Lava!' s reis naar Rome. Het politieke verschiet in Engeland. Radio-Programma THIJS IJS EN DE SCHAT OP DE MAAN. DONDERDAG 3 JANUARI 1935 BUITENLAND. Oostenrijk zet zijn bezwaren op zij. De Fransche minister vertrekt vandaag reeds. Driedaagsch verblijf te Rome. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS FRANKRIJK. De Qual d'Orsay publiceerde gistermiddag het volgende otficieele cornmuniaue: Pierre Laval. „Op uitnoodiglng van de Italiaansche regee- riiig zal de minister van buitenlandsche za ken, Laval zich Donderdagavond te 20.30 uur naar Rome begeven, waar hij belangrijke be sprekingen zal voeren, die beide landen in teresseeren en betrekking zullen hebben op algemeene politieke kwesties, ter voltooiing van besprekingen, die in den laatsten tijd langs diplomatieken weg zijn gevoerd". Laval zal drie dagen te Rome blijven. De ministers waren gisteren in een langdurigen ministerraad bijeengekomen, in welks verloop de minister van buitenlandsche zaken een nauwkeurig overzicht gaf van den stand der Fransch-Italiaansche onderhandelingen. In aansluiting hierop ontving Laval nog maals den Italiaanschen ambassadeur te Pa rijs, met wien hij een onderhoud had, dat den doorslag gaf bij het besluit om naar Rome te vertrekken. De Oostenrijkscihe gezant te Parijs baron Pflügü, bracht in den loop van den dag een Ibezoek aan de Quai d'Orsay. Aangezien on middellijk daarop de mededeeling van Laval volgde, dat hij Donderdag zijn reis naar Rome zou ondernemen, ligt de gevolgtrekking voor de hand, dat het bezoek van den gezant ten doel had, den Franschen minister van buiten landsche zaken er van in kennis te stellen, dat de Oostenrijksche regeering haar bezwa ren tegen het beoogde pact in zake de waar borging van Oostenrijk's onafhankelijkheid heeft laten vallen of deze bezwaren althans niet meer ten volle handhaaft. Inzake het program van de reis van Laval naar Rome werd nog het volgende bekend. Laval zal worden vergezeld door den secre taris-generaal van den Quay d'Orsay. Léger, den onderdirecteur voor Afrikaansohe en Le- vant-aangelegenheden, de Saint Quentin, en zijn kabinetschef, Rochat. Bij zijn aankomst te Rome zal hij worden ontvangen door Mus solini. Zaterdag zal worden bestemd voor bespre kingen tusschen Laval en Mussolini. Zoo noo- dig zullen de besprekingen Zondag worden voortgezet. Hoogstwaarschijnlijk Maandag zal een be zoek worden gebracht door Laval aan den Paus. Dinsdagmiddag vertrekt Laval weer uit Rome. Donderdag zal hij waarschijnlijk naar Genève vertrekken ter deelneming aan de zit ting van den Volkenbondsraad. De reis van Laval wordt in Engelsche po litieke kringen zeer toegejuicht, o.m. omdat daarmede ook het ontworpen bezoek van La- val aan Londen meer mogelijkheid krijgt. La- val wordt onmiddellijk na zijn onderhoud met Mussolini in Londen verwacht. De eenige da gen geleden opgedoken berichten omtrent een ontmoeting tusschen Mussolini en Sir John Simon zijn aldus wordt verklaard door de inmiddels ingetreden gebeurtenissen ach terhaald. Uit Weenen wordt gemeld dat den ver tegenwoordigers der buitenlandsche pers agentschappen vanwege de Ballhausplatz eenige mededeelingen zijn gedaan. De reis van den Franschen minister van buitenlandsche zaken. Laval, naar Rome, Trotski protesteert. Tegen beschuldigingen inzake den moord op Kirof. Trotski heeft naar V.D. uit Parijs meldt, aan de Fransche pers een protest gezonden tegen de bewerkingen