In huurkoop Radio Moors LUCHTVAART-CENEESKUNDE. Vraagt I H radio-procrammaH DE KAMPEERDERS let Gasbedrijf der Gemeente Velsen binnenland Dé keuringen. Het mag als bekend worden verondersteld, dat de toegangsweg tot de practische beoefe ning van de luchtvaart'loopt door het vlieg- medisch laboratorium; of men nu vlieger, marconisti of werktuigkundige aan boord van onze groote verkeersvliegtuigen wil worden dat a lies.,is slechts mogelijk wanneer de ad spirant met goed gevolg een serie tests heeft doorstaan; ten-bewijze dat hij physiek en psy chisch voor dat vak geschikt wordt geoor deeld. De medische wetenschap heeft een specia listisch gebied., gevormd, waarop men nog niet is uitgestudeerd en dat nog vele onder- zoekings-anogelijkheden in zich- houdt. Kortgeleden heeft Dr. J. Jongbloed in een openbare les, gehouden ter gelegenheid van de opening van zijn colleges als privaat docent in de aëro-physiologie aan de Rijks Universiteit te Utrecht, dit terrein belicht van een .zijde, waardoor een bespreking o.i. alleszins-gewettigd is. Dr. Jongbloed is in de luchtvaart" eèn „oude rot". Reeds ih 1917 be haalde hij het militaire brevet, was jaren lang werkzaam als instructeur te Soesterberg, studeerde met succes in de medicijnen, pro moveerde; was- eenigen tijd werkzaam bij den vliegmedischen dienst der Luchtvaartafdee- ling en verliet dezen post voor een benoeming tot conservator bij den hoogleeraar-directeur van het Physiologisch Laboratorium van de Utrechtsche Universiteit. Dezen bij uitstek deskundige op dit belang wekkende gebied willen wij gaarne in zijn betoog volgen en omdat de medische inmen ging de veiligheid van de luchtvaart zoozeer beinvloedt, uit dit betoog een en ander aan halen. Nadat in 1920 in het militaire luchtvaart centrum een vliegmedische dienst werd geor ganiseerd, is die dienst het centrale keurings instituut voor alle luchtva-renden gebleven, Aanstonds na de oprichting werden de mini- mum-keuringseischen voor de lichamelijke en geestelijke geschiktheid voor a-dspirant militaire viiegers opgesteld; later, toen de civiele luchtvaart zich begon te ontwikkelen, werden voor verkeersvliegers en voor sport vliegers eischen geformuleerd, welke nog weer werden aangevuld met die voor naviga tor, marconist, werktuigkundige, balloncom mandant, kortom van Rijkswege werd het medische gedeelte in de wet vastgelegd. Wanneer men bedenkt, dat voor alle cate gorieën periodieke herkeuringen zijn voorge schreven, dan is het duidelijk dat de werk zaamheid van het keuringscentrum steeds zal toenemen en het zal daarom bezwaarlijk worden, daarbij nog wetenschappelijk onder zoekingswerk te verrichten. De keurende vliegmedici hebben nog meer te doen; zij toch zullen door een direct dage- lijksch toezicht op de militaire vliegers voor hun welzijn blijven zorgen. Wettelijk kent de civiele luchtvaart dit -dagelijksch toezicht niet; het is daarom zeer toe te juichen, dat onze nationale luchtverkeersmaatschappij een arts aanstelde, die dit gedeelte van het werk heeft overgenomen. Zijn taak is om vangrijk en in hoofdzaak samen te vatten met: beveiliging der passagiers in den ruim- sten zin. Dat wil dus zeggen, -dat hij tevens moet zorg dragen voor de maatregelen op medisch gebied op tusschenlandingsplaatsen in minder 'geciviliseerde landen, toezicht op de passagiers, raadgevingen aan de luchtrei