Wettigheid. Prettig Nieuws. Het schijnt op mijn weg te liggen u, achten lezer, eenige verontschuldiging aan te bieden voor het soort nieuws dat wij in dez-e dagen, vooral uit het buitenland, aan u op- disschen. Het zijn zeer onplezierige tijdin gen. ALs ik hierboven zet „prettig nieuws" dan is dat dan ook ironie. Bittere ironie. En ter wijl ik weet dat gij geneigd zijt om de schuld voor dergelijke lectuur op uw noch tans zoo-trouwen huisvriend, de krant, te schui ven evenals gij hem met de schuld belast als de weervoorspellingen van het Meteoro logisch Instituut te De Bilt niet uitkomen voel ik mij niettemin onschuldig. De heele redactie voelt zich onschuldig. Wij kunnen niet verder gaan dan tegenover u ons leed wezen betuigen over het feit, dat de zaak er zoo onplezierig, ja, zoo weerzinwekkend uit ziet. Het is natuurlijk volkomen juist dat gij Uw abonnementsgeld betaalt om deze mede deelingen te mogen savoureeren. Laat het u overigens een troost zijn dat dit abonne mentsgeld slechts een deel van den kostprijs van uw krant vertegenwoordigt. Wij daaren tegen ontvangen deze berichten, die ook ons niet amuseeren, van nieuwsbureaux en cor respondenten aan wie wij ze met geld, waarin de winst dier instellingen zeer onmiskenbaar berekend is, moeten vergoeden. Dus zouden wij veel meer dan gij aanleiding hebben tot boosheid, nJ. jegens de nieuwsbureaux -m de correspondenten. Maar wij onthouden ons daarvan, want zij kunnen het ook niet hel pen. Met z'n allen zijn wij geen „staats lieden" (wat men daaronder dan ook tegen woordig moge verstaan) geen politici, geen diplomaten, geen generaals, geen chemici, geen kanonnen- of bommen-fabrikanten en geen oorlogsvliegtuigbouwers, maar slechts journalisten. Onze taak bepaalt er zich toe, zoowel ten aanzien van deze heeren als van zoovele andere beroemdheden: hun woorden en hun daden te vermelden, en er bij gele genheid tegen te waarschuwen. Dit laatste nu is een ondankbare taak. velen willen liever niet gewaarschuwd worden. Anderen verklaren hervorming en verbetering synoniem met idealisme", een woord dat voor hun ooren een zeer ongunstigen klank heeft. Er zijn er zelfs die er zeer boos over worden, getuige de moedige meneer die mij onlangs een anoniemen brief zond, waarvan het betoog neerkwam op de woorden: „De wereld is altijd zoo geweest, en daar heb ik me sinds lang bij neergelegd, en wat vermeet jij je eigenlijk, brutale krantenman, met je voortdurend gepor dat mij uit mijn dommel opschrikt? Het zal mijn tijd wel uithouden, en aan den vorigen oorlog heb ik goed geld ver diend". O zoo. Deze en dergelijke ietwat-teleurstellende reacties ontmoedigen ons overigens niet. Het is roeping, de roeping van onze taak, die tot de bewuste voortdurend-waarschuwende com mentaren voert. Ik geef toe dat er in het idéé „roeping" ook een verdacht-idealistische Mank zit, maar enfin, daar zijn nog vele andere professies mee belast. Als dus de Engelsehe regeering mededeelt dat zij nergens fiducie meer in heeft en de luchtvloot in sterkte zal verdubbelen, als de Daily Telegraph, een der grootste en voor naamste Londensehe dagbladen, gemoedelijk het denkbeeld publiceert om luchtvaart-bases in. Nederland en België te vestigen, of dit met medewerking van Frankrijk te doen, als mr. Wickham-Steed onthult dat de Duitsohers proeven nemen met het vergiftigen-door- bacillenculturen van den Parijschen Under ground, alsenfin, gaat u maar door.... dan kunnen wij niet anders doen dan waar schuwen en telkens weer voorstellen tot nieu we anti-oorlogs-actie doen. Het is misschien niet veel, maar onze