KON. NED. VOETBALBOND. DE UITSLAGEN RANGLIJSTJES. Kampioenschap van Nederland. VOETBALNIEUWS HONKBAL WIELR1JDEN. HANDBAL BILJARTEN K. F. C. wint in de competitie voor het landskampioenschap voor de tweede maal van Velocitas. Willem II klopt Heracles. Ajax op de derde plaats. Hilversum verliest haar heide eers te-klas - sers. D. W. S. en Overmaas promoveeren naar de eerste klas. Haarlem II handhaaft zich in de réserve eerste klasse. Mooie promotiekans voor Beverwijk. AFDEELING II. Promotie tweede klasse: HilversumOvermaas 3.3 Tweede klasse: i (NeptunusO.D.S. 20 'ff AFDEELING IV. Promotie tweede klasse: Juliana—Tegelen Middelburg—De Baronie H.S.C, AFDEELING V. -De Kooi 1—0 4—2 li2 2—1 3—4 Om den Ned. Voetbalbeker: RC.H.IStormvogels Kinheim—Zeeburgia H.B.S.—V.S.V. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. VelocitasK. F. C. 02 Willem EEHeracles 31 AFDEELING I Promotie tweede klasse: Velox—D. W. S. 1 Promotie derde klasse: ZaandijkH. R. C. 0 U. v. V.—V. V. A. 6—2 Promotie vierde klasse: MeervogelsBeverwijk 2 Promoitie reserve tweede klasse: K. F. C. 2Haarlem 2 16 gèsp.gew.gel.verl.pnt. v.t. gem. i K, F: C. Willem H Ajax Velocitas Heracles D. W. S. 13—2 1 10—9 125 12—5 1.20 6—14 0.40 7—18 0.40 AFDEELING (EINDSTAND) 4 2 2 0 houdt eens een hard schot van dezen speler. Even later suist alweer een bal rakelings langs den buitenkant van den paal. Hierna volgt een buitengewoon mooie aanval der V. S. V.-voorhoede. Keurig wordt de bal op- gebracht,, de Wolf brengt den bal voor de Koning, die het leer naar Sterk, die goed op gesteld staat., laat loopen, welke onberispelijk doelpunt 1. Verschillende aanvallen der voorhoede van V. S. V. verdienden na dit doelpunt een beter lot. H. B. S. laat zich intusschen ook lang niet onbetuigd. Het gevaar dreigt het meest aan de zijde van den Boer, daar deze bepaald zwak speelt. Op schitterende wijze maakt d'Fon- séca voor H. B. S. dan gelijk (1—1). Juist tegen het aanbreken van de rust weet H. B. S., zij het dan ook met een dubieus doel punt, de leiding te nemen. Rust 2—1. H. B. S. loopt na de rust hard van stapel. Al spoedig doelpunt van Vliet, doch dit doel punt wordt terecht wegens buitenspel gean nuleerd. Dit geeft den V. S. V.'ers een aansporing tot beter aanpakken. Van nu af aaii ontspint zich een strijd, welke ten duidelijkste toont, dat geen van beide elftallen denbekerdood wil sterven. Het is Sterk, die met .een prachtige run op het H. B. S.-doel Mul geen schijn van kans geeft (22). Niet lang blijft de stand gelijk, want al spoedig benut de voorhoede der gastheeren een fout van de verdediging van V. S. V. Mot een hard schot geeft Kuijper I-I. B. S. wederom de leiding 32. Er moet dan nog een kwartier gespeeld worden. Als Sterk De Wolf de gelegenheid biedt, benut deze de gebo den kans gaarne en weer is de stand gelijk 3—3. De Wolf trekt zich dan in de verdedi ging terug. Sterk maakt aan alle onzekerheid een einde, door in zijn eentje door de H. B. S.-verdediging heen te breken en den eind stand te brengen op 34. R. C. H.Stormvogels (12) Reeds aanstonds na den aftrap kon R.C.H, zich met den sterken wind in den rug zich in den aanval werpen en kreeg de hechte Storm vogels-defensie gelegenheid, haar kunnen te toonen. Prins als centerhalf en Haak als rechtsback wisten als uitblinkers steeds weer op het goede moment in te grijpen. Toen suc ces voor de R.C.H.'ers uitbleef kregen we een periode van uitstekend aanvallend spel van de IJmuidenaren, dieintusschen toch ook geen kans zagen Kos te passeeren. Nadat ver schillende goede voorzetten van Van der Meulen onbenut gelaten waren, was het Slot, die een zoodanige gevaarlijke situatie voor het IJmulderdoel wist te scheppen, dat Horst den bal langs De Waard kon werken (10). Deze voorsprong bleef tot de rust gehand haafd. Daarna kreeg Stormvogels het voordeel van den wind, doch de R.C.H.