Herzleningsrapport aangenomen //eer een oude brand. AGENDA S.D. A. P.-CONGRES. De Liga was een groot gevaar voor de partij. Kwestie-Duys niet behandeld. De heer K. Vorrink tot voorzitter gekozen Na de openingsrede van den heer Oude geest was het woord aan den heer H. Molen dijk. als rapporteur der Congres-Commissie, die tot taak had, de op den beschrijvings brief staande voorstellen te schiften en ad vies uit' te brengen over het verwijzen van voorstellen naar andere partij-instanties, of voorstellen van de agenda af te voeren-. Zoo wordt o.a. geadviseerd, alle voorstel len, betrekking hebbend op „het geval Duys", waarvan sommigen de houding van mr. Duys scherp afkeuren, enkelen zelfs zijn royement eischen, niet op dit Congres te behandelen, aangezien de ingestelde commissie haar j werkzaamheden nog niet beëindigd heeft en binnenkort rapport zal uitbrengen aan den Partijraad, die de voorstellen dan verder zal behandelen. Mr. J. E. W. Duys vraagt hierover het woord, wat de heer Oudegeest zegt hem slechts te kunnen geven, indien het Congres dat goedkeurt, aangezien de heer Duys als lid van de Kamerfractie slechts gast is- Bij de stemming verklaart een meerderheid zich er tegen, den heer Duys het woord te geven. Mr- Duys staat op en verlaat onder de woorden „Leve de democratie!" de zaal. De heer Swierstra (Hoorn) bepleit het ge val Duys tóch op dit Congres te behandelen, wat krachtig gesteund wordt door het lid van het Partijbestuur G. J. Zwertbroek. die tevens een dringend beroep op het Congres doet hem hier de gelegenheid te geven zijn naam te zuiveren van de smet, die door de gebeurtenissen in verband met de V. A, R. A. voor het geheele Nederlandsche volk erop Is geworpen. Tenslotte wordt het voorstel van de Con gres-commissie zonder wijzigingen aange nomen. Het partijbeleid besproken, Voor de bespreking van de jaarverslagen en het beleid van partijbestuur, Kamerfrac ties en redacties van de partij-organen geeft zich een dertigtal sprekers op. Hierbij kwam het verbod van de Liga ter sprake, waarbij gevraagd werd naar de re denen. welke hiertoe hebben geleid. Ook werd betoogd", dat „Het Volk" en.,De Sociaal-De mocraat" al te dikwijls stukken weigeren van een afwijkende meening. Enkele daden der Kamerfractie werden afgekeurd, terwijl deze door anderen werden goedgekeurd. Een be roep werd vedaan om, meer dan tot nu toe 't geval is. .jongeren in functies te benoemen. Voorts werd o.m. opgemerkt, dat men, beter dan de goed-geslaagde boycot-beweging te gen Duitschland te laten verloopen, deze kan opheffen. Voorts werden verschillende daden van raadsfracties of leden dier raadsfracties be critiseerd De afgevaardigde van één der af- deelingen betreurde het, dat alleen de heer Schaper (die door ziekte verhinderd was het congres bij te wonen) bij de opening der Staten-Generaal aanwezig was. Tenslotte roerde men nog de persoonlijke kwesties can, die de partij dreigen te benadeelen. Het antwoord der partijleiding Ir. J. W. Albarda beantwoordde als voor zitter van de Tweede Kamerfractie een deel der gemaakte opmerkingen. Wat de benoeming van een regeeringscom- missaris voor Beerta betreft, was de fractie van meening, dat te Beerta ook de sociaal democraten een grove fout hadden gemaakt door te zwichten voor de communistische demagogie. Door voor het wetsontwerp te stemmen werd deze fout erkend. Dat de Eer ste Kamerfractie anders stemde, betreurt ook spr. Door te stemmen voor de herziening van het reglement van Orde wilde de fractie mee werken aan de bescherming van het Parle ment tegen diegenen, die het Parlementaire stelsel willen gebruiken om het te onder mijnen. De heer Schaper was op eigen gelegenheid Aanwezig bij de Kameropening, doch had het Voornemen te kennen gegeven, dit te zullen Boen, De Liga-kesitie. Spr. komt- dan aan de veelbesproken kwes tie van de Liga. Zooals die aanvankelijk uit de Arbeiders Vredeswacht voortkwam had het P. B- er verschillende bezwaren