VlSSCHIRU INI ScHEEPVAARTBERKHTEN DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: VELSEN BURGERLIJKE STAND Jaarverslag der Reedersvereeniging. BEVERWIJK STATEN-CENERAAL. Schip Amsterdam Als ter Antiochia Aagot Achilles Alkmaar Aurora - inekom Barneveld gri'tsum Boskoop Bodegraven Berenice Cottica Ceres Cordillera Calypso Crijnssen Circé puivendrecht. gemland Fanny Hoegh Fauna Gera Ganymedes Gaasterkerk Gelria Hagen Heidelberg. Iserlohn j. P. Coen Kaaparen Luneburg Laurent Meeus Merope M. v. St. Aldegonde Mars Mont-ferland Melampus Martha Halm Maaskerk Mar Caspio Naumburg Neumark Nestlea Ouderkerk Orania Orion Orpheus Peisander Phrontis Poseidon Poelau Tello Pres. Francqui Perseus Queensbury Randfontein Runmarö 'fialiand Simon Bolivar Simaloer 'Sund Tr.ave Tanimbar Trier Tajandoen Trajanus Troilus Teima Vrijheid Waalkerk Willesden Westplein IJstroom Vancouver Japan West-Indië Buenos Aires West-Indië Chili Midd. Zee Chili Chili Buenos Aires Chili Duinkerken Kopenhagen West-Indië Bourgas West-Indië Napels West Indië Caen (v. Umuiden) Constantza West Afrika Port Arthur Triest 5 April 20 April Ned. Indië Bourgas Japan Buenos-Aires 8 April 13 April 25 Mei 5 April Mexico Ned.-Indië. 13 Aoril 25 Mei West-Indië 19 April Ned.-Indië 15 April Takoradi 13 April Ned.-Indië Batoum 10 Mei 7 April Barcelona Ned. Indië Catania Buenos-Aires Batavia Danzig West-Afrika Bilbao (v. IJmuiden) 8 April 8 April 12 Mei 5 April Ned.-Indië Ned. Indië West-Afrika 17 April 20 April Japan Buenos Aires Alexandrië Kopenhagen 20 Mei 14 April 25 April 6 April Batavia Ned.-Indië Pto. Barrios Ned.-Indië Tuapse Kopenhagen 14 April 3 Mei 7 April 27 April 5 April B. Aires 20 April Hamburg Oxelösund v. IJmuiden 5 April heden Buenos Aires West-Indië Ned.-Indië Kopenhagen '6 April 6 April 5 April Japan Ned.-Indië Japan Ned.-Indië Alexandrie Batavia Londen 14 April 15 April 26 April 18 April 15 April 26 April heden Londen heden Japan. Moulmein Buenos Aires 20 April 15 April 30 April West Afrika 3 April 27 April heden 10 April 8 April 30 April 22 April Laatste bericht 29 Maart te Immingham. 31 Maart van Belawan. 24 Maart van Port au Prince in lading 2 April van Trinidad, 3 April van Callao. 5 April te Triëst. 21 Maart van Curagao. 1 April van Cristobal. 29 Maart van Necochea. 30 Maart van Valparaiso, 4 April van Hamburg. 4 April van Danzig. 4 April van Lissabon, 4 April van Salonika. 2 April van Pt. Limon. 2 April vertrokken. 4 April van Barbados. 4 April vertrokken. in lading 1 April te Kotonou. 15 Maart vertrokken 4 April te Alicante, 3 April van Gibraltar. 3 April van Algiers. 4 April van D air en. 31 Maart vertrokken. 24 Maart van Pto. Barrios 1 April van Macassar. 1 April van Port of Spain. 4 April van Port Said. 1 April vertrokken. 31 Maart van Padang. pass. 1 April Gibraltar. 5 Maart te Rotterdam, pass. 2 April Perim. pass. 4 April Finisterre. in lading, in lading in lading. 3 April van Takoradi. in lading. 1 April van Pt. Sudan, pass. 31 Maart Perim. 26 Maart van Sierra Leone 1 April van Shanghai, pass. 1 April Fern, Noronha 29 Maart van Jaffa, pass. 5 April Brunsbuttel. 3 April van Pt. Said. 2 April van Colombo. 