HET NIEUWE AVONDBLAD Brandweerjubilé. 19e JAARGANG No. 239 DINSDAG 14 AUG 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maana 40 cents plus ly, cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - XJmuiden - Telet. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeUngen dubbele prijs ALLE ADVERTENTIëNOPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN EN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen als zoodanig In de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000— bij algeheele invaliditeit; 600— bij overlijden; 400— bij verlies van een hand, voet of oog; 250— bij verlies van een duim; 150— bij verlies van een wijsvinger; 100— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100— bij break van boven- en/of onderbeen; 50— bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000— bij overlijden van den man alleen; 2000— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meet abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachten* deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V.-Bank U Schiedam. Dr. H. P. Berlage. Dat het heengaan van dr. H. P. Berlage ons een groot Nederlander doet verliezen beseft niet alleen „de wereld van de bouwkunst" maar ook iedere leek. Berlage, die den hoogen leeftijd van 78 jaar heeft bereikt, was niet alleen een bouwmeester met buitengewone gaven maar ook een man van ongewone geest kracht en moed. Die eigenschappen alleen konden hem, bij zijn gaven, ertoe in staat stel len als vernieuwer van onze bouwkunst, als de profeet en leider van een nieuw tijdperk op te treden. Hij heeft een zoo grooten invloed op ons aller schoonheidsbegrip doen gelden dat zijn beteekenis niet overschat kan worden. Vermoedelijk onderschatten wij allen die be teekenis nog, en zal pas een latere generatie de revolutie in de Nederlandsche archi tectuur, die hij ingeluid en geleid heeft, ge heel kunnen overzien. Een groote litteraire hervorming als die van de Tachtigers, een groote nieuwe beweging in de schilderkunst, zelfs in de muziek laat nog zeer velen onbe roerd, dringt in Ijaar aanvangsjaren slechts door tot hetbesef van een minderheid, een élite. Maar de groote architecturale hervor ming openbaart zich veel sneller aan het ge- heele volk, en die snelheid neemt toe naar mate zij zich eerder in groote openbare gebou wen uit. De Amsterdamsche Beurs moet daarom het kardinale beslissende oogenblik in Berlage's leven-als-bouwmeester zijn geweest. Dat hij een ondernemende durver als de latere hoog leeraar en minister mr. M. W. F. Treub in Am sterdam haast zich vond, die hem steunde in zijn projecten, was een gelukkige omstandig heid die hem zijn groote kans bood. Er stak een storm van verontwaardiging op in de eerste jaren dezer eeuw, toen de nieuwe Beurs gebouwd werd, en die storm was allerminst geluwd ten tijde van de opening (1903). Het schijnt nu onbegrijpelijk dat men deze ■machtige schepping toén als schandalig lee- Jijk, als een kazerne, als een gevangenis be- .titelde. Het wordt toch ietwat begrijpelijker als men zich en de voorbeelden zijn er nog ruimschoots van over, zoodat het niet zoo moeilijk is in herinnering brengt hoe armelijk, saai en duf de overgroote meerder heid van de architectuur der tachtiger er negentiger jaren geweest was. Een reus ver scheen temidden van lilliputters, en zette ■hun zijn inzichten voor en liet ze verrijizen tot een machtig bouwwerk, dat zij niet ne- geeren kónden. Velen hadden Van Deyssel. Kloos, Gorter, van Eeden kunnen negeeren.... maar zij konden de Beurs van