HET NIEUWE AVONDBLAD Siechte tijden.... Unaiidet C&nt&ki 20e JAARGANG No. 39 MAANDAG 17 DEC. 1934 IJMUiDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2% cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents Incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeüïigen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnél van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000bij algeheele invaliditeit; 600— bij overlijden; 400— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.bij verlies van een wijsvinger; 100— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100— bij break van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000— bij overlijden van den man alleen; 2000— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meet abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeerlngen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V.-Bank M Schiedam. IJMUIDEN SPEEÜLTUINVEREENIGING „DE MOER- BERG" Een geslaagd kinderfeest Zaterdagmiddag was het R.K. Vereenigings- gebouw in de Mahustraat gevuld met, een vroolijke kinderschaar. Het waren de kinde ren van de leden der Speeltuinvereniging „De Moerberg", die Sint Nicolaas en zijn knecht uit Spanje hadden teruggeroepen om nog eens eenige uurtjes in hun midden te vertoeven. Een aantal kinderen heeft hun speeltuin kameraadjes prettig beziggehouden met de opvoering van een „revue", „I-Iet onschuldige boefje", waarin het mooie en nuttige werk der speeltuinvereniging naar voren werd ge bracht. Met onverdeelde aandacht werd het spel der jeugdige artisten door de jeugdige toeschouwers gevolgd. Het jeugdige danseresje Annie Stol had met haar rhythmische en fan- tasiedansen eveneens aller belangstelling. Het was een prettige middag, niet alleen voor de kinderen, maar ook voor de ouders, die minstens evenveel genoten als de kleinen. Het spreekt vanzelf, dat tusschen de bedrij ven door Sint Nicolaas er voor zorgde, dat de kinderen versnaperingen kregen. En na afloop van het feest kreeg elk kind nog een pak lek kers mee naar huis. VISSCHERIJNIEUWS IN EEN NOTEDOP. Sardijn onverkoopbaar. Vrijdag en Zaterdag werd door Urker botters de eerste sardijn aan gevoerd. Op monster werd de eerste partij voor 70 ets. per mand verkocht. Toen er echter een 50-tal manden verkocht was, bleek de rest on verkoopbaar. De botters voeren daarop naai den overkant en losten hun vangst in de puf- schuit. Dat ziet er dus voor de sardijnvisscherij dit seizoen slecht uit. Vischomzet Ostende. De vischomzet in de Stedelijke Vischmijn te Ostende bedroeg in de week van 7 tot en met 13 December 1.342.000 fr. Vischomzet Zeebrugge. Gedurende de maand November bedroeg de omzet in de vischmijn te Zeebrugge 955.594 fr. tegen 973.046 fr. in No vember 1933. Het omzetcijfer in de eerste 11 maanden van 1934 bedroeg 12.481.396 fr. tegen 9.851.101 fr. m hetzelfde tijdvak in 1933. Een walvisch op weg naar de Oostzee? Uit Kopenhagen wordt gemeld, dat in de Oresund een walvisch werd gezien. Zooals bekend jaagt deze visch altijd achter de haringscholen aan en men neemt nu aan, dat hij den weg is kwijt geraakt en zoo naar de Oostzeee is ge zwommen. Weer naar Het Kanaal. De stoomlogger Victor IJM. 149 is weer ter haringvisscherij in Het Kanaal vertrokken. Mot or inspectie. De motortrawler Claesje RO 46 ligt reeds eenige dagen in de Haringhaven voor motprinspectie. Het einde. De stoomtrawler Albatros IJM. 191, die reeds langs was opgelegd en inwendig gedeeltelijk gesloopt, is aan een scheepssloo- perij in Pernis verkocht. De laatste reis van de trawler is reeds volbracht. UITVOERING DE KLEINE STEM. De onderafdeeling der IJmuider Volksstem, het kinderkoor De Kleine Stem, trad in 't Wapen van Velsen voor een tot in