Met Smirnoff naar Athene. Onderscheidingen. In dertien en een halfuur. Donderdagmorgen precies om 5 uur legt Smirnoff's rechterhand met een rustige, maar nadrukkelijke beweging de zweep over zijn dertienhonderd en vijftig paarden; vijftien se conden later trekt de krachtige linkerhand het hoogteroer rustig naar zich toe. Twintig seconden na 5 uur snerpen de motoren boven het tegelplateau, boven de daken der hangars. De wuivende achterblijvers zijn reeds uit het 'gezicht. De „Rijstvogel" is naar Indië vertrok ken. En ik mag meerijden tot Athene om van daar mijn zwerftochten met Grieken, Italia nen, Turken, Franschen en Tsjechen voort te zetten. Op 200 M. hoogte hangen nevels, op 500 M. zijn wij vlak onder de wolken met de noodige remoustikken. Maar Smirnoff houdt het stuur in vaste hand. Wij blijven stijgen. Op 100 M. zitten wij nog in kletsbuien, op 1500 hangt alleen nog wat mist en dan wordt het boven en beneden tegelijk helder. Boven ons blijft eei^t nog wat nevel hangen, maar als wij om 6.05 Paderborn gepasseerd zijn komt om 6.20 de zon heelemaal door en van puur plezier begint de middenmotor over te slaan. De mecanicien was juist bezig, eiken passa gier een envelopje ter hand te stellen met een paar keurige foto's van onzen „Rijstvogel", en van de bemanning. Een aardig idee en zoo kennen wij elkaar alweer beter, want zoo'n clubje Indië reizigers versmelt al gauw tot één groot gezin. Om 7.15 dalen we in Halle-Leipzig, zijn dus al in de lengte over Duitschland heen. Daar staat het ontbijt klaar en terwijl de Mecano den motor mores leert, eten wij ven kelbrood met zwarte koffie, rookworst, spek, kaas, eieren enz. enz., want de k. l. M. zorgt goed voor haar gasten. Na het vertrek uit Halle gaat het meteen weer naar de 1000 M, Het is aardig helder weer en vol belangstelling kijk ik uit naar het Ertsgebergte, maar heb een heelen toer om het te vinden. Eindelijk zie ik een auto in zig-zagslingers omhoog gaan, zie een spoor weg kronkelen,, met tal van tunnels de berg hellingen doorborende. O ja, natuurlijk. Het ertsgebergte is maar 900 M. hoog. Wij vliegen op 1700 M. en dan is het een breede begroei de heuvelrug met mooie dennenbosschen. Dat is al! Wat wel dadelijk de aandacht trekt is de groote bedrijvigheid in het landschap, zoodra wij den rug gepasseerd zijn. Overal groote aardstorthoopen; een rijk mijngebied moet onder ons liggen. Dat ziet er goed uit in Tsjechoslowakije, een rijk land, dat van het verarmde Oostenrijk is afgescheiden. Maar niet alleen is er rijkdom aan ertsen en mijnen, het is ook een dichtbevolkt, goed bebouwd land. En overal alleenstaande rotsbergen met groote kasteelen er boven op. Zooiets als de oude Roof riddersloten langs den Rijn. Daar stroomt ook al de Elbe bij Terezin. een dei- oudste verkeerswegen van Zuid naar Noord in Midden-Europa. Tusschen twee haakjes: dat is een groot verschil met het Rijngebied, de verkeerswegen. Een groote autoweg ver bindt de dorpen"langs de rivier, maar slechts enkele goed verharde zijwegen voeren land waarts in. Daar is de wiegelende ossenkar nog de baas. De tijd van de auto is daar nog niet gekomen. Het wordt wat nevelig. Wij stijgen langzaam naar de 2000 M. tot wij om 9.40 Praag onder ons zjen liggen. Een mooie ron ding van de Vitararivier, een eilandje, door breede bruggen met de oevers verbonden en midden in de stad een kasteel- en burchten complex, dat de moeite waard lijkt, eens na der te bekijken en zelfs uit deze hoogte de aandacht trekt. Ik zit naast