VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: WEERBERICHT. —Voet Baty-At vmie&mfyw Setalp Alkmaar Adalia Achilles Amstelland Amassia Baarn Bodegraven Batoe Berengar Boskoop Bojan Calypso Cordillera Crist/in a Cito Don au Dan Edvard Enggano Euterpe Elsa Essberger Freiburg Fauna Gaasterkerk Ganymedes Gezien a Halle Halesius Homeside Harpenden Heemskerk joh. de Witt Luciston Londen Lies Maasland Margaritis Men es Montferland Machaon Merope Orania Orpheüs Oberon poelau Laut Polyphemus Pluto Rio de Janeiro Rotterdam Rhea Stentor Serooskerk Stuyvesant Simon Bolivar Samland Theseus Theseus Theresa Odero Ulysses Uckermark Zuiderkerk Zaanland Chili West Indië Alexandrië Buenos Aires Port au Prince Chili Chili Ned. Indië Buenos Aires Hamburg Hudiksvall Venetië West Indië Onton Londen Kobe Gefle Leningrad Ned. Indië Bordeaux New York Ned. Indië Venetië Japan Bourgas Londen Ned. xAdië Burmah La Plata La Plata Hamburg Ned. Indië La Plata Ustluga Londen Buenos Aires La Plata Ned. Indië Hamburg Batavia Hamburg B. Aires Kopenhagen Hamburg Ned. Indië Ned. Indië Gothenburg La Plata Houston Valencia Ned. Indië Japan West Indië West Indië Koningsbergen Ned. Indië Kopenhagen Batoum Bourgas Ned. Indië Japan Santos 11 Juni 6 Juni 29 Juni 24 Juni 2 Juni 8 Juni 15 Juni 5 Juni heden 25 Juni 5 Juni 16 Juni 19 Juni 23 Juni 3 Juni 28 Juni heden 12 Juni 17 Juni 26 Juni 3 Juni 23 Juni 7 Juni heden 11 Juni 26 Juni 10 Juli 3 Juni 2 Juli 3 Juni 16 Juni 4 Juni heden 6 Juni 26 Juni 7 Juni 7 Juni 4 Juni 10 Juni 10 Juni 3 Juni 7 Juni 5 Juni 13 Juni 18 Juni 18 Juli 21 Mei van Curacao. 26 Mei van Pt. of Spain, pass. 31 Mei Gibraltar. 30 Mei vertrokken. 30 Mei te Duinkerken. 30 Mei te Buenaventura. 28 Mei van Falcahuano. 31 Mei te Belawan. 26 Mei te Diamante. in lading. 26 Mei vertrokken. 31 Mei van Valencia. 31 Mei van Curasao, in lading. 31 Mei te Londen uitgekl. 30 Mei van Oxan. 26 Mei van Hernösand. in lading. 26 Mei van Sabang. in lading. 30 Mei vertrokken. pass. 30 Mei Perim. 31 Mei te Triëst. 31 Mei te Rotterdam. 31 Mei van Cavalla. 31 Mei uitgeklaard. 30 Mei van Marseille. 31 Mei van Port-Said. 25 Mei te Rosario. 26 Mei van Rosario. vertrekt 2 Juni. 26 Mei van Sabang. 31 Mei van Las Palimas. 30 Mei vertrokken. 31' Mei vertrokken. 11 Mei van Montevideo. 26 Mei te Mar del Plata. 28 Mei van Batavia, vertrekt 2 Juni. vertrekt 2 Juni. vertrekt 2 Juni. 29 Mei van Rio de Janeiro. 1 Juni te Aarhuus. 31' Mei vertrokken. 29 Mei van Napels. 2-9 Mei van Padang. 31' Mei vertrokken. in lading 19 Mei vertrokken. 1 Juni te Rotterdam. 29 Mei van Barbados. 28 Mei van Tientsin. 24 Mei van Parimariibo. 29 Mei van Barbados. 31' Mei vertrokken. 31 Mei van Port Said. 2 Juni van Stettin. 30 Mei van Stamboul. 29 Mei te Calamata. 26 Mei van Macassar. 30 Mei van Singapore. 