de uiter ste hoeken gevulde zaal op met een keur van kinderliedjes: Na vice-voorzitter Broere's openingswoord voerde directeur J. Post met zijn kinderen een 10-tal liedjes in Dalcrose-stijl uit, die alle de verdienste hadden pittig van rhythme en verzorgd van samenzang te zijn. Ook de klare, duidelijke uitspraak maakt het luisteren naar dezen frisschen kinderzang steeds tot een ge noegen. Mede door de leuke voordracht, welke de heer Post zijn jeugdige discipelen had weten bij te brengen, werden deze werkjes (waar vele oude bekenden onder waren) hèt succes van den avond. De allerkleinsten zijn vereenigd in koor A; de tekst der door hen te zingen liedekens werd door enkele hunner voor den aanvang gereciteerd. Dat het opzeggen door die kleine peuters een komische noot aan het program ma gaf en het publiek de débutantj es gul be klapte spreekt vanzelf. Het kinderlijke in het kind weet de heer Post altijd zoo goed te behouden; 't is bestu deerd en toch niet dood-gestudeerd. De directeur bracht een woord van dank aan de 3 grootere meisjes, die hem op de repetities van de kleintjes zoo trouw terzijde stonden. Het Voetballiedje, zoo vief opgezegd door een van de jongens, en door de koren B en C gezongen was een keihard schot in het doel: de publieke bijval. Op een veel hooger plan dan de normale speelliedjes stond Duvosel's Het lied van de wind. Voor de keuze (en de uitvoering) van deze waardevolle compositie, die de muzikale opvoeding der kinderen slechts ten goede kan komen verdient de dirigent onze hulde. Hier werd aan koor zoowel als publiek eens iets gebracht, dat buiten het gewone genrewerk viel en waar wij allen snakkend naar uitzien. Van -deze en werken als Cornells Dopper's De Wilgen voelen de luisteraars ook, dat ze ons wat te zeggen hebben. De heer G. Bakker uit Haarlem fungeerde als een nauwkeurig begeleider aan de piano. De Wilgen van Dopper werd op een door zichtige wijze voorgedragen. Ik heb het aoo: onze plaatselijke koren meerdere malen hooren uitvoeren en dan zeker klankvoller, maar nog nooit zoo licht en overzichtelijk. De uiterst geestige pianopartij kwam zeer goed tot haar fecht en droeg haar aandeel bij in het doen spreken van deze voorname compositie tot het auditorium. De Bloemencantate van Geertruida van Vladeracken was een oude bekende bij het kinderkoor. De rhythmische en polyphone moeilijkheden werden vlot overwonnen, zoodat dit concert Van het kmderkoor weer een van de successen werd aan de kroon van De Kleine Stem en haar dirigent. In het voorjaar hoopt de heer Post met De Kleine Stem wederom een kinderoperette op te voeren. W. TURNVEREENTGING „IJMUIDEN". Het bestuur deelt mede, dat de Kerstvacan- tie begint Zaterdag 22 December 1934 en ein digt op Donderdag 3 Januari 1935. We ver wachten u allen op de eerste les na de vacan- tie weer terug, want u weet, dat er in Januari nog flink gewerkt moet worden. Op Zondag 23 December gaan we wandelen, geen marsch, maar een echt gezellige V. V. IJ. wandeltocht voor alle dames en heeren. Ver trek van het Kenneme'rplein 's morgens acht uur in de richting Spaarndam. We herinneren nog even aan den wandel tocht voor meisjes a.s. Woensdag 19 Decem ber. Wie nog nadere bijzonderheden wil weten, wende zich tot mej. W. Licht, Alexander Bell- straat 53. OPENBARE LESAVONDEN. De leerlingen van Sam Vlessing's Muziek school. leeraren de heer Philip S. Vlessing en mej. Netty Vlessing, zullen in.de kleine zaal van het Thalia Theater een openbare les geven op Vrijdag 21 December a.s. In verband met het uitgebreide programma (er treden 35 leer lingen op) is het aanvangsuur op 7 uur gesteld. De orkestklasse en de zangklasse zullen dien avond eveneens optreden. Eenzelfde uitvoering geven de