tegen. Het P. B. kreeg echter herhaaldelijk het ver zoek van de Liga óm te worden erkend. Men heeft een oplossing gezocht, waardoor niet een groot aantal jongeren buiten de rijen der Partij zou worden gestooten. De Liga ver klaarde zich bereid, zich te herzien in den geest van de in de Partij bestaande opvat tingen. Op deze basis kwam een overeen komst tot stand, maar reeds kort daarna kwamen de klachten binnen, dat de Liga zich niet aan de overeenkomst hield en arbeidde in een- voor de Nederlandsche arbeidersbe weging noodlottige richting. Het P. B. zegde toe, een scherp onderzoek te zullen instellen. Toevallig kwam het P. B. kort daarna het bewijs in handen, dat de Liga geheel in strijd met de opvattingen der partij handelde. Het j bewijs is een door de leiding van de Liga in het geheim rond gezonden document, in houdende marschvoorschriften, commando voorschriften, opstelling en strijdformaties. enz., precies zooals de eenige dagen tevoren door „Het Volk" gepubliceerde reglementen der Weerbaarheidsafdeelingen van Mussert. Tertvijl deze reglementen echter geen om- sclirijving van de doelstellingen omvatten, bevatte de circulaire vah de Liga een zoo danige omschrijving van hun doelstellingen, die spr. niet nader wenschte te omschrijven, maar voldoende waren om de Liga onmid dellijk tot illegale verboden organisatie te doen verklaren, waardoor de partij indien ze niet terstond alle verbindingen met de Liga had verbroken, door eenzelfde lot getroffen had kunnen worden. Bovendien is het spr. bekend, dat groepen Liga-leden er opzettelijk op uit trokken om vechtpartijen en relletjes met anders-den kenden uit te lokken. Het P. B. wil voorkomen, dat de jongere partijgenooten op een weg worden gelokt, waar hun geest voor gev/eld wordt rijp ge maakt. Als het P. B. thans heeft besloten, een ordewacht in te stellen, zal zij dat doen in een vorm. die niets van een arbeidersweer zal hebben. Het P- B. heeft zijn besluit inzake de Liga genomen om de partij aan een ern stig gevaar te doen ontsnappen. De partij-secretaris, de heer C. Wouden berg beantwoordt verschillende opmerkingen van organisatorischen aard. Ook de leiding van partij en Vakverbond realiseeren zich, dat een boycot-actie niet eeuwig kan duren. Tot opheffing zou echter slechts interna tionaal besloten kunnen worden. Het overleg hierover is al begonnen. Velen hebben aangedrongen op strengere disciplinemaatregelen tegen bepaalde par tijgenoot-en, maar de partijleiding heeft niet alleen de taak, de ondisciplinaire elemen ten af te snijden, maar in de eerste plaats de partij bijeen te houden De heer W. Drees beantwoordde de opmer kingen over het beleid van het P. B. inzake de gemeentepolitiek en de heer J. F. Anker smit de opmerkingen over de redactie van ,Het Volk". De heer W. Vliegen lichtte, toe waarom de Kamerfractie* voor de omzetbelasting had gestemd. Tactiek en methode der sociaal-democratie. Zondagochtend te half elf werd het- con gres heropend. De verslagen van Partij-se cretaris en -penningmeester, en daarmede het beleid van het P. B., wérden goedgekeurd met algemeene stemmen. Het woord was vervolgens aan Ir. J. W. Albarda,, ter inleiding van de door het P. B. voorgestelde resoluties inzake tactiek -ëit' methode, democratie, ontwapening en een: plan van actie voor socialisatie en planmatige productie. De voornaamste zinsneden uit deze resoluties zijn: Het Congres verklaart opnieuw, dat de de mocratie voor de S. D- A. P. niet alleen begin-, sel en middel is, maar Ook tot haar doelein den behoort en dat zij dictatuur en schrik-' bewind verwerpt. De S. D. A. P. verwerpt met name het ge bruik van geweld voor den politieken strijd in een land, waar democratische strijdmid delen ter beschikking van het volk staan. Het Congres draagt aan het Partij Bestuur, op een wetenschappelijk bureau in het leven te roepen, dat, in samenwerking met een ge meenschappelijk met het N. V. V. te benoe men commissie, een plan zal