1 DE NIJENRODEZAAK. BEVERWIJK V. V. V. ALGEMEENE VERGADERING. In de bovenzaal van Hotel „Oud Meeren- stein" hield de Vereeniging voor Vreemdelin genverkeer haar algemeene vergadering. De voorzitter de heer Mr. A. Moens sprak een kort openingswoord. Na de gebruikelijke openingswerkzaamheden bracht de secretaris een uitvoerig jaarverslag uit, waaruit om. her innerd werd aan de zoo goed geslaagde ten toonstelling voor handel en industrie, aan de gevoerde actie tijdens de aardbeiencampagne en aan de werkzaamheden, die ten aanzien van tijdelijke of blijvende vestigingen van vreemdelingen werden verricht. Het aantal leden bleek van 9 Nov. 1932 tot 31 Dec. 1933 Ite zijn gestegen van 35 tot 145. Het jaarverslag werd onder dankzegging goedgekeurd. De penningmeester, de heer H. A. J. J. van de Bergh bracht vervolgens verslag uit van thet gehouden beheer. Daaruit bleek, dat de (ontvangsten f 843,12 en de uitgaven f 477,42 (hadden bedragen. Op 31 Dec. 1933 was een (batig saldo van f 365,70 aanwezig. Namens de controle-commissie verklaarde (de heer Gillessen boeken en bescheiden in orde ite hebben bevonden. Den penningmeester (werd onder dankbetuiging décharge verleend (van zijn gehouden beheer. De voorzitter deed vervolgens mededeeling (van de plannen der V.V.V. voor het komende (vereenigingsjaar. De sportcommissie van de iV.V.V. heeft vergevorderde plannen in voor bereiding voor het houden van sportdagen in tde a.s. zomermaanden. Vervolgens zal de V.V.V. anedewerken aan de feestweek, welke wordt ge houden ter gelegenheid van het 40-jarig jubi leum der Harddraverij vereeniging „Beverwijk en Omstreken". Plannen zijn ontworpen om een dezer feestdagen op te luisteren met een bloemencorso. Voorts werd mededeeling gedaan van het (voornemen om een gids uit te geven. Deze plannen verwierven de goedkeuring der vergadering. Bij de rondvraag, waarvan een ruim gebruik werd gemaakt werden klachten geuit over den (toestand, waarin de gazons aan de Breestraat iverkeeren. De grasbeplanting schijnt van ge meentewege niet vernieuwd te worden vanwege de bezuiniging. Tegenover dit financiëele (voordeel staat een waarschijnlijk grootere schade in het algemeen. De heer Haazevoet ontketende een stroom fvan klachten, toen hij wees op de buitenge woon trage werking van „tante Pos" in Bever wijk.Het lange wachten voor de loketten, de zeer late bestelling van de ochtendpost, het ontijdig sluiten van de loketten kortom, het was een ware regen van klachten, die het be stuur te verwerken kreeg. De mogelijkheid zal worden overwogen, of ide V.V.V. door middel van een gecombineerde actie nog iets kan bereiken. De heer Moens sloot daarna de vergadering imet een woord van dank voor de vruchtbare discussies. ZUIDWIJKERiVIEERPOLDER. Donderdag werd in Hotel Ter Burg, een vergadering gehouden van stemgerechtigde ingelanden van den Zuidwijkermeerpolder. De voorzitter, de heer A. Schaap, deelde mede, dat de heer Peys benoemd was als lid van het polderbestuur. De geloofsbrieven van het nieuwe bestuurs lid waren in orde bevonden, zoodat tot toe lating werd. besloten. Daarna werd de rekening over 1933 be handeld. De voorzitter merkte op, dat de toe stand in het jaar 1933 voor den landbouw wel allerbedroevendst was, niettegenstaande dat kon de polder op een gunstig jaar terug zien. Dank zij het zeer droge najaar kon een aanzienlijke besparing op de bemaling van den polder worden verkregen. In 1932 moest 938 uur worden gemalen, in 1933 echter kon worden volstaan met 507 uur. De rekening sloot met een saldo van f 2063. De ontvang sten bedroegen f 19500, de uitgaven f 17437. De bezittingen van den polder werden ge vormd door een bedrag van f 109.200 aan effecten en 34083 H.A. boezem en wegen. De rekening werd ongewijzigd