Heriïineriïiöen De Wereldkampioenschappen in Italië. Italië—Spanje (1—0). (htee fXM-UisiadscJnt I/oudsten in VUdedcuid. Een dankbaar arehaeologiscli terrein vond onze stadgenoot tevens op de Mantingerzan- den in Drente en niet te vergeten in de Zuid- Hollandsc'he achter duin en, In deze laatste streek onderwiep hij de 5 tot 8 meter diepe stuifkuilen aan een onderzoek en met succes. De buit bestond in de eerste plaats uit stukken van primitief gebakken aardewerk, waarop met de hand versieringen zijn aan gebracht; gezien de fijnheid der vinger- en nagelafdrukken is dit ongetwijfeld vrouwen arbeid geweest. Eenmaal gelukte het den on derzoeker een pot uit. gevonden scherven voor een derde te reconstrueeren. Deze vondsten dateeren uit een veel later tijdperk. De ouderdom schatte hij op hoogstens twee eeuwen voor onze jaartelling. Ook eenig vroeg ijzer materiaal, o.a. onderdeelen van een maliënkolder en pijlpunten gememoreerd Een stuifkuil uit de Zuid-Hollandsche ach ter duinen (in de "buurt van Ruigenhoek) die veel prae-historisch vaatwerk bleek te bevatten. Ongeveer 15 jaar geleden trok een vreem deling naar ons land, die zich in de onmiddel lijke nabijheid van Haarlem vestigde. Deze man was een groot natuurliefhebber, iemand, wien het navorschen in het bloed zat en die zijn vacantiedagen het liefst doorbracht in een of andere afgelegen streek, waar de na tuur ruimschoots aan zijn wensc-hen tegemoet kwam. In Nederland waren het vooral de prae- historische verborgenheden, die zijn interesse opwekten. Met een speciale vergunning ge wapend. meestal door zijn beide kinderen, soms ook door dr. Van der Sleen vergezeld, trok hij er in den beschikbaren tijd op uit om naar de erfenis van onze voorouders uit de steenen periode te speuren. Hij verrichtte zijn onderzoekingen serieus en volhardend en breidde zijn exploratiegebied over vele dèeien van het land uit. Jaarlijks zette hij zijn kruis tochten in Oer-Nederland voort. Zijn vondsten stond hij gedeeltelijk aan oudheidkundige in stellingen af, een ander deel behield hij voor zich om er een eigen collectie van aan te leg gen. Een vertrek van zijn huis richtte hij voor dat doel in en het was in deze prae-historische schatkamer, waar de onderzoeker ons temid den van zijn steenen bezittingen ontving. Hiel* ontwaarden wij de trofeeën van zijn weten schappelijke jachtpartijen, in series op kaar ten bevestigd en tegen den muur aangebracht. Tusschen al deze herinneringen aan een ver vlogen beschaving hebben wij ons zwijgend neergezet om. te luisteren naar de toelichtin gen van den man, voor wien binnen de vier wanden van dit vetrrek een levenswerk op gesloten ligt en die, gelijk een deskundige als dr. aV-n Giffen dat in een vakblad constateer de, pionierswerk op prae-historisch gebied deed. Neolithische pijlpunten, afkomstig uit de omgeving van Drunen (N.Br.) De stille getuigen aan den muur verplaat sen ons voor een groot deel naar het neolithi- sche of nieuwe steentijdperk, waarvan het be gin op verscheidene duizenden jaren voor onze jaartelling ligt. Het zijn in de eerste plaats de Zuid-Limburgsche opgravingen, die de aan dacht vragen. In deze streek leverde de om geving van Rijkholt. in het bijzonder liet „Ravijn" en de in de buurt daarvan gelegen heuvelhellingen, een uitermate vruchtbaar gebied op. Al het materiaal, dat aan het licht kwam, is vervaardigd uit vuursteen (silex), een steensoort welke zich voor bewerking zeer goed leent. Voor den mensch van het steenen, tijdperk moet de vuursteen de kurk geweest zijn, waar op hij zich in zijn primitieve maatschappij drijvende gehouden heeft. Met uit losse vuur steen gemaakte bikhamers werkte hij de silex uit de vuursteenmijnen los om zijn ma teriaal te kunnen vervaardigen en door ge deeltelijk afbikken, later bijwerken, soms zelfs polijsten, gaf