ontwerpen om met den overgang naar het socialisme een begin te maken; Spreekt den wensch uit. dat dit werk met de grootste voortvarendheid zal worden ter hand genomen en volbracht, opdat binnen den kortst mogelijken tijd een genoegzaam uitgewerkt plan zal. kunnen worden voorge legd aan een buitengewoon congres, hetwelk dan niet alleen het plan zal hebben vast te stellen, maar tevens zal hebben te besluiten op welke wijze en met welke middelen een forsche actie voor het plan zal worden ge organiseerd. l vat in het Volkenbondsverdrag en in het Kel- lagg-Briand-pact, voor de Nederlandsche Regeering bovendien bindend door artikel 57 der Grondwet. Indien alle politieke en par lementaire acties der arbeidersbeweging niet leiden tot het resultaat, dat alle bij het conflict betrokken regeeringen vreedzame oplossing aanvaarden, zal het land, welks re geering dit weigert, als de aanvaller moeten worden beschouwd. In dat land heeft dan de arbeidersbeweging nog eens haar uiterste krachten in té spannen, waartoe het ge- bruik van de algemeene werkstaking behoort, I terwijl de arbeidersbeweging der andere lan den tegen da.t land den boycot onderneemt. Het Congres' spreekt opnieuw als de over tuiging der Partij uit, dat de beste methode om het oorlogsgevaar te verminderen bestaat in de internationale en nationale ontwape ning. en het versterken van de interna tionale rechtsorde. Ir. Albarda herinnerde aan de overwinning van het fascisme in Duitschland en het' ge beurde in Nederland na de muiterij aan boord van „De Zeven Provinciën", die de burgerlijke partijen, tegen de S. D. A. P. trach ten uit te buiten zooals dat in Duitschland met den Rijksdagbrand was gebeurd. Onder den invloed van deze actie vielen de verkie zingen voor de partij ongunstig uit. Toch hadden enkele partijen graag gezien, vooral b.v. de Katholieken, dat de S. D. A. P. zich bereid had verklaard deel te nemen aan een nationale regeering. In principe is de S- D A. P. inderdaad bereid mee te werken aan een - democratische regeering Geen politieke partij mag zoo dogmatisch zijn, dat vulcanische gebeurtenissen als wij 'thans meemaken geen aanleiding zouden moe ten zijn voor diepgaand zelfonderzoek. Dit onderzoek werd opgedragen aan de Herzieningscommissie, die een uitvoerig rap port heeft uitgebracht en haar voornaam ste conclusies in de thans aan het Congres voorgestelde resoluties heeft neergelegd. Spr. acht het een geruststellend verschijn sel, dat de commissie een wijziging van het in 1912 ontworpen beginselprogram niet- ur gent heeft geacht. Wel wil spr. zeggen dat de sociaal-democratie niet alleen een zaak der arbeiders is, maar ook altijd gevoeld heeft voor de belangen van .^kleine boeren, intel- lectueelen, middenstanders en kleine onder nemers. Thans, nu al deze groepen dreigen in handen van de fascisten te vallen, moeten de poorten der S. D. A. P. wijd voor deze groepen openstaan omdat ook voor hen slecht-s het socialisme hulp kan brengen. De resoluties van 1928 en 1931 inzake de houding der partij' in geval van oorlog en oorlogsgevaar zouden slechts gehandhaafd kunnen worden indien zij internationaal door I. V. V. en S- A. I. waren aanvaard. Onder de huidige omstandigheden is dat echter on mogelijk. Het is echter de plicht en de taak cler arbeidersbeweging, wat de Volkenbond aan kracht te kort komt aan te vullen. De staat die zich niet aan de vreedzame wegen van den Volkenbond houdt, is de aan valler en tegen dezen staat zal ook de actie der arbeidersbeweging zich richten. Te midden "der huidige verwarring rijst de sociaal - democratie ,op met het moedige be sluit, de economische krachtén te onderwer pen aan de socialistische órdening Mag het al. lijken, dat de sociaal-democratie is over wonnen. op den- duur zal zij overwinnen. (Luid applaus, dat overgaat in een staande gezongen Internationale.) Debat over Herzieningsrapport. Voor het debat gaven zich niet minder dan 36 sprekers op, van wie wij