HET NIEUWE AVONDBLAD 20e JAARGANG No. 51 DONDERDAG 3 JAN. 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents Incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents Incasso, losse nummers S cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENT1EN: 1—5 regels '0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeellngen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen als zoodanig ln de registers lijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 1 2000.bij algeheele invaliditeit; 600— bij overlijden; 400— bij verlies van •en hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150— bij verlies van een wijsvinger', 100— bij breuk van boven- en/of onderarm; J 100— bij break van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000— bij overlijden van man en vrouw belden; 3000— bij overlijden van den man alleen; 2000— by over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000—, indien Hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf Is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polls is niet noodlg. Uitkeerlngen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-AV.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN Kapitein kwam Amerika niet tegen. Een absoluut ware historie! Het luxe-motorjacht „Tamaturgo" voer reeds 14 dagen Westwaarts .over den Atlantischen Oceaan en nog steeds was Amerika niet in 't zicht. Er bestond geen enkele reden, waar om Amerika niet in zicht zou zijn. De „Tamaturgo", een fraai jacht van 850 ton bruto, uitgerust met sterke machines, had sinds het Gibraltar gepasseerd was. een kalmen overtocht gehad en stroom en wind meegehad. Er was dus geen enkele reden, waarom het met een behoorlijke snelheid varend schip na 10 volle dagen en nachten 'Amerika niet in het zicht krijgen zou. Derhalve wendde de eigenaar van de „Ta maturgo". de bankier Fredonios, zich angstig tot den kapitein, een Genuees, stadgenoot dus van den befaamden Columbus, wiens naam met Amerika onverbrekelijk verbonden is. 'Er was wel eenige reden tot bezorgdheid, want de eigenaar wist, dat de kapitein zijn eerste Oceaanreis maakte. Ofschoon met diverse diploma's uitgerust, was de schipper eigenlijk een beginneling, maar toen bankier Fredonios hem in dienst nam, meende hij er verstandig aan te doen, door niet met zoo'n eigenwijze zeerob in zee te gaan, die zich aan zijn landrot-ideeën ntets gelegen liet liggen. Met angst in zijn stem informeerde Fre donios, waarom Amerika nog niet in het zicht was. Ze moesten toch reeds lang ter hoogte van New York zijn aangeland. Dat was trouwens de plaats van bestem ming. Het jacht was in de haven van Gibral tar naar New York uitgeklaard. De Italiaansche gezagvoerder monsterde zijn patroon met medelijdende, ja bijna min. achtende blik. „New York? Dat bestaat niet!", zeide hij beslist. zz z Bankier Fredonios zag hem radeloos aan. „Trouwens, Amerika bestaat evenmin", ivoegde de kapitein er aan toe. Er was een groot aantal gasten aan boord. Deze zoowel als de gastheer, de lagere scheeps officieren alsmede de rest van de bemanning poogden den schipper er van te overtuigen, dat Amerika wel bestond en hij dus op New- York aanstevende. Kapitein Natazi schudde over al hun ar gumenten het hoofd. Hij kende ze al op school, als kind nog, had hij geweten, dat Amerika niet bestond. Het was alles onzin, dat geklets over Columbus, de landkaarten de aardrijkskundeboeken met hun breedvoe rige beschrijvingen van die z.g. Nieuwe Wereld. Nonsens waren ook de rijke erfooms uit Amerika, Greta Garbo en