I K IJKEN Versnelde Tijd. franschen en Duitschers. ne meening dat Franschen en Duitschers u-aar haten, hardnekkig en overerfelijk ha- t n overheerscht ook in ons land. Er zijn hiiikbaar gedurende zooveel jaren zooveel ïïm-hebhenden geweest bij het handhaven versterken van deze opvatting, dat zij cahier onuitroeibaar is geworden, ne werkelijkheid is veelal zeer verschil- «d Er bestaat een lezenswaard boek van Ün Vrancaise, Marcelle Capy, waarin zij fp teit hoe de Duitsche krijgsgevangenen, 1-p trdens den oorlog let wel: tijdens den in Fransche landbouwdistricten' SS werk'waarnamen van de jonge mannen, Hip aan het front waren, daar algemeene •iendscliap sloten met de bevolking. En ik hPboef geen auteurs te citeeren om derge- liike dingen te kunnen vermelden, die 'lc ptf in den tijd van den wapenstilstand en riarna jÉ Frankrijk heb kunnen waarnemen. p zooó-eiiaamde overgeërfde haat bestaat niet uisschen'Bë volken zelf: zij is een kunstmatig Srodu'ct moeizaam geteeld in de fictie van '/levens schijn en tijdelijk, éven kunstmatig, versterkt als er weer eens een conflict uitge- lokt moest worden. Velen uwer zal het misschien verwonderen Hat 'zelfs in dezen tijd" er ettelijke sportieve kamoen tusschen Franschen en Duitschers worden behouden, die steeds in de beste ver standhouding worden gestreden. Zoo is nu Zondag weer de rugby-wedstrijd Duitschland- mnkrijk te Hannover gespeeld. Why 'is een spel dat zeer veel sportieven „gg^vereischt, wil het niet in ruwheid ont aarden. Ge zoudt dus zeggen: .wel een heel gevaarlijk Spel om er vertegenwoordigende ploegen Van Frankrijk en Duitschland in tegenover elkaar te zetten. Nu dan vergist ge u. Ook deze jaarlijksche ontmoeting heeft weer epn uitstekend ver loop gehad. Er is geen wanklank gehoord, en He wedstrijdverslagen in de Duitsche en Fran sche bladen zijn wederzijds vol' waardeering voor de tegenpartij. Let wel: die verslagen zijn „eschreven door sportsmen, niet door politici. Frankrijk heeft gewonnen met 13—9, het geen bij rugby een miniem puntenverschil is. Ik citeer het verslag in het Parijsche dagblad Le Journal", geschreven door Pierre Lorme, die erboven zet „Onze benauwde overwinning te Hannover" en er royaal op laat volgen: „De Duitschers hebben groote vorderingen ge maakt", waarop ter toelichting diene, dat de Franschen al heel lang rugby spelen en zelfs voor de Engelschen en Schotten zeer gevaar lijke tegenstanders zijn, terwijl- het spel zich pas sinds den oorlog in Duitschland is gaan ontwikkelen. - Pierre. Lorme is een en al lof voor de Duit schers. Hij zegt dat zij tegen het einde zoo overweldigend snel speelden dat de weinige Franschen, die den wedstrijd bijwoonden, in groote angst zaten dat de overwinning hun nog ontgaan zou. Technisch noemt hij - het Duitsche- spel in verscheidene opzichten supe rieur aan het Fransche. Alleen in geestdrift bij het doorzetten van een aanval, zegt hij, ontbreekt den Duitschers nog iets. Verder merkt Kir op dat de Franschen alleen eenige pech hadden ten aanzien van kwetsuren van eenifen. hunner spelers, die zich daardoor op het laatst niet meer tenvolle konden geven. Waar hij. geeft daarvan geenszins de schuld aan de Duitschers. Die kwetsuren waren alleen aah ongelukkig toeval te wijten. „Sim pele eerlijkheidgebiedt te erkennen, dat de Duitschers in geen enkel opzicht incorrect