WIELRIJDEN Lichamelijke Opvoeding KORFBAL D/MMEN. PAARDENSPORT ATHLETIEK Het startschot voor de wielerwedstrijden op de grasbaan té Beverwijk. ven laat zien dat hij een keeper van klasse is.. De Kinheim-voorhoede onderneemt nogal eens een gevaarlijken aanval, waarbij het keurige spel van Michel Jr. opvalt. Nadat enkele kansen onbenut zijn gelaten, komt bij een Kinheim-aanval het leer bij jvüchel Jr.,. die handig Jongeneel passeert en daarna onhoudbaar inschiet. (10). De Kinheim- half linde stuwt- de voorhoede steeds weer op; vooral haar jeugdige spil steunt keurig. Als Koper tegen den paal heeft gekogeld, gaat Kinheim er van door; een goede center brengt Nieman alleen voor Jonker, welke kans hij niet voorbij laat gaan, door hard in te sehie ten. 20 Het Kinheim-doel wordt dan zonder succes bekogeld. Na de rust komt H.F.C. aanvankelijk ge ducht opzetten; Koper kopt een voorzet van Lamp op fraaie wijze in. (21). Er is nu weer volop spanning, welke echter grootendeels verdwijnt als Nieman een kop bal van H. Groeneveld inzet. (31). Niet lang hierna schiet Michel Jr. no. 4 in het H.F.C.- net. H.F.C. probeert nog eenmaal op te halen, waarbij Kermer na goed werk van Jongeneel den stand op 42 brengt. Tien minuten voor het einde gaat Kinheim er nogmaals van door. H. Groeneveld scoort met een fraai schot het Vijfde doelpunt. (52), waarbij het bleef, Kinheim plaatste zich dus in de demi finale tegen Bloemendaal. Scheidsrechter De Korte leidde uitstekend. Haarlem—V. S. V. (2—4) In een matigen wedstrijd heeft V. S. V- voor de derde maal van Haarlem gewonnen. Dat- maal voor het kampioenschap van Haarlem. V. S. V. verdiende door haar grooter enthou siasme en beter spel de overwinning ten volle Te half vier word onder leiding van scheidsrechter Vrugt begonnen. Haarlem heeft aanvankelijk het beste van het spel, maar de voorhoede der roodbroe- ken vindt in Van Zutphen en Van der Griendt een paar backs, die met veel gevaarlijke aan vallen wel raad weten en vooral omdat het spel der Haarlem-voorhoede (waarin Smit en Iseger zeer worden gemist), te-weinig..en thousiast is, heeft zij tegen het V. S. V. Mckstél weinig kansen. - De roodforoeken behouden vaak wel het beste van het spel, maar het goede aangeven van de V. S. V.-haives stelt hun voorhoede tot veel gevaarlijke aanvallen in staat, welke voorloopig door Huysmans en Van den Berg worden onderschept Voor het V. S. V.-doel ontstaan enkele hachelijke oogenblikken, maar tot een dra gelijk schot brengen de roodbroeken het niet. Plotseling maakt De Lugt zich vrij en pas seert Voogd. (01). In het V. S. V. doel toont Michel zich een lenig en klemvast keeper, waarvan V. S- V. nog plezier zal beleven Eenige voorzetten van Hurkmans worden door dezen keeper klemvast gegrepen en weggewerkt. Als De Koning met den bal tot dicht bij de lijn komt en voorzet, heeft de Haarlemkeeper het ongeluk het leder in eigen doel te slaan. (02). De tweede helft heeft niet veel moois meer laten zien. Vooral van Haarlem-zijde werd het een slappe vertooning. V. S. V. scoorde weer toen Huysmans terug speelde op Voogd en Van den Berg en doelwachter- elkaar niet begrepen, waarvan De Lugt profiteerde (3—0).Nog was het V. S. V. niet genoeg; De Wolf kopt no. 4 langs Voogd V. S. V. acht zich