Berlage niet over het hoofd zien. Ook deze man kon niet dan door strijd tot overwinning komen. Hij heeft een rijk en zeker een benijdenswaard bestaan gehad door dat die overwinning hem tenvolle gewerd en de volledige erkenning van zijn arbeid hem ten deel viel. In het eeredoctoraat, hem reeds in 1911 door de Groningsche Universiteit ver leend, en in tallooze andere uitingen van respect en bewondering verwierf hij die er kenning. Hij aanvaardde haar met dankbaar heid en overigens met de rust, die hem ook in de dagen van strijd had gekenmerkt. En zette zijn arbeid voort. Berlage heeft kunnen doorwerken tot het allerlaatst. Zijn jongste schepping, het Haag- sche Gemeentemuseum, is op dit moment vrij wel voltooid. Hij was een man van groote algemeene be langstelling, en wellicht was zijn meest groot- sche conceptie die van een zijner onuitgevoer de werken: het „Pantheon der Menschheid", dat bewijst dat' zijn gedachten een nog veel hooger vlucht namen dan in hetgeen hij ma- teriëel heeft kunnen verwerkelijken. Even min als andere grooten heeft Berlage al zijn illusies kunnen verwezenlijken, en de groot ste moeten laten varen. Hetgeen niet wil zeggen dat hij als een der pioniers voor een betere, minder-verdwaasde samenleving, waar in de massaslachting althans uitgeroeid zou zijn, geen voorbereidend werk van blijvende waarde heeft verricht. Wij Nederlanders, die hem het naast ston den, hebben alle reden hem zeer dankbaar te zijn voor het zeer vele, door hem in een rijk en lang leven gewrocht. Een leven dat er moge in dezen treurigen tijd aan her innerd worden beheersc'nt werd door het Ideaal en door den Moed, en dat daarom scheppingen van blijvende waarde heeft voortgebracht en leiding gegeven aan vele andere levens. Een waarlijk groot man is heengegaan, R. P Op Shetlandsche ponies naar de „Riesberg"., IJMUIDEN EEN MOOIE GIFT VOOR „HET WITTE KRUIS'. De propagandist van „Het Witte Kruis1 schrijft ons: Dat er nog altijd personen zijn, die den ar beid van ..Het Witte Kruis" ten zeerste waar- deeren, stemt het bestuur der vereeniging tot groote dankbaarheid. Ds. Erdman mocht nl. van N. N. een gift van f 20 ontvangen, voor het gebruik der verpleegmaterialen en de hulp die werd geboden door de wijk ver plee:, ster. Vooral in deze ook voor de vereeniging moeilijke tijden is zoo'n bewijs van sympathie voor den Witte Kruisarbeid voor het bestuur een spoorslag om met moed en volharding het zoo nuttige werk voort te zetten. VELSER ZWEMINRICHTING. Het aantal in de Velser Zweminrichting in het Spuikanaal genomen baden bedroeg ds vorige week 3249. Het hoogste aantal bezoe kers 674 werd genoteerd op Woensdag 8 Augustus, het laagste 213 op Vrijdag 10 Augustus. Hollanders in Lerwick. Een vloot van 60 Hollandsche haringvis- :ohers was onlangs in Lerwick (Shetland) binnen, een aantal grooter dan sinds jaren voor den oorlog in deze haven binnenkwam, zoo lezen we in The Fishing News. De Victoria Pi-er en de golfbreker leverden ,n levendig schouwspel 'op met de vele Hol landsche schepen, die waren binnengekomen om water en olie te laden. Ook de straten van de stad wemelden van de Hollandsche visschers, die op den Zaterdagavond aan den wal gingen, hetgeen herinneringen opwekte aan vroegere tijden, toen de Hollandsche vloot in het haringseizoen meermalen Ler wick aandeed. Men hoorde weer het eens zoo bekende geluid van de houten klompen, maai de Noord-Hollanders met hun schilderachtige kleederdracht die men vroeger veel opmerkte, ontbraken. Wat hadden de brood- en banketbakkers het dan druk, schijft het blad. De visschers, die thans op de Hollandsche haringvloot varen vieren niet meer, als vroe ger hun voorouders St.