-verdediging was er direct goed in. Toen bij een Stormvogels-aanval Kos den bal buiten het strafschopgebied met de han den scheen aan te rakën, kreeg Ketting ge legenheid .om met een" hard schot 'dèii ge lijkmaker te scoren (11). Kort daarna ont stond uit een voorzet 'Van rechtsbuiten De Waard het tweede en winnende doelpunt van Stormvogels (1—2). R.C.H. kreeg daarna nog wel een enkele kans om nogmaals te scoren, doch er werd niet van geprofiteerd. Het slot kwam met een verdiende overwinning voor Stormvogels, die zich daarmedè in de zesde bekerronde plaatste. Een groep van ten deele gecostumeerde, deelnemers aan de seriewedstrijden korf bal van Aurora. 6—4 1.50 Velox 4 12 14 6—5 1.— 't Gooi 4 0 2 2 2 4—6 0 50 Promotie reserve 2e klasse (EINDSTAND) Haarlem 2 4 3 0 1 6 17—6 1.50 Vriendensch. 2 4 2 1 1 5 7—8 1.25 K. F. C. 2 4 0 13 1 2—12 0.25 AFDEELING II. Overmaas 3 2 10 5 12—9 1.67 Hilversum 4 112 3 12—13 0.75 R. F. C. 3 10 2 2 10—12 0.67 AFDEELING III. Z. A. C. 110 0 2 3—1 2.— Hengelo 10 0 10 1—3 0.— N. E. C. 0 0 0 0 0 0—0 o AFDEELING IV. Juliana 2 2 0 0 4 5—3 2.— Tegelen 2 10 12 4—2 1.— Middelburg 2 10 12 5—6 1.— De Baronie 2 0 0 2 0 58 0.— AFDEELING V. (EINDSTAND) H. S. C. 4 3 0 1 6 22—5 1.50 De Kooi 4 2 115 10—8 1.2,5 Alcicles 4 0 13 1 5—24 0.25 0m den Ned. Voetbalbeker. H. B. S.-V. S. V. (3—4) Zondag ontmoetten bovengenoemde clubs elkaar voor de 5e ronde van den K. N. V. B.- beker. De weersomstandigheden waren dit maal voor voetbal bijzonder gunstig, zoodat het op Houtrust nog gezellig druk was. Beide elftallen speelden een uitstekende partij voetbal. Vooral het veldwerk der Hage naars was bepaald af. Daartegenover plaatste de V. S. V.-vborhoede verrassend snelle aan vallen, welke steeds weer het Haagsche doel in gevaar deden verkeeren. Sterk en de Wolf waren wederom bijzonder goed op schot en hebben er veel toe bijgedragen dat V. S. TT tenslotte de overwinning behaalde. De elftallen waren: H. B S.: Mul, Diehl, Vermetten, Duijsens, van Kesteren, Graafland, d'Fonséca, van Vliet, Speeksma, van Thiel, Kuijper. V. S. V.: Kruiswijk, Sterk, de Wolf, de Koning, H, de Wolf, Hillekamp. de Vries, den Boer, Van der Griendt, van Zutphen, Michel Reeds dadelijk wordt zoowel het H. B. S. als het V. S. V.-doel onder schot genomen. Vooral van Vliet richt hard en zuiver, Michel KinheimZeeburgia 21 Kinheim is direct in den aanval, waaruit al dadelijk enkele kansen ontstaan. Bij een der Kinheim-aanvallen schiet H. Groeneveld on verwacht hard in (1—0). Zeeburgia komt langzamerhand wat iheer los.. Een kwartier voor de rust komt er een goede Kinheim- aanval. Van Wijk stopt het schot van Raay- makers, doch heeft den bal niet in -zijn macht, Nieman scoort (2—0). Na de rust eerst een gelijk opgaande strijd, waarbij de Zeeburgia-aanvallen door den har den wind gevaarlijker zijn. Een kwartier voor het einde scoort Zeeburgia uit een corner (2—1). Kinheim gaat zich nu op verdedigen toe leggen, waardoor Zeeburgia ^omt opzetten, Angstige momenten beleven1" de