dan binnen, maar blijft toch.met enthousiasme doorspelen. Als Hurk mans profiteert van een verkeerd begrijpen in de V. S. V. achterhoede en met een hard schot Michel heeft gepasseerd en Van Pola- nen kort hierop den stand op 24 bréngt, wordt- het voor V. S. V. nog even oppassen. De roodwitten weten echter verder de Haar lem-aanvallen te weerstaan en winnen ten slotte met 4—2. BUITEN DE COMPETITIE. OM DEN ELECTRA-BEKER. Z. F. C.Stormvogels (11) De 4e klasser Electra had de beide' le klas- sers Z. F, C. en Stormvogels uitgenoodigd op haar terrein een opluisteringswedstrijd te ko men spelen. Door de directie van het electriciteits- bedrijf was voor den winnaar een beker be schikbaar gesteld. Voor dezen wedstrijd 'bestond vrij veel be langstelling. Op het keurige, alleen ietwat effectvolle Electra-terrein stelden de volgende elftallen zich, óp: De Waard, Haak Sr., Haak Jr., Fijen, Prins, v. d. Velde, v. d. Steen, van Pel, Tol, Ketting, De Waard. v. d. Kolf, de Maar, Teesing, Tel. Stricken, Offringa, Klopper, Rep, Kuypef, Dóéts, Dijkstra. Stormvogels speelt aanvankelijk tegen den sterken wind in. Daardoor waren de Z aankan- ters, die Van 't Kaar en Lust misten en een paar nieuwe spelers probeerden, aanvankelijk iets meer in den aanval. De Stormvogels achterhoede was er echter goed in, wat maar goed was ook, daar vooral Fijen nog al eens gepasseerd werd, doordat hij zich te weinig inspande. De Maar wist zijn' vereeniging de leiding te bezorgen (1—0). Stormvogels' voorhoede ging hierna beter spelen, maar Klopper en Rep waren niet ge makkelijk te passeeren en in laatste instantie stond Dijkstra steeds óp -de juiste plaats. Toch moest hij zwichten voor een schot van Ketting, maar dit doelpunt wefd" afgekeurd. Na dè rust was Stormvogels het meest in den aanval. Het was vooral Prins, die zijn voor hoede uitstekend steunde mét lange centers naar de vleugels. De Waard profiteerde er niet zoo bijster van, maar Van der Steen zooveel te meer. Na 10 minuten maakte Tol gelijk. Wel stopte .Dijkstra het. schot gedeeltelijk, maar tergend langzaam rolde de bal daarna over de lijn (11). Weer 10 minuten later wist Van Pel met een prachtig schot Stormvogels de leiding te ge ven, maar ook dit doelpunt werd weer afge-. kéurd. Z. F. C. bepaalele zichtot het ondernemen van enkele. uitvallen..r.-ff.aarJbrnnentrio was echter vrij zwak eh böverïdfen waren de Ha-1 ken en v. d. Velde groote struikelblokken. Tot het einde bleef' -Stormvogels sterker doch doelpunten bleven uit. Hierna werd 2x7 1/2 minuut verlengd, maar ook in dien tijd. werd, niet."gescoord. Strafschoppen 'moestennu beslissen. Ket ting trapte er twee van de drie langs Dijkstra, terwi.il De Waard zoowel het eerste als het tweede schot van De Maar schitterend stopte. Stormvogels kwam daardoor i.n het bezit van den uitgeloofden beker'. Deze werd in het clublokaal uitgereikt. De heer Wijmer bedankte-namens Stormvo gels en, gaf te kennen dat, moch.t Electra nog maals een beroep doen op zijn vereeniging, deze daartoe zeker berèid :zou -zijn. ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE V. V. IJ.Kennemerland (20) Ook Kennemerland is er niet in geslaagd, het ongeslagen record van V. V. IJ. te bre ken. Wel waren- de- bezoekers, dikwijls sterk in den aanval, doch het fraaie werk van het backstel De Niet—Van Dongen maakte het vrijwel onmogelijk, het dóel van De Koning ernstig te-belagen. Voor rust wordt aan beide kanten goed spel te zien gegeven, wel is de V.V.IJ-voorhoede gevaarlijker dan die van Kennemerland, doch de invaller-doelman der bezoekers is uitste kend op dreef, terwijl ook de 'backs zich uit stekend weren. In de tweede helft is. V.V.IJ. sterker, telkens - moet Kramer ingrijpen. Na vele vergeefsche pogingen heeft P. van Leeuwen succes (10). Kennemerland spant zich duchtig is om den gelijkmaker te scoren, doch tegen het sterke verdedigingsspel kan de voorhoede niet op. V.V.IJ. weet nogmaals door Van Leeuwen te scoren (20). De strijd blijft spannend, doch verdere goals worden niet gescoord. V.V.IJ. won vol komen verdiend. De Uitslagen. Afd. A. V. V. IJ..Kennemerland 20 Afd. C. S.I.Z.O. 2—Kennemerland 4 4—<1 Vriendschappelijk Kennemerland. comb, HaaiT, Zilverm. comlb. 57 D. I. O.—Haarl. Werkloozenelftal (1-5) D.I.O. heef t twee .invallers, H.W.E. heeft ook een wijziging ondergaan en is als volgt sa mengesteld: Stouten, Nottrot, K Zandstra, Landweer, v Putten, de Bode, Nottrot, Kops, Riethof, G. Zandstra, Spek. Hoewel de uitslag het niet doet vermoeden is D.I.O. geenszins de mindere geweest. Het verschil was hoofdzakelijk te zoeken in de halflinie. Die van H.W.E. met- Van Putten aan het hoofd, was buitengewoon op dreef. Hier door was ook de H.W.E. aanval veel -gevaar lijker, dan die van D.I.O. Vooral Riethof was een voortdurend gevaar.- Direct na den aftrap -af zet Nottrot goed voor, doch Offenbei'g onderschept fraai. D.I.O. houdt het spel te kort, waardoor H.W.E. steeds gelegenheid krijgt om in te grijpen. Opvallend is het goede kop werk van Van Puttend, maar zijn plaatsen is nog zwak. Bij D.I.O. is het vooral Van Dansik, die overal opduikt waar gevaar dreigt. Nadat ongeveer een half uur is gespeeld, zet Nottrot goed door en geeft Riethof een niet te missen kans. (01). D.I.O. weet het spel te verplaatsen en dringt H.W.E. op eigen helft terug, maar tot doelpunten brengt zij 't niet. De trwetede helft begint met een overwicht van D.I.O. Wanneer K. Zandstra mistrapt. weet haar linksbuiten den stand gelijk te maken .(11). Direct daarop krijgt iWtkamp alleen voor den keper, de kans van den dag, maar door talmen geeft hij Stouten gelegenheid om in te grepen. D.I.O. versla.pt merkbaar. H.W.E. komt steeds meer in den aanval. Kort achter elkaar weet Riethof met twee doelpunten den stand op 13 te brengen, waarmee hij den hattrick verricht. Nog is het niet. genoeg. Uiteen vluggen aanval tusschen Nottrot en.Kops, weet laatst genoemde no. 4'acht-er Offenberg te plaatsen. (1^1). Kort voor het einde brengt Riethof den. stand op 15. Hiermede heeft H.W.E. een verdiende, doch eenigszhis geflatteerd over winning behaald. Werkloozen-Corapetitie. Wedstrijd op het V. S. V.-terrein. A.s. Zaterdag 7 April heeft de. tweede wed strijd-' plaats tussohen het Kennemer elftal 'en Haarlemsch elftal der Wi'erkloozencompetitie, De eerste maal verloor het. Kennemer elftal aan de Spanjaardslaan met 61. De wedstrijd wordt gespeeld op het -terrein, van V.S.V. en begint te vier uur. De Harmonie „Kunst na Arbeid" zal den wedstrijd met muziek opluis teren, zoodat een gang naar het V.S.V.