Koumcin CHRISTIRd Zou het nu...? Kennemer Theater BEVERWIJK De Crisis-Comité's. De Twee-stuks actie. Door het Dames Crisis-Comité van Bever' wijk en Wijk aan Zee en Duin wordt ons verzocht het volgende te willen opnemen Men zal zich herinneren, dat de beide comités een dringend beroep hebben gedaan op alle vrouwen en meisjes om vóór 15 Fe bruari a.s. ten behoeve van haar behoeftige plaatsgenooten twee stuks brei- of naaiwerk te willen inzenden. Deze oproep heeft gelukkig in veler hart weerklank gevonden. Menigeen heeft zich voorgenomen om in verloren oogenblikken zelf wat te vervaardigen of op andere wijze „twee stuks" voor haar rekennig te nemen. Velen hebben zelfs al de daad bij het woord gevoegd en de comités spontaan verrast met het werk harer handen. Alles wordt met groote dankbaarheid in ontvangst genomen, in het bijzonder kleeding stukken, groot en klein, voor mannen, vrouwen en kinderen. Terloops zij aangemerkt dat mans- en jongensoverjassen zeer welkom zijn! Een volgende maal hopen de comités iets naders mee te deelen over de eerste resultaten van deze groote actie. Aanmeldingen, dat men wjl deelnemen aan dit werk worden gaarne ingewacht. De Comités zouden zoo graag reeds weten waarop zij mogen rekenen. Voor Beverwijk kunnen de goederen worden bezorgd bij den heer Houtzager, concierge van het veilinggebouw 't Centrum in de Ko. ningstraat, voor Wijk aan Duin bij Jkvr, Boreel op „Westerhout", voor Wijk aan Zee bij Mevr. Huender-Bosch op „Westerduin' JAARVERGADERING MARIA VEREENIGING. De R.K. Vereeniging van drankbestrijdsters, de Mariavereeniging heeft Dinsdagavond in het K.S.A.-gebouw haar jaarvergadering ge houden. De presidente Mevr. A. C. TrompBertram deelde, na ter inleiding een Nieuwjaars- wensch voor het welzijn der drankbestrijdin; te hebben geuit, mede. dat de datum van de j aarlijksche propaganda-feestvergadering van 3 Januari op 7 Februari was vastgesteld. De presidente bracht vervolgens verslag uit over door haar bijgewoonde bijeenkomsten te Utrecht. De penningmeesteresse, mevr. Burger heeft daarna met een sympathieke toespraak de presidente gehuldigd in verband met haar 10-jarig jubileum als voorzitster. Namens de vereeniging werd de jubileerende voorzitster een schilderij aangeboden. Het jaarverslag van de penningmeesteresse maakte melding van een batig saldo van ruim f 38. Bij de bestuursverkiezing werd mevr Ro- zenhart als bestuurslid gekozen. De heer v. d. Wetering declameerde ver volgens met veel succes en werd met een dankbaar applaus beloond. De dames Baltus en Scheerman, lootten uit het Retraitefonds. DE GEMEENTE EN HET ROODE KRUIS- BESTUUR. De heer J. Visser, lid van den gemeenteraad heeft een voorstel ingediend om een lid van den gemeenteraad aan te wijzen, die als ge delegeerde in het bestuur van de plaatselijke afdeeling van het Ned Roode Kruis zitting zal nemen, In de toelichting op zijn voorstel herinnert de heer Visser aan het raadsbesluit van 13 Juli 1925, waarbij de raad zich het recht voor behield, om, indien de omstandigheden zulks noodig mochten maken een lid uit zijn midden te benoemen, die in het Roode Kruisbestuur zitting zou nemen. Tot meerdere algemeene tevredenheid en ter behartiging van verschillende gemeen schapsbelangen, alsmede met het oog op het tekort der begrooting van het Roode Kruis Ziekenhuis komt het den heer Visser ge- wenseht voor, dat de Raad thans van zijn bevoegdheid gebruik maakt, DE „PLAN WEST"-ZEGELS. Ondanks de intensieve deelneming van het publiek aan de wedstrijden, welke ter gelegen heid van het St. Nicolaasfeest door de Winke lierscombinatie „Plan West" waren