speelden :eh dat iedere opzettelijke ruwheid hun vreemd was". Gedurende de eerste helft waren de Fran schen in de meerderheid. „Daarna", schrijft Lorme, „toonde de tegenpartij grooter taaiheid en uithquf^-ngsvermogen. Zij' namen hetspel in hahdëh- en demonstreerden; bijzondere, snelheid'en uitstekende balbehandeling. Daar bij pasten, zij de buitenspel-val veelvuldig toe op onze voorhoede, maar die' is daarmee niet verontschuldigd voor haar gebrek aan samenspel, haar onzuiver plaatsen". Over 'de ontvangst heeft de Fransche jour nalist ook niets dan lof. Er waren 1800Ö toe schouwers, en zij ontvingen de Franschen met wanyi applaus en gejuich. De Duitsche bestuursleden sloofden zich voor hen uit. „OveraT- dezelfde hoffelijkheid en- hartelijke welkomstwoorden", zegt Pierre Lorme, en men zou willen dat hij er eens een rede over in Genève hield. Het publiek trad ook tijdens den wedstrijd zeer sportief tegen de gasten op, Het stadion te Hannover beschrijft Lorme met enthousiasme, en de stad eveneens, dié hij noemt „leur délicieuse ville". Aan het slot van zijn levendig, goed geschreven artikel zegt hij,,'s Avonds was er een feestmaaltijd, met groot tralala, waaraan de woordvoerders van beide zijden zich vóoral op den geest van den vrede beriepen, en op de menschelijke eendracht die door de sport op korten termijn verwezenlijkt moet wor den.althans volgens het evangelie van ons, sportsmen". Dit laatste wil wat zeggen, en doet het. Ik draag deze zeer royale en zuivere uiting van een Fransch sportsman ter overdenking op aan de velen, die het toch zoo goed weten van dien haat tusschen Franschen en Duit schers, die in de ziel der volken geworteld zit.... - Kletspraat. Maar laat ik er dadelijk bij zeg gen: Gevaarlijke kletspraat.... R. P. HET POSTKANTOOR OP VRIJDAG. BEVERWIJK DE GROENTENMARKT IN DE AFGELOOPEN WEEK. DB OVERGANGSPERIODE AANGEBROKEN. De veilingen beginnen steeds meer het beeld van een overgangsperiode te vertoonen. Het is n.l. op het oogenblik nog een mengeling van oude: winterproducten, waarvan de aanvoeren echter hoe langer hoe meer beginnen te ver minderen en daarnaast het verschijnen van de jonge groenten, waarvan het aanbod over het algemeen nog slechts zeer matig kan wor den génoemd.Spinazie zou als glasproduct momenteel een uitzondering maken daar de aanvoer de afgeloopen week nogal van betee- kenis was. Voor goede kwaliteit waren de prij zen nóg redelijk, doch afwijkende soorten moesten nog al eens een veertje laten. De prij zen schommelden dan naar kwaliteit zoo on geveer van 40 tot. 70 ct. per kist. De Rabarberhandel had een gunstig verloop. De prijzen waren vooral voor mooie soorten op behoorlijk peil. Ook van de volle grond wer- den in de afgeloopen week al eenige partijtjes Aangeboden, waarvoor veel belangstelling was. De noteèrmgen liepen uiteen naar soort van 716 ct. per bos. Raapstelen beginnen zich ook al meer te ver toonen, ofschoon van aanvoeren van be tee kenis nog geen sprake is. De prijzen voor dit product .val.len echter niet mee en staan ge regeld aan den lagen kant. De noteeringen wisselen zoo ongeveer van 23 1/2 ct. per bos. Radijs kwam ook een weinig meer naar voren, ofschoon de aanvoer toch nog altijd be perkt is. De prijzen gingen er voor dit product ook niet op vooruit en varieerden naar soort van .36 ets. per bos. Zoo nu" en