hij het de gewenschte vormen. Uit deze mijnen zijn een massa gebruikte bikinstrumenten van silex en ook van herts hoorn te voorschijn, gekomen. Doordat de ingangen van de vuursteenmij nen met Limburgsche klei (loess) afgedekt liggen, bleven deze overblijfselen der oertechniek voor kwade invloeden beschermd, zoodat ze daar thans aangetroffen worden, precies zooals onze voorvaderen hen destijds achterlieten. Het feitelijke voor-historische materiaal be staande uit voorwerpen voor huishoudelijk gebruik, de jacht en het gevecht komt oip de hoogvlakten en heuvelhellingen voor, veelal in onbegraven toestand. Interessante onderzoekingen verrichtte onze archaeologische gastheer in de ,,neolithische werkplaatsen", waar de primitieve arbeider zijn werktuigen en huisgerei fabriceerde. Tal- looze voorwerpen kwamen hieruit te voor schijn, welke, ofschoon naar onze_ begrippen grof van bewerking, na eenige studie duidelijk als boor-, snij- en slagwerktuigen te onder kennen zijn. Op een plek liet de onderzoeker een werkplaats uitgraven, waarin hij onge veer vijftig kernstukken of „nucleus" vond. Deze silexbrokken zijn rondom op regelmatige wijze afgeslagen en op'die manier kreeg de prae-historische vakman van elk stuk circa 10 a 16 steenen messen. De pijlpunt is een typische vondst van de hoogvlakte, doch eveneens werd daar in groo- te hoeveelheid primitief huisraad aangetrof fen, hetgeen er op duidt, dat daar de woon plaatsen van- onze voorouders hebben gele gen en de resten daarvan zijn dan ook inmid dels ontdekt. Zelfs heeft men er eenmaal neo- lithisch aardewerk gevonden. Merkwaardig is eveneens de aanwezigheid op de hoogvlakten van voorwerpen vervaardigd van silex, uit andere streken afkomstig, m. a. w, er bestond toen reeds een bepaalde vorm van ruilhan del. Bij een der werktuigen kon als plaats van herkomst het Loiregebied worden vastgesteld. Daar moet duizenden jaren gele den een belangrijk industrie- en exportgebied gelegen hebben, want niet alleen in ons land, ook in andere deelen van Europa, is materiaal yan dezen specialen Franschen aangetroffen. Een tweede voorhistorische bron van rijken inhoud, waarop de aandacht van onzen stad genoot gevestigd werd, bevindt zich in de stuif terreinen bij Harderwijk, vooral in de buurt van Hulshorst'. Hier moet hij zielr al uitermate in zijn element gevoeld hebben, want het materiaal lag er in den waren zin des woords voor het grijpen. De vuursteenen specimen uit deze streek varieeren sterk van kleur en het staat wel vast, dat de silex, waar uit zij vervaardigd werden, in den ijstijd met de gletschers uit het hooge noorden aange voerd zijn. De monumentale zwerfblokken duiden op het machtige transport, dat in de glaciale periode geschied is. Wij hebben hier wat het gevonden materiaal betreft, te doen met voorwerpen uit het mesolithicum, een tijdvak, liggende tusschen het palaeolithicum (vroege steentijd; uit deze periode is hier te lande vrijwel geen- cultuur gevonden) en het neolithicum (nieuwe steentijd). De opvallend kleine werktuigen, microlithen genaamd, zijn door de natuur glimmend gepolijst tengevolge van het voortdurend schuren van het stuif zand. Tal van bewerkte stukjes silex bezitten een geometrischen vorm en nu is het wel ty pisch, dat men dit driehoek-, vierhoek- trapezemodel haast in alle deelen van de wereld heeft teruggevonden. Bij Syderup op het Deensche eiland Seeland, ontdekte men destijds in het moeras het skelet van een oerstier, waarin dergelijke stukjes aanwezig bleken te zijn, zoodat de veronderstelling niet al te gewaagd lijkt, dat onze voorouders de microlithen gebruikten om ze bij wijze van speer- of harpoenuiteinde aan een stok te bevestigen en zich aldus ter jacht begaven. In h.et stuifterrein bij Harderwijk vond de onderzee ker eens zeven van zulke stukjes bij