van Russische zijde, dat hij betrokken zou zijn geweest bij den moord op Kirof. In de aanklacht tegen Nikolajef wordt slechts beweerd, dat de moordenaar be kend had dat een consul hem had gevraagd een brief aan Trotski te doen toekomen Nikolajef heeft deze bekentenis pas 20 dagen na zijn arrestfttie afgelegd. De weinige con suls die Trotski kent hebben hem allen een visum geweigerd. Tenslotte verklaart Trotski dat hij in de 40 jaar van zijn revolutionnaire werkzaamheid altijd tegen individueele ter reur was geveest, zelfs tegenover het Czaris- me. wordt door toonaangevende Oostenrijksche instanties aldus geïnterpreteerd, dat de indruk bestaat, dat de moeilijkheden, welke zich hebben voorgedaan in de kwestie van het non-interventiepact, uit den weg zouden kun nen worden geruimd. In de afgeloopen dagen hebben de Oosten rijksche vertegenwordigers te Rome en te Parijs herhaaldelijk gelegenheid gehad in contact te treden met de personen, die be trokken zijn bij de Fransch-Italiaansche on derhandelingen. Bij die gelegenheden hebben zij de wenscheiv van Oostenrijk kenbaar ge maakt. Deze werschen, aldus de mededeelin gen, zouden thans gehoor hebben gevonden. Met dit 9Ct van non-interventie heeft het door de vertegenwoordigers van Oostenrijk te Genève aangevatte werk zijn bekroning ge vonden. De overeenkomst zal berusten op stricte wederkeerigheid en de wederzijdsche verplich ting der deelnemers zich niet te mengen in de politiek van een anderen staat, en geen iteun te verleenen aan geweldige revolu tionnaire bewegingen, welke gericht mochten zijn tegen een der verdragsluitende partijen. In een zoodanig verdrag kan de pacificatie van Midden Europa worden gezien, aldus wordt verklaard. De uitnoodiging aan het pact deel te nemen zal op zoo ruim mogelijke schaal worden ver spreid. Behalve aan Oostenrijk en zijn buur staten, zullen waarschijnlijk ook uitnoodigin- gen worden gezonden aan Frankrijk, Enge land, Roemenië en Polen VOORLOOPIG 4000 ARBEIDERS IN DIENST BIJ CITROëN. Bij de Citroën-fabrieken te Parijs zouder voorloopig slechts 4000 van de 22000 arbei ders, die werkzaam waren aan de hoofdfa briek, in dienst kunnen worden teruggeno men. De algemeene vergadering van crediteuren is vastgesteld tegen 7 Januari. ROEMEENSCH VLIEGTUIG IN HET SCHYVARZWALD NEERGESTORT. KARLSRUHE, 2 Januari. Nabij het Ba- densche dorp Buschlerthal boven het Schwarzwald is gistermiddag een Roe- meensch vliegtuig van een hoogte van 1300 meter naar beneden gestort. De piloot Diml- trescu werd gedood, terwijl de tweede inzit- teide tijdig met behulp van zijn valscherm uit liet toestel kon springen en ongedeerd bleef De vliegers waren op weg naar Parijs en wa ren des ochtends uit Weenen vertrokken. De oorzaak van het ongeluk staat nog niet vast FRANSCHE BOND VAN DIENST WEIGERAARS ONTBONDEN. Uit Parijs. 2 Januari. De bond van dienst weigeraars is in verband met een vonnis van het Parijsche gerecht ontbonden. Het proces Hauptmann begonnen. Geen vingerafdrukken van den verdachte op afpersingsbrief. Reuter meldt uit Flemington, 2 Januari: De eerste dag van het proces tegen Haupt mann had een weinig sensationeel verloop, wat men trouwens al dacht. Begonnen moest worden met de keuze der juryleden uit de vele candidaten, hetgeen met veel moeilijk heden gepaard ging Het slot van alles was dat de zitting tot Donderdag werd verdaagd nadat tien leden der jury waren aangewezen. Vele candidaten