De „Times" 150 jaar. Op Nieuwjaarsdag heeft het bekendste aller Engelsche dagbladen, de Times, den leeftijd van 150 jaar bereikt. De Times behoort niet tot de oudste dagbladen der wereld, maar is sinds lange tijden zeker het blad met de grootste in ternationale vermaardheid, Het orgaan van Printing House Square, dat kleine plein op de grens der Londensche zakenwijk, de City. is een stuk Engelsche traditie geworden. Men kan zich niet voorstellen dat het ooit zou kunnen verdwijnen. Voor wien Engeland goed kent is het waarschijnlijker dat het Hoogerhuis zou opgeheven worden, of de adel afgeschaft, of de republiek ingevoerd, dan dat de Times zou bezwijken. De familie Walter heeft haar naam gedu rende bijna de gansche geschiedenis van de Times aan dit statige dagblad verbonden. Er is een interregnum van een jaar of twaalf geweest, beginnend vlak vóór den oorlog, toen de „krantenkoning" Lord Northeliffe het blad in eigendom had. Maar na zijn dood keerden de Walters met de Astors terug. En ze zijn er nu nog. Veel heeft de Times beleefd en bedreven. Ik zal u niet gaan vervelen met namenreek sen die u niets zeggen, maar ik wil herinneren aan een hoofdredacteur van het blad, die Barnes heette en een goede eeuw geleden de toenmalige ,.Whigs"-regeering ten val bracht, omdat de politiek van dit bewind de Times niet beviel. Daarop kwamen de conservatieven (de Tories) aan de regeering, op een program, door de Times gedicteerd Een dergelijk kras en onmiskenbaar machtsvertoon heeft zich later niet meer her haald. Gelukkig misschien ook voor de Times zelf. Men moet het geval overigens in het kader van zijn tijd beschouwen. Maar de in vloedssfeer van het blad is altijd buitenge woon groot gebleven. Dat zat hem niet in het aantal van zijn abonnés, maar in de kringen waarin het steeds gelezen en vereerd werd, en in zijn positie als „natio naal archief". Door de betrouwbaarheid van zijn berichtgeving moet het zich die buiten gewone plaats verworven hebben. Iedere Engelsche openbare bibliotheek bundelt de Times, en raadpleegt hem. Men beschouwt hem niet als een dagbladonderneming, het geen hij in wezen toch is, maar als een insti tuut. Een onmisbare instelling. De Walters eerbiedigden deze traditie en hadden er financiëele offers voor over. Toen een hunner een ingewikkeld testament naliet, waardoor de aandeelen verspreid raakten, za? in 1912 Lord Northeliffe zijn kans en bemach tigde de meerderheid. Heel conservatief Engeland schrok. Deze Alfred Harmsworth, in den adelstand verhe ven en tot Viscount Northeliffe geworden was om zoo te zeggen de uitvinder van het moderne Engelsche volksdagblad. Hij specu leerde grof op den sensatielust van het pu bliek. Hij had de Evening News gesticht, en de Daily Mail. De eerbiedwaardige scrupules van de Times waren hem vreemd: zijn hoofddoel scheen te allen tijde, den smaak van het pu bliek te raden en daaraan te voldoen. Vulgaire lawaaicampagnes, van het soort dat men in Fleet Street „stunts" en „scoops" noemt, wa ren in zijn bladen regel. En dit gevaarlijke publiciteits-genie want zoo beschouwde de ontwikkelde Brit hem bezat plots de Times f Waarschijnlijk redden die jaren van North- cliffe's beheer het blad voor de toekomst. Het was in technische verzorging, in indeeling en „opmaak" en algemeene uitvoering, bij zijn tijd ten achter geraakt. Northeliffe verbeterde dat alles. Hij was zonder twijfel een groot or ganisator en een knap vakman. En merk waardigerwijze boezemde zijn aankoop zelfs hèm ontzag in.... Blijkbaar werd de Times ook voor hem nooit een industriëele