-Jan (24 Juni). Vele inwoners van Lerwick weten zich nog wel te herinneren, dat bijna de geheele Hollandsche vloot des Zaterdags in Lerwick binnen kwam om in deze stad St.-Jan te vieren. Ongeveer 50 jaar geleden was het een feest voor de Hollanders, van het Oude Kerkhof tot de „Knab" op Shetlandsche ponies ijden. Ze brachten deze ponies naar de „Riesberg", waar twee broers woonden, aldaar een boerderij bezaten. Voor een kwartje besteedden de Hollandsche visschers een deel van den feestdag om te leeren paardrijden. Een groot deel van de inwoners van Lerwick volgden steeds met belangstel ling de verrichtingen van de amateur-paard- rijders. Tot nu toe waren er elk jaar nog steeds eeni-ge Hollandsche schepen met St.-Jan in Lerwick binnen. Dit jaar was er voor het eerst zoo lang men zich kan herinneren geen enkel Hollandsch vaartuig op St.-Jan binnen. De eerste kwam pas 13 Juli (Natuurlijk het gevolg van het later uitvaren van de vloot in Verband met het crisis-haringbesluit. Red. IJm. Crt.) NAAR DE ZESTIG. Ruim een week geleden stond het aantal in de vaart zijnde stoomtrawlers nog steeds op crisis-zomerpeiihet bedroeg nl. 45, welk aantal voor de zomermaanden ruimschoots voldoende bleek te zijn. Men heeft in ons blad kunnen lezen, dat er sinds de laatste opgaaf van het aantal in de vaart zijnde trawlers voortdurend opge legde trawlers in de vaart werden gebracht. Bijna geen dag ging er voorbij of het aantal vermeerderde. (Maandag) is het inmiddels op 57 gestegen, zoodat onze verwachting, dat het aantal wel spoedig 60 zou bedragen, is uit gekomen. Want reeds worden de laatste drie om deze hoeveelheid vol te maken, voor de visscherij gereed gemaakt. Alhoewel deze lichte opleving verheugend is. heeft dit verschijnsel niets met een na derend einde van de crisis te, maken. H-et is slechts het gevolg van de nadering van het koudere jaargetij. HAARLEMSCHE ORKESTVEREENIGING. Donderdagavond 16 Augustus a.s. zal di Haarlemsche Orkest Vereeniging onder lei ding van haar tweeden dirigent Marinus Adam een volksconcert in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem geven. Aan dit con cert werken als solisten mede Annie Hermes (zang) en Eduard Biele (cello). Het programma, dat zal worden uitgevoerd, omvat- de volgende werken: 3 Stücke OH, Purcell), Aria uit de Opera Mitrane (Fr. Rossi), celloconcert in a-klein (Saint-Saëns) Aria uit Ody-sseus (Max Brucli) en de Sy-m- phonie „Aus der neuen Welt (Dvorak). De mechanische stamper. In gebruik bij de telefoonautomatiseering. Aan de mechanische stampers die door den telefoondienst bij de huidige automatiseering veelvuldig in gebruik zijn, wijdt het C.-B.P. T.T.-orgaan een artikel, waaraan wij het volgende ontl-eenen: Een onderdeel van de werkzaamheden voor het leggen van kabels is het weder dichtma ken van de gegraven geul. Zoo op het oog lijkt het eenvoudig, het uitgehaalde zand en puin er maar weer in te gooien, maar wan neer dit niet met de noodige zorg geschiedt, dan krijgt men een groot gedeelte er niet weer in. De verdere gevolgen zijn, dat de be strating, na eenigen tijd, gaat verzakken en men dan genoodzaakt is, een of meer malen te herbestraten, onder bijlevering van het noodige zand. Dit maakt het kabe-lleggen kostbaar. Het is dus zaak de weder in te brengen substantie dusdanig vast aan te stampen, dat alles er weer inkomt. Dit kan met hand- stampers worden verkregen, -door telkens