DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip verm, aankomst Laatste bericht Amstelland Aizkarai Mendl Alkmaar Altona Arendskerk Amstelkerk Achilles Aurora Ariadna (Ned.) Barneveld Boskoop Bureya Baarn Berenice Boschfontein Ceres (Ned.) Clytoneus Crij nssen Cordillera Delphoi Daphne (Gr.) Eridano Flandria (Ned Emmy Friedrich Grey County Galge water Ganymedes Heidelberg Helder Henry Stanley It „uri Iserlohn Istina Kurmark Klipfontein L. Z Cambanis Leeghwater Laomedon Margot (Eng.) Montferland Macuba Mirach Madoera Maasland Minnewater Nereus Orestes Orion (Ned.) Peisander Phrygia Poly doms Poelau Bras Polyphemus Poelau Laut Perseus (Ned.) Poseidon Randfontein Rhesus Rotterdam Ranja Sala.ba.igka Segura Springfontein Streefkerk Stella (Ned.) S'en tor Stella (Duitsch) Triton Tajandoen Tabian Ulysses Vulcanus Waterland Waldinge Zuiderkerk Zeelandia Vancouver Buenos Aires Chili Ned. Indië Japan West Afrika Midd. Zee Hamburg Hamburg Chili Chili Leningrad Chili Danzig Zuid Afrika Bourgas Ned. Indie. West Indië West Indië oncepcion Santa Fé. La Plata Buenos Aires Kiel (v. IJm.) Buenos Aires Suenos Aires Hamburg Ned. Indië West Afrika Freetown Ned Indië Mexico La Plata Ned. Indië Z. Afrika Buenos Aires Buenos Aires Batavia Buenos Aires Hamburg Curasao La Piata Batavia Buenos Aires La Plata Portugal Jonstantza Midd. Zee Batavia Mexico Batavia Ned. Indië Hamburg. Hamburg Gdynia Valencia Zuld-Afrika Ned. Indië Aruba. Constantza Ned. Indië Buenos Aires Zuid-Afrika Z. Afrika Hamburg Batavia Danzig Alexandria Ned. Indië Hamburg Bourgas Middell. Zee Buenos Aires Set u bal Japan Buenos Aires 8 Jan. 16 Jan. 22 Jan. 27 Jan. 3 Febr. 5 Febr. 29 Jan. 12 Jan. 5 Febr. 5 Febr. 12 Jan. 8 Febr. 3 Febr. 28 Jan. 10 Febr. 15 Jan. 12 Jan. 1 Febr. 11 Jan. 20 Jan. 25 Jan. 20 Jan. 10 Jan. 15 Jan. 14 Jan. 31 Jan. 29 Jan. 26 Jan. 7 Jan van Londen. 6 Jan. van Teneriffe. 4 Jan. van Tocopilla. 1 Jan. van Padang. 30 Dec. te Yokohama. 3 Jan. van Takoradi. 6 Jan. van Savona. vertrekt 12 Jan. in lading. 6 Jan. te Duinkerken. 7 Jan. van Curacao. 25 Dec. vertrokken. 2 Jan. van Callao. in lading. 8 Jan. van Beira. 4 Jan. van Cavalla. 3 Jan. van Singapore. 3 Jan. van Curacao. 5 Jan. van Pto Barrios. 3 Jan van La Plata, in lading. 27 Dec. van Rosario. 6 Jan. van Las Palmas. in lading. 2 Jan. van Pto Barrios. 3 Jan. vertrokken. 4 Jan van Rosario. in lading. 4 Jan. van Pt. Said. 4 Jan. te Grand Bassam. 5 Jan te Havre. 5 Jan. van Messina, in lading. 1 Jan. van Diamante. 28 Dec. van Macassar. 7 Jan. van Lorenzo Marques 26 Dec. van Rosario. in lading, in lading. in lading, vertrekt 14 Jan. 25 Dec. vertrokken. 31 Dec. van Rosario. 6 Jan. van Perim. 5 Jan. vertrokken. in lading. 5 Jan. van Vigo. 6 Jan. van Gibraltar. 4 Jan. van Palermo. 7 Jan. te Liverpool 6 Jan. van La Guayra. 1 Jan. van Colombo. 6 Jan. van Port Said. 9 Jan. van Bremen. in lading, in lading. 7 Jan. van Gibraltar. 5 Jan. te Rotterdam. 3 Jan. van Perim. in lading, in lading. 27 Dec. te Barcelona. 2 Jan. vertrokken. 5 Jan. van Marseille. 8 Jan. van Aden, in lading, in lading. 5 Jan. vertrokken. 8 Jan. te Rotterdam. 7 Jan. van Sabang. in lading. 5 Jan. te StambouL 6 Jan. van Bari. 6 Jan. van Bahia. in lading. 