georgani seerd. werden toch over de maand December nog 180 zegelboekjes ingeleverd. De boekjes, die op 6 Dec. waren ingezonden kwamen in aanmerking voor de extra toeslag. De geluk kige inzenders waren: H. v. d. Zon, Groote Houtweg; De Graaf, Kees Delfsweg; Mulder. Cornelis Amsestraat; Westerhoven, Koning straat P. Daalhuizen, Strick van Linschoten- straat; Jan Beentjes Hz, KI. Houtweg 24. Heemskerk; Bakker. Kees Delfsweg. „KONINGIN CHRISTINA" IN HET KENNEMER THEATER. Vanaf Vrijdagavond zal in het Kennemer Theater als hoofdnummer worden vertoond de groote Metro-Goldwyn-Mayerfilm „Koningin Christina" met Greta Garbo in de hoofdrol. Toen Greta Garbo als vacantiereis een trip maakte naar haar geboorteland Zweden, wijdde zij een groot gedeelte van haar tijd aan de bestudeering van de levensgeschiedenis van Koningin Christina van Zweden. Zij trachtte een zoo volledig mogelijk inzicht te krijgen in het gecompliceerde karakter van de bekende vorstin. Het gelukte haar zich geheel in te leven in de persoonlijkheid van Christina en de rol, die Garbo voor zichzelf had uitgezocht beloofde dus een geheele personificatie te wor den. Garbo heeft van deze rol iets heel bijzon ders gemaakt. Zij wenschte den nadruk te leggen op het romantische, het diep-mensche- lijke iri het zieleleven van deze waarachtig groote vorstin en heeft met psychologische juistheid een Koningin Christina gecreëerd op een fijn aangevoelde wijze. Garbo heeft terecht groote bewondering ge wekt. Ongetwijfeld zal ook in Beverwijk voor deze film groote belangstelling bestaan. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Verslag over de maand December. Het aantal bedroeg aan a. mannen maand 2321). b. mannen maand 95), c. vrouwen maand 38). d. vrouwen maand 22). Totaal 2667 Het aantal ingeschreven werkzoekenden het einde der verslagmaand boven de 18 jaar: 2485 (vorige onder de 18 jaar 123 (vorige boven de 18 jaar: 41 (vorige onder de 18 jaar 18 (vorige (vorige maand 2476). ingeschreven werkloozen: 1/12 8/12 15 12 22/12 29/12 Bouvakarbeiders 506 552 522 542 542 Metaalbewerkers 351 374 369 362 362 Hout-bewerkers 42 43 41 39 41 Havenarbeiders 96 96 97 96 96 Visschers 264 308 301 301 275 Kantoorbedienden 37 37 38 41 38 Losse arbeiders 618 630 640 645 648 Overige beroepen 293 299 310 302 314 Totaal 2207 2319 2318 2328 2316 Op den laatsten Zaterdag van de-vorige maand bedroeg het aantal werkloozen 2134, zoodat bovenstaande cijfers een niet onbe langrijke stijging der werkloosheid vertoonen. De stijging was het grootst in de groepen bouwvakarbeiders, metaalbewerkers en losse arbeiders. In de vergelijking met de cijfers aan het einde van 1933 is de werkloosheid iets jedaald. Op 30 Dec. 1933 bedroeg het aantal werkloozen nl. 2496. Dit is in tegenstelling met de algemeene werkloosheidscijfers in den lande, die hooger zijn dan vorig jaar. Bemiddeling. Het aantal nieuwe inschrijvingen van werk zoekenden beliep 802. Geplaatst werden 132 mannen en 10 vrouwen. Het aantal aanvra gen van werkgevers bedroeg 130. Voldaan werden. 125 mannen en 10 vrouwen. Buiten de gemeente werden geplaatst: 1 zadelmaker te Amsterdam, 5 slagers en 1 losse arbeider te Beverwijk. Werkverschaffing. Het aantal tewerkgestelden bij de Gem Werkverschaffing tegenpresstatie bleef onveranderd. CASTRICUM. DS. J. KRÜGER. Vandaag viert ds. J. Krüger, Gereform. redikant te Castricum, zijn zilveren ambts- ubileum. De jubilaris werd 17 April 1881 geboren en ontving zijn opleiding aan de Vrije Univer siteit. Hier werd hij in 1909 candidaat, om 10 Januari 1910 te Silvolde het predikambt te aanvaarden. Vandaar vertrok