HET NIEUWE AVONDBLAD 20e JAARGANG No. 50 WOENSDAG 2 JANUARI '35 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y3 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN15 regels '0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden jnededeeüvigen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT Alle abonnés van dit blad zijn zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers lijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van drt bla<i gratis verkrijgbaar zijn kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: S 200u.bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; f 100.— bij break van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; j 5000.bij overlijden van man en vrouw belden; 3000.— bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaar tui gen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijl of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonnélei zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet r/oodig. Ultkeeringen krachtene deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HA.V.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN Weer een merkwaardige uitvinding. Visch 40 dagen versch zonder bevriezing. De uitvindingen op het gebied van het houd baar maken van visch zijn niet van de lucht. Steeds wordt er op dit gebied wat nieuws uit gevonden en deze uitvindingen zijn van dien aard. dat alles er op wijst, dat we staan aan het begin van een belangrijke omwenteling in de techniek van het visscherijbedrijf, welke tengevolge zal hebben, dat de voortbrengselen van zeeën en oceanen een standvastiger markt waarde bekomen, wat naar onze meening het gebruik ten goede kan komen. Door de in de laatste jaren gedane uitvin dingen op dit gebied zijn allerlei mogelijk heden ontstaan, waardoor de visch geduren de langen tijd in verschen toestand bewaard en eveneens over groote afstanden verzonden (kaai worden. Thans komt uit Frankrijk de tijding, dat imet toepassing van een nieuwe methode, de Belief on-Folliotmethode visch gedurende een tijdperk van 40 dagen in verschen toestand gehouden kan worden zonder bevriezing. Deze nieuwe methode bestaat in het ver pakken der visch in stalen doozen die water en luchtdicht zijn en die door een straal pekel van 2 a 3 graden beneden het vriespunt aan houdend besproeid worden. Aldus wordt de visch voortdurend op lage temperatuur ge houden. zonder dat de pekel met de visch in aanraking komt. Door deze methode kan de visch gedurende r ongeveer zes weken bewaard worden zon dei- dat men zijn toevlucht tot bevriezing neemt; men beweert, dat er bij deze methode geen verschil bestaat tusschen een visch. die veer tig dagen is bewaard, vergeleken bij een pas gevangen exemplaar. De visch kan dus bin nen dit tijdvak als versche visch bewaard wor den. De oogen blijven helder, de kieuwen heb ben alle kenteekenen van een pas gevangen visch en het vleesch blijft blank en vast. Deze methode, de B.-F. methode genoemd wordt te La Roebelle, waar men gedurende twee jaren proeven hiermede genomen heeft, buitengewoon belangrijk geacht. Het is bewe zen, dat zij zoowel aan den wal als aan boord der visscliersva-artuïgen toegepast kan worden en bovendien bedragen de kosten slechts 2/3 van die welke het houdbaar 'maken door be vriezen eischen. De B.