HET NIEUWE AVONDBLAD }l 1( Sleepboot Jan Goedkoop met „Kort Straalbuis" 19e JAARGANG No. 322 MAANDAG 19 NOV. 1934 NMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus cents Incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents Incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENT1EN15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALL? ADVERTENTCëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers srijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400— bij verlies van een hand, voet of oog; 250— bij verlies van een duim; 150— bij verlies van een wijsvinger; 100— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000— bij overlijden van den man alleen; 2000— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e* zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V,-Bank te Schiedam. IJMUIDEN „Het Licht inwendig". Avond van den R.-K. Blindenbond St. Odilia. In de groote zaal van het Patronaatsgebouw te IJmuiden-Oost vond Zondagavond ten bate van den R.K. Blindenbond St. Odilia een bij zondere uitvoering plaats. Onder bevredigende belangstelling sprak de voorzitter van de afdeeling I-ïaarlem de heer Lóuman, het openingswoord. Allereerst drukte hij zijn erkentelijkheid uit voor den gever- (ster), welke hem voor den aanvang van den avond een gift van f 25 ter hand stelde. Hij memoreerde de geslaagde kindervoorstelling van Zondagmiddag en hoopte, dat deze avond evenzeer slagen mocht. Gedurende het verloop van den avond mon teerde de blinde rijwielhersteller du Pau een fiets, welke in de pauze verloot werd. De fraaie film door den cineast Jan Hin in opdracht van den R.K. Blindenbond vervaar digd en getiteld „Het Licht inwendig" werd hierna vertoond. Met welk een pijnlijke nauwgezetheid en toch grootsche opvatting heeft deze kunste naar zich van deze opdracht gekweten. De moderne cinematografische visie, de prachtige beelden, de afwerking der scènes en de fasci- neerende vondsten, waar het ging om het ze genrijke werk in de blindengestichten te Grave verricht uit te beelden getuigden van hoog artistiek inzicht. Men heeft den jeugdigen Hin een veelbelovende toekomst voorspeld en zeer zeker is dit goed gezien. Afgezien van de ten- denz, die men immers als eisch gesteld had, heeft hij met dit draaiboek bewezen, dat onze Nederlandsche avant-garde ook wat kan, zelfs véél kan, De vertooning van „Het Licht In wendig" heeft ons van pro- tot epiloog ge boeid. De film toont den belangstellenden toe schouwer, hoe de blinde door eigen krachten zich een zelfstandig bestaan verovert: het einddoel van den Katholieken Blindenbond. De film vertelt nog veel meer, maar niet van een triest, troosteloos bestaan. Al is het licht uitwendig gedoofd, het licht inwendig straalt in sterke glans. Zij spreekt van een blijmoedig en opgewekt leven. Met lezende kinderhanden toont ons den kunstenaar: Ken nis is macht; met arbeidendende handen: Ar beid adelt. De geestelijk adviseur der Haarlemsche af deeling sprak over de vreeselijkheid van het blind zijn. Toch beklage men den blinde niet. Geen medelijden wenscht hij; wel zelfstan digheid. Uitvoerig stond spr. stil bij het ver trouwen op en het geloof in God bij den blinde. De ziende wereld dient te begrijpen, dat blindheid haar moeilijkheden meebrengt; dit zal den blinde helpen bij het overwinnen van de moeilijkheden van zijn leven. De humorist Jos. Mathot, begeleid