elkaar, een ontdekking, die een versterking van deze meening voor hem beteekende. De vondsten bestaan verder uit steenen hamers (waarvan de steel, als vergaan is)messen, er een was, natuurlijk pijlpunten, boren, enz. Velen der zwerfsteenen hebben volgens de meening van den on derzoeker onzen voor- .vaderen ter vervanging van leuningen of ook wel als werktafel ge diend, want om deze omvangrijke brokken heen kwamen stukken afgeslagen vuursteen en werktuigen te voor schijn. Van belang is even eens de oogst, die op -de heide werd bij Eu- del (N. Br.) binnenge haald. Wij bekeken o.a, scherven ruw aarde werk, onderdeelen van een urn, opgediept uit de door den wind vrij gemaakte grafheuvels, Een interessante ont dekking in die neoli- thische begraafplaats bestaat uit een won derlijk gevormde silex, die een sterke gelijke nis vertoont met een menschelijk gezicht of Prae-UistoriscUe uit Scandinavië bij beschouwd. Gedeelte- Hillegom gevonden, lijk heeft het van na ture deze gedaante, doch een partieele bewerking door menschen- handen behoort geenszins tot de onmogelijk heden. Waar de vondst gedaan werd tusschen urnscherven en een pijlpunt in, heeft men zeer waarschijnlijk met „graf bij gaven" te doen, Ook in dit gebied bleek heel wat vuursteen materiaal voorhanden te zijn en uit de stuif kuilen werden dan ook tal van mesolithische en neolithische voorwerpen in de wacht ge sleept, zooals steenen schaven, boren, pijl punten, enz. te worden; een groot deel van de waarde hier van is echter door verwering verloren gegaan. In dit verband zij opgemerkt, dat in zandgra- vingen tusschen Hillegom en Lisse vele ja ren geleden reeds heel wat achaeologisehe schatten opgedolven zijn. Hiertoe behoorden o.a. een klokbeker uit 1800 a 1500 voor Chr., een prachtig gepolijste, steenen bijl, bronzen bijlen en bronzen haarspelden uit 't gelijk namige tijdvak en eenmaal zelfs een Scandi navische dolk van vuursteen (afbeelding hier boven), waarvan men aanneemt, dat zij als ruil- of handelsartikel in deze contrijen ver zeild is geraakt, Zoo blijkt dus, dat ook in deze omgeving nog tal van overblijfselen van de industrie onzer voorouders bewaard is gebleven. J. H. V. VOETBAL Overgespeelde wedstrijd. Zamorra vervangen. Een kwartier vol onaangenaamheden. Een doel punt in de eerste minuten. Een boks partii daarna. Verdiende zege der Italianen. ,'(Van een specialen verslaggever.) FLORENCE, 1 Juni 1934. Het leed is gele- den. In een wedstrijd, die maar zelden op een dragelijk peil stond heeft Italië heden Spanje in de tweede ronde uitgeschakeld. Na het ver slag van den wedstrijd van Donderdag is het duidelijk, dat de wedstrijd ook thans onder geweldige spanning werd gespeeld en dat er van voetbal dus geen sprake was. Na enkele minuten spelen was de links buiten van Spanje zoodanig gekraakt, dat hij het veld werdt uitgedragen en al kwam hij vóór de rust nog terug, zijn medespelen was een drmatische comedie. Men kan derhalve ge rust zeggen, dat Spanje gedurende den gehee- len wedstrijd met tien man heeft gespeeld, af gezien dan nog van de andere spelers, die van ,ijd tot tijd de arena verlieten. Het eenige doelpunt van Italië kwam in de negende minuut, waarin Orsi een perfecte corner nam er waren in dien korten tijd reeds tien hoekschoppen op het Spaansehe doel genomen! welke in een doelpunt werd omgezet. Er ontstond een geweldige kloppartij tusschen Spaansehe en Italiaansche spelers, waarin de Spaansehe centervoor een hoofdrol vervulde, en waarbij verschillende spelers het veld verlieten. De arbiter, de Zwitser Mercet, die kalm op trad, kon niet anders doen dan de woede laten uitrazen. Na eenige minuten trad de rust weder in, waarna het spel werd voortgezet. Bij een -vrije schop tegen Bpan-je- kort daarna be gon1 de herrie weer opnieuw; wij kunnen niet begrijpen, dat