-F. methode werd toegepast op den trawler Fismes een in Engeland voor Fran- sche rekening gebouwde boot van 140'. uit gerust met een Dieselmotor van 500 H.P. Het vischruim van dezen uiterst modern geoutil- leerden trawler is verdeeld in houten bakken, die elk een aantal lucht- en waterdichte sta len bakken bevatten. In elk dezer stalen bak ken kan 50 Kilo visch gepakt worden. Met be hulp van een compressor wordt de op een lage temperatuur gebrachte pekel over de doo zen gevoerd. De pekel wordt weer opgevangen en daar een buizenstelsel naar een evaporator gevoerd, vanwaar de vloeistof opnieuw naar de metalen doozen vloeit. De Fismes, die 100 ton visch in de stalen doozen kan bergen, werd van La Rochelle naar de visehgronden aan de westkust van Afrika gezonden. De visch werd gevangen in water van een bijzonder hooge temperatuur en werd 40 dagen later in Frankrijk verkocht in een dusdanigen toestand, dat ze even versch was alsof ze pas uit zee kwam. In La Rochelle is een vischpakhuis, voorzien van een B.-F. installatie gebouwd waarin 100 ton visch geborgen kan worden. Ook trawl- visch, die op de gebruikelijke wijze in ijs is bewaard geweest, kan in dit pakhuis bewaard worden. De eigenaars van deze vinding, Bellefon Cie. hebben patent in het Vereenigd Konink rijk, in de Britsche Dom in ie», s en in Duitsóh- land. KRIJGT V. S. V. WEER EEN SUPPORTERS- VEREENIGÏNG? Naar wij vernemen, zal hedenavond in café Royal, Wijk aan Zeeërweg een aantal vrien den van V. S. V. bijeenkomen om te trachten een supportersvereniging op te richten. Zij die met het doel sympathiseeren zijn van harte welkom. JEUGDIGE WILDDIEVEN AANGEHOUDEN. De politie heeft aangehouden twee alhier wonende jongens, die zich schuldig hadden gemaakt aan diefstal van eenig wild uit een auto in de Visseringstraat. Na verhoor zijn zij weer op vrije voeten ge steld. VAN WIEN IS DAT RIJWIEL Aan de Visschershaven werd door een ha venknecht een rijwiel gevonden, dat reeds drie dagen aldaar onbeheerd stond. Aan het bureau van politie kunnen inlich tingen omtrent dit rijwiel verkregen worden. DE SCHEEPVAART Voor de havens in onze gemeente zijn in de afgeloopen week aangewezen 10 zeeschepen, n.l. 6 voor de Hoogovens, waarvan 2 met erts en 4 om te laden, 2 voor de papierfabriek, waarvan 1 met cellulose en 1 met gasaarde en 2 voor IJmuiden, waarvan 1 met visch en 1 met ijs. Van de Hoogovens vertrokken 4 schepen met een lading ijzer, waarvan 1 voor Zweden, 1 voor Denemarken, 1 voor Finland en 1 voor (Middellandsche zeehavens. De onderhandelingen over de visscherijcontracten. Een meer tegemoetkomende houding der reeders De hoofdbesturen van den Centralen Bond van Transportarbeiders en den Ned. Bond van Christelijke Fabrïeks- en Transportarbeiders hebben aan hun leden, werkzaam in het vis scherijbedrijf medegedeeld, dat zij na de ge houden ledenvergaderingen, waar de voorstel len der Reedersvereeniging zijn besproken, aan het bestuur dezer vereeniging. bericht hebben, dat zijn voorstellen door de leden niet zijn aanvaard. Daarna heeft opnieuw een bespreking plaats gehad tusschen het bestuur der Reedersver eeniging en de hoofdbesturen. De hoofdbesturen hebben er nog eens ernstig bij de werkgevers op aan gedrongen, een meer tegemoetko mende houding aan te nemen. Naar de besturen mededeelen is het mogen gelukken, het bestuur der Ree dersvereeniging daartoe te brengen. De nieuwe voorstellen zullen zoo spoedig mogelijk met de bestuursinstanties en met de leden besproken worden, hetgeen zoo spoedig mogelijk na 1 Januari zal geschieden. Na 1 Januari zullen de oude voorwaarden nog korten tijd van