van schoolgeld voor de handelsavondschool. Het voorstel wordt aangenomen. Opheffing zekerheidsstellingen. B. en W. stellen voor te besluiten tot op heffing der door een .aantal ambtenaren ge stelde zekerheid. Aldus wordt besloten. Verkoop ziekenbarak met inventaris. Het voorstel yan. B. en W. de ziekenbarak te verkoopen aan de Nederlandsche Vereeni- ging van Jeugdherbergen geeft den heer Enzerink (V.B.) aanleiding op te mer ken, dat hij het niet gewenscht acht, dat de ziekenbarak voor f 1 aan de vereeniging wordt verkocht. De heer Enzerink is van meening, dat getracht moet worden wat meer voor den' 'barak te krijgen. Kan het college niet eens probeèren het gebouw in de zomermaanden té verhuren als winkel? vraagt spreker' Het is spreker bekend, dat in sommige jeugdherbergen personen wor den toegelaten, die er niet thuisbehooren. Dit is bijvoorbeeld geschied in Amersfoort'. De heer v. d'. Flier bestrijdt het stand punt van de heer Enzerink. De heer Enze rink heeft een klacht over Amersfoort, maar daarmede hebben wij hier niets te maken, aldus spreker. Het aantal overnachtingen m de jeugdherberg in IJmuiden is toegenomen een bewijs dat er behoefte is. Van de jeugd herbergen wordt gebruik gemaakt door per sonen, die financieel niet bij machte zijn een hotel te bezoeken. Dè heer ten B r 0 e k e (C.H.) vraagt nog eenige inlichtingen over de voorwaarden. De heer A. de Waal (Groep Schilling) spreekt in het belang van de jeugdherberg, zoo ook de heer W. van He ijst (N.P.)e die er nog op wijst, dat het gebouw veel aan onderhoud zal kosten, wat bij- verkoop voor rekening der vereeniging komt. De heer. V&rmeiilen (A.R.) voelt de bezwaren van. den heeren Enzerink en ten Broeke. Spreker brengt nog eenige bezwaren naar voren en merkt a.o. op dat het wel waar kan zijn dat de jeugdherberg in 'n behoefte voorziet maar er zijn zooveel behoeften; de omstandigheden zijn echter van dien aard, dat we niet steeds kunnen krijgen wat we gaarne willen hebben. Spreker acht het uit het oogpunt van een gemeentebelang gewenscht, dat de gemeente de beschikking over de ziekenbarak houdt, omdat de gemeente geen enkele inrichting bezit waar'bij een eventueele epidemie de zieken naar toe gestuurd kunnen worden. De heer Vermeulen verzocht B. en W. de zaak nogmaals te bekijken en het voorstel aan te houden. Ook de heer Sluiters (C.Jï.) heeft er bezwaar tegen, dat dé gemeente afstand doet van de ziekenbarak. We moeten die dingen niet uit handen geven, meent spreker. Van de sprekers, die hierna nog het woord voeren houdt de heer Groeneveld CC.H. een warm pleidooi voor de Jeugdherbergver- eeniging. De heer D u n n e b i e r wethouder zegt, dat de gemeente de ziekenbarak indertijd heeft gekocht om een ontsmettingsinrichting te verkrijgen. De gemeente heeft er f 4000 voor betaald voor welk bedrag de gemeente een goede ontsmettingsinrichting kreeg. De gemeente heeft- weinig plezier van de zieken barak gehad, behalve in den tijd dat het gebouw verhuurd wordt ais jeugdherberg. De gemeente heeft de ziekenbarak eenmaal ge bruikt en het gemeentebestuur is geschrok ken van het bedrag dat dit gekost heeft. Het is voor de vereeniging van belang eige nares van het gebouw te worden om vrij te kunnen handelen. Spreker meent, dat wanneer de gemeente de ziekenbarak voor een besmettelijke ziekte noodig mocht heb ben, het toch beter geoordeeld zal worden, de patiënt (en) naar een ziekenhuis te zenden. De raad handelt -in- het belang van de jeugd herberg als bij de ziekenbarak verkoopt en er zal geen enkele ingezetene hierdoor iets tekort worden gedaan De Voorzitter verdedigt eveneens het voorstel, waarbij hij opmerkt, dat hij zelf in het bestuur der vereeniging zit. (gelach). Spreker schetst de moeilijkheden van de vereeniging die er ontstaan' tengevolge