ondanks deze heftige tooneelen, waarbij ook het publiek betrokken werd, de wedstrijd werd uitgespeeld. Immers een en ander voltrok zich geheel in het eerste kwar tier. Daarna ging het echter merkwaardig rusti ger, de omstandigheden natuurlijk in aanmer king genomen. Orsi lost een paar kanjers op het Spaansehe doel, maar de keeper hield er alles uit. Deze keeper was een nieuweling, om dat nota bene! Zamorra nog niet goed genoeg was geweest en dus vervangen. Ook deze snaak was fabelachtig goed, maar hij kreeg tenslotte minder te doen dan zijn voor ganger, zoodat wij over zijn spel niet voldoen de kunnen oordeelen. Trouwens niet minder dan acht spelers had den hun plaats moeten inruimen voor versehe Wij zuilen het niet wagen, een beeld te geven van het spelverloop, want het was niet anders dan natrappen, vasthouden en haken en zoo ging het den geheelen wedstrijd door. De scheidsrechter leidde goed, maar feilloos was hij niet. Ook hij was pertinent Italiaansch georiënteerd. Slechts een volmaakt scheids rechter zou een waarborg zijn geweest voor de strikste neutraliteit tegenover Italië. Wij kun nen den Zwitserschen arbiter overigens zijn opvattingenhaast niet kwalijk nemen, want als Italië niet gewonnen had, was de narig heid niet te overzien geweest. Hiermede is het sportief fiasco voldoende aangetoond. In de tweede helft speelden de Spanjaar den veel beter; een buitenspel doelpunt- was er het gevolg van. Toen echter de Spaansehe linksback Quincoc.es, die ook thans weer een niet te overtreffen partij voetbal speelde, voor tien minuten buiten de lijnen lag bij te komen, was, de Spaansehe „goal meermalen, in. gevaar, Hierna volgde nog een- relletje in het midden veld, waarbij een kleine vechtpartij ontstond. Een half uur voor het einde werd de Spaan sehe linksback voor goed het veld werd afge dragen; hij werd luide toegejuicht door zijn moedig volhouden. Zoo bracht ook deze wedstrijd een nieuwe vlek op de Wereldkampioenschappen. Wij snakken er naar om Zondag te Rome naar wij hopen een voetbal wedstrijd te zien te krij gen tusschen Duitschland en Tsjecho-Slowa- kije, de twee demifmalisten. POSITIE EXPORTMARKT STEEDS SLECHTER. Namens de Ned. Varkenscentrale verzocht men- ons plaatsing van het volgende: Door de snelver min der-de exportgelegenheid, waarop bij de vaststelling van het aantal big- jenmerk-en voor 1933 in 't geheel niet en voor 1934 slechts ten d-eele kon worden gerekend, is de Ned-srlan-dsche Varkenscentrale niet in staat geweest alle aangeboden varkens ovex te nemen. Uit de reeds eerder gepubliceerde cijfers blijkt, dat' de exportmogelijkhei-d sedert l Ja nuari 1933 met meer den 10.000 stuks per week is teruggegaan. Ten einde den toestand te vergemakkelijken is de Nederlandsche Varkenscentrale reeds gedurende weken bezig om zware varkens uit de markt te nemen. Deze varkens, in totaal uim 60.000, zijn ingevroren. Door de prijzen, die voor dit varkensvleesch in het buitenland waren of zijn te maken, gaat dit invriezen ge paard met aanzienlijke verliezen. De Nederlandsche Varkenscentrale zal deze werkzaamheden doorzetten om de markt ook in de toekoms-t te verlichten, maar haar finan- cieele positie is van dien aard, dat zij dit niet zal kunnen, indien de verliezen even groot blijven. Waar er ge-en sprake van is, dat zij de verlie zen zal kunnen verminderen door hoogere prijzen in het buitenland, is het eenige middel, dat zij de aankoopprijzen gaat verlagen. Hier van moet wonden verwacht, dat daardoor het verschil "tusschen den prijs op de binnenland- sche markt' en -dien, welke de Nederlandsche Varkenscentrale betaalt, geringer zal worden, zoodat de uit dien hoofde bestaande bezwa ren zullen afnemen. De prijsverlaging, die de Nederlandsche Vair- kenscentrale zal invoeren, bedraagt 3 cent per K-G. -geslacht gewicht 'over