1 i Een dictatoriaal bewind in Bulgarije. De strijd om den Chaco. Ontzaglijke brand Chicago. in BUITENLAND. Nieuwe regeering steunt op het leger. V/erd koning Boris voor een voldongen feit geplaatst? Blijkens "berichten uit Sofia is onder leiding van den vroegeren minister van spoorwegen Gcorgief een nieuw nationaal kabinet ge vormd, dat steunt op de macht van het leger. Volgens het Bulgaarsche telegraafagentschap is koning Boris hiertoe overgegaan om beter het hoofd te kunnen bieden aan de binnen landsche moeilijkhedeen. Tevens is een de creet uitgevaardigd, waarbij het parlement wordt ontbonden. De nieuwe regeering wordt beschouwd als gelijkstaande met een dictato riaal bewind. Behalve Georgief hebben in de nieuwe re geering zitting: Peter Midilef, generaal buiten dienst en vice-president der vereeniging van reserve-officieren, verder de vroegere minister Peter Todorof en professor Yanaki Mollof, ge neraal Petko Zlatef, de vroegere gouverneur der Nationale Bank Kosta Boyadjief en de vroegere president der Kamer, Nicolas Zacha- rief. Het meerendeel der nieuwe ministers maakt deel uit van de z.g. Sveno-groep, een boven de partijen staande politieke organisatie, die steeds nauwe relaties onderhield met militaire en nationalistische kringen. De meeste leden van het kabinet hebben trouwens zelf reeds herhaaldelijk een vooraanstaande rol in het leger gespeeld. De premier Georgief en de mi nister van Financiën Todorof b.v. hebben ook in de omwenteling van 9 Juni 1923 een actief aandeel gehad. Of men het kabinet-Georgief moet beschou wen als een overgangsregeering ter voorberei ding van nieuwe parlementsverkiezingen, kan tot dusver niet worden beoordeeld. Men be weert met stelligheid, dat het nieuwe kabinet een herziening der grondwet zal ontwerpen, waarbij aan het stelsel der politieke pai'tijen definitief een einde zal worden gemaakt. Manifest. De nieuwe regeering heeft zich intusschen met een manifest gewend tot het Bulgaarsche volk. In dit manifest zet het kabinet de rede nen uiteen, welke tot de maatregelen van den koning hebben geleid. Het manifest wijt het algeheele échec van den tot dusver bestaanden bestuursvorm aan het stelsel der partijen-regeering. De oorzaak er van moet volgens het manifest worden ge zocht in de tot het uiterste doorgevoerde par tijenvorming, de onderlinge veeten en de per soonlijke twisten. Deze situatie gaf aanleiding tot onrust en demoraliseerde de groote massa der bevolking, hetgeen nadeelige gevolgen had voor het nor maal functionneeren der bewindsinstallaties en een gevaar voor den staat dreigde te zullen worden. Ten aanzien van de binnenlandsche politiek zal de nieuwe regeering zich laten leiden door den wensch, den vrede in het eigen land en de nationale eenheid te verzekeren. Wat de buitenlandsche politiek betreft, zal de nieuwe regeering zich laten leiden door den wensch met alle mogendheden den vrede en de vrienschappelijke betrekkingen te hand haven en wel in de eerste plaats met Bulga- rij's nabuurstaten. Sofia onder militair bewind. In verband met de wijziging in den be- windsvorm waren op last van den koning omvangrijke maatregelen genomen. Om 12 u. in den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd naar Reuter meldt te Sofia de staat van be leg afgekondigd. Alle officieren kregen bevel, om één uur des nachts in hun kazernes aan wezig te zijn, waar ook het geheele garnizoen was geconsigneerd. Om half drie des nachts rukten de troepen uit. Samen met de politie bezetten de militairen de geheele stad, ter wijl overal soldaten met de bajonet op het geweer patrouilleerden. Op de voornaamste kruispunten waren voorts machinegeweren geplaatst, evenals voor het parlementsge bouw, alle openbare gebouwen en de gezant schapoen der buitenlandsche mogendheden. De omgeving van het koninklijk paleis