Ds. Krüger in 1914 naar Maarssén, 'welke standplaats 'in 1922 met Delden verwisseld werd. In 1926 deed Ds. Krüger intrede te Elburg, vanwaar hij in Juli J.l. naar Castricum vertrekt. Ds. Krüger is deputaat voor de zending on der de heidenen en Mohammedanen vanwege de Gen. Synode der Geref, Kerken, alsook deputaat voor de loopende Zendingszaken. In het Zendingsblad. van de Geref. Kerken verschenen enkele bijdragen van zijn hand. Ds. Krüger heeft zich 'met nadruk het recht voorbehouden om niet te jubileeren. Zal het toch nog winter worden?' Niet in naam, maar inderdaad, Komt het ijs nog aan de orde In een veiPge diktemaat? Ga ik in krampachtig pogen, Zwieren langs de gladde baan? Als we 't glijden noemen mogen, Om zoo'n schaats als ik te slaan, 'k Weet het niet u moet maar kiezen, Het is weer het oud geval, Het kan dooien het kan vriezen, Zei een wijsgeer, meen ik, al. Een paar weken slechts geleden, Leek het ook erheen te gaan, 't Lijkt me ook tenslotte heden Nog zoo zeker niet te staan. 't Is soms of de vorst eerst moed wekt En zijn teen in 't water steekt, En hem dan weer gauw terugtrekt, Daar de moed hem toch ontbreekt. U moogt wel met reden zeggen, Dat 't een ijs is van den tijd, :k Zal 't niet trachten te weerleggen Maar ik hoop op matigheid. Ik gun elk het schaatsenrijden, Maar dat eischt flink vriezend weer En 'k gun hun, die armoe lijden Toch een milden winter meer. P. GASUS. Kamer van Koophandel. Het I2V2-jarig bestaan der Kamer. Nog geen verbetering in het bedrijfsleven. Dinsdagavond hield de Kamer van Koop handel en Fabrieken alhier haar eerste verga dering in dit jaar, aanvankelijk onder leiding van het oudste lid, den heer C. Ten Boom. Nieuw lid. Het nieuw gekozen lid (in de vacature Buckmann)de heer J. L. Uitzinger uit LJmui- den werd toegelaten en geïnstalleerd. De heer Ten Boom sprak als waarne mend voorzitter het gebruikelijk kort ope ningswoord. waarin hij er de aandacht op vestigde, dat dit tijdperk er een is van „ups and downs"; moge het spoedig andersom wor den; „downs and ups. Spr. hoopte, dat 'n guns tige verandering met 1935 '11 begin zou nemen. Ons volk betreurt de verliezen, die het Oranje huis heeft geleden; de Kamer heeft een ver lies geleden door het overlijden van den heer A. F. C. Buckmann. Spr. heette diens opvol ger, den heer Uitzinger hartelijk welkom, evenals den heer Brokmeier, die na een ern stige ziekte de vergadering weer bijwoonde. Spr. herdacht de luchtvaartsuccessen er. de Uiverramp en hoopte dat de vrede onder de volken bewaard zal blijven. Tot algemeen voorzitter werd gekozen de heer G. J. Droste Jr., die de leiding der ver gadering op zich nam en zijn Nieuwjaarsrede uitsprak. Nieuwjaarsrede van den voorzitter. Spr. herinnerde in zijn openingsrede aan het feit, dat de Kamer in haar tegenwoordigen vorm op 4 October j.l. 12 1/2 jaar heeft be staan. Naar aanleiding hiervan gedacht spr. de door den dood aan de Kamer ontvallenen en gaf een beknopt overzicht van de wijze, waar op de Kamer in het afgeloopen tijdvak haar taak heeft verricht. Spr. betreurde het, dat de overheid de Ka mers van Koophandel zoo weinig hoort over ontwerpen van wet of verordening, die handel en nijverheid in ruimen zin betreffen, vóór de indiening van die ontwerpen. Tallooze malen heeft de Kamer uit eigen beweging adressen omtrent ontwerpen van wet of verordeningen verstuurd aan de betrokken autoriteiten. Hoewel een enkele maal gevolg is gegeven aan het advies der Kamer, kon spr. toch niet nalaten, zijn teleurstelling er over uit te spre ken, dat in de meeste gevallen, weinig reke ning is gehouden met de wenschen, welke