Smirnoff op de tweede be stuurdersplaats om Stork gelegenheid te ge ven een dutje te doen in mijn stoel. Wat heb je daar toch een heerlijk uitzicht over onze mooie wereld. Wij babbelen wat over de drie Wespmotoren met hun 450 P.K. elk, over de nieuwe verstelbare schroeven, die de Pelikaan snelheid van 175 op 200 K.M. per uur hebben gebracht en die per motor maar eventjes 6000 gulden kosten. En meteen is er gelegenheid ze te demonstreeren. De nevel is onder ons ge praat (gekrijsch eigenlijk, hoor en als je het precies weten wilt even opschrijven; want in de cockpit is het geraas veel sterker dan in de kajuit) tot wolken verdicht. De wolken bank wordt dikker. De radio meldt donder buien boven Weenen en reeds komen de hooge stapelwolken in zicht, die zienderoogen hooger lijken te worden, naarmate wij nader komen. Resoluut grijpt de forsche hand naast mij met de drie goudgallons op den mouw, naar de gasmanette. Het toerental loopt op van 1750 tot 1900. De wespen brommen niet meer, ze snerpen. Tweeduizend, vijf-en-twintighonderd meter en nog steeds drukt Smirnoff het hoogte roer naar zijn breede borst: op drieduizend meter maken wij nog een paar zwenkingen om tusschen de wolkentorens door te laveeren. Dan wordt het gesnerp weer tot een gemoede lijk gebrom. Wij blijven op 1650 toeren en drie duizend meter. Nog even wat naregelen. Als de motoren precies even snel loopen ontstaat een bijna harmonisch gegons, dat veel aange namer aandoet, dan wanneer er een een frac tie hooger bromt dan de andere. Een klein uur lang woedt onder ons het onweer. Dan zien wij beneden peilloos diepe gaten in de wolken zee en daaronder groene aarde, met bruine weglijnen, een zon overgoten wereldje. Daar stuiven wij een wolk binnen! Mist rondom, heftige remoustikken, maar het is maar even. Dan zinkt het wolkendek dieper en dieper onder ons weg, overal worden stukken land kaart zichtbaar. Waar zijn wij? Gaan kijken. Om 10.55 minderen de motoren tot 1500 toeren en wij suizen planeerend omlaag. Op 1500 M. liggen nog wat verspreide wolken, watteprop- pen. Daar gaan wij geen streep voor opzij, even wat rukken en schudden aan de machine. Een maal onder de wolken zien wij goed bebouwd land beneden ons liggen met bruine kronke lende wegen er door, op 800 M. Een dikke vin ger wijst naar een dun riviertje, eerst in het landschap, dan op de kaart. Wij hangen 40 KM Oostelijk van Weenen, maar het zicht is te slecht om iets te onderscheiden. Telkens schudden wij nog door mistbanken heen. Wij weten dat wij iets Westelijk afgedreven zijn. wat hier nog niet erg is. Straks moeten wij oppassen als wij weer grenzen gaan passeeren Dat is gevaarlijk werk in deze buurt. Als ge dan niet precies de route volgt en boven ver boden gebied verzeilt, dat met rooden inkt op onze kaarten is aangegeven, wordt er meteen scherp geschoten en dat moet onplezierig zijn. Daar wordt rechts vóór de Donau zichtbaar. Wij vliegen op 500 M. boven de groote vlakte. het oude Weenerbekken, een vlakken ouden zeebodem, thans graanland, maar oude kree- ken en rivierbeddingen verraden zich nog dooi de kleur van den plantengroei! Jagende wol ken nog vlak boven ons, onder den slingeren den Donau te midden der Elzenbosschen, waai de bever nog huist en Strauss zijn zigeuners laat spelen. Glasheldere zijrivieren storten zich in de troebele hoofdrivier en dan rijzen grauwe betonmassa's op. De forten aan de Oostenrijk-Hongaarsche grens. Wij verlaten even de rivier, stuiven laag over een heuvel heen, nog