was door een sterke troepenmacht afgezet. Des ochtends stegen eskaders vliegtuigen op, die voortdurend op geringe hoogte boven de stad bleven cirkelen. Niemand mocht zijn woning verlaten; het telefoon- en telegraaf- verkeer was door de autoriteiten geblokkeerd. Deze laatste omstandigheid gaf tot allerlei wilde geruchten aanleiding. Zoo deed gedu rende eenigen tijd het gerucht de ronde, dat op het paleis van koning Boris een bomaan slag was gepleegd, waarbij de geheele ko ninklijke familie zou zijn omgekomen. Dit onstellende gerucht bleek echter onjuist te zijn. Volgens eenige geruchten zouden honder den communisten en aanhangers van den linkschen boerenleider Tsankof zijn gearres teerd, evenals Tsankof zelf. Om 11 uur Zaterdagochtend werd de staat van beleg weer opgeheven, waarna de stad spoedig haar gewoon uiterlijk herkreeg. De troepen zijn weer naar de kazernes terug gekeerd. Volgens de tot dusver uit de provincie ont vangen berichten heeft zich daar geen en kel incident in verband met de bewindswij ziging voorgedaan. Het locale telefoon- en telegraaf verkeer is weer toegestaan, zoodat nog slechts het ver keer met het buitenland is geblokkeerd. Pers telegrammen worden gecensureerd. Naar alle waarschijnlijkheid zal zeer binnenkort een nieuwe perswet worden uitgevaardigd. Buiten koning Boris om? Naar volgens de Telegraaf verluidt zouden de voorbereidingen voor de bewindswijziging in Bulgarije zijn getroffen, zonder dat de leiders der machtige Sveno-partij koning Boris hiervan op de hoogte hadden gesteld. Pas nadat de troepen reeds het paleis had den omsingeld, begaf de leider der genoemde organisatie, de intusschen tot premier be noemde oud-minister Georgief, zich naar den koning, om hem van de plannen in kennis te stellen. Op aandringen van Georgief onder teekende daarop koning Boris het manifest aan het Bulgaarsche volk, benevens de de creten, waarbij de demissionnaire premier Moesjanof van de opdracht tot het vormen van een kabinet werd ontheven en de nieuwe rr!~!'.^rs werden benoemd. De Sveno-organisatie, die dus thans aan de macht is gekomen, helt over naar republi- keinsche denkbeelden. Dat men bij de nieuwe regeering met een militaire dictatuur zou hebben te doen. werd door den minister van Oorlog in een onder- houd met den vertegenwoordiger van United Press ontkend. De regeering staat, volgens den minister boven de partijen. Zij streeft o.m. naar het bereiken van overeenstemming met Joegoslavië. Met stelligheid ontkende de minister, dat een aanslag zou zijn gepleegd op de koninklijke familie. „U is geen minister-president meer". De N.R.C. meldt nog, dat toen premier Moesjanof tegen acht uur des morgens met den minister van oorlog verbonden wilde worden ten antwoord kreeg, dat particuliere gesprekken niet werden toegestaan. „Hier spreekt de minister-president", merkte Moes janof op. „U is geen minister-president meer", iuidden de inlichtingen van de centrale. Aan het verlangen van Moesjanof om ver keer met de buitenwereld werd in zooverre voldaan, dat de vleugel-adjudant van den koning hem naar de prefectuur van politie vergezelde, waar de ministerraad in perma nente zitting bijeen is. Om negen uur werd door de radio bekend gemaakt, dat Bulgarije een nieuwe regeering had. Een nieuwe volks vertegenwoordiging. SOFIA, 21 Mei (V.D.) Het Bulgaarsche parlement, dat door de nieuwe regeering is ontbonden, zal door een volksvertegenwoor diging van 100 leden worden vervangen. Tijdelijke censuur. De bladen zijn onder censuur gesteld. De minister-president heeft er den nadruk op gelegd, dat deze maatregel van tijdelijken aard is en niet van toepassing zal zijn op de correspondenten van buitenlandsche bla den. Tot nader order zullen alle openbare bij eenkomsten verboden zijn. Het congres van de democratische vereeni ging van professor