Verkeersfonds er toch door. Geen wijziging in de handelspolitiek. ONEERLIJKE CONCURRENTIE AAN TANDARTSEN? EEN TANDARTS ADVERTEERDE VOOR ZIJN KLINIEK. Voor den president der arr. rechtbank te Amsterdam diende Donderdag in kort geding de vordering, welke de Nederlansche maat schappij tot bevordering der tandheelkunde en een aantal tandartsen uit Leiden tezamen hebben aanhangig gemaakt tegen een tand arts te Leiden, die een kliniek leidt. Gedaagde heeft eenige advertenties, waar in hij de verdiensten van zijn kliniek uiteen zet, in Leidsehe couranten geplaatst. Dit achten de eischers in strijd met de in hun beroep gebruikelijke ongeschreven regelen, weshalve zij den president der rechtbank ver zochten de verdere plaatsing der advertenties te verbieden. Voor eischers treedt op mr. G. H. E. Nord Thompson, voor gedaagde mr. J. E. W. Duys. Mr. Nord Thompson begint zijn pleidooi met er op te wijzen, dat in de intellectueele groepen geen reclame wordt gemaakt en hij leest eenige passages voor uit de eerecode van de tandartsen, welke één dezer dagen zal worden aangenomen en volgens welke adver- teeren behalve bij vestiging, adreswijziging, vacantie, enz., strikt is verboden. Pleiter ci teert dan de advertentie van gedaagde. Ge daagde heeft zich volgens pleiter schuldig gemaakt aan een heele reclamecampagne, waarbij hij o.a. adverteert specialist te zijn in pijnloos trekken en waarbij hij onder het motto: Nieuwe tijden eischen nieuwe prij zen, een heel gebit voor f 40 aanbiedt. Mr. Nord Thomson geeft dan als zijn meening te kennen, dat men voor f40 geen behoorlijk gebit kan leveren. Hij is van oordeel, dat door deze adverten ties de eer en waardigheid van den tandartsen stand wordt geschaad. Bovendien betoogt pleiter namens de tweede groep van eischers, de Leidsehe tandartsen, dat hun door deze advertenties oneerlijke concurrentie wordt aangedaan. .Over deze zaak is een klacht in gediend bij het Medisch Tuchtcollege. Pleiter meent, dat de uitspraak daarvan niet twij felachtig zal zijn. Hij verzoekt den president slechts het adverteeren aan gedaagde te ver bieden, totdat deze uitspraak van het Tucht college zal zijn gevallen. Mr. Duys meent, dat deze zaak niet bij den gewonen rechter kan worden aangebracht, aangezien deze geheele kwestie toch is op gedragen aan het speciale Medische Tucht college. Ie.ts anders ware het, indien eischers een proces hadden aanhangig gemaaktt bij de rechtbank wegens oneerlijke concurren tie, maar daarvan staat in deze dagvaarding in kort geding niets vermeld. Voorts ontkent pleiter, dat in dit geval de onverwijlde spoed aanwezig is, die voor een kort geding nood zakelijk is. Uitspraak morgen. DIRECTEUR NED. GRAANCENTRALE De. minister van economische zaken heeft met ingang van 1 Mei als directeur van de Ne derlandsche Graancentrale benoemd Ir. C. C. C. van Stolk, te Rotterdam. MAURITS WAGENVOORT 75 JAAR Ten huize van den heer Maurits Wagen voort te 's Gravenhage is hem eergistermid- dag het huldeblijk overhandigd, waaraan ve len ter gelegenheid van zijn 75sten verjaar dag hebben medegewerkt. Door een lichte ongesteldheid van den ju bilaris kon de aanbieding niet in breeder kring plaats hebben. De heer D. Hans, voorzitter van de huldi gingscommissie (die met de heeren E. G. v. Bolhuis en jhr. Jan Feith het comité verte genwoordigde), heeft bij die aanbieding een korte toespraak gehouden. Spr. overhandigde den heer Wagenvoort een geschenk in envelop met een lijst van hen, die aan het huldeblijk hebben medegewerkt. CONTINGENTEERING VAN GARNALEN IN FRANKRIJK Vragen aan den minister. De heer Van de Bilt heeft aan den minis ter van economische zaken de volgende vra gen gesteld: 1. Is het juist, dat het contingent