HET NIEUWE AVONDBLAD 19e JAARGANG No. 129 DONDERDAG 5 APRIL 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN1—5 regels f0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn. ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van di't blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.bij algeheele invaliditeit; 600bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.— bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.— bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.— bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HA.V.-Bank te Schiedam. De Cirkel. Adolf Hitler heeft zich weer eens laten in terviewen door een Amerikaanschen journa list, en natuurlijk over ontwapening en zoo ge praat. Ik heb het gelezen en gezucht, Hij is dol op ontwapening, zegt hij, maar hij wil een leger van 300.000 man hebben en geen man minder. Als hij 300.000 zegt bedoelt hij niet 250.000. En wonderlijkerwijze volgt daar dan op: „Ik zal bijvoorbeeld nooit overeenkomen 150.000 man voor onze rijksweer te aanvaar den en dan in het geheim neg 150.000 man te bewapenen. Wat ik doe, doe ik openlijk". Dit soort uitlatingen helpt de oplossing van het vraagstuk natuurlijk geen stap verder. Én dergelijke verklaringen kan men bij alle mogelijke gelegenheden ook van Engelsche, Fransche, Italiaansche, Amerikaansche, Japan- sche en nog meer zijden te hooren krijgen. Ze zijn niet constructief, ze openen geen nieuwe wegen, ze zijn alleen maar bedoeld „pour la galerie". Het publiek in het binnen- en bui tenland moet ernaar luisteren, vooral dat in het 'binnenland, en zeggen: „Nou, die Hitier, of die Doumergue, of die Mussolini, of die Mac Donald heeft toch maar grondig gelijk". Dat zeggen dan hun respectieve landgenoo- ten, en hun respectieve bewonderaars in an dere landen, voorzoover voorradig, en er is weer een beetje reclame gemaakt. Maar de zaak zelf komt er geen stap verder mee tot haar oplossing. Zij blijft ronddraaien in den vicieusen cirkel. Als een dier staatslieden eens verder keek dan zijn eigen direct nationaal belang, en begon met: „Wij zijn tot concessies bereid om Europa weer o.p de been te helpen", zou er een andere toon klinken. Inplaats daarvan beginnen ze allemaal met: „Wij moe ten ons kunnen verdedigen". De eerste ver klaring zou beteekenen: „Wij bereiden ons voor óp opbouw; wij vertrouwen dat Gij dat ook wenscht te doen en zijn bereid tot slech ting van tolmuren en beëindiging van de geldsmijterij voor vernietigingsmiddelen". De tweede verklaring beteekent ongelukkigerwij ze: „Wij bereiden ons voor ten oorlog en ver- tróuwen jullie voor geen cent". Want „ons kunnen verdedigen" beteekent voor al die groote naties, sterker te zijn dan de anderen. Wie even sterk is als een ander heeft niet de zekerheid dat hij zich met succes kan verde-, digen; wie zwakker is heeft de zekerheid dat hij verliest. En Adolf Hitler- verduidelijkt zijn wantrouwen nog eens extra door te zeggen: „Als verantwoordelijk staatsman kan ik niet toestaan, dat Duitschland wordt, blootgesteld aan de mogelijkheid, dat een' buurstaat het kan overvallen, of bommen op onze indue- striëele ondernemingen kan werpen of een z.g. preventieven oorlog voeren, alleen om de aandacht van de eigen binnenlandsche moei lijkheden af te leiden. Alleen om die reden, en om geen andere, .eischen wij een leger dat vol doet aan onze verdedigingseisclien." Als de kleine naties zoo redeneerden zou den zij allemaal wel permanent in angst moeten zitten, want er is er geen enkele bij, ook wij niet, die een plotselingen aanval van een der grooten zou kunnen doorstaan, omdat die grooten tien of twintigmaal zoo sterk bewapend zijn als zij. Wonderlijk ge noeg tobben wij daar nooit over. Wij negeeren