HET NIEUWE AVONDBLAD Het visscherijbedrijf in 1934. Zakkenrollade. 20e JAARGANG No. 52 VRIJDAG 4 JANUARI 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2ya cents Incasso, per kwartaal 1.20 plus 6 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algerneene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENT1EN: 1—6 regels f 0.75. Elke regel meer 16 ct. BIJ abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 26 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeetogen dubbele prijs. ALLE AD VERTENTlëNOPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnéa van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers sijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: f 2000.bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij break van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- ol autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw belden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of mesx abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spot»-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet roodlg. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HJLV.-Bank U Schiedam. IJMUIDEN Lezing Dr. A. J. van Leusen. Moeilijkheden bij de opvoeding. Als laatste van den cyclus lezingen „Moei lijkheden bij de opvoeding" sprak dr. A. J. van Leusen in het Vereenigingsgebouw van de Vereen, van Vrijz. Hervormden aan den Groeneweg jver de medische zijde van dit vraagstuk. Schadelijke invloeden oefenen haar diepste werking uit op het kind gedurende den groei- tijd en' dan wel het meest op die functies, welke in dien tijd aan den grootsten groei on derhevig zijn. Een van die schadelijkste invloeden en dan met name van dezen tijd was. volgens spr., wel het gebrek aan rust en stilte om'het kind. Verkeersdrukte, stofzuigers en radio, zij vie ren in de groeiperiode van de tegenwoordige kinderen hoogtij. En juist dit groeiproces heeft behoefte aan rust en kalmte. Ook behooren zij. zoo jong ze zijn, geloof In eigen persoonlijkheid te hebben en te be houden. Wanneer dit geheel of ten deele ont breekt moeten de ouders dit trachten aan te kweeken; zelfvertrouwen is een eerste ver- eischte voor den jongen mensch. Het grootste contingent der menschen. oordeelt dr. Van Leusen, heeft een tekort aan zelfvertrouwen; iemand, die werkelijk een surplus hier van had, heeft hij nog nooit ontmoet. Spr. lichtte met voorbeelden toe. hoe diep een kind gegriefd kan worden en aan het zelfvertrouwen een knak toegebracht wordt, wanneer men het uitlacht of kleineert. De kinderziel Ls een onbeschreven blad pa pier en indrukken uit de jeugd blijven hierop 't diepst gegrift. Zoo zullen dergelijke kinde ren, grooter geworden, besluitelooze, met een minderwaardigheidscoimiplex behepte men schen zijn. Ook is de groeiende menschenziel zeer ge voelig voor sfeer (angst, twist). Als medicus komt spr. dagelijks in aanraking met b.v. moeders, die voor den gezondheidstoestand harer kinderen (speciaal het eenig-kind) zon der reden bevreesd zijn. Al die suggesties, dat zulk een kind iets scheelt, ook al valt 't onderzoek mee of kon de medicus verklaren, dat het kind gezond is. moeten op den psychischen toestand van zulk een wezen nadeeligen invloed uitoefenen. Een dergelijke angstpsychose, een overdre ven bezorgdheid over den gezondheidstoe stand zijner kinderen is evenwel zeer ver klaarbaar: wij voor ons, zeide spr., zijn im mers altijd meer geneigd de donderwolk in plaats van de zonneschijn te zien Zulk een angstgedachte wordt zeker op het jonge kind overgedragen, en geeft hem een gevoel lichamelijk minderwaardig te zijn. Onze kinderen hebben de neiging zichzelf lichamelijk interessant te vinden, soms zelfs meer belangstelling voor hun lichaam dan voor hun kleeding. Men passé op om oo^hier twijfel te wekken bii het kind aan zijn eigen