werden afgekeurd. Hauptmann en Lindbergh zaten slechts op enkele passen afstand van elkander. De be roemde vlieger vermeed het den verdachte ook maar één oogenblik aan te zien. Mrs Lindbergh was niet aanwezig. De eerste persoon, die voor de samenstel, ling der jury gehoord werd. was een vrouw op leeftijd Zij weigerde echter een benoeminL daar zij, naar zij verklaarde, tegen de dood straf was. Ongeveer 700 verslaggevers, film operateurs, telegrafisten etc. woonden de zit ting bij. Het duurde een uur voordat het eerste jury-lid benoemd was. De benoemde tien jury-leden zijn zes mannen en vier vrouwen. De verdachte behield gedurende het verloop der zitting zijn gewone kalmte. Aan de Tel. ontleenen wij verder. De deskundige Hudson, die belast was met het onderzoek naar de vingerafdrukken op den brief, die aan kolonel Lindbergh was ge richt en waarin dezen verzocht werd geld te sturen, indien hij zijn baby wenschte term te zien, heeft aan persvertegenwoordiger.' het resultaat van zijn onderzoek medegedeeld. Hij deed de opzienbarende mededeeling, dat hij onder de honderden vingerafdrukken op den afpersingsbrief aan kolonel Lindbergh, geen vingerafdrukken van Hauptmann had ont dekt. Erich Kleiber dient zijn ontslag in. Acht zich door Clemens Krauss verdrongen. NIEUWE GOUVERNEUR VAN DE BANK VAN FRANKRIJK. PARIJS, 2 Januari. In den heden ge houden ministerraad heeft de minister van financiën den president der Republiek een wetsontwerp voorgelegd tot benoeming van den huidigen directeur-generaal van de Deposito- en Consignatiekas Tannery, tot gouverneur van den Bank van Frankrijk. De tegenwoordige gouverneur Moret, zal tot eere-gouverneur worden benoemd. De dirigent Erich Kleiber, wiens aftreden als gastdirigent der Berlijnsche Staatsopera vrijwel als een vaststaand feit kon worden beschouwd, heeft thans bij den Pruisischen minister-president Goering definitief zijn ont slag ingediend, aldus wordt aan de Tel. ge meld. In zijn schrijven wordt gezegd dat Kleiber zijn contract niet meer van kracht beschouwt, daar hij door Clemens Kraus ver drongen is. Het contract van Kleiber, die Oostenrijkse!) staatsburger is zou in normale omstandigheden eerst in Maart afloopen. (United Press) Bomaanslag op Koning Zogoe's paleis? Vorst zou licht gewond zijn. Volgens onbevestigde berichten uit Albanië in de Grieksche bladen zou koning Zogoe bij een bomontploffing in het koninklijk paleis gewond zijn. Zijn verwondingen zouden even wel niet va ngevaarlijken aard zijn. Van offi- cieele Albaneesche zijde wordt evenwel ont kend, dat er een aanslag is gepleegd. De laatste dagen zouden verscheiden bom men in het paleis zijn ontploft, die aanzien lijke schade hebben aangericht. Verder wordt gemeld dat het den geregel- den troepen is gelukt de af deelingen van dén jewezen adjudant van den koning, Bairach ter. die de opstandige beweging leidt, te om singelen en na een bloedigen strijd gevangen te nemen. Bairachter is hierop voor den ko ning gebracht, die van hem eis<!hte, dat hij een eind zou maken aan de opstandige be weging. welke zich de laatste dagen vooral in de omgeving van Tirana en Skoetari heeft uiteebreid. Koning Zogoe heeft volgens deze berichten den leider der opstandige beweging beloofd dat hij hem onmiddellijk zou vrijla ten. wanneer hij aan zijn verzoek zou vol doen. Bairachter heeft zulks evnwel gewei gerd. Naar verluidt neemt de oppositie tegen den koning steeds toe. Het