HET NIEUWE AVONDBLAD 19e JAARGANG No. 174 WOENSDAG 30 MEI 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN; per week 10 ets., per maand 40 cents plus 21/* cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeens Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeiingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen; 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij break van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.— bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.Indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonnéle^ zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V.-Bank te Schiedam. VELSEN RAADSVERGADERING Politieverordening zonder discussie goedgekeurd, Langdurige discussie over de Corverslaan. Ontevreden heid over „Rijnland". Interpellatie over de harddraverij te Santpoort. Het verkeer bij de pont. Bruids paren voor een gesloten raadszaal. Dinsdagavond vergaderde de Raad dezer ge meente onder voorzitterschap van burgemees ter Rambonnet. Allereerst kwamen aan de orde eenige Belastingzaken. Vastgesteld worden kohieren der straatbe- lasting en der hondenbelasting (afd. IJmui den) dienst 1934. Wijziging van het tarief voor waterlevering De heer Stark, (s.d.), vraagt of deze wijzi ging wel voordeel voor de gemeente oplevert. Wethouder Dunnebier, (c.h.), zegt van wel. Het geldt vooral de N.V. Begraafplaats Westerveld, die ver boven het maximum-ver bruik van tarief I B uitgaat. Het voorstel wordt goedgekeurd. Wijziging en opnieuw-vaststelling van de verordening, regelende de rangen, het aantal, de samenstel ling, de eischen van benoembaar heid en de bezoldiging van de ambtenaren der gemeentepolitie. De voorgestelde wijzigingen, werden zonder discussie goedgekeurd. Verkoop van grond. De voorstellen tot verkoop van grond wor den goedgekeurd. Verkoop van een gedeelte van de Corverslaan. De heer Luikman (s.d.), vraagt of er geen bezwaren tegen de afsluiting van dit gedeelte zijn ingekomen. Spr. meende dat de termijn twee maanden was. De heer Dunnebier zegt, dat geen be zwaren ingekomen zijn en dat de termijn ge sloten is, omdat die 14 dagen was. De heer van Heyst, (neutr. p.), zegt het voorstel toe te juichen, omdat het voor de papierfabriek zeer belangrijk is. Maar spr. zou gaarne zien, dat het jaagpad langs het kanaal behouden blijft. De heer ten Broeke, (c.h.), vraagt of er buizen voor gas en water in dezen grond liggen. M r. v. d. F1 i e r (s.d.) merkt op, dat het hier geheel vrijen grond betreft en daar dus geen sprake is van rente en aflossing, vraagt spr. of het bedrag van f 12.500 niet gereserveerd kan worden als een Fonds voor Kindervoeding. De heer Enz er ink, (lib.), sluit zich aan bij den heer van Heyst en zou ook gaarne het jaagpad behouden. De heer Stark, (s.d.), zegt dat het oever pad behouden moet blijven ten behoeve van schoolkinderen en reizigers. De heer Vermeulen, (a.r.) zegt niet te gelooven, dat het jaagpad behouden zal kun nen blijven. Spr. betreurt ook, dat het zal ver dwijnen, maar als men de ontwikkeling ten westen van de spoorbrug wil, begrijpt men, dat er weinig nut is van dit pad. Wat het idee van mr. v. d. Flier betreft, spr. zegt dat de gemeen te hiertoe niet de bevoegdheid zal hebben. Wethouder Bosman, (v.d.), merkt op, dat de heer Vermeulen den heer Stark niet be grijpt. Deze bedoelt het verkeer tusschen Vel- sen-Noord en IJmuiden-Oost. Wethouder Dunnebier (c.h.) zegt te meenen, dat het jaagpad niet gehandhaafd zal kunnen blijven. Met de kanaalverbreeding zal er maar een klein pad overblijven. Wanneer er echter maar eenige kans is op behoud van het jaagpad, zullen B. en W. daartoe alles