garnalen (waaronder nog begrepen kreeften en lan- gousten) voor invoer in Frankrijk voor het tijdvak van 1 Januari tot 30 Juni voor ons land is bepaald op 145 000 K.G.? 2. Is de minister niet van oordeel dat dit contingent, indien bepaald naar den gemid delden invoer 19281932, belangrijk hooger had moeten zijn? 3. Kan de minister ook meedeelen wat de oorzaken zijn dat het toegestane contingent zoo klein is. immers 145.000 K.G. tegen België, met veel minder visscherij, 425.000 K.G.? 4. Heeft de regeering, waar de dagbladen dit contingent reeds eind Januari publiceerden, tijdig stappen gedaan om voor ons land een hooger contingent te verkrijgen? 5. Is het den minister bekend, dat ons con tingent reeds op 1 April was bereikt en is Z.Ex. bereid stappen te doen, die onzen thans lamgeslagen export van garnalen en de vis scherij derzelve weer op de been zouden kun nen brengen? 6. Acht de minister het niet gewenscht, dat bij het voeren van besprekingen met het bui tenland over vaststelling van contingenten als dit ook rechtstreeks bij het vak betrokkenen aanwezig zijn? BRANDSTICHTING IN SCHOENENFABRIEK. TWEE VERDACHTEN VEROORDEELD. De rechtbank te Den Bosch deed uitspraak in verband met eenige kwesties, verbonden aan de brandstichting te Kaatsheuvel, welke in den nacht van 7 op 9 Juni 1933 heeft plaats gevonden. De 51-jarige schoenfabrikant J. M. S. te Rotterdam werd wegens een bedriegelijken bankbreuk in het faillissement der firma M. veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf en zijn 20-jarigen zoon, -Fr. G. S„ kastenmaker te Rotterdam, wegens brandstichting in de fabriek der firma M. tot twee jaar en zes maanden gevangenisstraf. De 33-jarige koopman A. J. M. uit Rotter dam werd van valschheid in geschrifte en medeplichtigheid aan brandstichting vrijge sproken. HANDELSVERDRAG MET DUITSCHLAND. VOLKSRAAD ADVISEERT TOT AANNEMING. Aneta meldt uit Batavia: De Volksraad heeft zonder hoofdelijke stemming geadviseerd tot aanneming van het Handelsverdrag tusschen Nederland en Duitschland. OP EEN TROEP MILITAIREN INGEREDEN. Een architect uit Amersfoort werd Donder dag door het Hof te Amsterdam veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier maanden, benevens intrekking van het rijbewijs voor den tijd van één jaar wegens veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel. De man was in December j.l. op den weg tusschen Amersfoort en Soesterberg met zijn auto ingereden op een troep militairen. Verschillende soldaten werden gewond, een van hen zelfs zoo ernstig, dat hij korten tijd later overleed. "De rechtbank had hem tot zes maanden veroordeeld, met intrekking van het rijbewijs. OOK EEN CIVIELE ACTIE TEGEN DEN HEER IJSSELMUIDEN. De curator in het faillissement-„Rijn- strand-bad" te Arnhem, die zooals bekend een aanklacht tegen het Tweede-Kamerlid IJsselmuiden indiende, heeft eveneens een civiele actie tegen genoemden heer ingesteld tot terugbetaling van f 740.die het Tweede- Kamerlid wederrechtelijk aan den faillieten boedel zou hebben onttrokken. Om deze f 740 draait het geheele geval. CRITIEK BIJ DE KONINKLIJKE. Muntpolitiek onder de loupe. MEERDERE INLICHTINGEN GEWENSCHT. HET CLEARING-INSTTTÜUT. Het clearing-instituut is van 28 Juni af ge vestigd J. P. Coenstraat 45, telefoon 720088, Den Haag. Voor belanghebbenden is de leid draad voor clearing Ohili aan bovenstaand adres verkrijgbaar. Houders van oude han delsvorderingen op Chili worden er aan her innerd, dat zij deze vorderingen uiterlijk 15 Augustus a.s. moeten hebben ingediend. Ook hieromtrent richte men zich tot het clearing- instituut. ZEVEN PINTOES UITGEBRAND. Aneta meldt uit Koetaradja: Op Pasar Idi zijn zeven pintoes uitgebrand. De schade be draagt