HET NIEUWE AVONDBLAD 19e JAARGANG No. 141 DONDERDAG 19 APRIL 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie; P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepuoliceera en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: ƒ2000.bij algeheele invaliditeit; 600.bij overlijden; 400.bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw belden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis ls niet noodig. Uitkeerlngen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HA.V.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN FEESTAVOND CHRIST, BESTURENBOND. VAANDELONTHULLING DOOR DEN BURGEMEESTER. Gisteravond heeft ter gelegenheid van de onthulling van het nieuwe vaandel een feest avond van de Chr. Besturenbond plaats ge had. Het vereeniglngsgebouw Malmstraat was meer dan vol toen de muziekvereeniging „Wii- helmina", die op het tooneel had plaats geno men, het Wilhelmus deed hooren, dat door al de aanwezigen staande werd meegezongen. Vervolgens werd op verzoek van den voorzitter den heer J. v. d. Burg verzocht, gezongen het eerste lied uit den bundel der Christ, vakver- eeniging, waarna werd voorgelezen Ps. 22 en de heer v. d. Burg voorging in gebed. Hierna sprak hij een kort welkomstwoord, in het bij zonder tot den burgemeester en tot den heer Kruithof van Utrecht, die over was gekomen om een opwekkend woord te spreken. Hierna kreeg den heer J. de Jager, voorzit ter van de Vaandelcommissie de gelegenheid, voordat het vaandel onthuld werd, een inlei dend woord te spreken. De heer de Jager wees op den donkeren tijd waarin wij leven en de groote massa roept: geen God en geen meester,. Te midden hier van staat de Christ, vakvereeniging. Waar men algemeen roept om den sterken man, daar is het geloof dat alles van God den al machtige verwacht moet worden, het beginsel der Chr. vakvereeniging. Ook in dit geloof is het dat de vaandelcommisie in dezen moeilij ken tijd haar taak aanvaardde, een vaandel aan te schaffen. Bij de huldiging, het vorig jaar gehouden voor de Koningin in het Stadion moest IJmui den zich achter een ander vaandel scharen. Straks wordt het 25-jarig bestaan der C. N. V. gevierd; daarom is in Januari een vaandel commissie opgericht die aan het werk is ge togen met als resultaat dat hedenavond het vaandel kan worden onthuld. Met een woord van dank aan den burgemeester, die aanstonds bereid was gevonden het vaandel te onthullen, eindigde de heer de Jager zijn inleiding. De burgemeester beklom hierna het po dium. Hij begon te zeggen, dat in den betrek kelijk korten tijd, dat hij in deze gemeente is, hij zich hier goed thuis gevoelt, ja zelfs wel zoo goed als in zijn vorige gemeente. De op lossing is wel deze. Direct na mijn aankomst in deze gemeente aldus de burgemeester werd ik voor vele moeilijkheden geplaatst wat mij aanvankelijk mijn taak verzwaardde.maar deze zijn het dagelijksch bestuur der gemeente lichter gemaakt door een groep personen, waartoe ook de leden der Christ, vakorganisa tie behooren. Ook deze hebben naar hun ver mogen meegewerkt in de donkere tijden, die achter ons liggen, den arbeid van het dage lijksch bestuur onzer gemeente te vergemak kelijken. Het zijn nog donkere tijden, de ar beid valt nog zwaar, er is een groep die een vaandel onthult, waarin geschreven is „vrede door recht", en dat geeft het dagelijksch be stuur mo'.'d En uw organisatie, zeide de bur gemeester *ie een avond als deze kan beleggen met zoo'n groot aantal leden behoeft ook voor de toekomst niet te wanhopen. Een sterke vak organisatie is hier in het leven geroepen die alleen steunt op individueele en Christ, be ginselen. Tegen uw organisatie heeft ook de storm gewoed, maar een organisatie waar Christus erkend en geëerd wordt, die kan een