van het feit, dat zij geen eigenares van het ge bouw is. De vereeniging krijgt nu de kosten van onderhoud voor haar rekening. De voorzitter wijst er nog op, dat het hier een groote vereeniging geldt, die goed be stuurd wordt, zoodat men er niet bevreesd voor behoeft te zijn, dat de vereeniging reden tot klachten zal geven. Spreker meent dat de Raad goed doet, het bestuur de macht te geven waarom het gevraagd heeft ten einde in eigen huis naar eigen goeddunken te kun nen handelen. Ook het pleidooi van den voorzitter voor aanneming van het voorstel is nog niet vol doende om de tegenstanders te overtuigen. De heeren Enzerink en Vermeulen komen nogmaals'hunne bezwaren naar voren bren gen. Na een discussie.van ongeveer een uur brengt de voorzitter het voorstel in stem ming. Het wordt aangenomen met de stem men van de heeren Enzerink en Vermeulen tegen. Aangaan eener grondruiling. Dit voorstel wórdt aangenomen. Kwijtschelding van huurpenningen. B. en W. stellen voor aan J. P. Bierman en A. Kabel, beiden te Santpoort een ge deelte van de huursomnien voor de door hen van de gemeente gehuurde perceelen tuin grond aan de Uitendaalstraat groot resp. f 125 en f 225 kwijt te schelden. Aangenomen. Vrijstelling bouw- en woningverordening. De N.V. Bouw- en Exploitatie Mij„Sant poort" en A. P. Tello te Santpoort hebben vrijstelling noodig van het bepaalde bij arti kel 68 al. 3 der bouw- en woningverordening voor het verhouwen van een woonhuis tot winkelhuis. B. en W. stellen voor, deze vrijstelling te verleenen. Aldus wordt besloten- Verkoop van grond. B. en W. stellen voor te verkoopen aan A. J. de Graaf te Santpoort een perceel bouwterrein aan de Velserbroekstraat ter grootte van ongeveer 877 M2. tegen den prijs van f 6,50 en f 6 per M2. voor een aan de straat liggend gedeelte en f 1 per M2. voor 'n hier achter liggend gedeelte; aan M. J. Bus te LINCOLN ELLSWORTH, DE AMERIKAANSCHE POOLREIZIGER, heeft op zijn laatste Antarctische expeditie weinig geluk. Een zijner vliegtuigen raakte tijdens de reis zóó beschadigd, dat het met het zeilschip „South Africa" naar Australië teruggezonden moest worden. Men ziet op de foto „de lossing" van het toestel te Sydney, IJmuiden tegen den prijs van f 6 per M2. een perceel bouwterrein aan de Dr. Kuyper- laan, groot 650 M2. en een perceel aan den Van Tuyllweg groot 710 M2,, eveneens tegen den prijs van f 6. Aangenomen. De heer Van Woensel (C.P.) stemt tegen. Aanleg van wegen te Santpoort. B. en W. stellen voor, aan J. L. Min te Driehuis vergunning te verleenen tot het aanleggen van wegen over een terrein, lig gende tusschen den Hagelingerweg, de Cre- merlaan, den Kerkweg en den Kruidberger- weg. Aldus wordt besloten. Vergoedingen aan schoolbestui'en. Vastgesteld worden de over 1934 aan de besturen der bijzondere scholen te verleenen voorschotten op de vergoeidng, bedoeld bij art. 131 der Lageronderwijswet 1920 en de regelen, volgens welke de uitbetaling zal ge schieden. Benoemingen. B. en W. stellen den raad voor de aan stelling van J. F. Vrouwes tot tijdelijk leeraar aan de Gemeentelijke' Visscherijschool voor den tijd van één jaar te verlengen. Aldus wordt besloten.c Tot lid van de commissie van toezicht op het Lager Onderwijs wordt benoemd ds. D. Kossen te Driehuis. Interpellatie W. F. Visser. Aan de orde komt daarna de beantwoording van de interpellatie van den heer W. F. Vis ser inzake steunverleening. De heer Visser bespreekt nogmaals uitvoerig der verschil lende argumenten zijner interpellatie. Spre ker bepleit het aanbrengen van wijzigingen in de steunregeling, omdat er thans ver schillende fouten worden gemaakt, waarvan de werkloozen de dupe worden. O.a. brengt de heer Visser ter sprake het feit, dat B. en W. voor het verspreiden van kranten steun hebben ingehouden. Er