onderne ming, zooals zijn Daily Mail, en zelfs als machtswapen heeft hij het blad nooit tenvolle durven bezigen. De „stunts" en de „scoops" bleven eruit. Zelfs handhaafde hij langen tijd den van de Walters overgenomen hoofdredac teur Dawson eer hij een van zijn „eigen men- schen", Wickham Steed, in diens plaats be noemde. Zijn eigen artikelen schreef hij zelden in de Times, bij voorkeur in de Daily Mail. Het scheen alsof hij nooit heelemaal boven zijn zoo vurig-begeerde aanwinst kon uit groeien, alsof de sfeer van Printing House Square ook hèm kalmeerde en tot eerbied dwong In zekeren zin was hij meer de dienaar van de Times dan zijn beheerscher. Hij ver schafte het blad den prachtigste*!, volledig- sten buitenlandsche-correspondentendienst, dien ooit een dagblad bezeten heeft. Hij exploiteerde het, tengevolge van de kostbare organisatie, met verliezen die hij uit de winsten van zijn volksbladen overigens ge makkelijk betalen kon. Hij trachtte er wel in vloed mee uit te oefenen, maar nooit in zijn Daily Mail-trant, nooit op de hem ingeboren demagogische manier. En in hoofdzaak was de Times nog de Times, toen in 1923 North eliffe stierf en zijn erfgenamen het blad ver kochten aan de Walters en Astors. De fami lie Walter zag het gemoderniseerd, technisch herboren, terug. In den Northeliffe-tijd was het veel goed- kooper geworden, en dat is het gebleven. Maar alleen wat den prijs betreft. Overigens onderscheidt het zich nog steeds van alle an dere Engelsche dagbladen door zijn waardigen betoogtrant, zijn superieure uitvoering, zijn abnormaal groot formaat en zijn omvangrij ken inhoudallemaal dingen die het een bepaald cachet blijven geven. Men leest de Times niet op het dak van een motorbus en evenmin in de Underground. En dat is dan ook geenszins de bedoeling. De buitenlandsche correspondenten van het blad zijn personen van zeker gezag en invloed in de buitenland sche hoofdsteden, waar het corps diplomatique deze journalisten met bijzondere onderschei ding bejegent en de regee.mgen hen ontzien. De hoofdredacteur van de Times is een auto riteit in Londen: de eerste dienaar van een vermaard instituut. Als de Engelsche Staats kerk, de Engelsche wetenschap, de leiders van handel en industrie zich in het openbaar wil len uiten, wenden zij zich met een brief tot de Times. Een zeer merkwaardig dagblad, door de wereldpositie die het zich verworven heeft en door de machtige traditie waarop het steunt, bestaat thans 150 jaar. Eigenlijk schiet de term „een zeer merkwaardig dagblad" ver te kort. Ik zou beter kunnen zeggen: de West minster Abbey, de Law Courts, het House of Lords en het British Museum van Engeland's dagbladwezen Want dat alles duidt de Times aan. R. P. BEVERWIJK VRIJDAG 4 JANUARI 1935 NED, CHR. BOEREN- EN TUINDERSBOND. In de bovenzaal van het veilinggebouw .Kennemerland" hield de afdeeling Beverwijk van de Nederl. Chr. Boeren- en Tuindersbond Woensdagavond een openbare vergadering waarin het Tweede Kamerlid Chr. v. d. Heuvel iprak over het onderwerp: „Is devaluatie met het oog op onze export gewenscht? De voorzitter van de afd. de heer Passchïer, heette alle aanwezigen en in het bijzonder de spr. hartelijk welkom, waarna de heer v. d. Heuvel het woord nam. Terecht, aldus spr., bestaat er voor het vraagstuk „waarde van onze munt" veel be langstelling en de omstandigheden waarin groote volksgroepen in ons vaderland zich bevinden maakt het verklaarbaar dat velen gewillig het oor verleenen aan diverse bood. •schappers, die zoomaar met een hand omdraai de toestand kunnen oplossen. Aan