17 Maart vertrokken 2 April van Colombo. 31 Maart van Gibraltar, in lading. 18 Maart vertrokken 4 April vertrokken. 31 Maart vertrokken. 1 April van Las Palmas. 5 April van Havre. 1 April van Padang. 31 Maart vertrokken 6 April te Marseille. 3 April van Genua. 29 Maart van Colombo. 1 April van Port Said. 2 April van Savona. 30 Maart van Sabang. 4 April uitgeklaard. 4 April uitgeklaard. 6 April van Genua. 17 Maart van Bassein 4 April van Polonio. 4 April van Hamburg. In beslag genomen. De Deensche motorkotter H 890 Neptun is door den dienst der invoerrechten in beslag genomen omdat het schip onlangs betrokken zou zij.n bij een smokkelzaak in de Oostzee. De tegenwoordige bemanning is evenwel vrijge laten omdat zij destijds niet aan boord van het schip dienst deed. Verzet tegen scholmaat. Onder de Deensche visschers is groote ont stemming ontstaan door de jongste circulaire van den betrokken minister betreffende den minimum-maat van de aan te voeren schollen. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1—0.72. Griet per 50 K.G. f 32—f 15. Tongen per K.G. f 1.35- n Miridplsphnl npv ^fl W C -0.75. f 16—13. Tongen per k.g. i i.3ö—u.'ü Middelschol per 50 K.G. f Zetschol per 50 K.G. f 20. Kleine schol per 50 K.G. f 142.50. Bot per 50 K.G. f 0.40—0.30. Schar per 50 K.G. f 2.100.60. Kabeljauw per 125 K.G. f 40. Wijting per 50 K.G. f 3.20—f 1.60. BESOMMINGEN Tr awlers Reiger IJM. 106 60 manden f1190 Beugers; VL. 3 f560; VL. 80 f910. Loggers: KW 96 f310; KW 167 f530; KW 39 f1200. HET ONGELUK OP DEN OVERWEG TE DRIEHUIS DS. KOSSEN OVERLEDEN. De verwonding door ds. Kossen bij het hem op den overweg te Driehuis overkomen on geval blijken zeer ernstig te zijn geweest. De bejaarde emeritus-predikant is des nacht in het Antonius Ziekenhuis aan de gevolgen overleden Ds. Kossen was 69 jaar oud en woonde sinds ruim een jaar te Driehuis, waar hij zich in middels veler achting had verworven. In 1891 aanvaardde Ds. Kossen het ambt van predikant bij de Doopsgezinde Gemeente te Den Helder. Hier bleef hij tot 1895, toen bij naar Den Haag vertrok. In 1898; werd hij. naar Akkrum beroepen en in 1913 naar Bols- ward, waar hem nog slechts eenige jaren geleden het emeritaat werd verleend. De overledene genoot in de gemeenten waar hij het ambt van predikant vervulde aller hoogachting. De teraardebestelling zal plaats vinden op de Biezen a.s. Zaterdagmiddag half twee. Inzake het ongeval Ds. Kossen overkomen vernemen we van een ooggetuige nog het volgende: „Ds. Kossen had zijn zoontje reeds vooruit gestuurd om een kaartje te nemen, daar hij schijnbaar bevreesd was anders den trein in het geheel niet te zullen halen. Toen hij bij den overweg kwam, vond hij de boomen reeds gesloten. Geagiteerd liep hij heen en weer en kwam zelfs, zonder er een boodschap te hebben nog even voor het loketje staan. Toen de trein uit IJmuiden, met welken de dame, die Ds. Kossen bij zich had, naar Amsterdm zou reizen, ternauwer nood gepasseerd was, tilde hij gehaast den eersten spoorboom op, om teinede den trein die aan den overkant van de spoorbaan stopte, toch nog te kunnen halen. Ds. Kossen had er geen erg in, dat tegelijkertija de snel trein