kauwgom-millio- nairs, allemaal hersenschimmen, het gevolg van een verstandsverbijstering, die van Co lumbus en zijn mannen op heel de Oude Wereld was overgeslagen. Reeds op de schoolbanken werd het Natazio Natazi's vaste voornemen, bijna 'n ideaal, eens te zullen bewijzen, dat Amerika niet be stond. Hij zou in Westelijke richting varen, zoover hij kon en Amerika natuurlijk niet tegengekomen Net als Atlantis, zou ook New York een fictie blijken te zijn! (Wij ver zekeren onze lezers nogmaals, dat dleze historie waar is!) Daarom ging hij naar een zeevaartschool en voer hij jarenlang als stuurman op kleine schepen door de Middellandsche Zee. Zijn uit en thuishaven was immer GenuaGenova. Tot zijn groote kans kwam en hij kapitein werd op een schip dat geen „binnenzeetjes' bevoer, doch Oceanen. Zijn antwoorden aan bankier Fredonios en diens gasten waren heel beslist: ze zouden nooit te New York aankomen. En dat geheele verhaal over Amerika was één geweldig be drog! Zijn lastgever liet zich echter niet over tuigen. Trouwens de kapitein deed geen moeite hem te overtuigen, maar het ging hem toch aan zijn hart, dat hem na ge houden scheepsraad het commando over de „Tamaturgo" ontnomen werd en de eerste stuurman in zijn plaats tot gezagvoerder werd gesteld. De nieuwe schipper zou onmiddellijk op New York aanstevenen en den ex-kapitein van zijn waandenkbeeld genezen. Er verliepen evenwel dagen en dagen. De „Tamaturgo voer thans ruim 3. bijna 4 weken naar het Westen en ondanks den nieuwen gezagvoerder doem de New York niet op iedereen werd onrustig; onder de gasten heerschte een onaangename, haast twistzieke stemming. Ook de nieuwe functionaris werd van zijn post ontheven, ofschoon hij bij hoog en bij laag verzekerde steeds langs den 41sten i breedtegraad gevaren te hebben. Maar dan had hij volgens de kaarten over hgele landen wereldsteden en door een reeks I rivieren moeten gaan en men had niet anders dan zee gezien. Ten einde raad gaf de bankier den mar conist bevel het S-O-3-sein uit te zenden. Op dit S-O-S kwam een Japansch schip af. wien men positie vroeg. Toen bleek het dat de „Tamaturgo" zich circa 2000 mijl van de Californische kust be- I vond en dus rond Kaap Hoorn moest zijn gevaren. Hoe dit gebeuren kon is nog steeds een onopgelost geheim. En het wordt door alle serieuze zeevaarders als een absolute onmoge lijkheid beschouwd. Vandaar dat het geheim zinnige geval van de „Tamaturgo" nooit in de krant is gekomen. Het vond 5 jaar geleden plaats, maar geen journalist heeft het verhaal ooit willen gelooven. Het mooiste is, dat de heer Fredonios na van den Japanner bestek gekregen te hebben naar Hawaï koers liet zetten en daar kapi tein Natazi maar weer in zijn functie her. telde. In plaats van te trachten nu New- York te bereiken, besloot hij den tocht dooi den Stillen Oceaan te vervolgen en alsdus een reis rond den aardbol te maken. Kapitein Natazi is thans meer dan ooit er van overtuigd, dat Amerika niet bestaat, want hij is het immers niet tegengekomen, ofschoon hij de aarde rond geweest is! En hij vertelt deze meening aan een ieder, die het maar hooren wil. Zoo bereikte het ook het Amerikaansche tijdschrift de „Nautical Sphere", waaraan wij dit bijna ongelooflijke verhaal ontleenen. De Nautical Sphere denkt er hard over om hem uit te noodigen naar Amerika te komen om met eigen oogen de Nieuwe Wereld te aanschouwen.. Sommige ongeloovige Thomassen beweren intusschen, dat de kapitein een leugenaar is of nooit op de „Tamaturgo" gevaren heeft. Of zou de Naut. Sphere Visscherijnieuws in een