zigers en tenslotte ook de dagelijksche zorg voor de vliegers. Dit laatste vooral vereïscht veel tact; want juist ongemerkt moet -deze arts invloed, weten uit te oefenen op de in deeling van. den arbeid, de ontspanning, de va can ties, de rust in het vliegtuig enz. vair de vliegers. Wetenschappelijke arbeid. Evenmin als de keuringsdienst zal deze controle dienst veel gelegenheid hebben om behalve het eigenlijke werk nog problemen op vliegmedisch ge.bied ter hand te nemen. Niet alleen dat de gelegenheid daartoe ont breekt. het zou ook geen oeconomische werk wijze zijn daarvoor laboratoria in te richten. Dergelijke onderschèidingsarbeid moet niet alleen worden gecentraliseerd, doch ook daar worden ondergebracht, waar wetenschappe lijke arbeid behoort. Het is daarom een ge lukkig verschijnsel, dat bij den bouw van het nieuwe Physiologische Laboratorium der Utrechtsche Universiteit rekening werd ge houden met de mogelijkheid, onderzoekingen te doen op medicö-aviatisch gebied en op dat 'gebied is er nog veel te doen. De oorspronke lijk opgestelde keuringseischen, welke vrijwel gelijk zijn in alle luchtvarende landen, zijn in de vijftien "jaren dat zij bestaan, nagenoeg niet veranderd en dit terwijl de aviatiek in haar technische geledingen wèl aan verande ring onderhevig was. zóó zelfs, dat naar den aanleg en - geschiktheid een differentieering in de vliegers valt op te merken. In de militaire vliegerij is dit al eerder ge openbaard,- doch ook bij de verkeersvliegers zal dit komen. Naar gelang van de psychische gesteldheid zal men onderscheid kunnen ma ken tusschenvliegers, die zich meer aange trokken gevoelen tot het vliegen van groote afstanden zonder tusschenlanding; anderen zullen prefereeren korte pauzen op tusschen- stations; ook zullen er zijn, die zich gemak kelijker dan anderen zullen geven voor lange vluchten zonder zicht, zuiver en alleen op instrumenten. Zou een dergelijke selectie mo gelijk zijn door medisch onderzoek, dan zal voor den betrokkene en ook voor de onderne mende maatschappij teleurstelling worden voorkomen, m.a.w. de veiligheid zal worden "gediend. De heer Jongbloed, acht een selectie op psychotechnische gegevens gebaseerd, in -de toekomst zeer wel mogelijk. Het verzamelen van materiaal op dit gebied moet de uitkom sten opleveren en het is daarom dat de keu rende, de toezicht houdende en de exoerimen- teele vliegmedische diensten ten nauwste moe ten samenwerken. Als onaantastbaar doel noemde Dr. Jong bloed nog, dat. deexperimenteel werkende vliegmedische dienst de wetenschap beoefent en bevordert om zich zelfs wille. De lucht- vaart-geneêskunde heeft reeds experimenteel werk moeten verrichten dat ook ten goede is gekomen aan de medische wetenschap in het algemeen, juist omdat het onderzoek, op een oud terrein, intensiever moest zijn. Door na te gaan, welke de invloed was van verminderden luchtdruk op groote hoogten op het menschelijk en dierlijk organisme, kreeg men betere inzichten in de chemische regulatie der ademhaling, in de wijze van zu u rstof opnemin g. De toenemende snelheid van de vliegtuigen opent- een nieuw onderzoekingsgebied: de in vloed op den bloedsomloop van de hierdoor optredende groote versnellingen, zal door experimenteelen arbeid ter dege moeten wor gen. onderzocht. 