HET NIEUWE AVONDBLAD de pM&ÜcUeiiswaatde (jmuidet Cautaut. l)tie duizend twee en veetliq, dtie duizend twee kaudetd vijftig 19e JAARGANG No. 258 WOENSDAG 5 SEPT. 1934 Ei MUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus cents Incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents Incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. BIJ abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. AT'TE! AD VERTEN TiëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIETJWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodxa zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: t 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.— bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of mee* abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachten! deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V.-Bank te Schiedam. De Auto-giro. r Een prettiger onderwerp dan de bommen werper, waarover ik gisteren schreef. Tot dus ver me t men van een oorlogstaak van de auto-giro, het „molenvliegtuig", uitvinding van den Spanjaard markies de la Cierva, nog niets. Het merkwaardige instrument is niet bijzonder snel, het kan voorshands nog geen groote lasten vervoeren, maar het blijkt wel geschikt om er nuttige dingen mee te doen. In Engeland pakt men die aan. Onze Lon- densche correspondent schrijft er het volgen de over: De Engelsche Posterijen hebben juist het besluit genomen met de auto-giro te gaan experimenteeren om na te gaan of luchtpost met behulp van deze machine sneller kan worden vervoerd. De eerstvolgende weken zul len luchtpostbrieven, die uit het buitenland of uit andere deelen van Engeland te Croydon aankomen en bestemd zijn voor Londen, per auto-giro van Croydon naar het hoofdpost kantoor in het midden van de City worden vervoerd. Het molen-vliegtuig zal boven dit kantoor gekomen de postzakken laten vallen in een voor het doel boven het dak gespannen net. Het zal ook al vliegende postzakken in nemen. Deze postzakken zullen daartoe aan van armen voorziene masten boven het dak worden opgehangen en de vliegmachine zal ze doer middel van de mechaniek, waarmede men in Engeland door de praktijk bij de spoorwegen vertrouwd is, oppikken. Deze proefneming volgt kort op de aan wending van de auto-giro door de verkeers politie. Een ambtenaar van deze politie heeft onlangs een bedaarde vlucht boven Londen ondernomen om van de lucht uit de verkeers- toestanden hier en daar in het West End en de City te bestudeeren. Bij deze gelegenheid daalde de machine soms tot binnen 100 M. van het straatoppervlak en het schouwspel maakte de diepe belangstelling gaande van liet publiek in de drukke stadsdeelen. Hoepel de auto-giro nog niet bijster snel vliegt, legt ze den afstand Croydon-City uiteraard heel wat sneller af dan de post auto's. Er kan dan ook geen twijfel aan zijn dat het geregeld gebruik van dit toestel voor de verbinding den luchtpostdienst aanmerke lijk zou versnellen. En winnen van tijd, waar het mogelijk is, is voor de populariseer in g van luchtpost in een land, waar de afstanden klein zijn, van het hoogste gewicht. Intusschen zijn de omstandigheden voor deze nieuwste proef met de auto-giro zeker niet gunstig. Het hoofdpostkantoor en de gansche City zijn gebouwd in een tijd waar in van vliegtuigen in het algemeen en van verticaal of bijna verticaal dalende vliegtuigen niet werd gedroomd. De architectuur van de toekomst zal met het bestaan van deze dingen rekening houden. En niet alleen de architec tuur. De techniek zal middelen moeten vinden ter vervanging van hooge sehoorsteenen en de post- en telegraafdienst zelf zal meer