physiek; voor den dokter ligt de bron van denkbeeldige kwalen van lateren leeftijd van den mensch in het gebrek aan vertrouwen in eigen kracht. Dertig jaar geleden vond de medische we reld het „nerveuze kind" uit. De diagnose: Uw kind is wat nerveus, beaamde iedere moeder van harte! Onrecht deed men het kind aan, wanneer een ouder onbeheerscht kwaad wordt. Dat. kwaad worden, zei dr. Van Leusen, is iets van je eigen onrust spuien. Neem er niet te veel notitie van, als kinderen eens iets doen, wat ons ouders, nu direct niet aanstaat. Resumeerend zeide spr.: geloof in uw kind; er is werkelijk niet veel aan op te voeden; er is wel veel aan te bederven! OPGELEGDE SCHEPEN. Op 1 Januari waren te Rotterdam 1 Hon- gaarsch, 4 Britsche en 16 Nederlandsche schepen opgelegd. Het Visscherijbedrijf. De onderhandelingen over de nieuwe contracten. Zooals wij eergisteren reeds hebben gemeld heeft als gevolg van het feit, dat de door de Reedersvereeniging ingediende nieuwe voor stellen inzake loon- en arbeidsvoorwaarden door de betrokken werknemers zijn verwor pen, deze vereeniging een tegemoetkomende houding aangenomen. Wij zijn thans in staat, iets naders aan gaande deze voorstellen mede te deelen. De bepaling, dat bij besommingen beneden f 1750 voor het bepalen van het procentengeld de besomming wordt verminderd met de gage is gewijzigd Alleen als de besomming minder bedraagt dan f 150 per reisdag of totaal minder dan f 1650, zal de gage worden afge trokken Voorgesteld was het ziekengeld terug te brengen van 70 pet tot 50 pet. Het nieuwe voorstsl brengt het percentage terug tot 60%. Wat het losloon betreft, is het voorstel zoo danig gewijzigd, dat voor het lossen van een trawler met een besomming tot f 1000 f 3.50 betaald wordt, voor elke f 100 5 ets. meer. Voor pakkers en ruimgasten zal een nieuwe regeling komen die slechts weinig verschilt met de bestaande. De organisaties vergaderen eiken morgen vóór het uitvaren der trawlers met hun leden zeelieden. De leden krijgen hierbij gelegen heid hun stem uit te brengen. De stembrief jes worden gedeponeerd in gesloten bussen. Dit duurt voort to as. Dinsdag, op welken dag het resultaat der stemming zal worden yastgesteld. Visscherijnieuws in een notedop. Naar zee en opgelegd. Na vijf weken opge legd te zijn geweest is de Derika 7 weer naar zee vertrokken. De I. S. Groen daarentegen is opgelegd. Met het trawlnet ter haringvisscherij. De motortrawler Antje RO 15 is naar het En- gelsch Kanaal vertrokken om daar de haring- trawlvisscherij uit te oefenen. Naar het Noorden. Een andere trawler van de N.V. Piscator, de Claesje RO 46 is den an deren kant uitgegaan. Deze trawler vertrok „naar de zestig" om op hake te visschen. Blijft voorloopig tinnen. De stoomtrawler Ewald blijft voorloopig binnen in verband met ketelreparatie. Nog steeds haring. De aanvoer van haring houdt nog steeds aan. Eiken dag zijn er nog flinke hoeveelheden aan den afslag en als het weer zoo gunstig blijft, kan de haringvissche- rij nog wel wat duren, want thans breekt de tijd aan voor de visscherij op ijle haring, een vissclierij. waaraan vroeger door Nederland sche schepen niet werd deelgenomen, maar door de veranderde omstandigheden kon ook dit wel eens veranderen. De VL 156 bracht gisteren 500 kisten aan, waarbij ook van an dere schepen. Deze haring bracht f 350 op. Motorloggers gaan weer trawlen. Er is op de motorloggers, die de haringteelt afgesneden hebben weer veel bedrijvigheid. Deze schepen worden nu weer klaargemaakt voor de trawl- visscherij. De vleet gaat voorgoed van boord en de galgen, die zoo lang op nonactiviteit zijn geweest, worden weer actief. Naar wordt ge meld gaarn zeker 100 loggers naar de trawl- visscherij over. En stoomloggers gaan teugen. Wanneer de motorloggers worden klaargemaakt voor de trawlvisscherij, is tevens de tijd