1 De medicus-practicus. Zoo kwam Dr. Jongbloed tot de vraag, of het niet nuttig of zelfs noodig zou zijn, dat de medicus-practicus eenigszins op de hoogte zou zijn van vliegmedische vraagstukken. Deze laatste kan -met medische luchtvaart aangelegenheden in aanraking komen via passagiers van luchtlijnen, actieve beoefe naars van de luchtvaart en medisch weten schappelijke vraagstukken. In 1933 vervoerde de K.L.M. 40.000 passa giers; 15.000 personen maakten gebruik van de gelegenheid voor propaganda vluchten zoodat' elke practiseerende arts in zijn prak tijk menséhen zal ontmoeten, die min of meer geregeld het vliegtuig als verkeersmid del zullen gébruiken. Bedenken wij dat het aantal passagiers zal toenemen, dan is het duidelijk dat het vragen van raad op dit ge bied aan verschillende huisartsen zeer zeker zal voorkomen. Juist in dubieuse gevallen zal die raad worden gevraagd en de uitspraak van den huisarts is dan beslissend. Wil die raad waarde hebben, dan moet hij op de hoogte zijn 'van de bezwaren: hij m-oet weten dat die bezwaren slechts denkbeeldig' zijn en dus bestreden moeten worden. Juist de. psychische toestand van den patient, dien niemand beter kent dan de huisarts, speelt daarbij een groote rol en zijn raad wordt daarom zoo waardevol. De vraagstukken van de luchtvaart hebben een algemeene belang stelling en ook daarom moet de arts hier als goede bekende tegenover staan. Dr. Jongbloed eindigde- zijn lezing met de gedenkwaardige woorden, welke wij gaarne overnemen: „dat den geest wilde wakker hou den die voor de ontwikkeling onzer lucht vaart onontbeerlijk is en wel „de geest van den Pelikaan". VAN DEN ABEELEN. verstrekt Cascomforen, Gasfornuizen, i n I i chtin gen aan het bedrijf! Gaskachels en Warmwaterapparaten (Adv. ftigez. Med.) LEEFTIJDSGRENS LEDEN RAAD VAN STATE. Regeering houdt aan 75 jaar vast. VELE BEZWAREN AAN VERLAGING VERBONDEN. In de memorie van antwoord aan de Twee de Kamer, inzake de wijziging van de wet, houdende regeling van de samenstelling en de bevoegdheid van den Raad van State, zegt de Minister niet te kunnen beamen, dat de voorgestelde grens van 75 jaar te hoog zou zijn. zooals verscheidene leden meenden. De kwestie ligt hier toch inderdad wel iets an ders dan bij den Hoogen Raad. Wie tot het lidmaatschap van laatstgenoemd lichaam wordt beroepen; heeft in den regel reeds ge legenheid. g.ehad zich in aanverwanten werk kring gedurende tal van jaren, die kennis te verwerven en die ervaring op te doen. welke voor de vervulling van zijn taak in het hoogste rechtscollege van eminent belang zijn Aan het lidmaatschap van den Raad van State gaat echter niet vooraf jarenlage scho ling in een aanverwanten werkkring. En de algemeene rijpe ervaring krijgt men eenmaal eerst in den loop van de jaren na werkzaamheden op onderscheiden terrein. Het moge waar zijn, dat een jongere den oudere in werkkracht kan overtreffen, be zadigdheid van oordeelen is den oudere meer eigen. Een zeer aanmerkelijke verlaging van den Raad van State komt dan ook niet ge- wenscht voor. Daar de personen, die voor een benoeming in den Raad van State in aanmerking kun nen komen, min dér - talrijk zijn, moet men niét automatisch vacatures te vlug en dus te veelvuldig doen ontstaan. Eindelijk is het juist, nu het aantal leden van den Raad van State van veertien tot tien wordt teruggebracht, niet geraden door de leeftijdsgrens lager te stellen, de continuïteit in