HET NIEUWE AVONDBLAD tetotuüsvtmvls Gtuedttpe&aat Mei 'tk&ndify daat- skatma^ataai! h eik @eva£, fas ioveaai! Visscherij-Snufjes 19e JAARGANG No. 219 ZATERDAG 21 JULI 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents Incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algerneene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTHSN: 1—6 regels r 0.75 Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: i 2000.bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van «en hand, voet of oog; 250.— bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.bij break van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw beton; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf o! mee* abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis Is niet noodig. Uitkeeringen krach tens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HA.V.-Bank to Schiedam. IJMUIDEN De jaarlijksche reünie in de Nijverheidsschool. Uitreiking diploma's. Vrijdagmiddag vond in de Nijverheids school de uitreiking plaats van de diploma's aan de leerlingen, die met goed gevolg den 3-jarigen cursus der dagschool hadden ge volgd. Dit geschiedde wederom op de gebrui kelijke wijze, n.l. in tegenwoordigheid van het bestuur der Vereeniging voor Nijver heidsonderwijs in Kennemerland, de leera- ren, vele ouders van de leerlingen en van de geheele school, omdat tevens de bevorderin gen bekend werden gemaakt. Bij afwezigheid van den heer D. Bais, voorzitter, sprak de heer C. Luchsinger, lid van het bestuur eenige woor den tot de aanwezigen. Hij wees op de moei lijke tijden en hoopte, dat de geslaagden veel aan hun diploma mochten hebben. Het is moeilijk thans aan den slag te komen, maai de heer Luchsinger sprak den wensch uit, dat er spoedig een plaatsje voor hen open mag komen. De directeur der school, de heer H. J. Zee man ging daarna over tot het uitreiken dei- diploma's en het opnoemen der bevorderin gen, nadat hij de drie leerlingen der school, I. Lengkah, S. de Vries en P. Spits, die allen waren geslaagd voor het toelatingsexamen M.T.S. te Haarlem had gelukgewenscht. Vervolgens deelde de lieer Zeeman nog mede, dat aan de leerlingen Lengkah en Holleman (timmeren), Steenbergen (electri- cien) en C. J. Blonden (mach. bankwerker) uit het Dick van Leeuwenfonds een prijs was toegekend voor buitengewone prestaties. De heer Sluiters gedelegeerd lid van het gemeentebestuur, dankte directeur en leera ren voor hetgeen zij ook in het afgeloopen jaar weer voor de leerlingen hadden gedaan en de ouders voor hunne belangstelling. De heer Sluiters sprak verder een woord van gelukwensch en van vermaan tot de gediplo meerden en hoopte, dat zij met hun diploma' hun winsten zouden doen. De heer Sluiters wees er nog op, dat de school doorgaat voor een der. beste in Neder land, hetgeen bewezen is door het feit, dat een Haa'gsche architect deze school heeft uitgezocht voor het maken van werkstukken voor één door hem te bouwen school in den Haag; over het werk had deze architect zijn ivolle tevredenheid betuigd. De heer Luchsinger deelde in zijn slot woord nog mede, dat de school zich in een igrooten bloei mag verheugen. Op 1 Januari j.l. bedroeg het aantal leerlingen 264 met den nieuwen cursus zal de school 287 leer lingen tellen. Hieronder volgen de uitslagen der eind examens, en bevorderingen; GEDIPLOMEERDEN. Afd. Timmerlieden; I. Lengah, L. van Loon, |A. van