notedop. Nog wat vergeten. Toen een der opvarenden van den stoomtrawler Petten in de markt kwam om eens bij de vangst van zijn schip te kijken viel het hem op, dat er zulk een klein kwantum radio was uitgelost. Bij onderzoek bleek, dat de lossers niet minder dan 25 man den visch in den trawler hadden laten zitten. Natuurlijk heeft men de visch zoo spoedig mo gelijk gelost en verkocht. Een mooie heilbot. Deze week werd door een der trawlers van de Vem een zeer groote heil bot aangevoerd. Deze visch woog niet minder dan 132 K.G. en bracht ca. f 1 per K.G. op. Dit is wel een bijzondere vangst, omdat heilbot weinig meer aangevoerd wordt. ln het dok. De stoomtrawler Neptunus werd in het dok gezet om schroef en schroefas- na te zien. CONCERT „LOOFT 5»EN HEER" De Chr. Gemengde Zangvereeniging „Looft den - Heer", geeft Donderdag 31 Januari een concert in de nieuwe Hervormde Kerk aan den Velserduinweg. Welwillende medewer king verleenen mevrouw RambonnetSpeet, sopraan en de heeren Falk, orgel en cello. De uitvoering wordt gegeven ten bate van de Hervormde diaconie. Het Visscherijbedrijf in 1934. Totale omzet 6.7Ó8.965. De laatste maand van 1934 sloot af met een omzetcijfer van f 676.005, tegen f 621.782 in 1933. Er kwamen binnen 157 (154) Nederland- sche stoom- en motortrawlers met een besom ming van f334.209 (f319.140). 117 f93) motor- loggers met f84459 (f 60932), 230 (300) motor- kustvissohers met f 30.884 f24.963), 76 (10) open booten mét f 240 (f 101), 1 (0) zeilkotter met f 10. Verder 18 (30) Deensche motorkot- ters met f 14.046 (f 19.355 en 3 (1) Belgische met f 1843 (f229). Van de drijfnetvisscherij kwamen binnen 176 (135) motorloggers met f 111.065 en verder kwam nog binnen 1 IJslandsche motorbeugea- met f 4398, terwijl de opbrengst der consigna tiezendingen f 14.0977 (f 28.980) bedroeg. De cijfers van het jaar. In 1934 kwamen van de trawlvisscherij bin nen 1827 (1144) Nederlandsche stoom- en mo tortrawlers met f3.998.664 (f2.368.982), 2018 (2001) motorloggers met f 1.243.962 (f 1.369.295), 4453 (4468) motorkustvisschexs met f371.531 (f384.131), 391 (147) open boo ten met f3556 (f 1954), 1 (0) zeilkotter met f 10, 22 (29) Duitsche stoomtrawlers met f55.0455 (f91.487), 1 Fransche stoomtrawler met f4619 (f6378). 265 (284) Deensche motor- kotters met f 160.053 (f197.640), 15 (33) Bel gische met f5661 (f12.804). Van de drijfnetvisscherij kwamen binnen 293 (29) Nederlandsche stoomloggers met f 154.647 (f58.902), 699 (312) Nederlandsche motorloggers met f 353.056 (f249.136), 112 (191) Engelsche stoomdrifters met f 90.652 (f 175.534 en van de beugvisscherij 137 (140) Nederlandsche stoombeugers met f 99.348 (f 123.7732) en 1 IJslander met f 4398. De consignatiezendingen brachten op f 163.757 (f487.445). De totale omzet in 1934 bedroeg, zooals wij reeds j.l. Maandag hebben medegedeeld f 6.708.965, tegen f 5.573.610 in 1933. Wij komen hierop nader terug. VELSEN derden arbeidersgezinnen in veel te dure wo ningen wonen en men zich niet meer af vraagt: „hoe kom ik aan een woning" maar ,hoe kom ik aan een goedkoope woning". In den loop der jaren heeft de overheid, in den regel het rijk, op allerlei wijze den wo ningbouw bevorderd. Ook in onze gemeente. I-Iet begon met het verleenen van hypotheek voor met premie gebouwde arbeiders- en be scheiden middenstandswoningen; later wer den gelden verstrekt onder verband van twee de hypotheek voor gebouwde arbeiderswonin gen. Het waren echter voornamelijk de wo- ningbouwvereenigingen, die in de moeilijkste jaren het meest hebben bijgedragen tot de