Tzankoff, dat tegen Zon dag was bijeengeroepen, is eveneens verbo den. DuifscMandl, Bisschop Bares mocht geen radiooespraak houden. Pinkster-Maandag zou bisschop Dr Bares voor de radio spreke no ver „De heilige geest in de Kerk". Nadat op 22 Apri het program bij de radio commissie was ingediend, heeft op 15 Mei, naar het bisschoppelijke ordinariaat mede deelt, intendant Beumelberg geantwoord, dat hij zich genoodzaakt ziet mede te deelen, dat de predikatie van den bisschop niet per radio kan worden verspreid. Het ordinariaat heeft het voorstel der Sen- deleitung een anderen geestelijke de predi katie laten houden van de hand gewezen. Orgaan voor het bisdom Berlijn in beslag genomen. BERLIJN, 21 Mei. (V. D.) Het R.-K. or gaan voor het bisdom Berlijn is in beslag ge nomen. Het verluidt dat deze beslissing in overeenstemming is met de pogingen der autoriteiten veel besproken kerkelijk politie ke kwesties verward te laten. Oostenrijk. Tal van aanslagen op spoorlijnen. Het D. N. B. meldt, dat in Weenen een groot opgezette poging tot sabotage bij de Oosten- riiksche spoorwegen is gedaan. Op talrijke nlaatsen in alle deelen van Oostenrijk werden door ontploffingen stukken van de spoor baan vernield. Op het oogenblik is nog niet te overzien hoeveel schade er is aangericht. Het is volgens dit persbureau zeer waar schijnlijk dat de actie uit is gegaan van ra dicaal socialistische zijde. Op den westelijken spoorweg werden in de buurt van Weenen drie aanslagen gedaan. Afdeelingen van het Bondsleger werden aan stonds naar deze gebieden gezonden. Zij hou den de geheele streek bezet. Bij het station Hochzirl in de nabijheid van Innsbruck is ook een deel van den spoorweg opgeblazen. Pioniers hebben den weg hersteld, zoodat te gen 10 uur in den morgen de eerste trein de plaats des onheils kon passeeren. Eenige aanslagen worden uit het land Salz burg gemeld; de gevaarlijkste heeft plaats gehad in Aigen. In de nabijheid van de stad Verzacht de pijnen van snij-en brandwonden! Kinderen zijn zoo levendig.dat zij her nier kun nen helpen als zij zich bezeren. Zij loopen dan niet alleen het gevaar van lichamelijke pijn, maar ook van bloedvergiftiging. Gebruik Absorbine Jr. het verzachtende, antiseptische smeersel, het verlicht de pijnen bijna direct, Absorbine Jr. prikkelt zelf de teerste huid niet. Het verzacht, neemt de pijn weg en bevordert de genezing bijna onmiddellijk. Houdt het bij de hand voor de vele onge lukjes, die kinderen en volwassen dagelijks over komen. Gebruik het ook voor insectenbeten. Vraagt een gratis monster aan 99+ de Absorbine Jr. Company, Beu- lingstraat 2, Amsterdam, onder vermelding van dit blad. (Adv. Ingez. Med.) Salzburg werd de lichtleiding vernield, zoodat de stad twee uur zonder licht zat. Op den zuidelijken spoorweg werden bij Baden en Mödling aanslagen gedaan. Van den oostelijken spoorweg worden twee aanslagen gemeld. Het staat vast, dat er geen menschenlevens te betreuren zijn. Het treinverkeer ondervond sterke vertra ging. Ook nog in andere deelen van het land werden pogingen tot aanslagen gedaan. Het departement voor de veiligheid beraad slaagt over de te nemen maatregelen. Een communiqué beperkt zich tot de bloote vermelding der feiten. Een bedrag van 10.000 schillings is uitgeloofd voor opsporing der daders. Onder-minister bij financieel schandaal betrokken. Koeroda, de Japansche onderminister van financiën, die verdacht wordt van medeplich tigheid aan een financieel schandaal van Juni 1933, is naar Reuter verneemt, in de uitoefe ning van zijn functies geschorst. Hij zal voor de rechtbank verschijnen. Een nader Reuterbericht meldt, dat het schandaal aandeelen betreft, van de „Impe rial Rayon Company". Door de opzienbarende ontwikkeling van de Japansche kunstzijde industrie en met name van de „Imperial Rayon Cy." waren