vastgesteld De begrooting voor 1934 vermeldde o.m. een bedrag van f 4000 aan onderhoud van de wegen. De Noorderweg zal van een teerlaag met basalt worden voorzien, met welke wegbe- dekking zeer goede resultaten zijn bereikt op den Ringweg en den Kagerweg. Ook staat een verbetering van den steiger aan het Noordzeekanaal op het programma. De polder-omslag werd vastgesteld op f 6 per H.A. De begrooting werd vastgesteld op een be drag van f 15.774.10 in ontvangsten en uit gaven met een post van f 1035.90 aan on voorzien. In de commissie, belast met het nazien der rekening werden benoemd de heeren Baren- drecht, Schipper en Hofland. Plaatsvervan gend lid werd de heer Langendijk, OPENBARE VERKOOPING. Donderdagmiddag werd in Hotel Oud Meerenstein. ten overstaan van notaris J. H. Bremmers in het openbaar verkocht: een woonhuis met schuurtje en poort gelegen te Wijk aan Duin aan den Noorderwijkweg no. 68, groot 163 cA. Hoogste bieder de heer Buscher te Haarlem voor f 3000. Bij afslag op f 120 afgemijnd door denzeifde. Opbrengst f 3120. VOLKSVOORDRACHT. Gisteravond gaf de commissie voor de volks voordrachten in het Kennemer theater haar laatsten filmavond van het winterseizoen. Ds. J. D. v. Calcar heette alle aanwezigen harte lijk welkom en gaf direct het woord aan den heer J. Drijver, secr. der Vereeniging tot be houd van Natuurmonumenten en bekend or nitholoog, die de film „Pandion, de visch- arend" inleidde. Spreker wees op de zeer groote moeilijkheden die overwonnen moesten worden voor dit meesterwerk van Walter Hege tot stand kwam. Zes maanden lang huisden Walter Hege en zijn wakkere leerlingen der fotografische af- deeüng van de kunstnijverheidsschool te Wei- mar in de kruin van een 30 M. hooge den. Hege ging zijn vogels met grof geschut te lijf. Een van zijn objectieven had een middellijn van 20 c.M. Hij werkte met brandpuntsafstan den van 5070 en 120 c.M. en had voor som mige opnamen een balglengte van 240 c.M. Van het begin van den broedtijd af tot het uitvliegen van het laatste jong lag het nest om zoo te zeggen onder vuur, van den vroegen morgen tot den laten avond. Men kreeg dan ook alles te zien. Eerst het opkalefateren van het nest. Daarna komt de paring op het nest, een bijzonder fraai tafe reel. Dan zien we dag aan dag de jongen op groeien. Het mannetje komt trouw aandragen met snoeken, karpers en brasems soms heele kan jers. Prachtig is het zooals het wijfje heele brokken uit de groote visschen rukt en hoe ze uitdeelt aan de jongen. Gaandeweg worden ze bewegelijker en langen tijd wapperen ze met hun enorme vleugels als vooroefening voor het vliegen. Eindelijk durven ze zich in de lucht te bewegen, ze vliegen uit, het nestel dotje het laatst. Hege is er in geslaagd, om zijn film volledig te maken door de plassen op te sporen, waar de oude vogel het voedsel bemachtigde. Zoo krijgen we nog een aantal fraaie beelden te zien van het landschap van Mecklenburg waar de film is opgenomen. Want in ons land kunnen wij den vischarend niet tot broedvogel rekenen. Alleen op de hoogtepunten van de voor- en najaarstijden kunnen wij hem tot onze bezoekers rekenen. Eens heeft er een zich in Kennemerland opge houden, geboeid door de karpertjes in den vijver van Elswout. De aanwezigen hebben zeer veel genoten en de wegblijvers zeer veel ge mist. Na de pauze gaf Ds. J. D. v. Calcar een korte inleiding voor de film „wat wij willen" ver vaardigd in opdracht van den Nederlandschen Blindenbond. In deze film doen de blinden zelf, niet een beroep op het medelijden of de weldadigheid van de wereld, maar om de erkenning af te dwingen van het recht op gemeenschapszorg, van het recht op productief werk, zooals ieder menseh, en van het recht op voorbereidend en lager onderwijs aan blinden, van