de geheele linie. De toestanden op onze voornaamste export markt van spek, n.l. Duitschland zijn zeer wei nig tevredenstellend, zoodat ook de prijzen, die mede d-oor het optreden van de Neder landsche Varkens-centrale aldaar waren opge bouwd, zich niet kunnen handhaven en be ginnen af te brokkelen, waaronder ook de af zet naar Duitschland op het oogenblik sterk lijdt. Natuurlijk zal het contingent worden uit gevoerd, maai* ten einde de prijzen niet te veel te doen kelderen, heeft de Nederlandsche Varkens centrale zich met haar exporthoeveel- heden de laatste maanden moeten terughou den. Met het oog op haar financieele positie moest ook de prijs van spek worden verlaagd. De laatste vaxkenstelling heeft uitgewezen dat de varkenspositie in Nederland niet zoo is, dat men moet vreezen, dat deze toestand zeer langen tijd zal aanhouden. Het opruimen der biggen, dat, zooals uit de verkregen cijfers blijkt, goed schijnt te loopen, ard met het uit de mankt nemen vaai een aantal zware varkens, zal naar de mee- nin-g van het bestuur der Nederlandsche Var kenscentrale in enkele maanden den toestand saaieeren. Het ligt in de bedoeling, zoodra de positie dit toelaat, deze prijsverlaging weer ongedaan te maken. Natuurlijk zal van een- verhooging der prijzen in het algemeen geen sprake kunnen zijn voor en aleer de even wichtstoestand weer verkregen is op de Ne- d-erlaindsche markt Achtste finale 27 Mei: Duitschland België 2S Argentinië Zweden Nederland Zwitserland Tsj.-Slovakije Roemenië Kwart finale 31 Mei: Duitschland Halve finale 3 Juni: Finale 10 Juni; Zweden Oostenrijk Frankrijk Hongarije Egypte Brazilië Spanje Zwitserland i Tsjechoslowakijë 3 2\ Oostenrijk Tsj. Slovakije Oostenrijk -- Hongarije Spanje Italië (a) 1X (aj 1 V.S (a) Overgespeelde wedstrijd ItaliëSpanj'e 10. HAARL VOETBALBOND Overzicht. De Zondag jl. gespeelde finale voor den Sta-ds-Editie-beker tusschen Ripperda en Spaamdam eindigde in een 4—1 overwinning voor eerstgenoemde vereeniging. Inderdaad een fraaie prestatie om -behalve het afd-ee- lingskampioenschap ook nog beslag op den beker te leggen. Toch is er nog wel een kleine schaduwzijde aan verbonden. Immers, Zondag a.s. moet Ripperda, nu ieder reeds de zomersport beoefent, nogmaals in het veld om D.I.O. voor het kampioenschap van den H.V.B. te bestrijden. Deze wedstrijd heeft te tien uur op h-et De C-eO-terrein plaats. Van een uitslag is natuurlijk weinig te voorspellen, al zouden we wel geneigd zijn om de kansen van Ripperda iets hooger aan te slaan. We zullen dus maar rustigafwachten en hopen dat na een fairen kamp het sterkste team -op de hoogste eer in onzen H.V.B. mag beslag leggen. GYMNASTIEK DE TE T Een kernstuk of „nucleus". Men ziet duidelijk vuursteen de plaatsen waar de messenafgehaald zijn, f Rijkholt Zuid Limb.) WERELDKAMPIOENSCHAPPEN BOEDAPEST. Uit Boedapest: Vrijdag werd alhier onder groote belang stelling begonnen met het verwerken van de wereldkampioenschappen turnen. De wedstrijden begonnen des morgens om iegen uur en duurden tot laat in den avond. Reeds in de vroege morgenuren woonden tal rijke toeschouwers de verrichtingen den de turners bij. Verschillende deelnemers waren nog niet gearriveerd, zoo dat nog slechts beperkte re- suutaten bekend zijn. Voor zoo-ver thans bekend is, is de volgorde van de landen als vougt: Zwitserland 654,95 pnt., Duitschland 625.85 pnt. en Nederland 517,45 pnt. Dze puntentelling is behaald voor de num mers vrije oefeningen, rek, brug, paard ringen. De beste prestatie van onze landgenooten werd behaald door Van Dam, die bij het brug- turnen de tiende plaats bezette met 85.2 pnt. De verd-gre resultaten van Nederland wa ren; rek 92,55 pnt; paardvoltigeeren 62,25 pnt; paardspringen 87,15 pnt., ringen 94.10 pnt en vrije oefeningen 96,20 pnt. Bij de ïndividueelen is tot nu toe