leerlingen van mevr. R. Heybrock—Gouda en den heer R Riphagen op Woensdag a.s. in de Witte Bios coop. Een 36-tal pianowerken zullen door de leerlingen ten gehoore gebracht worden; soli, 4-mains en composities voor 2 piano's. HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING. De Haarlemsche Orkest Vereeniging geeft morgenavond in de Gemeentelijke Concert zaal te Haarlem een concert met als solist haar eerste altist Fred. Leidner. Voor de pauze gaat in eerste uitvoering de symphonie met altsolo „Harold in Italië" van Berlioz; Tschaikowsky's 5e besluit dit concert. AANVOER VERSCHE HARING. Aan -den afslag werden in de afgeloopen week de volgende kwantums versche haring aangevoerd Maandag 10 December: 10 schepen met 4260 kisten. Dinsdag 11 December: 2 schepen met 1050 kisten. Woensdag 12 December: 5 schepen met 2250 kisten. Donderdag 13 December: 7 schepen met 4300 kisten. Vrijdag 14 December: 4 schepen met 1250 Zaterdag 15 December: 4 schepen met 1870 kisten. In totaal bedroeg de aanvoer van 1016 Dec. dus 14.980 kisten versche haring. RK. VROUWENBOND. De afdeeling van den R.K. Vrouwenbond houdt Dinsdagavond 18 December een verga dering in de R.K. Vereeniging aan de Kerk straat. Pastoor J. C. de Moei zal spreken over „Kerstmis en hare gebruiken", terwijl de Pec- tine-industrie een demonstratie zal geven. OUDERAVOND SCHOOL 7. De ouderavond van School 7 was, ondanks het feit, dat deze St. Nicolaasouderavond niet op dezelfde wijze gevierd werd, als anders het geval is, uitstekend bezocht. De voorzitter der commissie, de heer Zweers, sprak hierover zijn vreugde uit en deelde ver volgens mede, waarom ditmaal ook de kin deren niet op de gewone wijze het St. Nicolaas- feest hadden gevierd, n.l. omdat de overplaat sing van kinderen van School C naar School 7 zulks niet wenschelijk had gemaakt. Dan was het „woord" aan de dames Coppée (viool) en Schol (piano), die onder de groot ste aandacht van de aanwezigen van haar kunst deden genieten. Mej. Coppée deed zich kennen als een knap violiste, die heerlijke klanken aan haar mooi instrument wist te ontlokken, terwijl Mej. Schol zich een beschei den, volgzaam begeleidster toonde. Onder applaus werden den dames bloemen aange boden. Een punt van de agenda, dat ook allen aan dacht had, was de lezing van den heer Js. Drijver uit Santpoort over onze vogelwereld. De heer Drijver wees er in zijn inleiding op, dat ons land met zijn duinen, weilanden, heide, sloten en plassen al bijzonder geschikt was om een rijke vogelwereld tot woonplaats te die nen. Aan de hand echter van wat men uit oude tijden weet, blijkt, dat tal van soorten hard zijn achteruitgegaan, ja, zelfs zijn uitgestor ven. In dit laatste verband noemde spr. als voorbeeld van vrij recenten datum het ver dwijnen van de raaf uit onze vogelwereld. Gelukkig echter, aldus spr. gaat men meer en meer begrijpen, dat zulks niet mag voort gaan, niet alleen, omdat de vogels schoonheid in des menschen leven brengen, maar ook, omdat het evenwicht in de natuur verstoord dreigt te worden. Voorts wees spr. er op, dat vooral de jeugd voo ontzettend veel kan doen om het vogel-familieleven ongestoord te laten. Mede in dit verband raadde hij den ouders aan een of meer nestkastjes bij hun woningen te plaatsen. „Jongens, die het vogelleven van zoo nabij kunnen aanschouwen, halen geen netsjes meer uit," aldus spr. Bij mooie lantaarnplaatjes vertelde hij ver volgens tal van bijzonderheden uit het leven der vogels. Hij deed dat op zulk een eenvou dige, bevattelijke en interessante wijze, dat de talrijke aanwezigen geheel en al oor waren en bleven. Speciaal zijn mededeelingen omtrent den koekoek, die de verzorging van ei en jong aan andere vogels overlaat, den grooten