eens dwars over stad en rivier en dalen op het vliegveld van Budapest. Precies 12 uur. Zoowat half weg. Dat schiet goed op. Onze Rijstvogel snakt weer naar benzine, wij herinneren' ons nog het stevige 2de ontbijt in Leipzig, hebben op tijd ons kopje koffie of bouillon met een beschuitje op en slenteren naar de gezellige „Laube", de door wijnranden overdekte varandah waar de tafel klaar staat,... met abrikozen en perzikenen natuurlijk een half fleschje Tokayer voor ieder passagier. Ik voel meer voor de eerste zuid vruchten al zijn ze nog wat hard. Om 1.15 hangen wij alweer in de lucht. Het landschap is veranderd. Het verdrag van Trianon heeft Hongarije niet veel gelaten De Poeszta ligt onder ons, die reuzenvlakte. half heide, half steppe, waar de paarden nog half wild rond rennen en herders de hoofdbevol king vormen. Om. 1.55 zijn wij Westelijk van Szegedin en nu wordt het oppassen. Deze Sla vische volken vertrouwen elkaar op geen haar. Hier naderen de grenzen van Roemenië, Joe- go-Slavië en Hongarije elkaar. Onze kaart is voor 3 4 rood gearceerd. Hier en daar zijn slechts passages van 5 a 10 KM. breedte vrij, waar wij mogen passeeren. Dus blijven we laag en volgen met pijnlijke pauwgezetheid wegen en spoorlijnen en hebben nauwelijks aandacht voor de kronkelende Theiss, waar langs zoo menig vogelparadijs moet liggen, Totdat heuvels zichtbaar worden, Theiss en Donau zich vereenigen, de Albanische Alpen aan den horizont verschijnen. Geweldig breed is die Donau hier reeds, een machtige rivier zooals ze kronkelt, langs den voet der heuvels, zoekende naar den weg van het Zuiden. Om 3 uur ligt Belgrado voor ons; Beograd heet dat tegenwoordig. Een prachtige stad, aangevleid tegen de uitloopers van den Karah-Dag. Op 1500 M. krijgen de motoren wat hoogtegas, wat extra zuurstof. Wij stijgen tot 1500 M. want er liggen bergtoppen van tegen de 2000 M. en er hangen weer stapelwolken aan den hori zont en wolkenproppen op de hellingen. Hier overal is het nog erg oppassen. Eerst is het land heuvelachtig, met graanbouw en olijven; hoogerop volgen uitgestrekte dennenbosschen. maar zoo ijl, dat ge overal den bodem tusschen de boomkruinen door ziet. Dat is het begin der armoede van den drogen Balkan. Wij volgen de Morawa die beneden ons kronkelt en gaan voor geen bui opzij. Wij moeten hier een be paalde route volgen (de heele route is be waakt.) en dolblij zijn dat wij er over mogen! Veel kleine dorpen liggen in de breede vallei. Wegen zijn er haast niet, slechts enkele voet paden en een hoofdweg, die wij straks volgen over de waterscheiding heen naar het dal van de Vardar. dat wij om half vijf bereiken. Wat een Woestenij. Een diep ingesneden dal, sterk kronkelend, soms meer een kloof. Telkens ver huizen autoweg en spoorlijn naar den anderen kant. Overal steile rotswanden en daarboven een ijl met struikjes bezette vlakte, de echte Maquis met Rosmarijn, allerlei bremsoorten enz. Zandruggen liggen er tusschen. Wat scha den en geiten dwalen er rond. En daar awel hoor precies vijf uur wordt aan den horizont het diepe blauw van de Middelland- sche Zee zichtbaar. Van morgen om vijf uur keek ik net zoo uit over den Blinkert en de grijze Noordzee. In 12 uur tijd Europa op zijn breedst door! Maar wij zijn er nog niet. Het land wordt snel vlakker, heelemaal links ligt Saloniki, rechts een hooge berg met sneeuw bekroond. Gauw de kaart! Jawel hoor de Olympus! Om kwart voor zes gaat de zon onder boven de bergen van Euboa. De diep blauwe Middel- 'andsche Zee ligt onder ons. Witte huizenblok ken op de hellingen beginnen zich met twin kelende lichtjes te tooien. De bergtoppen zijn nog verlicht, de vlakten en baaien liggen er in halfduister tusschen. Wij dalen naar zoo'n duistere vlakte. 