dit college in het gedrang te laten komen. He taantal leden der afdeeling voor Ge schillen van bestuur terug te brengen van vijf op drie, is overwogen. Daaraan zijn ech ter verschillende bezwaren verbonden. Bovendien zou bij een zoo kleine afdeeling de continuïteit te dezen van bijzonder be lang gemakkelijk verloren kunnen gaan. baren voorraad wol en papier breidde het vuur snel uit. Van het fabriekje was na kor ten tijd niets meer te redden. De voorraad en een drietal machines werden door het vuur vernield. Drie in de nabijheid gelegen woningen moesten in allerijl ontruimd worden. Het dak van de woning van den heer Van Dijk werd door het vuur vernield. Het dak van het huis bewoond door den heer Latour, en een balcon van het huis van den heer Daniël hadden reeds vlam gevat toen de brandweer arri veerde. M-en slaagde er echter in het vuur te beperken. Verzekering dekt de schade. -HELMOND, 13 April. Omtrent de brand die in den afgeloo-pen nacht te Helmond heeft gewoed vernemen wij nader, dat de directeur van het fabriekje, de heer M., in den afge- loopen nacht, op vermoeden van brandstich ting. door de politie is gearresteerd. Heden morgen bevond de heer M. zich nog in ar rest. VERHOOGING VAN PENSIOENVERHAAL. Lagere publiekrechtelijke lichamen zullen moeten volgen GEEN UITSTEL TOT 1 JANUARI 1935. BRAND IN FABRIEK TE HELMOND. De eigenaar gearresteerd. HELMOND, 13 April Hedennacht is brand ontstaan in een wollengarenfabriekje aan het Binderseind alhier, In den brand- In de memorie van antwoord aan de Twee de.Kamer inzake wijziging en aanvulling van de Pensioenwet 1922 vestigt de Minister tegenover de leden, die. van oordeel waren, dat dé verhooging van het pensioenverhaal een nieuwen last op.de ambtenaren legt, er de aandacht op dat deze verhooging. dat de rijksambtenaren betreft, een onderdeel vormt van de jongste salariskorting en in de plaats zal treden van de tijdelijke crisiskorting van 11/2 ten honderd. De toestand van 's lands financiën laat niet toe, dat deze maatregel achterwege blijft. Noch de bezwaren van principieelen, noch die van practischen aard, welke verscheiden leden ten opzichte van het imperatief stel len ook voor de lagere publiekrechtelijke lichamen van het volle in de wet genoemde pensioenverhaal voelden, kan de minister deelen. Als 'antwoord op de vraag, hoe het zal gaan met uitgesteld pensioen, warop reeds recht is verkregen, moge het volgende dienen Het uitgesteld pensioen wordt, evenals de overige pensioenen, berekend naar de mid delsom der pensioengrondslagen, welke gol den vóór het ontslag. Of dus pensioen naar de verlaagde pensioengrondslagen zal wor den berekend, hangt af van het tijdstip van het ontslag en in verband met het be paalde onder art. 3 van den leeftijd van den ambtenaar. De lasten verbonden aan verhooging van het weduwenpensioen, kunnen in dezen tijd niet op de publiekrechtelijke lichamen wor den gelegd. De vraag, of ook met "betrekking tot de militaire pensioenregeling een ontwerp, strek kende tot verhooging van het pensioenver haal, zal worden ingediend, beantwoordt de minister bevestigend. De minister is van oordeel, dat bij inwer kingtreding van de wet met ingang van 1 Juli 1934 voldoende gelegenheid aanwezig zal zijn, de salarisregelingen van vóór dien datum te herzien. Zijns inziens is derhalve verschui ving van dien datum tot 1 Januari 1935 overbodig. HILVERSUM 301,5 M. Wijziging programma hedenavond. 