klauwier, die, als hij verzadigd is, alweer voor een volgenden maaltijd zorgt, door hommels en kevers aan een meidoorn te „spietsen" en de mimigry in de vogelwereld, genoten de volle aandacht. Het hoofd der school, de heer K. Faber, deed tenslotte nog eenige mededeelingen over de Abonneert U daarom op het GOEDKOOPSTE DAGBLAD de vVVf «rwrtrV W W MP W^W Het is trouwens in alle opzictv ten Uw- voordeel, want dit blad is niet alleen véél goed- kooper, maar ook BETER en ACTUEELER en bovendien het eenige dagblad in deze gemeente Met een zuiver plaatselijk karakter Een abonnement kost slechts tien cent per week Alle abonné's zijn verzekerd tegen ongevallen VELSEN Het eerste lustrum van het Mannenkoor „De Eendracht", Een drukke receptie en een goed bezocht concert. „fusie" van School J en C, waaruit bleek, dat de toestand wat klassebezetting en combinatie van klassen betrof, er niet beter op was worden. Spr. gaf echter de verzekering, dat men al z'n best zou doen „to make the best of it". OUDERAVOND SCHOOL J. Vrijdag j.l. is een ouderavond gehouden in het gymnastieklokaal van school J, die zeer goed geslaagd kan worden genoemd. De op komst der ouders was zeer bevredigend. De heer J. Drijver van Santpoort hield een le zing over vogels ut-i onze omgeving, verlucht met lantaarnplaatjes. De dames Schol Coppée gaven eenige muziek nummers, piano en viool, ten gehoore. De dames en de spreker werden met een hartelijk applaus beloond ter wijl aan de dames bloemen werden aangebo den. Al met al een zeer geslaagden avond. OM DEN MEESTERTITEL. Zocals men weet zijn de D. C. IJ.'ers Leyte en Ligthart door het Dist-ricts-bestuur van Noord Holland aangewezen de kleuren van den Districtbond Noord Holland in den eindstrijd voor deelneming aan den wedstrijd om den meestertitel te verdedigen. Deze wedstrijden zullen Januari a.s. beginnen. Het bestuur van de N. D. B. heeft bepaald, dat alleen op Zaterdag en Zondag gespeeld wordt. Door deze beslissing is het zeer te be zien of Ligthart, de ernstigste candidaat, wel aan dezen wedstrijd kan deelnemen in verband met zijn werkzaamheden. Mocht dit onverhoopt het geval zijn dan zal 3e aankomend van de voorwedstrijd, K. de Jong, van de partij zijn. Thans is reeds vast gesteld, dat eenige ronden te IJmuiden worden gespeeld. Het 10-jarig bestaan van D. C. IJ. In verband met de viering van het 10-jarig bestaan van D. C. IJ. wordt Zaterdag 5 Januari in Cycloop receptie gehouden, gevolgd door een cabaret-programma en bal. Op 15 Februari komen de leden met hunne dames in het club gebouw bijeen voor een gezellig onder-onsje. Het Mannenkoor „De Eendracht" heeft Zaterdag op waardige wijze en onder groote belangstelling zijn eerste lustrum gevierd. De receptie. Des middags recipiëerde het bestuur in Concordia. Een groot aantal vereenigingen maakte van de gelegenheid gebruik het be stuur te complimenteeren, terwijl ook de di rectie der papierfabriek van haar belang, stelling getuigde. De heer R. Meijer, voorzitter, riep alle aan wezigen, in het bijzonder de beschermheer, den heer J. Smit een hartelijk welkom toe Hij memoreerde verschillende gebeurtenissen uit het jonge leven van het koor en bracht dank aan den directeur, den heer H. van Dijk. aan wiens leiding het te danken is. dat het koor in zijn korte bestaan zulk een hoog peil heeft bereikt. Verder dankte de heer Meijer voor de vele schriftelijke gelukwen- schen en voorts bracht hij dank aan de directie der papierfabriek en de commissie van het gebouw Concordia voor de verleende mede werking. Hierna kwam de stroom van gelukwenschen, die werd geopend door den heer C. Pels, die het koor namens de directie ge-lukwenschte, welke gelukwenseh vergezeld ging van een bloe menmand. De heer