vakonderwijs en tenslotte van het recht op arbeid. De film liet zien hoe de blinden van kinds af aan opgeleid worden in de Prins Alexander - stichting en later in andere inrichtingen, hoe hen lezen en schrijven in Brailleschrift geleerd wordt en hoe ze later een vak onderwezen wordt. Een film van groote propagandistische waarde. Ds. J. D. v. Calcar sloot dezen zeer geslaagden filmavond met een dankwoord aan den in leider. ONTSPANNING EN ONTWIKKELING VOOR WERKLOOZEN. De Commissie voor Ontwikkeling en Ont spanning voor werkloozen verzoekt nog eens de aandacht voor de tentoonstelling der werk stukken, vervaardigd op de in dezen winter ge houden vak-cujrsussen. Het zou voor haar zoo aangenaam zijn dat ook anderen interesse gevoelen in het door haar verrichte werk, n.l. om de vakbekwaam heid van jeugdige werkloozen te behouden, resp. aan te kweeken. Bovendien was haar arbeid voor de gemeen schap van belang om zooveel jonge werkloozen nuttig bezig te houden, werkgelegenheid in ver schillende vakken te verschaffen. Zij meent dan ook aanspraak te mogen ma ken op de belangstelling van velen. Dit kan geschieden door het koopen van een lot. of loten, welke toegang verschaffen tot de tentoonstelling welke op Zaterdag a.s. ge houden zal worden in de Nijverheidsschool aan het C. H. Moensplein van 35 uur en ook Zondag op deze zelfde uren. De Burgemeester heeft zich bereid verklaard deze tentoonstel ling te openen. Hetzelfde lot geeft ook toegang tot de voet balmatch, welke Zaterdagmiddag plaats vindt van 57 uur in het Gem. Sportpark. Een werkloozen-ell'tal zal den strijd aam binden tegen een Veteranen-elftal en ge kunt gelooven dat het daar spannen zal en een voorproefje is van den grooten wedstrijd Ne derlandIerland. En last not least datzelfde lot geeft 'n prachtkans op mooie prijzen waaronder een volledig radio-toestel met ingebouwde luid spreker, met geschiktheid voor het draaien van gramofconplaten, en voorts verschillende op de cursussen vervaardigde werkstukken. De Commissie verwacht dat de laatste loten ook spoedig een eigenaar zullen hebben. Laat ieder haar naar vermogen daarbij helpen. Aan het secretariaat, Hendr. Burgerstraat 1 en op de Tentoonstelling zijn voor zoover nog loten verkrijgbaar. 23e ZITTING. AMSTERDAM, 5 April (V.D.) De 23e zit ting van het Onnes-proces begint met het ver hoor van den rijksveldwachter, die verklarin gen kan afleggen over de bewering van re chercheur Van C„ dat op 3 Juni 1933 de de tective en juffrouw Nöggerath in het instruc tiegebouw met elkaar hebben gesproken. Johanknegt zou in het instructiegebouw zijn flauw gevallen en van die gelegenheid zou juffrouw Nöggerath gebruik hebben gemaakt om met haar chef te spreken. De rijksveldwachter Kanne weet alleen, dat die twee verdachten in het kabinet van den rechter-commissaris contact hebben gehad. Deze getuige weet van het flauw vallen van Johanknegt niets af. President: „Volgens van C. komt het vaak voor, dat verdachten contact met elkaar heb ben in het instructiegebouw". Veldwachter: „We letten er altijd op, dat dit niet gebeurt". Rijksveldwachter Elzinga lost zijn collega voor het hekje af. Ook hem is niets bekend van flauw vallen of contact tusschen Johanknegt en juffrouw Nöggerath. De president gaat op nadere bijzonder heden in. Officier: „Weet u zeker, dat u dien dag juist dienst had?" Getuige: „Ik weet het pertinent. Mijn vrouw was dien dag jarig en ik dacht- nog: Dat zal een latertje worden!" President: „Er is dus scherp op gelet, dat de verdachten geen contact hadden?" Getuige; „We hebben er zelfs heel scherp op gelet. Ik herinner me nog bij de Veendam- mer strafzaak, dat vader en zoon, die toen verdachten waren, elkaar briefjes in de hand stopten als zij elkaar een hand gaven. Ik