door den slagvaardigen musicus Jan Nibbering heeft het publiek ten zeerste met zijn humoresken vermaakt. De pauzes werden door een orkestje, geheel uit blinde musici bestaand, op verdienstelijke wijze met populaire muziek gevuld. W. TOONEELUITVOERING „VARIA" De tooneelvereeniging „Vara" regisseur de heer A. P. Roza, geeft haar eerste donateurs voorstelling in dit seizoen op Donderdag 29 November a.s. Zij voert het blijspel in 3 be drijven van A. den Hertog ten tooneele: De Privé-Secretaresse. EIGEN GEBOUW Het perceel Fultonstraat hoek Huygens- straat is ingericht tot een eigen gebouw voor Oud-Katholieke Belangen. AANVOER VERSCHE HARING. In de afgeloopen week werden aan den af slag de volgende kwantums versche haring aanvoerd: 12 November: 6 drfters en 2 haringloggers met pl.m. 1000 kinsten. 13 November: 6 drifters en 6 haringloggers met pl.m 2200 kisten. 14 November: 4 drifters en 11 haringloggers met pl.m. 2900 kisten. 15 November: 1 drifter en 8 haringloggers met pl.m. 1600 kisten. 16 November: 3 drifters en 24 haringloggers met pl.m. 4500 kisten. 17 November: 1 drifter en 34 haringloggers met pl.m. 7300 kisten. DINSDAGAVOND-BLINDENAVOND. Het bestuur van den Nederlandschen Blin denbond verzoekt ons in herinnering te willen brengen, dat morgenavond in de Witte Bios coop in de Mahustraat alhier een avond vol kunstgenot gegeven wordt, waaraan o.m. de zanger Stentrop zijn welwilende medewerking zal verleenen. Deze zanger is een leerling van Jac. van Kempen te Bloemendaal en gaf daal de vorige week nog een concert, dat zeer guns tig beoordeeld werd. Zijn begeleider, de pia nist Piet Nieuwenhuizen is niet minder be kend. Deheer Joh. v. d. Berg zal als declama tor optreden. Een film zal het leven der blin den weergeven met den titel: Wat wij willen. De uitvoering van het programma berust berust geheel in handen van blinden, die op deze wijze trachten de geldmiddelen bijeen te brengen ten bate van hunne lotgenooten. Voor slechts veertig cent toegangsprijs kan men dit mooie werk steunen en tegelijkertijd een avond van kunst hebben. Geen deviezen meer voor versche haring. Volgens een mededeeling van de Duitsche „Reichsstelle für Tiere und tierische Erzeug- nisse" (Abt. Fisch) zijn de door Duitschland aan ons land toegestane contingenten versche haring uitgeput, zoodat bij invoer van versche haring uit ons land voorloopig niet op toewij zing van deviezen gerekend kan worden. DRUKTE OP DE PIEREN. De laatste weken verheugen de beide pieren, in het bijzonder de Zuiderpier, zich in een buitengewoon druk bezoek van visschers. De meesten hunner komen uit omliggende plaat sen, o.m. Amsterdam, en velen brengen den geheelen nacht op de havenhoofden door, koude en regen trotseerend. Of er veel gevangen wordt? De al- of niet- leden der vischcolleges ziet men met verge noegde gezichten huiswaarts keeren, zoodat de vischwinkels in de hoofdstad waarschijnlijk niet bezocht behoeven te worden NIEUWE DUITSCHE TRAWLERS IN DE VAART. In de laatste weken zijn in Duitschland weer eenige nieuwe trawlers in de vaart ge bracht n.l. de Haltenbank, de Uranus en de Zie then. Al deze schepen zijn 5354 M. lang en zeer modern uitgerust, zoowel wat de machine- als de navigatie-inrichting betreft. Op deze trawlers is bijzondere zorg besteed aan het verblijf voor de bemanning. DE BAZAR VAN D. C. IJ. De door het damescomité verleden week in de