J. Smit bood eveneens bloemen aan. Hij wees op den groei der ver eeniging, die in eenige jaren van een baby een man was geworden. Toen kwam weer de heer Pels naar voren, thans namens Pa pyrus. Hij bood het bestuur een door hem uit een oud Duitsch liederenboek vertaald heeft aan, getiteld „De" p'apiermakers-', dat op muziek zal worden gezet. Dat was het begin van den stroom van gelukwénschen.' Er volg den de heeren J. Vel namens de Harmonie „De Eendracht", J. Hommes namens V. G. S. C. Bakker namens de Tooneelvereeniging „Concordia", de Ligt namens de Gymnastiek vereeniging .Sparta". L. Harsveld namens de R.K. Harmonie St. Caecilia. Nog was het eind niet daar en reeds verdween het bestuur hoe langer hoe meer achter de aangeboden bloemen. Er volgden nog de IJmuider Volks stem, het Doopsgezind Zangkoor Beverwijk, de Vereenigde Zangers. IJmuidens Mannen koor, Soli Deo Gloria, De Lofstem, Wijk aan Zee en Duin en Zanglust, Beverwijk. Dit laatste koor zei het niet alleen met bloemen, maar ook met eenige liederen, waarvoor het koor een hartelijk apllaus oogstte. De heer Meyer bedankte alln voor de wel gemeende wenschen en blijken van sympathie Hij wenschte bestuur, leden en donateurs jaren van bloei en voorspoed toe en hoopte dat het koor het zou brengen tot een der beste koren van Kennemerland. Het concert. Het jubileerende mannenkoor concerteerde Zaterdagavond eveneens in het gebouw „Con cordia", dat voor deze gelegenheid zoo goed als uitverkocht was. De door de vereeniging ontvangen bloemenhulde was voor het podium opgesteld en gaf met een aantal palmen de zaal een feestelijk aanzien. Het Concordiastrijkje onder leiding van den heer P. Visser streelde het gehoor met de vertolking van een keur van populaire jazz.nummers, die de feststemimng nog verhoogde. De voorzitter, de heer R. Meijer, sprak het openingswoord. Hij heette in 't bijzonder den hoofdingenieur H. C. Staring welkom, welke namens den beschermheer, den heer J. Smit, den avond bijwoonde, alsmede de afgevaar digden der zusterverenigingen. Spr verzocht alle aanwezigen zich van hun zetels te wil len verheffen tijdens het in memoriam P. Smidt van Gelder te zingen Ecce Quomodo, van Handel, warmede het concert geopend werd. De Eendracht bracht daarna de nummers van het concours te Zutfen ten gehoore, n.l. het verplichte Avondvrede van Kroon en het vrije werk Ave Caesar, van Roeske. Men mag voor een feestavond natuurljk niet denzelfden maatstaf aanleggen als voor een in koele stemming aangehoord concert. Toch ben k overtuigd, dat in het begin van den avond ,De Eendracht" niet zoo gelukkig zong als men wel eens vroeger (en met name op con coursen!) gezongen heeft. Dat men met de stemming te kampen had is gezien de temperatuur der volle zaal alles zins vergeeflijk; dat men echter door de feeststemming de aandacht voor de aan wijzingen van directeur van Dijk dikwijls verloor, tja dat is niet co-mme il faut! Door het „enthousiasme" der zangers lieten inzet en nuanceering veel te wenschen over. Er was dus animo genoeg en dit doet an derzijds weldadig aan maar heusch heeren.... een volgende maal nog meer gelijkheid en eenheid in samenzang! Het ligt waarlijk niet aan de energie en de muzikaliteit van een leider als den heer H. van Dijk, indien een en ander minder lukt. Gelukkig viel er ook vooral na de pauze te waardeeren. In Olman's Schoone Zee, dat van het gehoorde voor de pauze, zeer zeker het beste was, kregen we volop het schitterende öasregister te genieten, waarover dit 64-man tellend koor de beschikking heeft. Want on tegenzeggelijk bezit De Eendracht goed mate riaal vnl. in het lage register. De eerste en tweede tenoren zijn tegenover hen wel wat in de minderheid; toch weten ook zij mooie