HET NIEUWE AVONDBLAD tejuQt&to Tien centen ks*tuid#n CGntQut 19e JAARGANG No. 264 WOENSDAG 12 SEPT. 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2% cents incasso, per kwartaal 11.20 plus 5 cents incasso, lossenummers3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENT1EN: 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTTëNOPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000— bij algeheele invaliditeit; 600— bij overlijden; 400bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150— bij verlies van een wijsvinger; 100— bij breuk van boven- en/of onderarm; f 100— bij break van boven- en/of onderbeen; 50— bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.:bij overlijden van den man alleen; f 2000.bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaaxt, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of mee* abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf Is verzekerd, behoudens het. vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. VELSEN RAADSVERGADERING Vergadering van 11 September 1934. Voorzitter de Burgemeester. Aanwezig alle leden. Bij de vaststelling der rekening zegt de heer Visser, s.d.a.p., dat de gemeenterekening In handen der finiancieele commissie gesteld zou worden, echter heeft de commissie de re kening niet gezien, z'oodat zij niets kan advi- seeren. Wethouder N ij s s e n, r.k., zeide dat Gedep. Staten de rekening vóór 8 September wilden bezitten, dat de verificateur door de wijzigin gen der begrooting wat laat was met het na gaan en dat het daarom niet mogelijk was de rekening naar de financieéle commissie te eenden. De heer te n Broeke, c.h., vond het nut tig, als de financieele commissie de rekening kan nazien, terwijl de heer V er me uien, a.r., het gewenscht achtte, dat de raad niet buiten alles wordt gelaten. Spr. zeide, dat het niet gaat om het nazien der cijfers, maar de raad wil gaarne weten, op welke wijze zijn besluiten worden uitgevoerd. Spr. zou gaarne zien dat Ie fin. commissie alsnog enkele steek proeven kan nemen. Wethouder N ij s s e n zeide, dat daar niets geen bezwaar tegen was. De voorzitter zeide, dat het niet aan B. en W. ligt, als de raad in verschillende dingen wordt uitgeschakeld, daar zij prijs stel len op den goede verstandhouding met den raad. De rekeningen wordt vastgesteld.. Aflossing geldïeenïngen. Het voorstel tot aflossing van twee geldlee- ningen, per resto groot f400.000 en f370.000 en ihet aangaan van nieuwe leeningen tot deze bedragen en tot verlaging van den rente voet van een geMleening, per resto groot if 219.66, werd goedgekeurd. Pensionneerïng van wethouders. In verband met den wensch van Gedeputeerde Staten werd op voorstel van B'. en W. besloten de verordening, regelende de pensionneering der wethouders, aan te vullen met een artikel, bepalende dat op de jaarwedden der wethou ders de korting van 10 pet. toegepast als premie voor pensioen. Bouw neutrale kleuterschool. In de vorige vergadering staakten de stem men over de vraag, of B. en W. zich nader met het bestuur der stichting „Bewaar.