boodschap pers die elk experiment en elke proefneming willen wagen omdat het toch niet slechter zou kunnen worden dan nu. Voor wat het laatste betreft wijst spr. op Duitschland en Rusland. Spr. zegt dat alleen de regeering kan oordeelen en dat deze geen enkel middel ongebruikt zal laten, om met inspanning van alle krachten te trachten aan deze huidige toestand het hoofd te bieden. Toch is het nuttig aldus spr. om ten aanzien van zijn onderwerp van gedachten te wisselen omdat er zoovelei misverstanden heerschen. Spr. ;aat vervolgens uitvoerig in op de vraag of het moreel ongeoorloofd is om verandering in de munt aan te brengen. Nadat spr. ook de begrippen inflatie en deflatie heeft be handeld, komt hij tot bespreking van de vraag: „Wat gebeurt er nu als de regeering over zou gaan tot devaluatie?" De prijzen die wij voor onze producten krijgen zouden hooger worden, maar aan den anderen kant staat 't duruder worden van allerlei levensmiddelen Het groote voordeel van schulddelging geldt voor Nederland met omdat Nederland geen schuld aan het bui tenland heeft. De twee voornaamste vor:- cieelen die bij devalueering te verwachten zijn: le. Gelegenheid om de export te ver- grooten: 2e. Werkloosheidsvermindering. Maar ten aanzien van het eerste punt naakt men zich veel te groote vorostellingen, omdat wij niet meer kunnen exporteeren omdat 5/6 van het aantal landen waar onze export naar toegaat, de invoer contingen teert. Het zou dus aalleen beteekenen dat door de hoogere prijzen die wij voor onze pro ducten zouden krijgen, het verlies op onze xport zou verminderen. Bij devalueering ziet spr. geen verandering voor het grootste gedeelte van ons volk in zijn ziet ook geen voordeel voor het volk in zijn zeheel en dat het het toovermiddel zou zijn om allerlei kwalen, te genezen, is absoluut misleiding. Spr. ziet ook niet de nadeelen nl. de repre- aille maatregelen die andere landen op onze oroducten zouden toepassen. Geen enkel land oast dit toe. Duitschland heeft dit even ge daan maar is er spoedig op terug gekomen daarom deelt spr. dit bezwaar niet. Spr. herhaalt nogmaals dat door devaleering de kwaal niet zal worden weggenomen en dat het ook niet tot werkelijke genezing zal bijdragen. Aanpassing, aldus spr.. zal moeten volgen. Wij moeten ons aanpassen aan de veranderde toestanden. Spr. heeft geen enkel vertrouwen in de profeten die „wel weg met de crisis weten". Geen enkele regeering. al was zij communistisch, socialistisch, fascistisch of nationaal-socialistisch is in staat geweest de ellende meester te worden. Het kwaad van deze crisis is grooter dan dat zy door men- schelijke kracht kan overwonnen worden. Zij zal alleen opgelost worden wanneer God zegt: ..het is genoeg", eerst dan zal aan de zorgen van dezen tijd een einde komen. In deze tech nisch volmaakte wereld is de mensch niet in staat om een sprankel welvaart te brengen, hieruit blijkt aldus spr., toch wel de nietig heid van den mensch, Daarom moeten wij met elkander trachten er zoo goed mogelijk door heen te komen en hopen dat God onze regeering wijsheid zal schenken om de ge volgen van deze crisis zoo klein mogelijk te doen zijn. Nadat spr. diverse vragenstellers uitvoerig beantwoord heeft, dankte de heer Passchier den heer v. d. Heuvel voor zijn redevoering waarna de heer v. d. Heuvel deze vergadering met gebed sloot. OPENBARE VERKOOPING. Donderdagmiddag werd in Hotel „Oud Mee- renstein" ten overstaan van den alhier geves- tigden notaris J. H. Bremmers in het open baar verkocht: 1. Een woonhuis met erf aan den Ouden Alk- maarschenweg no. 16, groot 149 c.A. Opgeboden tot f 1800. 