taak reikt nu eenmaal niet verder. Wij zijn geen staatslieden, geen diplomaten, geen wapenfabrikanten etc. etc., dus ook niet beroemd, en wij zelf kunnen de feiten niet veranderen. Alleen maar in een andere richting aandrang uitoefenen. Er zou in die andere richting, geachte le zers, nog heel wat te doen zijn, 'maar gij zoudt u dan eerst warmer voor de zaak moe ten maken, dan gij in het algemeen doet. Zelfs Nederland, klein als het is, zou veel meer kunnen -doen. Maar behalve in redevoeringen -te Genève wordit onze stem in het buiten land zelden vernomen. Wij bezitten in onze zeer ouderwetsch-georganiseerde gezant schappen niets, dat op een persdienst lijkt om onze meeningen in de werel te doen doordrin gen. De meeste andere landen bezitten -die diensten, zeer modern georganiseerd, wèl. De uitingen onzer openbare meening dringen voorts niet tot het buitenland door, omdat wij de persbureaux missen die daarvoor zouden behooren te zorgen. Voorts zouden wij, als kleine natie die ver schrikkelijk bedreigd wordt, met eenigen moed en initiatief een wereld-reclamecampagne 'tegen den oorlog kunnen ontketenen: Werd die officieel, „van boven af" gesteund en be vorderd, dan zou het succes enorm zijn. Waar om doen wij dat niet? Ja, stel u voor dat ze zeien dat we idealisten zijn. Het is voo vreese- lijk idealistisch, niet in massa vermoord te willen worden! Nietwaar? En het is ook niet moedig. Neen, ik geef toe dat ik mij allerminst moedig gevoel tegenover bacillenculturen die uit de lucht komen vallen, en tegenover mos terd gaswolken en zoo. Moest ik er heldhaftig op inrennen? Zult u het doen „nuchter en met ww beide been en op den grond staande"? Ik geloof het niet. Het spijt mij. Nogmaals mijn excuses voor al dat onpret tige nieuws. R. P. BEVERWIJK VERGADERING VAN ROODE KRUIS. HET ONTVANGST TEN STADHUIZE. VERLOTING TEN BATE VAN T. B. C. BESTRIJDING Zaterdagavond om 8 uur heeft in Café Oud Meerenstein de trekking plaats van de ver loting, die door de Vereeniging tot bevordering van de belangen van T. B. C.-patiënten in Nederland gehouden wordt, ten bate van het steunfonds. Na afloop der Algemeene vergadering (welke wij reeds in ons blad van gisteren publiceer den) had omstreeks 12 uur de officieele ont vangst der afgevaardigden op het stadhuis plaats. Hierbij waren tegenwoordig burge meester Mr. H. J. J. Scholtens, de beide wet houders de heeren J. Braun en K. Steijn en de gemeente-secretaris de heer J. W. A. C„ van Loenen. Burgemeester Scholtens hield een rede waar in hij o.a. zeide: Het is mij een groot genoegen de tolk te mo gen zijn van het gemeentebestuur van Bever wijk dat Uwe aanzienlijke schare hartelijk welkom laat heeten. Hoezeer ook wij het betreuren, dat in Uw midden vandaag moest ontbreken de figuur van Zijne KoninMijke Hoogheid, Uwen Voor zitter, dien wij zoo gaarne, met zijn toegewijde medewerkers in den Roode Kruis-arbeid, hier hebben verwacht, behoef ik U nauwelijks te verzekeren. De omstandigheden, waardoor ons heden die eer niet te beurt kon vallen, hebben ons diep getroffen. Wij koesteren de beste wenschen voor Hoogstdeszelfs spoedig herstel en hebben ons gedrongen gevoeld van deze ge voelens telegrafisch aan Zijne KoninMijke Hoogheid uiting te geven. Beverwijk heeft sedert 1927 met Uwe Veree niging bijzondere banden. Deze bij vernieuwing te zien bevestigd en versterkt stemt ons tot vreugde. Het komt zoude ik denken stellig ten goede aan de schoone taak, waartoe Uwe Vereeniging in ons nationale leven is geroepen, dat Uwe jaarlijksche bijeenkomsten nu telkens in een ander deel des lands plaats