langs dezen weg uit het bedrijfsleven naar voren zijn gekomen. Nog steeds wordt er te weinig gebruik ge- maakt van hét arbitragëregl ement der Ka mer, waarbij de Kamer of de voorzitter be voegd is, op verzoek van partijen bij geschillen arbiters te benoemen. Voor..zoover, van. dit_ar-„ bitragereglement is gebruik gemaakt, zijn er bevredigende resultaten bereikt. Op het gebied der contingenteeringen is de Kamer ingeschakeld. Haar is ni. opgedragen de Regeering behulpzaam te zijn bij het uit voeren van de contingenteeringsmaatregelen. De omvang welke deze maatregelen hebben verkregen blijkt wel uit de volgende cijfers: ongeveer 150 importeurs in ons district moe ten rekening houden met 61 verschillende con tingenteeringen. Het aantal afgegeven ver gunningen over 1934 bedroeg ongeveer 4300, waarvoor ca. 7550.aan consentgeld werd ontvangen. Het komt spr. voor, dat deze werkzaamhe den in de toekomst voorloopig niet zullen ver minderen, integendeel, indien de vooruitzich ten niet bedriegen zal een toeneming niet on- waarschijlijk zijn. Toestand van handel en nijverheid Spr. deed vervolgens eenige mededeelingen over den toestand van nijverheid en handel in het district der Kamer in 1934. De ongunstige tijdsomstandigheden hebben zich in het afgeloopen jaar geducht doen voe len. De werkloosheid, die in de zomermaan den eenigennate was afgenomen, nam in het najaar weer toe, Teruggang in omzetten wordt van alle kanten gemeld, met daarmee ge paard gaande lagere prijzen. Dit geldt in 't bijzonder voor de kalksteen- industrie, voor de machinefabrieken, voor de zeep- en voor de papierfabricage zoowel als voor de typografische bedrijven. In den handel was de toestand zeer gedrukt. Het bouwbedrijf leed uit den aard der zaak onder de tijdsomstandigheden. Het bouwen voor of uitbreiden van de industrie vermin derde. Ook in het winkelbedrijf was geen verbete ring te bespeuren en de algemeene toestand is slecht. Hier hebben ook de bedrijven voor den ver koop van levensmiddelen minder te klagen dan de andere. De toestand in het Visscherijbedrijf te IJmuiden blijft zeer onbevredigend. Groot na deel werd ondervonden van den invoer van buitenlandschen visch. In het bloembollenbedrijf waren de ver wachtingen voor 1934 beter dan voor 1933. De Aalsmeersche tuinbouw verkeert in bui tengewone moeilijkheden. Het hotelbedrijf, zoowel te Zand voort als elders, moet op een slecht jaar terugzien. De Noord-Zuid-Hollandsche Tram beleeft moeilijke tijden en ondervond groot nadeel van concurreerende vervoermiddelen. De uitvoering van de wet op de evenredige Vrachtverdeeling in de binnenscheepvaart had de volle aandacht der Kamer; de door haar ingestelde bevrachtingscommissie heeft nauw keurig acht gegeven, dat de verhooging van vrachten, waar de redelijkheid niet te ontken nen viel, binnen zoodanige grenzen is geble ven, dat de belangen van nijverheid en handel niet te zeer werden geschaad. Over het bankbedrijf moet ook op sombere wijze gerapporteerd worden. Door de moeilijk heden met de betalingen uit het buitenland, in het bijzonder Duitschland, werden in vele gevallen de handelsvorderingen vastgelegd. En wat is nu de toekomst? zoo vervolgde spr. Hoe zal de Kamer voor de naaste toekomst het werk, dat haar wordt toevertrouwd en dat zij op haar weg vindt, het best kunnen ver richten? Zeker niet, wanneer zij door het verlangen gedreven belangrijk te willen, zijn en iets goeds te willen verrichten, iedere gelegenheid aangrijpt om met adressen .of op andere wijze te getuigen hoe door wetten of andere maat regelen aan den nood in handel of bedrijf moet worden tegemoet