f 40.000, welke gedeeltelijk door ver zekering wordt gedekt. KNAAPJE VERDRONKEN Te Doodewaard is Donderdagmiddag een vierjarig schippersknaapje van een vaartuig in de Waal geraakt en jammerlijk verdronken Donderdag werd te Amsterdam de jaarlijk- sche algemeene vergadering van aandeelhou ders der Koninklijke Petroleum-Maatschap- pij gehouden. De leiding berustte bij den voorzitter van den Raad van Commissarissen Jhr. Ir. H. Loudon. In deze vergadering werden door twee aan deelhouders, de heeren Drs. W. Willems en J. Krijn het bestuur verschillende vragen ge steld, ten eerste betreffende den aanval, die door de Koninklijke Petroleum in baar jaar verslag op den gouden standaard wordt ge daan en in de tweede plaats betreffende het feit, dat het jaarverslag der maatshappij zoo weinig gegevens omtrent de positie van het concern verstrekt, dat de bona fide aandeel houders geen inzicht krijgen in den finan- cieelen status. Drs. Willems spreekt zijn vol doening uit over de ook dit jaar verkregen resultaten en de dividend-uitkeering van 6 procent, doch acht het niet bevorderlijk voor het aanzien van de maatschappij, dat het be stuur zich zoo sterk keert tegen de muntpoli tiek, die de regeering nastreeft. De voorzitter dankte voor de vriendelijke woorden, doch acht het niet gewenscht in deze vergadering over de muntpolitiek te spreken, hetgeen den heer Krijn doet opmerken, dat in deze vergadering het jaarverslag wordt bespro ken, en. daar hierin dit onderwerp uitvoerig wordt behandeld, ook ter vergadering daar over het woord mag worden gevoerd. Na een vraag van den heer Overbeek in zake het proces in Mexico, in antwoord waar op het bestuur mededeelt, dat de President van de Mexicaansche republiek persoonlijk heeft toegezegd, dat de Maatschappij van een rechtvaardige uitspraak mag zijn verzekerd, ontspint zich een langdurig debat tusschen den Directeur-Generaal van de Maatschappij. Dr. H. W. A. Deterding en reeds hiervoor ge noemde personen, over enkele technische kwesties betrekking hebbende op de balans. Deze geven huns inziens geen duidelijk beeld van wat er in 1933 op financieel gebied door de Maatschappij is gedaan. Evenals vorige jaren wijst het bestuur een nadere toelichting van de hand, alleen ten aanzien van de winst van de Bataafsche Petroleum wordt verklaard, dat deze is gestegen doordat geen koersverlie zen werden geleden. De voorzitter verzoekt in het vervolg eventueele vragen vóór de jaar vergadering schriftelijk bij het bestuur in te dienen. De heer Krijn protesteert tegen de geringe mededeelzaamheid van de zijde van het bestuur en meent, dat deze vergadering toch niet moet worden beschouwd als een ma rionettenspel. Drs. Willems zegt dat de indi- vidueele aandeelhouder het recht heeft iets meer te weten dan in het jaarverslag wordt verteld van de maatschappij en dat het be roep van hot bestuur op de houders van groote posten aandeelen, die geen inlichtingen wenschen, niet opgaat. Het jaarverslag en de balans en winst- en verliesrekening worden vervolgens zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd, waarbij de heeren Krijn en Willems aanteekenlng wenschen blanco te hebben gestemd. De aan de beurt van aftreding zijnde com missarissen, Ir. H. M. Coenen, wordt herkozen, waarna de vergadering wordt gesloten. STA TEN-GENERAAL TWEEDE KAMER heeren Otten. Gelderman, Janssens, Hermans, de Vos van Steenwij k en Ruyter het woord voerden. Zij wezen op enkele zwakke punten, de melk en de varkens, welke door minister Colijn werden erkend. Deze wees erop. dat centralisatie is ingevoerd. Spr. wilde echter geen toezeggingen doen. Na repliek werd het wetsontwerp aange nomen. Verder werden nog aangenomen de wets ontwerpen houdende bepalingen tot beveiliging bij den arbeid en een wijziging en aanvulling van de Pensioenwetten. Belasting op de doode hand eveneens. Rüwielbelasting wordt niet verhoogd. 