slechts de voor 'naamste opmerkingen kunnen noteeren. Mevr. C. Pothuis-Smit pleit voor hand- [.ving van het oude ontwapeningsstandpunt i - verzet zich tegen medewerking aan het jaiemen van afweermaatregelen tegen den lucht- en gifgasoorlog, omdat deze altijd on toereikend zijn en de geesten op den oorlog voorbereiden. schillende opvattingen on. A - t cl; ..ra-T' tie, maar de kwestie der nationale ontwape- I ning staat in het middelpunt van het debat en bij verscheidene sprekers, die dezen pro- I gram-eisch gehandhaafd wenschen te zien stuit het betoog van Ir. Albarda. op verzet. NYENRODE-ZAAR. Verkiezing Partijbestuur. Bij de hervatting te half drie wordt de uitslag van de verkiezing voor het P- B. mede gedeeld. Bij enkele candidaatstelling is in de plaats van den heer Oudegeest tot voorzitter gekozen de heer K. Vorrink, terwijl de heer C. Woudenberg en mej. mr. E. Ribbius Pele- tier herkozen werden tot secretaris-penning meester en secretaresse der partij. In de rest van het Dagelijkseh' Bestuur worden herko zen dr. F. M. Wibaut en de heer E. Boekman, terwijl in de plaatsvan den aftredijfnden heer J. W. Matthyssen gekozen wordt de heer S. R. de Miranda. In het overige P. B. worden herkozen de heeren Ir. J. W- Albarda, ds. W. Banning, W. Drees. Mevr. Suze Groeneweg. mr. D. van Eek J. E. Stokvis en W. H. Vliegen, terwijl in de plaats van den heer Zwertbroek gekozen wordt de heer J. v. d. Kieft uit Bussum. De scheidende voorzitter, de heer J. Oude geest, verklaarde in een kort afscheidswoord, dat hij gemeend had plaats te moeten maken voor een nieuwe kracht, die minder aan het verleden vast zat, en heette den nieuwen voorzitter welkom. Ir. Albarda antwoordt. Maandagochtend werd het Paaschcongres der S- D. A. P. voortgezet en hield Ir. J. W. Albarda een rede ter beantwoording van de discussie, naar aanleiding van de conclusies op het Herzieningsrapport, welke discussie tot Zondagavond tien uur had geduurd. Opnieuw betoogde Ir. Albarda. dat de S. D. A. P. ook voor den middenstand open stond, doch daarom haar socialistische politiek niet wenschte op te geven Hij constateerde met voldoening, dat de resolutie over de democratie, de algemeene instemming van het Congres had en dat i slechts diegenen, die. te kwader trouw waren, thans nog twijfel konden wekken aan de op rechte democratische gezindheid der S D.A.P. Spr. was dan ook bereid een amendement in de resolutie op te nemen, waarin duidelijk wordt uitgesproken, dat de grondwet, de mid delen tot bereiking van het doel der S.D.A.P. waarborgt en dat de Partij elke geweldmaat- regel of voorbereiding van geweld ondoelmo- tig acht en onwettige acties verwerpt Hoewel tegen den luchtoorlog afdoende be scherming technisch onmogelijk is is de Partij verplicht, medewerking te verleenen aan het organiseeren van eerste hulp- en waarschuwingsdiensten De resolutie inzake ontwapening en oor logsgevaar kan door het Congres niet verwor pen worden, omdat de Partij daardoor zien- zelf in een uiterst gevaarlijke positie zou brengen. Intrekking van de resoluties inzake de houding der Partij in geval van oorlogs gevaar is in de gewijzigde Europeesche om standigheden eveneens noodzakelijk, wil men de Duitsche troepen niet den weg door Ne derland vrijlaten Hoewel momenteel minder nadruk erop ge legd kan worden, blijft de eisch van nationale ontwapening gehandhaafd De resolutie van het Partijbestuur inzake tactiek en methode kwam vervolgens in stem ming en werd op slechts een enkele stem na bij handopsteken aangenomen, evenals de resolutie inzake de democratie en inzake het socialistisch plan De resolutie inzake ontwapening en oor logsgevaar werd in den door Ir. Albarda voor gestelden gewijzigden vorm (in de bovenver melde resolutie werden de woorden tusschen- gevoegd: „en met handhaving van den eisch van nationale ontwapening" Red.) zij het ook met een grooter aantal stemmen tegen, eveneens aangenomen. De op deze resolutie betrekking hebbende