aangebroken, dat de stoomloggers voor de beugvisseherij worden ingericht. Van Vlaardingen zullen 10 a 12 van deze schepen met de beuglijn naar zee gaan. De Deensch-Nederlandsche kotter. De Deensch-Nederlandsche of Nederlandsch- Deensche kotter E 34 was gisteren aan den afslag met 80 kisten kleine schol. Met een be somming van f 720 heeft deze snurrevaad- visscher het jaar 1935 goed ingezet. Noorsche visscherij. Volgens een voorloopig opgemaakte statistiek zal de Noorsche vis scherij in dit jaar minder dan in het vorig jaar doch meer dan in 1932 opbrengen. Deze opbrengst was in het loopend jaar 59,4 mil- lioen Kronen tegen 61,1 millioen in 1933; 53 millioen in 1932; 60 millioen in 1931 en 1,3 millioen in 1930. In deze statistieken zijn niet opgesteld de walvischvangst en de kustvisscherij, omdat van deze laatste geene juiste gegevens te ver zamelen zijn. EEN MAN OP HET DAK Toen dezer dagen het dochtertje van een bewoner van de Tusschenbeeksweg naar bed wilde gaan hoorde ze een verdacht ge luid op het dak van de keuken Zij schoof het gordijn van haar kamertje open en tot haar grooten schrik ontdekte zij een man dicht bij haar raam. Zij deed natuurlijk wat elk meisje in dit geval zou hebben gedaan. Zij begon hevig te gillen, hetgeen het gebruike lijke effect had: een hevige opschudding in de naaste omgeving. Het meisje vertelde wat zij gezien had en men trok op onderzoek. Maar men vond niets. Eerst den volgenden morgen bleek wat de man op het dak. gedaan had. Tegen den muur vond men een aanplakbiljet met een aanbeveling om een bepaald politiek blad te gaan lezen. De bewoner zal zich wel direct als abonné hebben opgegeven. CHRISTELIJKE BESTURENBOND. Propaganda-filmavond. Gisteravond heeft, onder groote belang stelling een propaganda-film vertooning van het werk van het Nat. Christ. Vakverbond plaats gehad in het RJK. Vereenigingsgebouw in de Mathustraat Nadat de voorzitter van den Chr. Bestu renbond, de heer P. v. d. Burg, de vergaderin: met een kort welkomstwoord en gebed ge opend had werd een 4-acter vertoond, die toegelicht werd door den heer W. Kok uit Utrecht. De film die technisch zeer goed verzorgd is, geeft in de eerste acte te zien het feest, ge vierd bij de gelegenheid van het 25-jarig be staan van het C.N.V. Behalve de hieraan ver bonden optochten en feestvergaderingen, werd symbolisch in beeld weergegeven de groei van het Vakverbond van 1909 af toen het werd opgericht met 5000 leden tot 1934 met een ledental van bijna 150000. De tweede acte toont den toestand der arbeiders van 1875 tot op heden. Voorheen geen organisatie, hetgeen be- teekende rechtloosheid, slechte arbeidstoe standen. slechte woningen, enz. met al de ellende hieraan verbonden. De tegenstellingen van voorheen en thans zijn zeer juist weer gegeven. De derde acte geeft weer de resul taten verkregen door eendrachtig samenwer ken terwijl de 4e acte het mooie werk van de vereeniging tot bestrijding der T. B. C. ..Draagt elkanders Lasten", weergeeft. De film, die aan duidelijkheid niets te wenschen overliet, was van begin tot einde vol propagandistische waarde. De avond, die hierdoor volkomen aan zijn doel beantwoordde werd door den heer Kok met dankgebed gesloten. VLOOTVERMINDERING. De Nedelandsche tankklichter Neerlandia I is naar Frankrijk verkocht. Het vaartuig is onderweg naar Sete en zal daar worden over- 1 genomen. (naar aanleiding van een arres tatie door de Amsterdamsche politie.) Een zakkenroller is een zeer merkwaardig man, Die zich met zijn gezin het ruimst bewegen kan, Wanneer hij aan den rol (en stevig) is gegaan, Dan raakt hij niet berooid, maar keert juist rijk beiaan, In den familiekring, als meester in het vak, Waarin men 't beste werkt met handen in den zak. Hij huldigt overtuigd de leus: laat rollen 't geld. Terwijl hij steeds de portefeuillekwestie stelt, Nog vaker