de;ze spoken maar. En het is niet volkomen duidelijk waarom Adolf Hitler ze niet negeert Er schijnt geen redelijke kans dat eenige andere groote mogendheid Duitschland plot seling op het lijf zal vallen. Wel wil Hitler met de andere staatsleiders „van man. tot man" spreken. Hij gelooft niet aan diplomatieke nota's, hetgeen hij tegen woordig met 90 pet. van het menschdom ge meen heeft. Hij wil blijkbaar in persoon on derhandelen met Mussolini, Doumergue,Ram say MacDonald, Roosevelt enz., en als dat ooit gebeurde zou het inderdaad origineel zijn. Tot dusver zijn alle onderhandelingen steeds gevoerd in afwezigheid van een paar dei- voornaamste staatsleiders, zoodat er altijd voormannen waren op wie men zich eenmaal huistoe gegaan, weer dekken kón. „Van man tot man"~onderhandelingen zijn er wel ge weest, maar dan waren het altijd twee, hoog stens drie premiers. Nooit het volledige ge zelschap. Kon dat werkelijk eens bijeenko men,. dan zouden we wellicht resultaten kunnen voorzien. Eindelijk resultaten Als er tenminste een vooropgezet plan tot samenwerking was, in plaats van een voor opgezette redevoering: „Ik moet me kunnen verdedigen", hetgeen toch niets anders be teekent dan: „Ik moet sterker zijn dan de anderen, want ze zouden me wel eens on verhoeds op het lijf kunnen vallen". Misschien komt het nog eens zoover. Laten wij de hoop niet opgeven. Misschien komt er eens een met een plan om Europa op te bouwen inplaats van zijn eigen leger en vloot te .versterken. De conjunctuur wisselt snel in deze tijden. En Napoleontische toch moet wel; aanlokken Hoe zêi. de keizer het ook weer op St. Helena? Van mijn veldslagen zal alleen de" laatste blijven leven, en die heb ik ver loren. Maar mijn bruggen, mijn wegen en havenwerken in geheel Europa, mijn maten - en gewfchtenstelsel en mijn wetgeving voor geheel Europa blijven bestaan.... Welke staatsman heeft er sinds hem, iets bereiktvoor geheel Europa? Het wordt wel tijd. R. P. TERUG VAN DE WESTKUST. De Amsterdam IJM. 91, die gisteren aan den afslag was, had een reis gedaan naar de Westkust; de vangst, 420 manden, was be vredigend, maar daar de visch hoofdzakelijk bestond uit de goedkoopere sporten, be droeg de besomming slechts f 1300. IJMUIDEN HET VISSCHERUBEDRIJF IN MAART. NORMALE AANVOEREN OVEREENKOMSTIG DEN NIEUWEN TIJD. De maand Maart kenmerkte zich door een vrij geregelden en vrij ruimen aanvoer. Wat bij het beschouwen van de cijfers van het maandstaatje opvalt is, dat dit jaar meer loggers zijn binnengekomen dan in Maart 1933, in welke laatste maand de aanvoer door de staking voornamelijk in handen was van de loggers. In Maart 1933 toch kwam geen enkele stoomtrawler aan de markt, daarentegen 213 motorloggers, welk aantal in Maart 1934 ech ter niet minder dan 266 bedroeg. In ons overzicht over de maand Februari wezen wij er reeds op, dat in verband met de gewijzigde omstandigheden de omzet in den Rij ksvischaf slag niet veel hooger kan komen dan tot 50% van de goede jaren. Ook het cijfer van Maart bevestigt deze meening en zoo doende kan dan ook het omzetcijfer van f 603.838 over genoemde maand als normaal beschouwd worden en wijst het op een zekere stabiliteit als we dit cijfer vergelijken met dat van Februari j.l., toen de omzet f 590.315 be droeg. Vergelijken we de resultaten wan de stoom trawlers, bereikt in de eerste drie maanden van een normale periode na de crisis, in dit geval de eerste drie maanden van 1934 met die van de eerste drie maanden van het jaar 1928, dat als normaal jaar vóór de crisis mag wor den beschouwd, dan zien we, dat 514 stoom- en motor trawlers in de maanden Januari, Fe bruari en Maart 19.34 f 1.140.951 besomden, tegen 1223 stoomtrawlers met een besomming- van f 3.154.180 in