en meer haar netwerk van draden, die hachelij ke en ernstige belemmeringen zijn voor lucht verkeer, moeten verleggen naar onderaardsch gebied. Juist omdat dit nog niet is geschied en juist omdat het deel van Londen, waar de auto-giro proefondervindelijk post moest gaan brengen en halen, vol is van spitse torens, hooge sehoorsteenen en dradenbundels voor telephoon en telegraaf, zal dit een zware proef voor het toestel worden". Het zijn, zooals u ziet, wel heel belangrijke proefnemingen die men thans in Engeland met het molenvliegtuig neemt. En ze betee- kenen een stap verder op den weg der gewel dige verkeersevolutie, die bezig is zich te vol trekken. Slagen deze Engelsche proeven, dan heeft het vliegtuig, in zijn modernsten vorm, weer een nieuw stuk van de verkeerstaak bemach tigd. Voortdurend zien we het vorderingen maken. De groei van onze eigen luchtverbin- ding met Indië, de invoering van steeds meer luchtlijnen in ons eigen land geven er ons trouwens ook voortdurend bewijzen van. En steeds meer komen de spoorwegen in het ge drang. Naast de geweldige concurrentie die zij van het automobilisme ondervinden komt het vliegtuig als nieuwste en snelste concur rent ze de rest afsnoepen. Spoor- en tramlij nen worden opgeheven, uit alle landen ver neemt men dat de spoorwegen dalende ont vangsten noteeren, en vanzelf begint men zich af te vragen, hoe lang het nog zou duren eer er geen spoorwegen en geen trams meer zullen zijn. Dat klinkt nu nog wel fantastisch, maar onze voorouders hebben zich indertijd ook niet kunnen voorstellen dat de diligence, het zeilschip en de windmolen ten doode waren opgeschreven, en waarom zouden wij niet een beetje verder vooruit kijken dan zij? Om de Auto-giro heeft men aanvankelijk gelachen. Het ding zag er zoo raar uit. Ja, het begint altijd met lachen. Maar intus schen is het lijn vaste plaats gaan verove ren. Er is eirJüeloos mee geëxperimenteerd en aan verbeterd. Dat ontwikkelingsproces blijft zich voortzetten. En terwijl „men" zich interesseert voor de steeds-grootere veel- motorige luehtkolossen van het oude, be kende vliegtuigtype komt daarnaast het nieuwe toestel, dat rechtstandig kan op stijgen en dalen, dat zich straks tusschen de torenspitsen en koepels en nokken van de Londensche City netjes op een- plat dak laat neerzakken, tot perfectie. Heel lang kan het niet meer duren dat de Auto-giro ook in af metingen zal gaan groeien, dat steeds groo- ter molenvliegtuigen hun horizontale wieken door het luchtruim zullen doen suizen. En ook het vliegtuig-voor-iedereen komt dan weer veel dichter bij zijn verwezenlijking. Het is werkelijk een geweldige verkeers evolutie,'die wij aan het beleven zijn! R. P, IJMUIDEN De telefoon is over. Alles normaal verloopen. Zoo staat dan m'n mooie nieuwe toestel met de sierlijke gestroomlijnde hoorn op mijn schrijftafel. We draaien niet meer aan een kruk. maar steken den -top van den wijsvin ger in de openingen van de schijf vóór de nummers, die we noodig hebben, om onze ver binding ito-t stand tbe brengen. Klokslag 2 uur ik kon van onged-uld en nieuwsgierigheid niet langer wachten heb ik getelefoneerd naar een bevriend-en abonné Het ging fijn. Ik hoorde den zoemertoon daar na den wektoon en toen de stem van den op- geroepene. Wat een wonder der techniek. Met Beverwijk heb ik ook nog' gesproken. Het kostte wel epn dubbeltje, maar dat heb ik er maar aan géwaagd. En ik kwam tot de ontdekking, dat het telefoneeren met Bever wijk niet alleen duurder, maar ook omslach tiger is geworden. Vroeger, d.w.z. gisteren en daarvoor, kreeg je van de IJmuidensche juffrouw de Bever- wijksche juffrouw en die