heb het toen direct aan den officier medegedeeld". Dan wordt Van C. weer voorgeroepen. Direct windt Van Cooten zich op als de Pre sident hem vertelt, dat de rijksveldwachters zich niets herinneren van het contact, noch van het flauw vallen. President: „U heb zelfs gezegd, dat ze el kaar een briefje toestopten". Getuige (opgewonden schreeuwend en op het hekje slaand)„Van een briefje heb ik nooit gesproken. Het is een schandaal!" President: „Uw optreden is een schandaal" Getuige: „Verexcuseer als ik me niet juist uit. Ik kan het nu niet anders. Het contact is er geweest. Ik sta onder eede, president, ik lieg niet. Ik weet nog precies, hoe het gebeur de. Johanknegt viel flauw en juffrouw Nögge rath kwam op hem af, sloeg haar armen om zijn hals en steunde hem. De veldwachters hebben nog gezegd: Dat gebeurt om de haver klap". De Officier maakt een beweging naar den griffier om hem te verzoeken alles over deze kwestie te notuleeren. „Mijnheer de presidènt, ik wensch, dat deze Elke weggebruiker ook de koetsier van een struisvogelkarretje moet zich aan de regels van het verkeer houden. Wanneer de struisvogels de maximum snelheid overschrijden, krijgt de bestuurder proces-verbaal. i kwestie precies wordt uitgezocht. Ik vraag ac te van deze verklaring om eventueel een ver volging wegens meineed in te stellen". Getuige: „Als ik wegens meineed word ver volgd, wensch ik over deze kwestie geen ver klaring meer af te leggen". Verdachte Onnes: „Waarom wordt Koning niet vervolgd wegens meineed?" President: „Houdt uw mond!" Getuige tracht zich te beheerschen. Hij ver telt het verhaal over het contact tusschen den detective en zijn assistente weer tot in bijzon derheden. Met Mr. Muller Massis demonstreert hij, hoe juffrouw Nöggerath en Johan knegt liepen. Er wordt gelachen in de zaal. Van Cooten windt zich weer op. „Lacht u toch niet! Het is een ernstige zaak hier". Veldwachter Elsinga handhaaft zijn verkla ring. Hij heeft van contact niets gezien. Volgt een discussie tusschen mr. Muller Massis en den Officier over de vraag van het niet vervolgen van Koning. Mr. Muller Massis: „Over Koning gaan de vreemdste geruchten. Er wordt gezegd, dat hem de hand boven het hoofd wordt gehou den, omdat hij te veel weet". De president lacht. De officier zegt: „Geruchten!" De verdachte windt zich zichtbaar op. „Mag ik wat zeggen?" President: „U hebt uw mond te houden". Onnes: „Dat wordt me nu toch te gek. Dan kunt u me de zaal uitzetten. Mijn leven wordt hier verwoest en ik zou niets mogen zeggen? Is er geen rechtvaardigheid meer?" De president decreteert dan, dat het onder werp Koning is afgeloopen. De verdedigers protesteeren. De stemming is weer uiterst rumoerig. Allen spreken door elkaar. De verwarring is onbe schrijfelijk. Het verhoor van Van Cooten wordt voort gezet. De president laat Johanknegt binnen roepen. Van Cooten krijgt dan eindelijk gelegenheid zijn langdradig en weinig politioneel verhaal voort te zetten over de comedie bij de Hol- landsche Rading. Getuige vertelt zijn onder vindingen tot in de kleinste bijzonderheden. Na eenig zoeken bij de Hollandsche Rading werd een groot bruin paket gevonden. Van Cooten had een der miniaturen uit het pak gehaald. Dit was op de zelfde wijze verpakt als de kostbaarheden van de eerste partij. Onder weg naar Utrecht had getuige geïnformeerd bij een veldwachter of de vindplaats onder het arrondissement Utrecht of Amsterdam hoort. De goederen werden naar het hoofdbureau van politie te Utrecht gebracht. Johanknegt had een korte verklaring afgelegd. Toen waren allen gaan eten en na het eten was het gezel schap met den buit naar Breukelen gegaan om daar den burgemeester nader op de hoogte te stellen van het terugvinden. Johanknegt had op dien tocht tot