uit de richting Haarlem naderde. Ge woonlijk passeert deze trein vóór den IJmüi- der trein den overweg, doch thans was dit niet het geval. De halte-chef Bakker, die tevens de boomen bedient, zag het gevaar, waarin Ds. Kossen zijn zoontje en de dame, die eveneens aan stalten maakte de onveilige spoorbaan over te steken, verkeedren en mede door het feit, dat hij er als het ware een voorgevoel van had, zooals hij later verklaarde, dat de ge haastheid van Ds. Kossen nie goed zou af- loopen, kwam hij nog juist bijtijds om Ds. Kossen vast te grijpen, waardoor deze wel door den trein werd aangereden, maar niet overreden werd en mogelijk het zoontje voor een ernstig ongeluk werd behoed. Tot zoover de ooggetuige. Echter heeft Bakker's kranig ingrijpen niet mogen baten. Nadat het slachtoffer per ziekenauto naar het St. Antonius Ziekenhuis was vervoerd, bleek al spoedig, dat de dood er mee gemoeid was. Ds. Kossen is nog even bij kennis geweest, heeft zijn vrouw nog her kend en heeft nog even naar zijn zoontje gevraagd, maar toen deden de ernstige her senschudding, de zware schouderfractuur enz. hun werk: Ds. Kossen, de bijna 69-jarige doopsgezinde predikant was niet meer. EEN TYFOON IN DE PONT. Natuurlijk op het witte doek. Taifun (Tyfoon) is de naam van een wervelstorm en ook de titel van de film, die van a.s, Vrijdag af dn de Bioscoop de Pont wordt vertoond. Een der hoofdrollen wordt vervuld door Liani Haid. De schrijver M. Lengyel schonk dezen naam aan het tooneelstuk, waaraan deze film ont leend werd, omdat hij een overeenkomst meende te zien in dezen vernietigenden storm en het karakter van den Japanner, die zeer lang zijn gelijkmoedigheid kan bewaren om dan plotseling in een razende woede uit te barsten. Inkijinoff, die met een slag 'beroemd werd door zijn rol in „Storm over Azië" speelt ook in deze film de voornaamste rol. Een rassen conflict ligt aan deze film ten grondslag. Het gaat hier om het onderscheid tusschen het blanke ras, vertegenwoordigd door de mooie Helene Laroche en het Japansche ras ver tegenwoordigd door Dr. Tokoramo, een Ja- pansch geleerde, die op de Parijsche actrice verliefd wordt. Tokoramo begaat een moord en dan komt het Japansche sentiment in de geschiedenis en beleeft de toeschouwer menig spannend moment. VOETBAL SCHOOLWEDSTRIJDEN TE VELSEN. De belangstelling voor de wedstrijden op het Stormvogelsterrein was Donderdag zoo mogelijk nog weer grooter dan op de vorige dagen. Ook nu kregen de bezoekers weer waar voor hun „geld", want er werden veel goals gescoord en twee wedstrijden moesten door penalties worden beslist. In afdeeling D behaalde het flinke U.L.O.- elftal met 32 het kampioenschap. We wen- schen aanvoerder Pietje Kraak den aardigen, kranigen doelman, en zijn mannen van harte geluk met dit succes. In de verliezersronde dezer afdeeling won M.U.L.O. 2 uit Beverwijk met niet minder dan 112 den eindstrijd. In afdeeling E is de finale bereikt door de twee clubs, van wie we zulks verwacht had den: School J en de Insingerschool. Laatst genoemde school bereikte dit resultaat pas na het nemen van penalties. De uitslagen van Donderdag waren* Afdeeling D. Eindstrijd (winnaars) U. L. O. (IJm.