storm weerstaan. Toen dan tot mij het verzoek kwam om uw vaandel te onthullen vervolg de spreker, heb ik met veel genoegen dit ver zoek aangenomen, ja ik heb mij dit bijna als tot een plicht gerekend. Voorts wenschte de burgemeester het bestuur geluk met het nieuwe vaandel en hij hoopte, dat het veel in den arbeid voor het goede mag meegedragen worden. Met een opwekkend woord tot de leden van het C. N. V., trouw aan het vaandel te blijven en het hoog in eere te houden, ein digde de burgemeester waarna hij de vlag die het vaandel tot dusver bedekt had weg trok. De voorzitter sprak hierna woorden van dank tot den burgemeester. Hierna was het woord aan de afgevaardigden. De^i heer van Roest sprak namens den Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk eenige woorden van gelukwensch en sprak daarbij den wensch uit, dat de C. B. B. ten allen tijde dit vaandel moge hoog houden als symbool van zijn beginsel waarin de kracht van het vakverbond is gelegen, die kracht die ten duidelijkste in de laatste tijden is uitgekomen hierin dat waar alle vak orga nisaties in ledental zijn teruggeloopen, het C. N. V. juist vooruit gegaan is. Namens de Protest. Christ, raadsfractie bracht de heer F. P. Vermeulen de beste wenschen over. De heer Maas deed dit namens de R.K- Vakcentrale. Van het Chr. Hist, raadslid A. ten Broeke was een schrijven ingekomen waarin deze meldde dat hij wegens omstan digheden verhinderd was den feestavond bij te wonen maar hij toch niet na kon laten zijn beste wenschen, al was het dan schrif telijk, aan te bieden. In de pauze werd een verloting gehouden ten bate van het T. B, C. fonds „Draagt elkanders lasten". Na de pauze was het woord aan den voorzitter van het C. N. V-, den heer K, Kruithof uit Utrecht. Deze herinnerde aan het feit dat hij reeds 25 jaar lid van de Chirist. vakbeweging is. Hij herdacht het feit hoe in 1909 het C. N. V. slechts 5000 leden telde (nu ruim 117000) dat het m die dagen van worstelen voor het C. TT. V. een- moeilijke tijd was en dat de worsteling thans nog niet voorbij is. Spreker achtte het een voorrecht dat' hij voor een feestavond als deze was uitgenooidigd, H?j dacht hierbij terug aan de eerste vergadering te IJmuiden, waarin hij ook als spreker op trad. Het begin was klein, er was veel te genstand. Maar gelijk David in den naam en kracht van God optrok tegen een Goliath alzoo wil de vakbeweging voort gaan te strijden tegen alles wat naar beneden trekt. In dezen tijd van verwording wil het C. N. V. het vaandel hoog houden en voorop stellen God lief te hebben boven alles en de naaste als ziohzelven. Voorts herinnerde de heer Kruithof nog aan de actie van liet vorig jaar; ook toen is hij meermalen in IJmuiden geweest en heeft prettige samenwerking on dervonden van het dagelijksch bestuur on zer gemeente, waarvoor hij in deze vergade ring den burgemeester nogmaals zijn dank betuigde. Toen is gebleken dat de leden van het C. N. V. pal wisten te staan. In den strijd leert men de soldaten kennen. Aan de wegloopers heeft men niets. Met een opwek king, trouw te zijn aan het vaandel be sloot den heer Kruithof zijn met gloed uit gesproken rede. Vervolgens vertoonde de heer Geesink uit Zwolle de propaganda-film voor het T. B. C. fonds: „Achter de wolken schijnt toch de zon". Deze mooie film, verduidelijkt door de explicatie van den heer Geesink maakte op al de aanwezigen een diepen in druk. Vermelden wij ten slotte nog, dat de mu ziekvereeniging „Wilhelmina" met haar mu zikale opluistering er niet weinig toe heeft bijgedragen, dat deze avond zoo uitstekend geslaagd is. Het nieuwe vaandel, een fraai stuk werk, is geheel belangloos vervaardigd door den heer Stoltenburg, lid van de ver eeniging van personeel in overheidsdienst. Hem