oplossing van het vraagstuk der volkshuisves ting. In de laatste jaren van de crisis, toen de materialen niet meer zoo duur waren, heb ben enkele bouwondernemingen onze ge meen te met honderden arbeiderswoningen verrijkt. We voelen eenige neiging in ons opkomen om dit laatste woord tusschen aanhalings- teekens te plaatsen. In Velsen wordt weer druk gebouwd. Maar 700 woningen staan leeg. Het lid van den gemeenteraad de heer W. van Heyst heeft in verband met de door de regeering ingestelde regelen betreffende het beschikbaarstellen van voorschotten onder verband van tweede hypotheek voor den bouw van arbeiderswoningen van „passenden" huurprijs de volgende vragen aan B. en W. esteld 1. Heeft bovengenoemd onderwerp de aan dacht van het College van Burgemeester ei Wethouders en zoo ja. is het College dan be reid en in staat, nu reeds, ziin houding be treffende dit onderwerp aan den Raad mede te deelen? 2. Zoo vraag 1 bevestigend beantwoord wordt, is het College dan bereid, den Raad voor te stellen, eventueele aanvragen om 2de hypotheek onder garantie der gemeente toe te staan? 3. Zoo het College afwijzend staat tegenover meergenoemd onderwerp, kan het de reden daarvoor mededeelen en is het in staat voor stellen te doen om toch te komen tot de be doeling van genoemd onderwerp, namelijk ..spoedige huurverbging"? (te behandelen aan het einde van de agenda). Deze interpellatie zal in dé e.v vergadering van den gemeenteraad behandeld worden. De raad zal dan dus vernemen, welk standpunt B. en W. innemen ten aanzien van deze aan gelegenheid In de veronderstelling, dat ons gemeente bestuur er toe zal overgaan, zijn medewerkin? te verleenen tot het beschikbaar stellen van deze tweede hypotheek liikt het ons gewenscht de?e zaak, die van groote beteekenis is voor de volkshuisvesting in onze gemeente, eens na der onder de oogen te zien. We gaan dan eerst even terug naar de ja ren die achter ons liggen. Het vraagstuk der volkshuisvesting is. toen de bevolking jaar lijks met 1900 a 2000 inwoners toenam een heel moeilijk vraagstuk geweest; thans, nu de snelle aanwas tot stilstand is gekomen is het vraagstuk nog even moeilijk. Voor de be volking gold voorheen de vraag: „hoe komen we in Velsen aan een woning"; de huurprijs kwam er minder op aan. Men kreeg hier werk en men wilde hier wonen, het geld speelde geen rol Het gevolg van dezen gang van zaken was. dat thans, nu het geld wel een rol speelt, hon Het aantal leegstaande woningen in onze gemeente kan geschat worden op ongeveer 700, het aantal in aanbouw zijnde op 200. Het zal dus niet lang meer duren, of het aantal beschik bare woningen bedraagt 900, waarvan slechts een klein gedeelte zal worden betrokken door gezinnen die zich uit de omliggende gemeenten hier komen vestigén. Wij overdrijven niet, als we het aantal leegstaande woningen na een half jaar schatten op 850. En thans gaan we met frisschen moed ver der bouwen, teneinde zoo spoedig mogelijk het 1000-tal vol te maken. Waar moet- dat heen? Zijn er in onze ge meente nog geen „stroppen" genoeg geweest? Nog slechts enkele jaren en eenige honder den woningen van bouwvereenigingen en par ticulieren waarop tonnen en tonnen onafge- loste voorschotten of hypotheken drukken, kunnen voor afbraak worden verkocht. En Sijmen kan betalen.... Het is prettig dat er werk komt in de bouw- industrie. Er zijn nog steeds een goede 500 werklooze bouwvakarbeiders en die willen al len gaarne aan het werk. Maar het is niet de juiste manier waarop getracht wordt tot ver laging van den huurprijs te komen: aan den