21,40 uur: Viersteden tocht 22,50 tot 23.05 Uit-zijding van de Zuid-pool expeditie onder leiding van Byrd. De verbonding wordt tot stand gebracht door middel van korte golfzenders en wel via Buenos-Aires, New-York en Londen. ZONDAG 15 APRIL. HILVERSUM 302 M. 9.00 VARA. Tuinbouwhalfuurtje door S. S. Lantinga; 9.30 Gramofoonmuziek; 10.00 VPRO. Kerkdienst uit de Ver. v. Vrijz. Herv. te Haarlem; 12.00 AVRO. Filmpraatje door J J. Jordaan; 12.30 Orgelconcert door Pierre Palla, Boris Lensky, viool; D. v. d. Horst, saxofoon; 2.00 Boekenhalfuurtje door Dr. P. H. Ritter Jr. Litteraire boeken over auto's; 2.30 Radio-tooneel. „Een vrouw, zooals ieder die zoekt". Blijspel van Ludwig Hirschfeld. Vert. Eline Pisuisse; Ver. Rott. Hofstad Too neel N.V. o.l.v. Oor v. d. Lugt Melse-rt. Regie Kommer Kleyn; 4.00 Zang door het mannen koor „Zang na Arbeid" o.l.v. Gerard Leenders: 4.20 Gramofoonmuziek; 4.45 Sportuitslagen van Vaz Dias. Daarna gram. opname v. d. AVRO-reportage-dienst van den wedstrijd VelocitasAjax. door H. Hollander; 5.00 VARA. Orgelspesl door Cor Steyn. Nap de Klijn, viool: Piet de Graaf viool, Wim Amen-de celio; 5.30 Wonderlijk avontuur van Oom Keesje; 6.00 Voetbal v. d. dag; 6.20 Klein VARA-ensemble o.l.v. Frits Bakels; 7.00 Strij ders van voorheen, Robert Owen; Lezing door Dr. H. Polak. 7.20 Klein VARA-ensemble o.l.v. Fr. Bakels, Joh. Jong, orgel; 8.00 AVRO Vaz Dias; 815 Gevarieerd concert; Het luis- tervinkenkoor „Amsterdam" o.l.v. Jacob Ha mel; Omroeporkest o.l.v. Alb. v, Raalte; Ethel Bartlett en R. Robertson, piano. Afgewisseld door gramofoonmuziek. Radiojournaal of gra mofoonmuziek; 9.30 Ernest Claes. vertelt over zijn nieuwste hoek ..Kobeke"; 9.50 Omroep orkest o.Lv. Alb. v. Raalte; Comelis van Munster, tenor. Afgew door gram. muziek; 11.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN 1875 M. 830 KRO. Morgenwijding door pater Lector J. Dito O.P.; 9.30 NCRV. Gramofoonmuziek; 9.50 Kerkdienst uit de Geref. kerk te Utrecht, 12.15 KRO. orkest o.l.v. Marinus van het Woud I.00 Prof. Dr. Alphons Mulders; „De opmarsch der kerk"; 1.20 KRO-orkest; 2.10 Boeken en schrijvers. Vraaggesprek tusschen pater lec tor B. Molkenboer en Anton van Duinkerken over Vondel's „Salomon" het lustrumspel der R.K. Studenten in Nijmegen; 2.30 KRO.-or kest; 3.00 Haagsehe strijkkwartet; 4.30 Zie- kenhalfuurtje door pater Rothoff; 5.00 NCRV Gewijde muziek door Augusta Reclaire, alt, Louis Bogtman, bariton, Ferd. Kloek, orgel; 5.50 Kerkdienst uit de Ned. Herv. kerk te Hil- legersberg; 7.45 KRO. Voetbaluitslagen van de R.K.F.; 7.50 Mr. Dr. Beaufort O.F.M.: „Cor poratieve ontwikkeling der maatschappij"; :.15 De KRO-Boys o.l.v. P. Lustenhouwer: 8.40 Gramofoonmuziek; 9.00 Vaz Dias; 9.05 De KRO-Boys; 9.20 Gramofoonmuziek; 9.40 KRO Orkest o.l.v. Joh. Gerritsen; 10.40 Epiloog door het klein koor o.l.v. Jós. H, Plekkers; 11.00 Sluiting. BERLIJN 357 M. 12.20 Willy Glahé en zijn orkest; 3.20 Con cert; 7.20 Omroeporkest; 11.20 Dansmuziek. DAVENTRY 1500 M. 135 Concert. 