gekomen. Maar spr. houdtzich overtuigd dathet Bureau op de medewerking van alle leden zal mogen en kun nen rekenen, wanneer de belangen, diehet heeft te behartigen, in het gedrang komen. Lichtpunten. Er zijn gelukkig lichtpunten. Zoo is het een verheugend feit, dat de Werf. Conrad en daarmede Stork-Hijsch voor het loopende jaar 1935 grootendeels van werk zijn voorzien. Spr. vermeldde voorts met waardeering den grootschen opzet van de a.s. bloemententoon stelling „Flora" 'te Heemstede in Maart/Mei 1935. Deze daad pleit voor de levenskracht en het enthousiasme, welke nog steeds bestaan bij de leden der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur. Naar spr.'s meening zal het vastloopen aller- wege van het economische verkeer uiteinde lijk moeten leiden tot terugkeer naar een ra- tioneeler en eenvoudiger distributie van goe deren, zóó dat de handel zich kan ontplooien. Hoe meer in internationaal opzicht de zaken vastloopen en hoe wanhopiger de toestand wordt, des te spoediger zal de noodzakelijk heid nopen den weg te banen tot betere ver houdingen en er zijn reeds aanduidingen, welke er op wijzen, dat op dien weg wordt aangestuurd. Tenslotte wenschte de heer Droste de leden in hun zaken zoowel als in hun gezin een zeer voorspoedig en gelukkig jaar 1935 toe. WOENSDAG 9 JANUARI 1935 Vanaf Vrijdag: Tijdens de onderhandelingen te Rome bracht de Fransche minister-president Laval een bezoek aan het graf van den onbekenden soldaat. Verkiezingen. Verkozen werd tot voorzitter van het Groot bedrijf de heer A. H. baron van Hardenbroek en tot voorzitter van het Kleinbedrijf de heer Th. G. C. Hooy. De heer van Hardenbroek aanvaardde de benoeming, de heer Hooy wil de zijn beslissing aanhouden tot na de beslo ten zitting. Tot plaatsvervangende voorzitters werden gekozen de heeren Ir. W. J. Burgers- dijk en C. ten Boom. Beiden aanvaardden de benoeming. De heer Ten Boom sprak waardeerende woorden tot den secretaris, Jhr. Dr. J. C. Mollerus; den adj. secretaris, Mr. A. Deenik en het personeel der Kamer. De heer B-urgersdijk wenschte den heer Van Hardenbroek geluk met zijn herbenoe ming. De heer Van Hardenbroek dankte voor (Adv. Ingez. Med.) deze waardeerende woorden en sprak als zijn meening uit, dat 1935 een zeer moeilijk jaar zal worden, waarin zeer hard zal moeten wor den gewerkt. Subsidies. Verschillende subsidies werden verleend o.a. f25 (voor het eerst) aan de Vereen, voor Vreemdelingenverkeer te Hillegom, f 25 aan de Vereen, tot bevordering van tentoonstel- lingsbelangen; f 25 aan de Vereeniging tot verbetering van het Ambacht; f 50 aan het Proefstation voor bakkerij en maalderij; f 500 aan de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur (Tentoonstelling Flora 1935). Tunnelvraagstuk Noordzeekanaal. De voorzitter deelde mede, dat de Vereeni ging van Beverwijksche industrieelen een on derzoek heeft ingesteld bij haar leden betref fende de wenschelijkheid tot verbetering van het verkeer over het Noordzeekanaal bij Vel- sen. In het algemeen bleek men in dien kring de behoefte daaraan zeer sterk te voelen. Het door de Kamer in te stellen onderzoek zal eenige maanden in beslag nemen. Vandaar dat nader door het Bureau besloten is een meer beperkte enquête te houden onder de eerst-belanghebbenden. De daarvoor bestemde vragenlijsten zijn reeds verzonden. Het voetgangersverkeer. Behandeld werd de in ons 'blad vermelde conceptbrief aan B. en W. van Haarlem in zake voetgangersverkeer in eenige Haarlem- sche straten. Ingekomen was een schrijven van het be stuur der Barteljorisstraatvereeniging, dat bezwaren maakte tegen een verkeersregeling