de aandeelen van 40 tot 150 yen opgeloopen. Beweerd wordt dat bepaalde hooggeplaatste personen er in slaagden door bemiddeling van Koeroda aandeelen te koopen beneden den marktprijs. Door het gebeurde met Koeroda zou de po sitie van den minister van financiën aan het wankelen zijn gebracht. Gemève. Behandeling der Saarkwestie vertraagd. Baron Aloisi stelde in den Volkenbondsraad voor de kwestie van het plebisciet in het Saar- gebied tot 30 Mei uit te stellen, omdat het desbetreffend rapport nog niet gereed was. Hiertoe werd besloten. EEN TWEEDE CATASTROPHALE BRAND IN AMERIKA. 18 GEBOUWEN TE NEWBURYPORT IN DE ASCH GELEGD. NEWBURYPORT (Massachussets)20 Mei (V D.) Een geweldige brand heeft achttien gebouwen, waaronder eenige fabrieken, ver woest. Zevenhonderd personen zijn tengevolge hiervan werkloos geworden en vele families zijn dakloos. De schade bedraagt meer dan een mililoen dollar. Nog enkele opmerkingen van de Volkenbondscommissie. Ons werd toegezonden het Volkenbondsrap port over het conflict tusschen Bolivia en Paraguay, waarvan de voornaamste punten reeds verleden week in ons blad werden op genomen. Wij laten hieronder nog enkele conclusies volgen. Over haar verzoeningspogingen schrijft de Chaco-commissie: In deze atmosfeer, door langen strijd geschapen en nog vergiftigd door wederzijdsche beschuldigingen, is een der voornaamste belemmeringen voor een oplossing van het conflict gelegen in het feit, dat zoolang de vijandigheden duren, ieder der partijen er op hoopt, dat de dag van morgen haar een gunstiger militaire positie zal opleveren. Paraguay acht er zich van overtuigd, dat de totale nederlaag van Boli via slechts een kwestie van tijd is; het be weert, dat de bemiddelaars in de kaart van de tegenpartij spelen door deze valsche hoop te geven. Bolivia gelooft weer, dat wanneer Paraguay er zich rekenschap van zal geven zijn militaire macht te hebben overschat, morgen nog de arbitrage voor het geheele Chacogebied zal aanvaarden. Het onderzoek naar de mogelijkheid van een juridische oplossing en het onderhande len over een op recht gefundeerden vrede wordt bemoeilijkt door de rol, die de bereke ningen der generale staven en de chauvinis tische verbittering spelen. Het speculeeren op een mogelijke oplossing op het slagveld zelf, zou niet alleen in strijd zijn met het principe van den Volkenbond, maar bovendien een avontuur met overvloedige gevaren uitlok ken. De vijandelijkheden kunnen ophouden wegens het uitgeput raken van een der par tijen, doch de kans op een latere hervatting blijft bestaan. Nadat het rapport de rampzalige gevolgen van het conflict in. beide landen geschilderd heeft, wordt geconstateerd, dat voor het be ëindigen dezer catastrofe een algemeene ac tie van alle vredesmachten noodzakelijk is, teneinde een gemeenschappelijk accoord te bereiken. Als beide partijen het gevoel hebben dat zelfs na het echèc der pogingen van de laatste twee jaren de Volkenbond niet de laatste instantie uitmaakt en nog op tal van andere manieren bemiddeling mogelijk is, zal een belangrijke bijdrage tot het sluiten van den vrede geleverd zijn. Gevechten duren voort. Uit New York, 21 Mei: Er zijn berichten ontvangen, dat sedert 14 Mei bij het fort Ballivian tusschen Bolivia en Paraguya een hevige strijd wordt geleverd tusschen 60 en 80 duizend man over een frontlijn van meer dan 20 mijlen. van den brand gezonden om voor de afzetting te zorgen. De roeloop van kijklustigen is zóó groot dat het verkeer geheel in de war is. Een vlieger heeft verklaard, dat de rook cm een afstand van meer dan 100 KM. te zien is CHICAGO, 20 Mei: Na heldhaftige pogingen is de brandweer er eindelijk in geslaagd net vuur te overmeesteren, nadat drie groote pak huizen. twee gebouwen, twee banken, een ho tel, een brouwerij en het gebouw van de tele foon zijn afgebrand. Elf groote slachthuizen en meer dan 200 woonhuizen werden in de asch gelegd. Dui zenden stuks vee kwamen in de vlammen om. De huizen werden bewoond door employe's van het abattoir. Ongeveer 2000 personen zijn dakloos. Het aantal dooden is nog niet bekend. 