wordt in deze gemeente bittere armoede geleden Spreker toont dit met treffende voorbeelden aan. Het Is mogelijk, dat B. en W. hieraan niets kunnen doen, maar men kan de werk loozen optweeërlei wijze behandelen, men kan ze behandelen als menschen, die men liever niet ziet; maar hét kan ook anders en als spreker dit met zijn interpellatie be reikt, is hij tevreden. De heer Bosman, wethouder beantwoordt den heer Visser. B. en W. zijn er van door drongen, dat er in deze gemeente armoede geleden wordt. Spreker wijst er op, dat bij verschillende groote werken in de gemeente niet meer verdiend wordt dan f 22. Als de gemeente dan f 20 aan steun uitbetaalt, krijgt hei bestuur moeilijkheden met de re geering. Het colporteeren met een blad is een bijzonder geval. De gemeente stelt zich op het standpunt, dat wanneer een werk gever werk laat verrichten, dit betaald moet worden. De heer Bosman wijst er op, dat B. en W. de steunregeling hebben uit te voeren zooals de regeering het voorschrijft. De heer Dunnebier wethouder vult de woorden van den heer Bosman aan. Hij wijst er op, dat herhaaldelijk het college misleid wordt, doordat men inkomsten verzwijgt. Daarom moet het college wel voorzichtig zijn. De Voorzitter merkt tenslotte nog op dat het gewenscht is, wanneer zich kwesties voordoen, dat men deze aan B. en W. mede deelt. Dit is veel beter dan hierover een in terpellatie te houden. Ook de voorzitter wijst er nog op, dat B. en W. zoo dikwijls om den tuin worden geleid. Spreker zegt nog. dat het voorkomt, dat menschen uit Drente enz. die hier wonen, hun familie aldaar aan raden, ook naar hier te komen. Met behulp van M. H. trachten ze dan deze menschen door 't moeilijke eerste jaar heen te bren gen. In zulke gevallen moeten B. en W. wel eens h»rd optreden. Verwijderen van aanplakbiljetten.. Bij de ingekomen stukken was een adres van het Plaatselijk ATbeids-iSecretariaat Velsen-IJmuiden inzake tewerkstelling van werkloozen voor het verwijderen van aan plakbiljetten. Naar aanleiding hiervan' stelt de heer Van Woensel (C.P.) vóór dat de Raad zich uitspreekt tegen de te dien opzichte door B. en W. genomen maatregelen. De Voorzitter wijst nog eens op het euvel van het kladden, dat hier zeer ernstig is. Spreker herinnert aan het geval van een villa, waardoor de eigenaar een paar honderd gulden moest betalen voor het verwijderen van de opschriften. B. en W. hebben de op schriften zooveel mgelijk laten verwijderen door menschen van die partijen, waarvan men kon aannemen dat de opschriften waren aangebracht. Het voorstel van den heer Van Woensel wordt verworpen met de stemmen van de heeren Luikman, van Rummelen, Van Woen sel, v. d. Veer en Visser voor, Bij het adres namens het Vrouwen-Comité waarin wordt geëischt verlaging van het tarief voor gas en water tot den kostprijs voor de werkende en gratis voor de werk- looze gezinnen, doet dé heer Van Woen sel een voorstel van eenzelfde strekking. Dit yoorstel wordt niet ondersteund en kan dus niet in behandeling komen. 1 De heer V1 s s e r merkt op, dat de hand- teekeningen zijn verzameld op valsche mo-. tieven. De ter teekening aangeboden lijst heeft een andere inhoud dan de ingediende. Rondvraag. Bij de rondvraag geeft de heer Sluiters (C.H.0 zijn verwondering te kennen over het feit dat B. en W. vergunning hebben gegeven aan een circus om hier eenige voor stellingen te geven. De Voorzitter stelt den heer Sluiters gerust. Er zal op Zondag geen voorstelling worden gegeven. De heer Zalm (s.d.a.p.) vraagt of het juist is, dat Velsen en Beverwijk bij de automatiseering van de telefoon gescheiden zullen worden. De Voorzitter bevestigt dit. Het is de bedoeling een groot aantal kleine streek- netten in te voeren. Men verwacht hiervan de meestevoordeelen. De heer Zalm