-terrein wel de moeite zal loonen. Het volgende elftal zal worden uitgenoodigd de Haarlemsche kleuren te verdedigen. Doel: N. Stouten. Achter: P. Kaestner, K. Zandstra. Midden: A. Roodlieb, Th. v. Putten, G. Zandstra. Vóór: H. Notrott, J. Kops, C. Prevost, A. Riethof, P. Spek. Het Kennemer elftal is als volgt: Doel: N. Michel. Achter: L. Oldenburg;, A. v. d. Griendt. Midden: J. v. Zutfen, D. Koning, C. Broek. Vóór; H. de Wolf, F. Rosier, U. de Wolf, H. Ketting, W. Kruiswijk. Deze wedstrijd wordt geleid door den heer De Tello De H. F. C.'er Koper in den strijd met twee Kinheimers. De tweede klasser bleef hier den eerste klasser keurig baas. DE GRASBAANWEDSTRIJDEN IN HET SPORTPARK TE BEVERWIJK. EEN SUCCES VOOR DE WIELERCLUB. De Beverwijksche Wielerclub „Kennemer land", die zich beijvert om de wielersport in Kennemerland te propageerén, heeft een groot en welverdiend succes mógen boeken met de door haar georganiseerde grasbaanwedstrij- den in het Gemeentelijk Sportpark. De weers omstandigheden waren, behoudens een mis schien voor de renners wat al te straffe wind, uitermate gunstig. Een vroolijk zonnetje ver hoogde den feestelijken aanzien van het sport park. In het middenveld, dat door dichte rijen toeschouwers werd omzoomd was de baan uitgezet en daarbinnen bewogen zich de ren ners in hun kleurige shirts. De strijd ging tusschen de renners en junioren van de Wie lerclubs „Kennemerland", alhier en „Achilles" uit Haarlem. 42 renners en 19 juniores ver schenen aan den start. Voor den aanvang; heeft de voorzitter van de B.R.C. „Kennemerland", de heer L. Peelen dank gebracht aan de Gemeentelijke Commis sie voor de Lichamelijke opvoeding en aan het bestuur van de voetbalvereeniging „De Kenne- mers" voor het beschikbaar stellen van het Sportpark, aan de firma's Stoutenbeek en Bra- kenhoff, die voor de tribune-versiering hadden zorggedragen en voorts aan allen, die in de voorbereiding van deze grasbaan-wedstrijden een werkzaam aandeel hadden. De grasbaanwedstrijdën, de eerste, welke ooit in Beverwijk werden georganiseerd, na men daarna een aanvang. Zij mochten zich in groote belangstelling verheugen. Weldra had het publiek zijn favorieten gekozen. Het duur de dan ook niet lang of de aanmoedigingen schalden uit honderden kelen door de lucht. Begonnen werd met een sprint-serie over di'ie ronden, waarvan de nummers twee zich in de herkansing plaatsten. De eerstaankomen- den reden in de demi-finale. De juniores reden een wedstrijd over tien ronden, gevolgd door een handicap over 10 i ronden voor de niet-geplaatste renners in de sprint. Vervolgens vroeg een achtervolgingsrit tus schen „Achilles" en „Kennemerland" de aan dacht, waarna het programma besloten werd met een interessante koppelwedstrijd over 100 ronden met 4 klassementen. De wedstrijden hadden een regelmatig ver loop Eenige valpartijen, die ten deele veroorzaakt werden door gebrek aan wedstrijd-routine, hadden geen ernstige gevolgen. Zij bleven tot ontvellingen van de renners en hevig bescha digde wielen beperkt. De transportcolonne van het Roode Kruis, die op het terrein aanwezig was, verleende zoo noodig hulp. Na afloop werden in Hotel „Oud Meeren- stein" de prijzen uitgereikt. Dit geschiedde bij monde van