getuige gezegd, dat de inbraak een comedie was ge weest. Getuige weet niet meer precies, of er dien dag contact is geweest met verdachte Onnes. Wel heeft men getracht hem telefonisch te bereiken. De president vraagt dan aan getuige of er tusschen hem en Johanknegt is afgesproken, waar het goed moest worden gevonden. Getuige (opgewonden)„Dat is een strik vraag". President: „Het is ongepast, dat u dat tegen mij zegt. Dit is geen strikvraag, maar een ge wone vraag". Getuige: „Ik vind het ongepast, dat u der gelijke vragen doet!" President: „Ik vraag u of het goed er is neer gelegd". Getuige: „Als iets ergens wordt gevonden, is het er eerst neergelegd". President: „Hebt u, toen u zooveel kwaads over Koning hoorde, niets tegen hem onder nomen?" Getuige; „Neen,, niets". President: „Was dat uw plicht niet ge weest?" Getuige: „Ik vreesde de zaak te verprutsen". De president brengt dan de vischkwestie ter sprake. „Bent u wel eens op Nijenrode gaan vis schen?" Getuige (opgewonden)„Ik ben een specia list in het bot vangen; dat doe ik nu hier. Maar bij Onnes heb ik nooit gevischt". Wanneer de Officier den getuige er op merkzaam op maakt, dat zijn verklaringen later uitvoeriger werden en op enkele pun- t enafweken, beheerscht deze zich niet lan gerHij slaat met beide vuisten op het hekje en roept verwarde brokstukken van zinnen tegen den Officier. Hij besluit zijn geschreeuw met „dank U". De Officier maant hem aan kalm te blijven. De debatten wor den weer ietwat verward- De verdediger van den detective J., Mr. Kokosky, die, wettelijk gesproken, niet in de zaal aanwezig is, kan zich niet langer inhouden en mengt zich in 't debat. Verd. O. van Nijenrode roept hem toe stil te zijn. Mr. Kappeyne: „Meneer Kokosky heeft hier niets te zeggen" Getuige: „Ik ontken dat pertinent, perti nent President: „Ja, maar hebt u gezien, dat het werd neergelegd?" Het is weer een verwarrend oogenblik De President sust de zaak en de Officier stelt weer eenige vragen, speciaal betreffende de houding van verd, gedurende het politie onderzoek. De Officier verwijt getuige, dat hij den bij K. in beslag genomen wissel heeft afgestaan aan J. en niet aan zijn superieuren. Getuige van C. beroept zich op de aanbe veling die Johanknegt toonde en die ge- teekend was door tien commissarissen van politie te Amsterdam. Pas te twee uur besluit de President te pau zeeren, doch niet voor er nog een klein inci dent is geweest tusschen van C. en den Of ficier. 1 Van C. roept 'uit als wordt voorgesteld zijn vrouw als getuige op te roepen tiDat is een schandaal, dat zal ik nooit toelaten dat zij voor ditcollegezal verschij.' nen. Niet óm het college, maar om het gajes dat in deze zaak betrokken is. M'n vrouw acht ik te hoog om hier te verschijnen. En dan word ik bedreigd met vervolging wegens meineedmaar laat ik me beheerschen.' Dank u". De President wijst hem scherp terecht' Gaat u nu maar heen, ik wil uw gezicht niet meer zien. Get.: „Als ik anders ben opgetreden, dan ik als politieman had moeten doen, dan heb ben u, meneer de President en u meneer de Officier, me daartoe genoodzaakt. Dank u". Pres.: ,,'t Is heelemaal niet waar". Getuige verdwijnt uit de zaal. Te drie uur wordt de zitting hervat. Na de pauze. Na heropening der zitting komt de tweede Utrechtsche rechercheur B. voor het hekje. Hij maakt een kalmeren indruk dan zijn col lega en hij schreeuwt ook minder luid. Zijn verklaringen komen over het alge meen nauwkeurig overeen met die van zijn collega van C. Met dezen getuige wordt ook de vraag ter sprake gebracht of de detective J. in het in structiegebouw contact met zijn secretaresse heeft gehad. Get. B. komt met hetzelfde verhaal als van C. J. viel flauw, juffr. N. steunde hem en bracht hem naar het fonteintje, waar