Witte Bioscoop georganiseerde bazar ten bate van D. C. IJ. heeft zich in een groote be langstelling mogen verheugen. Het is dan ook aan de dames van dit comité in het bijzonder aan mevr. Ligthart en mevr. de Jong te dan ken, dat D. C. IJ in staat wordt gesteld, een aantal damklokken en damborden met schij ven aan te Schaffen, daar de bazar f 190 heeft opgebracht. Een woord van hulde mag aan het ijverige damescomité zeker niet onthou den worden. De naam van de pop, door mevrouw Ram- bonnet in 'n enveloppe gesloten, was Jacques. De pop werd gewonnen door een dame uit Heemstede. De .verloting van de sprei en de vele andere mooie prijzen wordt gehouden op 1 Decem ber a.s. Het bestuur deelt ons nog mede, dat door het aanschaffen van nieuw materiaal D. C. IJ. in staat is, aan verschillende instellingen en vereenigingen, damspelen met schijven te schenken. Voorts ligt het in de bedoeling, een cursus in het dammen te organiseeren voor werkloozen, onder leiding van den heer B. Dukel. De inzameling voor de schoolvoeding. Naar de tweeduizend. Het comité voor de Schoolvoeding zendt ons wederom een verantwoording van dé sedert de laatste opgave binnengekomen giften, waar uit blijkt, dat thans reeds 1849.61 is ont vangen. Met den verkoop der bonnen gaat het naar wensch, getuige de in de afrekening opgeno men specificatie. Vele kleintjes maken een groote. Het op deze manier ingezamelde be drag is reeds bijna ƒ200.—. Hoeveel bonnen van 5 ets. daarvoor verkocht moeten worden, leert een eenvoudig deelsommetje. Hieronder volgt de laatste verantwoording: 2 Nov. '34 Laatste opgave 1623.56 Mevr. K. 1.00 Mej. -de B. 2.00 G. S. 1.50 B. G. S. 1.00 J. v. D. 1.00 C. L. 2.50 D. A. L. 1.00 W. C. S. 1.00 P. D. 2.50 Not. D. 2.50 Leer! school H. 2.00 Mr. A. v. d. F. 10.00 Antoon R. 0.10 Dr. L. S. L. M. gegireerd 10.00 Antoon R. 0.10 G. D. S. geg ireerd 5.00 Ned. Pr-ot. Bond af-d IJ-m. 5.00 Mevr. H. 0.50 Bonnen verk. Dames H. 126 b. 6.30 Mevr. D. 218 b. 10.90 j> Mevr. S. 51 b. 2.55 Mevr. M. 197 b. 9.85 i» Mej. V. 219 b 10.95 i, Hi*. K. 500 b. 25.00 J. Z. 114 b. 5.70 P. A. G. 193 b. 9.55 i> Mej. S. 373 b. 18.65 d. B'. 249 b. 12.45 - - rt H. 418 b. 20.90 j» dames L. en V. 100 b. 5.00 JJ Jh. V. 100 b. 5.00 JJ D. 127 b. 6.35 Mej. W. 200 b. 10.00 W. D. 54 b. 2.70 Mevr. C. 172 b. 8.60 Mevr. K. 26 b. 1.30 d. W. 112 b. 5.60 14 Nov. '34 1849.61 Efficiency in den scheepsbouw. Trekkracht met 45% toegenomen- In de laatste jaren staat het met nieuwe vindingen op het gebied van den scheepsbouw niet stil. Het is, alsof in dezen tijd van effi ciency de scheepsbouwkundigen van alle lan den er op uit zijn steeds maar weer naar mid delen te zoeken, om door bijzonderen bouw of hulpmiddelen, apart van de inwendige voort stuwingsmiddelen de snelheid of de trek kracht yan koopvaardijschepen en sleepboo- ten op te voeren of het stuur vermogen te ver- grooten. En alle vindingen of toepassingen op dit gebied zijn van buitengewoon groote be- teekenis, als daar zijn de Mayersteven, het patentroer, de vleugelvinnen. Een vinding, evenals de meeste van dit soort afkomstig van Duitsche scheepsbouwers die alle andere op dit gebied in de schaduw schijnt te stellen is de „Kort-Straalbuis" die thans is aangebracht aan de sleepboot Jan Goedkoop, een der sleepbooten die den sleep dienst voor zeeschepen op het Noordzeeka naal onderhouden. Wat is de „Kort-Straalbuis"? In „Schip en