vinden. Wij prijzen ons gelukkig, dat het bloeiende cen trum van Midden-Kennemerland ditmaal door U is uitverkozen en zijn U daarvoor zeer er kentelijk. Het is U bekend, dat Holland's oudste ge schiedenis zich vooral heeft afgespeeld op den hoogen, drogen rand der binnenduinen. De toenmalige bewoners van deze streek hebben er hun deel in beleefd. In den loop der eeuwen is, wat de sociaal-geograaf noemt het gelaat van deze omgeving zoowel als haar karakter sterk gewijzigd. In het bijzonder de nieuwe tijd heeft ingrijpende veranderingen gebracht. Het bevolkingscent-rum, waarvan onze gemeente de kern vormt, heeft zich gedurende de laatste jaren in een vrij snel tempo uitgebreid. In velerlei opzicht is men nog doende aanpassing te zoeken aan de hierdoor geschapen verhou dingen. Het moge mij vergund zijn de hoop uit te spreken, dat Uwe dagorde in onze plaatse lijke sfeer wel tot haar recht zal komen en dat U met vriendelijke indrukken naar Uwe haard steden zult kunnen terugkeeren. In het jaar 1934 is er voorzeker reden om den oorsprong van het Roode Kruis te herden ken. Zijn niet thans, juist. 75 jaren voorbij gegaan sedert den bloedigen slag van Solfe- rino, die aanleiding is geworden tot stichting van het instituut, aan welks opkomst en bloei zooveel te danken is? Weinig heeft de grondlegger van het Roode Kruis kunnen bevroeden, dat na Solferino nog zooveel bloedige ontmoetingen, zelfs nog de gruwel van een modernen wereldoorlog de menschheid zouden teisteren. De gedachte aan de vormen, die de jongste oorlog zou hebben aangenomen, ware de Roode Kruis-idee nimmer gewekt, is in staat ons met huivering te ver-; vullen, doch tevens met diepe bewondering voor het reeds bereikte. Maar Uw doel ligt verder en is nog oneindig veel schooner. „Op het slagveld geboren heet het in een Uwer jaarverslagen zal het Roode Kruis, mits goed geleid, de laatste toegangen tot het slag veld afsluiten", Inderdaad is Uwe internatio nale organisatie, invloedrijk als zij is, reeds lang een factor van beteekenis in het streven om verbroedering te brengen tussehen de vol keren. En al schijnt dit ideaal nog verre, wij zien het Roode Kruis nimmer versagen, waar het geldt het nader bij te komen. Daarbij heeft Uwe organisatie het voorrrecht een ken- teeken te voeren, dat van ouds het geloof in een uiteindelijke overwinning uitdrukt. Met belangstelling en sympathie mogen wij bemerken, dat naast de engere functie, van den aanvang af door het Roode Kruis opgevat, Uwe Vereeniging allengs een arbeidsveld heeft betreden, dat ook in normale tijden bij voort during groot nut oplevert, De nieuwste richtlij nen steunend op het KoninMijk besluit van 28 Maai*t 1925, volgende, heeft Uwe Vereeni ging met voortvarendheid haar bemoeiingen uitgebreid. Zij spant nu dagelijks haar krach ten in voor allerlei maatschappelijk en sani tair hulpbetoon en komt aldus den volke nader. Ik noem de zorgvuldige voorbereiding van hulpverleening op groote schaal bij steeds on verwachts optredende natuurrampen en besef 'daarbij zeer wel, wat het zeggen wil en wat het waard is daarvoor zoo paraat te blijven, zonder falen op het eerste noodsein Uwe kostbare magazijnen zich openen en te hulp kan worden gesneld. Ik denk ook aan de van tijd tot tijd optredende gevallen, waarin de rol van combattanten is toebedeeld en waarin de Uwen zich dan steeds zoo krachtig weten te weren, namelijk in den strijd tegen epi- demieën. Groote waardeering genieten voorts Uwe opleidingen, die zorgen voor een regel matige aanvulling van het leger van hulp krachten in den dienst der lijdende mensch