23 Mei van Bahia. ERGERLIJKE WANORDELIJK HEDEN OP HET VELSERDUINPLEIN. TOEPASSING VAN DE NIEUWE POLITIEVERORDENING. Papierfabriek VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJ MUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN rus. s.s. Kouibishev Leningrad In de onlangs afgekondigde, gewijzigde po litieverordening is een artikel opgenomen, waarbij het verboden is, zich op te houden op hoeken van straten en pleinen. Dit artikel is aan de verordening toegevoegd, omdat tal van winkeliers herhaaldelijk moesten klagen over den hinder, dien zij ondervonden, doordat heele troepen jongens zich voor hun winkels ophielden en door hun luidruchtigheid een ware plaag werden. Het ergst was dit wel op het Velserduinplein, nabij de Frans Naereboutstraat, waar een tweede „beurs" was ontstaan. Reeds in het begin der vorige week was de politie begonnen, de jongens tot doorloopen aan te manen. Dit leverde echter niet het ge- wenschte resultaat op. Vrijdagavond 8 uur waren twee agenten van het bureau Engelmundusweg weder op de bedreigde plaats aanwezig. Een der jongens, de 21-jarige W., een jong- mensch, dat reeds eenige ernstige misdrijven achter den rug heeft, pleegde verzet tegen de politie. Dit verzet was het begin van een alge- meenen aanval op de beide politiemannen, die tegen de overmacht niet opgewassen waren. Van alle kanten werdén zij door de bende jongens ingesloten, waarbij de agenten onder den voet geraakten en een algemeene vecht partij ontstond. Een der agenten, die zijn gummistok had ge trokken; werd dit wapen uit de handen ge rukt. Spoedig kregen de in het nauw gebrachte agenten assistentie, waarna de politie eenige charges uitvoerde en het plein schoonveegde. Bij de vechtpartij, die was ontstaan, waren W. en de 20-jarige K. de belhamels. Beiden heb ben zich aan mishandeling van de politie schuldig gemaakt en werden gearresteerd. Het spreekt vanzelf dat deze wanordelijk heden de geheele omgeving van het Velser duinplein in opschudding brachten. Tot laat in den avond bleef het rumoerig. Wanorde lijkheden deden zich echter niet meer voor. LEZING VEREEN. VAN HUISVROUWEN. Dinsdagmiddag half drie zal mevr. Verlooy- Oskam voor de afd. Velsen-IJmuiden der Ned. Vereen, van Huisvrouwen in de kleine zaal van het Thaliatheater een lezing houden over gas- gebruik in de huishouding. De lezing zal ge volgd. wórden door een kookdemonstratie en het vertoonen van eenige films. VAN LOGGER TOT MOTORLOGGER. Zaterdagmorgen is alhier binnengekomen de K.W. 83, die op de Werf „De Dageraad" te Leimuiden is verlengd en omgebouwd tot mo torlogger. Het vaartuig is uitgerust met een Deutz-moto>r van 180 P.K. MARKTPRIJZEN Tarbot per K G. f 0,90f 0,62 Griet per 50 K.G. f25—f9,50 Tongen per K.G. f0,85f 0,55 Zetsch.ol per 50 K.G. f 16,50 Kleine schol per 50 K.G. f 15f 3,20 Bot per 50 K G. f 2,10 Schar per 50 K.G. f5.50—f3,80 Gullen per 50 K.G. groote f5,40f4,40 Gullen per 50 K.G. kleine f 4,50f 4.30 Wijting per 50 K.G. f 2,40—f 2,30 BESOMMINGEN KW 58 f 840; KW 151 f 950; KW 104 f 680 KW 34 f 1280; KW 24 f 800; KW 35 f 790 KW 5 f 1150; KW 51 f 830; KW 108 f 530. hout IJMUIDEN ANSJOVISBERICHT. (Medegedeeld door de Coöp. Ansjovis verkoop Ver.) Ansjovis: De marktstemming blijft vast, in verband met het povere resultaat van de vangst. Gedaan werden: 1934er („Nieuwe") a f 15. 1933er (soort 13/1600 st. p. a.) a f 15. 