grootste deel der boe renbevolking zou zich aan de zijde der revo- lutionnairen hebben geschaard. Talrijke aanhangers van Bairachter zouden zonder vorm van proces zijn doodgeschoten. (Tel.) Lot van Zinowjef en Kamenef nog onbeslist. Verbanning wordt echter verwacht. Moskou 1 Januari (Reuter). In strijd met de berichten in de Engelsche bladen, ls over het lot va" Zinowjef, Kamenef en hun dertien aanhangers, die in Moskou werden ge arresteerd, nog niet beslist. Naar Reuter meldt, zal de beslissing pas vallen in de volgende zitting van het hoofd bestuur der communistische partij. Zinowjef zou naar Tjoeman in het Oer al- gebergte worden verbannen waar ook de oud-Sovjet gezant Rakofski wegens de door hen gevoerde oppositie, heeft vertoefd. Kamenef zal waarschijnlijk naar Minoes- aink worden verbannen, tezamen met zijn aanhangers, die reeds allen van hun functies zijn ontheven. De andere leiders der oppositie. Sirtsèf, Roetin, Bogoeslafski, e.a. zijn reeds eenigen tijd geleden naar Jokoetien verbannen. Flandin en Laval naar Londen Op 8 en 9 Januari. PARIJS, 1 Januari (V.D.) Petit Parisiën kondigt als vaststaand feit aan,, dat minister- President Fiandin en minister van Buiten- -ardsche Zaken, Laval, zich naar Londen uilen betreven, waar zij vóór de stemming 'n het Saargebied. op 8 en 9 Januari in con ■"act zullen treden met de Britsche regeering. D.TFETN LYON-MARSEILLE ONTSPOORD. PART-TS. 2 Januari (Reuter). In den afgeloopen nacht is de D-trein r.vnnMarseille tusschen Vauris en Roche de comdrieu ontspoord. Tengevolge van een ver pakking van de sooordiik waren op deze olaats de rails eenigszins verbogen, zoodat viif wa gons ontsnoorden. Gelukkig deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. VREEMDE DOOD VCUADORIAANSCH GEZANT. In de vestibule van een gebouw in het Wes ten van New York heeft men het lijk van een man aangetroffen, die, naar gebleken is, in diplomatieken dienst van Ecuador stond. Deze Ecuadoriaan, Ernesto Chacon genaamd, be vond zich op weg naar Europa, waar hij te Berlijn als gezant van zijn land zou optreflen. De politie van New York doet thans pogin gen dit mysterie op te lossen. Het lijk was totaal uitgeschud. Sporen van geweld zijn op het lijk niet ontdekt. Desondanks houdt de politie vast aan de meening, dat men hier met een roofoverval te - doen heeft, v Nader wordt gemeld: Volgens het consulaat- generaal van Ecuador te New York staat de politie thans op het standpunt, dat Chacon een natuurlijken dood is gestorven. De regeering bezorgd over het verlies van volksvertrouwen. (Van onzen Londenschen correspondent) Bij een gewonen gang van zaken kan men eerst in den herfst van 1936 algemeene ver kiezingen verwachten. Maar een ongewone gang van zaken is geenszins uitgesloten en Baldwin heeft in een boodschap aan het con servatief „Sleutelbloem-Verbond" gesproken van de mogelijkheid van verkiezingen in 1935. In deze boodschap voorziet de leider der Con servatieven dat 1935 politiek een belangrijk en critiek jaar zal worden. Ongerustheid over de verandering van de stemming in het land, ten nadeele van de regeering, komt in de boodschap tot uiting. Het is vooral een waar schuwing tegen de gevaren, waaraan land en rijk zullen worden blootgesteld, indien de kie zers de Socialisten in de zetels der macht zou den plaatsen. Baldwin bedient zich van de gebruikelijke termen van het politiek geschrift en stelt „het opbouwend werk van de