verbond je direct met het gewenschte nummer. Nu bel par don: draai je naar Beverwijk (5775), dan komt de juffrouw, die geef je het nummer op endan moet je wachten tot je opgeroe pen wordt. Zuiver interlocaal dus. En zoo gaat het ook met de ingezetenen onzer gemeente, die in Velsen-Noord wonen en die, zooals men weet op Beverwijk zijn aangesloten. Vrij ingewikkeld dus voor menschen in een zelfde gemeente. Als je dicht bij het kanaal woont en je moet iemand spieken die ook dicht hij het kanaal woont, maar dam aan den overkant, kun je beter een pontje pak ken. Da.t kost geen dubbeltje en gaat ook zoo al niet even vlug -dan toch bijna even vlug. Maar het kan ook niet direct heelemaal O.K. zijn. Straks wordt ook Beverwijk geautomati seerd en dan kunnen we misschien nog eens voor 2 1/2 ct. met alle abonnés in onze ge meente spreken. Hoe het ook zij. de au torna tiseering is een niet genoeg .te waardeeren verbetering. En dan zie je de kleine foutjes gaarne over het hoofd. Ik heb bij de telefoon (K05) geïnformeerd hoe het bij de overschakeling gegaan is en kreeg ten antwoord, dat alles normaal ver loopen is. Ik had het ook niet anders verwacht. S. B. INTREDE DS. VAN TEIJLINGEN. In verband met -de intrede van Ds. Van Te-ij lingen, beroepen predikant hij de Geref. kerk IJmuiden-rOost zullen de diensten in dé Ge reformeerde kerken -te IJmuiden en Velsen Zondagmiddag 3 uur beginnen. De intrede van Ds. van Teijlimgem heeft plaats a.s. Zondagavond 6 uur, nadat hij in den ochtenddienst is bevestigd door Ds. Don- dorp uit Heemstede. VEREEN. VOOR FAC. LIJKVERBRANDING. De afdeeling Velsen der Vereeniging voor facultatieve lijkverbranding houdt Vrijdag avond a.s. in het Stationskoffiehuis te Velsen een ledenvergadering, waarop naast de ge bruikelijke agendapunten de agenda van de algemeene vergadering op 22 September te Arnhem .te houden behandeld zal worden. Te vens zal de afvaardiging naar dit congres be sproken worden. Voor de school voeding. Een rondgang met muziek. Zooals men u-it de berichtjes van mej. Vijl brief in ons blad heeft kunnen lezen, komen de giften voor de schoolvoeding geleidelijk binnen en reeds is een aardig bedrag bijeen gebracht, waaruit blijkt, dat het streven van de commissie veel sympathie ontmoet. En dat kan dan ook niet anders; immers ieder wel denkend burger zal er het zijne toe willen bij dragen om te voorkomen, dat kinderen onder voed naar school gezonden moeten worden. A.s. Zaterdag is er voor alle inwoners van IJmuiden-Oost. en West gelegenheid, een pen ningske voor het goede doel te offeren. Za terdagmiddag zal de Harmonie kapel van ..De Eendracht" door IJmuiden trekken, waarbij een collecte zal worden gehouden. Ongetwijfeld zullen de ingezetenen dit be richt met genoegen lezen, ten eerste omdat zij op een gemakkelijke wijze in staat worden ges-teld, het goede te dienen, in de tweede plaats, omdat zij i-n de gelegenheid worden gesteld de mooie muziek van deze gerenom meerde kapel te beluisteren. Voorraad ansjovis. Per 1 September waren de volgende hoe veelheden ankers en tonnen ansjovis opgesla gen in de kelders en pakhuizen van de Coöp. AnsiovisverkooD Vereeniging te Amsterdam. 1934er 1681 ankers 1933er 5189 ankers en 15 tonnen. 1932er 1661 ankers en 30 tonnen. 1931er 18933 ankers en 339 tonnen. 1930er 2579 ankers en 471 tonnen. 