2.20 Gramofoonmuziek; 5.10 Bach's kerkcantate nummer 34; 7.50 Vocaal concert; 9.25 Stedelijk orkest van Bourne mouth o.l.v. Sir Dan Godfrey. PARIJS EIFEL 1389 M. 12.50 Omroeporkest; 7.50 Concert. PARIJS RADIO 1648 M. 12.20 Victor Pascal orkest; 3.35 Gramofoon muziek; 4.20 Vocaal concert; 7.20 Music Hall programma. MILAAN 369 M. 12.20 Populair concert; 3.20 Gramofoonmu- ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TEL L ING Het moet gezegd worden, de strooper wist zijn hazen en konijnen wel te bemachtigen. Hij knielde op den grond en liet Sietske een mooi, vet konijntje bewonderen. Het arme beestje was met zijn pootjes in een stuk koperdraad ge- loopen. Dat was de manier van den strooper om de dieren te vangen. „Ik vind het allesbehalve prettig voor de dieren tjes," dacht Sietske, maar hij zei er niets van. „Ik zal voor vandaag maar ophouden," zei de man, toen hij acht beestjes uit de stroppen had gehaald en hij ver zocht Sietske er ook vier te nemen en even met hem mee naar huis te gaan. „Ge hebt ummers den tijd, wa zou de oe haoste" zei hij, en daar was al heel weinig tegen in ce brengen. „Vooruit dan maar, ik stroop ook maar één keer in mijn leven," zei Sietske en hij liep blij gestemd met den man verder. ziek; 4:29 Gevarieerd concert; 3.00 Populair concert; 8.20 Opera-uitzending. ROME 421 M. 2.20 Opera-uitzending; 6.50 Gramofoonmu ziek; 7.30 Gevarieerd programma; 8.05 „Cine ma Star" Operette van een Gilbert. WEENEN 507 M. 11.50 Weensch symphonie-orkest o.l.v. Jo seph H-olzer; 2.55 Vroolijk programma; 7.20 „Frühling im Wiener-wald" zangspel met mu ziek Leo Ascher; 9.50 Dansmuziek door de Adoloh Pauscher Jazzkapel. WARSCHAU 1415 M. 2.40 Populair concert o.l.v. mevr. H. Adams- ka Grossman: 7.12 Omroeporkest ol.v. st. Nawrot; 8.35 Vroolijk programma; 9.45 Dans muziek. BEROMÜNSTER 440 M. 12.00 Omroeporkest; 12.50 Populair concert; 3.20 Concert; 7.20 Mannenkoor Freiheit uit Bern zingt. KON INGSTR.27, TELEFOON14809 Officieel PHILIPS REPARATEUR N.V. MAANDAG 16 APRIL 1934. HILVERSUM 301.5 M. 8.Vara. Gramofoonmuziek. 9.— Klein Vara-Esemble. 10.VPRO. Morgenwijding 10.15 Vara. „De Klompjes" (J. de Meester) Voordracht door Janny van Oogen. 10,35 Klein Vara-Ensemble o.l.v. Frits Bakels. 11.15 „De Haai" (J. Vermeulen) Voordracht door Janny van Oogen. 11.30 Klein-Vara-Enselble o.l.v. Frits Bakels. 12.— De Notenkrakers o.l.v Daaf Wins. 2.Verzorging zender. 2.15 Uit zending voor de vrouwen. Mevr. J. E. A. de Vries—Bruins spreekt. 2.45 Gramofoonmuziek 3.30 Ams-terdamsch Salon-Orkest o.l.v. Dirk Kiekens. 4.30 Na Schooltijd. Rolier Numan vertelt. 5.Amsterdamsch Salon-'Orkest o.l..v •Dirk Kiekens. 5.55 Overgang naar den ver sterkten zender. 6.Cecilia Brenner, mezzo sopraan zingt, aan den vleugel begeleid door Johan Jong. 6.30 Muzikaal babbeltje door Piet Tiggers. 7.— Opoe beurt pensioen. Hoorspel letje door Gerard Pilger. op te voeren door het Vara-Tooneel o.l.v. Willem van Cappellen 7.30 Spaansche muziek (Gramofoonmuziek). 8.Herhaling S.O.S.-berichten. 8.03 P.T.T.- kwartiertje. L. J. A. M. Lammers spreekt over „Wetenswaardig allerlei". 8.15 De Fliereflui ters o.l.v. Jan van der Horst. 8.45 Persbureau Vaz Dias. Daarna Gramofoonmuziek. 9.De geboorte van den wals, Vara-Orkest en het Vara-tooneel o.l.v. Willem van Cappellen. 10.30 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 11.15 Gramofoonmuziek. 12.Tijdsein en Sluiting HUIZEN 1875 M. NCRV. Schriftlezing en meditatie. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgen-dienst door J. Valk. 11.— Lezen van Chr. Lectuur. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.30 Orgelconcert door J an Zwart uit de Lutliersche kerk. Klove niersburgwal te Amsterdam. 