heid. Meer in het bijzonder kan ik in dit ver band gewagen van het voortreffelijk werk, hier ter plaatse door Uwe transportcolonne bij iedere daarvoor in aanmerking komende gele genheid belangeloos verricht. Ik doe slechts een greep uit Uw rijk program. Het ontsnapt niet aan onze waarneming, dat bij dit alles de (President Roosevelt heeft onlangs op één enkelen dag, omdat hij met vacantie wilde gaan, 120 nieuwe wetten met zijn handteekening be krachtigd). Ik behoef u niet te zeggen: Ieder Neerlandsoh onderdaan Wordt geacht de wet te kennen, Nou, begin er maar eens aan. 't Is wel eervol om te voelen Dat je zoo nog wordtgeacht, Maar wij moeben het bekennen, Het gaat boven onze macht. Er is reeds een anti-wed wet, O, als men den stap eens nam, Dat er, 't is een heel klein stapje, Ook een anti-wet wet kwam. Maar, wanneer we hier al zuchten 't Is in 'i land van Roosevelt, Met de wettelijke rompslomp, Heel wat erger nog gesteld. Als het ginder wetten regent, Druppelt het hier nog maar net, Om het in hun taal te zeggen: Heel Amerika wordt „wet". Als de president ze waarmerkt, Honderdtwintig op een dag, Ls dat wel een wereldrecord, Dat er waarlijk wezen mag. Het is ongetwijfeld wettig, En wij zullen het niet slaan, Want wij komen in dien wet-strijd Liever heel ver achteraan. P. GASUS. activiteit van Uwe Vereeniging sedert een tien tal jaren een stijgende lijn vertoont. De voorzitter Jhr. Mr. J. H. Röell dankte den burgemeester voor de hartelijke woorden en gewaagde tevens van de groote teleurstelling, welke is gewekt door het feit, dat Z.K.H. Prins Hendrik, door ongesteldheid verhinderd was de alg. vergadering bij te wonen. Vervolgens las spr. de rede voor welke Prins Hendrik zich voorgesteld had uit te spreken en welke hij besloot met de hoop uit te spreken dat wel vaart en voorspoed na dezen crisistijd het deel moge zijn van deze nijvere gemeente. Hierna werden ververschingen aangeboden, waarna men zich omstreeks 1 uur naar het Kennemer Hotel begaf om de lunch te ge bruiken. Na de lunch werd een bezoek gebracht aan het Roode Kruis Ziekenhuis en aan het Zus terhuis. De afgevaardigden die uit alle deelen van het land gekomen zijn spraken hun be wondering uit over de schitterende inrichting en zeiden zelden zoo'n practisch geoutilleerd ziekenhuis bezichtigd te hebben. Hierna begaf men zich met touringcars naar het Hoogovenbedrijf hetwelk onder leiding van Ir. A. H. Ingen Housz bezichtigd werd. BEVERWIJK. Ondertrouwd: P. G. Muller en H. E. Ledegang. J. Maenhout en T. Bos. Geboren: - d. van P. L. RomundeRoth. d. van C. M. NiestenSprangers. d. van W. IluijgLodewijks. d. van M. BruijnsGiroldi. Overleden: M. S. J. Borghsttijn, 74 jr., ongehuwd. FEESTWEEK VAN SEPTEMBER. Sprookjesoptocht. Donderdagavond vergaderde in het Kenne mer Hotel opnieuw de commissie voor den ge durende de feestweek te houden Sprookjes-, optocht. Definitief werd thans tot het houden van dezen optocht besloten, welke dank zij de alge meene medewerking een groot succes belooft te worden. Er zullen 14 sprookjes worden voorgesteld, terwijl minstens 8 praalwagens in den stoet zullen mederijden en meer dan 300 personen er aan zullen deelnemen. Beverwijk zal weder om laten zien dat het het centrum van Midden Kmnemerland is. BEVOLKING. Ingekomen R. C. de Jong (echtgen. F. Th. Hoogeland), zonder, Jan Alsweg 2a, van Assendelft. J. van Ophoven, kantoorbed., Stumphiusstr. 25, van Haarlem. J. van Slooten, sigarenm. en winkelier, Alk. weg 95, van Amsterdam. H. P. van der Aar, arbeider, Kerkstraat 61 van Velsen. C. Schavemaker (echtgen. N. Dam), zonder, De Visscherstr. 