kracht blijven, om de or ganisaties gelegenheid te geven, rustig te^ ver gaderen en beslissingen te nemen. In een aan de leden gezonden circulaire doen de besturen een beroep op de leden, er voor zorg te dragen, dat inderdaad rustige b: slissingen kunnen worden genomen. Verwezen wordt naar een vroegere circulaire, waarin wordt medegedeeld, dat de organisaties geen enkele verantwoordelijkheid kunnen en wil len dragen voor daden en beslissingen, welke niet op organisatorische wijze zijn genomen. ONDERSCHEIDINGEN VOOR PLAATS- GENOOTEN. Aan een drietal plaatsgenooten is bij de jaarswisseling een koninklijke onderscheiding ten deel gevallen. De heer A. G. F. Kerkkamp, technisch-hoofd- ambtenaar bij den Rijkswaterstaat werd be noemd tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau. De eeremedaille (in zilver) verbonden aan de Orde van Oranje Nassau werd toegekend aan de heeren K. Broekema en D J. Dunne bier, beiden machinedrijvers bij het Loods wezen. WANDELEN IN VELSER- OF HEEREDUIN. Liefhebbers van wandelen in de onvolpre zen bosch- en duinterreinen in onze omgeving kunnen ook in 1935 weer wandelkaavten be komen voor het Velser- of Heereduin en Beeckesteyn. Deze wandelkaarten zijn ver krijgbaar bij een der jachtopzieners N. J. Huy- boom .Zeeweg (Slingerduin) of G. Jansen, jachthuis. Velserdum. Voor Beeckesteyn is een afzonderlijke kaart noodig. De voorwaarden zijn dezelfde als verleden jaar. AANBESTEDING. Bij de te Amsterdam gehouden aanbeste ding voo-r het maken van een fundeering in een gewapenden betonkel der voor het City Theater aan het Gartmanplantsoen aldaar was laagste inschrijf ster de N.V. Amst. Ballast Mij. mét 37000.—. DE CLUBAVOND VAN D. C. IJ. Aangezien Hotel Kennemerhof Donderdag avond voor D. C. IJ niet beschikbaar is zullen de wedstrijden tegen Haarlem II en Haar lem III gespeeld worden in Hotel No. Eén. Er wordt te 7.45 uur begonnen. LIJKVERBRANDING. Het aantal crematies dat in het afgeloopen jaar in het crematorium op Westerveld heeft plaats gehad, bedroeg 668, tegen verleden jaar 636, dus thans 32 meer. Ook in 1932 was hef aantal 636. Het aantal van 668 is het hoogste, dat sedert de opening van het cre matorium in een jaar werd bereikt.. Het grootste aantal crematies op èèn dag be droeg 8. Het eerste zeeschip in 1935. Duitsch m.s. St. Louis. Het eerste zeeschip dat in 1935 de haven van IJmuiden binnenvoer is het Duitsche m.s. „St. Louis" van de HamburgAmerika Lijn, dat arriveerde van Colon (Centraal Amerika) en doorvoer naar Amsterdam. Waar het een bijzonder vaartuig geldt la ten wij hieronder eenige bijzonderheden van dit moderne schip volgen: De ..St. Louis" is een dubbelschroef m.s. van 16732 ton bruto en 9636 ton netto. De lengte bedraagt 174 M.. de breedte 22 M. de hoogte tot het bruggendek 16.2 M. De motoren heb ben een capaciteit van 15000 P.K. en geven het schip een snelheid van 18 mijl. De bemanning is 320 koppen sterk. De ..St, Louis" is ingericht voor 1COO passagiers. Bij aankomst in IJmui den bevonden zich 42 passagiers aan boord, bestemd voor Hamburg. Het vaartuig werd gebouwd in 1929. Met dit prachtige vaartuig is het nieuwe jaar wel goed ingezet. Mag men hierin een voorbode zien van betere tijden voor de. scheepvaart op Amsterdam? De jongste inbraak. De buit bedroeg ongeveer 150. Aangaande de jongste inbraak zijn wij thans in staat, iets naders mede te deelen. Deze inbraak, die plaats vond in het magazijn „De Faam" aan de Huygenstr. heeft den inbrekers wel iswaar niet zulk een buit opgeleverd, als die bij de N.V. van Vliet Co. maar de buit was toch alleszins het meene men waard. Zooals men wel zal hebben vermoed, waren de voorwerpen, die door een jongen in het zand bij de Lippersheijstraat waren gevonden, van deze inbraak afkomstig. In het openge broken geldkistje en de opengebroken spaar pot bevonden zich resp. 90.en 60.