werd door den voorzitter dank gebracht voor hetgeen hij verricht had. Zijn vrouw werd een bloemenmand overhandigd. JAARVERGADERING NED. CHRIST. VROUWENBOND. VAANDELONTHULLING. Gisteravond heeft in het- gebouw voor Christ. Belangen de 10e jaarvergadering van den Ned. Chr. Vrouwenbond afd. IJmuiden plaats gehad. Deze vergadering, die druk be zocht was droeg een feestelijk karakter. De leiding berustte bij de voorzitster Mevrouw Swaan, die de aanwezigen een woord van welkom toesprak en er aan herinnerde wat alzoo door de vereeniging tot stand was ge bracht. Het Zangkoor onder leiding van me vrouw Doevendans bracht hierna op zeeir verdienstelijke wijze een tweetal liederen ten geboore, waarna de jaarverslagen van se cretaresse en penningmeesteresse werden uitgebracht. Vervolgens werd verslag uitgebracht door de propaganda-commissie en werden mede- deelingen gedaan over de verrichte werk zaamheden van den Zwachtelbond. Door af gevaardigden der zustervereenigingen Haar lem en Beverwijk werden gelulcwenschen overgebracht. Hierna had de vaandel-over reiking plaats. Het vaandel, dat aller be wondering afdwong, werd gedragen door mevr. van der Mast, terwijl mevr. Homburg dit met het voorlezen van een toepasselijk gedicht aan het bestuur overdroeg. Hierna deed het zangkoor zich nog eens van haar beste zijde kennen door het zingen van het bondslied waarvan het laatste couplet door allen werd meegezongen. Een aardig intermezzo was de verloting die in de pauze gehouden werd. Nadat het zangkoor zich weer had laten hooren werd een aardig tableau vertoond waarna mevr. Swaan den goed geslaagden feesetavond op de gebruikelijke wijze sloot. Het verslag zou niet volledig zijn indien wij geen melding maakten van het feit, dat mevrouw Teeuwen, die gedurende haar ver blijf alhier lid der vereeniging is geweest, uit Heerde naar hier was gekomen om dit feest mee te maken. Bij haar binnentreden in het gebouw was een luid applaus voor deze attentie haar belooning. DE BURGERWACHT EN DE LUCHTBESCHERMING. EEN DRUK BEZOCHTE BIJEENKOMST. In haar gebouw aan de Breesaapstiraat hield de burgerwacht gisteravond een bij eenkomst waar het vraagstuk der luchtbe- bescherming behandeld werd. Er was veel belangstelling. Onder de aan wezigen merkt enwij o.a. op den Commissa ris van politie, den heer A. de Wit, directeur en Kampman, orider-directeur van gas en water, de heer B. F. Kipp, hoofdinspecteur en E. Tuinstra, inspecteur van politie, C. J. van Oost, hoofd van de afd. militaire zaken, L. van Haselen, voorzitter van het Roode Kruis en andere beistuursledefi, dr. L. S. Limborgh Meyer, directeur van den Gem. Geneesk. Dienst, E. Brader, directeur Open bare Werken en vele gemeente-ambtenareen. De voorzitter, de heer A- ten Broeke heette de aanwezigen hartelijk welkom, in het bij zonder de afgevaardigden van het Roode Kruis, de Reddingsbrigade, de hoofden van dienst, enz. Deze vergadering, aldus spreker, is belegd in overleg met den Commissaris van politie om ons eenige kennis bij te brengen over de gevaren uit de lucht. We zullen het allen wel eens zijn over de groote gevaren, die ons bij een oorlog uit de lucht bedreigen, een vijand, die des te erger is omdat we hem niet kennen. Omdat we hem niet kennen, weten we niet wat we zullen moeten doen om hem te bestrijden. Om hierover iets te vernemen is deze avond belegd. De Vrijwil lige Burgerwacht heeft onder zich een af- deeling, die met deze luchtbescherming is belast, in overleg, met den Commissaris van Politie. De heer Gersons zal dezen avond iets over deze gevaren zeggen, die in onze ge meente lang niet denkbeeldig zijn. Het zijn a^us spreker, in hoofdzaak onze vrouwen en kinderen, die aan die gevaren worden prijsgegeven, dus zijn wij verplicht daar