33, van Heemskerk. G. H. Huijg, timmerman, Bloksteeg 27, van Wijk aan Zee en Duin. E. M. J. Baan, dienstbode, Zeeweg 126, van Velsen. C. Schoen, zonder, Kloosterstraat 13, van Wormerveer. W. Hendriksen, zonder, Beecksanghlaan 1, van Velsen. A. G. J. Hendriksen, Beecksangla'an 1, van Velsen. M.Th. G. Hendriksen, Beecksanghlaan 1, van Velsen. Wed. M. VinkeMeulmeester, zonder, Pa- tersweg 28, van Wijk aan Zee en Duin. Vertrokken: N. J. G. Appelman, zonder, naar Westwoud, Dorpstraat W 22. M. van der Vegt, varensgezel, naar Norg, B II. L. Dokter, houtbewerker, naar Uitgeest, Hoogeweg. G. Kok, zonder, naar Leiden, Groenoord- straat 24. C. J. Ham, naar Nieuwkoop Wijk D. No. 52. G. M. J. Fikke, naar Amsterdam, Vosmaer- straat 6. A. M. A. Robertz, slager, naar Den Hg A. Piersonlaan 227229. B. J. Limburg, zonder, naar Purmerend, Kerkstraat 7. F. M. Meuwese, zonder, naar Amsterdam, Hoogeweg 104 huis. Joh. van Neuys, zonder, naar Rotterdam, West Kruiskade 12. J. H. van Eerden, arbeider, naar Wijk aan Duin, Verl. Munikenweg 52. P. J. F. Grummels, zonder, naar Nijmegen, Spoorstraat 4. P. de Jong, mach. bankw., naar Wijk aan Duin, Regulierstraat 51. M. E. en Q. C. Seignette, zonder, naar Vel sen, Pension de Voorzienigheid. F. A. A. Sutorius, zonder, naar Wassenaar, v. d. Oudermeulenlaan no. 18. J. Molenaar, zonder, naar Volendam, Haven 54. H. Wegdam, zonder, naar Hoogwoud, Zuid einde D 2. A. S. S. E. Keet, zonder, naar Hoorn, Koep- poortsweg 14. R.K. COÖP. TUINDERS VEREENIGING „KENNEMERLAND". 29 Juni 1934. Sla per kist 13—26 cent. Postelein per kist 10—17 cent. Wortelen per bos 47 cent. Rabarber per bos 38 1/2 cent. Asperges I Dik Wit per bos 3037 cent. Asperges II D. BI. 1822 cent. Asperges III Dun W. per bos 812 cent. Pieterselie per bos 23 cent. Selderie per bos 23 cent. Uien per bos 11/22 cent. Bloemkool I per stuk 58 cent. Bloemkool II per stuk 23 cent. Aardbeien per doosje 710 cent. Aardbeien per slof 4565 cent. Komkommers per stuk 25 cent. Doppers per K.G. 814 cent. Capucijners W. per K.G. 10—14 cent. Capucijners Br. per K.G. 8—14 cent. Raspers per K.G. 15—28 cent. Groentjes per K.G. 68 cent. Snijboonen per K.G. 3238 cent. Dikke boonen per K.G. 3440 cent. Sperc.b. m. dr. per K.G. 4043 cent. Tuinboonen per K.G. 34 cent. Frambozen per doosje 3545 cent. DIEFSTAL VAN AARDBEIEN. Door den tuinder G. alhier is bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een twintig tal sloffen met aardbeien van zijn aardbeien veld aan den Doodweg. IN 1936 EEN BRUG TE NIJMEGEN? De stand van werkzaamheden aan de Waalbrug te Nijmegen, is weer actueel geworden door de recente moeilijkheden tengevolge van den lagen waterstand. Het werk vordert goed, maar het zal toch flink in 1936 worden, alvorens de ponten kunnen worden gemist. VOOR ZONNESTRAAL. Het comité Zonnestraaldag brengt hier- medé dank aan allen die op een of andere wijze medewerkten om den speldjes-verkoop op Zaterdag 23 Juni te doen slagen. Zij, die nog niet in de gelegenheid waren om hun offertje voor Zonnestraal te brengen, worden opmerkzaam gemaakt op de bekende busjes, geplaatst bij de bekende adressen. Op Donderdag 5 Juli zal te IJmuiden-Oost de Zonnestraal-film worden vertoond. De heer O. v. Alphen, Alkmaarscheweg 10 Beverwijk, verstrekt hieromtrent gaarne volledige inlich tingen. Naar wij vernemen zal de trekking der Jubi leum verloting der voetbalvereeniging „Bever wijk" plaats vinden a.s. Maandag 2 Juli, des avonds 8 uur in de bovenzaal van Café- Restaurant „Oud Meerenstein". Een ieder die in het bezit is van loten wordt uitgenoodigd dien avond bij de