— het geld hebben de inbrekers natuurlijk mee genomen. Vermoed wordt, dat de inbrekers zich toe gang tot het pand hebben weten te verschaf fen door overklimming van een poort, die toegang geeft naar de achterzijde van het groote winkelpand. Visscherijnieuws in een notedop. Opgelegd. De stoomtrawlers Aneta en Adria tic, die oorspronkelijk na de Kerstdagen zou den uitvaren, zijn wegens de slechte resultaten voorloopig blijven liggen. De Bloeviendaal zal na de machineschade te hebben gerepareerd en na voorzien te zijn van een nieuwe schroef Donderdag uitvaren. Het N. A. S. en de steun- uitkeeringen. Een adres aan den Minister van Sociale Zaken. Het bestuur van het N.A.S. heeft in ver band met de mededeeling, dat de werklooze gesteunde arbeiders in deze gemeente na Zaterdag 29 December 1934 voor het eerst on dersteuning zullen ontvangen op Woensdag 7 Januari 1935 een adres gezonden aan den minister van Sociale -Zaken. .Dit beteekent, zoo wordt in dit adres op gemerkt, dat de gedupeerden drie dagen lan ger op werkloozenondersteuning zullen moe ten wachten, zoodat deze met hun gezinnen nóg meer gebrek zullen boeten lijden dan zulks reeds het geval is. Wel is van de zijde van het gemeentebe stuur medgedeeld, dat de gesteunden gedu rende den dagen, dat zij geen steun ontvan gen eenig voorschot zullen kunnen krijgen maar zij zijn dan toch gedurende die drie dagen van steun verstoken. Het orgaan voor steunverleening deelde aan de werknemersorganisaties dd. 21 Dec. 1934 mede, dat voornoemde maatregel verband houdt met het schrijven van den minister dd. 19 Nov. 1934 waarin er op wordt gewezen, dat het niet geheel juist is, dat de penning meesters der betrokken bonden des Zaterdags de door het steuncollege berekende steunbe dragen nader vaststellen in alle gevallen, dat er nog andere inkomsten zijn. Dit ministerieel schrijven is door het or gaan voor steunverleening blijkbaar zóó geïn terpreteerd. dat in het vervolg de uitbetaling der ondersteuning niet meer zal plaats heb ben op Zaterdag, doch op Woensdag. Deze maatregel heeft ten eerste tot gevolg, dat ae vrouwen van gesteunden des Zaterdags als regel geen geld meer zullen hebben, zoodat zelfs niet de geringstt inkoopen met het oog op den Zondag zullen worisn gedaan, terwijl evenmin de woninghuur op tijd zal kunnen worden betaald. Maar bovendien wordt gedu rende, den tijd, dat de werklooze arbeiders te 17eisen steuntrekken een wachttijd van drie dagen toegepast. In het schrijven van het orgaan voor steun verleening heet het: Op Zaterdag 5.Januari kan, bij wijze van overgangsmaatregel, aan hen. die dit wenschen en op 9 Januari voor steun nn aanmerking komen, een voorschot worden verleend van twee derde van het op Woensdag te ontvangen steunbedrag. Op Woensdag 9 Januari kan dan opnieuw twee derde worden uitbetaald. Het hierdoor teveel ontvangen één derde gedeelte zal geleidelijk met bedragen van ten minste f 0.50 worden ingehouden." Het N. A. S.