Werf" schreef Dipl. Ing. E. K. Roscher te Hamburg hierover o.a. het volgen de: „Op 30 Augustus 1932 werd te Minden (Duitschland) voor een aantal Hollandsche belanghebbenden bij scheepsbouw en scheep vaart een vergelijkende sleepproef gehouden tusschen de eerste met een „Kort-Straalbuis' uitgeruste sleepboot de D. B. 9 van 120 P.K. en een sleepboot van het Duitsche Rijks- sleepmonopolie van 160/190 P.K., die in 1931 afgeleverd was. %%JL£spkvxr'cM- i, l/Coi£ b t/i a.o-t&*JCLS> S J Het doel van deze sleepproef was den aanwezigen in de practijik te bewijzen, dat de kleine, met de „Kort-Straalbuis" uitgeruste sleepboot van 120 P-K. wat sleepkracht be treft, geheel opwoog tegen de groote normale sleepboot van 180 P.K. Hierbij zij opgemerkt, dat de sleepboot met de „Kort-Straalbuis" f 28800 en de andere f 78000 gekost had, waar bij echter moet worden gememoreerd, dat op de eerste slechts woongelegenheid voor twee man en op de laatste voor drie a vier man was". Dit was de eerste keer dat de nieuwe vin ding officieel aan de wereld werd getoond. Sindsdien is het systeem gewijzigd. De eerste sleepboot, die met het nieuwe systeem „Kort-Straalbuis" werd uitgerust was de Belgische sleepboot Jan Borluut. De N.V. Machinefabriek v.h. H. J. Koopman te Dor drecht slaagde er in, zonder ingrijpende ver andering aan den scheepsromp, alleen door het aanbrengen van een kleine plaatcon structie aan het achterschip van een nieuwe schroef en var» nieuwe verdeelde roeren, bij deze toch reeds bijzonder economische sleep boot het effectief vermogen van 420 P.K. op 600 P.K. te brengen, terwijl het machinever mogen en het brandstofgebruik dezelfde ble ven. In plaats van een trekkracht van 4250 K.G. bij een sleepsnelheid van 10 Km/h. werd na verbouwing met een trekkracht van 5450 K.G. een sleepinelhend van 10.9 Km/h be reikt. Het nuttig effect der voortstuwingsmid delen in verhouding tot de as P. K. van de machine was daarmede van 37.5 pet., tot 53,3 pet., dus met meer dan 42 pet. gestegen. Dit buitengewoon gunstige, met de verbou wing der sleepboot Jan Borluut bereikte re sultaat werd het uitgangspunt voor de ver dere snelle ontwikkeling der „Kort-Straal buis" De „Kort-Straalbuis" in haar huidigen vorm is een ringvormige verlengstuk van den ach tersteven. Het is een oude theorie, voor het eerst in toepassing gebracht door Dipl. Ing Kort, een Duitsch vliegtuigbouwer. De samen stelling van de straalbuisinrichting ziet men duidelijk op de foto van de Jan Goedkoop in de droogdok en het schetsje. Het grondbeginsel van deze theorie is, het schoefzog, dat voorheen voor de voortstuwing van schepen bijna altijd als storend be schouwd werd, in een positieve, de snelheid of de trekkracht van het schip vergrootende werking te veranderen. In plaats van een remmende wordt een stuwenden onderdruk verkregen. Bij een normale schroef wordt de snelheid van het naar de schroef stxoomende reeds op zekeren afstand van de schroef grooter; daar door wordt er tusschen het achterschip en de schroef een hydostatische druk tegenover den druk van het omgevende water gevormd, het schroefoog. Het verbruikt dus een gedeelte van den stuwdruk, zoodat men bij alle sche pen met vrijslaande schroef kan vaststellen, dat de door de schroef op het druklager uit geoefende druk bij een zekere snelheid steeds grooter is dan de sleepkracht die men zou meten, om hetzelfde schip met