Kinheim- supporters, doch Druyven houdt op keurige wijze zijn doel schoon. Onder groote spanning fluit de heer v. d. Burg eindigen en Kinheim heeft zich in de zesde ronde geplaatst. Kampioenschap van Nederland Willem IIHeracles (31) Precies half drie werd begonnen. Hermans trapte af tegen den schuin over het veld staanden straffen wind en nadat de bal eenige oogenblikken in het midden heeft gezweefd, nam de linksbuiten van Willem II, Möller dezer over, gaf snel dóór naar Van ■der Wouw en onder oorverdoovend. gejuich van het publiek, gaf deze laafste aan Wil lem II binnen één minuut de leiding, (10). Heracles werkte hard, maar de aanvallen van Willem II, die bovendien - tegen den wind in speelde, waren veel sneller en daardoor gevaarlijker. Freese kreeg van den schêidrechter een waarschuwing wegens ruw' spel. De Leeuw nam den vrijen schop, doch de keeper redde uitstekend. Heracles viel sterk aan, maar het schot bleef nog steeds uit. ij Het begin van de tweede helft was een trouwe copie van de eerste; Nauwelijks had Heracles afgetrapt of de voorhoede van Wil lem H nam den bal over! van Hermans, die doorgaf naar van Ierlandt, die met een keu rige kopbal den voorsprong van Willem II vergrootte, wederom binnen de minuut. (2—0). Dit vond Heracles toch wel wat te erg. Het ging er direct vandoor. Het élftal stuwde op naar het Willem Et-doel; het was Jaarsma, die tweemaal naast schoot. Heracles kreeg vele opgelegde kansen, maar benutte er geen enkele. Schlosser werd vlak voor het doel ge haakt; zeer terecht bestrafte de scheidsrech ter deze overtreding met den penalty, die door Freese werd genomen en in den linker bovenhoek van het Willem Il-doel geplaatst waardoor de achterstand werd verkleind. Na. eenige wederzij.dsche aanvallen, waar van die van Heracles erg gevaarlijk waren, forceerde Willem II een corner. Deze werd uitstekend genomen door Coolmans en met hulp van den wind een fout van den keeper en een fraaien kopbal van Ierland vergrootte Willem II den voorsprong (31). Met- Willem n in den aanval kwam eenige minu ten later het einde. Velocitas—K. F. C. (0—2) Velocitas heeft het in een returnwedstrijd tegen K.F.C. niet tot revanche weten te bren gen. Ook nu behaalden de Zaanlanders de overwinning. Met de haar bekende tactiek, die ook in dezen wedstrijd tot in de finesses werd doorgevoerd, werd een zwaar bevochten 20 zege behaald. Beide goals ontstonden op vrij fortuinlijke wijze in de eerste helft: de eerste na 35 minuten door Boutshoorn, wiens schot van onder de lat in het veld terug stuitte, doch door scheidsrechter Merkelbach als een doel punt werd erkend. Uit een vrijen schop op 25 Meter van het doel af, scoorde Bley het tweede overigens houdbaar doelpunt. Gedurende den geheelen wedstrijd waren de: Groningers in het veld voortdurend sterker. De tweede helft werd vrijwel voortdurend op de Zaansche helft gespeeld. Onophoudelijk waren de Groningers in den aanval, steeds zaten zij voor het K.F.C.-doel, dat prachtig door Veen werd verdedigd. Talrijk waren de corners, die van links zoowel als van rechts werden genomen. Weinig geluk hadden Bon- sema en Meulema. Meestal gingen hun schoten juist naast of werden zij te tam geschoten. In ver teruggetrokken positie Verdedigden liefst acht K.F.C.