2. Idem, no. 18, groote 128 c.A. Opgeboden tot f1700. 3. Idem, no. 20, groot 128 c.A. Opgeboden tot f1700. 4. Idem, no. 22, groot 129 c.A. Opgeboden tot f1700. 5. Idem. groot 128 c.M. Opgeboden tot f 1700. 6. Idem no. 26 .groot 134 c.A. Opgeboden tot f 1850. Geen enkel perceel werd bij afslag gemijnd, evenmin als de combinaties. De eind-combinatie, staande op f 10.450 werd bij afslag gemijnd op f4 door den heer C. A. Duiker, alhier. Opbrengst f 10.452. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. Van de Donderdagavond gespeelde onder linge wedstrijden luiden de uitslagen als volgt: D. Kikke Sr.—H. Alers 2—0; S. Troost— A. Pekel 20; J. BakkerW. Spanjaard 02; H. Timmer—P. H. Satory (afgebr.) UITVOERING S. S. H. GYMNASTIEK VEREENIGING. Op Donderdag 24 Januari zal in Hotel „De Prins" een uitvoering van de Gymnastiekver. S.S.H. onder leiding van den heer Van Wijnen uit Zaandam worden gegeven. UITVOERING HOOGOVENTOONEEL. Op Donderdag 10 Januari a.s. zal in het Kennemer Theater een uitvoering gegeven worden door de Hoogoventooneelvereeniging onder leiding van den heer Vermeulen. Op gevoerd zal worden „Suikerfreule", het be kende Indische blijspel van Henri van Wer- meskerken. HEEMSKERK R.-K. VOETBALVEREENIGING A.D.O. Het programma voor 6 Jan. luidt: Geel-WitA.D.O. 2 uur A.D.O. aS.V.A. 12.30 A.D.O. bW.S.V b 2 T.A.V.E.N.U. De tooneelvereeniging T.A.V.E.N.U. heeft in studie genomen De Ridder van de Kousen band, tooneelspel in 3 bedrijven van H. Bak ker. De verstandhouding in Het College van B. en W. Een afgedane zaak opgerakeld. Naar aanleiding van een min of meer ge ruchtmakend bericht In eenige bladen over den burgemeester van Heemskerk en over de verstandhouding in het College van B. en W hebben wij me:, eenige autoriteiten een onder houd gehad. Daarbij kwam in de eerste plaats vast te staan, dat he: een oude aangelegen heid betrof, dit eigenlijk reeds in Juli 1934 haar beslag heeft gekregen, omdat toen de Commissaris van de Koningin reeds bemidde lend was opgetreden. Men heeft in het betref fende bericht verzuimd in hoeverre dat op zettelijk geschiedde zal nog wel blijken daarop te wijzen. Deze aangelegenheid was nu eenmaal afgedaan. Afgescheiden van de inderdaad minder prettige vei'standhouding, welke tusschen het hoofd der gemeente en de beide wethouders heerscht en die natuurlijk nooit in het belang der gemeente kan worden ;eacht, liep de zaak over een bedrag van ruim 350, dat ontvangen was van een voor reke ning van de gemeente verpleegde patient te Rosmalen en dat niet- op de juiste wijze zou zijn beheerd en verantwoord. Daarover heb ben de wethouders zich eerst- schriftelijk en later mondeling beklaagd bij den Commissaris der Koningin. Daarbij werden tevens klachten geuit over het algemeen beleid van den bur gemeester b.v. ten aanzien van de verbetering van de brandbluschmiddelen, over maatrege len op het strand, over verbeteringen voor het lichtbedrijf enz. Toen, dus Juli 1934, werd blijkens de afschriften van de gevoerde cor respondentie door wethouder Van Duiven voorde aan den Commissaris verzocht, den burgemeester een andere standplaats aan te wijzen. De Commissaris der Koningin heeft naar aanleiding van dezen brief de zaak on derzocht. Van zijn bevindingen heeft de Com missaris toen mededeeling gedaan aan de beide wethouders. Deze brief luidde als volgt: „Ik heb het geval van de f 350,58, die door den burgemeester in zijn hoedanigheid van Provisioneel Bewindvoerder over de te Rosma len verpleegde mejvan de Boerenleen bank