Brienen, J. C. Haanepen, P. Lanser, J. Wormsbecher, A. v. Schadewijk, M. Holle man, G. Stolk, J. de Waard, J. Rustenhoven, S- de Vries, A. H. Kooiman. Afd. ElectriciensJ. Sala, P. Hofman, E. J. Pontfoort, D. J. Steenbergen, P. de Waard, Jï. de Wit, A. Vrenegoor, D. de Doelder, C. P. •v. d. Bosch, P. Vennik, H. Swager, J. Olden burg, J. Roodzant, C. Langbroek, H. Groen, A. Bakker, J. v. d. Ploeg, A. Hofman, P. Mas- see, C. A. Moot. Afd. Machine-bankwerkers: M. Mossel, .C ,de Reus, J. v. Doorne, N. Braam, J. Metse laar, A. Voorburg, P. Spits, C. J. Blonden, A. Adelaar, J. Wegman, M. Pronk, W. H. Klep- iper, M. v. d. Haak, P. Vissink, E. Tuyn. Afd. Motor-bankwerkers: J. M. Dekker, H. G. Willems, M. Schroevers, G. Verhey, A. Booy, E. L. Roemer. BEVORDERDEN van de 2e naar de 3e klasse- Af d. Timmerlieden: A. Rijke, C. Nierop, R. Uitdebosch (voorw.), K. Tuinenbreyer, H. Broekman, J. Hendriks, G. Sweeris (voorw.), G- Massee (voorw.), A. Haver, J. D. Buis, R. Zijl, L. Gravenmaker, H. Braam (voorw.), C, Blikslager, W. Kolk, A. Oudshoorn. Afd. Electriciens: J. Luntz, J. Hilgeman :(voorw.), S. de Vries, H. Engelsman, G. Jan sen. H. Polenz, W. van Hooff, T. Lub, H. v. Dokkum, G. Berentsen, J. F. Kleefstra, A. Drenth, C. v. d. Zee, F. Schipper, P. de Wijn (voorw.), G. Kraayeveld, C. van Toor, K. van Rees, A. Moerkerken, G. Stubbe (voorw.), J. Waumans, J. Schouten (voorw.), W. J. Ver kammen, D. Remkes. Afd. Machine- en motorbankwerkersJ. Beuneman, J. van Oosten, P. de Noord, N. Broek, F. Timmerman, A. Schellinkhout, C. Visser, A. v. d. Acker, J. Tieleman, P. Maas (voorw.), W. Schipper, J. de Vries, K. Foeke- ma, H. Meenderinck, H. Steen, M. v. d Berg, Ar Zwart,,M. Buisman, P. v. Leeuwen, W. Ver schoor, C. Wijminga, C. v. d. Poel. van de le naar de 2e klasse; Afd. Timmerlieden: J. Speelman, N. ten Broeke, J. Bouhof, J. Verbeek, N. Geldorp, S. 'Groen, E. Huygens, A. Schelvisch, A. Zonne veld, Th. Zijl, M. Beliën (voorw.), W. Slag boom, H. Bruyn, H. Mooy, G. v. d. Linden. Afd. Electriciens: Th. Visser, K.-Steyn, C. Visser, J. Luster (voorw.), K. Beets, Fr. de Bruyn, G. Wilmink, G. van Oosten, B. Willems, J. de Hullu (voorw.). C. Manneken, Chr. Ras- mussens, I-I. Rietman, P. Zijlstra, W. Kramer, H. Butter, C. Amse, J. de Lange, J. Wijker, G. V. d. Haak, Y. Goedhart, T. Uil, G. Markerink, C. Martin. F. van Meurs, H. Hornstra, H. van Deyk, E. Dibbets (voorw.) Afd. Machine- en motorbankwerkers: Th. Verswijveren, C. Blok, C. van Klaren, W. v. d. Giessen, L. Hensen, D. Nijveld, H. Labee, J. Kuiper, P. Veltkamp, L. v. d. Gaag, Fr. Berk, D. Timmerman, E. Malesteyn, W. Jansen, T. J. Cnossen, E. v. d. Mey, A. J. Bos, J. Smit, A. de Vries, H. Beliën, C. Glas (voorw.), N. VoLmar, H. v. Beugen, R. Venema, J. v. Til, W. de Bruyn, J. Zandvooi't. C. Sluiters, P. Zoon, G. Leeuwis, C. v. d. Kolk, C. Molenaar (vuurwer ker). ANSJOVISBERICHT. (Medegedeeld door de Coöp. Ansjovis verkoop-Ver.,» Ansjovis. Prijzen onveranderd. EEN DAGJE NAAR HET BOSCH Maandag 23 Juli a.s. zullen ongeveer 120 kinderen van de Zondagsschool der Vereeni ging „Wees een Zegen" een dagje met hun lei ders uitgaan. Jhr. Boreel van Hogelanden was bereid de vereeniging toe te staan den dag door te brengen in het Heerenduin. Het belooft voor de kinderen een heerlijke dag te zullen worden. VEREENIGING WEES EEN ZEGEN De Vereeniging Wees een Zegen gaat ook zijn arbeid beginnen in oud-I Jmuiden. De ver eeniging wist de beschikking te krijgen over et perceel Bloemstraat 30, waarin voor heen een café was gevestigd. A.s. Woensdagavond 8 uur vindt de officieele opening plaats. IN EN OM DE VISSCHERSHAVEN. Deze week is een der factoors wegens een geschil met de betrokken commissie uit de re geling getreden. Deze factoor heeft thans bui ten de regeling om een aantal havenarbeiders voor het pakken aangenomen. Een en ander veroorzaakte ontevredenheid onder de andere havenarbeiders. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Voor de Zondagsdienst op morgen 22 Juli is aangewezen de IJmuider Apotheek Konings plein, welke apotheek tevens is aangewezen voor den nachtdienst in de komende week. OPENLUCHT-SAMENKOMST. Heden (Zaterdagavond) 8 uur zal op het Kennemerplein een openlucht-samenkomst gehouden worden, uitgaande van het Verbond van Gereformeerde Evangelisatiecommissies. Als sprekers zullen optreden de heeren Schipper, Toornvliet en -Meijerink. Comité Vlessing. „Rose Marie" zal ten tooneele worden gebracht De comimissie, welke zich ten doel stelt, gel den bijeen te brengen voor het Vlessingfonds vergaderde dezer dagen wederom in Hotel No. Eén. Naar de waarn. voorzitter, de 'heer K. Meyer mededeelde, bestaat er voor de plan nen zeer veel interesse. Dit kwam ook sterk tot uiting uit dé mededeelingen van den heer Osendorp Jr. Deze zeide o.a., dat de volgende personen toegezegd hadden, hun medewer king aan de opvoering van een der operettes te geven: de dames N. Broek, H. Osendorp, N. Versteeg, A. van Zwieten, C. Cöhrs, N. Agoston, R. Visser, A. Zwaan, W. Zwart, J. Pijl Visser. Wijker-Cöhrs, T. v. d. Werf, T. Vles sing, Free Smit, van der Plas en de heeren M. Meyboom, J. Nat. N. Broek, J. de VTu'gt, F. Maas, PI. A. Osendorp,. J. E. Beukenkamp, W. Cöhrs, Jack Roza, F. Nuyen, J. Bruynzeel, H. Plug en C. Rijken. De commissie verheugde zich ten zeerste over de spontane hulp. Hierna bracht de heer Wildeboer de vraag naar voren, welke operette zal worden opge voerd. Na langdurige discussie, waarbij de meeningen van de heeren Vlessing en Holt- slag domineerden, werd met algerneene stem men besloten, miet de schitterende operette Rose Marie voor het voetlicht te komen. Maandag en Dinsdag a.s. zullen resp. de da mes en heeren, die zich reeds hebben opge geven, „proefstoomen" in de muziekschool van Fh. Vlessing. Vrijdag 27 Juli zal de eerste repetitie plaats vinden. Deze zal worden gehouden in het be kende oefenlokaal in de Prins Hendrikstraat. Uit het bovenstaande blijkt, dat de groot- sche plannen der commissie goeden voortgang hebben. Alles zal er op gezet worden, met een feillooze opvoering Sam Vlessing te her denken. ('Adv. Ingez. Med.) AFSCHEID MEJ. MEIJER. Gistermiddag' heeft mejuffrouw E. E. Meijer hoofd der Mevrouw Van Tuyll-Bewaar- school in tegenwoordigheid van vele be langstellenden en kinderen afscheid geno men. Zooals men weet is mejuffrouw Meyer tot hoofd van de Arendsehool te Rotterdam benoemd. Eveneens vertrekt met baar me juffrouw F. Drent'h, die eveneens als leer kracht aan genoemde school geplaatst wordt. Nadat mejuffrouw Meyer door twee kinderen was binnengeleid, werd zij toegesproken door mej. Noordzij. Deze ge-waagde in haar toe spraak yan de prettige samenwerking die er, gedurende de ruim zes jaren dat mej. Meyer aan de school werkzaam was, tusschen haai en het personeel geweest is. Namens het personeel feliciteerde mej. Noordzij de beide dames met haar benoeming De kinderen zongen