-O.)— Nijverheidsschool (Um.-O.) 3-2 U. L. O. kampioen. Eindstrijd (verliezers.) H. B. S. 5 (Velsen)— M. U. L. O. 2 (Beverwijk) 211 Afdeeling E. Halve eindstrijd (winnaars). School K (IJm.-O.School J (IJm.) 1—3 Insingerschool (IJm.. P. Vermeulenschool (IJm.-O.) 11 Insingerschool wint. Halve eindstrijd (verliezers). School D I (IJm.-O.)—School A (IJm.) 7—3 School C (IJm.)School 3 (Beverwijk) 11 School 3 wint. Heden worden gespeeld: Eindstrijd (verliezers.) School D I (IJ.-O.)— School 3 (Beverwijk) 23 Eindstrijd (winnaars) School J (IJm.)Insingerschool (IJm.) 34 meldt: Hoogste barameterstand 768.3 m.M. Haparanda en Stensele. Laagste barameterstand 749.6 m.M. La Coruna. en voorspelt: Zwakken tot matigen Oostelijken tot Zui delijken wind. Licht tot half bewolkt. Waar schijnlijk droog weer. Weinig veradering in temperatuur met kans op lichte nachtvorst. Barometer Stand van hedenmorgen 9 uur 753 m.M. Neiging: Stilstand. Thermometer Hoogste gisteren 50 F. Laagste heden nacht 39 F. Hoogste heden 44 F. OPGAAF: MAGAZIJN 't BRILLENHUIS. Kanaalstraat 83 IJmuiden HOOG WATER TE UMUIDEN. Zaterdag v.m. 8.15 uur; .m. 9.uur. Zondag v.m. 9.39 uur; n.m. 10.35 uur. Maandag v.m. 11.23 uur; n.m. uur. HAARLEM, 5 April. Ondertrouwd 4 April: M. P. Zwaaneveld en P. Westenburger; J. Hoppenbrouwer en W. A. Ebli; C. Delforge en A. S. Roest; A. v. d. Meer en Z. Boer; J. M. Gijselaar en M. C. de Vries; B. J. M. Walker en C. A. W. van Spanje; G. van Raaphorst en A. J. M. v. d. Hoven; C, d. Laan en T. Brugts; J. van Riet en A. P. Brands; J. Zandbergen en A. van 't Veld; H. Verdonkschot en H. C. J. v. d. Veldt; M. L. Jansen en C. H. Jonker; J. Zeegers en T. Le- naarts; S. Harren en A. Dil; G. J. Govers en C. Vork; T. Bouwer en W. Moedt; D. J. van Wilsum en A. C. Cinqualbre; P. van Loon en J. Kenselaar; B. Meinders en C. M. Bergman; Getrouwd: 4 April: G. A. Bout en J. A. P. Doezie; S. van Kouteren en H. M. Geeven; P. J. van Kipshagen en C. W. Weseldijk; W. A. Bakker en A. M. A. van Soest; J. P. van Kes- sel en H. M. Hartman; J. M. de Groot en A. L. Bulters; H. J. M, de Graaff en M. M. Stam: J. Smit en E. M. Sminia; W. P. Warmer en E. van Scherpenzeel; J. W. A. Burggraaf en M. O. Börner; J. Kramer en Q. C. M. van Egmond; P. J. A. Goemans en J. H. Borg- houts; J. Akerboom en A. A. Romijn; J, Mul der en H ^Steenbergen; G. J. J. van Meeuwen en S. H. M. J. C. Brantjes. Bevallen 31 Maart: M. E. HartmanSnoeks, d.; 4 April:H. J. BootsWeidema, z.;- A. H. van Huizenvan Gastelen, d. Overleden 3 April:. A. M. Baltus, 61 j., Rijks straatweg, IJMUIDEN. Weinig bemoedigende resultaten der trawlvisscherij. Cewenschte daling van de prijs van het ijs bleef uit. Wij ontvingen het jaarverslag over 1933 yan de Vereeniging van Reeders van Vis- schersvaartuigen alhier, dat wederom tal van belangrijke en interessante gegevens bevat aangaande uitkomsten van het visscherijbe drijf. Uit het verslag Mij kt, dat tijdens de sta king begin 1933 de nog niet bij de vereeniging aangesloten reederijen zich alle hebben aan gesloten. Op 31 December 1933 was echter van de nieuw opgerichte ondernemingen één reederij met één schip nog niet bij 'de