zijn genomen, onderzocht. Deze aan gelegenheid is volkomen tot mijn genoegen opgehelderd. Alle betreffende stukken heeft hij (de burgemeester) mij getoond en er be hoeft door U met betrekking tot deze zaak niet de minste argwaan tegen den burgemeester te worden gekoesterd. Wat Uw overige klachten, meer in het alge meen zijn beleid betreffend, aangaat, heb ik den burgemeester op het hart gedrukt te stre ven naar een goede samenwerking met de overige leden van het dagelijksch bestuur en zijnerzijds gevoeligheden zooveel mogelijk te vermijden. Omgekeerd meen ik van U te mo gen verwachten, dat gij (de wethouders) alles zult vermijden, wat de verstandhouding met het hoofd der gemeente kan verstoren. Ik heb den indruk gekregen, dat het hieraan wel eens heeft gehaperd." Tot zoover de brief van den Commissaris, waarmede deze zaak dus eigenlijk als afge daan was te beschouwen. De wethouders waren het met deze oplos sing niet eens en wendden zich tot den Minis ter, die op 6 Dec. antwoordde, dat er geen aanleiding was voor een onderzoek, omdat dit reeds door den Commissaris der Koningin was geschied. Zooals wethouder Henneman ons mededeel de. is in de onderlinge verstandhouding nog altijd geffn verbetering ingetreden. Dat is trouwens ook wel gebleken in de j.l. Zaterdag gehouden raadsvergadering, waarin herhaalde malen „strubbelingen" voorkwamen. Burge meester Vreugde deele ons toen reeds me de, dat in een kleine gemeente steeds veel per soonlijke kwesties om den hoek komen kijken, waardoor het juiste inzicht wel eens verloren gaat. Het is niet doenlijk al deze dingen aan de publiciteit prijs te geven en voor de ge meente zelf natuurlijk allerminst gewenscht. De „afgedane zaak. die opgerakeld werd' meenden wij echter tot de juiste proporties te moeten terug brengen. Wij kunnen daaraan slechts den wensch toevoegen, dat in het Col lege de juiste toon spoedig kan worden ge vonden. De gemeente, die met haar tuinders bevolking in zeer groote moeilijkheden ver keert, heeft in de eerste plaats een krachtig bestuur noodig. Dat kan natuurlijk alleen, wanneer de leden van het dagelijksch bestuur der gemeente naast en niet tegenover elkan der staan. De president der Saarcommissie heeft bepaald, dat tot den stemmingsdag vlaggen en politieke emblemen in het Saargebied verboden zijn. Dies worden de vlaggen ingehaald en de emblemen afgedekt. Maatman, te Groningen; J. G. Kloppers, te Tilburg; J. Udo, te Amsterdam, J. Claeijs, te Sluis (Z.); J. N. l'Ortije, te Hoensbroek; in goud. aan: W. J. van den Berg. te Rot terdam: W. A. Mosheuvel, te Hilversum; A. van Seggern, te Amsterdam: in zilver, aan: E. Piron, te Wageningen: D. Leeflang, te Rotterdam: J. W. Kramer, te Rot terdam; C. A. Overdorp, te Amsterdam: P. F. Roos. te Amsterdam; A. W. Schaaf, te Am sterdam: A. R. W. Draisma, te Amsterdam; J. B. H. Jaspers, te Haarlem; P. Knoppers, te Utrecht; J. M. Verbrugh, te HoHten; B. Sel- denrust. te Sneek; B. Loerts. te-Drieborg; in brons, aan: M. Leys, te Zevenbergen; J. W. Schouten, te HurwenenJ. Verlaan, 's-Gravenhage; H. J. van Deutekom. te terdam; S. J. van Bergenhenegouw, te Poel dijk; A. C. van der Bught, te Yërseke; P. J. van Dommelen, te Kloosterzande; j. de Vries te Beetgum; O. Slagter. te Schiïdwolde; in goud, aan: G. Blok Sr., te Wapenveld; mej. B. H. Kwerreveld, te Velp; A. van Buu- ren, te 's-Gra.venhage; mej. J. M. Dondorp, te Amsterdam; in zilver aan: mej. J. M. de Vroom te Eindhoven; C. de Heldt. te Bergen op Zoom; mej. E. van Lim burg te Breda; W. C. Donders te 's Hertogen bosch.. B. A. H. Verhoof