hierna een afscheidslied. Wegens verhindering van den voorzitter van het schoolbestuur sprak de heer J. Plu na mens het bestuur. Deze sprak woorden van dank voor hetgeen mej. Meyer voor de school geweest is. Verder getuigde hij van de groote liefde waarmede zij steeds haar taak ver vuld heeft. Niets is haar te zwaar geweest, err zelfs toen het bestuur genoodzaakt werd in verband met de financiën het salaris in te krimpen heeft zij zich met veel energie van haar taak gekweten. De heer Lijnzaad sprak namens het perso neel van een de comitésehool. Ook deze prees de goede verstandhouding en samenwerkin die er tusschen het personeel van de Van Tuyll- en de Comitéschool is geweest. Mejuffrouw Noordzij verzocht hierop de aanwezigen, de vertrekkende toe te zingen van Gez. 273 het eerste vers waarna Ds. Swaan eenige persoonlijke woorden, ook mede namens zijn vrouw, tot mej. Meyer richtte. D's. Swaan roemde het zegenrijke werk door mej. Meyer .verricht, waarna hij het samen zijn met dankgebed sloot. Van de gelegenheid om van mej, Meyer persoonlijk afscheid te nemen werd door velen gebruik gemaakt. Als aandenken werd mej. Meyer bloemen, een damesstoel, een fruitschaal en een wand- spreuk als herinnering aangeboden. DAMMEN. ZOMERCOMPETITIE D. C. IJ. De uitslag der eerste ronde van de Zomer competitie D.C.IJ, waaraan een 10-tal spelers deelnemen' luidt als volgt: A. Ras wint van Wartenhorst, Vrijhof wint van F. Dukel, A, Schager verliest van H. C. Souverein, P. v. d. VeldeF. Postma afgebroken, G. Postma- Roelofs uitgesteld. MOEDERCURSUS. Vrijdag heeft de laatste les van de moeder cursus van Het Witte Kruis plaats gehad. De cursus die werd gegeven in 12 lessen werd geleid door zuster N. Nieuwkoop uit Haarlem, docente van de Prov. Commissie van „Het Witte Kruis" voor Kinderverzorging. De laatste les werd besloten met een cau serie, verduidelijkt door lichtbeelden over Kinderziekten en gebreken. Bij het einde hiervan werd door een der dames als blijk van dank, namens de cursisten, zr. Nieuwkoop een boek over ziekenverpleging, geschreven door Dr. GezelleMeerburg, overhandigd. GESLAAGD Van de Comitéschool Hoofd de heer C. Lijnzaad zijn voor de Vakschool, afdeeling Electrotechniek geslaagd J. Guyt-, M. de Heyer K. de Hollander, B. Meyboom en Th. Vis. Van de Insingerschool Hoofd de heer J. Dalhuysen zijn eveneens alle candidaten geslaagd, n.l. voor de H.B.S.: J. Dalhuysen en Abr. Bakker; voor de MULO.: N. Daïhuysen, H Ballast, T. Valk, M. Kwak, L. Klinkenberg en IJ. Eden; voor de Vakschool: Ant. Lang broek, Cor Hoek, Joh. van Dam en H. Olden burg. WEER NAAR ZEE. De stoomtrawlers Vios m, Oostzee, Neptu- nus, Sperwer, Hoop, Hercules en Utrecht zul len in den loop der volgende week naar zee vertrekken. (Adv. Ingez. Med.) Te Rotterdam heeft Donderdag de begrafenis plaats gehad van het stoffelijk over schot van den in België om het leven gekomen motorrenner A. v, d. Pluym VELSEN GRATIA PLATO. Oefeningen op het V. S. V.