Januari, Februari en Maart 1928. Het aantal reizen in 1934 was dus 42% van 1928, de opbrengst echter slechts 36%, de gemiddelde reisopbrengst daalde van f 2580 op f 2220. Wanneer bij dit "verschil .per' r'eisbesomming van f 360 rekening wordt .gehouden met de gedaalde exploitatiekosten, dan' komt' men tot de conclusie, dat de resultaten per boot niet zooveel ongunstiger zijn dan in 1928. Maar we moeten hierbij niet vergeten, dat er zoovele trawlers renteloos in de haven liggen. Er kwamen de vorige maand binnen: Van de travil- en snurrevaad-visscherij 164 (0) Hollandsche stoom- en motortrawlers met f 351.097, 266 (213) motorloggers met f 166.355 (f 173.061), 424 (404) motorkustvis- schers met f 14.492 (f 22.168), 15 (24) open booten met f 261 (f 444), 5 (0) Duitsche stoom trawlers met f 11.160, 32 (23) Deensche motor- kotters niet f 14.535 (f 15.029) en 3 (4) Belgi sche met f 1484 (f 2.229). Van de drijf netvisscherij3 (1) Engelsche stoomdrifter met f 22.80 (f 438) Van de beitgvisscherij35 (36) stoombeugers met f 27.938 (f 34.632). De opbrengst der con signatiezendingen bedroeg f 14.229 (f 93.239). De totale omzet in Maart bedroeg f 603.838 (f 343.201). De totale omzet in het eerste kwartaal van 1934 bedroeg f 1.841.282 (f 1.255.545). Hiervan werd aangevoerd door 514 (83) stoomtrawlers f 1.140.951 (f 230.851), door 610 (616) motor loggers f 438.820 (f 550.485), door 831 (660) motorkustvisschers f 47.016 (f 61.155), door 7 (2) Duitsche stoomtrawlers, f 13.713 (f 3.220). Verder besomden 34 (43) Deensche motor- kotters f 16.356 (f 35.155) en 6 (6) Belgische f 2.183 (f 2.574). Van de drijfnetvisscherij kwamen binnen 1 stoom- en 3 motorloggers (0) met f 7.446 en 36 (5) Engelsche drifters met f 41.108 (f 10.237) Van de beugvisscherij kwamen binnen 96 (99) stoombeugers met f 68.941 (f 91.383). De consignatiezendingen brachten op f 63.701 (f 267.065). (Tusschen haakjes zijn geplaatst de cijfers van de overeenkomstige periode in 1933). VERGADERING VREDESGROEP IJMUIDEN De Vredesgroep IJmuiden hield Woensdag avond. een openbare vergadering in Het Wapen van Veisen, die vrij goed bezocht was. Na een inleidend woord van den voorzitter den heer IJ. Reitsma die wees op de groote veranderingen die de maatschappij in de laatste 20 jaren heeft ondergaan, kreeg de oud-kapitein W. L. Warmelo het woord voor zijn rede over: „De moderne mensch en de machinale oorlog". Spreker zeide het punt waarover hij zou spreken in enkele woorden duidelijk te willen maken. De mensch en willen de verkregen vrijheid niet prijs geven; wanneer zij in hun vrijheid worden bedreigd is daarvoor maar één middel, 't militairisme en dit middel edugt niet meer. Door de hëele geschiedenis zien we een afstand doen van een deel van de vrijheid tot verkrijging van een grootere veiligheid. In militaire boeken kan men steeds den zin vinden: modern uitgeruste legers kunnen elkaar niet meer verslaan. Maar menheeft daarvoor nu wat anders gevonden n.l. de vliegtuigen. De moderne vliegtuigen kunnen thans, wanneer ze 's nachts vertrekken, het vijandelijke land overrompelen en vernietigen. Moderne oorlog bestaat niet meer. er is alleen nog maar de groote bandieterij, die op algeheele vernie tiging van den vijand gericht is. Nu moeten de landen weer paraat blijven tegen een 011- verwachten overval, die eiken nacht kan plaats vinden. Rusland heeft verklaard paraat te zijn. Spreker citeerde Norman Angelk die reeds ver voor den oorlog wees op het gevaar dat dreigde door de economische verwikkelin g-en. Het staatsprestige rust op het militaire prestige. De militairen hebben wel hun eigen wapenen bestudeerd, zij hebben echter niet bestudeerd de uitwerking der wapenen van den vijand. Nadat in den grooten oorlog