vreest dat de kosten veel duurder zullen worden. Nadat nog eenige kwesties behandeld wor de)* sluit de voorzitter de vergadering. BIOSCOOP DE PONT. „Een afgedwongen bekentenis" is de titel van de film, die van Vrijdagavond af in de Bioscoop de Pont wordt vertoond. In de hoofd rollen kan men Janet Gaynor en Charles Farrell bewonderen. De korte inhoud van deze film, waarvan de oorspronkelijke titel „Tess of the Stormcountry" is, is als volgt: Tess Howland (Janet Gaynor), de moeder- looze dochter van een ouden zeekapitein, heeft haar vader sinds haar prilste jeugd op.al zijn reizen vergezeld. Wanneer echter een van de matrozen haar speciale attenties gaat betoo- nen, vindt hij, dat het tijd wordt, voor' goed aan wal te blijven. Hij laat een kleine villa op de rotsachtige kust van Rock Bayon tusschen een bouw vallige nederzetting van visschers en het bui tenhuis van een millionnair bouwen. Deze mil- lionnair Frederick Garfield vecht sinds jaren tegen de visschers, die zijn uitzicht belemme ren. Wanneer hij nu weer voor den zomer zijn buiten betrekt, laat hij Tess en haar vader ver wijderen en het huis afbranden. De leider van de visschers, Ben Letts, be zorgt hen een nieuw onderdak in een van de hutten van de nederzetting en biedt den ka pitein aan, hem het verboden, maar zeer suc cesvolle makreelvisschen met het net te leeren. Van dat oogenblik af begint, het eerst recht te spannen. De makreelvisschers worden ge snapt, er wordt geschoten en de kapitein komt onschuldig in de gevangenis. Tess wordt dan de heldin van het verhaal en is de reddende engel in meer dan één moeilijke situatie. TIJDELIJKE AFSLUITING VAN EEN WEG. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat het Noorde lijk gedeelte van de Hoofdstraat te Santpoort van den Hagelingerweg af tot den Rijksweg van Zaterdag 31 Maart a.s. tot nader order voor het doorgaand verkeer met rij- en voer tuigen zal zijn afgesloten. IJMUIDEN WEES EEN ZEGEN. Op Goeden Vrijdag zullen in het Kerkge bouw Willebrordstraat drie samenkomsten be legd worden, n.l. 's morgens 10 uur, 's middags 3 uur en 's avonds 8 uur. In de avondsamen komst zullen enkele kinderen tableaux te zien. geven. PROPAGANDA-FEESTAVOND N.A.S.B. De oospronkelijk op 31 Maart aangekondig de propaganda-feestavond der N.A.S.B. zal ge houden worden 15 April a.s. in Het Wapen van Velsen. Des middags vindt een uitvoering in dezelfde zaal plaats voor de kinderen. IN REPARATIE. De stoomtrawler Rotterdam IJM. 112 is naar Amsterdam gebracht om te worden gerepa reerd. VREDESGROEP IJMUIDEN. De Vredesgroep IJmuiden houdt op Woens dag 4 April a.s. in Het Wapen van Velsen een openbare vergadering. Als spreker zal optreden de heer W. L. van Warmelo over „De Moderne Menseh tegenover den Machinalen oorlog". FILMAVOND I.O.G.T. De samenwerkende Loges der I.O.G.T. zullen op 5 April a.s. in de Witte Bioscoop alhier een propaganda-filmavond houden. Er zal ver toond worden de film „De wereld is ons ar beidsveld", welke film 17 Maart j.l. door de radio via Hilversum door den landelijken voor zitter der I.O.G.T. den heer T. Vleeming werd besproken. Er zal tevens een gevarieerd bijprogramma worden vertoond. CHR. MUZIEKVEREENIGING „JULIANA". De Chr. Muziekvereeniging „Juliana" te IJmuiden-Oost organiseert Vrijdag 6 April a.s. een propaganda-avond in de gymnastiekzaal van de Julianaschool. Op dezen avond zal Juliana eenige nummers ten gehoore geven. Voorts zal een teekenfilm worden afgedraaid en zal de heer A. de Jong deelameeren. Wij vernemen voorts, dat Juliana op Hemel vaartsdag zal deelnemen aan het concours, uitgeschreven door den N.H. Bond van Chris telijke Harmonie- en Fanfarecorpsen te Krom menie en in Juli aan een in Huizen te houden nationaal concours.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1