Natio nale Regeering" tegenover „de verwoestende politiek der Socialistische Partij". Hij toont zich verstoord over „de valsche voorstellingen, welke de Socialisten geven van de politiek en de maatregelen der Nationale Regeering'" stelt vast dat er ernstig behoefte is aan een krachtige campagne tot steun van de regee ring. In de boodschap is de vermaning vervat, dat de leden van het Sleutelbloem-Verbond zulk een campagne met vuur en geestdrift zullen ondernemen. Deze boodschap is niet zoo erg belangrijk. Ook zonder Baldwin's waarschuwing zouden de „Primrose Leaguers" geen gelegenheid on gebruikt hebben gelaten het huidig landsbe stuur in de aangenaamste kleuren en de So cialistische Partij zwart te schilderen. Het be lang van dit geschrift ligt meer in de onge rustheid in het hart van den opsteller, welke het onthult. Er is geen reden te veronderstellen, dat de Socialisten onder Sir Stafford Cripps (die tenslotte slechts een roerige linkergroep zijn van de Labour-Partij en voor het bestuur van die partij wat ontstellend in haar politieke onvoorzichtigheid) zooveel zielen hebben ge wonnen onder de kiezers dat het gevaar, waar aan Baldwin denkt, werkelijk zoo dreigend is als hij het voorstelt. Dat de regeering sedert 1931 veel aanhang heeft verloren is zeker. Dat die aanhang over is gegaan naar de So cialisten is onaannemelijk. Hoewel de conser vatieve pers lang haar best heeft gedaan de Labour-partij en Socialisme, zooals men dat vagelijk verstaat, te vereenzelvigen blijft klaarblijkelijk het grootste deel der bevolkini onderscheid maken tusschen het een en het ander. Zoo Socialisme schrik baart, de Labour- partij doet het niet. En een Labour-partij die zou mogen regeeren met den onontbeer- lijken steun van liberale en radicale politici, doet het nog minder. Zulk een politieken toestand moeten die vele kiezers voorzien, die in de tusschentijdsche verkiezingen van hun ontevredenheid met het bestaande bestuur hebben doen blijken. Die ontevredenheid in het kiezerskorps is ontstaan om de behandeling door de regeering van kwesties van vrede en bewapening, die de zelfde kwesties zijn als die van oorlog en ont wapening. De Nationale Regeering en, het geen het zelfde of meer is, de Conservatieve Partij beseffen het ten volle. De vredeskwestie heeft haar .candidaten in tusschentijdsche verkiezingen doen verliezen en dreigt het zelf de te doen in de a.s. Algemeene Verkiezingen, Met het oog daarop is er na de Kerstkaar ten een pamflet in de landelijke brievenbus sen gedeponeerd, waarin de vredespolitiek der regeering wordt aangegeven en verklaard in acht punten, van haar eerste optreden af. Het vestigt b.v. de aandacht op het Britsche ontwerp-ontwapeningsverdrag, dat de Ontwa peningsconferentie in Maart 1933 heeft gered, op de Britsche voorstellen voor afschaffing van bombardementen uit de lucht en voor ge leidelijke vermindering van de luchtstrijd krachten van leger en vloot, op de Britsche pogingen om uitvoer van oorlogsmiddelen in ternationaal te regelen. Voor de kleine min derheid in het land, die internationale poli tiek begrijpt en de jongste diplomatieke ge schiedenis heeft gevolgd, vertegenwoordigt het pamflet een voortreffelijke verdediging van het beleid der regeering in internationale zaken van oorlog en vrede. Maar men kan moeilijk aannemen, dat de groote meerderheid der kiezers tot een billijker oordeel over de regeering zal worden bekeerd. Zij