voor voetgangers in de Barteljorisstraat. De héér Ten Boom had als Barteljoris- strater bezwaar tegen het advies der com missie. De meeste mensehen loopen rechts;- alleen' zij loopen links die links moeten zijn; Besloten werd dat de Commissie voor Ver keer en Vervoer de zaak eerst nog eens be kijken zal. Hierna werd de openbare zitting gesloten. De heer Hooy aanvaardt zijn benoeming. Nader vernemen wij nog, dat de heer Hooy na afloop van de besloten zitting heeft mede gedeeld, dat hij zijn benoeming tot voorzitter, der afd. Kleinbedrijf van de Kamer van Koop handel aanvaardde. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen op 8 Januari uitgesproken. 1. P. M. Jansen, handelaar in bouwmateria len, wonende te IJmuiden-Oost, Palmenstraat 3. Curator Jhr. Mr. W. A. Baud, alhier. 2. De nalatenschap van Arie Schuyt, in leven bloemist, wonende te Heemskerk, Rijksstraat weg 34. Curator Notaris J. H. Bremmers te Be verwijk. 3. E. van der Steur, grossier in chocolade, wonende te Haarlem, Jan de Braystraat 3. Cu- ratrice Mej. Mr. C. H. Deknatel, alhier. 4. D. Verzaal, koopman in groenten, wonende te Aalsmeer, Oosteinderweg 478. Curatrice Me vrouw Mr. C. L. Vis-Sanders, alhier. 5. W. de Graaff, grondwerker, wonende te Wormerveer, Timorstraat 5. Curatrice Mevrouw Mr. C. L. VisSanders, alhier. Rechter-Commissaris Mr. M. A. van Rijn van Alkemade. Wegens gebrek aan actief zijn de volgende faillissementen opgeheven: 1. T. Kuyk, rijwielhandelaar, wonende te Hoofddorp, Kruisweg. Curatrice Mej. Mr. D. M. 't Hooft te Aalsmeer. 2. M. J. Molenaar, kaashandelaar, wonende te Rijk, Haarlemmermeer. Curator Mr. P. Tide- man, alhier. 3. J. P. de Jong, melkslijter, wonende te Krommenie, Padlaan 76. Curator Mr. H. C. M. Dekhuyzen te Zaandam. 4. J. Schmidt, stucadoor. wonende te Zaan dam, Albert Hahnplantsoen 30. Curator Mr. H. E. Prinsen Geerligs, alhier. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochgoil Vancouver n. Rott. 6 te Seattle. Nebraska Vancouver n. Rott. 7 v. Los Angeles Burgerdijk 5 v. Rott. te Philadelphia (verb.) Drechtdijk Rott. n. Vancr. 7 (v.m.) te Los Angeles. Leerdam, Rotterdam naar New-York 7 (12.8 n.m.) 100 mijl Z. van Valentia. Delftdijk, Vancr. n. Rott. 7 te Southampton. HALCYON LIJN. Stad Zaandam, Tunis n. Ayr p. 6 Gibraltar. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein 8 van Beira naar Rotterdam. Heemskerk 8 (n.m.) v. Amsterdam n. Antw. Streefkerk (thuisr.) 8 Januari v. Aden. Klipfontein (thuisr.) 7 van Lor. Marques. Heemskerk 8 van Amsterdam n. Z.-Afrika via Antwerpen. Springfontein (thuisr.) p. 8 Gibraltar. HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Gaasterkerk (uitr.) 7 Januari van Hongkong. JAVA—NEW-YORK LIJN. Kota Radja, Batavia n. N.-York 8 van Sin gapore. Salawati 7 van New-York te Batavia. JAVACHINAJAPAN LIJN. Tasman 7 van Kosichang te Kaapstad. Van Spilbergen 5 van Beira naar Zanzibar. Tjisaroea 6 van Shanghai te Manilla. Tjisadane 6 van Shanghai te Hongkong. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Eemland (uitreis) p. 7 Ouessant. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Telamon 8 v. Amsterdam te Alexandrië. Vulcanus Triest n. Amst. 7 te Cephalonia. Venus 8 van Amsterdam naar Hamburg. Luna 6 van W. Indië te New-York. Mars 7 van Musel te Lissabon. Saturnus 7 van Savona te Alicante. Euterpe 7 van Amsterdam te Bordeaux. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Nopan (uitr.) p. 8 (2 v.m.) Sagres. Siantar (thuisr.) 7 (7 n.m.) van Suez. Modjokerto 6 van Rotterdam te Batavia. Kota Agoeng (thuisr.) 