eenen kant kapitaalvernieling, aan den an deren kant nieuwe risico's. Wat dan? We hebben vroeger premies op den woning bouw gehad. Waarom thans geen premies op de huurverlaging? Is het niet veel logischer, dat de regeering een bedrag a fonds perdu beschikbaar stelt voor die huiseigenaren, die er toe overgaan, hunne huren te verlagen? En dan zouden natuurlijke ook maatregelen geno men moeten worden om de woningbouwver- eenigingen in staat te stellen, de huren hun ner woningen te verlagen. Zijn wij wel ingelicht, dan zullen de meeste thans in aanbouw zijnde arbeiderswoningen verhuurd worden tegen een huurprijs van f 4 50. Dit is wel een stap in de goede rich ting. maar feitelijk kan deze huurprijs alleen betaald worden door werkende arbeiders. Voor werkloozeh is ook deze prijs nog veel te hoog. Voor deze categorie zal men tenslotte moeten komen tot huren van hoogstens f 3 en een dusdanigen prijs bereikt men nooit wanneer men niet de bestaande woningen in de actie betrekt. DE WERKLOOSHEID. J.l. Zaterdag waren aan de Gem. Arbeids beurs als werkloos ingeschreven 542 bouw vakarbeiders, 358 metaalbewerkers. 49 kan toorbedienden, 27 huisbedienden, 41 houtbe werkers, 371 man visscherijpersoneel w.o. 96 haven en transportarbeiders, 648 losse en fa brieksarbeiders, 314 in overige beroepen; ver der personen beneden den leeftijd van 18 jaar: 7 bouwvakarbeiders. 21 metaalbewer kers, 16 kantoorbedienden, 11 huisbedienden, 2visschers, 57 losse en fabrieksarbeiders en 10 in overige beroepen. Het totaal aantal ingeschreven werkzoe kenden bedroeg derhalve 2474. den Gouverneur van Curasao, alsmede de Kamers van Koophandel te Paramaribo en Curacao, houdende gelukwenschen door mid. del van de eerste luchtpostverbinding Neder landWest-Indië. het bestuur der V.V.V. te Zandvoort betr. aanleg vliegveld. 12. Vaststelling periodieke subsidies voor het jaar 1935, benevens vaststelling van de navolgende eventueel te verleenen subsidies: Intern. Esperanto Instituut te 's Gra- vênhage. b. Nederl. Landbouw Handelskamer te 's Gravenhage. Ital.Nederlandsche Kamer van Koop handel te Amsterdam. d. Holland-Huis te Brussel. e. Prot. Christ. Nijverheidsschool te Haarlem f. Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur te Haarlem. (Tentoonstelling Flora 1935). g. Nederlandsch Visscherij Proefstation te Utrecht. h. Stichting Fonds Toegepast Natuurweten schappelijk Onderzoek te 's Gravenhage 13. Concept-schrijven van het Bureau aan de Tweede Kamer der Staten Generaal betr. Wetsontwerp rechtsverhouding Agenten en Reizigers. 14. Concept-schrijven Commissie Verkeer en Vervoer aan Burgemeester en Wethouders te Haarlem, inzake voetgangers-verkeer in enkele Haarlemsche straten. 15. Rondvraag. 16. Besloten zitting. FAILLISSEMENTEN. L. Muller, bloemkweeker en handelaar, wo nende te Hillegom, van den Endelaan 32. Cu rator Mr. J. H. C- Slotemaker, alhier. P. P. F. Oor, bakker, wonende te Haarlem, Kritzingerstraat 8. Curator M. A. Klein, alhier N. W. Wamsteeker, slager, wonende te IJmui den, Kennemerlaan 111. Curator Mr. A. v. d. Flier te IJmuiden-Oost. G. Wisker, winkelier in rubber, suiker, gerst etc. wonende te Haarlem, Jan Haringstraat 4. Curator Mr. F. J. D. Theyse, alhier. G. en J. van Koperen, aannemers van grond werken, beiden wonende te Haarlem, Dr. Schaepmanstraat 21 rood. Curator Mr. J. H. C. Slotemaker, alhier. De Vennootschap onder de firma Expeditie bedrijf de Rijk en Co. gevestigd te Beverwijk, Jan Alsweg 2a en hare firmanten: P. C. de Rijk expediteur, wonende te Beverwijk, Adrichem- straat 54 en