in 't werk stellen. Er liggen wel buizen in den grond, maar alleen ten behoeve der papierfabriek. In zake de idee van mr. v. d. Flier zegt spr. dat Ged. Staten dit wel niet zullen goedkeuren. Wethouder N ijs sen, (r.k.), merkt op, dat het groote moeite kostte, om de f 60.000, die we voor de Hoofdstraat te Santpoort kregen, te gebruiken voor verbetering van de straat. En het geld moet in 10 jaar terugkomen. De voorzitter zegt, dat de toestand na de verbreeding van het kanaal zoodanig wordt, dat zelfs de voorgevel der gebouwen een stuk achteruit moet. Er komt trouwens een haven voor de papierfabriek en daarop zal het jaag pad doorloopen. De heer Vermeulen (a.r.), wijst er op, dat wat wethouder Nijssen zei, niet juist is. De gemeente heeft de Hoofdstraat overgeno men en nam de verplichting van onderhoud op zich, waarvoor het rijk het geld, gekapitaliseerd verstrekte. Dit geldt niet voor de Corverslaan en daarom heeft spr. geen bezwaar het verkre gen geld een bestemming te geven. De heer van Hefst, (neutr. p.), dringt er nog eens op aan, dat B. en W. alles zullen doen om het j'aagpad te behouden, desnoods om de nieuwe haven heen. M r. v. d. Flier, (s.d.), zegt dat men zeker geen goedkeuring op een besluit krijgt, als de wethouders zelf zeggen't mag toch niet. Spr. zegt dat de menschen steeds minder geven #,n crisis-comité enz. en daarom zou spr. de arme kinderen willen helpen. Wethouder Bosman' (v.d.) zegt dat het veer bij de spoorbrug niet oostelijker ver plaatst kan Worden. Spr. meent ook, dat er wat voor de kinderen moet worden gedaan, maar dan is één winter z.i. niet voldoende. Spr. zegt nu nog een ondeugende opmerking te willen maken. Toen indertijd de gemeente de Corverslaan aan de papierfabriek wilde ver- koopen voor f 35.000, ging er van allen kant protest op, van de Hoogovens en ook van het Rijk. Maar nu het noodig is, zwijgt men en laat het Rijk de gemeente duizenden guldens scha de lijden. De voorzitter en de heer Dunnebier wijzen nog eens op de moeilijkheid, om de gel den te gebruiken, zooals de gemeente zou willen. Het voorstel wordt goedgekeurd. Tegen de heer van Woensel, c.-p. Aankoop van grond ten be hoeve van verbetering der Hoofd straat te Santpoort. De heer Maas, r.-k. spreekt zijn afkeuring uit over de houding van het bestuur van Rijnland, die wel zeer ongunstig afsteekt bij particulieren. De Voorzitter onderschrijft dit geheel en zegt niet te begrijpen, dat een openbaar lichaam zoo weinig gevoelt voor iets van openbaar nut. Het voorstel wordt goedgekeurd. Vaststelling van straatnamen. Goedgekeurd wordt het voorstel om een nieuwe straat te Driehuis Hofdijklaan te noe men. Instelling van de functie van opzichter 2e klas bij den reini- gings- en ontsmettingsdienst. Goedgekeurd. Verlaging van den huurprijs van de woning Wijkerstraatweg No. 54. Goedgekeurd. Verleenen van vergunning tot het verleggen van een duiker in de beek langs de westzijde en tot het dempen van een gedeelte beek langs de oostzijde van den Hagelingerweg te Santpoort. Goedgekeurd. Verzoek van de Vereeniging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs te Santpoort om de benoodigde gel den uit de gémeemtekas beschik baar te stellen voor de aanschaf fing van leermiddelen en school- meubelen ten behoeve harcr school. De heer He ij k oop, oud-kath., vraagt of het bestuur wel bekend was met den finan- cieelen toestand der gemeente, als hij ziet, dat de kosten konden worden terug gebracht van f 908 tot f 350. De voorzitter zegt zelf ter plaatse te zijn geweest en hij vond den toestand vrij primi tief. De kosten zijn zoo laag geworden, omdat de gemeetne banken heeft aangeboden. Besloten