25 zwaargewonden zijn naar ziekenhuizen over gebracht. o.m. 11 brandweerlieden, Een brand weerman heeft vier personen uit de vlammen gered. Hij liep daarbij evenwel zulke ernstige brandwonden op, dat hij sooedig is overle den. Ten gevolge van het feit, dat de wind plotseling omsloeg, werd een grooter uitbrei ding van de brand voorkomen. De blusschingswerkzaamheden werden in het bijzonder door de droogte der laatste da gen bemoeilijkt, immers de waterdruk was aanzienlijk verminderd. De schade wordt ge raamd op 10 millioen dollars. Men vreest even wel, dat wel 25 millioen dollars schade is ge leden. daar zoo veel vee in de vlammen is om gekomen. In 1371 werd een groot deel van de stad Chicago eveneens door brand verwoest na een langdurige droogte-periode. Slachterijtelefooncentrale en vele andere gebouwen vernield. Duizenden stuks vee omgekomen. Groot aantal personen gewond. Uit Chicago 20 Mei: in het haven-district alhier is gisterenavond een geweldige brand uitgebroken in het vee-entrepot van de Chi cago Union. Het vuur breidde zich uit tengevolge van van den sterken wind over de schuren en hokken, waarin het vee was ondergebracht en tastte ook het hoofdgebouw aan. Een uur na het eerste alarm woedde de brand over een uitgestrektheid van een vier kante mijl. De telefoonverbindingen werden door het vuur verwoest en twee bankgebouwen geraakten in brand. De vlammenzee had weldra zulk een gewel digen omvang aangenomen, dat twee motor spuiten niet tijdig genoeg konden worden ver wijderd en verbrandden. Nader werd gemeld: Tenzij men het vuur spoedig meester wordt, vreest men dat het telefoonverkeer in het ge heele haven-district zal worden verbroken. De telefonisten van de centrale in het entre pot-district blijven nog op hun post en trach ten op heldhafige wijze de verbindingen op de nog niet vernielde lijnen tot stand te brengen. Een groote politiemacht is naar het terrein ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING En zoo kwam het, dat bruintje tot schrik van alle men- schen als een gek het tentje uitvloog. Het mooiste van alles was nog, dat hij voortdurend gromde, net als een echte beer. „Wees niet bang, ik haal hem wel weer terug," schreeuwde de kermisbaas, maar dat zou zoo heel gemakkelijk niet gaan ,want Sietske was tusschen de kermisvierders verzeild geraakt en toen deze angstig uit elkaar stoven, vond hij het maar het beste om in een steegje te vluchten. En tegen een muur staand, overdacht hij wat het beste zou zijn. „Weet je wat, ik mag dien man zoo maar niet in den steek laten," riep hij plotseling en op hangende pootjes ging hij weer terug. VRACHTAUTO MET 54 ARBEIDSDIENST- VRIJWILLIGERS OMGESLAGEN. HIRSCHBERG, 21 Mei (V.D.) Zon dag is bij Hirschberg een vrachtauto met 54 arbeidsdienstvrijwilligers, die op weg waren naar Flinsberg waarschijnlijk door te snel rijden omgeslagen. Alle inzittenden werden gewond. Een per soon was op slag dood, twee anderen stierven kort nadat zij in het ziekenhuis van Hirsch berg waren opgenomen. 30 vrijwilligers liepen ernstige wonden op, twee ernstigge- wonden verkeeren in levensgevaar. RADIO-PROGRAMMA WOENSDAG 23 MEI. HILVERSUM 301 M. 8.00 VARA. Gramofoonmuziek. 9.00 Klein Vara-ensemble olv. Frits Bakels. 10.00 VPRO. Morgenwijding. 10.15 VARA. Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven, m.m.v. Rolien Numan, voordracht, Het Kleine Vara- ensemble o.l.v. Frits Bakels en Lezing door W. Drop. 12.00 De Notekrakers olv. Daaf Wins. 2.00 Verzorging zender. 