oordeelt meer naar den uitslag dan naar de miadelen, hoe goed de wil ook mag zijn geweest, waar mede ze zijn aangewend. Men kan in het mid den laten of de verdenking, welke de regee ring op dit punt tot heden heeft moeten ver dragen van de openbare meening, op rede lijkheid gegrond is. Het feit, dat ze bestaat, heeft alleen politiek belang en ook het feit, dat men aan de oppositie meer ijver en geest- drift voor en verlangen naar vrede toe schrijft. Oorlogsvrees is echt en sterk gewor den in het Engelsche volk, dat is gaan voelen, dat het optreden der regeering niet bevorder lijk is voor het verjagen van die vrees. Tegen over de acht punten van vredesbevordering, die het populair gemoed niet erg kunnen treffen, stellen de morrende kiezers het feit, dat Groot Brittannië zijn alsnog aanzienlijk gezag in de wereld niet voldoende heeft doen .elden voor bevordering van vrede door mid del van het stelsel van collectieve veiligheid, dat wezen en kern is van den Volkenbond. Te genover de acht punten ook stelt de oorlog- vreezende Brit het gebrek aan doortastend heid, waarmede de regeering de kwestie van een onderzoek in het bedrijf der particuliere wapenhandelaars heeft aangepakt. Al of niet met reden alweer heeft de openbare meening de overtuiging gekregen, dat oarticulieren, wier welvaart en winst met oorlog gediend schijnen, internationaal actief moeten zijn om wat voor hen het schrikbeeld van vrede is te verjagen. En een bevolking, die zoo denkt, kan zich niet gerustgesteld voelen door een toegezegd onderzoek, dat niets meer zal zijn dan „een bestudeering van het. voorstel tot in stelling van een staatsbedrijf uit het oogpunt van nationale veiligheid". Het is ook voor de politieke positie der regeering niet gunstig ge weest, dat enkele ministers en bekende regee- ringsaanhangers zoo misprijzend hebben ge waagd van de vredesenquête van de Vereeni- ging voor den Volkenbond. Inmiddels is in officieele kringen wel het besef gerezen, dat de openbare meening de gekozen leiders voor is en hebben die leiders wel hun best gedaan (men denke aan het zenden van troepen naar het Saargebied) haar in te halen, maar de eerste indruk, die de sterkste is, kan niet hee- lemaal ongedaan worden gemaakt. Die en quête gaat intusschen voort en de overweldi gende meerderheden ten gunste van den Vol kenbond. collectieve veiligheid en collectief optreden tegen een aanvaller-staat, nationa lisatie van aanmaak van en handel in oorlogs middelen blijven zich opeenhoopen. A. K. VAN R. 1 I ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELUNC. Thijs gaat snel dus verder, ach ter Slim en Glimmer aan. Hij moet weer door een smalle, lange gang. Het is er koud en schemerig donker door een luchtgat ziet men nu en dan de sterren. Thijs bestijgt voorzichtig een ruwe trap, heel langzaam; hij voelt zich lang niet veilig mef niets dan de eenzaamheid en de stilte om zich heen VRIJDAG 4 JANUARI. HILVERSUM 1875 M. 8.00 VARA Gramofoonmuziek. 100.00 VPRO. Morgenwijding. 10.15 VARA. „Simson", Frans Nienhuys draagt voor. 10.30 Orgelspel door Joh. Jong. 11.00 Frans Nienhuys draagt voor. 11.20 Gromofoonmuziek. 12.00 Suiting. AVRO. Kovacs Lajos en zijn orkest. Argewissed door Gram. pi. 2.00 C. Hoeing spreekt over Che misch reinigen en stoomen thuis. 2.30 Gra mofoonmuziek. 2.45 Cellovoordracht door A. C. Oudemans. Aan den vleugel Egbert Veen. Af gewisseld door gr. pl. 4.00 VARA, Knipcursus door mevr. A. Blankenvan Kuyk, 4.50 Gra mofoonmuziek. 