- en naaischool Spaarnberg" in verbinding zullen stellen met het verzoek het woord „neutraal" dn voorwaarde 6 te veranderen in „algemeen plaatselijk". Dit voorstel werd thans met 14 tegen 12 stemmen verworpen. Tegen stemden; alle soc. dem. leden en de heeren Bosman, de Waal, Heykoop, vaai Heyst, Ennerink en ten Broeke. Verhuur van een tuin. Het voorstel inzake verhuur van een tuin met toebehoor en aan de Wüstelaan te Sant poort wordt goedgekeurd. Kantoor gemeente-ontvanger. Over het voorstel tot het verleenen van een icrediet voor de inrichting van het perceel Heidestraat 30 als kantoor van den gemeente ontvanger en den ophaal- en stortingsdienst zeide de heer Ver meuten, a.r., te betreu ren, dat hier geld gegeven wordt voor een tijdelijke oplossing. Spr. achtte de eenige ge schikte plaats voor het kantoor van den ont vanger het gemeentehuis. Spr. vond het be drag der kosten vrij hoog, voor f3000 huurt muein een vrij goede woning. De heer ten Broeke, c.h., vond de op lossing ook niet ideaal, maar was er toch niet tegen. Ook vond spr. die plaats niet geschikt. Spr. zeide diat in de kosten wel een groot deel voor het maken van den brandvrijen kelder en kluis zal zijn. Wethouder Nij s sen, r.k,, zeide dat een op lossing noodig is. En B. en W. zullen zoo zuinig mogelijk zijn, ook t.o.v. het meubilair. De heer Vermeulen (A.R.) vroeg of niet een der diensten, b.v. de Geneeskundige Dienst, naar het perceel aan de Heidestraat kon worden overgebracht. Wethouder Dunnebier (C.H.) zeide, dat dit niet gaat, omdat de Geneeskundige Dienst maar één kamer van 't raadhuis in gebruik heeft en de gemeente-ontvanger drie kamers moet hebben. De voorzitter zeide, dat het gemeente huis overbezet is en dat het nog ministen 10 jaar zal duren, aleer men aan een nieuw raadhuis of uitbreiding kan denken. Het crediet van f 3030 werd verleend. Huur zeestrand. Het voorstel inzake het opnieuw huren van 'gedeelten zeestrand tot 31 December 1939 werd goedgekeurd. Vaststelling van straatnamen. Besloten wordt de nieuwe straten in de na bijheid van de Watervlietstraat te noemen Ladderbeekstraat, Starreboschstraat en Geel- vinckstraat. jvername gedeelte Westlaan Santpoort. Goedgekeurd wordt het voorstel tot over name van een gedeelte van de Westlaan te Santpoort van hoofdingelanden van den pol der de Velserbroek. Uitbreiding parkeerterrein. Op voorstel van B. en W. wordt besloten het parkeerterrein te IJmuiden met 1150 M2. te yergrooten, den benoodigden grond daarvoor van het Rijk te huren en het vergrootte met de hoogere pachtsom van f 130 tot 31 Decem ber 1937 te verhuren aan H. de Krijger. Adres G. J. Nïeuwpoort. Op verzoek van B. en W. werd het verzoek van G. J. Nieuwpoort te Santpoort, om een strook grond aan de Hoofdstraat aldaar weder in den vorigen toestand terug te brengen, voor kennisgeving aangenomen. Verkoop van grond. Het voorstel tot verkoop van grond werd door B. en W. teruggenomen. Ontheffing Bouw- en Woning verordening. Goedgekeurd werd het voorstel tot ont heffing van het bepaalde bij art. 68 al. 7 der Bouw- en Woningverordening, ten behoeve van den verbouw van het post- en telegraaf kantoor aan de Vinkenbaan te Santpoort. In verband hiermede wees de heer Slui ters (C.H.) op de weinige ruimte in dit kan toor, waarin een vestibule is van 1 bij 3 M. De heer Emmerink (lib.) onderstreepte dit en zeide dat de wachtenden belastingstuk ken kunnen zien van elkaar en de telefoonge sprekken in de cel kunnen hooren. De voorzitter zeide dat B. en W. hier aan aandacht zullen schenken. Schoolgeld Handelsavondschool. Mr. v. d. Flier (S.D.A.P.) zegt dat de dwang om het schoolgeld voor de Handels avondschool met 40 pCt. te verhoogen, tot ge volg zal hebben, dat een aantal jonge- menschen dit onderwijs niet meer zal kunnen volgen. Daarom heeft sprekers fractie beslo ten tegen te stemmen en spr. zeide te hopen, dat er meer leden zullen zijn, om de afbraak te voorkomen. De heer Maas (R.K.) merkt op, ook te vreezen, dat deze verhooging tot gevolg zal hebben, dat dit onderwijs praetisch onmoge lijk wordt. Spr. hoopt, dat B. en W. nog het hunne kunnen doen, om deze verhooging te voorkomen. Dit Onderwijs mag men niet on derschatten, voor vele jonge menschen is het van groot belang De heef Ten Broeke, C.