dan een Fransch premier dei- beste soort, Hij leeft op andrer zak in waren zin van 't woord; Ingrijpend is zijn werk in letterlijken zin, Toch legt hij door de bank er weinig eer mee in, Hoewel hij, voor hij 't kent, er menig jaar voor leert, Wordt deze leergang niet door 't rijk gesubsidiëerd. Zijn handigheid is groot over het algemeen, En waar hij opereert, rolt hij er meest doorheen. Voor medeburgers wordt hij vaak tot zorg en last. Van ieder wordt verwacht, dat hij steeds op hem past, Daarom is altijd ook de vreugde onverdeeld, Als weer voor een van hen- de rol is uitgespeeld En hij logies geniet in een gevangenis, Waar wel een rol bestaat, maar niets te rollen is. P. GASUS. R.K. BOUWVAKARBEIDERSBOND. In de Woensdagavond gehouden jaarver gadering der afdeeling IJmuiden van den R.K. Bouwvakarbeidersbond St. Joseph waren ook de districtsbestuurder en de geestelijk ad viseur, pater Gratianus, aanwezig. Mededeelingen werden door den voorzitter gedaan over de werkloozenkas, waarbij ver scheidene leden critiseerden de ingevoerde verslechteringen door het Rijk. De jaarverslagen werden goedgekeurd. De heeren J. de Beer Jr., S. Eskes en J. Stam werden als bestuurslid herkozen, terwijl in de vacature Th. Stet gekozen werd de heer H. de Jong. De geestelijke adviseur vroeg de medewer king der leden om bij de dezen zomer te houden onthulling van een standbeeld voor den St. Willebrordus te Heilo mede te werken tot een grootsche manifestatie. Ook wekte hij de leden op, om deel te nemen aan de retraite voor jeugdige werkloozen in Februari te Ber gen. ER WORDT EEN JAS VERMIST. Een inwoner van IJmuiden heeft bij de politie aangifte gedaan van vermissing van een zoo goed als nieuwe jas uit de Insinger- school. Hen, die inlichtingen kunnen verschaffen over deze jas wordt verzocht, zich ten spoe digste te melden aan het Bureau van Politie alhier DE HANZE. De jaarvergadering van de afdeeling IJmui den der R.K. Middenstandvereeniging De Hanze wordt gehouden op Woensdag 9 Janu ari in het Patronaatsgebouw. De agenda ver meldt jaarverslagen, benoeming van een kas- commissie, bestuursverkiezing wegens aftre ding van de heeren S. P. J. Stevens, J. F. Kochse en W. A.Sanders en ter voorziening in de vacature J. M. Blaak. Daar de aftredende voorzitter, de heer Stevens, niet herkiesbaar is, moet daarna een voorzitter worden gekozen. Contingenteering veroorzaakte belangrijke daling van buitenlandschen aan- en invoer. Haringvisscherij meer Nederlandsch dan voorheen. De beklaagde Bruno Hauptmann. In den inzet Charles Augustus, het rampzalige zoontje van Lindbergh. In ons blad van gisteren hebben wij reeds de gedetailleerde cijfers van den omzet in den Rijksvischafslag vermeld. Als we deze cijfers aan een nadere beschou wing onderwerpen, valt allereerst het groote verschil op tusschen het aantal binnengeko men stoom- en motortrawlers in het ver slag jaar en het jaar daarvoor: 1144 in 1933 en 1827 in 1934. In laatstgenoemd jaar kwamen dus bijna 700 trawlers meer binnen dan het jaar daarvoor. Duidelijk spreken uit deze cij fers de gevolgen van de staking, die in 1933 ongeveer een half jaar lang het bedrijf heeft- verlamd. Het is juist door deze staking, dat een ver gelijking tusschen de twee laatste jaren wei nig waarde heeft. Wil men zich een indruk vormen van den stand van zaken, wil men vergelijkingen, dan dienen de cijfers van 1932 ter hand te worden genomen. En dan blijkt eerst duidelijk, welk een knak het visscherij bedrijf speciaal het trawlerbedrijf gekregen heeft. Immers kwamen in 1932 nog binnen 2011 stoom- en motortrawlers met een besom ming van f 4.852,461. Hiertegen steken de 1827 van 1934 met slechts f 3,398,664 wel on gunstig af. Tegen 2003 motorloggers met f 1.153,280 in 1932 en 2001 met f 1,369,295 in 1933 staan 2018 met f 1,243,962 in het verslag jaar. Uit deze