mo menten te scheppen. We denken bijv. aan de Duitsche liederen en Bonset waarin de samenzang zeer verdienstelijk en uiterst mu zikaal genoemd mag worden. Natuurlijk was het publiek gul met applaus voor den 5-jarige, wiens ledental zich in een steeds stijgende lijn verheugen mag. Begonnen met 30 leden is men de 60 thans reeds ge passeerd, Het leeuwendeel van het succes komt zeer zeker den directeur toe, die het koor in het thans afgesloten lustrum zoo om hoog gewerkt heeft. Ingenieur Staring droeg namens den door ziekte verhinderden beschermheer, het uit de leden bijeengebrachte vaandel aan het koor over. Het was voor spr. een verblijdend ver schijnsel, dat in deze moeilijke tijden een ensemble als de Eendracht een lustrum vieren kan en dan op zulk een wijze. Men weet erkentelijk te zijn, dat door de samenwerking van leden, bestuur en directeur zulke successen als de Eendracht behaalde, mogelijk zijn. Terecht mogen we, aldus ir. Staring, spreken van een voorbeeldige samen werking. Met den wensch dat het De Eendracht in de komende jaren goed moge gaan, "gaat spr. hierop tot de onthulling van het vaan-del over, een geste die allen een klaterend applaus doet ontlokken. De heer D. Schuit sprak namens de dona teurs en vele andere belangstellenden een felicitatiewoord. Als besturslid der T.B.C. Vereeniging sprak bij een woord van aanbeveling voor de te houden verloting, van welker opbrengst de jubilaris toegezegd had 1/4 deel aan deze vereeniging af te dragen. De tooneelvereeniging Concordia voerde een één-acter op van Nono: Arme Rijke. De heer C. C. J. Bakker, die in deze schets de hoofdrol vervulde, had als altijd de lachers op zijn hand, en daar was het tenslotte toch om begonnen, want 't tempo De uitstekende dansmuziek van het strijkje van den heer Visser hield vele dansliefhebbers tot laat in den nacht bijeen. W. Een Sïameesche delegatie voor een Londensch hotel om koning Prajadhipok te verzoeken op zijn besluit, tot afstand doen van de kroon, terug te komen. WAT ONEERLIJKE MENSCHEN MEENAMEN. Ongenoode gasten brachten tijdens het con cert van het mannenkoor De Eendracht in het gebouw Concordia een bezoek aan de fietsen stalling aldaar. Eenige rijwielen werden door de „gemeenschapsvijanden" van hun „etiket ten" beroofd, terwijl ook de inhoud van een fietstaschje niet ongemoeid gelaten werd. V. G. S—IJ. F. C. In den Zaterdagmiddag j.l. gespeelden voet balwedstrijd V. G. S.IJ F. C., welke plaats vond in het sportpark, liet V. G. S. zich weer van haar goede zijde zien; zij boekte een ver diende overwinning met 30. KERSTVERGADERING DER S. D. A. P. De afdeeling Velsen der S. D. A. P. belegt dit jaar een Kerstvergadering in de bioscoop „De Pont". Als spreker zal optreden de heer J. J. v. d. Kieft van Bussum, lid van het Par tijbestuur. De IJmuider Volksstem heeft haar mede werking toegezegd. ZATERDAGMIDDAG COMPETITIE Zaterdag a.s. spelen voor de fabriekscom- petitie L. S. V. (Linoleum Sportvereniging) V. G. S. I. De papiermakers trekken naar Krommenie des namiddags te 1,30 uur. BEGRAFENIS JOOP DE WOLFF Onder zeer groote belangstelling is Zater dagmiddag- het stoffelijk overschot van den Amsterdamschen wielrenner Joop de Wolff op de begraafplaats Vredenhof ter aarde besteld. Aan het graf voerden verschillende sprekers het woord. Tenslotte dankte de heer Smit namens de familie de vele aanwezigen voor de door hen getoonde belangstelling. ONDERHOUDSWERKEN VISSCHERSHAVEN. A.s. Woensdag zal ten kantore van het Staatsvisschershavenbearijf alhier door de directie van genoemd bedrijf worden aanbe steed het uitvoeren van baggerwerken in de Visschersh -ven, behoorende tot het onderhoud van die haven.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1