iets tegen te doen. De heer ten Broeke richtte ten slotte nog een woord van welkom tot den heer van Swinden Koopmans, die van Rijks wege is toegevoegd aan de luchtbeschermings diensten De heer Gersons kreeg daarna het woord. Spreker wees op de moeilijke positie, waar in ons land bij een gewapend conflict dreigt te komen. We zullen de luchtbescherming noodig hebben om ons zooveel mogelijk te gen luchtaanvallen te beveiligen. Spreker verheugde zich er over dat Velsen een bur gemeester heeft, die zich bijzonder voor de luchtbescherming interesseert. Spreker verklaarde het verschil tusschen de luchtverdediging en tie hi"Mb°*chermïng. De actieve luchtverdediging is zuiver mili tair. Spreker zeitte uiteen op welke wijze deze luchtverdediging bij een eventueel be zoek van vijandelijke vliegtuigen werkt; de luchtbescherming neemt maatregelen ter bescherming van de bevolking tegen aanval len uit de lucht. Ook hiervan gaf spreker een uiteenzetting, die overeenkomt met die welke wij reeds eerder uit den mond van den heer Van Oost opteekenden Aan de hand van een serie lantaarnplaat jes gaf de heer Gersons daarna een uiteen zetting van de soorten van aanvallen en de middelen daartegen in den vorm van gas maskers enz. Ook na de pauze werden nog verschillende lantaarnplaatjes vertoond met afbeeldingen van beschermingsmiddelen als gassluis, ven tilatoren enz. Bij de gelegenheid tot het stellen van vra gen merkte een der aanwezigen op, dat er in de practijk zoo weinig wordt' gedaan voor de daadwerkelijke bescherming tegen lucht aanvallen. De heer Gersons zeide, dat' in ons land het wachten is op een centralen dienst. In verband met een vraag van dr. van Haselen over de verschillende gassen en de afweermiddelen gaf eerst de heer Gersons en vervolgens de heer van Swinden Koop- mans nog een uiteenzetting over de gasmas kers. Laatstgenoemde wees er in verband met de bovengenoemde vraag op, dat ook andere landen nog niet gereed zijn. Wij zijn lang niet achter, aldus spr. De heer van Swinden Koopmans noodig- de de aanwezige hoofden van takken van dienst uit, zich ernstig met het vraagstuk bezig te bouden en in hun diensten ordon nansen aan te stellen, die zich met spreker in verbinding zouden stellen, opdat men zoo spoedig mogelijk tot iets effactiefs kan komen. De sprekers werden met applaus beloond. SYMPHONIE-ORKEST „EUPHONIE". Men schrijft ons: In de dezer dagen gehouden jaarvergadering van het Symphonie-orkest „Euphonie" sprak de voorzitter, de heer Brassinga, in pessimis tisch gestemde bewoordingen over den finan- cieelen toestand van „Euphonie". „Maar", voegde hij ér onmiddellijk aan toe, „onze ver eeniging is ,te mooi, om onder te mogen gaan. Zoolang Marinus Adam nog onze dirigent is, zijn wij verplicht het uiterste te trachten om haar in stand te houden." Het voornaamste dat op deze vergadering werd bereikt, was dan ook wel de totstandko ming van een propaganda-commissie, die zich tot taak heeft'gesteld: 1. Werkende leden en donateurs te werven. 2. De vereeniging meer bekendheid te geven o.a. door geregeld adverteeren. 3. Propaganda-concerten te organiseeren. Een en ander zal reeds tengevolge hebben, dat het concert van „Euphonie", in samenwer king met de mannenzangvereeniging „Zang- lust" uit Beverwijk (dir. de heer Van Dijk) zich in een zoodanig bezoek mag verheugen, dat een gezellige sfeer ontstaat, waarin be halve andere nummers, vooral „An der Schc-, nen blauen Donau" van Strauss goed tot zijn recht kan komen. Een massaal geheel wórdt dit, zeventig zan gers achter het orkest! Komt! Hët enthousiasme zal ook U aanste ken en doen zeggen: Dat gaat boven radio! NOORDERSLUIS IN REPARATIE. Wegens noodzakelijke reparatie was de Noor- dersluis Woensdag van 7 uur v.m. tot 5 uur