eerst 800.000 man waren gevallen kwam men tot de ontdekking dat de oorlog zoo niet te winnen was. We kregen toen de loopgraven. Voor een loopgravenoorlog is geen strategische kennis noodig, een loopgraaf is een fabriek en daar voor is een ingenieur noodig. Men stond voor de.keus vrede te sluiten en dit was in strijd met het staatsprestige, of in plaats van generaals, de leiding geven - aan ingenieurs ■en dit was in strijd met het militaire pres tige. Achter het staatsprestige stonden nog de geheime verdragen, waarbij de buit reeds lang was verdeeld voordat de oorlog over was. Koning Ferdinand van Bulgarije is met zijn volk in den oorlog gegaan voor een zeker aantal millioenen Marken ten behoeve van zijn eigen zak. Dit is later bij een bespreking in den socialistischen Rijksdag uitgekomen. In verband met de inflatie is dit afgekocht met een jaargeld van 300.000 Mark. Spreker vertelde frappante staaltjes om te bewijzen dat de-heele wereld feitelijk werkte voor de loopgraven. Zoo werd uit de Fransche kolonie Caledonië nikkel geleverd aan Duitschland. En ook thans gaan groote hoeveelheden nik kel uit Canada naar Duitschland „voor de muntjes". De millioenen menschen in de loopgraven hebben geen enkel resultaat opgeleverd maar zijn alleen gevallen voor de ijdelheid van de generaals die gaarne in de kranten vermeld wilden worden of een lintje wilden hebben. „Les dessous de la guerre", een boekje waarin de geheime zittingen van de Fransche Kamer zijn gepubliceerd, levert ^ierv-an het bewijs. Op blz. 22 van dit boekje wordt erkend, dat deze loopgravenoorlog zoo lang heeft geduurd door de IJdelheid van de generaals. In 1916 adviseerde de directeur der „bloedige inter nationale" de geallieerden om door te vech ten. Deze directeur, Sir Basil Zaharoff, thans eigenaar der speelbanken van Mlonte Carlo, heeft privé 1000 millioen gulden aan den oorlog verdiend. Bij Verdun sneuvelden in eenige weken tijds 460.000 Fransche en 278.000 Duitsche jongens. Daar bleven de Duitsche jongens hangen in het prikkel draad, geleverd door een Duitsche fabriek. DE SLUITING VAN HET HEILIGE JAAR. Twee afbeeldingen van de plechtig heden te Rome. Links het ceremonieel bij de heiligverklaring van Don Bosco. Rechts de Paus in den stoet op den sluitingsdag. Bij de Somme liep het Engelsche leger te pletter op de Hindenburg-linie, die was op gebouwd van beton, geleverd door Engeland. Hier sneuvelden 410.000 Engelsche Tommy's. Uitvoerig stand spreker stil bij den afslij tingsoorlog. Dat Amerika in de noorlog is ge gaan, is het werk geweest van den bankier Pierpont Morgan. Dit hebben de Amerikaan sche jongens, die vol enthousiasme naar Frankrijk gingen, niet geweten. Toen Ame rika den handel op Duitschland verbood was het uit met den oorlog. Nog herinnerde spreker aan de Engelsche duikbootvallen, waarin 199 Duitsche duikbooten gevangen werden. De glazen bollen waaraan deze netten dreven, waren geleverddoor Duitscha land. In de tweede helft van zijn lezing begon de spreker te zeggen, dat de staten jaarlijks 12500 millioen gulden uitgeven voor het militairisme. Het is volkomen juist als O. B. Shaw de wereld noemt het gekkenhuis van het heelal. We zitten sigaretten te rooken op een vat buskruit en gooien de eindjes zoo nonchalant weg, dat elk oogenblik de boel in de lucht kan vliegen. En dan is het gedaan met de Europeesche beschaving. De wereld is ziek. Wat kunnen we nu doen, om de wereld te genezen? Spreker meende, dat genezing al leen te brengen is door de vrouw, die op het gebied der vredesbeweging volkomen gelijk waardig is met den man. Het militairisme moest dan ook van de emanupatie niets heb ben. De vrouw immers staat in. dienst van het leven, het militairisme in dienst van den