cijfers blijkt, dat deze schepen zich een blijvende positie op onze markt heb ben weten te veroveren. De invloed der contingenteering. In het eind van het jaar 1933 kwam de contingenteering van den invoer van visch. Men weet dat de invoer werd beperkt tot 100 pet. van den gemiddelden invoer der jaren 1930, 1931 en 1932, eveneens de aanvoer door middel van vreemde visschersvaartuigen. Spoedig waren de gevolgen van deze contin genteering, die Maandag 11 December 1933 in werking trad, merkbaar, want reeds eenige weken nadien was het Zweedsch contingent uitgeput, doordat Zweden in verband met den in- en aanvoer uit genoemd jaar in de basis jaren slechts een klein contingent had toe gewezen gekregen. In 1933 kwamen 49 Zweed sche kotters met f 33,823 aan den afslag Verder is het vooral Denemarken geweest, dat de gevolgen van de contingenteering on dervond. Er is om die contingenteering heel wat te doen geweest. Zij veroorzaakte bij den handel groote ontvredenheid. En ook de ree- óers waren niet tevreden, omdat zij ver wacht en verzocht hadden, dat niet 100 pet. doch 50 pet. van de basisjaren zou worden toegestaan. Inmiddels kunnen thans de gevolgen van de contingenteering aan de hand van de cijfers over de jaren 1932, 1933 en 1934 aan getoond worden. Wij nemen hierbij ook het jaar 1932, omdat dit een „vol" exploitatie jaar voor de trawlers is geweest en ook omdat de opbrengst der consignaties, waarvan het overgroote gedeelte wordt samengesteld uit ingevoerde visch, in het jaar 1933 sterk door de staking werd beïnvloed. In genoemde jaren nu bedroeg de opbrengst der in IJmuiden door vreemde schepen aangevoerde trawl en snurrevaadvisch resp. f 791,700, f 342,200 en f 225,378. De opbrengst der consignatie zendingen bedroeg in deze jaren resp. f 362,275 f 487,455 en f 163,757. (Het jaar 1933 leverde zooals gezegd, door de staking een abnormaal hoog cijfer voor de consignaties op). Uit deze cijfers blijkt dus, dat aanvoer plus invoer (consignaties) daalde van rond f 1.150.000 in 1932 tot rond f 390.000 in 1934. Dit is niet alles vreemde visch; zooals men weet, in het cijfer des consignaties zit een klein percen tage Nederlandsche visch. De contingenteering heeft dus veel invloed op den in- en aanvoer uit het buitenland uitgeoefend en met het oog hierop kon de invoering daarvan dan ook als een vrij be langrijke maatregel ter bescherming onzer visscherij worden beschouwd. De verminderde in- en aanvoer, vooral het laatste, mag echter niet aan de contingen teering alléén worden toegeschreven. Er spe len hierbij nog andere factoren een rol. Zoo is bijv. het wegblijven van Duitsche trawlers niet alleen een gevolg van de contingentee ring. Vergelijken we thans eens de „hoofdelijke' resultaten der stoom- en motortrawlers en van de ioggers.. We komen dan voor de jaren 1932, 1933 en 1934 tot een gemiddelde reis- besomming van resp. f 2416, f 2070 en f 2180 voor de trawlers en van 575, f 685 en f 610 voor de loggers. Bij een vergelijking tusschen de cijfers voor trawlers en loggers valt het op, dat 1932 voor te trawlers het hoogste, voor de loggers het aagste cijfer opleverde; 1932 was voor rawlers het laagst en voor loggers het hoogst. 1934 bleef voor beide categorieën van schepen in het midden. Wat de drijfnetvisscherij betreft dienaan gaande kunnen wij ons beperken tot de jaren 1933 en 1934. En hierbij valt op het stijgend aandeel van de Nederlandsche schepen te en 29 stoomloggers met f 58902 besomming in 1933 staan 293 met f 154,647 in 1934, tegen 312 motorloggers met f 249,136, in 1933 staan 699 met f 353056; een belangrijke achteruit gang per reisbesomming, een belanrijke stij ging van het totaal. De Engelsche stoomdrifters verloren als gevolg van de grootere activiteit der Neder landers, aanzienlijk terrein. Tegenover 191 van deze schepen met f 175.534 besomming