Ree dersvereeniging aangesloten. Melding wordt gemaakt, dat de Reedersver eeniging in 1933 25 jaar bestond. Het bestuur heeft gemeend hierop niet de aandacht te moeten vestigen en dezen dag onopgemerkt voorbij te moeten laten gaan, in verband met de tijdsomstandigheden. Wij ontleenen aan het verslag nog het vol gende: Kolenvoorziening. De kolenvoorziening over 1933 geeft geen aanleiding tot het maken van opmerkingen. Evenmin zijn opmerkingen te maken omtrent de kwaliteit der geleverde kolen. De kolen, die 2 Januari 1933 f 9.25 vrij in de bunkers kostte, kostten 4 September 1933 f 8.75 per ton, welke prijs 1 Januari 1934 werd teruggebracht tot f 8.50. Deze prijzen zijn be rekend voor levering over de bunkerinrich- t.ing; voor handwerk was de prijs f 0.25 per ton hooger. IJsvoorziening. De voorziening van de vloot met ijs heeft ook in den loop van het jaar 1933 niet te wenschen over gelaten. Ofschoon in 1933 een kleine prijsverlaging voor de levering van ijs is verkregen, werd toch nog niet het ge- wenschte resultaat bereikt, dat ook de ijs- prijzen, zoo goed als de prijzen van vele an dere visscherijbenoodigdheden zich zouden aanpassen aan de gewijzigde omstandighe den. De prijs bleef zich om en nabij f 10 per ton bewegen. Herstelinrichtingen. De ter plaatse 'gevestigde bedrijven, die zich bezig houden met het onderhoud van en de herstelling aan de vloot hebben naar behooren in de behoefte voorzien. Ofschoon meerdere visscherij-ondernemin gen bun werkplaatsen hadden gesloten, kon den de overige niet alleen op tijd alle ge vraagde werkzaamheden verrichten, maar ondervonden bovendien nog in hooge mate de nadeelige gevolgen van de werkschaarsch- te. Zelfs al zouden alle opgelegde schepen weer in de vaart worden gebracht, dan zou den nog de in bedrijf zijnde Tverstelplaatsen ruimschoots in staat zijn in de behoefte te voorzien. Sterkte der vloot. Volgens een in het verslag opgenomen staatje was de sterkte der vloot in 1933: 189 stoomtrawlers en 4 motorlo'ggers, waarvan 101 stoomtrawlers en 1 motorlog-ger in het geheel niet aan de uitoefening van de vis scherij hebben deelgenomen. Het grootste aantal schepen (stoomtrawlers) dat gelijk tijdig in de vaart was bedroeg 89 (begin No vember 1933), welk getal geleidelijk weder afnam en het laagste punt bereikte met 60 stoomtrawlers op 16 December 1933. Op 31 December 1933 was dit aantal weer gestegen tot 68. Harïngvïsscherij (zout). Aan de haringvisscherij namen deel 2 motorloggers die in totaal 24 reizen maakten. De bedrijfsresultaten worden verre van gun stig genoemd. Met het oog op -de algemeene belangen werd de teelt 5 December gesloten en mocht na dien tij d geen pekelharing meer worden aangevoerd. Haring-visscherij (versch). Aan de haringtrawlvisseherij namen 6 (v. j. 7) stoomtrawlers deel, die 28 (v. j. 15) reizen maakten. Door 18 (v. j. 48) Duitsche en 1 Franse he trawler werd resp. 771.690 K.G. (v.j. 2.522.571 K.G.) en 61.675 K.G. versche haring aangevoerd. De Duitsehe aanvoeren zijn der halve tot ongeveer 2/7 van -het vorig jaar te- ruggeloopen. Snurrevaadvisscherij. In het jaar 1933 is de snurrevaadvisscherij in het geheel niet uitgeoefend