-H., zeide deze verhooging ook zeer te betreuren. Spr. vroeg of er niet wat op gevonden kan worden, b.v, door verlaging der belooning van de leeraren. De heer Sluiters, C.-H., wees er op, dat wanneer verschillende leerlingen bedanken, het voor de andere nog meer verhooging wordt dan 40 pet. Spr. zeide, dat hij hierin niet kan meegaan. Alles ontneemt men aan Velsen. Wethouder Nijssen, R.-K., betoogde dat het niet zoo erg is. Bij f 1000 belastbaar inko men betaalt men 70 cent per maand voor 't eerste kind en voor het twee kind 25 pet. min der. De belooning der leeraren is volgens de rijksregeling. Spr. zeide dat wanneer men dit verwerpt, dit onderwijs wel zal verdwijnen. De heer Sluiters, C.-H., vroeg uitdrukke lijk, of bij verwerping de school zal verdwijnen De voorzitter antwoordde bevestigend. Mr. v. d. Flier, S. D. A. P., vond de eenige manier afstemmen. Dit is weer iets van een ambtenaar in Den Haag, die Velsen, Urk en Edam over één kam scheert, doch als de mi nister goed wordt ingelicht, zal hij ons stand punt kunnen begrijpen. Het voorstel tot verhooging wordt met 9 stemmen tegen aangenomen. Tegen stemden de soc. dem. leden en de heer van Woensel. Radio - distrib utie. Bij het voorstel tot het verleenen van mach tiging tot het aangaan van een overeenkomst met de houders van radio-distributie-centra- les in deze gemeente, zeide de heer Salm, S. D. A. P., dat zijn fractie met het voorstei meegaat, doch principieel blijft voor gemeen telijke exploitatie. Spr. had gaarne gezien, dat B. en W. zich ook daarvoor hadden uitgespro ken, omdat het hier een monopolistisch be drijf is en dez-e bedrijven 't beste in handen der overheid zijn. De heer Enzerink, Lib., drong er op aan vast te leggen, dat de houders der centrales na 'beëindiging der overeenkomst het recht krij gen voor nog 5 jaar. De heerVermeulen, A.-R., zeide juist gerust te kunnen voorstemmen, omdat de raad over drie jaar weer geheel vrij tegenover de kwestie staat. De heer van Heyst, Neutr. p., vond ook een billijkheid in verlenging der concessies. Spr. vond het rapport van B. enW. ook mager en had de zaak gaarne beter voorbereid gezien Wethouder Dunnebier, C.-H., was dankbaar, dat de soc.-dem. fractie, ondanks haar principe, zou voorstemmen. Spr. zeide dat de radio-distributie geen monopolistisch bedrijf is, gelijk die van gas en telefoon, daar Philips thans toestellen maakt, die voor velen bereikbaar zijn. B. en W. hebben zich niet in principe uitgesproken, omdat we niet weten, wat er in 1937' zal gebeuren. Het Rijk kan dan alles wel aan zich -trekken. Het voorstel van B. en W. werd.ten slotte aangenomen. Tegen de heer van Woensel. Overplaatsing onderwijzer- Goedgekeurd werd het voorstel om den on derwijzer P. J. Hilvers met 1 October a.s. over te plaatsen van school C naar school D. Benoemingen. Aan de orde was de benoeming der leden van de commissies van bijstand. De commis sies werden alle in hun tegenwoordige samen- stelling herbenoemd. De heer v. d. Veer, S. D. A. P., zeide te be treuren dat de commissie voor sociale aan- WW WlWlrW zoudt U méér betalen kost een week-abonnement op de Hiervoor wordt dit blad zes dagen achtereen bij U thuis bezorgd. Voor 1 2/3 cent per dag bent U dus lezer van een uit stekend verzorgd dagblad en bovendien GRATIS EN HOOG VER ZEKERD tegen alle soorten ongevallen- Abonneert U nog