ze zijn hoofd bette Trouwens, aldus van B., J. had altijd van dergelijke trucs. Als hij ergens binnen wilde, viel hij voor de deur flauw, zijn assistente belde dan aan en verzocht om hulpzoo had hij nog veel meer slimmigheidjes! J. die zijn verklaringen met aandacht volgt, grinnikt zacht, hij is zichtbaar verheugd over dit diploma van deteetivenslimheid hem door de Utrechtsche recherche uitgereikt. Het onderzoek wordt geschorst tot Zater dag a.s. te 10 uur. De beide rechercheur, J. juffrouw N. zullen dan worden gehoord. DE BESPREKINGEN MET ENGELAND WAARSCHIJNLIJK NOG IN DEZE MAAND. De onderhandelingen tusschen de Neder- landsche en Engelsche regeering inzake de regeling van de handelsbetrekkingen tusschen beide landen zullen waarschijnlijk tegen het einde dezer maand te Londen een aanvang nemen VELSEN ARBEIDSONGEVAL. Donderdagmorgen had de gehuwde arbei der A. v. d. P. werkzaam aan de papier fabriek, wonende te IJmuiden-Oost, het on geluk met een zijner handen tusschen een machinedel te komen. Met ontvelde en gekenusde vingers werd hij naar het St. Antonius Ziekenhuis ge bracht vor verdere behandeling. VOETBAL. A.s. Zaterdagmiddag speelt V.G.S. I een vriendschappelijken wedstrijd tegen Cen trale I. Aanvang half vier, terrein Van. Gelders Sportpark AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 6 APRIL Bioscoop de Pont: „Tyfoon", 8 uur. ZATERDAG 7 APRIL Bioscoop de Pont: „Tyfoon", 8 uur. Concordia: Varia voor de Ned, Blinden bond. Cycloop: IJmuider Reddingsbrigade. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 6 APRIL Gem. Concertzaal: Uitvoering RK. Orato* riumvereeniging. „Le délugö" en „l'Enfant prodigue". 8.15 uur. Stadsschouwburg: Rotterd. Hofstad Too- neel. „Sheppey" 8.15 uur. Palace: „Mijn Leopold" met wijlen Max Adalbert. Op het tooneel: Terry O'Shea and Joan. 2.30, 7 en 9-15 uur. Rembrandt Theater: „De Koning der Wil dernis" met in de hoofdrol den Olympischen zwemkampioen Buster, Crabbe. Medewerking van den beroemden violist Prof. Frijdberg. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „S. O. S- IJsberg", gepro longeerd. 2.30 en 8.15 uur. ZATERDAG 7 APRIL Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Kinder- matinée Hermas Poppenkast en Prof. Anto- nini. 2.30 uur. Stadsschouwburg: „Vorstelijke Emigran ten", 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. SCHEEP VA ARTBERICHT EN HOLLAND-AMERIKA LIJN. Bëemsterdijk Rotterdam n. New-Orleans 4 (v.m.) te Vera Cruz. Lochmonar, Rotterdam n. Vancouver 4 (v.m.) van Cristobal. Blommersdijk 5 van New-York te Rotterdam. Drechtdijk, Vancouver n. Rotterdam 5 (2 n.m. van Liverpool. HALCYON LIJN. Stad Zaltbommel 5 v. Rott. n. Gaglari. Stad Amsterdam 5 van Vlaardingen naar Oxelosund. Stad Zaandam, Susa n. Londen p. 3 Gi braltar HOLLAND—AFRIKALIJN. Randfontein 5 v. Hamburg te Amsterdam. Heemskerk 5 April van Beira te Rotterdam. Nieuwkerk (uitreis) 5 April van Durban. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (uitreis) 3 April van Bordeaux. Maaskerk (thuisreis) 3 April van Takoradi. IJstroom 4 van Hamburg naar Amsterdam HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (thuisreis) 4 April van Dairen. Waalkerk (thuisreis) 4 n.m. van Genua, gerooskerk .(uitreis) 5 April te Genua, HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (thuisreis) 5 April van Melbourne. Hoogkerk (uitr.) pass. 4 April Gibraltar. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagteekrk (thuisreis) 5 April van Melbourne. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tj megara 3 van Hongkong naar Manilla. Tjisaroea 4 van van Shanghai naar Japan. Tjisalak 3 te Batavia. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland 4 van Amsterdam naar Hamburg. Zeelandia 4 van Adam n. Buenos-Ayres. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Aurora 5 van Venetië te Triest. Bodegraven 4 van Hamburg n. Antwerpen. Ceres 4 van Salonika naar Kiuluk. Cottica, Paramaribo n. Amsterdam 4 (6 n.m.) van Lissabon. Crijnssen 4 van Barbados naar Amsterdam, Deucalion 4 van Ceuta naar Tarragona. Fauna 4 van Tarragona te Alicante. Hermes 5 van Bourgas te Amsterdam- Hercules 4 van Piraeus naar Volo. Mars, Valencia n. Amsterdam p. 4 Finisterre. Merope 5 van Valencia te Rotterdam. Orpheus, Stettin n. Amsterdam p. 5 (3 v.m.) Brunsbuttel. Simon Bolivar, Barbados n. Amsterdam 5 (10 VJn.) van Havre, 6 .(9.10 v.m.), verwacht. Alkmaar, Chili naar Amsterdam 3 van Callao. Juno van Amsterdam naar Rotterdam. Amazone 5 van Amsterda mnaar Rotterdam. Venus 5 van Hamburg te Amsterdam. Ganymedes, Varna n. Amstm. p. 5 Gibraltar. Bennekom Chili n. A'dam 7 (n.m.) te Liverp. verwacht. Pluto 5 v. Amsterd. te Gothenburg. Berenice 5 v. Gdynia, te Stettin. Calypso 5 van Napels te Burriana. Orion 5 v. Jaffa te Gandia. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zeelandia (uitr.) 5 v.m. v. Boulogne. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Slamat 5 van Rotterdam te Batavia. Kota Pinang (thuisr.) p. 4 (9 v.m.) Pt. de Galle Palembang (thuisreis) p. 4 (6 v.m.) Perim. Dempo (uitreis) 5 (7 v.m.) te Marseille. ROTTERDAMZUID-AMERIKA LIJN. Alchiba (thuisr.) 3 (8.4 n.m.) 230 mijn Z.Z.W. van Land's End. Alwaki 5 April van Hamburg naar Rotterdam. Alcyone 4 van Rotterdam te Beunos-Ayres. STOOMVAART-MIJ NEDERLAND. Tabinta 5 van Amsterdam te Hamburg. Tawali (uitr.) 5 v. Djeddah. Marnix v. St. Aldegonde (thuisr. 5 te Suez. STOOMVAART MIJ OCEAAN. City of Bath, Dairen n. Rott. te Suez, Eurybates Batavia n. Rott. vertr. 6 v. A'dam. City of Christchurch, Japan n. Rotterdam 4 April van Penang. City of Lille 4 van Rotterdam te Osake. City of Khartoum, Dairen n. Rott. via Ldn. en Havre 4 (8.28 v.m.) 170 mijl Z.W. Land's E. Polyphemus, Amst. n. Batavia p. 4 Gibraltar. Deucalion, Japan n. Rott. vertr. 7 v. Londen. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Silverpalm, Calc. n. Vancouver 4 v. Macassar. Silverbeach. Calc. n. Vancouver 3 te Singap. Russisch schip te New-York. Dezer dagen is het met stukgoed beladen Russisch motorschip „Kim" met eene lading stukgoed van Odessa te New-York aangeko men. Dit is het eerste schip van de nieuwe lijn welke de Sowjet-regeerïng tusschen de Zwarte Zeehavens en de Vereenig-"#? Staten geopend heeft en tegelijkertijd het eerste Russische schip, dat na den oorlog in een Amerikaansche haven was binnengekomen. Men had ginds de Sowjetvlag nog niet in deze haven zien wapperen. Bergingspogingen. De Italiaansche bergingsboot Artiglio, welke bekendheid verwierf door de berging van de goudlading uit het stoomschip Egypt, zal nu eene poging wagen aan de Iersche kust te zoeken naar het wrak van het tot zinken ge brachte stoomschip Lusitania. Als het gelukt- - dit wrak te vinden zal de buit ook goed wor den. Alleen aan particuliere bezittingen moe ten ongeveer voor 25000 P.st. aan juweelen in het schip aanwezig zijn. AANGEKOMEN. 5 April: Hermes s.s. Antwerpen. Muansa s.s. La Plata. Fair Head ss. Antwerpen. Hontestroom s.s. Londen. Audachty s.s. Huil. Bowling s.s. Leith. Winsum s.s. Sfax. Gateshead s.s. Newcastle. Cap. Prieur .s. Casablanca. Mersey s.s. Goole. Escaut m.s. Rotterdam. Venus s.s. Hamburg. Astarte s.s. Bremen. Randfontein s.s. Hamburg. VERTROKKEN. 5 April: Woensdrecht m.s. Oonstanza Else H. Stlnes 15 s.s. Emden. Oise m.s. Parijs. Vaga s.s. Rotterdam. Ootmarsum s.s. Rotterdam. Mar Rojo s.s. Newcastle. Juno s.s. Rotterdam. Amazone ss. Rotterdam. Vesta (Duitsch) s.s. Rotterdam, Kitüwake s^. Livergool,

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6