dan wordt een partijtje sla aan geboden, waarvan de krop als regel nog zeer licht te nemen is. De noteeringen liepen dan ook sterk uiteen, wisselende van 26 ct. per stuk. Witlof wordt in ruimere mate aangevoerd. Al is er van groote aanvoeren nog geen sprake, tocht komt zoo geleidelijk dit product meer naar voren. Voor eerste soort bleven de notee ringen in de afgeloopen week nogal vrij vast, van 1618 cent, terwijl mindere soorten naar verhouding terug; liepen tot plm. 8 ct. per K.G. Boerekool neemt thahs ook niet meer zoo'n groote plaats in en, de aanvoeren beginnen snel terug, te loopen. Voor.' enkele mooie partijtjes is soms nog wel belangstelling doch overigens gingen de'prijzen'er niet op vooruit. De notee ringen waren deze week naar kwaliteit van 30—60 ct. per kist. "De spruitenhandel'gaf ook deze week geen reden tot klagen. Voor mooie kwaliteit waren de prijzen zeer goed. Eerste soort werd be taald van 18—2,6 et., terwijl grovere soorten naar verhouding terug liepen tot 8 ct. per K.G. Roode' 1' en gele- kool, voor zoover nog aan wezig komt thans aan goede prijzen, naar soort van 612 ct. per stuk. De aanvoer van prei was de afgeloopen week niet groot en schijnt opk'al weer ongeveer ge ruimd te zijn. Wat nog werd aangeboden vond een goéd onthaal en werd geregeld voor hooge prijzen afgenomen. De noteeringen wisselden naar soort van 8—20 ct. per bos. DE PAASCHPROGRAMMA'S VOOR DE BIOSCOPEN. '.Kennemer Theater, Het Kennemer' Theater vertoont in de Paasehweek als hoofdnummer het romantische filmwerk „Een Nacht in Cairo" met Ramon Novarro, Myrna Loy en Reginald Denny in de hoofdrollen.' Aan den inhoud van deze sterke speelfilm, die bovendien uitmunt door prachtige foto grafie, ontleenen -wij het volgende: Jamil, een Egyptische tolk', ontmoet aan het station te Cairo de- frappante schoonheid Diana-, die begeleid wordt door haar verloofde, den Engelschen ingenieur Gerald. Jamil slaagt er in, als tolk door Diana te worden aange nomen, Inde dagen, die nu volgen, begint Jamil te begrijpen, dat zij de vrouw is, welke hij zal kunnen liefhebben. Al de extase en poëzie van zijn hart zingt de Oosterling uit in zijn liederén, waarvan vooral „Love Songs of the Nile" een schlager werd.' Met list en groote brutaliteit weet hij zich onmisbaar te maken en haar gunst te verwerven. Hun liefde voert naar een romantisch slot, waarbij het jonge meisje eindelijk inziet;1 dat haar bij een man als deze extatische Oosterling een grooter ge luk wacht, dan bij tien braven en cor rected Engelschen, ingenieur van goeden huize. „Het Geheim'van Madame Blanche", het tweede hoofdnummer, is de spannende ge schiedenis van een Amerikaansche operette ster, die in het geheim trouwde met een rijken nietsnut. Later wordt zij uit de ouderlijke macht ontzet.:.. Eerst na twintig jaren ont moet zij haar zoon Dit Paaschprogramma zal wel belangstel ling trekken. „De man met de xoassen "beelden". In het Luxor Theater draait als hoofd nummer het groote filmwerk „De Man met de wassen beèldèn" met Lionel Atwill en Fay Wray in de hoofdrollen. Ivan Igor, fabrikant van waschfiguren, be heert met zijn compagnon Worth een museum te Londen. Omdat tie zaak niet floreert, steekt Worth den boel in brand, teneinde de ver zekeringssom te bemachtigen. Bij zijn pogin- Het postkantoor zal ook voor den giro dienst op Goeden