28 Juni. Met het debat over het Verkeersfonds was de Kamer bij de replieken blijven steken. De Regeering had een drietal concessies ge daan. De eerste, dat de Begrooting zoo wordt ingericht, dat zij de uitgaven en inkomsten ten aanzien van elk verkeersmiddel afzonder lijk aangeeft. De tweede, dat jaarlijks uit het Verkeers fonds 9 1/2/30 van de opbrengst der belasting op motorrijtuigen en rijwielen ten goede komt aan den aanleg, het onderhoud, enz. vair aan te wijzen werken en inrichtingen van het ver keer. waardoor dus op dit punt het beginsel der Wegenbelasting wordt gehandhaafd. En de derde, dat in de Centrale Commissie van advies, die bij het Verkeersfonds hoort, ook zitting zullen nemen de leden der Vaste Commissie van den Economischen Raad van het Verkeerswezen. Men mocht nu benieuwd zijn, of deze concessies in de Kamer eenigs- zins de oppositie bezworen hadden en of er nu meer geneigdheid was om met de regeering mee te gaan. Het begin was eenigszins verbluffend. Men debatteerde een half uur over een motie, die de heer Bongaerts (R.K.) indiende, mede na mens andere leden-dei* vaste commissie voor de Waterstaat-aangelegenheden, om de be raadslagingen over het ontwerp te schorsen en nader overleg te openen over de door de Regeering voorgestelde wijzigingen. De heer Schouten (a.r.) bestreed deze motie als ontijdig. Men moet eerst repliceeren en kan dan altijd nog besluiten tot schorsing van het debat. Mr. Goseling (R.K.) en Mr. Joekes (V. D.) sloten zich hierbij aan. Het eind van dit debatje was, dat de motie tijdelijk werd ingetrokken. Alleen werd de tijd voor repliceeren vijf minuten verlengd en op een kwartier gébracht. En toen ging men repliceeren. De heer v. d. Heuvel (ar.) bleek niet tevreden, zijn bezwaar is. dat de belasting veel te uniform werkt en hij kon hier moeilijk met de regeering mee- lan. De heer Eb els (v. d.) was ook niet tevre den, hij wilde o.m. ook een garantie voor den provincialen wegenaanleg. Dat achtte hij van groot belang. Hij erkende, dat het ontwerp practisch wel verbeterd is. De heer van Voorst tot Voorst (R.K.) zag zijn hoofdbezwaar niet weggenomen, de belasting drukt te veel op de bedrijven. Ook de heer v. d. Waerden (S-D.) meende, dat aan zijn bezwaren lang niet voldoende is tegemoet gekomen. Het Verkeersfonds is z.i. verkeerd gefundeerd, omdat het gefundeerd is op een bestemmingslbelasting, die haar be stemming niet kent. Het bleek, dat de heer van Dijk (A.R.) 'tamelijk wel content was met de concessies der regeefiïig, die z.i. het juiste standpunt heeft ingenomen. Hij was geheel te winnen. De heeren Sneevliet (Rev. Soc.) en Vervoorn (Platt. Bond) die thans voor het eerst aan het debat deelnamen, ontwikkelden thans ook be zwaren, die echter niet parallel liepen. En ook de heer van Braambeek (S.D.) bleek door de concessies der regeering niet gewonnen, hij acht het gekozen stelsel onjuist. Ook Mr. Westerman (Nat. Herstel) hield be zwaren tegen deze belasting van tractoren en bedrijfsauto's. De opbrengst der belasting zal zoo een bittere teleurstelling worden. De heer Krijger (C.H.) die zich thans ook in het debat mengde, had ook bezwaren tegen de plannen der regeering. Bij de Wegenbelasting stond ten opzichte der wegen alles vast, doch nu berust alles op losse schroeven. Wat krijgt men nu in de plaats van wat men had? Hij kan dat niet voorzien. De heer Bongaerts (R.