1929er 1638 ankers 1927er 696 ankers 1926er 1822 ankers 1925er 25 ankers. van de Het komt ons dienstig voor, nog eens de publiciteitswaarde van ons blad naar voren te brengen, vooral ten behoeve van adverteer ders, omdat zij het recht hebben, precies te weten, wat zij aan een courant hebben. Wij komen daarom ook niet met vage en oncontroleerbare ronde cijfers, maar met het eenige, dat waarde heeft een fnei bewies- ye&taafale vex— Utacing. van Uet aantal onza; betalende, abonnés.. Met geregelde tusschenpoozen wordt door een aantal Neder landsche dagbladen, die hun adverteerders en zichzelf respec teeren, en het licht der openbaar heid niet schuwen, aan het Bureau voor Publiciteitswaarde te Den Haag een, door een door dat bureau erkend accountant afgege ven certificaat over het aantal betalende abonnés verstrekt, be rekend over een bepaald tijds verloop- De laatste maal is dit, voor ai deze bladen gelijk geldend, geschied over het laatste kwartaal van 1933. Welnu: Het certificaat, verstrekt over ons blad, geeft als gemiddeld aantal betalende abonnés over het ge noemde kwartaal het aantal: Dit certificaat, afgegeven op 17 Maart 1934, is bekrachtigd door het Accountantskantoor G. Smits, te Haarlem, een kantoor dat ook in Kennemerland zeer bekend In het voorjaar van 1935 zal het volgende certificaat over ons blad worden gepubliceerd, dat de cijfers van het laatste kwartaal van dit jaar zal betreffen. Het aantal zal dan zonder twijfel aanmerkelijk hooger zijn, want het bedraagt thans reeds ruim Ondanks den nood der tijden dus een rustige gestadige groei. Volledigheidshalve voegen wij hier nog aan toe, dat het aantal exemplaren dat dagelijks van ons blad verspreid wordt, ruim vier duizend bedraagt, waarvan dus ruim 3250 naar betalende abonnés gaan. Aan oncontroleerbare ronde ge tallen heeft de adverteerder niets hij heeft recht op bewijzen, zooals wij hem die hierbij gegeven hebben. DE DIRECTIE. Resultaten van de visscherij op het IJsselmeer over Juli. Dr. Hugo Eckener, pionier op luchtvaart gebied, heeft van het Koninklijk Deensch Luchtvaartgenootschap de hoogste onder scheiding ontvangen. Deze was tot nog toe slechts aan Lindbergh uitgereikt. Fraaie wandelweg bijna gereed. Oosterduinweg van de Kikvorsch tot de Visschershaven doorgetrokken. In dezen tijd van stilstand in de bouwnij verheid althans in dit deel der gemeente, is het een eenigszins vreemd verschijnsel, dat daar aan.den Zuidelijken zandrijken rand van IJmuiden een bouwterrein is gereed gemaakt, dat plaats biedt voor honderden woningen. Het is nog slechts om eenige tientallen me ters bestrating te doen en de Oosterduinweg is voltooid van de Kikvorsch af tot de Vis schershaven nabij de Visscherijschool. Eenige beteekenis als verkeersweg heeft deze boule vard nog niet. Het is hier als met zooveel an dere straten in onze gemeente, vooral ii IJmuiden, als Kennemerlaan. de Ahornstraat, de Zoutmanstraat, de Rembrandtlaan: een heel eind, soms echter maar een klein eindje, gaat het goed en dan, plotseling komt men voor een boschje, of een hek of zooiets of men loopt in het mulle zand. Dit is een karakteris tiek verschijnsel in onze gemeente en wijst er op, dat ons gemeentebestuur nog al eens ver zuimd heeft die maatregelen te nemen, noodig om het stratenplan niet alleen op het uitbrei dingsplan, maar ook op het stukje aardbodem, waarvoor het gemaakt is, af te teekenen. Is dan de Oosterduinweg ten Westen van de Kikvorsch voor het verkeer al van geen be teekenis, als wandelweg langs het ongerepte duinlandschap is hij eenig. Als het ten minste niet te hard waait, want dan kan het er leelijk stuiven. Maar op heerlijke stille dagen komt men onder de bekoring van de stilte van het stukje ongerepte natuur, dat zich heel be scheiden vertoont achter den afgestoken hoo- gen duinrand. Een stukje herinnering aan hoe het eens was vindt men nog dicht bij de Visscherij school. Daar loopt nog door de groote zand vlakte de