6.30 raken onze wielen den grond. Daar wees de klok 8.30. Twee uur tijd verschil. Maar om half negen op mijn klok stond ik boven op den Akropolis te midden der forsche zuilenrijen van het Parthenon, dubbel forsch lijkende in het koude licht der volle maan. Maar daarover later. Dr. W. G. N. VAN DER SLEEN. VREEMDE DOOD VAN ECUADORIAANSCH GEZANT. In de vestibule van een gebouw in het Wes ten van New York heeft men het lijk van een man aangetroffen, die, naar gebleken is, in diplomatieken dienst van Ecuador stond. Deze Ecuadoriaan, Ernesto Chacon genaamd, be vond zich op weg naar Europa, waèr hij te Berlijn als gezant van zijn land zou optreden. De politie van New York doet thans pogin gen dit mysterie op te lossen. Het lijk was totaal uitgeschud. Sporen van geweld zijn op het lijk niet ontdekt. Desondanks houdt de politie vast aan de meening, dat men hier met een roofoverval te doen heeft. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 31 December. Bevallen 27 December: P. Ditmarschv. Vark, z.; A. E. HouwelingRiephausen, z.; 28 December: H. M. MentjoxMeijer, z.M. M. HendriksStumpel, z. Overleden 27 December: A. M. van Rooij Kramer, 65 j., Tulpenstraat C. ToesetKuijer, 74 j„ Rollandstraat; G. R. van Wel, 52 j., Zuid polderstraat; 28 December: E. Deslooverv. Eijken, 70 j., Schutterstraat; D. H. Keur Korf, 71 j.. Ripperdapark; L. H. PistoorDel- chambre, 59 j„ Groendaalsteeg; H B. F. de Munnik—v. Opzeeland, 83 j., Zijlweg. S. M, Middelhof, te Hoogkarspel; J. W. van Bockel, te Sliedrecht; F .J. Goedhart, te Arnhem; N. Schenkman, te Amsterdam. P. J. C. Casteleijn, te Rotterdam; J. P. Baerents, te ilversum; II. Kroese Jr., te Utrecht; G. P. Bon, te 's-Gravenhage; J. H. Rogge, te Amsterdam; zijn benoemd: tot ridder in de Orde van den Nederland- schen Leeuw: prof. mr. D. van Blom. te Leiden; prof. dr. J. W. Muller te Leiden; prof. dr. J. A. Barrau, te Utrecht; prof. G. Scheltema. te Groningen; prof. ir. N. C. Kist te Delft; prof. dr. J. C. H. de Meijere, te Amsterdam; prof. dr. A. Goslinga, te Amsterdam: prof. mr. E. J. J. van der Heijden te Nij megen; mr R. Mees, te Rotterdam; dr. Ch. E. H. Boissevain te Blaricum; dr. A. E. van Giffen, te Groningen; dr. C. J. Wijnaendts Francken, te Leiden; zijn bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau R Schuiling, te Deventer; mevrouw dr. A. WeberVan Bosse, te Eer beek: zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau dr. L. M. van den Berg, te Groningen; G. J. Burger, te Nijmegen; L. J. Corbeau, te Rotterdam; II. C. Derksen, te Coevorden; dr. H. H. Knippenberg, te Helmond; dr. J. Niemeijer, te Breda; W. Reindersma, te 's-Gravenhage; dr. W. van Schothorst te 's-Gravenhage; Th. Boekholt te Groningen; J. Hovens Greve te Amersfoort; Ir H. de Groot, te Dordrecht; W. A. Frans Bastiaanse, te Hilversum; J. H. Jurriaanse te 's Gravenhage; Frits Lugt, te Parijs; mr. A. Meerkamp van Embden te Middel burg; J. J. P. Oud, te Rotterdam; Willem Pijper te Rotterdam. J. Voerman te Hattem; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: dr. W. Bouwman te Rotterdam; C. Leeflang te 's Gravenhage; E. J. Stegeman te Gorinchem; A. C. den Besten, te Utrecht; A. de Haan Azn., te Bussum. mej. M. D. H. Heymans (zuster Martina) te .Donk. P. A. Hibma