-ers, die slechts bij uitzondering het spel eenigen tijd wisten te verplaatsen. Voor de Groningers was er geen doorkomen aan. Bonsema, Huizeling en Luppes waren bij Velocitas de besten. Promotie Vierde klasse. MeervogelsBeverwijk (25) Deze belangrijke promotiewedstrijd is door Beverwijk met sprekende cijfers gewonnen. Maanhout raadt goed enverkiest met den wind in den rug te spelen. Toch zijn de eerste aanvallen voor Meervogels; de Wijkers moe ten zich eerst aan de terreingesteldheid aan passen. Reeds is de eerste 2-0 minuten oud en nog steeds geen doelpunt, maar dan komt het. Teeling krijgt den bal en ineens kogelt hij in den uitersten hoek (01). De Meervo gels kunnen het spel niet verplaatsen; even later zet Bakker van de uitlijn goed voor doel, waar Markx klaar staat om no. 2 te scoren (02). Het duurt slechts één minuut als W. Kuijer keurig doorgeeft naar zijn broer Theo, die ineens inkogelt (03). De druk op het Meervogelsdoel houdt aan; als de Wij kers een vrijen trap krijgen te nemen, weet Van Amersfoort denstand op 04 te brengen/ Na de rust het zelfde spelbeeld, maar nu Meervogels de aanvallende partij, De Wijkers verdedigen met alle macht. Adrichem in het Wijkerdoel is in goeden vorm, zoodat het vrij lang duurt eer Meervogels een ver diend tegenpunt kan maken (14). Nu krijgen de Meervogels diverse corners te nemen, waarvan het resultaat nihil is. De Wij kers breken snel door maar loopen in den buitenspelval. Meervogels weet na een half uur no. 2 langs Adrichem te werken (24) Wel maken zij even later weer een doelpunt, doch dit wordt geannuleerd wegens buiten spel. Als de Wijkei's weer doorbreken en ge heel Meervogels staat te appelleeren voor ver meend buitenspel, zet Bakker goed door en smaakt het genoegen den stand op 2—5 te brengen. Hiermede is Meervogels 4de klasser ge worden; Beverwijk behoudt de kans voor 3de klasser. De stand is thans: gesp. gew. gel. Beverwijk Alkm. Boys Meervogels verl. pnt. v-t. 1 4 14—7 1 3 11—10 2 3 8—16 BUITEN DE COMPETITIE. HillinenKennemers (23) De Kennemers speelden op het jaarlijksöhe vo et-baltouirnooi van Ter Lee de te Sassenheim voor de eerste ronde tegen Hillinen. De roodhemden zijn het eerst" in den aanval doc-h de Hillinen-backs ke.eren dien. Groot geeft met een hard schot aan de Kennemers de leiding doch nog vóór de rust is het van Engelen die gelijk maakt (11). Na de rust hetzelfde spel. BretHiou-weo: geeft met een hard schot Kennemers weer een voor sprong (12). De linksbinnen maakt gelijk door een voorzet langs v, Coezand te werken, Het einde komt met 22, waarna in de ver lenging vier minuten vóótr het verstrijken van den tijd Effern uit een pass van Groot het' winnende punt maakt (23). De Kennemers spelen op 9 Juni de finale tegen Scheveningen, die met 63 van Zee burgia won. Ambachtsschool-elf tallen te Velsen. Heden, Dinsdag worden voor de derde maal voetbalwedstrijden gespeeld tusschen elftal len van de Ambachtsscholen te Alkmaar, Zaandam, Velsen en Haarlem. Er wordt ge speeld om een wisselbeker en enkele medailles. Dit jaar worden de wedstrijden gespeeld op de velden van den N. A. S. B. te Velsen. „Sport en Vriendschap"Z. S. V. A.s. Donderdagavond 7 uur speelt de Christ. Voetbalvereeniging „Sport en Vriendschap" een vriendschappen.ken voetbalwedstrijd tegen het eerste elftal van Z. S. V. van Half weg, op het Gemeente-terrein aan den Ver- gierdeweg. QuickHaarlem. In het begin speelt de ongeoefendheid ieder jaar weer Haarlem parten. Ook dezen keer was o.a. Veenhof niet erg op streek. Door wijdballen kwamen vaak spelers op de hon ken. Dat gebeurde aan de overzijde ook no.g wel eens, maar