Vrijdag des namiddags te twee uur gesloten zijn. Het hoofdkantoor o van den- Postcheque- en Girodienst te Den gen 0m° zijn waardevolle wassenbeelden te Haag zal den geheelen dag geopend zijn. -redden,, loopt Igor - ernstige brandwonden op. is koopen bij Cloeck (Adv. Tngez. MedJ Met de onuitwischbare sporen dezer brand wonden zien wij hem later met een vreemd en onbewegelijk gézicht terug als eigenaar van een beelden-museum te New-York. En van nu af neemt de geschiedenis een sensationeele wending. Vele personen in New-'York zijn onder ge heimzinnige omstandigheden verdwenen en zelfs worden lijken uit het lijkenhuisje ver mist. Terzelfder tijd ontdekt men in een kei dei- een vreeselijk monster, dat weldra ontmas kerd wordt. Een journaliste valt in zijn han den en juist als het monst'er. haar op de ope ratietafel heeft,- om een afgietsel in was van haar te maken, wordt de geheimzinnige figuur overvallen. Het was een monomaniak, die van men- schen in kokende was conterfeitsels nam. De attractie van deze spannende film wordt nog verhoogd door de omstandigheid, dat zij ge heel in de natuurlijke kleuren is opgenomen. Als tweede hoofdnummer wordt vertoond de dolle geschiedenis „Gedrag, onvoldoende" met Anny Ondra in de hoofdrol. Deze film is op genomen in het Tsjechisch en werd vervaar digd m Tsjeeho-Slowakije, het geboorteland van Anny Ondra. Alles bij elkaar een pro gramma. dat in de Paasehweek veel belang stelling zal trekken. DE HANDWERKTENTOONSTELLING. De tenstoontelling van handwerken, geor ganiseerd door de afdeeling Beverwijk en Omstreken van de Ned. Ver. van Huis vrouwen, heeft zich Dinsdag en Woensdag in een groote belangstelling mogen verheu gen. De expositie, heeft een zeer druk be zoek gerokken en men kan zich overtuigd houden, dat de tentoongestelde goederen met bijzondere, interesse en met kennis van zaken zijn bezichtigd. In de groote zaal vafi het Kennemer Theater heerschte op beide dagen een opge wekte geest, welke Woensdag bovendien nog verhoogd werd door de goede muziek van het Kennemer Strijkje, dat zijn belanglooze medewerking had aangeboden. Tegen het sluitingsuur heeft de presidente mevr. Moens—v. d. Veen woorden van har- telijken dank gericht tot degenen, die op eenigerlei wijze aan het welslagen dezer expositie medewerkten. Met name. gold dit dankwoord mevr. Muys- V. d. Moer, die. al het ingezondene rang schikte en administreerde en -mevr. Trompet die het kantklossen demonstreerde en daar mede groote belangstelling trok. Ook de „theecommissie", welke zich- verdienstelijk had gemaakt met het sereeren van koffie en thee aan de bezoeksters der tentoonstelling. En daarmede behoorde deze tweede ten toonstelling, welke het actievebestuur van de afdeeling .der Ned. Vereen, van Huis vrouwen binnen korten tijd organiseerde, tot. het verleden. I-Iet bestuur kon op den slui tingsavond op een uitstekend geslaagde en interessante expositie terugzien. HEEMSKERK We staan alweer vlak voor Paschen En dat treft mij als iets kras, Om 't modern sportief te zeggen: Vader Tijd geeft steeds meer gas. Gisteren was het nog Kerstmis, Min of meer globaal gezegd, En de paaschhaas heeft intusschen Al zijn paaschei weer gelegd. Hier en daar meldt reeds wat groenigs, D.' aankomst van een nieuw-, seizoen, En de mensch is daarentegen Wéér een beetje minder groen. Paaschvacantie