te Leiden; C. Jetses te Scheveningen. J. Klomp te Dordrecht; J. M. J. Korpershoek te Rotterdam; C. J. van der Meulen te Vianen; Mej. M. Schiffers (zuster' Angelica) te Berick (Maasbree); M. S. Sluizer te Amsterdam. A. H. D. Wepster te Dordrecht; P. J. Willems te Tilburg. W. Bruins Slot Pzn. te Hoogeveen; J. van Leusen te Gorinchem; mevr. M. C. van OcrleNipper te Leiden; P. L. de Vries te Amsterdam; D. van Dam, te Amsterdam; E. J. Erdelmann te Dordrecht; O. C. van Hemessen te Woubrugge. pastoor G. C. A. Juten te Willemstad; W. O. J. Nieuwenkamp te Florence; Ilerm. Schwab te 's Gravenhage J. H. Speenhoff, te 's Gravenhage; tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau: •«"- C. E. ter. Meulen, bankier te Amsterdam; tot ridder in de Orde van den Nederlandschen H. F. C. Berckenkamp te 's Gravenhage; H. Postma, den Haag; P. van der Brugge, te Maastricht; F. X. Eibers te Rotterdam. J. Koldenhof te Amsterdam; dr. P. J. Adriani te Amsterdam; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: J. H. Oppel te Amsterdam; G. Estmeijer dén Haag; J. O. C. Bouma te Maa-stricht; C. A. Klinkenberg te Utrecht; J. A. baron van Ittersum te Baarn; J. S. H. van Kerkhoff te Nijmegen; A. J. P. de Lange te Hilversum; J. Zijlstra te Utrecht; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: P. L. Broeksmit te 's Gravenhage; A. Buning te Amsterdam; H. F. Julius te Arnhem; J. A. Maas Geestermanus te Utrecht; A. J. van Epenhuysen te Amsterdam; J. J. Roelofsen te Utrecht; J. D. Meilink te Amsterdam; W. Witteveen te 's Gravenhage; tot ridder in de Orde van den Nederland, schen Leeuw: de hoofdaalmoezenier voor leger en vloot J. J. J. Noordman; de schout-bij-nacht M. H. van Duim; de generaal-majoor H. A. C. Fabius; de administrateur J. J. Beyerman; de gepensionneerde luitenant-generaals: H. A. F. G. van Ermel Scherer; C. J. H. van der Harst; reserve-kolonel C. C. de Gelder; zijn bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. met de zwaarden: de kapiteins ter zee: J. T. Furstner; H. Jolles; reserve-luitenant-kolonel A. C. de Neeve; Schiphol, uit de lucht gezien. zijn benoemd: tot officier met de zwaarden: de kapitein-luitenant ter zee J. J. Moret; hoofdofficier van administratie W. H. Heeris; officier van gezondheid dr. D. J. A. van Reekum; de kolonel J. de ïongh; de luitenants-kolonels: L. H. A. Crommelin; A. Jansen; W. M. F. E. P. de Jager; K. Bouwens, de majoor P. J. A. Bartels, de reserve-luitenant-kolonel-titulair C. van den Nieuwennuizen, kolonel R. H A. van den Wall Bake; kolonel W. J. Arriëns; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: di'. J. F. Sirks; J. van And el Den Haag; is benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: de majoor jlir. A. D. La- man Trip, zijn benoemd: tot ridder in de Orde van den Nederland schen Leeuw: A. Volker Lzn., Sliedrecht; ir. W. F. H. van Rijckevolsel te Utrecht. A. M. van Roosendaal te 's-Gravenhage. tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: H. Ch. E. van Ede van der Pais, te 's-Gra- venhage, ir. jhr. A. G. Beelaerts van Blokland, te 's-Gravenhage; H. H. E. R. Westenberg, te Breda; ir. H. A. Henk/t, te Boxtel, E. H. Min- jon( te Utrecht, dr. PI. A. Vossenaar, te Heer len. tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: C. A. Beukenkamp, te Utrecht W. B. J. Groot te Venlo. A. D. J. de Jong, te Utrecht, dr. G. van Dijk, te de Bilt. dr. H. G. Cannegieter, te de Bilt. K. N. W. A. Zelders te Heerlen. H. Ebes, te Rotterdam, tot ridder