Kennemerland's voorzitter -den heer Leo Peelen, die deze gelegenheid nog maals benutte, om woorden van dank te spre ken aan alle medewerkenden, in het bijzonder aan de wedstrijdcommissie en de jury. De volledige uitslagen waren: Serie-sprint: 1. A. Zaaier, 2. P. Braas, 3. Th. v. Staveren. Handicap-wedstrijd over 10 ronden: 1. W. Taffijn, 2. Muil, 3. Th. van Staveren. Juniores: 1. S. de Vries, 2, W. Oorthuis, 3. D. Oudshoorn. Koppelwedstrijd (100 ronden): 1. G. v. Wees en B. v. d. Aart. 2. H. van Beugen en W. Taf fijn. 3. J. Engel en A. Meskers. De peloton-race werd gewonnen door „Achilles". De jeugdige wielerclub „Kennemerland" kan met groote voldoening op deze eerste door haar georganiseerde wedstrijden terugzien. Stellig kan zij bij een herhaling op nog grooter be langstelling rekenen. 25-,jarig bestaan afd. Haarlem. Ver. van leeraren en onderwijzers Lich. Opv. Zaterdag werd in.intiemen kring het feit herdacht dat de afdeeling Haarlem van de vereeniging van leeraren en onderwijzers lichamelijke opvoeding '25 jaar bestaat. De voorafgaande huishoudelijke vergade ring werd vlot afgewerkt. Het belangrijkste punt van de agenda was wel de bestuursver kiezing. De voorzitter, de heer Th. van 't Lam, en de secretaris, de heer J. Admiraal, achtten door steeds drukker wordende bezig heden den tijd gekomen, zich niet meer her- Th. van 't Lam J. Admiraal. kiesbaar te stellen. Met 'bijna algemeene stemmen werden de door het bestuur gestelde candidaten gekozen. Wel een sprekend bewijs van het groote vertrouwen dat dit bestuur geniet. De nieuwe samenstelling luidt: R. Ver wers (voorzitter), W. van der Laan (secreta ris: Esschenlaan 23, Bloemendaal), W. Mars man, (penningmeester), J. A. B. van Pagée en mej. H. G. Fockens. Aan het eind van de ver gadering nam de heer Verwers het woord. Hij verzocht allereerst aan de heeren Van 't Lam en Admiraal even de zaal te verlaten. Op uitvoerige wijze lichtte hij daarna toe wat genoemde heeren voor de afdeeling Haarlem gepresteerd hebben. Vooral -de- laatste tij dien, nu .er,,'véél strijd géyóërd. móést worden óm het vak lichamelijke opvoeding', op de scholen in Haarlem en omstreken te behouden, was de drukte dikwijls overstelpend'. Gelukkig is een groot deel Van hun werk met succes bekroond. Tenslotte stelde de heer Verwers voor, beide héeren tot eerelid te be noemen. Dit voorstel ontketende veel enthousiasme. Onder luid applaus werden daarna me vrouw en de heer Van 't Lam en mevrouw en de heer Admiraal door den heer A. J. Meije- rink ingehaald. Met eenige hartelijke woor den werden, de heeren Van 't Lam en Admi raal door den heer Verwers als eereleden geïnstalleerd. Aan beiden, werd bovendien een mooi boekwerk aangeboden; de dames ont vingen bloemen. Het minder officieele gedeelte van den avond begon met een lezing van dien heer W. Boer over oude en moderne stelsels in de lichamelijke opvoeding. De belangstelling on der de toehoorders was groot. Het laatste ge deelte, waarbij de heer Boer zijn eigen in zichten over moderne stelsels toelichtte, was het interessantste. Daarna werd er nog eeni ge uren gezellig gedanst. Rest nog te vermelden, dat het hoofdbe stuur vertegenwoordigd was door den voor zitter en den secretaris, respectievelijk de hee ren J. H. J. Korpershoek