te Tilburg; L. Ebben te Cuyk; P. Heurter te Raamsdonkveer; J. H. Vastbinder te Arnhem (bij bevordering); G. J. Schoenmakei's te Arnhem; H. Rijnten te Arnhem; mej. F. M. R. Schnell te Rozendaal (GO; J. van Essen te Twello. A. van der Linden te Rotterdam; N. J. van Rooyen te Rotterdam: A. G. C. van der Net te Rotterdam C. B. W. Albei's te Rotterdam; F. W. J. Jurgens te Rotterdam; Z. le Pair te Rotterdam; J. le Pair te Rotterdam; W. C. Adam te 's Gra- venhage ;mej. A. van der Weel te 's Graven- hage: E. M. de Groen te 's Gravenhage; J. A. Mondt, te Den Haag; mej. A, de Ruiter te Hardinxveld; M. A. Bosman te Delft; G. Th. van Pomeren te Delft; C. van Pelt te Zwijn- drecht; J. Hoonhout te Gouda; G. Vroegh te Leerdam (bij bevordering); J. Hes te Am sterdam; L. H. Schimmelpenninck te Amster dam; C. Taanman te Zaandam; J. C. M. Finke te Koog aan de Zaan: E. Boot te Wor- m er veer; mej. J. Veenhof—Misset te Doorn; mej. M. Pruijt te Utrecht; H. Broen te Ensche dé: L. Schrap te Lonneker; A. Schouwink te Lonneker; F. Aldenkamp te Enschedé; G. r Klumpers te Enschedé J. Hardick, te Enschede; W. F. A. Hoefsmit te Hengelo (OO; H. Bakker te Rijssen; H. Fro- wijn te Oldenzaal; F. Slaghuis te Almelo; J. Nijhof te Almelo; mej. J. Oschner te Almelo; H. Raué te Dedemsvaart; G. Molenaar te Hel- lendoorn; E. van der Veen te Kielwindeweer; W. Schaaphok te Groningen; mej. M, G. Buis man te Wildervank; B. H. Mommers te Maas tricht; P. T. J. Henkes te Maastricht; P. H. J. Lennertz te Maastricht; N. Luyten te Maas tricht: S. Westenberg te Maastricht: in brons, aan: P. A. Jongenelen te Roosen daal; mej. H. Seerden te Eindhoven; mej. C. van der Linden te Eindhoven; M. L. van Gin- neken te Breda; F. A. de Visser te Breda; P. J. H. Franken te 's Hertogenbosch; H. J. Kivits te Geertruidenberg; mej. H. F. Kampen te Hel mond; J. Kortsmit ae Moerdijk: J. C. Melis te Steenbergen; M. Mutsaerts te Tilburg; J. de Kuyper te Herwijnen; G. S. Bos te Dieren; mej. G. Daanen te Arnhem; mej. G. Elizen te Arnhem; J. P. Coenmans te Culemborg; J. van Toorn te Tiel; H. Hoks te Nijmegen; J. van Hof ten te Heerewaarden; mej. G. H. Eshuis te Nijmegen; M. Nijland te Hengelo (G.); mej. H, Zondag te 's Gravenhage; Th. Peters, te 's-Gravenhage; D. Blokpoel te 's Gravenhage; H. A. M. van Ginkel te 's Gravenhage; S. P. Wassenburg te "s Gravenhage; J. M. van Vlier den te 's Gravenhage; Mej. J. M. Valk, echtgenoobe van J. Oranje, te 's-Gravenhage; P. J. Prijten te 's-Graven hage; Mar Kassim, te 's-Gravenhage; mej. J. van den Berg. te 's-Gravenhage; A. A. Th. Markus, te 's-Gravenhage; P. van der Horst, te Rotterdam; N. Romer te Hillegersberg: C. J. A. Poortman te Rotterdam; J. de Melker te Rotterdam; C. M. Dey te Rotterdam; G. van Leeuwen te Rotterdam; R. Belijard te Rotter dam; H. van der Linden te Hendrik Ido Am bacht; J. Hoppenbrouwer te Lelden; A. W. Piekaar te Leiden: J. van Putten te Leiden; L. Klinkhamer te Leiden; J. D. de Vroede te Leiden; A. P. WaHaard te Leiden; H. Labordus te Leiden; mej. P Walraven te Aarlander- veen; D. C'.crkenburg te Bolnes J. L. J. van der Wansem te Rijswijk; mej. H. J. Koster te Rijswijk (Z.-H.) (Z.