-tcrrein. Gedurede de zomervacantie der Openbare Lagere scholen is het gymnastieklokaal van school D gesloten. Er wordt dus gedurende dien tijd niet geturnd. Evenwel is het bestuur van V. S. V. zoo be reidwillig geweest, een van hare speelvelden te onzer beschikking te stellen op Woensdag avond. Bij gunstig weer worden de dames en heeren leden, alsmede de adspiranten van 14 jaar en ouder, om 8 -uur 's avonds op het ter rein van V. S. V. verwacht, teneinde handbal, grensbal, enz. te beoefenen. Alleen bij voldoende deelneming, gaat deze oefenavond door. Ook de athletiekbeoefening vindt doorgang, doch de opkomst moet veel beter worden. De spelmiddag, zoowel als de athletiekdag der adspiranten, uitgeschreven door de K. T. K., is voor Gratia-Plato een goed succes ge weest. Zoo behaalden de jongste meisjes den lën prijs handbal, 'benevens len prijs gymnastiek zeskamp; de oudste meisjes 2en prijs gym nastiek, terwijl enkele jongens zich als nummer één bij de zwemwedstrijden geplaatst zagen. Bij de athletiek behaalde Lies Klinge, 'len prijs 80 M. hardloopen, verder prijzen bij Duitschen driesprong en vèr springen; Corri Godschalk 2e prijs discuswerpen; Wim Prins 2e pr. Duitsche driesprong; Geruit Keuier 2e pr. 80 M. hardloopen, le pr. hoogspringen, 2e pr. vèrspringen, 3e pr. kogelstooten. TUINCONCERT UITGESTELD. Door ziekte van verschillende led'en der ver eeniging gaat het tuinconcert, dat de harmo niekapel „De Eendracht" Zondagavond a.s. in het park van Concordia geven zou, niet door. CLXXXI. Een en twintig Nederlandsche booten brach ten 6750 manden visch aan. Verder waren er nog twee Duitschers aan de markt met een goede 1000 manden haring en andere visch en kwamen Maandag, alsof ze het afgesproken hadden, zoo'n- dertig loggers aan de markt. Een 10-tal kotters en een haringlogger maakten de zaak compleet. U ziet wel, dat de booten heel wat gevangen hebben. Opvallend (en een beetje beschamend voor IJm-uiden) is, dat de eerste haring-trawler, die een mooie reis maakte, e.en Duitschei- is. Dat is nog eens de moeite waard, bijna f 4500. Dat zou hij in Duitschland zeker niet gemaakt heb ben. Voor de Nederlandsche haringtrawlers is de toekomst nog onzeker, als gevolg van de be palingen van het Crisis-Haringbesluit 1934, dat voor de trawl-haringvisscherij nu niet be paald gunstig is. Er waren onder de IJmuidensche trawlers ook nog wel booten met mooie besommingen doordat sommige vischso-orten, vooral tong en kabeljauw vrij prijzig waren. Maar met, de Westkust^ visscherij gaat het nog niet bijzonder bemoedigend. Dan heb je 'bijvoorbeeld de Ge- ziena die vertrok 9 Juni, kreeg in de Iersche Zee een tros in de schroef en kwam 18 Juli dus na een reis van 5 1/2 week binnen met nog geen 200 manden visch en een besom ming van f 1940. Men komt het zoo langzamer hand aan de weet, dat men dezen trawler niet op het strand van IJmuiden heeft laten zitten. Men had hem daar beter kunnen laten en er een visscherij-museum van kunnen maken. Heel wat toeristen zouden zeker dit museum komen bezichtigen. De haringtrawlers van de Vem zijn ev nu met den plankton-visseher op uit geweest. Omtrent het resultaat heb ik nog niets verno men, maar ik hoop, binnenkort het een en. ander daarvan te kunnen vertellen. In een Duitsch vakblad heb ik gelezen, dat eenige Duitsche trawlers er goede resultaten mee be reikt hebben. ,11T PIETERMAN. DRIEHUIS WINKELIERS VERSUS WINKELIERS. Ook Driehuis heeft gemeend, niet achter te moeten blijven met het oprichten van een ve- teranenploeg, bestaande uit zakenmenschen. Reeds a.s. Maandag zal het. bruine monster door de veteranen aan het rollen worden ge bracht. C De winkeliers van Driehuis komen uit tegen het bekende team „IJmuiden West" dat voor dezen middenstands-wedstrijd geheel is samen gesteld uit winkeliers. De wedstrijd wordt gespeeld 's avonds 8 uur op het Olympiaterrein aan den Driehuizerkerk weg. De