1931er a f 15. Nieuw afzetgebied voor IJslandsche viseh Tot voor kort leden de pogingen om de bij de Faro er gevangen haring op de groote ha- ringmarktén af te zetten algemeen schipbreuk. Daarom is in den laatsten tijd de vangst van deze visschoort belang rijk ingekrompen hoewel zij op som mige oogenblikken de fjorden geheel vul de. Het is gebeurd, dat de schippers de vangst maar weer over boord wierpen omdat zij de visch niet konden verkoopen. Het schijnt nu, dat er door een plotselinge wending van het geluk een verbetering in dien toestand zal komen. In het laatste jaar is er niet veel terecht gekomen van de haringvisscherij bij de Shet- lands en de Engelscbe visschersvaartuigen, die de lijnvisscherij uitoefenen, kregen tekort aan goed aas. Door een toeval kwam één dezer vaartuigen een poosje geleden in een haven van Faröer om te probeeren aldaar aas te verkrijgen. De resultaten met dit aas zijn van dien aard, dat nu regelmatig haring gekocht wordt als aas voor de Aberdeenbooten, die op weg naar IJsland de Faröer aanloopen om de haring te laden. Voor- de Farösche visschers is dit nieuwe afzetgebied zeer welkom in hun strijd om het bestaan. Walvisch op de kust. Uit Aarhus (Denemarken) wordt gemeld, dat daar dicht onder land een groote wal- visch ontdekt werd, die door visschers gevan gen is. Deze visch zal nu door het Draihen- berg-museum worden ontleed en opgezet. Hout voor Velsen. Het Russisch stoomschip Kouibeshev is van Leningrad aangekomen met een lading hout voor de Papierfabriek te Velsen. De laatste reis. Het naar België vertrokken stoomschip IJstroom (reeds eerder gemeld) is gisteren in ballast naar Gent vertrokken om daar te wor den gesloopt. Het voer nog onder Nederland- sche vlag. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende seb.epen zijn Zaterdag 2 Juni 193 radio-telegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen Radio. Aldabi, Alchiba, Alwaki, Baloeran, Chr. Huy- gens, Dempo, Flandria, Indrapoera, Joh. v. Olden-bamevelt, Joh. de Witt, Kota Agoeng, Kota Pinang, Orania, Oranje Nassau, Poelau Laut, Poelau Tello. Rotterdam H.A.L., Sitoajak, Simon Bolivar, Slamat, Stuyvesant, Veen- dam, Venezuela. Behalve bovengenoemde passagiersschepen zijn de meeste Nederlandsche vrachtschepen eveneens via Scheveningenradio te bereiken. LIJSTERNEST OP EEN KEUKENTRAPJE. GEMOEDELIJKE OMGANG TUSSCHEN MENSCH EN DIER. „Meneer", zei het dochtertje van den heer J. Kramer, Jacob van Heemskerkstraat 35, „komt u eens bij ons kijken. Een lijster heeft een nestje gemaakt o-p een trapje vlak bij de deur van de keuken". Natuurlijk mochten we een dergelijke zeld zame gebeurtenis niet ongemerkt laten voor bijgaan. Een lijsternest op een trapje is al iets heel bijzonders. Het lage eikenhout, waarin een lijster bij voorkeur zijn nestje bouwt, wordt wel steeds minder, maar zoo sehaarsch is het toch niet, dat er geen plekje meer over is voor een lijster om daar zijn nest te bou wen. En dan daarvoor een plaats uit te zoe ken, waar. voortdurend menschen vlak langs loopen, is buitengewoon bijzonder. Dus gingen we eens kijken. En zoowaar, daar lag het, een beetje slordig afgewerkt, zelfs een eindje touw had het vogelpaar voor bouwstof