oude mulle weg met de diepe wagen sporen, die eens druk bereden werd door de wagens en de auto's die de scharretjes, de makrelen enz. voerden naar de aloude Malie baan. Alleen nog eenige bouwvallige schuren toonen de plaats aan, waar eens een belang rijke industrie te vinden was. Het spreekt^ vanzelf, dat de eigenares der terreinen, deBinnenlandsche Exploitatie- Maatschappij van Onroerende goederen den Oosterduinweg niet heeft aangelegd, met de bedoeling IJmuiden een wandelweg te schen ken. De gronden zijn bestemd als bouwterrein en liggen geheel gereed voor eventueele gega digden. Alle van het Noorden komende straten en dat zijn er een achttal, zijn reeds met den Oosterduinweg verbonden en ook de rioleering is gereed. Het is thans niet de tijd, dat verwacht kan worden, dat de bebouwing van dit uitgestrekte terrein even snel zal gaan als bijvoorbeeld de gronden tusschen den Zeeweg en de spoorlijn, Maar wanneer eenmaal betere tijden zijn gekomen en er weer meer vraag komt op de woningmarkt, is IJmuiden dank zij den onder nemingsgeest van de „Binnenlandsche" reed, om zich verder te ontwikkelen. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: G. Homanvan Klooster, d., Plat- voetstraat 11, Santpoort. C. DirksSlager, d. Ahornstraat 11, IJmuiden. L. M. DoetsCar ton, z., v. Wassenaerstraat 11, IJmuiden. M. MaalkantWinter, d., Brussel. G. RoosHal- lensleben, d... Delft. J. B. A. DammersHermse, d., Huijgensstraat 67r.d., IJmuiden. J. P. Boon- de Wit, z., J. P. Coenstraat 22, IJmuiden. N. M. Reehorst—Keemink, z., Kanaalstr. 56, IJmui den. E. BosBrouwer, d., Lippersheijstraat IJmuiden. M. J. Mant je—Nieuwenhuizen. Kastanjestraat 3, IJmuiden. A. G. Essenberg Schabbing, z., Westerwijkstraat 18, Velsen N, M. C. W. v. d. VeldenDuijvelshoff, z., de Ruij- terstraat 198, IJmuiden H. Doetsvan Schoor, d., Kalverstraat 47, IJmuiden. C. van der Bijl—Stoker, d., v. Wassenaerstraat 66, IJmui den. Overleden: Jacobus de Vries, 3 m. z. 1 de Vries. Huijgensstraat 38, IJmuiden. Trijn t-je Romkes, 41 j.. echtgen. v. K. v. Slooten, Edisonstraat 29, IJmuiden. Soms teleurstellend, soms bevredigend. De afdeeling Visscherij en van het Depar tement van Economische Zaken deelt het volgende mede omtrent de kustvisscherij en de visscherij in het IJsselmeer, waarbij de tusschen haakjes geplaatste cijfers betrek king hebben op de maand Juli 1933. De weersgesteldheid was voor de uitoefe ning der visscherij over het algemeen gun stig, met uitzondering van het IJsselmeer, waar de vischgelegenheid voor de zeilvis- schers met gaand want door veel windstilte minder gunstig was en de Zuid-Hollandsche stroomen, waar de visscherij in de vierde week der maand nogal belemmerd werd door storm weer. In de Lauwerzee en den Dollart, de Wad den zee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuiderzee en de Zuid-'Hollandsche stroomen en zeegaten werd de visscherij drukker uit geoefend dan in Juli 1933. De geldelijke uitkomsten der visscherij in de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuiderzee, het IJsselmeer en de Zuid- Hollandsche stroomen en zeegaten waren be ter, in de Lauwerzee en den Dollart daarente gen slechter dan in Juli van het vorige jaar. De hoeveelheid en opbrengst der aange voerde visch bedroeg nl. volgens voorloopige opgave respectievelijk in de Lauwerzee en den Dollart 469,366 821.141) K.G. en f 7,342, (f 11,361), in de Waddenzee en het niet-af gesloten gedeelte van de Zuiderzee 2,358,454 (2.280.480) K.G. en f 19,141 (f 16.690), in het IJsselmeer 474,383 (533,517) K.G. en f 211,492 (f 203,027), in de Zuid-Hollandsche stroomen en zeegaten 512,773 (183,645) K.G. en