in de Orde van den Nederland schen Leeuw: Mr. E. W. van Dam van Isselt, te 's-Gra venhage; J. Warner te Zwolle. prof, dr. H. A. J. M. Beekman te Wagen in- gen; H. A. Crommelin, te Wassenaar, is bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: U. Kooistra, te Leeuwarden. tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: H. Nijgh, te Rotterdam. C. P. H. J. Backx te Rotterdam. H. J. Harkema te Groningen. H. A. Stheeman, te Meppel. Mr. dr. L. F. H. Regout te Maastricht. W. M. Ebbink te 's-Gravenhage. dl'. A. A. Overbeek te Rotterdam. mr. A. N. Molenaar, te Wassenaar. tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: F. A. M. J. Smits van Waesberghe. J. A. Mertens, te Hushoven. W. M. Huijsmans, te Eindhoven. Dr. P .A. F. Vlekke. te Dinteloord. Ph de Kanter te Delft. G. L. Funke Sr. W. Engelberts, te Arnhem. H. A. F. Bartels, te Amsterdam. H. Voorzanger, te Amsterdam. G. Scholten, 'te Hoorn. J. Balhuizen, te Amsterdam. A. Kreymborg, te Baarn. Dr. Ir. J. H. F. Deckers, te St. Oedenrode. A. H. Colenbrander, te Breukelen. C. Dane Gzn., té Willemstad. H. M. Wellen, te Neerbosch. C. van Spronsen Azn., te 's-Gravenhage. J. G. Bessem, te Rotterdam. A. J. de Goeij, te Montfoort. Ir. W. Oosterbaan, te Tzummarum. L. L. H. Jacobs, te Venlo. H. Aalderink, te Groningen. Tot ridder in de Orde van den Nederland schen Leeuw: Dr. C. L. de Jongh, te 's-Gravenhage. Prof. Dr. H. J. M. Weve, te Utrecht. Mr. H. Bijleveld, te Amsterdam. Tot officier in de Orde van Oranje Naussau: Dr. A. P. H H. A. de Kleyn, te Utrecht. Jhr. J. C. C. Sandberg, te 's-Gravenhage. Ir. w. Veenhoven, te Groningen. Tot ridder in de Orde van Oranje Nassau: Dr. A. J. Hoorweg te Middelburg. J. E. van Dijk, te Leeuwarden; Dr. J. F. H. Hoyng, arts, te Roermond. H. G. D. Koppens, te Amstelveen. W. de Weei'd te Klazinaveen-Noord. J. Veldkamp, te Groningen. J. G. L. Roder te Rotterdam. L. H. M. Hustinx, te Rotterdam. H. J. Terwey, te Utrecht. E. Schaaper, te Krommenie. Is bevorderd: tot commandeur in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: Jhr. Mr. B, C. de Jonge, Gouverneur-Gene raal van Nederlandsch-Indië. Zijn benoemd: tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: Prof. mr. J. C. Kielstra, Gouverneur van Suriname. Mr. H. J. Spit, Voorzitter van den Volksraad. B. J. de Leeuw, directeur van Financiën. C. A. Schnitzler, Gouverneur van West- Java. J. L. M. Swaab, Gouverneur van Celebes en Onderhoorigheden. B. H. F. van Heuven, ïgsident van Suma tra's Westkust. H. H. Kan, lid van het college van gedele geerden van den Volksraad. W. N. J. M. Allard, lid van de Algemeene Rekenkamer in Nederlandsch-Indië. Mr. J. Elshout, raadsheer in het Hoogge rechtshof van Nederlandsch-Indië. Dr. J. Offringa, hoofd van den dienst der Volksgezondheid in Nederlandsch-Indië. J. Beumer, generaal-majoor der infante rie Nederlandsch-Indisch leger. Dr. Tj. J. de Vrieze, generaal-majoor van den militair geneeskundigen dienst in Neder landsch-Indië A. J. W. Vorstel-, voorzitter van het comité van bestuur der Nederlandsch-Indische Spoor weg-Maatschappij. Mons. P. J. F. Verriet, Apostolisch vicaris van Curacao. D. Bolderhey, te Amsterdam. Tot officier in de orde van Oranje Nassau- J. A. Monod de Froideville. Dr. H. D. J. Apituley. A. C. Uljée. Mr. C. Star Nauta Carsten, A. A. J. Augustijn. Ir. W. J. Burck. C. O. Matrav. C. H. H. Snell. J. M. Kiveron. C. H. ter Laag. Mr. W. A. H. Fuchter. Ir. J. E. A. von Wolzogen Kühr Ds. D. F. Bartlema. J J. Geurts R. Bos, dr. J. Kok, A. C, Koorenhof, P. H. W. Sitsen, ir. P. J. Jansen T.