gebruikt, maar overigens volgens de regelen der lijsternest-bouwkunst uitgevoerd. Op de op-één-na bovenste trede van het trap je, vlak om den hoek van de keukendeur. Met vijf zachtgroen gekleurde eitjes er in. En even later kwam de a.s. moeder, die zich niet van haar a propos liet afbrengen, waartoe zij trouwens geen reden heeft, want het nest en deszelfs bewoners worden natuurlijk met rust gelaten. Dat wordt eên rijke lijsterfam-ilie, daar op dat trapje. Als er nu maar geen kat bij komt. KUNSTKRING „HET SCHOUWSPEL". Alhier is opgericht een afdeeling van den Kunstkring „Het Schouwspel", welke zich voorstelt in het a.s. winterseizoen voor de le den, die wekelijks een geringe contributie hebben te betalen, een vijftal voorstellingen te doen geven door eersterangs-gezelschap pen. Voor dit doel is Thalia voor 5 avonden afgehuurd, nl. op 6 September en 1 November 1934, 17 Januari, 14 Maart en 16 Mei 1935. Op deze avonden zal een der volgende ge zelschappen optreden: Centraal Tooneel, di recteur D. Sluizer, Amsterdamsche Tooneel- vereeniging onder leiding van Alb. van Dal- sum en A. Defresne, De Boer van Rijk En semble, leider Jaap v. d. Poll, de Vereenigde Schouwspelers, leider Pierre Mols, Groot Ne- derlandsch Tooneel, artistieke leider Paul Huf. Johan de Meester, en Frits van Dijk Nieuw Sc.bouwtooneel, leider Ko van Dijk, Frits Bouwmeester en Jacq. Snoek en Het Masker. leiding Jo Musch en Ko Arn-oldi. De we-kelijksche contributie geeft recht op het bijwonen van vijf tooneelvoorstellingen met inbegrip van alle kosten. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor IJmuiden en de daar onder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Mei 1934 ingelegd f 66,469,61. Terugbetaald f 100.628,18. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 26,773. BEVERWIJK VELSEN ONTSPANNINGSCOMMISSIE KINDERVREUGD. In de ledenvergadering der Ontspannings commissie van Kin-dervreugd werden tot be stuursleden gekozen de heeren J. v. d. Broek en D. Kok. Besloten werd in de eerste week van Augus tus de uitgaansdag te houden en wel d-o-or kinderen van 6 tot 13 jaar. Reeds zijn 80 kin deren opgegeven. BEROEPSKEUZE. De secretaris der „Vereeniging tot Bevorde ring van Voorlichting bij Beroepskeuze", de heer H. Hennink, schrijft ons: Het is nu reeds weer eenige jaren, dat de vereeniging de subsidie der gemeente Velsen heeft moeten missen. Kon aanvankelijk het werk, voornamelijk bestaande in het doen function eer en van een Bureau tot Voorlich ting; zij het op meer bescheiden schaal, nog worden voortgezet, sindsdien zijn de gevol gen van de steeds verder om zich heen grij pende crisis aan onze vereeniging niet ge spaard gebleven. Subsidies werden ingetrok ken en het aantal leden daalde niet onbe langrijk. De inkomsten der Vereeniging zijn daar door geslonken tot een zoodanig peil dat het bestuur zich genoolzaakt zag aan de 25 Mei 1.1. gehouden ledenvergadering voor te stellen de werkzaamheden der vereeniging voorloopig stop te zetten. Dit voorstel is aanvaard. De vereeniging als zoodanig blijft in takt; het bestuur vertrouwt dat de leden der ver eeniging