het liep Quick mee en daar door maakte Quick punten, terwijl het bij Haarlem op nullen uitliep. In de derde beurt zag Haarlem kans even vóór te staan. Ondanks dat Quick een dubbel spel forceerde, doordat Langereis ging loo pen op een door Wagemans hoog geslagen bal, maakte Haarlem vijf runs. Voor het grootste deel was dit succes te danken aan Veenhof, die een homerun sloeg toen er twee honken bezet waren. In de vijfde beurt ging de voorsprong echter al weer verloren. Wel kwamen nog al eens Haarlemmers op de hon ken, maar zij sneuvelden of de Quick-werper wierp eenige malen drie slag, waardoor het weer wisselen was. Aan Quick-zijde sloeg M. C. Bakker een ho merun toen er twee' honken bezet waren, zoo dat Quick drie punten noteerde. Aan Haarlem-kant bil-eef de oogst schraal, zoödat Quick de negende inning niet be hoefde te spelen en toch nog met 129 won. De uitslag in innings was: Haarlem I: 0, 1, 5, 0, 0, 0, 1, 1, 1 9. Quick: 4, 0, 1, 0, 4, 0,0, 3, x, 12. Haarlemsche Competitie. Het derde negental van E.D.O. berichtte Zaterdagmiddag niet te kunnen spelen, waar door de Rijks H.IB.S. Velsen haar tweede overwinning noteerde. De op het terrein aan de Kleverlaan ge speelde ontmoeting D.E.V.SS.H. begon een heel stuk over tijd. In deze eerste wedstrijd van D.E.V. bleek al duidelijk dat het negental niet zoo steirk is als verleden jaar. Vooral het werpen is aanmerkelijk zwakker. S.S.H. gaf den indruk juist beter op dreef te zijn dan het vorige seizoen. Er werd ten minste geducht geslagen. Van der Kant be stond het zelfs tweemaal een home run te slaan, terwijl Ribbius ook een home run liep, maar dank zij het slecht veldwerk der D.E.V.-ers. Vooral de derde inning was voor de Vel- senaren succesvol. Acht van de negen spelers kwamen tweemaal aan slag en deze beurt leverde dan ook liefst dertien punten op. De uitslag in innings was: S. S. H.: 0—2—13—3—9 27. D. E. V.: 1-4)— 6—0—3 lü. In de ontmoeting E.D.O. IIHaarlem II was Haarlem veel beter op dreef dan ver leden week tegen R. H.B.S. Door goed slaan en fouten van E.D.O. in het veld, werden reeds in de eerste beurt tien punten ge maakt. In de tweede beurt was 't trouwens net zoo, alleen viel de derde nul na acht runs. Om verschillende redenen vlot het bij ED.O. niet. Kans op beter komt pas in de zesde inning. Door slecht werk der „Haar- lem"mers raken de drie honken bezet. Dan G. Zandstra een schitterenden driehonk slag. Door een fouten aangooi wordt zijn loop een home run, zoodat deze tik E.D.O. vier punten opbracht. Kouw doet als werper een schitterenden vang, en Coster en J. Kloos doen het hem na in het verre veld. Tegen het einde demonstreerde Wagemans hoe men door scherp opletten en snel loopen punten kan maken en dat was het slot. Haarlem II: 10—8—2—2—1—6—6 36. E. D. O. II: 0—1—0—0—1—6—2 10. De wedstrijd Haarlem HlSwastika werd door beide partijen met acht man gespeeld, Het was duidelijk te zien dat Haarlem eenige nieuwelingen in het veld bracht. Voor al bij het honkloopen, en na den derden siag werden domheden uitgehaald. Bij Swastika was dit veel minder het geval. Zij raakte bovendien eenige keere-n goed. Al leek het er in de derde innings van „Haarlem" wel wat op de in het begin door Swastika ver kregen voorsprong ging toch niet verloren. Na zes innings kwam het einde met den stand 1310 voor Swastika. De uitslag in innings was: Swastika: 3—3—1—0—3—3 13. Haarlem III 1—0—4—2—2—1 10. Van Egmond verliest in