-bestuur meent, dat dit een ver keerde interpretatie is van het schrijven van den minister dd. 19 November 1934. Het be stuur dringt er bij Z. Exc. op aan, voornoem den maatregel ongedaan te maken, het in ieder geval daarheen te leiden, dat er voor de gesteuden te Velsen geen onderbreking komt van drie dagen ondersteuning. Import Deensche visch. Van Esbjerg is hier aangekomen de Deen sche motorkotter Christa. welke een lading levende schol aanbracht voor een plaatselijken importeur» IJzerver scheping. Het Zweedsche stoomschip Patria heeft, van Amsterdam komend, bij de Hoogovens een partij ijzer bijgeladen en vertrok daarmede naar Gothenburg. Reis voortgezet. Na den voorraad bunkerolie te hebben aan gevuld zette de als bijlegger binnengekomen Duitsche motorboot Standard 14 de reis naar Liverpool voort. VELSEN DE SCHEEPVAART VOOR ONZE HAVENS IN HET JAAR 1934. Voor het Hoogovenbedrijf zijn in het afge loopen jaar aangekomen 278 stoom- en motor schepen, waarvan 68 Zweedsche, 48 Nederland- sche, 42 Fransche, 40 Engelsche, 27 Duitsche 21 Spaansche, 10 Noorsche, 9 Deensche, 5 Ja- pansche, 4 Grieksche, 2 Finsehe, 1 Italiaansch en 1 Russisch. Hiervan waren geladen 160 schepen, n.l. 124 met erts, 31 met kolen, 2 met creosoot, 1 met fosfaat, 1 met antharciet en 1 met kalksteen, terwijl 118 schepen kwamen om te laden. Van de 118 schepen, welke met een lading vertrokken, waren 113 geladen met ijzer, 4 met stikstof en 1 met creosoot. Van de met ijzer be laden schepen waren 43 bestemd voor Zweden, 18 voor Denemarken, 14 voor Middellandsche zeehavens, 11 voor Letland, 10 voor Noord- Amerika, 2 voor Engeland, 2 voor Spanje, 1 voor Duitschland, 8 voor Finland, 1 voor Frankrijk, 1 voor Roemenië en 1 voor Polen. Van de met kunstmest vertrokken schepen waren 2 bestemd voor Oost-Indië en 2 voor West-Indië, terwijl de lading creosoot bestemd was voor Italië. In 1933 bedroeg het aantal aangekomen schepen voor de Hoogovens 6 minder, n.l. 272. het aantal geladen schepen was toen 161 DE VLIEGERS KEN NETH WALLER (rechts) en FRAN- CHOMME, die een retourvlucht naar de Belgische Congo on dernamen, worden bij hun terugkomst te Brussel op enthou siaste wijze gehuldigd. waarvan 134 met erts en 27 met kolen. Het aantal vertrokken geladen schepen bedroeg toen 123. dus 5 meer. n.l. 122 met ijzer en 1 met creosoot. Opmerkelijk is, dat de Nederlandsche scheepvaart in 1934 veel minder emplooi had in de vaart op de Hoogovens dan in 1933, toen 69 Nederlandsche schepen aankwamen, of 21 meer. In 1932 bedroeg het aantal Nederland sche schepen 71 op een totaal van 149 en in 1931 88 op een totaal van 330. Voor de papierfabriek te Velsen kwamen in 1934 aan 58 zeeschepen, waarvan 27 Neder landsche, 10 Noorsche, 5 Zweedsche, 4 Rus sische, 4 Finsehe, 3 Engelsche, 3 Letlandsche, 1 Deensch en 1 Grieksch. Geladen waren met hout 46, met cellulose 8, met houtstof 1, met gasaarde 2, terwijl 1 schip ledig aaknwam. om een lading papier in te nemen voor Frankrijk. Vijf schepen vertrok ken met restant-lading. In 1933 kwamen 2 schepen meer aan voor de papierfabriek, n.l. 60, waarvan toen 50 geladen waren met hout. De Nederlandsche schepen hebben wel ge- profiteert van het houtvervoer voor de fabriek, 25 Nederlandsche schepen brachten een lading aan. Hiervoor had de Russische regeering con tracten met de reederijen dezer schepen ge sloten. Jammer, dat na afloop van het vervoer verscheidene dezer schepen in eigendom van de Sovjetregeering zijn overgegaan. Verder zijn voor IJmuiden nog 164 zeesche pen aangekomen, waarvan 79 Nederlandsche, 41 Noorsche, 13 Engelsche, 12 Duitsche, 7 Zweedsche. 