-K.) bleek de conces sies der regeering wel even zoovele verbete ringen te achten, doch hij had toch nog wel een en ander te vragen over de verdeeling der belastingen voor de wegenzorg. Bij de nadere verdediging hebben de Minis ters Ka Iff en Oud nog eens krachtig aange drongen om het ontwerp te aanvaarden. De Minister van Waterstaat zei, dat er voor de provincies inderdaad niets verandert en ook in de plannen voor de wegenzorg komt geen wijziging. Hij meende, dat, als men de eerste stap wil zetten op den weg naar de coördi natie van het verkeer, dat men dan het Ver keersfonds moet aanvaarden. Minister Oud betoogde, dat het billijk is, om het verkeer te belasten overeenkomstig de eischen, die het aan den weg stelt. Kan de be lasting niet betaald worden, dan bewijst dit, dat het verkeer niet economisch en niet ge rechtvaardigd is. Bij artikel 1 viel de beslissing over het Ver keersfonds. De heer Bongaerts (R.K.) verklaarde be zwaar te hebben tegen de motorrijwielenbe lasting en vroeg stemming over het artikel. Dit werd aangenomen met 43 tegen 39 stem men. Tegen stemden de 21 Soc.-Dem.. de 2 aan wezige communisten, 2 Staatk. Gereformeer den. 9 R.-K., 2 Chr. Hist, (de heeren Krijger en Weitkamp) en de heeren van Houten (C. D. U.), Westerman (Nat. Herst.) en Vervoom (Platt. Bond). Bij de artikelen is door de Regeering over genomen een amendement-Ebels, dat de pro vinciën uit de motorrijtuigen- en de rijwielen belasting in de eerste 2 jaren 35 pet., in de daaropvolgende jaren 40 pet. van het 21/30 van de opbrengst zal bedragen. Geen verhooging der Rijwiel- belasting. De heer Heemstra (S.D.) verdedigde een amendement, pm de rijwielbelasting niet te verhoogen van f 2.50 op f 3. Minister Oud achtte deze verhooging bit tere noodzaak, gezien de financieele omstan digheden. Deze 1 1/2 millioen moet er komen en ook in 1924 was de rijwielbelasting f 3. Het amendement is door de Kamer aange nomen met 54 tegen 27 stemmen. Voor stemden de soc.-dem., de roomsch-ka- tholieken, 2 communisten, 2 Staatk. Geref., 4 Chr.-Hist. en de heeren Lingbeek (H.G.S.), van Houten (C.D.U.) en Vervoorn (Platt. Bond.) Het Verkeersfonds aan genomen. Het wetsontwerp zelf is daarna bij zitten en opstaan, aangenomen, Weer de goederen in de doode hand. De Kamer ging hierna weer verder met de behandeling van het ontwerp inzake de be lasting der goederen in de doode hand. waar van Woensdag 20 Juni de behandeling zoo plotseling geschorst werd. Het ging nu weer over de vrijstelling van deze belasting van de kerkelijke goederen. Daarover is de strijd nog wat voortgezet. Het slot was, dat met 54 tegen 27 stemmen verworpen werd het amendement-Rutgers van Rozenburg (c.-h.) dat de kerkelijke goederen vrij wilde stellen van deze belasting. Voor stemden de Chr.-Hist., de Anti-Rev. (behalve de heer Amelink), 2 Staatk. Geref.. de heeren Lingbeek (H.G.S.), van Houten (C.D.U.)Fa- ber (S.-D.) en Vervoom (Platt. Bond.) De belasting op de goederen in de doode hand is daarna aangenomen met de stemmen der Chr.-Historischen. de Staatk. Geref., de communisten en Prof. Visscher (A.-R.) en Lingbeek (H.G.S.) tegen. De Kamer is tot 10 Juli naar huis. OBSERVATOR. EERSTE KAMER. 60 millioen-plan door de Kamer aanvaard. Voorzichtigheid met industrie- banken geboden. Donderdag deed de rechtbank te Amster dam uitspraak in de strafzaken, samenhan gend met het proces tegen den heer Onnes van Nijenrode. Zooals men weet is de hoofd verdachte, Onnes van Nijenrode, voor het hem ten laste gelegde vrijgesproken. De rechtbank, vonnis wijzende, sprak den verdachte Koning, koopman te Den Haag, van de hem ten laste gelegde medeplichtigheid vrij. De officier had tegen Koning een jaar met aftrek van voorarrest gerequireerd. Ook Witbraad werd door de rechtbank vrij gesproken, evenals de drie verhuizers Maag, Vinsbergen en Grotjohan. Deze vonnissen zijn conform den eisch