door schepen, toebehoorende aan leden van de vereeniging. In het vorig jaarverslag -werd er op gewezen, dat op het einde van dat jaar een begin was gemaakt met de snurrevaadvisscherij door kustvisschers. In 1933 heeft deze visscherij zich uitgebreid, echter zijn de verkregen re sultaten niet aanmoedigend. Trawlvisscherij. Aan de mo tertra wl visscherij namen 3 (v. j. 3) motorloggers deel, die 52 reizen maakten. Stoomtrawlvisscherij (Noordzee). Wanneer enkele opmerkingen zouden moe ten worden gemaakt ten aanzien van de sta tistische gegevens, betreffende de uitoefe ning van de Noordzee-trawlvisscherij, dan zou in die gegevens eigenlijk een splitsing moeten worden aangebracht en de cijfers van het tweede halfjaar afzonderlijk bezien worden, daar ten gevolge van de staking de totaal-eijfers van het geheele jaar geen basis van vergelijking opleveren bij de voorgaande jaren, zoo lezen we verder. In het algemeen genomen mag, voor wat het tweede halfjaar betreft, worden gecon stateerd, dat de intensiteit, waarmede hét bedrijf is uitgeoefend, vrijwel overeenkomt met die van het tweede halfjaar 1932. Rekent men, dat van de cijfers over 1933 moeten afgetrokken worden de betrekkelijk weinige reizen, doe in;-het eergte half jaar- zijn gemaakt, dan blijkt, dat voor het tweede half jaar vrijwel 50 pet. overblijft van de cijfers van het voorgaande jaar. Er mag derhalve in geen enkel opzicht de gevolgtrekking worden gemaakt, als zouden de omstandigheden eenigszins gunstiger zijn geworden. Vrijwel is de toestand stationnair gebleven, eer minder dan hooger. Reeds in het vorig jaarverslag wees het bestuur er op. dat menige reederij in dat jaar is blijven visschen boven vermogen en dat zelfde moet ook van het jaar 1933 worden geconstateerd. Uit den aard der zaak heeft menige ree derij gehoopt, dat na de groote staking er eenige opleving in -het bedrijf zou komen, maar dat deze hoop niet goed gefundeerd was blijkt wel uit het feit, hiervoren reeds gemeld, dat het getal varende schepen op 16 December reeds weder tot 60 was geslonken. Dat het daarna weder is opgeloopen tot 68 op 31 December kan gevoegelijk worden toe geschreven aan de verwachting, die werd ge koesterd van de con-tingenteering van vreem den invoer in ons land. -Ook omtrent de resultaten- valt niets be moedigends mede te deelen. Mogen verhoudingsgewijs de groote booten beter resultaten hebben verkregen dan de kustbooten, alles te zamen genomen was, ook bij deze beperkte uitoefening van het bedrijf, nog geen loonend bedrijf te verkrijgen. Op de belangwekkende beschouwingen, die i-n liet verslag zijn opgenomen, komen wij nog nader terug. PROPAGANDA-AVOND I. O. G. T. In de Witte Bioscoop hielden de beide plaat selijke* loges der I.O.G.T. een propaganda- avond, die door ca. 200 personen was bezocht. De heer H. Blok opende de bijeenkomst met een kort woord van welkom. Nadat twee komische films waren gedraaid, n.l. „Een benauwd oogenblik" en „De aanhou der wint" kreeg de heer J. Vermeulen, groot secretaris der I.O.G.T. het woord voor het geven van een korte uiteenzetting van den in houd van de film. Bracht de Zweedsche film niet anders dan werk der Zweedsche