amendementen zijn hierdoor vervallen. Bij motie van orde werd besloten de voor stellen inzake staatspensioen en cumulatie van functies op een volgend Congres te be handelen. Tegen één uur werd het Congres met een slot- en tevens afscheidswoord van den heer Oudegeest gesloten. Waarbij goederen van getuige K, zijn verbrand. GESCHOTEN BIJ EEN BESLAGLEGGING. MAN GEWOND. Toen een deurwaarder bij een Amster- damsch schoenmaker kwam om beslag te leg gen op een" radiotoestel, werd hij minder vriendelijk ontvangen, zoodat hij de hulp der politie inriep. De schoenmaker wilde daarop een politie-agent met een mes te lijf gaan, waarop deze zijn revolver trok. en een schot loste, dat den man in de buik 'trof. Hij is naar een ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand laat zich niet gevaarlijk aanzién. HeA.,C™»res..be,sJïit- ^intrekking voor Xl wlfh« gedfan-' en de nieuwe voorzitter, de heer Vorrink, 16 OFFICIEREN STAAN TERECHT. De Zeekrijgsraad te Soerabaja is tegen 14 April bijeengeroepen ter behandeling van de zaak tegen 16 officieren,- dienende aan boord van De Zeven Provinciën tijdens de muiterij. De tenlastelegging houdt in hoofdzaak in het nalaten van het nemen van geweldsmaat- regelen tegen de muiters. (Aneta) DE „GELRIA" KEERT TERUG GEEN WERELDREIS de resoluties van 1928 en 1931, dat de Partij in geval van dreigend oorlogsgevaar zal deelnem-en aan de internationale actie der arbeidersbeweging, ten einde met al haar vermogen te bevorderen, dat het geschil, dat oorlogsgevaar oplevert, wordt onderworpen aan vreedzame beslissing, overeenkomstig de plechtige beloften der Regeeringen, ver sprak een kort woord tot het Congres. Het Herzieningsrapport. De discussies over het Herzieningrapport v/orden dan voortgezet. De verschillende sprekers getuigen van ver- Van de zijde van den Koninklijken Holland- schen Lloyd vernemen wij dat het thans vaststaat, dat de wereldreis van de „Gel ria" onder Argentijnsche vlag definitief is.af gelast en dat het schip in ballast van Buenos Aires naar Amsterdam zal terugkeeren. De datum van het vertrek is nog niet vastgesteld. ONZE DA GEL IJKSCHE KINDER VERTELLING. Het eerste werk was dekens kloppen. „Kinderspel," zei Sjef en hij liet de dekens zoo hard knallen, dat zelfs Sietske alle kracht noodig had om de einden niet te late i schieten. „Bedaar, ze behoeven niet kapot," zei deze kwaad en hij was vast besloten om dat werk niet meer met Sjef samen te doen. „Ik heb genoeg van jouw klop partijen," zei hij lachend en vouwde netjes de dekens op. De andere kampeerders, nu ook klaar met kloppen, schaarden zich netjes in het gelid om ochtendgymnastiek te doen. En onder bevel van den leider waren ze druk bezig, zich lenig te maken. Plotseling ontdekte deze, dat Sietske cp het appèl ontbrak, waarop hij de jongens verlof gaf om vrije oefeningen te doen, tot hij zou zijn terug gekomen. Èn toen ging hij met een lachend gezicht, maar op zijn teenen loopend, de keuken binnen Zaterdag was het de een en twintigste zit tingsdag van het Onnes proces. De belang stelling was weer aanmerkelijk toegenomen, want men verwachtte de beslissing van de rechtbank op het verzoek van de verdedigers tot vrijlating van verdachte Onnes. H^t was reeds bij half elf toen de recht bank binnenkwam. De President deelde mede, dat de recht bank geen termen vond verd. in vrijheid te stellen op grond van de feiten, tijdens het onderzoek naar voren gekomen. Ook vond de rechtbank hiertoe geen ter men op grond van verd.'s gezondheidstoe stand. Zou verdachte op grond van zijn gezond heidstoestand het verzoek tot invrijheidstel ling willen herhalen, dan zou dit niet ten openbare behandeling moeten geschieden, doch kan verd. daartoe een request indienen. (Dit heeft de verdediging later ingediend. Red.). Het getuigenverhoor werd dan voortgezet. De veearts uit Naarden, dr. H. ter Beek, verscheen voor het hekje. Deze verklaarde, dat hij als veearts inder tijd de dieren van den