7 van Singapore. Kota Gede (thuisreis) p. 7 Gibraltar. ROTTERDAMZ U ID - AMERIKA LIJN. Alwaki (uitr.) 7 te Montevideo. Aldabi 8 van B.-Ayres te Rotterdam. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN Tosari, Calcutta naar Vancouver 5 van Ba- lik Papan. SilverWillow, 6 van N.-Orleans te Calcutta. Bintang, Calcutta naar Vancr. 5 te Los An geles. Kota Inten, N.-Orleans naar Calcutta 5 van Kaapstad. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Roebiah (uitr.) 7 van Antwerpen p. 8 (v.m.) Vllssingen. Simaloer 7 van Amsterdam te Batavia. Madoera. (thuisr.) pass. 6 Perim. Johan de Witt (uitr.) 7 van Sabang. Tajandoen (thuisra) 7 van Sabang. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Benarty. Japan naar Rotterdam 4 van Pt. Swettenham. Ajax 5 te Osaka, voor Rotterdam. Peisander, 7 van Batavia te Liverpool. Deucalion, Japan naar Rotterdam via Lon den 7 (12.22 n.m.) 300 mijl Z. van Land's End. Memnon, Japan naar Rotterdam 6 te Sin gapore. City of Florence, Dairen naar Rotterdam v. Pt. Swettenham. Titan 7 xan Rotterdam te Moji. City of Evansville, Dairen naar Rotterdam 6 te Hongkong. Menelaus, Japan naar Rotterdam, 5 van Penan g. Rhesus. Batavia naar Amsterdam 7 te Suez Patroclus, Japan naar Rotterd. pas. 8 Perim. Clytoneus, Batavia naar Amsterdam 7 van Belawan, AANGEKOMEN 7 Januari: .Lingestroom s.s. Swansea Perrakis L. Cambanis s.s. San Pedro 8 Januari: Texelstroom s.s. Liverpool Ella Halm s.s. Danzig VERTROKKEN 7 Januari: Ariadne s.s. Hamburg 8 Januari: Honfleuraise s.s. New Castle. Raad v. d. Scheepvaart. De Raad v. d. Scheepvaart te Amsterdam heeft hedenmiddag een onderzoek ingesteld naar de aanvaring van het stoomschip Texel stroom op 14 November jongstleden met het Britsche stoomschip Saint Brandan ter hoog te van Eastham. Eerstgenoemd stoomschip was 8 November van hier naar Liverpool ver trokken. De schroef geklaard. Het eerder gemelde motorschip Poelau Roe biah heeft de ketitng van de boei uit de schroef laten halen en is, omdat van geen schade gebleken is, begonnen met de lading in te nemen in Antwerpen. Mislukte berging. De in Queenstown gestationeerde Neder- landsche motorsleepboot Zwarte Zee, welke uitgeloopen was om het verlaten ronddrij vend Noorsche stoomschip Sisto te bergen en dit ook op sleeptouw heeft gehad, verloor het op een afstand van slechts 75 mijl uit de kust. Het stoomschip is daar gekenterd en gezon-; ken. De sleepboot is naar haar standplaats teruggekeerd. Verandering Duitsche reederijen. De onder directie van de Hamburg-Amerika Lijn staande HamburgLonden Lijn is terug gegeven aan de reederij A. Kirsten te Ham burg. Deze had den dienst van 1876 tot 1928 uitgeoefend doch staakte haar in verband met de overname door eerstgenoemde reederij. De in deze lijn varende stoomschepen zijn nu aan laatstgenoemde reederij terug ver kocht. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 8 Januari. Bevallen 4 Januari: T. CornelisseBonken- burg, z.; T. v. d. KnaapVlaming, z.; 5 Jan.: C. P. Luijtenv. d. Putten, z.; J. P Overbeek v Denk, z.; E. Blok—v. d. Brink, d.; 6 Januari: E. C. C. Koning—Derlagen, d.; M. E. Woert- manNoij, z.; J. TolJonk, d.; M. A. Jan senSchrama, z.; 7 Januari: W. J. v. d. Berg Vink, z. Overleden 4 Januari: H. Uijlenburg 67 j., Eendrachtstraat; 5 Januari: M. SmitStrij- bis, 68 j., Weverstraat; S. A. Iburg, 64 j., Van Dortstraat; J. Hamelink, 69 j., Thorbecke- straat; 6 Januari: J. v. d. Manakker, 64 j., Pallasstraat; P. Verzeilberg, 74 j.. Lange Vlamingstraat; P. P. de Graaf, 63 j„ Rolland- straat; A. Zoon, 64 j., Saenredamstraat; G. G., 3 mnd.. z. v.. G. G. Mesman, Kamperlaan.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2