5 Jan. van Perim. vertrekt 10 Jan. i over het stuur, kwam op den trottoirband te recht en overleed tengevolge daarvan De beide andere racers stonden hedemorgen voor het kantongerecht te Haarlem terecht wegens het in gevaar brengen van de veiligheid van het verkeer. De kantonrechter en de ambtenaar vroegen zich af, hoe de jongens het in hun hoofd ge kregen hadden om met een dergelijke snelheid in een zoo drukke staaat te gaan fietsen. De ambtenaar merkte op dat racefietsers op een race-baan thuishooren en niet in een drukke stad. Een van het drietal fceeft deze onver- ontwoordelijke manier van rijden met den dood moeten bekoopen, de beide anderen staan terecht. Terwille van de speciale en de algemeene preventie dient een zware straf te worden opgelegd. De ambtenaar vraagt een straf van drie weken hechtenis tegen elk der verdachten. Ook de kantonrechter wasvan meening, dat hier niet kan worden volstaan met een geld boete en hij veroordeelde de verdachten tot een hechtenisstraf elk van tien dagen. HEEMSKERK barometerstand 782.1 m.M, te barometerstand 730.0 m.M. te R.K. VOETBALVEREENIGING A. D. O. A.D.O.Teylingen 2 uur. Volendam IIA.D.O. II 12 uur. A.D.O. Ill—W.S.V. II 12 uur. S.V.A. aA.D.O. a 12.30 uur. R.K. VOLKSBOND. Er wordt een propaganda avond door den R.K. Volksbond gehouden op Vrijdag 11 Jan., half acht. Spreker is de heer A. J. H. Ange- nent, die zal behandelen „De standsorganisa ties op sociaal en economisch gebied". BEVERWIJK Getuigenisavond van „Kerk en Vrede". „Caesar of Christus"' IJMUIDEN De onderhandelingen in het Visscherijbedrijf. Opnieuw besprekingen tusschen recders en org anisatiebesturen. Naar wij vernemen hadden heden, nadat de uitslag der verschillende stemmingen had uitgewezen, dat de voorstellen van de Reedersvereenigingen door de arbeiders waren verworpen, opnieuw besprekingen plaats tus schen het bestuur der Reedersvereeniging ei de hoofdbesturen der betrokken organisaties, vermoedelijk met de bedoeling, alsnog over- eenstemmimg over de nieuwe contracten te kunnen bereiken. DAMMEN. H. D. C. WINT VAN D. C. IJ. Gisteravond werd onder groote belangstel ling in Hotel Kennemerhof de wedstrijd Damclub IJmuiden II en III tegen het tweede en derde tiental van de Haarlemsche Damclub gespeeld. Daar beide vereenigingen eandidaten voor den kampioenstitel in hun af deeling zijn werd onder hooge spanning gespeeld. De uitslag be wees dat de H. D. C.ers de meerderen der IJmuidenaren waren, zoodat dus de kam pioenstitels wel aan de Haarlemsche Damclub zullen vallen. Het tweede tiental van IJmui den verloor met 12—8 en het derde tiental verloor met 137. Hieronder volgt een volledig overzicht van de wedstrijden. D. C. IJ. II H. D. C. II G. Postma—P. J. BijrIj 0— 2 C. BaisH. v. Lunenburg Jr. 0— 2 P. v. d. VeldePh. G. Amelung Jr. 20 K. de Jong—F. W. de Pater 11 H. T. Souverein—J. Poppen 11 L. KoetsierChr. Gerritsen 11 J. Vrijhof—C. Kool 1— 1 H. de BoerJ. Wielinga 20 D. OtP. de Heure 02 T. PostmaTh. Wesselman 0— 2 Totaal 8—12 D. C. IJ. Ill H. D. C. III A. Schager—J. Zurel 1— 1 F. DukelK. Oly 0— 2 H. LarosJ. Otter 2— 0 J. de BeursI. Risseeuw 0— 2 H. EngelhartI. Ravensbergen 0— 2 H. Buis—A. Smit 1— 1 v. d. HeijdeG. Bakker 1— 1 K. OutenaarH. G. J. Andriessen 0— 2 J. de WildeJ. F. v. Garderen 1— 1 SchoutenJ. Kuntze 1— 1 Totaal 2—13 BEDANKT. Ds. H. Hoogendoorn Chr. Geref. predikant te Zierikzee die door de Chr. Geref. Kerk al hier was beroepen heeft voor dit