wordt medewerking te verleenen. Wijziging der verordening op de heffing van retributiegeld voor de toelating van leerlingen uit de gemeente Velsen op inrichtin gen van middelbaar en hooger onderwijs. Goedgekeurd. Tegen de heer Van Woensel. Wijziging der instructie voor het onderwijzend personeel dei- openbare scholen voor lager on derwijs in de gemeente Velsen. Goedgekeurd. Ingekomen stukken. Naar aanleiding van een verzoek van H. M. v. d. Pieterman imv.ke doortrekking van den P. J. Troelstraweg dringt de heer Maas op spoed aan opdat adressant kan gaan bouwen. Interpellatie J. E. Sluiters. De heer Sluiters, c.-h., krijgt gelegenheid de volgende vrasen te stellen: Achten B. en W. het in het belang der Ge meente om op Zondag 3 Juni a.s. vergunning te verleenen voor een harddraverij voor paarden, in een gemeentepark te' Santpoort? Zijn B. en W. niet van meening, dat daar door de rust en de heiliging van den Zondag gestoord wordt en velen onzer burgers die in Santpoort van de rust en natuur genieten ge hinderd worden? Is de Raad niet meer bevoegd tot het ver huren, verpachten of op eenige andere wijze in gebruik geven der gemeente eigendom men? Gaarne zou ik van u willen vernemen door wie deze goedkeuring is verleend". B. en W. wenschen de vragen van den heer Sluiters direct te beantwoorden: 'De bedoelde plaats bestemd voor hard draverij is niet een „gemeentepark" gelijk in- terpellant meent, maar een voor bouwterrein bestemd terrein. De toestemming tot het hou den van een harddraverij op zich zelf is niet door B. en W. gegeven maar door den Burge meester krachtens diens bevoegdheid. De Burgemeester heeft het college medegedeeld, deze vergunning (die oorpsronkelijk voor een anderen datum was aangevraagd) slechts daarom te hebben verleend omdat voor alle verdere geschikte data in dit jaargetijde reeds elders en ook in de naaste omgeving hard draverijen waren aangekondigd, gelijk hem door het aanvragende bestuur is aangetoond, zoodat op andere data dan 3 Juni geen in schrijvingen van belang voor deze harddra verij waren te verwachten. De Burgemeester heeft voorts aan zijn vergunning de voor waarde verbonden, dat niet, gelijk anders op werkdagen wel het geval was, aan deze hard draverij meerdere kermis of andere vermake lijkheden zouden worden verbonden, terwijl verder ook alle andere vergunningen van bij- zonderen aard, aangevraagd door de plaatse lijke café's, zijn geweigerd. Komende tot de vraag of op deze wijze de rust en de heiliging van den Zondag gestoord wordt, meenen B. en W. deze ontkennend te moeten beantwoorden. De draverij heeft plaats op een achteraf gelegen plaats, waar niemand, die er niet wenscht te komen be hoeft te komen, terwijl juist in deze omge ving rust in de natuur nog op talrijke andere plaatsen kan worden gevonden. Interpellant dient niet te vergeten, dat ook de plaats zij ner inwoning nog zeer talrijke bewoners be vat, die over het onderwern Zondagsrust ge heel andere meeningen hebben dan hij zelf. Het is niet de taak van een besturend college om in een dergelijk eigenlijk dogmatisch rr-' flitst één bepaald beginsel uit te dragen of te bevoordeelen, maar wel om zoodanig regelend op te treden, dat de verschillende richtingen onder de bewoners geen aanleiding hebben om elkaar te hinderen of zich aan eikaars gedragslijn te stooten. Dat de Raad het orgaan zou zijn, om in deze te verhuren, verpachten of in gebruik geven meent het college eveneens ontken nend te moeten beantwoorden. Voor dergelij ke ingebruikgevingen, waar het meestal gaat om een termijn van een heelen of halven dag. is de betreffende bepaling van de Gemeente wet niet geschreven. Het