van den officier van Justitie. In de zaak tegen Biesing en Mees Gerritsen, eveneens verdacht van medeplichtigheid aan oplichting, velde de rechtbank een vrijspre kend vonnis. Mees Gerritsen had zich bovendien nog te verantwoorden wegens verduistering' van mi niaturen en te dier zake veroordeelde de recht bank hem conform den eisch tot zes maanden gevangenisstraf. Verdachte merkte hierbij op, dat deze straf hem zou zijn gespaard gebleven indien Bie sing slechts de waarheid had gesproken. Dr. H. Colijn. Minister Colijn heeft Donderdag de verschil lende sprekers beantwoord en enkelen van hen zullen zeker met zeer groote belangstelling naar deze beantwoording hebben uitgezien o.w. de heeren van Lanschot en Diepenhorst. Zij zullen wel niet bevredigd zijn, want; aldus minister Colijn, al luidt een bij de kabinets formatie aanvaarde grondregel der regeering, dat geen enkele maatregel, noodig tot redding van het economische leven, uitgesloten mag worden, zoo is er nog geen reden om in de handelspolitiek verandering te brengen. De minister-president lichtte deze verklaring met verscheidene argumenten toe. Hij wees er op, dat men, eenmaal aan een beschermend stelsel overgeleverd, dat moeilijk weer zou kunnen opruimen, wanneer zulks wenschelijk zou zijn. Men moest van een wijziging van de tegenwoordige handelspolitiek zich ook geen gouden bergen voorstellen met betrekking tot de bestrijding van de werkloosheid. Het was nu eenmaal zoo, dat ons land over nagenoeg geen grondstoffen beschikt, terwijl de daar voor benoodigde honderden miljoenen toch met zichtbaren en onzichtbaren export be taald moesten worden. Daarenboven wil men in het buitenland onzen export alleen in ont vangst nemen, indien wij niet uitsluitend grondstoffen, maar ook bewerkte artikelen importeeren. Bij de onderhandelingen over de handelsovereenkomsten bevinden wij ons dan tegenover de voornaamste buurlanden, op één na (Duitschland), in geen sterke positie, om dat wij met die landen (Engeland, Frankrijk en België) een actieve handelsbalans hebben. Wat de resultaten van het totnogtoe gevolgde beleid betreft, wees minister Colijn op drie punten. Met betrekking tot het Duitsehe transfer moratorium is de Nederlandsche regeering er voor het laatste halfjaar van 1933 en het eerste halfjaar van 1934 in geslaagd met 100 pet. voor de Nederlandsche belanghebbenden naar huis te komen. Voor de volgende periode was zij vóór Engeland en Zwitserland het. eerst in het veld geweest bij het bepleiten van dezelfde belangen. Voorts was voor de verlenging van het crediet van 140 millioen aan Duitschland wel degelijk een concessie verkregen en wel in den vorm van den invoer van groote contin genten koloniale producten in dat land. Ten derde was het onjuist, dat bij leeningen aan het buitenland geen tegenpraestatie werd ver langd. Overigens meende de minister, dat er op het oogenblik nog geen oordeel te vormen was in dezen zin, dat een ver doorgevoerd stelsel van protectie voor ons bedrijfsleven de voorkeur verdiende. Eerst moest het resultaat van al de onderhandelingen worden afgewacht. En dan moest men nóg voorzichtig zijn! In het najaar zouden de onderhandelingen worden hervat, onderhandelingen, waarbij men nu eenmaal tegenover tegenpartijen stond, die zeiden: „ik koop van u niet meer, tenaij gij van mij koopt". In het vervolg van zijn rede zeide minister Colijn nog, dat de regeering zich bij de keuze van de objecten tot werkverruiming niet zou laten leiden door den nood van bepaalde be drijven, maar door hun levensvatbaarheid in het licht van den bestaanden toestand. Ten aanzien van de industrie-banken her haalde de minister-president zijn reeds in de Tweede Kamer geuite waarschuwing, dat