5.00 Na schooltijd. Oome Keesje. 5.30 De Notenkrakers olv. Daaf Wins. 6.00 Gr. p.l 6.10 De Notenkrakers. 6.30 Jo Huy, saxofoon, T, Schoute, piano. 6.45 Eddy Walis, en zijn orkest. 7.30 Geordende productie, spr. Dr. F. M. Wibaut. 7.50 Gramofoonmuziek. 7.57 herhaling S.Ö.S. berichten. 8.00 VPRO Lezing. 8.30 Concert. 9.00 Lezing. 9.30 Concert. 10.00 Vaz Dias. 10.15 Lezing. 11.00 VARA Jazzmuziek 11.30 gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. HUIZEN 302 M. 8.00 NCRV. Schriftlezing en meditatie 8.15 Morgenconcert. 10.30 Morgendienst. 1100 Pia norecital door mevr. To BrugmanStellema- ker. 12.00 Politieberichten. 12.15 Leger des Heilskwartiertje. 12.30 Ensemble v. d. Horst. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.30 Chr. lectuur. 3.00 Concert. 3.45 Rustpoos. 4.00 Verv. concert 5,00 Gramofoonmuziek. 5.30 Populaire orgelbespeling door Mac Crafford. 6.30 Overschakeling. 7.00 Pol. ber. Ned. Chr. Persbureau. 7 15 Gramofoonmuziek 7.30 Literair halfuurtje. 8.00 Vaz Dias. 8.35 Carillonbespeling van ds Nieuwe Kerk te Delft door J. H. Storm. 9.05 Gramofoonmuziek. 9.20 Orgelconcert uit de Nieuwe Kerk te Delft door J. H. Storm. 9.50 Gemengde zangvereen. Spangens koor te Rotterdam olv. Jos. Vranken ken Jr. 10.00 Vaz Dias. 10.45 Gramofoonmu ziek. 11.30 Sluiting. LUXEMBURG 1304 M. 7.40 Hollandsche avond. Radio-Cabaret. 8.20 Gevarieerd concert door het omroeporkest olv. Henri Pensis. 8.40 idem. 9.30 Zangrecital door Victor Jaans. 9.50 Altvioolrecital door Edouard Piel. 10.25 Dansmuziek BRUSSEL 484 M. 12.50 Omroeporkest olv. Franz André. 5.50 Mej. Delprote, piano, de heer Lion, fluit. 6.35 Gevraagde gr. pl. 8.20 Symphonieorkest speelt Nederlandsche muziek. 9.35 Idem 10.30 dans muziek, BRUSSEL 322 M. 12.50 Symphonieorkest. 1.30 Idem. 6.35 Vier- handigpianospel door Jef Watelet en Jef van Hoof. 8.20 Omroeporkest olv. Franz André. 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG 1261 M. 11.20Harald Andersen's ensemble. 2.20 Om roeporkest olv, Emil Reesen. 7.50 Radiobal voor ouderen BERLIJN 357 M 5.50 Fred Drissen, bariton zingt. 6.20 Klein omroeporkest olv. Willy Steiner. 8,20 Moderne Duitsche muziek. KEULEN 456 M. 12,20 Populair concert. 3,20 Klein omroep orkest olv. Leo Eysoldt. 7.35 Hedendaagsche muziek. 10.20 Dansmuziek. DROITWICH 1500 M. 12,50 Dansorkest olv. Henry Hall. 2,20 Schotsch Studio-orkest. 4.35 Orkest van Me- tropole Hotel. 7,50 Studentenliederen. 8,20 Promenadeconcert in Queenshall. Beethoven- programma. 10.40 BBC orkest afl. C, olv. Ri chard Austin. 11,35 Dansmuziek. PARIJS POSTE PARISIEN 313 M 6.57 Gramofoonmuziek. 7.48 Russische mu ziek. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.50 Uit het thea ter van Porte Saint Martin, Petit Faust. PARIJS RADIO 1648 M Lucien Goldy dansorkest 8.20 Radiotooneel. La Maternella. naar het boek van Fapie. 10.50 Dansmuziek. MILAAN 369 M. 4.30 Concert. 8.05 Gramofoonmuziek. 8.20 Symphonieconcert olv. Vittorio Gul. ROME 421 M. 3.20 Concert, Louis Cahuzac, klarinet. 5.20 Gramofoonmuziek. 8.05 Symphonieconcert. WEENEN 507 M. 7,25 Symphonieconcert. 9,30 Concert. 10,10 Concert. 11.20 Schrammelmuziek, WARSCHAU 1345 M. 7,35 Philharmonie-orkest. 10.00 Concert. 10.20 Dansmuziek. BF.ROMUNSTER 540 M. 3.20 Het omroeporkestolv. H. Hormann. 4.30 Populair concert. 7.20 Het omroeporkest olv. E. Gilbert.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3