betreft hier het be heer van gronden. De vraag of tenslotte Burgemeester en Wet houders deze geheele zaak in het belang der gemeente achten, meenen B. en W. aldus te moeten beantwoorden: een eigenlijk gemeen tebelang is hier niet aanwezig, er is slechts een groep inwoners, die uit hoefde van de beoefening van een speciale sport een geoor loofd en van onze zijde voor inwilliging vat baar verlangen naar voren brengt. Door on de hienhQven omschreven wijze te beslissen dienen B. en W. met den Burgemeester, thans het speciale belang van deze groep inwoners, gelijk het hoopt in de toekomst weder andere geoorloofde belangen van andere groepen te mogen dienen. De heer Sluiters zegt, dat het antwoord van B. en W. hem bevreemdt. Het geeft den indruk, alsof het hier geen gemeenteterrein is, maar een weg. B, en W. meenen, dat de rust en de heiliging van den Zondag niet ge stoord wordt, maar spr. zegt dat het rumoer zich niet tot het terrein bepaalt, maar dat ge heel Santpoort er den geheelen dag last van ■Kooft p>+ jan two owl stelt snr. zeer teleur, te meer nu men zoo goed op weg was om de Zon dagsheiliging in onze gemeente te bevorderen. Spr. is vooral teleur gesteld over den voor zitter en meent dat deze niet het recht heeft de Harddraverslaan af te staan. Spr. betwist ook, dat er entree mag worden geheven, om dat het park voor iedereen toegankelijk is. De Voorzitter zegt, dat wanneer de In Neder-Oostenrijk woedde een geweldige brand in het dorp Frauendorf, dat door het vuur zoo goed als geheel vernietigd werd. raad omtrent deze verzoeken moet beslissen, het gevolg is, dat ze niet meer worden inge willigd, omdat de meeste verzoeken wel niet tijdig inkomen. Spr. zegt dat er van alle kanten aan het college van B. en W. ge trokken wordt. B. en W, hebben den café houders te Santpoort gezegd, dat als zij de harddraverij op Zondag wilden, elke andere concessie verviel. Toch wilden zij nog tot 12 uur openblijven. Spr zegt aan de hand van de uitkomst der volkstelling geconstateerd te hebben, dat er 47 gezindten in onze gemeente zijn. Al deze gezindten te voldoen, is onmogelijk. Spr. meent, dat aan die Verzoeken moet worden voldaan, welke in 't algemeen geoorloofd zijn. De heer Vermeulen (a.r.) zeide dat het antwoord van B. en W. zijn partij nog' meer teleurstelt, dan de inwilliging van het verzoek. Het betreft hier gemeentegrond. Dat de harddarverij achteraf wordt gehouden is geen argument, als het kwaad is, is het overal kwaad. Het gaat hier niet om een bezwaar van een der 47 gezindten, het geldt hier ge meengoed van ons Christenvolk. Spr. zou gaarne zien, dat de raad later, na goede voorbereiding, uitspraak doet inzake het afstaan van gemeentegrond op Zon- De heer En ze rink, (lib.), zegt dat de zaak ook van anderen kant kan worden be keken. Het gaat hier om de vraag of het kwaad is. Er wordt ook gevoetbald op Zon dag en spr. zou wel eens willen zien, dat de heer Vermeulen dit verboden zou willen zien. Spr. zegt zich te verheugen over het breede standpunt van B. en W. Tegen excessen wil ook spr. altijd opkomen. De heer Van He ijst (n.p.) zegt te be treuren dat de heer Vermeulen van Sabbat schennis sprak. Dit doet altijd onaangenaam aan. De Voorzitter zegt, dat het houden van een draverij op Zondag altijd beslist wordt door subjectieve meeningen. En voor een college is het altijd moeilijk zich daar aan te houden. Spr. kan voor het denkbeeld van B. en W. gevoelen, om den raad een principieele uitspraak te laten doen. Spr. meent, dat zelfs de meerderheid van het college haar lijn niet strak door mag voe ren. B. en W- moeten vaak particuliere be langen inwilligen. Hier kunnen B. en