men zich van deelneming van den staat in het pousseeren van nieuwe industrieën niet te veel moest voorstellen, daar het staatscrediet reeds aan een sterke spanning was blootgesteld. Ook dit mag in de Vereeniging voor actieve handelspolitiek nog wel eens overdacht worden. Het wetsontwerp werd hierna z. h. st. aan genomen. Vervolgens kwam de begrooting van het Landbouwcrisisfonds aan de orde, waarbij de EéN NIJENRODE-VERDACHTE VEROORDEELD. Zes maanden wegens verduistering. ALLE ANDEREN VRIJGESPROKEN. ONDERHANDELAARS NAAR LONDEN. Onder leiding van Dr. Hirschfeld. VOLGENDE WEEK VERTREK. In de Staatscourant van Donderdag is ver schenen een ministerieele beschikking nopens de samenstelling van de Nederlandsche dele gatie tot het voeren van onderhandelin gen met de Britsche regeering ter regeling van de handelsbetrekkingen tusschen Ne derland en Groot Brittannië. De delegatie zal als volgt zijn samengesteld: dr. H. M. Hirschfeld, directeur-generaal van handel en nijverheid aan het departement van Economische Zaken, voorzitter mr. L. A. Ries, administrateur aan het departement van Financiën, ir. R. P. Bonthuis, inspecteur van den landbouw, H. A. Hooft, referendaris aan het departement van Buitenlandsche Za ken, F. B. 's Jacob, handelsattaché aan H. M. gezantschap te Londen, H. P. Gelderman Omzn., F. V. Valstar, L. F. Britzei, dr. J. L. F., van Essen, hoofdcommies aan het de partement van Economische Zaken, secretaris van de delegatie. De delegatie zal zich in den loop van de volgende week naar Londen begeven. ZEVEN PROVINCIëN-VEROOR- DEELDEN KOMEN NAAR NEDERLAND. OP DE „CHR. HIJYGENS" ZIJN CELLEN GEBOUWD. SOERABAJA, 28 Juni (Aneta). Het „Soerabaiasch Handelsblad" verneemt, dat de muitersgroep van de „De Zeven Pro vinciën", bestaande uit den korporaal-machi nist Boshart en 27 anderen, op het motorschip Christiaan Huygens, dat 4 Juli naar Amster dam vertrekt, naar Nederland zal worden over gebracht. De gevangenen zullen Woensdag avond te. Tandjong Priok embarkeeren. De bewaking tijdens de zeereis zal geschieden door een detachement mariniers, dat repatri eert, ter sterkte van circa dertig man. Er zijn in het vierde klasse-verblijf cellen gebouwd. Elke cel is bestemd voor vier gevangenen. Alleen Boshard zal een afzonderlijke cel krij gen. De strengste maatregelen zijn genomen om te voorkomen, dat de veroordeelden con tact kunnen krijgen met de bemanning. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. Ondertrouwd. 27 Juni: J. J G. Uijlen- broek en C. E. Goedhart. H. v. Tongeren en J. Heneweer. G. J. Bloemink en H. J. Tiemens. C. Oud en C. Reichwein. S. v. Looij en T v. Noord. J. Coeleman en W. P. Boerée. P. G. Kruijer en A. H. Schweer. J. Winkel en B. B. Vos v. Zalinge. P. Voelt- mecke en A. v. d. Broek. A. H. Evertman en J Vermeulen. J. H. Kottman en H. W. Warnken. M. H. Govers en J. ter Maat. E. Wijers en E. E. C. Hessen. Getrouwd. 27 Juni: A. Grim en L. Heeres. J. G. Tesselaar en L. M. G Harder. G. v. d. Reep en S. J. de Zwart. J. F. Artz en F. Fischedick. B. J. Wesselink en M. Perl. C. L v. Berkel en C. J. M. Brugman. P. C. Pieters en E. v. d. Berg. W. A. Spoor en C. v. d Oever. J. P. Sieraad en L. F. de Nijs. H. C. Hartman en J. M. Mentjox. H Bierhaus en A. Burghard. L. de Groot en W. A. Gijsbers. J. A. Libosan en E. G. J. Rijkbost. Bevallen. 24 Juni: M L. E. Peerboom— Henfling d,. 25 Juni: H. v. Beuzekom Tichelaar, d. A. C. v. EerdenWagenaar, d. J. M. Meijer-v. Wort, z. F. J. Ka- moenSelhorst, d. Overleden. 25 Juni: H. Rothschild, 57 jaar, Gasthuisvest 26 Juni: A., 4 mnd., dochter van H. Wesseling, Elzenplein. C. J. M., 7 dagen, dochter van G. P. Lommerse, Kamperlaan.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 2