n.m. voor de scheepvaart gesloten. DE FILM OVER DE ZUIDERZEEWERKEN. Naar wij vernemen zal de interessante le zing over de Zuiderzeewerken, die de heer Verkerk de vorige week voor den werkloozen- cursus hield, Vrijdag 20 April a.s. in Flora aan den Zeeweg nogmaals worden gegeven. Gezien het succes, dat-de heer Verkerk elders met zijn lezing heeft geoogst, zullen onge twijfeld velen van de gelegenheid profiteeren deze ook te kunnen beluisteren. BEIDER BELANG OPENT EEN TWEEDE ZAAK. Het is juist drie jaar geleden dat in de Kalverstraat 118 door den heer Siewertsen op bescheiden voet een kruidenierszaak werd ge opend. De heer Siewertsen wist deze zaak door zijn ondernemingsgeest op te voeren tot een der flinkste zaken van IJmuiden-Oost. Heden middag opent de heer Siewertsen een tweede zaak in de Huygensstraat 14 (bij de brug). Deze nieuwe zaak overtreft wat ruim te en inrichting aangaat die in de Kalver straat. Men vindt hier een uiterst modern ingerichte zaak. De verschillende bakken waarin de artikelen zijn opgeslagen, zijn ge heel stofvrij met glas afgedekt. Alles is zoo hygiënisch mogelijk ingericht. Op de groote marmeren toonbanken prijken 3 weegschalen en snijmachines waardoor het bedienend per soneel bestaande uit zes personen het publiek op de vlugst mogelijke manier kan helpen. DE NIEUWE VISSCHERSHAVEN TE OSTENDE. PROPAGANDA-AVOND NIEUW-HOSANNA. De Christelijke Gemengde Zangvereeniging Nieuw Hosanna, directeur de heer S. Wiersma organiseert met hare onder-afdeelingen Maan dag 25 April a.s. een propaganda-avond in het Patronaatsgebouw. Op dezen propaganda-avond zullen door het koor de concours-nummers voor den Tweeden Pinksterdag worden gezongen. Het meisjes koor treedt dezen avond voor het eerst op. Ook de kinderen zingen een hunner concertnum mers. Koor, meisjes- en kinderkoor zullen het feestlied, door den heer Groeneveld in verband met het vijfjarig bestaan der vereeniging ge maakt, gezamenlijk ten gehoore brengen. Na de pauze zal worden opgevoerd een too- neelstukje in één bedrijf „Op afbetaling". Ertsaanvoer. Het Deensche stoomschip Gerda Toft is hier van Kopparvarkshamn aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens. Brand aan boord. Aan boord van het Zweedsche stoomschip Wallonia, dat geregeld tusschen Gothenburg en Amsterdam vaart en in het droogdok was opgenomen, is een begin van brand ontstaan doch dit kon door spoedig' ingrijpen worden gebluscht zonder veel schade te hebben aan gericht. Opbrengst loodsgelden. De opbrengst der loodsgelden bedroeg in de afgeloopen maand f 353.428 (geraamd 291.666) tegen f 326.318 in dezelfde maand van het vorig jaar. Vanaf 1 Januari bedroeg die op brengst f 1 millioen tegen f 0,91 millioen in het eerste kwartaal van het jaar 1933. Bij de jongste rede van Dr. Dollfuss voor de Christelijk Sociale Boeren werd door tegenstanders een bom tot explosie gebracht, die echter slechts materieele schade veroorzaakte. Dr. Dollfuss (xi bü het défilé der boeren< INWIJDING ZATERDAG 1 SEPT. A.S. Naar Het Visscherijblad meldt, zal de nieuwe visschershaven te Ostende, overeen komstig een besluit van de bijzondere com missie voorUitrusting van de nieuwe vis schershaven, Zaterdag 1 September a.s. worden ingewijd, behoudens goedkeuring van het Schepencollege van Ostende. De werken aan de sluizen zullen einde dezer maand gereed komen. De wijze warop de verbeteringen zijn aangebracht is van dien aard, dat er alleszins reden is, om met het volste vertrouwen de toekomst tegemoet te zien. Het ministerie vah Arbeid heeft ditmaal de' zaken krachtdadig aangevat en tenslotte zal dan na veel geschrijf, critiek en ver dachtmaking alles toch nog terechtkomen. De vischhal, die aan de dokzijde open is, zal alsnog van rolluiken worden voorzien, waar