W. moeten beslissen op een verzoek der richting vali den heer Sluiters, om een landdag te' mogen houden. Wat in andere gemeenten wel gaat, is hier, met een heterogene be volking, niet onmogelijk. De heer Vermeulen (a.r.) zegt, dat zijn fractie niet zal afdwingen de viering van een puriteinsche Zondag. Van spr. kan men niet verwachten voor te stellen het voet ballen op Zondag te verbieden. Maar heel iets anders is, wanneer B. en W. tot deze din gen medewerken en dat is hier het geval. De heer Bosman (v.d.), zegt er geen enkel kwaad in te zien om op Zondag sport te beoefenen. De interpellatie wordt gesloten. Rondvraag, De heer Vermeulen (ai.) zegt dat er op Zondag nog steeds reclamewagens rond rijden. Spr. vraagt, hoe het hiermede staat. De Voorzitter zegt geen enkel artikel te kennen, om dit te verbieden. Spr. zegt echter met de betrokken bioseoop-ondeir- neming te hebben gesproken en vertrouwt, dat de wagens Zondags niet meer zal rijden. De heer L u i k m a n vraagt waarom de ge meente Velsen ontbreekt op een staatje van ontwikkelingscursussen van den minister van sociale zaken. Spr. vraagt of de gemeente geen subsidie meer krijgt. De heer Bosman zegt dat de gemeente wel subsidie ontvangt. Mr. v. d. Flier (s.d.), zegt zich weder ge- stooten te hebben aan een zin in de artikelen over den luchtbeschermingsdienst, waarin ge sproken werd over het mooie van het ont dekken van vliegmachines, die bommen wer pen. Verder wijst spr. op het verkeer bij de stoomponten, waarover de IJmuider Courant, heden terecht schreef. Hier moet wat gedaan worden. Tenslotte vroeg spr. betere voorziening bij filmvoorstellingen in het gebouw voor Chr. Belangen te IJmuiden. De Voorzitter zegt zieh niet gestooten te hebben aan de gewraakte uitdrukking van mr. v. d. Flier. Wat het verkeer bij de pont betreft., zegt spr. dat het Rijk hier schuld heeft. De Rijks waterstaat toch geeft kaarten van voorrang aan personen, waarvoor dit heelemaal niet noodig was. Toen men dit van rijkswege niet wilde ver anderen, heeft spr. het politietoezicht aan beide kanten van de pontveren ingetrokken. Nu zit men wel met de handen in 't haar. maar B. en W. .willen hier absolute macht om het ver keer te regelen. De rijksveldwachters onder vinden hij het toezicht nu dezelfde moeilijk heden, Mr. v. d. Flier vraagt of de voorzitter zich tot den minister van Waterstaat heeft gewend. De Voorzitter antwoordt bevestigend. De heer Groeneveld (c.h.) vraagt of niet voorkomen kan worden, dat bruidsparen voor een gesloten raadzaal komen, waarvoor ze betaald hadden. Verder vraagt spr. maatregelen tegen de snelrijdende en overvolle zandauto's. De Voorzitter antwoordt, dat de raad zaal dien dag beslist gebruikt moest worden. De heer Maas (r.k.) vraat maatregelen teeen den toestand in de Evertsenstraat. De Voorzitter zegt dat B. en W. zullen overwegen of dat gedeelte afgesloten kan wor den. De heer Van Ru mm el en (s..d) vraagt maatregelen inzake stofbestrijding te Sant poort. De heer ten Broeke (c.h.) vraagt plaat sing van een bord met „Gevaarlijk kruispunt' bij het punt SlaperdijkWest-laan te Santpoort yerder vraagt spr. of B. en W. moeite doen, ook hier werken uit het 60-millioen plan uit gevoerd te krijgen, bijv. het graven van een haven enz. De Voorzitter zegt hierop niet direct te kunnen antwoorden. Hierna wordt de vergadering gesloten. WEDUWENSTEUN De Vereeniging „Weduwensteun" hield Maandagavond in Concordia haar zevende jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer A. Vergouw. De jaarverslagen van secretaris en penning meester werden onder dankzegging goedge keurd. Uit deze verslagen blijkt, dat de ver eeniging 787 leden