dunne lagen in.te gooien en aan te stampen. H-et is dan een werkje, dat veel tijd vordert. Sedert eenigen t-i.id past men mechanische stampers toe, welke door hun grooter ge wicht (65 K.G.) in staat zijn, een dikkere laag goed vast te krijgen. Bij deze stampers is gebruik gemaakt van een verbrandingsmotor, als in automobielen en motorrijwielen. Ze werken met één cylin der en het eigenaardige is, dat er geen enkel roteerend (ronddraaiend) onderdeel aan zit. We weten allen al wel van een explosiemo tor, dat deze bestaat uit een cylinder, waar in een zuiger op en neer kan bewegen, Boven de zuiger wordt een menge Ivan benzoldamp en lucht aangezogen, hetwelk, na samenge perst en aangestoken te zijn, een veel groo- tere ruimte wil innemen en daardoor de zuiger uit de cylinder drukt. Bij de stamper staat de zuiger echter vast (op den grond) en wordt de cylinder naar boven geduwd waarbij de machine meegeno men wordt. In plaats van een carburateur, waar de benzine door een kleine opening (soroeier) wordt aangezogen, moet de benzol hier door een soort metalen spons, zoodat het heel fijn v-erdeelen (vergassen) hier over een grootere oppervlakte plaats heeft. De span ning, voor het doen overspringen van een vonk aan de bougie, wordt verkregen uit een batterij met inductieklos, welke de werkman in een kastje op zijn rug meedraagt. Op deze wijze heeft de werkman slechts de handvatten vast te houden en den ontste kingshefboom te drukken, er voor zorgende dat hij zijn kin buiten de eevaarbtke zóne houdt. Door het apparaat tijdens he't sprin gen te duwen in de gewenscbte richting, kan hij het laten stampen, waar hij wil. DE AUTOBUSCONCESSIES. Men schrijft ons nader: In uw blad van Zaterdag jl. worden 2 con cessie-aanvragen besproken voor een dienst, IJmuidenVelsenAmsterdam, aangevraagd door de ..Stormvogels" te IJmuiden en de Alkmaar Parket. Stormvogels zijn den dienst naar Bui-ten huizen en Zaandam nog niet begonnen, aan Stormvogels is concessie verleend voor een dienst VelsenBuitenhuizen, maar is tot he den toe op dit traject niet gaan rijden. Evenmin gaat de Stormvogels van Buiten huizen of Velsen naar Zaandam. Stormvogels heeft wel een dienst van Am sterdam naar Zaandam. Alleen aan de N.A.C.O. (Nederl. Auto-Car Onderneming N.V.), waarvan het hoofdkan toor te Purmerend is gevestigd, is concessie verleend voor een dienst HaarlemZaandam v.v., welke onderneming sinds 6 Augustus jl. dezen dienst om het uur met succes rijdt. NAAR ZEE. De stoomtrawlers Holland n IJm. 176 en Oentoeng IJm. 131 zijn naar zee vertrokken. Gisteren vertrok de Reiger IJm. 106. De Bruinvisch IJm. 97 is in het dok geplaatst én vertrekt over eenige dagen. (De Amsterdavisclie "brandweer zal 15 Augustus 60 jaar bestaan). Toen ik van dit jubileum Van de hoofdstadbrandweer las, Dacht ik dadelijk: die tijding Komt me nu eens goed van pas. Daardoor krijg 'k het buitenkansje, Dat ik eens wat zeggen kan, Aan 't adres, zoo hier als elders, Van den stoeren brandweerman. Eigenaardig, dat hun vak maakt, Dat zij steeds in 't brandpunt staan En, hoewel het dichtst bij 't- vuur zijnd, Ongemerkt hun wegen gaan. In hun strijdvuur bij den vuurstrijd, Gunnen, zij zich weinig rust, Als zij nog zoo vurig blusschen, Blijft hun ijver ongebluscht. Ook al krijg ik (in vertrouwen) Hen niet gaarne op mijn dak, Ook al wensch 'k hun voor de toekomst Louter slapte in hun vak; Ook al zijn zij steeds de oorzaak, Van een massa nattigheid, 'k Voel behoefte aan een loflied, Aan den brandweerman gewijd. Aan die brave slangenmenschen Die steeds vaardig moeten staan, Om ons uit den brand te helpen En voor ons door 't vuur te gaan. 