heden. Heusch, het is uw voordeel gelegenheden nooit vergadert. Spr. wees er op, dat er thans zeer belangrijke zaken zijn en noemde werk als contraprestatie,ontwikkelings cursussen voor werkloozen enz. Juist in dezen tijd is er volop werk voor deze commissie. Wethouder Bosman, V. D., zeide dat er voor de ontwikkelingscursussen een commissie is en dat over de andere dingen alles precies geregeld wordt in Den Haag. Maar spr. zal er rekening mede houden, dat er verlangen is de Commissie bijeen te roepen. Ingekomen stukken. De heer Homburg, A.R., zeide geen be zwaar te hebben dat het adres der Midden stands-centrale voor invoering van een vent- verbod, om advies gaat naar B. en W. Maar spr. merkt op, dat er verleden jaar reeds een dergelijk verzoek naar het college ging en het advies nooit is verschenen. Spr. drong op spoed aan. De voorzitter zeide dat B. en W. spoedig met advies zullen komen. De heer Enzerink, lib., vroeg, wat men zou zeggen, als men het ventverbod overal zou toepassen op de IJmuider vischventers. De heer Visser, S.D.A.P., vroeg advies te willen vragen aan de ventersorganisaties. Rondvraag. Mr. v. d. Flier, S.D.A.P., vroeg plaatsing van een verkeersspiegel op den hoek van Oranjestraat en Prins Hendrikstraat. Voorts om mee te deelen, dat de politie aan de be palingen der nieuwe Motor- en Rijwielwet de hand zal houden. Spr. vraagt of B. en W. willen voorschrijven, dat op de openbare scholen de spelling Mar- chant zal worden ingevoerd en of zij dit aan de besturen der bijzondere scholen willen ver zoeken. Spr. vraagt toezicht op de vehikels, die als taxi naar het strand rijden. Verder, of B. en W. willen meewerken tot het verstrekken van schoolvoeding. Kunnen de f 12,000 welke een gedeelte van den Grooten Hout- of Konings weg heeft opgebracht, daarvoor niet gebruikt worden. Tenslotte zeide spr. getroffen te zijn door het toestaan op den verjaardag der Koningin om de café's later open te houden en dans muziek toe te staan, terwijl de Koningin ge vraagd had haar verjaardag zoo sober moge lijk te voeren. Spr. betreurde, dat naar aanlei ding van zekere zijde en van een couranten artikel de burgemeester zich had laten over rompelen. De voorzitter zeide dat B. en W. zullen bevorderen, dat de spelling Marchant hier op de scholen wordt ingevoerd. Over de viering van Koninginnedag zei spr., dat er een circulaire van den minister van binnenlandsche zaken was, waarin zoowat alles werd toegestaan. Spr. wilde echter beperkingen opleggen, maar vernam, dat men in Beverwijk een heele week wilde feestvieren. Spr. heeft toen met den heer Dunnebier overlegd en waar men in Beverwijk zeer vrijgevig was, heb ben wij toen besloten den boel vrij te geven. De heer Salm. S.D.A.P., vraagt voorziening in den slechten toestand van het plein bij school G. Verder, waarom tijdens de vacantie van den hoofdkeurmeester een vervanger is gesteld, die wachtgeld geniet. De voo rz i 11 e r antwoordde op de laatste vraag, dat het hier bijzondere werkzaamheden betrof. De heer Heykoop, O. Kath., informeerde naar de zaak der voortuintjes aan de Kenne merlaan. Spr. vroeg maatregelen tegen het gebruik van het Kennemerplein als racebaan voor motorrijders. De voorzitter zeide dat het adres inzake de voortuintjes in de volgende vergadering behandeld wordt. De heer Homburg, A.R., sprak over uit breiding van het kampeerterrein en vroeg, in verband met het autobusongeval met school kinderen, of B. en W. niet een vaste route voor de bus kunnen vaststellen. Spr. zeide gaarne te willen, dat dingen, die bij de rondvraag ter