Ginniken. In het Sportpark te Ginneken hadden Maandagmiddag wielerwedstrijden plaats, welke, hoewel het programma namen ver meldde van Scherens, Pijnenburg' en v, d. Linde, slechts door 400 toeschouwers werden bezocht. Van Egmond wist geen zijner series te win nen. Pijnenburg en Qszmella daarentegen waren uitstekend in vorm. België won den omniu-mstrijd tegen Holland met 30 tegen 22 punten, terwijl Scherens na een beslissende-li sprint met Huybreohts zich no. 1 plaatste in het persoonlijk omnium. Pijnenburg werd derde, doordat hij in een tijdrace over 1500 M. den slechtsten tijd maakte. Achilles. Op tweeden Pinksterdag hield deze vereeni- ging een handicap sprintrit over 1 K.M., waar voor veel animo bestond. De uitslag was als volgt: 1. Sweers (35 M. voorgift) 2. H. Bakker (10 M.) 3 Rijnbeek (25 M.) 4. Cor Meyer (scratch). De leden v. d. Aart en v. Wees debuteerden op de baan te Heemstede, v.. d. Aart viel door pech uit, terwijl Van Wees de vijfde plaats bezette. H. S. V. „De Kampioen". Bovengenoemde vereeniging hield een pelo ton-race -over 50 KM. Er startten 8 pelotons van vijf renners. A B C en Juniores gecom bineerd- De uitslag luidt van de 4 best geplaatsten: lste Staphorst, v. Rooyem, Burggraaf, de goede tijd 1,2S,17. 2de Moerkerk, Burger, Beeldman, v. cL Neut, Best: 1,26,38. 3-de De Vries, v. Noorden, Bar-ten, Hulst, Barben 1,26,41. 4de Schei-dier, Sweitser, Peters, Hulst, Kersten: 1,29,6. Ip den lsten Pinksterdag namen eenige le d-en deel aan den grasbaanwedst-rijd van D. T. S. Zaandam. Bij de nieuwelingen wist R. Hessels in den afvalwedstrijd den 2den prijs te winnen; de 50 ronden race was de 2de prijs voor J. Brey en de 3de voor R. Hessels. Op 2den Pinksterdag t-e Heemstede ging het nog beter J. Rijneveld—Metz wonnen den koppelwedstrijd m-et 1 ronde voorsprong. 10 K.M. profs Fruitema den 2den prijs. A. Molendijk, 15 K.M. Amateurs met 1 ron de voorsprong. B. v. Dijk 2-de. B. v. Dijk won de achtervolging van M. van Gelder. Nieuwelingen 6 K.M, Drost 2de, R. Groot 3 de. (Dames). RapiditasDonar (52) Te Kijkduin had deze ontmoeting plaats. Mede door onvolledigheid was Rapiditas aan vankelijk in de minderheid. Een paar welge richte schoten van Donar brengen voor rust den stand op 02. Na de rust heeft Rapiditas het windvoordeel. Donar wordt ahans geheel ingesloten, regelmatig brengt Mej. Poorter den stand op 42. Even vóór het einde scoort Mej. Dauday (52). (Heeren). Deutscher TumvereinRapiditas (6-3) Een zeer gehavend Rapiditas-elftal bond den strijd aan tegen de Haagsche kampioenen. De uitstekende voorhoede der Duitschers wist voor rust den stand op 30 te brengen. Na rust speelde Rapiditas beter. Van Santen en Van Gorcum wisten gelijk te maken. Dan laat D.T.V. zien, waa.rtoe zij in staat is; zij brengt den eindstand op 6—3. Rapiditas-comb.Simson 3 (12) Een sterke Rapiditas-combinatie moest het onderspit delven tegen de Simson-reserves. Rust en einde kwamen met 12. Buitengewone algem. vergadering Ned. Biljartbond. Het bestuur van den Ned. Biljartbond heeft een spoedvergadering uitgeschreven op Zater dag 9 Juni e.k. in Krasnapolsky Amsterdam, waarop volgens de agenda o.a. nogmaals de Duitsche kwestie zal behandeld worden ter definitieve afdoening. Er was wind te over voor de internationale zeilwedstrijden op de Loosdrechtscfte plassen, zooajs fijt plaatje van. dg etgtS. fier tó kwadraat meters getuigt,

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 3