dood. Wanneer de vrouw haar taak begrijpt is het afgeloopen. De man is niet in staat deze chaos te ontwarren. De wereld is alleen te redden wanneer de vrije man en de vrije vrouw hand in hang opgaan. Wanneer de vrouw opgesloten is in een dogma kan zij zich niet geven. Het heele vraagstuk van oorlog en vrede en of de kapitalistische staat kan worden omgezet in een socialistische, hangt af van de vrouw. Het is de groote taak van de vrouw, de reusachtige placht, die op haar ligt, te vervullen, Spreker stond nog eenigen tijd stil bij het groote werk dat de vrouw voor de vredesbeweging kap doen. Spreker stelt zich voor,, de propaganda voor den vrede voort te zetten en noodigde de aanwezigen uit hem daarin te steunen door zich te abonneeren op het tijdschrift .„Vrede". De heer Reitsma sloot den avond met. een woord van dank tot den spreker. C. SUIJK SPEELT SIMULTAAN IN AMSTERDAM. Woensdag 11 April a.s. zal C. Suijk, de 13- jarige D.C.IJ.'er een simultaan-séance geven voor de damclub D.O.S. te Amsterdam. Dinsdagavond heeft Suijk op den clubavond van D.C.IJ. als training een simultaan- séance gespeeld tegen 14 leden van D.C.IJ. met het volgende resultaat: 10 gewonnen, 2 remise en 2 verloren. Ongetwijfeld zal de D.C.IJ.'er het ook in Amsterdam tot een goed resultaat brengen. DANSAVOND RIE MIEDEMA. De School voor Bewegingskunst, leidster Rie Miedema, heeft voor een vrij talrijk pu bliek haar eerste uitvoering gegeven. De groote Thalia-zaal had voor deze bijzondere gelegenheid echter geheel gevuld 'behooren te zijn, gezien het serieuze streven van deze leerares, om ook onze gemeente de begrippen bewegingskunst en rhytmische gymnastiek beter te doen begrijpen en deze te gaan be oefenen. Vooral nu deze uitvoering zoo geheel als een aanschouwelijk voorbeeld, hoe het on derwijs in deze kunst en haar uitingen inge studeerde en geïmproviseerde dansen (bewe gingen), opgebouwd was. Voor de pauze werd door de leerlingen der IJmuider School (opgericht in September 1933) gedemonstreerd. Hieronder zagen we de kleuter-, kinder- en damesklassen, terwijl na de pauze Rie Miedema bewees hoe ver haar Amsterdamsche leerlingen in solo- en groepsdansen gevorderd zijn. De rhytmische gymnastiek werd oorspron kelijk toegepast door den bekenden Fransch- Zwitserschen leeraar Jacques Daleroze. Hij stelde het lichaam in dienst der muziek. Daar een volmaakt uitdrukkingsvermogen eerst dan bereikt kan worden als het instru ment volkomen getraind is, 'behoort een zorg vuldige en onder geschoolde leiding staande training van het lichaam hieraan vooraf te gaan. Dat mej. Miedema deze leiding volkomen toevertrouwd is wisten wij reeds van haar vroegere demonstraties. En dit werd den be zoekers voor de pauze nog eens degelijk be wezen. Van zeer goede souplesse was de Brahmswals en Chopinwals nr. 1 opus 18, ter wijl met een Gavotte de komische noot in den vorm van typische costumes en gebaren niet ontbrak. Wat een kleurige costumeeringdoen kan bewezen numemrs als Poolsche Dans, Menuet en Wals, waar kleurenspel en. gratie een lust vopr oogen waren. '/'en 4-tal werken voor viool en piano bracht aangename afwisseling. De violiste. mej. Nelly Jager, beschikt over goede stok- voering en gave techniek; de voordracht bar' meer sentiment kunnen verdragen. Mej. Vlessing secondeerde volgzaam en accuraat aan het klavier. Veel schoons heeft de Amsterdamsche dans groen en de leidster zelf ons «mboden. De nummers van het uitgebreid© programma 1 ieder afzonderlijk te bespreken is ons niet doenlijk. In de dansen van Jo Leideribz en Hans Vrij en evenezeer in het „kunstschildertje"' was reeds duidelijk het streven merkbaar zich los te maken van het schoolsche en eigen uit drukking naar voren en op den toeschouwer over