sprake komen, gelijk be langrijke vragen van mr. v. d. Flier, voortaan als schriftelijke vragen worden behandeld, op dat ook andere leden zich hierover kunnen uiten. De heer Sluiters, C.H., wees op de groote uitbreiding van Santpoort en zeide, dat het politietoezicht daar beslist onvoldoende is. Allerlei kleine overtredingen worden gewoonte. De voorzitter zegt den toestand te ken nen en geeft-de verzekering, dat er met Nieuw jaar een agent meer komt in Santpoort. De heer Diepén daal, R.K., vroeg een der trottoirs van den Brederoodschenweg te willen bestemmen voor rijwielpad. De heer van Heyst, neutr. p., vroeg of de proef met Rodek als bedekking der voetpaden in Velserbeek niet heeft voldaan. Wethouder Dunnebier antwoordde be vestigend. De heer tenBroeke, C.H., vroeg den licht- paal in de Kortenaerstraat tusschen de Trompstraat en de De Ruijterstraat. Hierna werd de vergadering gesloten. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: J. Melgerd-Bosman, d. Stations weg 1 rd.. Velsen. E. H. M. Hekelaar-de Leeuw, d. Pastoorsstraat 23, Santpoort, r— J. S, de Graaf-baronesse Ben tinck, z. Ver Lonen van Thamaatlaan 15, Velsen. M. C, Belfroid- Winkel, z, Trompstraat 184, IJmuiden. H. Majoor-Homan, d. de Ruiterdwa.rsstraat 4, IJmuiden. G. Moleman-van Leeuwen, d„ Bloemstraat 89, IJmuiden. C. Varkevisser- van der Boon, z. Marconistraat 44-, IJmuiden A, A. M. Nibbering-van Baarsen, d. van Wassenaerstraat 37, IJmuiden. W. Prinsse- Verdikt, z. Tusschenbeeksweg 27. IJmuiden. Overleden: Maria Vreeken, 36 jaar, echtgen. van S. J. Wittebrood, Hagelinigerweg 192, Sant poort. HARMONIE „DE EENDRACHT" De Harmonie „De Eendracht" zal Zaterdag 15 September 's avonds 7.30 uur een concert geven met een daaraan verbonden zeer bijzon dere attractie n.l. een Boerenbal. Verleende „De Eendracht" Zaterdag j.l. reeds haar medewerking aan de collecte der Schoolvoeding, ook ditmaal zijn de baten van het te geven concert bestemd voor de school voeding. De kunstzinnige prestaties van de Eendracht, de bijzondere attractie van een Boerenbal in de voor dit doel gunstige gele genheid, de tuin van Concordia, daarnaast het sympathieke doel, vormen zeker een com binatie die een druk bezoek waard maakt. Het Comité voor de Schoolvoeding belast zich met den voorverkoop der toegangsbewijzen, waarvan de prijs heel laag is gesteld. Bij ongunstige weersgesteldheid wordt de concertzaal van Concordia benut. LOOP DEK BEVOLKING IN AUGUSTUS 1934. Vestiging mannen 85, vrouwen 118, totaal 203; geboorten m. 3'9, vr. 40, totaal 79. Vermeerdering mannen 124, vrouwen 158, totaal 282. Vertrek mannen 104, vrouwen 119, totaal 223; overleden m. 15, vr. 10. totaal 25. Vermindering mannen 119, vrouwen 129, totaal 248. Ge heele vermeerdering in de maand Augus tus 34. Totale bevolking op 1 September 1934: 44037. IJMUIDEN Litwinow (links) en Barthou (rechts) de ministers van Bui-enlandsche Zaken van Rusland en Frankrijk, te Geneve met elkaar in gesprek. Zooals men weet is tot toelating van Sovjet-Rusland tot den Volkenbond besloten. FIETSTOCHT NAAR DE „AMATO" TE AMSTERDAM. De Natuurvrienden, groep Velsen, organi seert Donderdag 20 September een excursie per fiets naar de nieuwe Amsterdamsche Markthallen, waar ter gelegenheid van de ope ning een groote tentoonstelling op land- en tuinbouwgebied wordt gehouden. Daar de kos ten voor werkloozen bijzonder laag zijn, na melijk 15 cent, wordt verwacht dat vele werk loozen aan dezen tocht zullen deelnemen. Het vertrek is bepaald op 's morgens negen uur. Ongeveer vijf a zes uur is men weer in IJmui