van tien dagen Voor de 'jeugd in het verschiet, Pa's vacantie duurt twee dagen Ma's vacantie is er niet. Vader Tijd, je-bent den whiter, Snel, steeds sneller doorgegaan, Nu er warmer'dagen komen, Doe het nu wat kalmer aan. P. GASUS. RAADSVERGADERING. Woensdagavond vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van burgemeester W. Vreugde. De Raad was voltallig. Na de ope ning herinnerde de voorzitter aan het over lijden van H.M. de Koningin-Moeder. Spr. wees op de groote gaven van hart en geest van H.M. Koningin Emma, waardoor Zij een on uitwischbare plaats in de harten van alle Ne derlanders heeft ingenomen. De voorzitter wees op de ééne, grootsche en alles overheerschende gedachte bij de begrafe nis, dat namelijk het vaderland rouwt, wan neer Oranje rouwt. De raadsleden hoorden deze woorden staan de aan. Vervolgens werd met de afhandeling der agenda een aanvang gemaakt. De notulen der vorige vergadering wérden ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen was een verzoek van enkele be woners van den Oosterspoorweg om straatver lichting. Dit adres wordt in handen gesteld van B. en W. om praeadvies. B. en W. stelden voor. naar aanleiding van een ingekomen schrijven, aan de provincie te verzoeken ook de ten laste der gemeente ko mende 30 pet. der tuinderscredieten voor haar rekening te nemen. De raad hechtte aan dit voorstel zijn goedkeuring. Van Ged. Staten was bericht ingekomen, dat aan het raadsbesluit tot het verleenen van ontheffing van de rooilijn ten behoeve van den heer J. Henneman voor een verbouwing aan de Gerard van Assen delf tstraat goedkeuring wordt onthouden. De raad besloot geen gebruik te maken van zijn recht tot beroep bij de Kroon tegen dit besluit van Ged. Staten. In verband hiermede gaven Ged. Staten den Raad in overweging, om de rooilijn van de Gerard van Assendelftstraat te herzien, om dat de situatie voor deze straat veranderd is, sedert wijziging van het plan inzake den aan leg van den provincialen weg. De heer Klaassen is niet bereid daaraan zijn medewerking te verleenen, mits een schaderegeling voor de bewoners der aan'dié straat gebouwde perceelen wordt getroffen. De heer De Vries wil de'rooilijn op 12 M. handhaven, en eveneens de betrokkenen scha deloos stellen, wanneer zij eventueel genood zaakt zijn verder uit de as van den weg te bouwen. B. en W. zullen omtrent deze aangelegenheid overleg plegen met den inspecteur der Vólks huisvesting en daarbij den wensch van den Raad kenbaar maken, om de rooilijn van deze straat voor het eerste gedeelte, ongeveer tot den Jan van Kuikweg, te bepalen op 10 M. en voor het onbebouwde gedeelte op 12 M. Wethouder Hen "n e m a n acht het gè- wenscht, om alle rooilijnen in de gemeente op te heffen. De nieuwe bouwverordening bevat voldoende, bepalingen ten opzichte van de ^ooi-lijnen. Een pijnlijke kwestie De voorzitter deelde vervolgens mede, datde beide wethouders niet bereid waren een mandaat strekkende tot betaling van het sa laris van den burgemeester te onderteekenen, omdat zij niet accoord gingen met de jaarlijk sche betaling van de vastgestelde vergoeding voor de ambtswoning, zooals deze tot nu toe geschiedde. De burgemeester heeft zich tot Ged. Staten gewend, die geantwoord hebben, In dezen windtunnel wordt de weerstandskracht van schepen tegen stormen gemeten, De metingen