'k Weet niet of er feestgevierd wordt Bij dit brandweer jubilé, Maar als ik de regisseur was, Wist ik wel, hoe ik het dêe. 'k Gaf hun brandewijn en vuurwerk En sigaren in den zin, Steek er, voor de variatie, Nu den brand ook maar eens in. P. GASUS. VELSEN DE WERKLOOSHEID. Jl. Zaterdag waren aan de Gem. Arbeids beurs als werkzoekende ingeschreven 374 bouwvakarbeiders, 324 metaalbewerkers, 28 kantoorbedienden, 12 huisbedienden, 728 di verse beroepen, w.o. 338 visschers (16 koks, 89 machinisten, 103 stokers en 130 matrozen) 568 losse en fabrieksarbeiders, verder perso nen beneden den leeftijd van 18 jaar, 3 bouw vakarbeiders, 18 metaalbewerkers, 10 kan toorbedienden, 8 huisbedienden, 9 diverse be roepen en 23 losse en fabrieksarbeiders. Het totaal aantal ingeschreven werkzoe kenden bedroeg derhalve 2105. WETHOUDER AFWEZIG. De Wethouder voor Sociale Aangelegenhe den zal van 14 Augustus tot en met 27 Augus tus afwezig zijn. Een merkwaardig zwemmer. De Engelschman Paul Radmilovic. STERVENDE ROMANTIEK. Een fraaie viermaster door het water klievend, een droomschip, uit een tijd, welke ver achter ons schijnt te liggen. (Verschijningen, welke helaas steeds zeldzamer worden. WEER EEN ZEEMAN TE WATER. Zondagavond wilde een der opvarenden zich aan boord van den in de Visschershaven liggenden stoomtrawler Johanna IJM. 107 begeven. Onze zeeman was echter door ver schillende, omstandigheden - wat onvast ter been. Het gevolg was dat de man in plaats van op het dek van zijn schip, in het water van de visschershaven terecht kwam. Geluk kig kwam spoedig hulp opdagen, daar de man anders zeker verdronken zou zijn. MOOIE TRAWLHARINGREIS. De stoomtrawler Utrecht IJM 73 die gis teren aan den afslag was met ruim 700 kisten en 37 kantjes versche haring, heeft wederom een mooie reis gemaakt. De trawler besomde all-een voor z'n versche haring f 4440, ter wijl de totale besomming inclusief de steur- haring f 4875 bedroeg. In aanmerking genomen dat deze trawler 12 dagen geleden met een besomming van ruim f 3400 aan den afslag was, kan tot ni toe van een succesvolle trawl-haringvis- scherij gesproken worden. De Utrecht was de eerste trawler, die ge bruik maakte van de aan een tiental haring trawlers verleende toestemming tot het aan voeren van gezouten haring. Zooals men weet mag elke trawler in totaal 200 kantjes steurharing aanvoeren. De steurharing bracht f 11—12 per kantje op. AANGEKOMEN 12 Augustus: Meliskerk s.s. Rotterdam Ford Fisher s.s. Londen Bodegraven s.s. Hamburg Ceres s.s. Zwarte Zee Merel s.s. Londen Midsland s.s. Immingham Barbara Marie s.s. West Afrika Iris s.s. Ornskoldsvik Schieland s.s. New Castle Walter L. M. Russ s.s. Björneborg Theano s.s. Fowey Asien s.s. Oxelösund Vliestroom s.s. Huil Hebe s.s. Hamburg 13 Augustus: Rijnstroom s.s. Leith Amiens s.s. New Castle Irene s.s. Kopenhagen Johannes C. Russ s.s. Koivisto Christiaan Huygens m.s. Noorsche Fjorden Margam Abbey s.s. Archangel Rhein s.s. Hamburg VERTROKKEN. 