den terug. Aan de Commissie van Steunver lening is verzocht, dat de deelnemers des morgens negen uur een stempel kunnen ont vangen bij den Alg. Ned. Bouwarbeidersbond, Tuinderstraat 129. Voor deelneming moet men zich aanmelden bij M. P. Visser, Groeneweg 58, IJmuiden-Oost tot en met JVlaandagavond. FLAUW GEVALLEN. In de Rijksvischhal is gisterenmiddag een aldaar wandelende juffrouw, welke de vrouw van den stoker G. bleek te zijn, flauw geval len. Bij onderzoek bleek gebrek aan voedsel de oorzaak van deze ongesteldheid te zijn. Per taxi is zij naar haar woning te IJmuiden-Oost vervoerd. VERKEERSONGEVAL. Op den IJmuiderstraatweg nabij den Wijk aan Zeeërweg vond Dinsdagmiddag een auto botsing plaats tusschen een vrachtauto van den heer Van B. alhier en een motor, bestuurd door den heer G. J. W. wonende Bloemendaal- sche Straatweg, Santpoort, met als duorijdster diens echtgenoote. Tengevolge van de botsing kreeg de be stuurder van den motor een dubbele been breuk. Zijn echtgenoote kwam met den schrik vrij. Nadat dr. B. de eerste hulp had ver leend, werd de heer W. door de zorgen van het Roode Kruis naar Antoniusziekenhuis overgebracht. „PRAATAVOND" KEES FRENAY. In het gebouw „De Victorie" hield het ex- communistisch gemeenteraadslid van Schie dam en ex-lid der Provinciale Staten Kees Frenay een „praatavond". Op deze bijeenkomst was gelegenheid voor leden der N. S. B. en te genstanders om met den spreker van gedach ten te wisselen over de beginselen der N. S. B. Van deze gelegenheid werd gebruik gemaakt door de weinige bezoekers, die aanwezig wa ven. Hedenavond spreekt de heer Frenay in den schouwburg „Thalia" met als onderwerp „Hoe en waarom ik nationaal-socialist werd." Er is gelegenheid tot debat. GOED AFGELOOPEN. Een groepje kleine jongens speelde Dins dagmiddag op de z.g. vischbrug 'bij de hallen. Ze vermaakten zich met glijden langs de be tonnen leuning. Plotseling verloor één van hen het evenwicht en viel ruggelings op de pl.m, 8 M. lager liggende straat. Wonder boven wonder liep het ongeval goed af; de knaap mankeerde oogenschijnlijk niets en krabbelde, hoewel luidkeels schreiend, weer overeind. Tot troost kreeg hij van een der ge schrokken omstanders een flinke kastijding! ORGELCONCERT De blinde heer H. J. Kruithof, de bekende organist der Burgwalkerk te Kampen, gaf voor een bescheiden aantal luisteraars in de Gere formeerde Kerk IJmuiden-West een orgelcon cert. De heer H, ten Bosch opende den avond met gebed en lezen van Psalm 147. In zijn korte in leiding betreurde spr. het, dat de concerten van den heer Kruithof altijd zoo slecht bezocht zijn. Dit is dan ook de reden, dat het 2 jaar geleden is, sinds deze musicus onze gemeente bezocht. De heer Kruithof, welke hier ter plaatse zeker geen onbekende is, weet zijn instrument op waarlijk superieure wijze te bespelen. Ook nu heeft hij zijn gehoor vergast op een aantal vertolkingen van composities van oude meesters, die toch altijd weer door hun schoonheid boeien. De organist heeft dit met werken van Bach, Töpfer, enz. nogmaals aan getoond. Zijn instrument, dit moet ons van 't hart, is niet wat het moet zijn. Het orgel is in het vol-spel niet vrij van bijgeluiden in de bassen, terwijl de stemming niet vlekkeloos is. In het mezzo-forto spreken de weeke registers mooi aan. Zijn wij goed ingelicht, dan is verbetering van het orgel in het uitzicht gesteld. In de pauze heeft de heer Kruithof een meditatie in blindenschrift gelezen. Voor de luisteraars was het een bijzondere avond.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1