trouw blijven, om. zoodra een verbe tering in de financieele positie intreedt, met vereende krachten mogelijk verloren terrein te herwinnen en dezen zoo mooien vruchtbaren voorliehtingsarbeid opnieuw ter hand te nemen. DE SCHEEPVAART IN ONZE HAVENS IN DE MAAND MEI. Voor het Hoogo-venbedrijf zijn in de maand Mei aangekomen 25 stoomschepen, waarvan 9 met erts en 3 met steenkolen, benevens 1 met anthraciet, terwijl 12 schepen aankwa men om te.laden. Er vertrokken eveneens 25 schepen, waarvan 10 met een lading ijzer, 1 met stikstof en 1 met creosootolie. Van de la dingen ijzer waren er 3 bestemd voor Zweden, 3 voor Finland, 2 voor Middellandsche Zeeha vens, 1 voor Denemarken en 1 voor Noord- Amerika. De lading stikstof was bestemd voor West- In-dië en de lading creosootolie voor Italië. Verleden jaar kwamen in Mei 20 schepen voor de Hoogovens aan, waarvan 7 met erts en 3 met kolen, terwijl toen 10 geladen sche pen vertrokken, nl. 9 met ijzer en 1 met creo sootolie. Voor de papierfabriek kwamen aan 5 stoom schepen waarvan 4 met hout en 1 met cellu lose, tegen verleden paar in dezelfde maand 3 schepen met hout. Ver-der kwamen voor IJmuiden nog aan 23 zeeschepen, waarvan 6 met makreel, 1 met ijs. 1 om te bunkeren, 1 om te repareeren en 3 als bijleggers. Verleden jaar bedroeg dit aantal 25 sche pen, waarvan 11 met makreel 2 met ijs, 1 met stukgoed en 2 om te bunkeren. In totaal kwamen in de maand Mei dus voor onze havens aan 53 zeeschepen, tegen 1 verleden jaar in dezelfde maand 48 schepen, dus thans 5 schepen meer. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Beverwijk en de daar onder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Mei ingelegd f58.968,44, terugbetaald f67.399.18. H-et laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt h-et nummer 18492. DE WERKLOOSHEID. Bij den gemeentelijken dienst der werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling ston den aan het einde dezer week als werkloos in geschreven 550 werkzoekenden tegen 566 aan het einde der vorige week. Voor de drie bij den dienst aangesloten ge meenten waren de cijfers: Beverwijk 270 (vorige week 281), Wijk aan Duin 189 (198) en Heems kerk 91 (87). De werkloosheid komt op het oogenbllk n-og voor in -onderstaande vakgroepen: Beverwijk: Drukkers 2, behangers 1, beton- vlechters 2, betonwerkers 5, marmerbewer-ken marm-erpolijsters 1, grondwerkers 36, metse laars 4, opperlieden 9, schilders 2, spo-oriegger). I, steenhouwers 1, stucadoors 2, timmerlieder. 6, houtbewerkers 1, kuipers 1, kappers 1, scho-er. makers 1, bankwerkers 4, carosseriemakers 1 electriciens 1, handlangers 2, koper- en blik slagers 5, lasschers 2, loodgieters 1, machinis ten 2, machinedrijvers 2, metaalbewerkers 2, monteurs 3, smeden 2, soldeerders 2, stokers voorslaand-ers 1. bakkers 4, sigarenmakers II, sorteerders 3, slagers 1, landarbeiders 20, teekenaars 1 chauffeurs 4, expediteurs 1 winkelbedienden 2, schippers 2, voerlieden 2 kantoorbedienden 6, losse arbeiders 81, dienst boden 9, werksters 4, koks 1, totaal 270 (281) Wijk aan Duin: Betonvlechters 1, grond werkers 33. metselaars 2, opperlieden 