in 1933 stelt 1934 slechts 137 met f 90.652. De beugvisseherij verloor wederom terrein: in 1933 148 stoombeugers met f 123,732, in 1934 137 met f 99,348, of gemiddeld per reis resp. f 883 en f 725. Het aantal schepen, dat aan de beugvisseherij deelneemt daalt en ook de gemiddelde reisopbrengst gaat voort durend achteruit. Deensche en Belgische kotters liepen terug als gevolg van de contingenteering De contingenteering was mede oorzaak, dat tijdens het verslagjaar geen enkele Zweed- sche kotter aan de markt kwam. Dit land was bijna voor het geheele jaar uitgeschakeld. Het valt niet te ontkennen dat ook 1934 on gunstig was voor het visscherijbedrijf. Welis waar kwam er ca. 1 1/2 millioen gulden meer in het laadje van de trawlerreeders, maar eerst wanneer de totale besomming eens ver dubbeld is, zal men aan de Zuidzijde vroo- lijke gezichten kunnen zien. We wachten nu maar af, wat 1935 zal bren gen. HET CONCERT VAN „LOOFT DEN IIEER" Het concert, dat het Chr. Gemengd Koor „Looft den Heer" zal geven ten bate van de Ned. Hervormde Diaconie vindt niet plaats in de nieuwe kerk aan den Velserduinweg, doch in de Ned. Hervormde Kerk aan de Kanaal straat. SANTPOORT R. C. BREDERODE. Programma voor a.s. Zondag: Brederode 1—Beverwijk 4 11.30 uur Brederode 3-D. I. O. 4 2 uur Beverwijk jun.Brederode jun. 12 uur VELSEN De natuur in de war. Half rijpe bramen in Velserbcek. Slaan we den winter over? Zullen we het winterseizoen 1934-1935 voorbijgaan zonder sneeuw en ijs? Het begint er veel op te lijken. Als het was zooals het hoorde, zou vandaag den dag een wit kleed over de aarde uitge spreid liggen, zou in sloot en plas het water met een ijskorst bedekt zijn. We behoorden sneeuwballen te gooien en schaats te rijden. Maar niets van dat alles. Wanneer er op de velden of in de bosschen iets wits te zien is, dan zijn het de madeliefjes of de bloesems van braam of wilde framboos. Bloesems? Ja ze zijn er nog, ze zijn er weer, maar op vele plaatsen o.a. in Velserbeek zitten de braam struiken vol half rijpe vruchten. En de kinderen gooien elkaar niet met sneeuwballen, ze spelen aan den duinrand alsof het midden in den zomer is. Woensdag middag was de zandvlakte langs den Ooster duinweg één groote speelplaats; het leek wel of we in het hartje van de lente waren. Ze stoeiden en ravotten, jassen en mantels werden uitgegooid, het was een waar lentefeest daar aam IJmuidens zelfkant. Onwelkom is dit zachte weer geenszins. Er heerscht veel armoede overal, ook in onze ge meente. En vooral in die gezinnen, waar wei nig of geen geld is om brandstoffen te koo- pen is dit zachte winterweertje een uitkomst. Natuurlijk heeft het ook z'n schaduwzijde. We worden verwend en vorst in den winter is den landman een deugd. Maar het is nu eenmaal moeilijk het iedereen naar den zin te maken. Zelfs de natuur kan dat niet. TIJDELIJKE AFSLUITING VAN DEN WEG. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat het gedeelte van de Westlaan te Santpoort van de Hoofd straat af tot den Rijksweg van Maandag 7 Januari a.s. tot nader order voor het door gaand verkeer met rij- en voertuigen zal zij» afgesloten. Bevallen: M. A. "KossenBraam, d., Plan- ciusdwarsstraat 3, IJmuiden; M. E. de Raad Stuij, z„ P. Vermeulenstraat 10, IJmuiden; C. BroersAlta, d., Heemstede; N. H. van Dijk Lambert, z., Leeuweriklaan 31, IJmuiden. Overleden: J. Verduin, 2 jaar, zoon van C. G. Verduin, Heemskerk; H. j. Cremer, 69 jaar, echtgen, van A. C. Willemse, Jac. v. Heems kerkstraat 1, IJmuiden; C. Jonker, 56 jaar, echtgenoot van P. Zuurbier, Heemskerk. Gehuwd: L. L. van Hedel en J. Jak, Kanaal straat 146, IJmuiden; G. van den Boogaard en M. C. Glas, Haarlem; H. C. Keijser en H. van de Graaf, Zeeweg 335, IJmuiden; G. Zwenne en M. K. A. Allan, Driehuizerkerkweg 63, Velsen.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1