tempe lieren, deze film brengt slechts Hollandseh werk van Hollandsche tempelieren. Het is een voudige beeldenreeks zonder dik opgelegde kunst, doch een film die suggestief het goede van het werk der tempelieren weergeeft. De film werd gemaakt voor de onthulling der Van Reesbank en de Internationale zitting, welke dit jaar in den Haag gehouden werd. In de Ridderzaal mocht wegens brandgevaar niet gefilmd worden maar konden eenige scènes dei- Internationale zitting worden opgenomen, o.a. de groet der Tempelieren jeugd aan de Intern. Tempelieren. Na de duidelijke uiteenzetting werd de film „de Wereld in ons Arbeidsveld" afgedraaid, met begeleiding van het zingen van tempelie renliederen. De heer Blok sloot met een woord van opwekking. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Vrijdag, 6 April 1934, radio-telegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen Radio: Baloeran, Costa Rica, Cottica, Dempo, Flan- dria, Gelria, Joh. van Oldenbarnevelt, J. P. Coen, Klipfontein, Kota Agoeng, Kota Pinang, Marnix van St. Aldegonde, Orania, Poelan Laut, Poelau Tello, Statedam, Stuyvesant, Venezuela, Volendam, Zeelandia. Behalve bovengenoemde passagiersschepen, zijn de meeste Nederlandsche vrachtschepen eveneens via Scheveningen Radio te bereiken. TENTOONSTELLING VAN ZONDAGS SCHOOLWERK. Woensdag en Donderdag werd in het Kerk gebouw der Vereen, van Vrijz. Hervormden aan de Noorder Parklaan een tentoonstelling gehouden van de werkstukken vervaardigd door de leerlingen van de Zondagsschool. Een groot aantal werkstukken waren ter bezichti ging gesteld. De kinderen hadden groote pla ten bewerkt en uit alle deze werkstukken- ten gekleurd, teekeningen gemaakt en kaar- bleek, dat de jeugd haar tijd op de lesuren goed had weten te besteden. De expositie mocht zich vooral van de zijde der ouders jn een groote belangstelling ver heugen. De damesleden-krans had eveneens een gedeelte van haar werkstukken ingezon den (welke werden verkocht ten bate van de kerk- en armenkas. Donderdagmiddag' werd de tentoonstelling, die een propaganda was voor het Zondags- schoolwerk, gesloten. PROEFRIT VAN DEN DIESELTREIN. Heden, Vrijdagmiddag, zal een van de nieuwe Dieseltreinstellen een proefrit maken op het traject HaaijlemAlkmaar, over Uit geest. De trein zal om 14.39 uit Velsen ver trekken en om 15.36 de terugreis uit Uitgeest beginnen. De trein zal te Beverwijk niet stoppen. EERSTE KAMER EEN OPENBARE VERGADERING VAN VIER MINUTEN. 5 April. De Eerste Kamer kwam te half 9 in een van haar bekende korte openbare vergade ringen bijeen. Daarin werd mededeeling gedaan van het aanbieden van het Adres van Rouwbeklag aan H.M. de Koningin. Besloten werd direct een vijftal ontwerpen in de af deelingen te onderzoeken-, w.o. de Be grooting van het Zuiderzeefonds en de tech nische herziening van het tarief der Inkom stenbelasting. Ook Vrijdag worden vele wetsontwerpen in de afdeelingen onderzocht. De wijziging der Woningwet werd echter voorloopig van deze lijst afgevoerd. De geheele openbare verga-dering vorderde zeker wel vier minuten. En toen was het echt -uit, -j. l

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 7