4 Deensche, 3 Belgische, 2 Fran sche, 1 Letlandsch, 1 Italiaansch en 1 Oosten- rij ksch. Geladen waren met natuurijs 20, met makreel 19, haring 7, versche visch 6, stukgoed 5 en garnalen 1; 4 schepen brachten toeristen aan. 10 kwamen om te bunkeren, 4 om te re- pareeren, 14 als bijlegger. Bij de andere sche pen waren 20 marinevaartuigen, schoolsche- pen. sleepbooten enz. Er vertrokken van IJmuiden 2 schepen met haring naar Polen, 1 met fruitpulp naar En geland, 1 met zwavelzuur naar Frankrijk en 1 met passagiers naar Kaapstad, 4 met toeristen en verscheidene sleepbooten met een sleep. In 1933 kwamen voor IJmuiden aan 213 sche pen. dus 49 meer. Het totaal aantal schepen met'visch (makreel, haring, versche visch) was toen veel grooter, n.l. 58, tegen in het afgeloo pen jaar 33. In totaal zijn diis voor de havens in'de ge meente Velsen in 1934 aangekomen 500 zee schepen. waarvan 154 Nederlandsche, 80 Zweedsche, 61 Noorsche, 56 Engelsche, 44 Fransche, 21 Spaansche, 14 Deensche, 6 Fin sehe, 5 Grieksche, 5 Russische, 4 Letlandsche, 39 Duitsche, 5 Japansche, 3 Belgische, 2 Ita- liaansche en 1 Oostenrijksch, dus van 16 naties. In 1933 was het aantal aangekomen sche pen 545, dus 45 mèer, hoofdzakelijk een gevolg van het drukkere verkeer te IJmuiden. De Hoogovens gaven echter een kleine vooruitgang te zien van 6 schepen, al is het aantal aange komen schepen van 1931, toen dit 330 bedroeg, nog niet bereikt. VEREENIGING VAN BUURT BEWONERS. De vereeniging van bewoners der buurt schap Driehuis organiseert Donderdag 10 Jan. een propaganda-feestavond in Hotel De Prins alhier. Opgevoerd zal worden door de Kon. letterlievende Vereeniging J. J. Cremer te Haarlem „Robbedoes,,, blijspel in drie bedrij ven mevr. Christien van Bommel-Kouw en Henk Bakker, onder regie van den heer Henk Bakker. Na de pauze is er bal onder leiding van het Haarlemsch Salonorkest. AANGIFTE VAN GEBOORTE EN VAN OVERLIJDEN. De Ambtenaar van den burgelijken stand der gemeente Velsen brengt onder de aan dacht van belanghebbenden de volgende wij zigingen, met ingang van 1 Januari 1935 ge bracht in de voorschriften betrekkelijk den burgelijken stand. Vervallen is het voorschrift, dat de aan giften van geboorten worden gedaan in tegen woordigheid van twee getuigen. De aangever alleen doet dus thans de aangifte. De aangifte van overlijden wordt voortaan gedaan door één persoon. Vervallen is dus de bepaling, dat de aangifte van overlijden geschiedt op de verklaring van twee getuingen. Tot deze aangifte is bevoegd wie van het overlijden uit eigen wetenschap kennis draagt. SPELREGELAVOND HAARLEMSCHE KORFBALBOND. Donderdag 10 Januari zal de Haarlemsche Korfbalbond een spelregellezing houden in het gebouw van den R.K. Volksbond te Velsen-jN., Witkerstraatweg 76. Deze lezing is bestemd voor de leden van de clubs I.H.V.. Zeemeeuwen, De Thorn, De Kennemers, Palvu en S.S.H. Ook niet-leden zijn op deze avond welkom. De heer I. Lohuizen zal voor een goede uit eenzetting zorg dragen. De avond begint om 8 uur. EEN HEERENRIJWIEL GEZOCHT. Een bewoner van den Schulpweg heeft aan gifte gedaan van diefstal van een heerenrij wiel, dat hij even onbeheerd voor zijn woning had geplaatst. SANTPOORT UITSLAGEN VAN R. C. BREDERODE I De j.l. Zondag gespeelde wedstrijden had- I den het volgende resultaat: Brederode 1T. 'H. B. 3 2—3 D. S. K. 3—Brederode 2 3—10 E. D. O. 8Brederode 3

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1