-P.zn„ M. van Loon, WOENSDAG 2 JANUARI 1935 ir. E. Fels, ir. A P. J. Jagtman, A. Odewald, H. van Doornum, P- C. J. Scheffelaar, dl* ir. J. G. E. G. Voute, H. E. Kies. jhr. H. W. Roëll, te Amsterdam; mej. dr. C. van Ebbenhorst Teng- bergen, te 's Gravenhage; A. van der Zijl, A. Klontje, te 's Gravenhage; J. P. Kiaassen, te 's Gravenhage, tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: mr. H. van Santwijk, J. P. Jurriëns, B. de Rave, C. J. B. Blom, mr. J. B. Akkerman, C. W. Zee man, G de Raad, te Semarang; A. P. Heester man, W. W. Schmidt, P. Schólten, W. R. Beeuwkes, J. R. D. Moojen. J. Pik. mej. A. M. A. Edmonds (Mère Gérardine), Weltevreden; mej. M. L. A. Cordesius, mevr. A. J. Rosink- Wilkens, te Jogjakarta; W. I. Tjassens Keiser, mevr. C.H. Razoux Schultz-Matzer, F. A. Went holt, ir. F. K. M. Steup, ir. P. Mansvelt Beek, F. J. A. van Es. te Batavia, ir. H. P. Hijmans van Anrooy; ir. J. van Gendt. P. J. van Griet- huysen, J. van 't Riet, N. J. Gerharz, H. P. W. Bartelink, J. G. Robanus Maandag, mr H. V. Felaernof, N. van BeeK, Suriname; d. tr. Gom- perts, in Suriname; J. E. Herrenberg, Suri name; C. N. Winkel, ir. M. J. van Westrienen, R F. W. Boskaljon, in Curacao; mr. P. Koch, mevr. C. M. Roelfsema-Wesselink, te 's Gra venhage; J. W. Th. Beek. te Amsterdam; W. C. Muller, te 's Gravenhage. tot broeder in de Orde van den Nêderland- schen Leeuw: mej. C. A. Feldsieper te Batavia;' D. van Zeventer, te Buitenzorg; in brons aan: J. Koster, te Zaandijk; Bij K. B. zijn de volgende titulaire rangsver- hoogingen verleend: de titulaire rang van vice-admiraal aan C. Aronstein en C. L. van Buuren; de titulaire rang van schout-bij-nacht aan S. P. l'Honoré Naber en H. J. Albarda; de titulaire rang van luitenant-generaal aan A. M. Vorstman en B. E. Stöver; de titulaire rang van generaal-majoor aan A. M. van Wijk; D. Meren en W. H. C. A. Seyn; de titulaire rang van kolonel aan A. Mein- ster; B. J. Verbrugh en L. W. C. G. van der Garden; de titulaire rang van luitenant-kolonel aan M. van Mens; de titulaire rang van majoor aan L. J. van Rhijn; de titulaire rang van generaal-majoor aan J. F. Schilham, H. Helb en T. J. Veltman; de titulaire rang van majoor aan G. H. Vrij dag en L. W. Goslings; detitulaire rang van dirigeereiid-officier van gezondheid 2de klasse (majoor) aan H. E. A. Fermin en H. C. Frijlink; de titulaire rang van kapitein aan G. M. C. Ort. Bij K. B. zijn benoemd tot officier in da Orde van Oranje-Nassau: dr. ir. A. Sevenster, te Parijs en ir. F. A. Brandt, te Utrecht. 467e STAATSLOTERIJ, (Niet officieel) 4de klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 31 December 1934 Hooge Prijzen 1500.— 202 15095 10002399 19783 400.— 14649 22139 20023721 100864 3652 7205 7770 9140 17545 Prijzen van 65. 99 103 116 143 270 273 804 403 416 426 453 465 480 499 540 545 575. .584 585 644 658 757 783 844 886 902 910 944 946 1064 1071 1075 1092 1125 1191 1192 1312 1339 1354 1413 1433 1436 1576 1616 1635 1689 1694 1693 1700 1704 1802 1812 1814 1845 1847 1885 1902 1934 1965 2034 2041 3048 2084 2093 2093 2150 2210 2274 2336 2343 2346 2375 2378 2412 2414 2421 2457 2490 2496 2557 2613 2635 2637 2709 2749 2751 2800 2833 2861 2893 2908 2916 2921 2924 2961 2962 2987 3060 3064 3107 3212 3251 3281 3324 3367 3380 3458 3485 3486 3494 3548 3593 3603 3778 3787 3929 3935 3959 3971 3991 4016 4034 4059 4096 4128 4153 4168 4222 4334 4336 4349 4411 4424 4441 4456 4463 4543 