-H.)W. G. Houtman te Brielle; J. Vermeulen U Leerdam; C. Mensen, le Zwi.indrecht, F. Settels te Amsterdam; C. Schuyt te Amsterdam; mej. J. Korten te Am sterdam: W. van Schuiterhoef te Amsterdam; C. van der Craacs. te Amsterdam; A. W. Haf kamp te Amsterdam; K H. Nederberg te Am sterdam; mej. G. Dopmeyer te Amsterdam; O. Nauta te Amsterdam; S. Buys te Koog aan de Zaan; C. Stuurman te Koog aan de Zaan; D. Zwaan te Koog aan de Zaan; G. Taanman te Zaandam; G. Bakker te Zaandijk; G. de Graaf te Zaandijk. J. Olij, te Wormerveer; J. van Keulen, te Wormerveër; C. Hamaker, te Nieuwer Amstel. J. Wagensveld, te Jutphaas; J. de Gooijer, te Veenendaal: J. Diepeveen, te Veenendaal; A. Merlijn, te Veenendaal; J. van de Pol, te Gel- dersch Veenendaal; W. Stuyvenberg, te Gel- dersch Veenendaal; K. van der Poel, te Gel- dersch Veenendaal; mej. E. Vogelzang, te Baarn; mej. G. J. van Tongeren, te Utrecht; mej. A. Vlot, te Utrecht; W. G. Faber te Utrecht; D. van den Oudenalder te Utrecht; P. W. Huyssoon, te Vlissingen; J. Westerhuis, te Haarlingen; J. Waanders E.zn.. te Vriezen- veen; mej. de weduwe J. FokkeGoldsteen, te Vriezenveen; mej. J. Stegeman—Schreurs te Rijssen; A. Mulder, te Borne; G. J. Lansink te Enschede; G. J. Lubberink, te Enschede: J. Spans, te Kampen; H. Kuiper, te Wilvervank; mej. P. Alkema; te Groningen; mej. A Bus- scher te Groningen; P. F. Dresens te Maastricht; W. H. J Poldervaart, te Maas- ONDERSCHEIDINGEN. Bij Kon. Besluit is toegekend de eereme daille verbonden aan de Oranje-Nassau-orde in zilver met de zwaarden, aan: de opperwachtmeester van het wapen der Koninklijke marechaussee: H. de Jonge, M. A. van Cuijlenborg, W. de Jonge, C. Deurloo. in brons aan: den marechaussee T. J. Reek- man. in goud aan: P. Kruis, te Utrecht, J. Olden- burgei te Groningen; C. van Etten, te Arn hem, B. F. Rohd' te Zwolle, A. N. Schouten, te Hatert, P J B. Voet. te Ossenisse. In zilver aan: A. Wildschut, te Moerdijk K. Fray te Keizersveer, M. Goris, te Nijme gen, W. van der Vaart te Goïngarijp; H. Koo- le, te Ellewoutsdijk; S. B. Blok te Kruinin- gen. L. Buizt t te Terborg, C. van Kranen, te Feijenoord, J .Otte te 's-Gravenhage, J. Ladeur te Heerlen, F. W. Frantzen. te Kerk rade. P. J. Engels, te Kerkrade. J. R Degens, te Heerlen, J. L. Craussen, te Kerkrade. L. van Zoest, te Lith. in brons aan: M. J. van Kerkvoort, te Ter- neuzen; Th. Hendriks, te Well; H. Wit, te Mid delstum, A. Koets, te Kortgene; M. Linden- bergh, te Yerseke; J. Verweij, te Rilland-Bath, tricht; J. H. Gidding te Maastricht; L. Coolen, C. van den Broeke. te 's Heer Arendskerke: te Maastricht. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Drechbdijk, Rotterdam naar Vancouver 31 van Champerico. Beemsterdijk, 1 (v.m.) van New-Orleans n. Rotterdam. Statendam 2 (v.m.) van West-Indië te New York. Lochkatrine, Vancouver naar Rotterdam 2 (n.mvan Londen. Delftdijk. Vancouver naar Rotterdam 2 (v.m.) te Liverpool. Lochmonar. Vancouver naar Rotterdam 2 te Balboa. Damster dijk, Rotterdam naar Vancouver via Swansea 2 (12.20 n.m.) 25 mijl O. van Ni- ton HALCYON LIJN. Vredenburg 2 van B. Blanoa n. Stad Vlaardingen, 1 van Vlaardingen te Narvik. Stad Zwolle 2 te Sas van Gent voor Rotter damVla ardingen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (thuisr.) 3 te Antwerpen. Bloemfontein (thuisreis) 3 (nrm.) van Ant werpen. Springfontein (thuisreis) 2 te Genua. Klipfontein (thuisreis) 3 Jan. te Port Natal. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (uitreis) pass. 2 Beaohy Head, 4 te Bordeaux verwacht. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (uitreis) pass. 2 Gibraltar. JAVA—NEW-YORK LIJN. Palembang, New-York naar Java 2 v. Suez. Salawati. N -York. naar Java 2 te Belawan. Talisse, Batavia naar New-York 31 van S- bang. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjibadak 1 van Shanghai te Macassar en vertrok naar Tjisalak. 1 van Hongkong naar Batavia. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Baam 2 van Amsterdam te Callao. Berenice, 2 van Kopenhagen naar Gdynia. Hercules, 2 van Algiers naar Malta. Orion, 2 van Catania naar Messina. Trajanus, 2 van Genua naar Livorno Vesta, Tarragona n. Amsterdam p. 3 Oues- sant. Ajax 31 v. Port au Prince n. Kaap Haitien. Mars 2 Januari van Amsterdam te Santander KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland (thuisr.) 2 van Santos. Eemland 3 v. Antwerpen n. Amsterdajn. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kertosono (thuisreis) 1 van Belawan. Modjokerto (uitreis) 3 te Belawan. Sibajak (uitreis) 3 te Marseille. Kota Pinang (uitreis) p. 3 Kaap Bon. SILVER—JAVA—PACIFICLIJN. Silverbeech, N.-Orl. n. Calc. 31 v. Colombo. Silverwillow, N.-Orleans n. Calcutta 2 van Madras. Manoeran, Calcutta n. Vancouver 2 te Penan g. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Roebiah (uitreis) 3 te Antwerpen. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Peisander Batavia n. Amst. p. 2 Gibraltar. Memmon Japan n. Rott. 2 v. Hongkong. Myrmidon Amst. n. Java 2 te Liverpool. Clytonus 1 van Batavia n. Amsterdam. Perseus 2 van Rotterdam te Vladivostock. Acliilles Japan n. Rotterd. 31 v. Casablanca. Deucalion. Japan n. Rott. 3 te Marseille. City of Oran, Rott. n. Yokohama 3 v. Hongk. AANGEKOMEN 2 Januari: Theano s.s. Fowey 3 Januari: Hebble s.s. Goole St. Kenneth s.s. Britonf' Vechtstroom s.s. Huil Gudur s.s. Londen. VERTROKKEN Poelau Roebiah m.s. Antwerpen Heemskerk s.s. Hamburg Vliestroom s.s. Huil Rhein s.s. Hamburg Greta Force s.s. Londen '"Wypso s.s. Hamburg 3 Januari: Venersborg s.s. Karlshamn Neddea s.s. Antwerpen Theano s.s. Rotterdam Keiserinde Dagmar s.s. Rotterdan Trude Schuenemann s.s. Blyth Duivendreeht m.s. Stamboul Trito s.s. Rotterdam Fort Binger s.s. Rotterdam Ransdorp m.s. Ho'ooken Hebburn s.s. Nawcastle Ousel s.s. Liverpool Amerikaansch stoomschip na aanvaring gezonken. NEW YORK, 3 Januari (Reuter). Het s.s. „Lexington" is op de Eastrivier in aan varing gekomen met het s.s. „James Christen- son". De „Lexington" zonk snel en alle opvaren den raakten te water. Tusschen de honderd en honderdvijftig personen konden volgens de eerste berichten vrijwel dadelijk worden opgepikt. De „Lexington" zonk binnen den tijd van tien minuten. Aanstonds snelden van alle kanten sleepbooten en andere vaartuigen naar de plaats. des onheils en met man en macht begon men aan het reddingswerk.. Omtrent het ongeluk wordt nog nader ge meld. dat het 1249 ton metende kustvaartuig ..Lexington" van de Colonial Line, dat zich op weg bevond naar Providence (Rhode Is land) Woensdagavond op den East River door een tankboot werd aangevaren. Na de eerste botsing ramde een tweede tankboot, de „James Christenson" de „Lexington", waarschijnlijk door het niet be. grijpen van signalen, aan stuurboord. Ten einde het instroomende water zooveel mogelijk tegen te houden, drukte de „James Christenson" zijn steven zoolang in het gat, tot de opvarenden door te hulp sc.eUenda sleepbooten waren opgenomen. Twee uur na het ongeluk bedroeg het aan tal personen, dat gered was 155; het zoeken wordt bemoeilijkt door het feit, dat de scheepspapieren verloren zijn gegaan, De „Lexington" had ongeveer 55 man be manning en 150 passagiers aan boord. Enkele lichtgewonden werden in het zieken huis opgenomen. De aanvaring en de redding ging zoo snel, dat niet eens een S.O.S.- werd uitgezonden. NEW YORK, 2 Januari (Reuter). Naar thans wordt gemeld bevonden zich aan boord van de Lexington 139 passagiers en 52 man bemanning. Allen zijn gered-

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5