trekking aan- v zig te zijn, AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. DIT JAAR NAAR DEN HAAGSCHEN DIERENTUIN. Het comité heeft nadat het Donderdagmid dag verscheidene gelegenheden en uitspan ningen in de richting Den Haag heeft bezocht besloten dit jaar den autotocht te doen plaats hebben naar de Haagsche artis op Dinsdag 17, Juli a.s. Het comité doet nogmaals een drin gend beroep op de milddadigheid der ingeze tenen, omdat aan dezen tocht extra onkosten (entrée enz.) zijn verbonden. HEEMSKERK BOUWVERORDDENING. De nieuwe bouwverordening voor deze ge meente, welke op 1 Juli a.s. in werking treedt en belangrijk afwijkt van de vorige, ligt voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Wilhelmina d. van Ger. Zonne veld en Cath. Brakenhoff. Catharina Maria d. van Hendr. Beentjes en M. Kuijl. Overleden: Mej. A. Mosch, echtg. van Jac. Beemsterboer, 63 jaren. Mej. M. Mientjes, wed. van Jan Schuijt, 80 jaren. Ondertrouwd: Geene. Gehuwd: Wilh. Jac. Smit 33 jaar en M. van Roon 29 jaar, beiden alhier; Ant. Baltus 26 jaar alhier en Joh. Stuifbergen 22 jaar te Cas- tricum; Jn. Wold 43 jaar en Chr. F. Penthum 33 jaar, beiden alhier. BEVOLKING. Ingekomen personen: geene. Vetrokken personen: mej. Petr. Schavema ker, huishoudster, van M. v. Heemskerckstr. 17 naar Akersloot. W. Salomon en gezin, spoorwegarbeider, van Communicatieweg 2 naar Uitgeest. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: een 2-tal brillen en een dop van een autowiel. Verloren: een meisjesschort, portemonnaie met inhoud, een regenjas, een autoband met velg en 3 belastingmerken. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 30 JUNI Thalia Bioscoop: „Het schot in den Nacht'" en „Champagne bij Kaarslicht". 8.30 uur. Bioscoop de Pont: „Die Zwei vom Südex- press" en „Het geheim van de Blauwe Kamer'® 8 uur. ZONDAG 1 JULI Thalia Bioscoop: 3 uur: Jeugdbioscoop. 5 uur en 8.30 uur: „Het schot in den Nacht." Bioscoop de Pont: 2.30 en 5 uur: Matinée. 8 uur als Zaterdagavond. Concert H. O. V. in den Hout. 2.30 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: ZATERDAG 30 JUNI Rembrandt Theater: „Dancing Lady". Op het tooneel: Five Bcnmets;' elegante dansen, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Je bent 'n schatje, Ros' Marie". Op het tooneel: Pipifax-Humsti-Bumsti. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De Sensatie-Corres pondent." 2.30, 7 en 9.15 uur. ZONDAG 1 JULI Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. MAANDAG 2 JULI Bioscoopvoorstellingen HOLLAND—AMERIKA LIJN. Burgerdijk 29, v. Rotterdam n. New-York. Meliskerk (thuisreis) 29 te Port Sudan. Bosehdijk, New-Orleans n. Rotterdam 29 (n,m.) van Antwerpen. Narenta, Vancouver n. Rotterdam 29 (2,50 n.m.) te Londen. Loehkatrine Rotterdam naar Vancouver 28 te Cristobal. Bilderdijk Rotterdam naar New-Orleans 28 (1,44 n.m.) 300 mijl Z.Z.W. van Valentia. Beemsterdijk 27 van Rotterdam te N.-Or- leans. Breedijk Rotterdam naar Philadelphia 27 van Hampton Roads. HALCYON LIJN. Vredenburg 28 van Emden naar Stad Amsterdam, Vlaardingen naar Lulea pass. 28 Holtenau. Stad Arnhem 28 van Derwenthaugh te Oxe- losund. Stad Zaltbommel 28 van Stockholm n. Simö. Stad Zwolle 28 van Sunderland te Stock holm, voor Gefle. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. j Serooskerk (thuisreis) 27 te Singapore. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein 29 van Beira te Rotterdam. JAVA—CHINA—JA/FAN LIJN. Tjibadak 27 van Batavia te Hongkong. Tjinegara 28 van Shanghai te Manilla. Tjisaroea 27 van Batavia naar Manilla. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Alkmaar 29 van Hamburg te Antwerpen. Amor 29 van New-York n. Port au Prince. Berenice 28 van Kopenhagen n. Amster dam. Calypso, Amsterdam n. Barcelona p. 29 Gibraltar. Euterpe 29 van Bordeaux naar Amster dam. Simon Bolivar 29 van Amsterdam n, West Indië. Tiberius 29 van Tarragona te Valencia. Agamemnon 29 van Amsterdam n. San Juan P. R. Ajax 28 van Vigo n. Amsterdam. Aurora Venetië n. Amsterdam, p. 28 Gi braltar. Ceres 28 van Volo naar Salonika. Fauna 29 (2 v.m.) v. Amsterdam te Ham burg. Hebe 28 van Gibraltar naar Oran. Juno 28 van Triest te Fiume. Mars 29 van Amsterdam te Rotterdam. Orpheus 28 (7 n.m.) van Stettin n. Am sterdam. Perseus 29 van Gothenburg te Aarhms. Pluto 28 van Alicante n. San Felin de Guixole. Telamon 28 van Stamboul naar Izmir. Theseus 29 van Hamburg te Amsterdam. Cottica Paramaribo naar Amsterdam 28 (1,40 v.m.) 800 mijl Z. van Land's End. Costa Rica 27 van Barbados naar Pt. Li- mon. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. IMontferland 29 van Amsterdam n. B.- Ayres. Orania (uitreis) 28 (11 v.m.) van Southampton. Amstelland (thuisreis) 28 (1,10 v.m.) 600 mijl Z.Z.W. van land's End. Gaasterland (uitreis) 26 te Rosario. ROTTERDAMSOHE LLOYD.. Blitar (thuisreis) pass. 29 (1 v.m.) Sagres. Baloeran (thuisreis) 29 van Singapore. Tapanoeli (thuisreis) p. 29 Sagres. ROTTERDAMZUID-AMERIKA LIJN. Aldabi (thuisreis) 27 te Santos. SILVERJAVAPACIFIC LIJN. Silverpalm 27 van Port Arthur naar Cal cutta via Kaapstad. Kota Inten New-Orleans naar Calcutta 28 te Port Natal. Tosari Vancouver naar Calcutta 27 te Ba tavia. Manoeran Calcutta n. Vancr. 27 te Bata via. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tatointa (thuisreis) 28 van Marseille. Tanimbar (thuisreis) 28 van Colombo. Enggano 29 van Batavia te Amsterdam. Poelau Laut 29 van Amsterdam naar Batavia. STOOMVAART MIJ OCEAAN. Perseus, Japan naar Rotterdam, 28 van Darren. Helenus, Rotterdam naar Japan 27 van Hongkong. Machaon Batavia naar Amsterdam 7 Juli te Portland verwacht. Menestheus, Japan n. Rotterdam, vertr. 5 van Londen. Aeneas, Japan n. Rotterdam p. 28 Perim. Menelaus, Japan n. Rotterdam, 28 van Colombo. Stentor 28 van Batavia te Ham burg. Sarpedon, Japan n. Rotterdam 29 te Shanghai. Aanvoer teerolie. Het Noorsche tankstoomschip Meryl is hier van Londen aangekomen met een lading teer olie. .p. 7 Postduiven bij de visscheriï. De visschers in Lokken (Denemarken) heb ben besloten om postduiven te gebruiken bij de uitoefening van hun bedrijf. Door een toe vallige omstandigheid is men op deze gedachte gekomen. Binnenkort zal er een wedvlucht gehouden worden voor postduiven van Noorwegen naar Lokken, en de duivenvereeniging had, om de duiven te oefenen voor de zeereis, verschillen de visschers gevraagd een aantal duiven mee naar zee te nemen, teneinde ze daar los te laten. Enkele visschers kwamen nu op de gedachte aan de duiven briefjes mee te geven hoe de vasscherïj was, welke mededeelingen van groot belang bleken te zijn voor de vischexporteurs. die nu van te voren wisten met hoeveel viseh de schepen zouden binnenkomen. Deze als aardigheid bedoelde kennisgevin gen sloegen zoo in, dat de visschers besloten hebben, elke reis een paar postduiven enee naar nee te nemen. Kolenaanvoer. Het Engelsehe stoomschip „Hetton" is van Newcastle aangekomen met een lading steen kolen vcor de Hoogovens. Hospitaalkerkschip aangekomen. Het hospitaalkerkschip „De Hoop" is van zijn eerste kruistocht in de haven terugge keerd teneinde hier eenige dagen te verblijven,

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6