en N. M. Graaf land. Ook de oud-inspecteur in de 2e inspec tie Lichamelijke Opvoeding de heer M. F. Graafland, was aanwezig. „Haarlem" twintig jaar. De Korfbalclub „Haarlem" bestaat op 7 Mei a.s. twintig jaar. Ter gelegenheid hier van worden op 6 en 13 Mei seriewedstrijden voor al haar twaalftallen georganiseerd. Tempo. Gespeeld vriendschappelijk Tempo II— Tempo I 16. Voor Zondag nog niets bekend. Tempo n is kampioen. Oefenen Zaterdags van 2 tot 4.30 uur. Met „Haarlem" naar Den Haag. Op tweeden Paaschdag kwam „Haarlem" op de series van H. S. V. in den Haag uit. Met eenige invallers vertrok de ploeg en speelde haar eersten wedstrijd. HaarlemDie Haghe (12) De partijen wegen goed tegen elkaar op. Het samenspel vlot in het begin niet zoo erg. Bij de tegenpartij vlot het beter. Reeds spoe dig maken zij 01 om even later den stand op 02 te brengen. Eindelijk gelukt het A. v. Lohuizen, het eenige tegenpunt te maken. De tweede wedstrijd was: Haarlem—K. V. S. (1—1) Deze wedstrijd wordt direct in vlug tempo gespeeld. De verdedigingen zijn de aanvallers voorloopig de baas, zoodat punten uitblijven. Dan breekt J. Baay plotseling door en de stand is 10. Kort voor het einde weet K. V. 8. echter weer gelijk i)e maken. (1—1), Haarlem—O. D. I. (1—0) was de derde wedstrijd en tevens de beste van dezen dag. Van beide kanten vertoonde men een vlug en aantrekkelijk spel, met Haarlem i?ts in de meerderheid. Weer geeft Baay aan Haarlem de leiding. De verdediging is goed op dreef en werkt allr,s weg. Gescoord wordt er verder niet. De laatste wedstrijd Haarlem—H. S. V. (0—0) was rijk aan aardige en spannende momen ten. De vermoeidheid laat zich gelden, waar door het tempo daalt. Steeds weer worden de aanvallen afgeslagen, zcodat de wedstrijd eindigt met blanken stand. Met straf worpen nemen was Haarlem de gelukkigste, waarmee zij den 2en prijs kreeg. Kwartet-wedstrijden Districtsbond „Noord-Holland". In de ter gelegenheid van het vijfjarig be staan van den districtsbond „Noord-Holland" uitgeschreven kwartetwedstrijden behaalde de Damclub „Bennebroek" den eersten prijs in de tweede afdeeling. Damkampioenschap van Nederland. DUKEL WINT VAN RAMAN. LIGTIIART STELT NOG STEEDS TELEUR. Zaterdag 31 Maart werd in het Parkhotel te Amsterda mde derde ronde van het tour- nooi verspeeld welke de volgende uitslagen brachten A. K. W. Damme remise met N. Cohen, J. H. Vos verliest van C. J. Lochtenberg, R. C. Keiler remise met B. Dukel, P. J. v. Dartelen remise met A. Ligthart De vierde ronde welke Zondag 1 April te elf uur v.m. aanving had het volgenden ver loop: v. Dartelen-RC. C, Keiler remise; Dukel wint van F. Raman, Ligthart verliest van Rustenburg, Cohen wint van Lochtenberg, Damme verliest van Vos. Zondag tweede Paaschdag werd de vijfde ronde verspeeld welke de volgende verrassn- gen bracht: Ligthart-Löchtenberg 11 Dukel-van aDr- telen 11, Rustenburg-Vos 11, Raman- Cohen 20, Damme.Keiler 02. De stand na de 5de ronde is: gesp. gew. rem. verl. pnt. Spelers Keiler Dukel v. Dartelen Lochtenberg Vos Cohen Raman Rustenburg- Da mme Ligthart Zaterdag wordt de zesde ronde voortgezet. 5 2 3 0 7 5 2 2 2 6 5 1 4 0 6 5 1 3 1 5 5 1 3 1 5 5 1 3 1 5 4 1 2 1 4 4 1 2 1 4 5 1 2 2 4 5 0 2 3 2 Haarlemsche Manége. Bijeenkomst van 100 ruiters in het Gooi. J.