worden in Londen verricht, waar men onderzoekt, wat het meest ideale scheepstyp'e is bij zware stormen. dat zij tegen de gevolgde gedragslijn geen Be zwaar hadden. Alvorens dit college eèn bevel schrift tot betaling van het salaris uitvaar digt, wensche -het de meening van den raad- te weten. Wethouder Henne m an betreurde, het, dat deze zaak niet in het college tot een goed eir.de is gekomen. De burgemeester Wenschte niet- in te gaah op voorstellen, om de vergoeding per half jaar of per kwartaal te betalen: Namens de R.K. Raadsfractie stelde spr. voor een schrijveh tot Ged; Staten te richten,' waarin er op wordt gewezen, -dat de burgemeester- op het tijdstip van het betalen der vergoeding voor de ambtswoning aan het eind van de maand Juni steeds over het tijdvak Juli—De-_ cember een achterstand blijft bestaan van f 1000. Vervolgens achtten spr. en zijn fractie leden het.niét in het belang-der .gemeente de rente van dit bedrag te moeten dervèn. Aan het slot vah het voorgestelde schrijven-, spreekt de raad als zijn meening uit, dat de. wethou ders terecht.hun medewerking, tot het afgeven Van een mandaat zonder inhouding vah de verschuldigde vergoeding wegens het bewonen éener ambtswoning hebben onthouden. .De voorzit te r licht toe, dat hij voor het eerste jaar niet mocht betalen, omdat dë zaak' nog-niet geregeld was. Altijd is die verrekening aan het einde van het jaar geschied, doch nu willen de wethouders plotseling het mandaat niet teekenen. Wethouder Van Duivenvoorde zegt twee voorstellen te hebben gedaan,, nml. om per half jaar of per drie maanden te betalen, maar de burgemeester wilde daar niet op in gaan. ,,De liefde kan niet van. een kant komen", zegt spr. tot den voorzitter, „u hadt ook watër bij den wijn moeten dóen"; De heer De Wilde heeft het over het renteverlies en vindt het geval analoog met iemand, die zijn lichtrekening niet betaald en dan een boetebriefje krijgt of desnoods wordt afgesloten. De heer Do eter begrijpt niet, waarom de. 'wethouders nu ineens deze bezwaren maken. Spr. heeft geen bezwaar tegen de tot nu toe gevolgde gedragslijn. Wethouder Henneman merkt op, dat. op een gegeven oogenblik de betaling een half jaar ten achter was. 't Is dus een verzuim ge weest en dat komt nu uit. De voorzitter kan geen enkel motief vinden, om wijziging in de betaling te bren- ge n.Spr. heeft volkomen-in overeenstemming gehandeld met de voorschriften en' onder goed-, keuring van Ged. Staten. „Heeft de raad niet zooveel „vedutie" in den burgemeester", vraagt spr., dat -hij het zal. betalen zonder inhouding?" .(Ontkenning, van alle zijden).. De voorzitter wil dan van de raadsleden weten of zij accoord gaan met de tot nu toe gevolgde handelwijze. Wethouder Henneman tot den voorzit ter: „Mijn voorstel namens zeven raadsleden is van de verste strekking. Heb hét lef eens dit niét aan te nemen? De voorzitter heeft het lef en brengt zijn voorstel in- stemming. Alleen de heer Doetert hechtte zijn goedkeuring aan de wijze. van betaling, zooalk deze tot nu toe geschiedde. Alle andere leden stemden tegen. De voor- zitter.deelde mede dit antwoord van den Raad ter kennis van Ged. Staten te zullen brengen. Daarna ontspint zich nog een dispuut met wethouder Henneman, die zijn voorstel behandelt wenscht te zien. De voorzitter maakte daaraan een einde door de discussies, te sluiten. Wethouder Henneman (opstaand).