te brengen. Rie Miedema danste een Debussy Prelude. Het valt toe te juichen, dat zij dit deed op een zeer persoonlijke manier, iets wat immer het hoogste is voor den scheppenden kunstenaar. Een getraind li chaam, dat het rustige eener Prélude even zeer als het wilde van een zigeunerachtigen dans in een harmonisch samengaan van spie ren, onderworpen aan den wil van den be- heerschenden mensch, weet uit te beelden. De bijbehoorende muziek (die echter geens zins ondergeschikt aan den dans is!) werd op loffelijke wijze door de dames Nettie Vles sing, Manna Cornet en Annie Reitsma ver zorgd; welke hiervoor een bloemenhulde in ontvangst te nemen hadden. De adepten van Rie Miedema voerden tot slot nog de Wiener Waldgeschiohten van den walskoning Strauss uit. Uit het hartelijk applaus wat men oogstte sprak duidelijk de waardeering voor wat hier reeds in korten tijd tot stand kwam. al ge raakt het ind-ividueele in de massabeweging wel eens wat op den achtergrond. Moge ap plaus en de tuil flora's kinderen haar na mens haar leerlingen overhandigd voor de IJmuider School en haar leidster een aan moediging zijn voor komend werk. Onze burgemeester en mevr. M. Rambon- net-Speet gaven door hun aanwezigheid blijk van belangstelling. W. NIET WEER VERTROKKEN. De Schoorl IJM. 39 is niet naar zee ver trokken. De trawler blijft voorloopig binnen. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor IJmuiden en de daar onder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Maart 1934 ingelegd f 63653 en terugbetaald f 99658.25. WEER EEN RADIO-ZENDER. De stoomtrawler Bergen IJ.M. 16 is voor zien van een zendinstallatie voor radio-tele- fonie. De trawler vertrekt naar de Faröer. Ook de Alkmaar IJ.M. 31 wordt van een degelijke installatie voorzien. Proeftocht. Het te Amsterdam nieuw gebouwde motor schip Almkerk heeft gistellen in de Noordzee zijn officieelen proeftocht gehouden en is di rect naar Rotterdam doorgegaan om aldaar te laden voor Australië. Opheffing scheepvaartdienst. De vaste dienst, welke de firma Wm. H. Miïller Co. tusschen Rotterdam en Kings- Lijnn onderhield wordt opgeheven. Het motor schip „Oise", dat in deze lijn voer, is nu in ballast naar Amsterdam gepasseerd en komt in den geregelden Parijs-dienst. Aan den grond geloopen. Het Zweedsohe stoomschip „Wallonia", van Gothenburg naar Amsterdam bestemd, is na bij Marstrand aan den grond geloopen, doch later weer vlot gekomen. Het schip, dat veel water maakte, is naar Gothenburg terugge keerd om de schade te herstellen, DAMMEN. D. C. IJ. De onderlinge wedstrijd van D.C.IJ werd Dinsdag voortgezet. De uitslagen luiden als volgt; C. BaisP. v. d. Velde 24) F. BasstraA. Kraai 20 J. de Vlugt—Outenaar 2—0 A. J. Visser—H. Buis 0—2 L. KoetsierH. C. Souverein 20 VELSEN DRANKWET. Bij B. en W. van Veisen is ingekomen ©en verzoekschrift van H. Cremer, van beroep directeur der Deli Maatschappij, wonende te Santpoort om een verlof B. voor den ver-koop van uitsluitend alcoholvrijen drank in een jachthuisjé, gelegen aan den Zeeweg in het landgoed Duin- en Kruidberg te Santpoort. Vóór 17 April 1934 kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders voornoemd inbrengen. AANTAL WERKLOOZEN WEER IETS GEDAALD. J.l. Zaterdag waren aan de Gemeentelijke Arbeidsbeurs als werkzoekende ingeschreven 384 bouwvakarbeiders, 3-41 metaalbewerkers, 36 kantoorbedienden, 18 huisbedienden. 711 diverse beroepen (o.a. 306 zeevisschers) en 619 losse en fabrieksarbeiders. Verder beneden 18 jaar: 3 bouwvakarbeiders, 5 metaalbewer kers, 12 kantoorbedienden, 14 huisbedienden, 9 diverse beroepen en 43 losse en fabrieks arbeiders. Het totale aantal ingeschrevenen bedoeg derhalve 2195„

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1