6, stu cadoors 1, timmerlieden 11, houtbewerkers 1 kappers 1, schoenmakers 1, bankwerkers 10, electriciens 2, handlangers 3. klinkers 1, kope: ■en blikslagers 5, lasschers 2, machinisten 6, machinedrijvers 2, metaalbewerkers 1, mon teurs 2, stokers 3. bakkers 1, sigarenmakers landarbeiders 16, reizigers 1, chauffeurs 6, kellners 1, lijnwerkers 1, winkel-bedienden 4, schippers 1, incasseerders 1, kantoorbedienden 5, losse arbeiders 54, dienstboden 2, uitvoerders 1, totaal 189 (198). Heemskerk: Betonvelchters 2. betonwerkers 3, grondwerkers 12, metselaars 1, opperlieden 3, timmerlieden 2, landarbeiders 29, chauffeurs 1, kantoorbedienden 1, losse arbeiders 36, dienst boden 1, totaal 91 (87). DE TEELTBEPERKING. De Commissie VI voor de teeltbeperking van de tuinbouwgewassen in Zuidelijk Noord-Hol land, welke gevormd wordt door de heeren Jac. P. Nijssen, Velsen. W. de Groot (secr.) Beverwijk, A. Bakker Wz., Purmerend, S. v. d. Stok. Nieuwe Niedorp, C. Gortzak, Hilversum, N. Vendel, Heemskerk, N. Dinkgreve, Amster dam, W. R. A. W. Muyen, Heemskerk en Ir W. J. M. Dekker, Haarlem, zal in de komende weken een bijzonderen, uïtgebreiden controle- tocht maken door haar district teneinde zich ervan te overtuigen dat de bepalingen der wet telijke teeltbeperking op behoorlijke wijze ten uitvoer worden gebracht. Met deze controle zijn acht personen belast. Overtredingen, welke worden gerapporteerd zullen worden gevolgd door uitsluiting van het recht om te veilen, ongeacht de strafrechtelijke vervolging De commissie heeft reeds geconstateerd, dat hier en daar nog talrijke overtreders gevon den worden, die blijkbaar niet voldoende be seffen aan welke gevaren zij zich bloot stel len. De tuinders zullen er dus goed aan doen de bepalingen der teeltbeperking in alle opzich ten na te komen. GOUDEN ECHTVEREENIGING. Het echtpaar Fucht, wonende in de Lange Graafwijkstraat vierde Vrijdag onder talrijke blijken van belangstelling zijn goud-en huwe lijksfeest. In den loop van den dag maakten velen van de gelegenheid gebruik om 't jubi- leerende echtpaar te complimenteeren. Des avonds brachten onder groote belangstelling van het publiek de Beverwijksche Harmonie- kapel en de St.-Jozef Harmonie aan het gouden bruidspaar een serenade. BEVOLKING. Ingekomen: G. L. H. Vervecken, electricien. Kloosterstraat 1-3, van Antwerpen; H. W. Duin, timmerman, Peperstraat 24, van Wijk aan Duin; R. Sïx.ma, dienstbode, Vondelaan 25, van Wijk aan Duin; J. Weinrich, dienstbode, Zee weg 86, van Velsen; G. Wernke, chauffeur, Rumpingstraat 7, van Wijk aan Zee; A.'m, Pirovani,zonder, S. Rumpingstraat 7, van Vel sen; J. M. A. Kok, zonder, Galgenweg 5, van Uitgeest; L. de Vries, winkeljuffr. Jan Alsweg 8, va nWijk aan Duin; N. J. F. Alles, electricien, Breestraat 150, van Amersfoort; J. M. Fraay- man, el .ctricien, Kerkstaat 122, van Span- rboek; E. Gouda, electricien, Aagtendijkstraat 2a, van Egmond aan Zee; J. G. Bergonje, schoenmaker, Kloosterstraat 10, van Voorburg: H, Limburg, huisschilder, Kloosterstraat 10, van Amsterdam; B. van der Zaan, dienstbode, Strick van Linsch.str. 43, van Utrecht. A. van der Zaan, ass. stati-ondienst, Str. van Linscd str. 3, van Ha-aften. P. L. Bakker, correspon dent, Strick van Linsehstr. 