beschermheer van de Driehuizer- veteranen, de heer W. van Heyst, zal den bal aan het rollen brengen. De Winkelsluitingswet. Minister zal uniformiteit in verkoop op Zondag bevorderen. In zijn memorie van antwoord op het voor- loopig verslag der Eerste Kamer over het wets ontwerp tot wijziging der Winkelsluitingswet zet de minister van Economische Zaken uit een", dat hij het inschakelen van de gemeen teraden een voordeel acht. De kwestie kan dan locaal worden bezien. Plaatselijk kunnen de behoeften en verlangens immers uiteenloopen. Ten einde de verschillende verlangens be ter tot haar recht te doen komen, zullen de gemeentebesturen bij „belanghebbenden" te rade moeten gaan. Inderdaad zal deze ruime omschrijving ingevolge den wenseh der Twee de Kamer in het wetsontwerp gebracht, de gemeenteraden voor de beantwoording van vragen stellen, waarvoor bij de meer strikte gedaohte van het regeeringsvoorstel geen plaats was geweest. De minister hoopt de Schoenmakerij „De Econoom" Kalverstraat 14 IJm. (O Altijd 't voordeeligst (Adv. Ingez. Med.) moeilijkheden, welke hij ten deze verwacht, zoo goed mogelijk op te lossen. Overigens stelt hij zich voor omtrent de wijze van toepassing van het voorschrift aan de gemeentebesturen nog enkele aanwijzingen te geven, opdat al thans eenige uniformiteit in de wijze van uit voering wordt verkregen. Zulks zal er, naar hij vertrouwt, mede toe kunnen bijdragen, dat de strijd in de gemeenteraden omtrent wat al of niet plaatselijk dient te geschieden, be perkt blijft. Verzetpleger veroordeeld. Tot vijf maanden. Voor den Rotterdamschen politierechter heeft gisteren een 33-jarig werkman terecht gestaan, die zich op 10 Juli, bij relletjes te Schiedam, aan opzettelijke vernieling, weder- spannigheid en beleediging van een ambte naar zou hebben schuldig gemaakt. De officier van Justitie zeide in zijn requisitoir, dat thans een voorman van de communisten terecht stond, die speciaal voor de relletjes was over gekomen uit de werkverschaffing bij Stap horst. Hij had zich wegens een euvel aan zijn arm een doktersbriefje weten te verschaffen; enop kosten van het Rijk Is hij Vrijdagavond naar Schiedam gereisd. Op den bewusten dag wilden d-e communis ten demonstreer en, waarbij het publiek, door de oproerige elementen werd opgezet, Toen het publiek het bevel kreeg van de politie om te rug te keeren, trad verd. naar voren. Ver-< da elite is in een nis gevlucht en hij wil het nu doen voorkomen, alsof hij door de politie agenten door de ruit "is geduwd, maar toen de man voor spreker werd voorgeleid, bloedde hij nog uit zijn linkerhand. In die portiek heeft verdachte nog getracht het publiek op te zetten. Spreker hoopte, dat de politierechter' de daden van verdachte naar waarde zal we ten schatten en hij acht zich alleszins ge rechtigd hier de maximumstraf te eischen, die hij voor den politierechter kan vorderen, nl. 6 maanden gevangenisstraf. De politierechter achtte de ten laste geleg de feiten bewezen en in verband met de om standigheden, waaronder die feiten waren gepleegd veroordeelde de politierechter ver dachts tot 5 maanden gevangenisstraf. Rechtbank geeft „Tribune'1 persen niet vrij. Op het verzoek is afwijzend beschikt. De vavantiekamer der Amsterdamsche rechtbank heeft afwijzend beschikt op het request dat bij haar werd ingediend om de persen van het dagblad „Oe Tribune" vrij ter geven.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1