J. Praster, expediteur, wonende te Beverwijk, Romerkerkweg 57. Curator M. A. Klein, alhier. Rechter-Commissaris Mr. M. A. van Rijn van Alkemade. Opgeheven werden de navolgende faillisse menten van: H. Maks, gröentenhandelaar, wonende te IJmuiden, Kennemerlaan 41. Curator Mr. A. W. Hellema, te IJmuiden. E. Binsbergen, broodslijter, wonende te Koog aan de Zaan, Krokusstraat 40. Curator Mr. H. M. C. Dekhuyzen te Zaandam. C. G. van Rooyen, manufacturer, wonende te Bennebroek, Bennebroekerlaan 75. Cura- trice Mevrouw Mr. L. M. I. L. van Taalingen- Dols, alhier. W. Failé te Santpoort, Bloemendaalscheweg 36. Curatrice Mevr. Mr. L. M. I. L. van Taalin gen-Dols, alhier. K E. A. Stein, directeur Zomerlust, wonende te Zandvoort, Kosterstraat 7. Curator Mr. W. Veniet, alhier. Geëindigd zijn wegens het verbindend wor den der uitdeelingslijst de faillissementen van: de N.V. Visscherij, Exploitatie Maatschappij „De Dogger", gevestigd te IJmuiden, gem. Velsen. Curator Mr. A. H. J. Merens, alhier. D. Wagenaar, zand en grinthandelaar, te Koog aan de Zaan. Curator Mr. C. Blanke voort, alhier. W. Schoone, machinehandel, wonende te Edam. Curator Mr. H- H. Riepma te Edam. de N.V. Gebroeders Tegelaar N.V., bloem- bollenhandel, wonende te Lisse. Curator Mr. C. Blankevoort, alhier. De begrafenis van vijf der slachtoffers van het vreeselijk auto-ongeval Emmer-Compascuum heeft Maandag onder groote belangstelling plaats gehad. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. De agenda voor de 107de vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken, te houden op Dins dag 8 Januari 1935, des namiddags te 7.30 uur, luidt: 1. Benoeming Commissie onderzoek ge loofsbrieven en installatie nieuw gekozen lid. 2. Opening. 3. Verkiezing algemeen voorzitter. 4. Verkiezing voorzitter Grootbedrijf. 5 Verkiezing voorzitter Kleinbedrijf. 6. Verkiezing plaatsvervangende voorzitters Grootbedrijf en Kleinbedrijf. 7. Verkiezing leden vaste commissies 8. Notulen. 9. Ingekomen stukken. 10. Mededeelingen. 11. Goedkeuring verzonden brieven aan: a. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Haarlem, betr. belasting vermake lijkheden. b. De directie der Nederlandsche Spoorwegen jbetr. aansluiting eerste verbinding Haarlem— Groingen. c. den Minister van Waterstaat te 's Graven- hage betr. tunnelvraagstuk Noordzeekanaal. d. Z.E. den Gouverneur van Suriname, Z.E, TENTOONSTELLING MUSEUM. FRANS HALS- In het Frans Halsmuseum wordt van 10 tot 31 Januari een tentoonstelling georganiseerd door de afdeeling Haarlem van hetNeder landsche Kunstverbond, De helft van de opbrengst komt ten >-oede aan deze vereeniging, de andere helft zal wor den afgedragen aan de Cité Universitaire, ter verdere voltooiing van het Nederlandsche tehuis voor studenten. ARMBESTUUR NED. ISR. GEMEENTE. Het Armbestuur der Ned. Isr. Gemeente te Haarlem vraagt bijstand voor zijn werk. Dat werk immers is in den algemeenen nood van dezen tijd veel moeilijker en omvangrijker geworden. Want menschen, die nooit de hulp onzer In stelling hebben noodig gehad, komen nu bij ons aankloppen. En anderen, die ons vroeger steunden moeten thans door ons geholpen worden. De armenzorg echter moet, ondanks dit alles volledig voortgang hebben en mag bij al het geen er gedaan moet worden, m inderdaad gelukkig ook gedaan wordt, niet op den ach tergrond geraken. Het Armbestuur vertrouwt er op. dat het op uw volle medewerking mag rekenen en dat door uw gulle gave zijn taak ten behoeve der armen verlicht zal worden.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1