f 28,578 (f 18,505.) Uit Zeeland werden verzonden 3,232,300 (3,047,500) K.G. mosselen ter waarden van f 40.123 f 43,290). Oesters werden in Juli van dit jaar, even-a-ls in de overeenkomstige maand van het vorige jaar, niet verzonden. In het IJsselmeer was het resultaat der aalvisscherij met dwars- en- kwaklcuil, indien er voldoende wind was, gunstig. Met de aal fuiken werd nog weinig gevangen. De aallij- nen visscherij leverde benoorden Enkhuizen goed loonende vangsten op. De prijs van de aal was over het algemeen niet hoog. De botvisscherij met staande netten werd druk ker uitgeoefend dan in de vorige maand. De vangsten waren in het zuidelijk gedeelte over het algemeen slecht, doch bij het Enkhuizer zand. bewesten Lemmer en bij Laaxum en Stavoren goed. In de kuilnetten werd weinig bot gevangen, Met botsleepnetten werd zeer weinig gevischt. In de Waddenzee en het niet-afgesloten ge deelte van de Zuiderzee werden met de kom men alleen in de eerste dagen van Juli nog kleine hoeveelheden ansjovis gevangen. Ver volgens werd met deze kommen nog wat ha ring gevangen, die enkele dagen een goeden prijs opbracht. Omstreeks de helft der maand werd vrij veel makreel gevangen, welke echter klein van stuk was en slechts een lagen prijs opbracht. De botvisscherij met schutwand le verde goede vangsten op, doch de prijs van bot was laag. Verder vischten nog enkele visschers met staande netten en een groot aantal met de botpeur. Van de perceelen wer den 150 balen groote mosselen afgevischt Voor het overige werd op de consumiptiemos- selen niet gevischt. De visscherij op mosselen voor eendenvoer werd in denzelfden omvang uitgeoefend als de vorige maand. Op alikrui ken werd slechts door een enkel vaartuig ge vischt. In de Lauwerzee leverde de garnalenvis- scherij geen groote vangsten op. De gevan gen garnalen waren in hoofdzaak bestemd voor de drogerijen. In den Dollart en de Eems leverde de gar- nalenvisscherij ook slechts geringe vangsten op. De botvisscherij was tamelijk loonend. In de Zuid-Hollandsche stroomen werd met de ankerkuilen redelijk goed*' spiering ge vangen, doch de drijfnetvisscherij op spiering leverde niet vee,l op. Met de aalkuhben werd op het Hollandsch d-iep vrij veel aal gevan gen. Met den aalreep en de aalfuiken waren de vangsten daar ook vrij bevredigend. Op de overige Zuid-Hollandsche stroomen waren de aalvangsten meestal gering. Met het botschut want werd in het Goereesche gat veel bot gevangen. Het resultaat der botfuiken op het Hol landsch diep was ook vrij goed. Overigens werd weinig bot gevangen. De garnalenvis- schers vischten geregeld op zeer beperkte dagtaak. De prijzen der consumptiegarnalen waren bovendien laag. Echter werden veel kleine garnalen voor de drogerij medegevangen wat de visscherij nog eenigszins loonend maakte. TENTZENDING. Door de Evangelisatiecommissie Velsen- Noord is besloten, gedurende de week van 9 tot 16 September iederen avond in de zendings tent op het terrein bij de voormalige tram remise aan den Wijkersitraatweg bijeenkom sten te houden. In deze bijeenkomsten, die opgeluisterd wor dien met muziek en zang zullen sprekers van verschillende godsdienstige richting heb woord voeren. VAN WIEN IS DIE POSTDUIF? Aam het adres IJmuiderstraatweg 123 is aan komen vliegen een postduif gemerkt 334 - A 12209. De rechtmatige eigenaar kan den vogel al daar terugbekomen. „OP HOOP VAN ZEGEN". Naar wij vernemen, wordt de alhier in de haven liggende logger KW 9 gereed gemaakt voor de filmopneming voor de nieuwe film ..Op Hoop van Zegen" naar het tooneelstuk van Herman Heijermans.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1