telt. Er kwamen in totaal tijdens het bestaan der vereeniging 25 sterf gevallen voor. Aan rechthebbenden werd 940.215 uitbetaald. Naar de voorzitter me- 9.402.15 uitbetaald. Naar de voorzitter me dedeelde is thans reeds meer dan 10.000 uit betaald. Het totaal bedrag der onkosten tij dens den duur van het bestaan der vereeni ging bedroeg,,., 17.35. Het bestuur is thans samengesteld als volgt: A. Vergouw voorzitter, J. Kraaijer, se cretaris, R. Roos, penningmeester, B. Wester, M. Groot, K. de Vries en D. Blok, commissaris sen. IJMUIDEN DE RAMP VAN DE LICA IJM. 384. GEVAREN AAN DWARSZEES LIGGEN VERBONDEN. De Raad voor de Scheepvaart deed uitspraak in de zaak van de „Lioa" IJm. 384, een onge val waarbij twee opvarenden over boord sloe gen en verdronken. De Raad is van oordeel, dat dit ongeval, waarbij helaas twee menschenlevens zijn ver loren geraakt, moet worden beschouwd als een bedrijfsongeval. Dit neemt echter niet weg,, dat uit het voor gevallen déze leering kan worden geiput, dat het dwarszees liggen niet gevaarlijk is. Het is waar. dat men bij het dwarszees liggen minder water overneemt dan wanneer het schip met den kop op zee ligt. Wanneer men. echter bedenkt, welke onheilen zich bij het dwarszees liggen kunnen voordoen, dan moet het ongerief van het buiswater, hetwelk bij het werk aan dek eenigen last veroor zaakt, op den koop toe worden genomen. De Raad spreekt de hoop uit, dat dit droe vige ongeval de kapiteins van vis'scherssche- pen ertoe zal brengen te breken met de be staande gewoonte om dwarszees te gaan lig gen, wanneer dit, zooals in het onderhavige geval, groot gevaar oplevert. Op de tweede plaats inzake de stranding van den motorblazer ,.De Jonge Jan" Uk. 260. De Raad is, met den inspecteur-genera al voor Scheepvaart, van oordeel, dat deze ramp geheel te wijten is aan onvoldoende navigatie, Toen 8 vadem was gelood, had, indien men nog wilde blijven insturen, het lood gaande moeten worden gehouden. EEN OPENBAAR DEBAT. Naar wij vernemen, zal binnenkort een openbaar debat worden gehouden tusschen. het soc.-dem. raadslid van Velsen Mr. Dr. A, van der Flier alhier en den bekenden R.K. leider der N.SJ3. G. F. Vlekke, te Haarlem. AFSCHEID PASTOOR G. KEIZER. Heden, Woensdagavond, zal in het R.K. Verenigingsgebouw aan de Mahustraat het afscheid plaats hebben van pastoor G. Keizer, die zooals wij reeds gemeld hebben naar Oude Tongen overgeplaatst. DE HANZE De afdeeling IJmuiden-Oost van de R.K. Middenstandsvereeniging De Hanze houdt heden, Woensdag 30 Mei. een ledenvergade ring in het Patronaatsgebouw. De nieuwe di recteur van het Centraal Hanze Bureau, de heer Jan Bakker, zal een rede houden over het onderwerp „Nieuwe tijd". „KERK EN VREDE". De afdeeling IJmuiden van Kerk en Vrede houdt a.s. Vrijdagavond haar jaarliiksche ledenvergadering in Café Royal, Wijk aan Zeeerweg. DE SMOKKELARIJ MET SIGARETTENPAPIER. EEN BELANGRIJKE AANHOUDING. In verband met de smokkelarij met siga rettenpapier, waarvoor de vereisehte belas ting niet werd betaald, kunnen wij nog mel den. dat de rijksambtenaren een belangrijke aanhouding hebben verricht. De hoofdschul dige blijkt te zijn een zekere De J., wonende te Dordrecht. Deze werd in de Kennemer laan aangehouden, terwijl hij bij zich had twee handkoffers, geheel gevuld met pakjes vloeitjes, Aangezien het artikel zwaar be last is, staat hem een boete van wellicht vele honderden guldens te wachten. Behalve de 1700 boekjes, die in beslag wer den genomen bij een sigarenwinkeliar aan den Zeeweg werden bij een winkelier aan den Velserduinweg nog 1200 boekjes in beslag ge nomen. u

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1