dezelfde snel heid te sleepen. Bij het gebruik van de „Kort-Straalbuis' heeft het tegenovergestelde verschijnsel plaats, namelijk dat de op het druklager ge meten stuwdruk belangrijk vermindert en het schip, uitgerust met een straalbuis, deson danks dezelfde snelheid ontwikkelt, resp. bij hetzelfde machinevermogen een grootere snelheid bereikt dan voorheen. De eigenaar digheid van de „Kort-Straalbuis" is dus. de over het algemeen remmende werking van het zog te veranderen in krachten ter ver meerdering der totale voortstuwingskracht. Verbluffend effect. „Het effect was verbluffend" zeide ons de heer M. Broek, kapitein van de Jan Goed koop, die dezer dagen van de Amsterdamsche Droogdok Mij waar de straalbuis-inrichting is aangebracht is teruggekomen. Voordat we naar het dok gingen, aldus de heer Broek, zijn snelheidsproeven en trekproeven genomen. De trekkracht bedroeg toen 6700 K.G. En met de „Kortf'-Straalbuis bleek de trekkracht 10.000 K.G. te zijn! De Pieter Goedkoop, die 7500 K.G. „trekt" ligt. dus thans bij de Jan Goedkoop ver ten achter. Vrijdagmorgen heeft men proef getrokken integenwoordigheid van een groot aantal be langstellenden w.o. de heer D. Bakker, adj.- inspecteur van de Scheepvaart alhier. En Za terdagmorgen heeft de Jan Goedkoop voor het eerst practisch met het nieuwe systeem gewerkt door het s.s- Jameson van den dok- wal naar het dok te sleepen. Ik stond er per plex van, zoo trok de boot", aldus de kapitein. De heer Broek vertelde ons nog, dat veilig kan worden aangenomen, dat de trekkracht van zijn boot met 45 pet. is vermeerderd. Het sleepen ging naar wensch, ofschoon het ma noeuvreeren eerst wat vreemd aandeed. Maar dat zal wel wennen meende de heer Broek. De straalbuis is in de fabriek kant en klaar gemaakt en met het aanbouwen gaat onge veer een week, misschien iets meer verloren, zoodat de schepen, die deze verbouwing onder ;aan betrekkelijk korten tijd buiten bedrijf zijn. Ook iets voor de motorloggers? Bij onze visscjiersvaartuigen d.w.z. voor de trawlvisschers speelt de trekkracht een. groote rol en het ligt voor de hand, dat wij het gesprek brachten op onze visschersvloot. De heer Broek gaf als zijn meening te kennen dat vooral voor de loggers de Kort-Straalbuis het aangewezen middel is om de trekkracht te vermeerderen. Wij hebben er eenige dagen geleden bij het bespreken van de merkwaardige reis van den motorlogger K.W. 74 op gewezen, dat dit scheepstype, eventueel met een krachtiger motor dan tot nu toe uitgerust, als het schip der toekomst beschouwd moest worden. Wel nu. hier is een nog betere oplossing: motor- logger met „Kort-Straalbuis". Loggers met cieze inrichting zullen ongetwijfeld goede resultaten afwerpen. Immers kan een zwaar der vischtuig met dezelfde snelheid als thans een lichter wordt voortgetrokken, hetgeen dus beteekentê grootere vangsten zonder verhoo ging der exploitatiekosten. Want eenmaal ge plaatst kost de inrichting niets, terwijl een zwaardere motor, meer brandstof en olie vergt. En natuurlijk kunnen de trawlers er ook van profiteeren. Wij zijn er dan ook vast van overtuigd, dat de „Kort-Straalbuis" haar weg naar de visschersvloot wel zal vinden. De vischuitvoer van België naar Duitschland. -Bovendien is ontvangen 1ste toez. Binnen! Expl. Mij. zijnde 100.