2.Uitzending voor de scholen. Ds. F. C. Meyster „Wille- brord". 2.35 A. J. Herwieg: „Beantwoording van vragen -over kamerplanten". 3.15 Cursus knippen en stofversieren verzorgt door Insti tuut E.N.S.A.I.D. 4.— Bijbellezing door ds. D B. Hagenbeek. 5.— Concert 6.30 Vragen uurtje.. 7.— Politieberichten en het Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonmuziek of „een greep uit7.30 Vragenuurtje. 8.— Propa- ganda-avond van de N.C.R.V. in het Con certgebouw te Amsterdam. 9.35 Vaz Dias en ramofoonmuziek. 9.35 Wederaansluiting met het Concertgebouw. 10.30 Gramofoonplaten 12.Sluiting. LUXEMBURG 1304 M. 7.— Italiaansche avond. Gevarieerd gra- mofoonplatenconcert. 7.25 Italiaanseh con cert door het Omroeporkest o.l.v. Henri Pen- sis. 8.35 Gevarieerd concert door het Omroep orkest o.l.v. Henri Pensis. 9.05 Pianorecital door Félicia Blumenthal. 9.50 Recital van Italiaansche liederen door Marie Thérèse Grosfilsde Cuype. 10.20 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.30 Gramofoonmuziek. 4.20 Dansmuziek uit Hotel Atlanta. 7.50 Accordeonmuziek 9.30 Dansmuziek uit de St. Sauveur te Brussel. BRUSSEL 322 M. 12.30 Orkest o.l.v. Karei Walpot. 4.20 Popu lair concert. 7,20 Symphonie-orkest o. 1. v. Arthur Meulemans. 8.20 Vervolg concert. 9.30 Dansmuziek. KALUNDBORG. 1261 M. 11.20 Herald Andersen's ensemble in Hotel D'Angleterre. 2.20 Populair concert o.l.v. Launy Grondahl. 9.25 Romantische muziek o.l.v. Emil Reesen. 10.20 Dansmuziek. BERLIJN 357 M. 3.20 Populair Orkestconcert o.l.v. Arthur Andrae. 5.50 Kamermuziek. 8.30 Concert door het omroeporkest o.l.v. Otto Frickhoeffer 9.20 Kamermuziek. HAMBURG 332 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 1.35 Operettemuziek van Kunnecke. 6.20 Turandot, opera van Busoni m.m.v. solisten, het omroeporkest en het symphonie-orkest o. 1. v. Hergard Mass. 8.25 Carl Maria von Weber-concert. 10.20 Populair concert o.l.v. Otto Ebel von Sosen. LANGENBERG 456 M. 12.05 Concert o.l.v. Otto Julius Kuhn. 1.05 Volksmuziek.. 6.20 Weensche muziek o. 1. v. Ottot Julius Kuhn. 9.50 Het kleine Orkest o.l.v. Leo Eysold. DAVENTRY 1500 M. I.05 Het Western orkest o.l.v. Frank Thomas 3.20 Concert North Regional. 9.55 Boris Go- doenof, opera van Moessorgsky. Het B.B.C.- koor en het B.B.C.-orkest o.l.v. Nikolai Malko II.25 Lew Stone en zijn band. PARIJS (EIFFEL) 1389 M. 7.50 Het omroep-symphonieorkest o.l.v. Ed. Flament. 8.50 Voortzetting concert. PARIJS RADIO 1648 M. 11.20 Het Kettly-orkest. 7.20 L'att.aaue du moulin, van Bruneau. Koor en orkest o.l.v. Eugene Bigot. MILAAN 369 M. 4.30 Gramofoonmuziek. 4.50 Concert, 5.15 Gramofoonmuziek. 8.05 idem, 8,20 Standard- concivt o.l.v. Ttgo Tansini. Plm. 9.30 Gramo foonmuziek. ROME 421 M. 4.50 Omroeporkest. 5.50 Gramofoonmuziek. 9.30 Concert. WEENEN 507 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 3.30 idem. 6.40 Vroolijk programma door het omroeporkest o..lv. Josef Holzer. 9.35 Gramofoonmuziek. WARSCHAU 1415 M. 3.10 Solistenconcert. 3.55 Populair concert o.l.v. Z. Gorzynski. 7.22 Henri Melcerijconcert ".50 Populair concert o.l.v. St. Nawrot. 9.20 Dansmuziek. BEROMÜNSTER 540 Mè 3.20 Volksmuziek. 4.20 Kamermuziek. 7.20 Bastien und Bastienne, zangspel van Mozart "50 Het Omroeporkest o.l.v. H. Neppach,

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 2