heer K. behandelde. Van een stukgeslagen poot wist hij niets, te verklaren. Wel heeft K. hem indertijd ge- vraagt uit „pesterij" drie honden van zijn vrouw te willen dooden. Later stuurde K. zijn chauffeur om vergif, wat getuige niet ver strekte. Deze chauffeur had tegen getuige verteld, dat zijn patroon hem had opgedra gen de henden dood te schieten. Het is ge tuige daarom opgevallen, dat K. zich voor een dierenvriend uitgaf. Rechercheur de Weilé deelt dan mede, dat hij de vroegere echtgenoote van K. heeft ge hoord. en dat zij verklaard heeft, dat er nooit een hond met gebroken pooten is geweest. Wel is er eens een hond doodgeschoten. Vervolgens werd getuige Van der Lee, ex pediteur te Utrecht gehoord. Hij deed een zeer uitvoerig verhaal over zijn ondervin dingen met den getuige K. In 1921 had hij in zijn pakhuis op verzoek van K. een aan tal schilderijen opgeslagen. Toen de. schilder stukken werden gebracht, had hij nog aan merking gemaakt op de verpakking, die vol gens hem wel wat degelijker had kunnen zijn. Op Zaterdag 12 Maart 1921 werd hij in het holst van den nacht gewaarschuwd, dat zijn pakhuis waar 42 inboedels waren opge borgen, in brand stond. Toen hij met d^n agent ter plaatse kwam. viel het hem op, dat de staldeur en de trapdeur open stonden, ofr schoon hij in-den laten avond nog ter con trole in het ,pakhuis was, geweest. Bij onder zoek was het hém later öpgevallén, dat daar waar- de schilderijen hadden gestaan, brand haarden waren. 'Herhaaldelijk is hij naar het Utrechtsche politiebureau geweest om ver klaringen af te leggen. Toen hij vertelde, dat de schilderijen aan K. toebehoorden, had iemand op het bureau gezegd: „Weet je niet hoe ze hem noemen? Brandkoning!" Getuige vertelde dan nog, dat hij indertijd door de rechtbank werd veroordeeld tot be taling van schadevergoeding, wat hem eenige duizenden kostte. Ook de detective speelde in deze geschiede nis weer een rol. In 1932 kwam er iemand bij. getuige, die hem Johanknegt voorstelde. Dcz® detective had hem verteld, dat hij dikwijls naspeuringen voor verzekeringsmaatschap pijen deed. Zoo was hij toen weer bezig aan da opsporing van de gestolen Nijenrode-schil-: de rij en.-. In den loop van het onderhoud was de- brand in' het pakhuis, ter sprake gekomen'. De detective had tóen gezegd: „Ik weet. wie bij U den brand heeft, gesticht, ik ken hem m spreek hem bijna iederen dag, de dader is toen door een ruit gevallen en heeft daarbij zijn been bezeerd". Inderdaad zoo vervolgde getuige zijn re laas heb ik opgemerkt, dat er een zolder- "uit kapot was. K. verzocht den President getuige eenige vragen te mogen stellen. De goederen waren oorspronkelijk in een ander pakhuis en zijn overgebracht op last van den expediteur. K. vroeg of hem van die overbrenging ken nis was gegeven. Het bleek, dat dit inder daad het geval was, daar hij het aan den notaris van Koning had geschreven en dat bovendien de chauffeur van Koning er naar gevraagd had op last van zijn baas. K. tot getuige: „Hebt U zooeven in de wachtkamer niet tegen twee menschen gezegd dat u de vaststaande bewijzen had, dat ik in Utrecht brand heb gesticht". Getuige ontkent dit. K. zeide met verheffing van stem, dat hij tegen dezen getuige een vervolging wegens smaad zou verzoeken (groote vroolijkheid in de zaal). Hierna werd de zitting geschorst tot heden. VOOR VELSEN EN IJMUIDEN DINSDAG 3 APRIL Bioscoop de Pont: „Een afgedwongen be kentenis". WOENSDAG 4 APRIL Bioscoop de Pont: „Een afgedwongen be kentenis." 8 uur. Thalia: Dansavond Rie Medema. AGENDA TE HAARLEM. Heden: DINSDAG 3 APRIL Luxor Sound Theater: „S. O. S. Ijsberg". 2.30 en 8.15 uur. Palace: „Er was eens een prins". Op het tooneel: Russakoff Duo, Grande attraction de Dance. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Hanneles Hemel vaart". Op het tooneel: Acht Rolling Ladies, rölschaats-ballet. 2.30. 7 en 9.15 uur. WOENSDAG 4 APRIL Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 2