—, echter reeds ver antwoord. De Hr. J. M. H. heeft 4.00 per maand toe gezegd tot en met de maand Maart '35. Het com. zegt voor bovenstaande giften hartelijk dank. Men kan gireeren op No. 132768 van Mej. E. Vijibrief, J. Plu Penningmeester. Lagere rechten voor -sprot, tarbot en tong. De „Jan Goedkoop" in het droogdok. Duidelijk kan men zien hoe de „Kort-Straalbuis" is aangebracht. Ingevolge een voorloopig handelsverdrag tus schen Duitschland en de Belgisch-Luxemburg- sche Tolunie is de volgende overeenkomst tus schen beide landen getroffen: 1. voor „sprot, bestemd voor het fabriceeren van Appetitsild in eigen bedrijf in vrijlager" wordt het recht voor een hoeveelheid van 999900 K.G. in een kalenderjaar van 5 Mop 1 M. teruggebracht. Dit contingent omvat 30 >o van de hoeveelheid, die in 1933 uit Belgie in Duitschland werd ingevoerd; 2. het recht voor tarbot en tong (versch), wo-rdt verlaagd van 10 M. op 3 M. per 100 K-G. voor een hoeveelheid, gelijk aan 30% van net kwantum, dat volgens de Duitsche statistiek in het vorige kalenderjaar aan versche zee- visch, uitgezonderd sprot en haring uit net Duitsche toleebiad naar België is uitgevoerd en slechts gedurende den tijd, dat Belgie zee- visch uit het Duitsche tolgebied zonder in voerrecht toelaat. Volgens het Duitsche maandbericht over den buitenlandschen handel bedroeg de Duitsche uitvoer in 1933: 775400 K.G. Het contingent voor verlaagd invoerrecht bedraagt dernalve 232600 K.G. DE HARINGVISSCHERIJ IN 1034. Nu de aanvoer van pekelharing is afgeloo pen, blijkt, dat de totale aanvoer van de teelt 1934 heeft bedragen 657789 kantjes tegen 486574 kantjes in het vorig jaar (tot 10 No vember) D. C. IJ—D. S. T. O. 14—6 Door de arbritaire commissie werden de vol gende partijen van den competitie-wedstrijd D. C. IJ—D. S. T. O. beslist. B. Dukel—Stahl- bêrg 1—1. P- Leyte—Blokker 1—1. C. Suyk U C. Auë 2—0. Kramer—Verbruggen 2—0. F. Bascha J. v. Zanten 2—0. H. Schaap—Ba- gray 11. Totalen uitslag een 14—6 overwinning voor D. C. IJ. De stand dezer afdeeling luidt thans als volgt: Clubs: gesp. gew. ge! ver! pnt. v.-t. Joz. Blankenaar 5 4 1 0 9 6139 D. C. IJ. 4 3 0 1 6 47—33 Haarl. Damclub 4 2 1 1 5 4238 Haarlem 5 2 1 2 5 5545 Excelsior 5 2 1 2 5 5637 D. S. T. O. 5 1 0 4 2 43—37 Gez. Samenzijn B. 6 1 0 5 2 4159 Maandagavond wordt te Haarlem de belang rijken ontmoeting Haarlemsche Damclub Joz. Blankenaar gespeeld. Weet de Haarlem sche Damclub dezen wedstrijd te winnen, dan krijgt D. C. IJ. een prachtige kans op den kampioenstitel, daar D. C. IJ. nog spelen moet tegen Excelsior thuis en Haarlemsche Dam club uit. NAGEKOMEN BESOMMINGEN VAN ZATERDAG. De haringschepen, die Zaterdag aan den afslag waren maakten de volgende besommin gen: KW 130 f 417, KW 97 f 286. KW 173 f 219, KW 123 f 1060, KW 159 f 161, KW 19 f 242, KW 147 f 264, KW 99 f 38fi. KW 29 f 390, KW 56 f 540, KW 40 f 220. KW 54 f 180, KW 47 f 439, KW 3 f 154, KW 55 f 367, SCH 365 f 245, SCH 903 f 480, SCH 140 f 320, SCH 324 f 343, SCH 341 f 700, SCH 280 f 280, SCH 311 f 277, SCH 186 f 288, SCH 64 f 651, SCH 84 f 678, SCH 236 f 533, SCH 200 f 228, SCH 72 f 512, SCH 46 f 239, VL 195 f 938, VL 97 f 323, VL 197 f 740, VL- 190 f 850, VL 20 f 590, VL 80 f 1198, VL 85 f 1090, VL 172 f 928, VL 216 f 1112, LT 1297 f 157, LT 44 f 860. ZATERDAGMIDDAG-COMPETITIE. A.s. Zaterdagmiddag trekt V.G.S. I naar de Zaan en speelt daar voor de fabriekscompe». titie tegen Z.C.F.C. (Zaandam).

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1