2„ van Velsen. D. Rood, timmerman, Seheijbeecklaan 5, van Velsen. P. J. Grann-eman, arbeider, Strick van Linsehstr. 40, van Wijk aan Duin. Joh. van Dijk, venter (bloemen), Alkm.straatweg 107, van Amsterdam. Vertrokken: A. Kessels, timmerman, naar Wijk aan Duin, Verl. Munnikenw-eg Steenbakker, geen, naar Brunsum (Rumpen), Vijverstraat 56. oh. Fr, de Cock, arbeider, naar St. Jansteen, Heerestr. 235. F. van dei- Leek, huishoudster, naar Jisp, Spijkerboor. G. Ph. Di-etz, zonder, naar Den Haag, Galileistr. 57. Wed. WitkampPoldermans, zonder, naar Den Haag, Statenlaan 139. J, Ph. Br-a-un, huis houdster, naar Bussum, Havenstraat 15, Geertr. Posch, zonder naar Schermerh-orn, Zuideinde 174a. G. A. van der Wegen, kan- t-oorbed., naar Wijk aan Duin, H. Hoflander- weg 187. S. N-uijen, arbeider, naar Wijk aan Duin, Alkmaarschestr. weg 94a. G. Stapel, huishoudster, naar Oegstg-eest, Koninginne- laan 21. A. M. van Noort, zonder, naar Velsen, Meeuwenlaan 45. Verwachting: zwakken tot matigen Ooste lijken tot Noordelijken wind, toenemende be wolking, droog weer, behoudens geringe on weerskans, iets minder warm. Verdere vooruitzichten: Geleidelijk toene mende bewolking, later koeler. Barometer Hedenmorgen 9 uur 765 m.M. Neiging stilstand. Thermometer Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden Noteering van Beverwijk 1 Juni 1934. Spinazie per kist f 0,20—f 0,70 Postelein per kist f 0.40f 0,55 Andijvie 100 str. f 0,30f0,70 Raapstelen 100 bos f 0,50f 1 Radijs per kist f0,15 Wortelen per zak f 8f 12 Komkommers per 100 f 8f 12 Asperges per bos wit f 0,30f 0,36 Asperges blauw f 0.20f 0.26 Asperges dun f0,10f0,15 Aardappelen, klei, per H.L. f 5f 8 ld. nieuw p. K.G. f 0,09 Peulen per KG. f0,20—f0.25 Doppers per K.G. f 0,26f 0,50 Bloemkool per 100 f 6f 24 Uien per K.G. f 0,01 Sla per 100 la-op f 0,13f 0,30 Rabarber per 100 bos f 2f 3 Pieterselie per bos 1' 0.02f 0,09 Selderie per bos f0,05 Aardbeien per mandje f 0,13—f 0,20 t mandje f 0,90—f 1,25 F 74 F 58 F 62 OPGAAF: MAGAZIJN t BRILLENHUL3. Kanaalstraat 83 IJmuiden Temperatuur Zwemvereeniging V.Z.V. Lucht F 68 Water F 64 HOOG WATER TE IJMUIDEN. Zondag v.m. 7.03 uur; n.m. 7.36 uur. Maandag v.m. 8.06 uur; n.m. 8.40 uur Dinsdag v.m. 9.13 uur; n.m. 9.48 uur HEEMSKERK DE DRAAIORGELMAN WERD DE DUPE! Op den Rijksstraatweg kwamen Vrijdagmid dag een auto, een paard en wagen en een draaiorgel met elkaar in botsing. De bestuurder van de auto had voorrang moeten geven aan paard en wagen. Alles liep goed af, alleen het draaiorgel moest het ont gelden; de slinger werd er afgereden zoodat de orgel-draaier niet meer spelen kon. De po litie maakte proces-verbaal op. De orgelman wilde schadevergoeding hebben. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. EEN GOUDEN JUBILEUM. Op 5 Juni zal het een halve eeuw geleden zijn, dat de Eerw. Zusters Franciscanessen zich te Heemskerk vestigden. Van dien tijd af dateert tevens het bestaan van de R.K. Meis jesschool, die dus ook hét gouden jubileum viert. ZONNESTRAAL-COLLECTE. Aan het Comité voor Zonnestraal te Bever wijk is toestemming verleend tot het houden eener collecte aan het zeestrand onder deze gemeente op Zaterdag 23 Juni a.s. o.m. ten bate van herstellende t.b.c. patiënten. BELASTINGEN De raadsbesluiten tot heffing van 100 opcen ten op de hoofdsom der Gemeentefondsbelas ting 1934/35, van vergunningsrecht tot het in de Wet toegelaten maximum, alsmede eener hondenbelasting respectievelijk bedragende f2,50 en f 12 per hond, hebben de Koninklijke goedkeuring verkregen. BOUWVERGUNNING. Aan Ant. Schuijt, alhier, is vergunning ver leend tot het verbouwen van zijn perceel aan den Rijkssstraatweg. HEVIGE AARDBEVING AFGHANISTAN. IN DORP SPOORLOOS VERDWE^NEN. PESJAWAR, 1 Juni (V. D.) Een uit 150 huizen bestaand Afghaansch dorp is na een buitengewoon zware aardbeving volkomen van den aardbodem verdwenen. Daar de na tuurramp werd voorafgegaan door hevigen regenval en zwaar gerommel onder den grond, waren de inwoners gewaarschuwd, zoodat zij zich. nog tijdig in veiligheid konden brengen. ,,'T KLEUTERHUIS" 2"? Trompstr. 27, IJmuiden Oogt (Adv. lngez. Med.) Voor een goede BRUIDSFOTO bij J. VAN VELDHUIZEN El WILL. BARENDSZSTRAAT 5 hct (bij de Julianakade), IJmuiden) (Adv. lngez. Med.) BURGERLIJKE STAND VELSEN. Geboorten: G. J. L. MuddeHaack, z. Kas tanjestraat 42, IJmuiden O. I. Brederveld Brijs, z. Heidestraat 35, IJmuiden O. H. A. MootTroost, d. Kennemerlaan 17, IJmuiden. M. Meijering—Laan, d. Havenkade 17, IJmui den. J. de PagterBremerkamp, z. Marconi straat 18, IJmuiden. C. J. BreedKomen, d. Kastanjestraat 34, IJmuiden O. C. Tijl—de Koning, d. Corn. Drebbelstraat 22rd., IJmui den. S. J. Schipperde Feber, d. Planciusstraat 45, IJmuiden O. K. van der Heidevan dei- Horst. z. Frans Halsstraat 36, IJmuiden O. Overleden: Anna Maria van Wingen, 77 jaren, wede. v. C. Bakker, Beverwijk. Ondertrouwden: C. Boerman en M. Boer man. Toek. adres Anna Paulowna, Stoomweg 66, Breezand. P. B. Bakker en N. E. K. Wien- bröer. Toek. adres Assendelft, Zuid No. 49. A. Sanberg en F. van Leeuwen. Toek. adres Aruba, West-Indië. N. C. Arkesteijn en E. Broek. Toek. adres Den Helder, Tuinstraat 57. N. Koek en J. Breukhoven. Toek. adres Wijk aan Zeeè'rweg 153, IJmuiden O. W. ten Wilde en A. van Heijst. Toek. adres Beverwijk, Strick v. Lïnschotenstraat 6. J. Heeremans en M. L. Arther. Toek. adres Voorplaats 42, Sant poort. C. C. A. van Lieshout en T. Post. Toek. adres. Wijk aan Zee en Duin, Verl. Munniken weg 62. G. Verhoef en G. C. M. Graaman. Toek. adres Julianakade 34, IJmuiden. Gehuwden: A. Geertsema en A. Stammis, Wijk aan Zee en Duin, Alkmaarschestraatweg 71. W. J. L. van Buuren en J. Stam, Lisse, Wagenstraat 5. P. Sterk en B. Kofman, Ger. Doustraat 59, IJmuiden O. C. de Neef en C. B. Michielsen, Roggeveenstraat 11, IJmuiden. J. Groen en M. v. d. Sluis, Hagelingerweg 1333, Santpoort. H. M. Leeuw en M, Schol, Bonte koestraat 7, IJmuiden. B. II. G. Beerta en R. Ch. Ketelaar, Amsterdam, Woestduinstraat- 115. bij A. Kraak Z E EWE G 87 IJmuiden-Oost -ft in (Adv. lngez. Med.l

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 7