mede aan het verzoek van de vischhande- laars is tegemoet gekomen. De pakhuizen zullen reeds de volgende maand verhuurd worden, opdat de huurders tijdig de noodige maatregelen voor hun vei-huizing kunnen treffen. Voor het visscherijbedrijf van Ostende is het besluit van de commissie van buiten gewoon groote beteekenis. De oude hal vol deed al lang niet meer, zoowel door haar ligging als door de geringe ruimte, de nieuwe hal daarentegen is geheel modern ingericht Het vischdok biedt dit nadeel dat men een sluis moet passeeren, waartegenover weer staat dat men steeds gelijk water voor de halkade heeft. VELSEN GROOTE TEGENVALLER VOOR DE GEMEENTE. ZINKER IN HET NOORDZEEKANAAL MOET WORDEN VERLEGD. De verplaatsing van het pontveer die naar wox-dt verondersteld in 1935 haar beslag zal krijgen, brengt voor de gemeente zeer on aangename consequenties met zich mede. Dit pont-veer is n.l. gepi'ojecteerd precies op de plaats waar de dubbele zinker (gas- en waterleiding) het Noordzeekanaal kruist en de noodzakelijke uitdieping ter plaatse heeft tot gevolg, dat deze zinker verwijderd zal moeten worden. Men mag het als een buiten gewone toevalligheid beschouwen, dat het nieuwe pontveer juist op dezelfde plaats moet komen als waar de zinker zich be vindt; men kan zich afvragen of het nieuwe veer het Noordzeekanaal met 25 of 50 M. naar het Oosten of naar het Westen kan ki'uisen, een feit is dat de zinker moet ver dwijnen en dat a.s. Dinsdagavond in den ge meenteraad een voorstel van Burgemeester en Wethouders ter tafel komt om over te gaan tot het leggen van een nieuwen zinker ten koste van de somma van f 86.000. Dit is een groote tegenvaller voor het ge meentebestuur, dat toch al met zooveel moeite de eindjes aan elkaar kan krijgen. Uit het gi-oote bedrag, dat voor dit werk zal moeten worden uitgetrokken blijkt, dat het een omvangrijk werk zal worden. En dat is het dan ook inderdaad. Met het oog op de plannen tot verbetering van het Noordzeekanaal, die vermoedelijk eerst later ter plaatse ter hand zal worden genomen, is het gewenscht den zinker op een andere plaats, waar geen oeverwij z; gingen meer zullen plaats vinden, het kanaal te laten kruisen. Men heeft hiex-voor gekozen een punt, dat gelegen is ongeveer ter hoogte van de Spilbergenstraat. De zinker komt dan eerst onder den kanaalbodem, vervolgens in het eiland tusschen Midden- en Noordersluis passeert de Noordersluis door een der tunnels die zich onder de sluisbodem bevinden, komt vervolgens in het eiland tusschen Noorder sluis en Spuikanaal om ten slotte onder den bodem van dit kanaal door de overzijde te bereiken. De nieuwe zinker zal dus een leng te krijgen van vele hondex-den meters. Het spreekt vanzelf, dat het een interes sant werk belooft te zullen worden. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD. Er wordt eexx openbare vergadering van den Raad der gemeente Velsen gehouden op D;nsdag 24 April 1934, des namiddags 7 uur Agenda: I. Belastingzaken. ..2. Ingekomen stukken en mededeeling. 3. Vaststelling van de le supoletoire be grooting der gemeente, dienst 1934. 4. Verleenen van vergunning tot het leg gen van duikers in de beek langs den Hage- lingei-weg te Santpoort. 5. Vaststelling van straatnamen. 6. Verkoop van grond. 7. Wijziging van de algemeene politieveror dening. 8. Overplaatsing van twee hoofden van scholen. 9. Opheffing van de betrekkingen van voorman bij den Reinigings- en ont-smettings dienst en van beltbaas. 10. Verleening van een crediet voor het leggen van een nieuwen dubbelen zinker voor gas en water In het Noordzeekanaal. II. Wijziging van het reglement voor het kampeeren. 12. Verhuur van de tennisbaan in het park „Velserbeek",

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1