het beste resultaat bereikt, door den Zwitser Mack, met 115,20 pnt., de tweede plaats wordt eveneens bezet door een Zwitser nl. Bach met 110.10 pnt., terwijl de derde plaats was voor zijn landgenoot Steiner met 109,60 pnt. Thans is reeds 1 wereldkampioen, bekend, •nl. de Zwitser Mack die bij het paardspringen 20 punten behaalde. Bij het nummer vrije oefeningen staat zijn landgenoot Miez er het beste voor. Aan het rek was de Duitscher Winter uit Frankfurt de favoriet. STUDIEVEREENIGING VOOR LUCHT BESCHERMING In het Jaarbeursgebouw te Utrecht verga derde Vrijdag de Studievereeniging voor Lucht bescherming onder voorzitterschap van den heer P. L. de Gaay Fortman. Het bestuur was van meening, dat- het niet gewenscht is de vereeniging plaatselijk te or- ganiseeren. Des middags werd een excursie LAGERE VARKENSPRIJZEN. Varkenscentrale betaalt 3 cent minder per K.G. CHR. BOEREN- EN TUINDERS BOND BIJEEN Alg. vergadering te Middelburg. De Christelijke Boeren- en Tuindersbon.d heeft in de Concert- en gehoorzaal te Middel burg zijn algemeene vergadering gehouden. De voorzitter, prof. dr. P. A. Diepenhorst deelde mede, dat de c.h. -Kamer-fractie tot haar spijt verhinderd was zich te doen ver tegenwoordigen. Spr. betoogde vervolgens, dat de bond zich krachtig moet' verzetten tegen de bewering van de N. S. B., dat het platte land reikhalzend naar haar uitziet. Een nationale opwekking was noodig, maar aan de partij-Mussert was allerminst behoefte Spr. ontwikkelde tenslotte tegen het nat.- soc. speciaal tegen de groep Mussert, vier be zwaren. Teil eerste de ergerlijke sensatielust, ten tweede de minachting voor politieke par tijen, ten der-de stelt spr. geen vertrouwen in de macht van de N. S. B. tot wegneming van den economisclien druk, en ten vierde is er het principieel bezwaar. De heer C. v. d. Heuvel hield een inleiding over De betrekking tot andere organisaties. Na de pauze sprak prof. dr. P. S. Gerbraridy uit Amsterdam over Maatschappelijk orde ning en landbouwcrisis. Op deze inleiding volgde een vrij uitvoerige gedachten wisseling. GROOT AANTAL GEWONDEN BIJ AUTO ONGEVAL. Nabij Olst zijn een twetal personenauto's tegen elkaar gereden en bijna geheel vernield. Bijna alle inzittenden 15 leden van een meisjesvereeniging kregen min of meer ernstige snij wonden van het verbrijzelde glas. Van een der chauffeurs werd een polsader doorgesneden. PAPEGAAIENZIEKTE TE UTRECHT. In verband met de twee ziektegevallen te Zuilen, die inderdaad Papegaaienziekte blijken te zijn, zijn uitgebreide maatregelen genomen om verdere besmetting te voorkomen. BUNA ƒ36 MILLIOEN „VERGETEN". In de inspectie der directe belastingen te Breda is esen bedrag van circa 34 millioen aan verzwegen vermogens, en van f 1.700.000 aan verzwegen inkomstenbelasting opgegeven. AMSTERDAM HEEFT EEN NIEUWE BEGROOTING. OM AAN DE WENSCHEN VAN GED.' STATEN TEGEMOET TE KOMEN. B. en W. van Amsterdam hebben de begroo ting voor 1934 omgewerkt om aan de wen schen van Ged. Staten tegemoet te komen. In deze nieuwe begrooting is volgens de Tel. in de eerste plaats verwerkt de suppletoire be grooting, welke reeds voorziet in de 2.6 mil lioen verminderde uitkeering uit het gemeen tefonds. Men weet, dat Ged. Staten er bezwaar tegen hadden, dat dit bedrag niet gedekt was in de oorspronkelijke begrooting. Nu de Raad de herclassificatie toch heeft aangenomen, is dit gat gestopt. HET ONGELUK IN DE HEMONYSTRAAT. Een der slachtoffers overleden. Het veertienjarigeg meisje te Amsterdam, dat Donderdagavond bij het ernstige auto ongeluk in de Hemonystraat zeer ernstig ge- owond was, is hedenavond in het Onze Lieve naar het vliegveld Soester-berg en de militaire Vrouwe Gasthuis aan de gevolgen van de be^ -gasschool gemaakt. komen verwondingen overleden.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 3