ï. Zaterdag organiseerde de heer Ad. Klebe een bijeenkomt van ruiters, die rijden in zijn maneges te Amsterdam, Rotterdam, Haarlem en Hilversum. Hét' dóel- -van deze bijeenkomst was om behalve een gezelligen dag te paard in het Gooi door te brengen een begin te maken met een aantal wedstrijden, die geregeld door de paardrijdende dames en heeren van bo vengenoemde maneges zullen worden ge reden. Er wordt begonnen met lichte wed strijden, en al naar mate ruiters en paarden zich hierin bekwamen, zal het programma van deze wedstrijden worden opgevoerd. Te ongeveer tien uur Zaterdag begon de terreinrit, waaraan ca. 100 dames en heeren deelnamen, door de mooie omstreken van Hilversum. Hierna volgde een springconcours op het spirngterrein van de manege aan de Sparrenlaan. Na afloop hiervan had een ge meenschappelijke koffietafel in de Lage Vuursche" plaats, waar de heer Klebe bij monde van den heer J. P. Leeuwenburg, voor zitter van de Baarnsche Rijvereenigmg, werd gehuldigd. Te drie uur startte te Hilversum de eerste ruiter voor de cross-country, die was uitge zet op de terrein achter de manege aan de Sparrenlaan. Zij, die niet aan deze cross deelnamen, konden in plaats hiervan weer een terreinrit maken in de omgeving. Het was een buitengewoon geslaagde dag, die begunstigd werd door prachtig weer en mogelijk werd gemaakt door de uitstekende organisatie van den heer Klebe met zijn staf. De .directeur van de Haarlemsche Manege, de heer A. F. J. van dr Zijden, kan met ge noegen op dezen dag terugzien, daar 32 rui ters uit Haarlem en omstreken deelnamen, welk aantal door geen der andere maneges werd overtroffen. Bovendien sloeg genoemde manege een goed figuur door den Isten en 5den prijs in de cross-country en den 2den prijs in den springwedstrijd te winnen. Gehoopt wordt, dat de heer Ad. Klebe weer spoedig een der- gelijken dag zal organiseeren, daar deze bij eenkomst ongetwijfeld zal hebben bijgedra gen tot het bevorderen van de mooie paardensport. Wedstrijden te Ginneken. Tijdens de wintsfwedstrijden werden te Ginneken athletiekwedstrijden gehouden op 1500 M. en 5000 M.. welke beide in een Bel gisch succes eindigden. Op 1500 M. waren van Hollandsche zijde de Haarlemmers v. d. Booren en Scherpen- huyzen van de partij, benevens de Amster dammer Neyman. Laatstgenoemde telde in den strijd niet mede, integenstelling tot de Haarlemmers, die steeds bij het hoofdpeloton lagen, doch in den eindspurt niet mee konden en zoodoende op de 6e en 7e plaatsen eindig den. De tijd bedroeg voor hen evenwel 4 m, 27 sec. en dit is voor aanvang April wel dege lijk een goede prestatie. Bij de 5000 M. was, nu Zeegers niet meer uitkomt, de hoop gevestigd'op den Hollander Petit, die evenwel na eerst den kop te hebben gehad, steeds meer afzakte en daardoor danig teleurstelde. De uitslagen zijn: 1500 M: I Seraert, België, 4 min. 15 sec., 2 Kaufmann, Duitsehland 4 min. 15.4 sec., 3 Boone, België, 4 Remmens, België, 5 Back- mann, België, 6 Scherpenhuizen, Haarlem. 5000 M.: 1 v. Rumst, België 15 m., 42.5 sec. 2 Schroeven, België, 16 m. 3.4 sec., 3 Chandelier, Frankrijk, 4 Naert, België, 5 Van den Broecke, België, 6 Ma es, België, 7 Petit, Holland.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 3