12 Augustus: Nieuwendam m.s. Nordenham Barbara Marie s.s. Hamburg 13 Augustus: Torborg s.s. Brugge Ertsaanvocr. Het Duitsche stoomschip Asien is van Oxe lösund hier aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens. Terug v. toeristenreis. Het motorschip Christiaan Huygens, dat met een groot aantal toeristen naar de Noor sche fjorden was geweest, is gistermorgen te ruggekomen en naar Amsterdam opgevaren om te laden voor Batavia. Koleninvoer. Met het Britsche stoomschip Amiens is een lading kolen van New Castle bij de Hoogovens aangebracht. Cellulose voor Velsen, Na eerst in Antwerpen een gedeelte zijner lading te hebben gelost is het Zweedsche Na 18 jaar zijn eigen records verbeterd. De Engelsche snelzwemmer en waterpolo- speler Paul Radmilovic komt niet meer in wedstrijden uit. Hij is nu hotelhouder en be heert het Railway Hotel te Weston-super- Mare (Somerset). Zijn loopbaan als snelzwemmer was aller merkwaardigst. In 1925, toen men hem als „passé" veteraan beschouwde, won hij plot seling weer het Engelsche lange afstands kampioenschap, dat hij de vorige maal ge wonnen had in1907! Hij moderniseerde zijn slag, ging crawl zwemmen, zette zijn successen in 1926 en verbeterde in 1927 de records die sinds 1909 op zijn eigien naam stonden. In 1928 was hij eerste afgevaar digde van de Engelsche zwemsport naar de Olympische Spelen te Amsterdam. Scherp verzet tegen bisschop Muller. Protesten van den kansel af. BERBIJN, 13 Augustus (V. D.) In een groot aantal evangelische kerken in Duitschland is gisteren van den kansel een manifest voor gelezen, waarin wordt geprotesteerd tegen de besluiten van de z.g. nationale synode, die op 9 Augustus jl. bijeenkwam, besluiten nam, wetten goedkeurde en ongerechtigd heden, die korten tijd geleden waren ge beurd, tot recht verklaarde. De onderteekenaars van het manifest stellen hiervoor het ministerie der kerken verantwoordelijk en in het bijzonder den rijksbisschop, die tot taak had de instellin gen der kerk te beschermen. Het kerkenka- binet is echter niet op de hoogte van de meest elementaire beginselen van recht en wet. De verkondiging van God's woord wordt ondergeschikt gemaakt aan de machtswellust van dwalende menschen. Het ontkent de broederliefde, die de Heilige Schrift voor schrijft en wijkt af van de beginselen van kerk en hervorming. Het manifest eindigt met de woorden: „Wij verklaren daarom tegenover de kerken en de gemeenten in onze verantwoordelijkheid voor God. dat gehoorzaamheid aan dit kerk- regime ongehoorzaamheid aan God is." Het manifest is rondgezonden aan alle geestelijken, die deel uitmaken van den noodbond der kerken. Men acht den toe stand in de Duitsche kerken op het oogen blik zeer critiek. Faillissement der N.V. Atalanta nietig verklaard. Raad van Arbeid in de kosten veroordeeld. AMSTERDAM, 13 Augu-stus. Het ge rechtshof alhier vernietigde in zijn arrest van heden het faillissement van de drukkerij N.V. Atalanta, waar „DeTribune" werd gedrukt hetwelk door de rechtbank was uitgesproken. De Raad van Arbeid, de aanvrager van het faillissement, mist, aldus overwoog het hof, de bevoegdheid het faillissement aan te vra gen. De vordering betrof deels de uitvoering van de ongevallenwet en deels de uitvoering van de invaliditeitswet. V-oor de beide respec tievelijke vorderingen geeft de ongevallenwet, respectievelijk de invaliditeitswet, de midde len van executie aan en onder deze middelen vermeldt de wet niet het aanvragen van fail lissement. De Raad van Arbeid werd veroordeeld in de kosten, begroot op f 200. Het salaris van den curator werd bepaald op f 350, eveneens te betalen door den aanvrager. AMSTERDAM, 13 Augustus. Naar wij ver nemen heeft de Raad van Arbeid besloten in stoomschip Iris van Ornskoldsvik te Velsen "cassatie te gaan tegen het arrest van het ge- aangekomen om bij de Hoogovens een partij rechtshof te Amsterdam, waarbij he i illis- cellulose te lossen. sement van de N.V. Atalanta werd opgeheven»

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1