4544 4660 4676 4684 4688 4709 4758 4759 4767 4793 4852 4858 4881 4905 4907 5032 5155 5211 5297 5303 5319 5326 5350 5383 5391 5435 5436 5444 5496 5565 5595 5599 5606 5633 5641 5661 5730 5743 5761 5770 5797 5804 5811 5896 5905 5928 6060 6103 6110 6113 6143 6165 6211 6224 6232 6251 6260 6291 6364 6446 6433 6511 6519 6538 6540 6556 6575 6654 6702 6802 6833 6872 6904 6936 6972 7078 7153 7194 7204 7235 7336 7368 7369 7394 7450 7582 7593 7594 7599 7644 7663 7768 7784 7798 7953 8011 8078 8098 8112 8146 8156 8204 8234 8288 8330 8388 8390 8522 8524 8572 8580 8601 8630 8664 8672 8694 8711 8713 8741 8753 8779 8791 8843 8846 8902 8918 8924 8980 9185 9186 9227 9246 9283 9373 9380 9381 9420 9452 9502 9545 9570 9587 9612 9624 9634 9645 9652 9661 9679 9709 9748 9794 9837 9841 9869 9926 9999 10032 10071 10093 10099 10151 10158 10167 10208 10245 10273 10330 10341 10358 10362 10376 10384 10437 10442 10452 10495 10502 10555 10565 10631 10702 10704 10708 10728 10748 10761 10798 10893 10905 10959 10970 U051 11070 11079 11120 11126 11169 11220 11262 11265 11276 11278 11303 11306 11351 11374 11444 11462 11486 11557 11652 11697 11704 11754 11781 11786 11804 11816 11825 11864 11875 11886 11908 11916 11919 12036 12088 12094 12175 12198 12220 12232 12380 12394 12493 12523 12535 12549 12571 12607 12609 12639 12646 12677 12724 12727 12781 12802 12804 12814 12816 12855 12864 12868 12905 12931 12961 13050 13099 13100 13156 13168 13176 13201 13205 13250 13266 13278 13350 13367 13374 13378 13422 13433 13448 13470 13475 13477 13512 13527 13561 13568 13590 13608 13621 13639 13652 13689 13690 13704 13778 13838 13850 13861 13885 13934 13964 14028 14082 14118 14135 14174 14196 14229 14288 14317 14327 14330 14348 14401 14437 14498 14561 14565 14615 14621 14657 14736 14789 14834 14851 14865 15006 15017 15030 15031 15037 15045 15048 15056 15088 15109 15114 15122 15144 15225 15228 15247 15299 15311 15343 15366 15387 15399 15438 15501 15516 15616 15636 15837 15849 15881 15933 15938 15948 16040 16054 16088 16201 16226 16304 16363 16378 16516 16518 16580 16610 16619 16664 16686 16688 16705 16753 16787 16819 16858 16888 16900 16916 16928 16988 16989 16998 17036 17056 17092 17150 17169 17202 17210 17216 17225 17273 17288 17314 17324 17328 17380 17385 17423 17461 17480 17556 17574 17613 17630 17663 17702 17735 17769 17771 17773 17778 17811 17866 17889 17999 18027 18043 18073 18106 18166 18236 18257 18270 18271 18278 18304 18348 18396 18462 18481 18486 18488 18531 18550 18632 18689 18695 18765 18789 18792 18906 18957 18962 18998 19000 19094 19126 19173 19210 19251 19263 19344 19356 19377 1S433 19449 19457 19509 19543 19607 19656 19689 19692 19796 19808 19821 19825 19829 19836 19854 19858 19869 19882 19886 19991 19992 20100 20127 20166 20235 20315 20325 20349 20352 20361 20449 20503 20513 20595 20602 20611 20633 20636 20645 20774 20810 20838 20886 20972 21061 21067 21101 21117 21150 21189 21206 21225 21230 o!255 21261 21310 21388 21413 21445 21485 -.1508 2162o 21663 21715 21713 21730 21791 21842 21883 21901 21912 21914 21925 21963 22001 22002 2„006 22008 22Ö46 22092 22134 22172 22196 222C-5 22217 22231 22242 22251 22258 22310 22352 2235» 22359 22360 22399 22424 22496 22570 22&& 22115J 22771 22822 22870 22876 22S14 22938 22948 22996 23065 23155 23196 23219 23221 23227 23234 2o^n« 23253 23285 23314 23316 23359 23367 23452 ^631 23652 23653 23663 2:3679 23680 23683 23688 23877 23887 23892 23915 23938 23942 23986

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 8