2.15 Vara-knipcursus door Mevr. A. Blanken van Kuyk. 3.00 Voor de kin deren, mmv. Varatooneel olv. Willem van Cappellen, viool, piano en vragenuurtje door Oom Henk. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.00 Over gang naar den versterkten zender. 6.05 Gramo foonmuziek. 6.30 De Flierefluiters olv. Jan van der Horst. 7.00 Sportuitzending. Causerie door Dr. Max Euwe. 7.20 Vara-orkest olv. Eernst Ewald Gebert, mmv. Reinier Bresser, cello. 8.00 Herhaling S.O.S.-berichten. Vaz Dias en varia. 8.15 Aan den vooravond van Rome door Jorinus van den Berg. 8.35 Vara-orkest olv. Ernst Ewald Gebert. 9.20 Brand in „De Jonge Jan", transformatieschets in één bedrijf van» Herman Heyermans. Alle rollen worden ver vuld door Willem van Cappellen. 10.30 Gra mofoonmuziek. 10.45 Vara-orkest olv. Hugo de Groot. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Tijd sein en sluiting. HUIZEN 1875 M. 8.00 NCRV. Schriftlezing en meditatie. 8.15 Morgenconcert (gram.muz.( 10.30 Morgen dienst door Ds. H. v. d. Elskamp. 11.00 Liede- renrecital door Miep Beuming, sopraan. A. d. vleugel: Bruno Oppen. 12.00 Politieberichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Middagconcert door een kwintet olv. Piet v. d. Hurk. 2.00 Sym- phonie-orkest van Chicago olv. Frederic Stock. 2.30 Praatje voor jeugdige postzegelverzame laars door Ds. W. A. Dekker. 3.00 Populaire be speling van het studio-orgel door L. Blaauw. 3.45 Verzorging zender. 4.00 Concert door Sieg fried Bahler, viool, Mej. Beb Bos Janszen, cello en Mevr. Truus BahlerRieuwers, piano. 6.00 Declamatie van Friesche gedichten door Mevr. F. PostmaMeinema. 6.30 Onderwijs fonds voor de Binnenvaart. 7.00 Politieberich ten. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 Landbouw- halfuurtje door R. J. van Lente. 8.00 Uitzen ding voor het Bijbelsch museum. 10.00 Vaz Dias. 10.10 Gramofoonplaten. 11.30 Sluiting. LUXEMBURG 1304- M. 7.00 Luxemburgsche avond. Gevarieerd con cert door het omroeporkest olv. Henri Pensis. 7.50 Josy Knepper zingt Luxemburgsche liede ren. 8.40 Vioolrecital door George Kazamek. 9.05 Gevarieerd concert door het omroeporkest olv. Henri Pensis. 9.30 Pianorecital door René Delporte. 9.45 Symphonieconcert door het omroeporkest olv. Henri Pensis. 10.25 Dans muziek. BRUSSEL 484 M. 1.30 André Felleman's orkest. 5.S& Het om roeporkest olv. Franz André. 8.50 „Pitsch"- concert uit het Koninklijk. Conservatorium te Brussel. 10.30 Dansmuziek (gr. pl.). BRUSSEL 322 M. 1.30 Populair concert. 8.20 Het omroeporkest olv. Franz André. 9.20 Vervolg concert. 10.30 Dansmuziek (gr.pl.). KALUNDBORG 1261 M. 12.20 Het omroeporkest olv. Fritz Mahler. 9.50 Holger Brussgaar zingt liederen. 10.25 Slavisch concert olv Launy Gröndahl. 11.25 Jens Warby's dansorkest uit restaurant „Nimb". BERLIJN 357 M. 4.20 Harmoniemuziek olv. Franz Berger. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.50 Dansavond. HAMBURG 332 M. 1.20Gramofoonmuziek. 6.50 Heinrich Schlus- nus zingt liederen van Brahms. 8.50 Het om roeporkest olv. Eerwin Bolt. 10.40 Vervolg dansmuziek. 11.20 Moderne muziek. KEULEN 456 M. 12.20 Populair concert. 1.20 Populair concert olv. Wilhelm Keiper. 7.20 Muziek uit het Noor den door het groote omroeporkest olv. Otto Julius Kühn. 10.40 Populaire gramofoonmuziek. DAVENTRY 1500 M. 1.05 Het Western Studio Orkest olv. Frank Thomas. 4.50 Gramofoonmuziek. 9.55 Het BBC-orkest (Afd. E.) olv. Frank Bridge. 11-15 Sydney Kyte en zijn Band in het Piccadilly Hotel. PARIJS (Poste Parisien) 313 M. 7.16 Gramofoonmuziek. 7.55 Film- en gramo foonmuziek. 8.30 „La belle Hélène", opera- bouffe van Jacques Offenbach. PARIJS (Radio) 1648 M. 12.35 Het Lucien Goldy-orkest, 9.05 Het om- roepsymphonieorkest olv. M. Ingelbrecht. 10.50 Dansmuziek. MILAAN 369 M. 5.30 Kamermuziek. 6.15 Gramofoonmuziek. 9.50 Orkestconcert olv. Ugo Tansini,

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 8