„Ik heb nog nooit zoo iets gehoord. Ik ga er van door". Terwijl de voorzitter het volgende punt aan de orde stelt, komt de wethouder echter al weer terug en neemt zijn zetel weer,in. „Ik hebt wat vergeten en kan beter nog even blij ven", zegt hij. Het kohier van den vuilnlsophaaTdi'éMC wordt vastgesteld op f 1484,95, waarna goed keuring volgt Van een voorgestelde wijziging in de gemeenteb.egrooting van 1933. Eveneens wordt eenige wijziging gebracht in het ambte narenreglement. B. en W. stellen voor een verordening vast te stellen op de vermakelijkheden. Voorgesteld wordt de heffing te doen geschieden berekend, naar de oppervlakte voor muziekvergunningen en 10 pet. van andere vermakelijkheden. Van. uitvoeringen, concerten enz. in zalen is geen -belasting verschuldigd wanneer de toegangs prijs minder dan 15 ets. bedraagt en voor wed strijden enz. in de openlucht, wanneer de toe-- gangsprijs minder den 25 ets. bedraagt. De raad ging niet accoord met de voorge-, stelde bepaling omtrent de heffing van bc-. lasting van muziekvergunning, berekend naar de oppervlakte voor café's, waar g.eén entree wordt geheven. Deze bepaling werd uit.de ver ordening verwijderd. Daarna werd overeen komstig het voorstel van B. en W. besloten. Bij de rondvraag drong de heer De Vries er op aan, dat het ophalen van haard.asch en vuilnis, in een gesloten wagen1 zal;, geschieden. De heer Klaassen verzocht'B. en W. de mogelijkheid te. onderzoeken van verbetering- van de Oosterstreng. De bewoners hebben -toe gezegd- hun medewerking -te verleenen. De voorzitter zegde zijn aandacht.toe. De heer Nic. Henneman protesteerde er tegen, dat het staangeld van kermisvermake lijkheden tijdens de volksfeesten in de kas der Harddraverijvereeniging vloeit. Dit geld be hoorde volgens spr. in de gemeentekas. De v o o r z i 11 e r merkte op, dat de gemeen te geen staangelden kan heffen, omdat daar voor geen verordening bestaat. Tenslotte vroeg wethouder Henne.m an met welk recht spreker's voorstel1 in behande ling was genomen. De voorzitter antwoordde, dat dit op formeele gronden geschiedde. Spr. had laten uitmaken wat de raad wilde en dat was vol doende om Ged. Staten in te lichten. „Hebt u nog iets anders te vragen?" 1 Wethouder H enne man; „Ik wil antwoord hebben". De voorzitter gaf geen antwoord, maar sloot de vergadering. SCHEEPVAARTBERICHTEN HALCYONLIJN. Stad Vlaardingen 27 van Rotterdam te Kirkenes. Stad Dordrecht,- 27 van Oran n. Melilla. Stad. Amsterdam 26 van Rotterdam te Stockholm, voor Oxelosund. Stad Haarlem, 26 van Pto -Ferrajo te Me lilla, voor Rotterdam. Rozenburg 27 van Vlaardingen te Lorient voor Castro Urdiales. Maasbrug 28 van Vlaardingen n. Narvik. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Bilderdijk, Philadelphia n. Rotterdam p. 28 (5,30 v.m.) Lizard. Statendam, Midd. Zee n. Rotterdam, 29 (2 v.m.) te Southampton verwacht. Lochmonar, Rott. n. Vancouver 27 van Ber- HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Grootekerk (thuisreis) 28 Maart te Suez. HOLLAND—AFRIKALIJN. Amstelkerk 27 van Amsterdam te Ham burg. IJstroom (thuisreis.) 28 te Rotterdam. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (thuisreis) 26 van Osaka. JAVA—NEW-YORK LIJN. Machanon 27 van New-York n. Java. JAVA— CHINA—JAP ANLIJN. Tjisalak 25 te Hongkong. JAVA—MAURITIUS—AFRIKA LIJN. Roggeveen 25 van Manilla te Kohsichang, Tasman 27 van Lor. Marques n. Port Natal. Ombilin 27 van Port Louis (M.) n. Reu nion- KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ajax, 27 van Hamburg te Kopenhagen. Amsterdam, Vancouver n. Immingham p. 27 (5.30 n.m.) Lydd. Aurora 27 v. Barcelona n. Palermo. Calypso 27 van Cadix te Genua. Hebe 28 van Barcelona te Amsterdam. Mars 27 van Catania n. Valencia. Nereus 27. van Rotterdam te Pasajes. Tiberius 27 van Rotterdam te Genua. Bame-veld Chili n.Amsterdam, 26 van Buenavent. Boskoop. Chili m. Amsterdam, 26 te Talca- huano. u Saturnus 28 van Ajnsterdam naar Ham burg. Berenice 28 van Amsterdam naar Kopen hagen. Stuyvesant, Amsterdam n. W.-Indië 28 v. Dover. KON. HOLL. LLOYD. Montferland 27 van Amsterdam to B.- Ayres. Orania (thuisreis) 27 van Rio de Janeiro. Kota Pinang 28 van Batavia n. Rotter dam. Kota Nopan 28 van Batavia te Soerabaja. SILVER—JAVA—PACIFICLIJN. Silverwillow 24 van Vancouver n. N. Or leans. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Laut (uitr.j 28 van Suez. Johan de Witt 28 van Batavia te- Amster dam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Diomed, Japan n. Rotterdam 26 van Yoko hama. City of Bath, Da-iren n. Rotterdam 23 v. Colombo. Polydorus, Batavia n. Amsterdam p. 28 Gi braltar. Ulysses. Liverpool n. Java 27 te Singapore. Myrmidon 28 van Londen n. Amsterdam. City of Manilla, Japar n. Rotterdam vertr. 29 van Londen. Helenus, Batavia n. Liverpool 27 (12,41 n.m.) 190 mijl Z. van Land's End. Deucalion, Japan n. Rotterdam 28 te Mar seille. Patroclus, Japan n. Rotterdam 28 van Co lombo. Binnengesleept. Nadat te Esbjerg van den kotter E 525 Chi cago radiografisch bericht was ingekomen, dat de motorkotter E 542 Abrianus op ongeveer 160 mijl van die haven met motorschade geankerd lag, is het bergingsvaartuig Vesterhavet .naar zee vertrokken. Later heeft dit stoomschip den kotter behouden te Esbjerg binnengebracht.. Berging- van ladingen. De bergingsboot Artiglio, welke zulk een werkzaam aandeel gehad heeft in de berging van het goud uit het gezonken stoomschip Egypt, waarover wij vroeger meermalen kon den berichten, is er thans in geslaagd het wrak van het Spaansclie stoomschip Noviem- bre te vinden. Dit was in de oorlogsjaren met ongeveer 1600 ton koper beladen door de Fransche regeering doch door een Duitsche duikboot tot zinken gebracht. Men zal nu trachten de lading, welke ook thans nog wel eenige waarde heeft, te bergen. Wrak geconstateerd. Volgens bericht van het Loodswezen is nabij het Lichtschip Terschellingerbank een wrak ge rapporteerd op plm. 53 gr.' 30 min. Noorder breedte en 4 gr. 45 min. Oosterlengte. Verkochte, trawlers De Fransche stoomtrawler Saint Bemabe. uit Boulogne sur Mer is onderhands naar Fleet wood verkocht en komt nu onder de Britsche vlag weer in de visscherij. De Engelsche stoomtrawler Andromeda uit Sunderland is verkocht om gesloopt te Worden. Aangekomen: 28 Maart: Lab ss Rotterdam. Mdsland ss Goole. Hebe ss Barcelona. Lahn ss Kobe. Johan de Witt ss Batavia. Adel'len ss Hamburg. Astarte ss Bremen. Vertrokken: 28 Maart: Ransel ms Aberdeen. Ernst Hugo Stinnes XI ss Nordenham. Themoni ss Methil. Rhein ss Hamburg. Saturnus ss Hamburg. Mangan ms Rotterdam. Berenice ss Kopenhagen,

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 3