beroep be dankt. BESOMMINGEN. Trawlers: Witte Zee IJm. 167 145 manden f 2500. Irene IJm. 89 95 m. f 1800 Perseus IJm. 45 110 m. f 2120. De Hoop IJm. 46 110 m. f 1820 Zwaluw IJm. 90 105 m. f 2090. Amsterdam IJm. 58 495 m. f 4630. Zeeleeuw IJm. 29 105 m. f 2220. Jenny Elza IJm. 88 70 m. f 1750. Julie Sfcreiff IJm. 159 55 m. f 1830 Flamingo IJm. 42 85 m. f 1910. Logger: SCH. 285 f 950. MARKTPRIJZEN. Woensdag' 9 Januari. Tarbot per K.G. f 1—f 0.75 Griet per 50 K.G. f 29f 15.50 Tongen per K.G. f 1.40—f 0.70 Groote schol per 50 K.G. f 16f 3.50 Middelschol per 50 K.G. f 17—f 15 Zetschol per 50 K.G. f 23— f17.50 Kleine schol per 50 K.G. f 25f 13.50 Schar per 50 K.G. f 14—f 8 Rog per 20 stuks f 23f 17 Vleet per stuk f 2.50—f 1.07 Kleine poon per 50 K.G. f 8.50f 7 Groote scslielvisch per 50 K.G. f 40 Middelschelvisc-h per 50 K.G. f 36 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 35 f 24.— Kleine schelvisch per 50 K.G. f 21f 15.50 Kabeljauw per 125 K.G. f 44f 25 Groote gullen per 50 K.G. f 15f 10 Kleine gullen per 50 K.G. f 12.50f 5.90 Wijting per 50 K.G. f 16.50—f 5.80 Makreel per 50 K.G. f 11 Heilbot per K.G. f 1.10—f 0.75 Leng per stuk f 1.85f 0.63 Koolvisch per stuk f 0.66—f 0.16 Klein middel hake per 50 K.G. f 42f 39. Kleine hake per 50 K.G. f 30 Onverantwoordelijke wiel rijders veroordeeld. Ongeluk met doodelijken afloop in de Spaarnwouderstraat. Dinsdagavond werd in het Vereenigingsge- bouw aan de Oosterwijkstraat een openbare getuigenisavond gehouden van de Federatie Noord-Holland van „Kerk en Vrede". Het al gemeen onderwerp voor dezen avond luidde: „Caesar of Christus?" Achtereenvolgens werd dit onderwerp door drie sprekers in onderdeelen behandeld. De heer Fedde Schurer, uit Amsterdam, sprak over „Evangelie en Staat" en wees op dén om vang van het probleem, dat gevormd wordt door de levensverhouding en het richtsnoer, dat het Evangelie van Christus voorschrijft. Spr. vestigde de aandacht op de gevolgen, wanneer men niet het Evangelie als uitgangs punt voor het leven neemt, maar den Staat boven alles stelt. Men tracht het Evangelie ondergeschikt te maken aan den Staat, wat o.a, blijkt uit de bezetting van het Evangelie in Duitschland en in Rusland. Vooral in Duitschland wordt het Evangelie tot dienaar van den Staat gemaakt door het afdwingen van den eed van trouw aan den leider. Voor een internationanalen vrede kan slechts het Evangelie richtsnoer zijn. Daarna spraken Ds. K. Wiersma van Schier monnikoog over „Christus, de Heer" en Dr. A. P. Kuiper, emeritus-predikant te Amsterdam, over „Evangelie en oorlog". Beide sprekers betoogden uitvoerig, dat men in alle opzichten den keizer kan geven wat des keizers is, zonder hem evenwel te volgen op den weg van den oorlog. De sprekers werden door het talrijk publiek met groote aandacht gevolgd. meldt: Hoogste Riga. Laagste Reykjavik. en voorspelt: Zwakken wind uit Oostelijke richtingen. Be trokken tot zwaar of half bewolkt.- Weinig of geen sneeuw. Lichte tot matige vorst. Barometer Hedenmorgen 9 uui 772 m.M. Neiging: Vooruit. Thermometer Hoogste gisteren 33 F. Laagste heden nacht 32 F. Hoogste heden 32 F. OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83. Tel. 5460 IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN. Donderdag v.m. 6.44 uur; n.m. 7.06 uur. Vrijdag v.m. 7.34 uur; n.m. 7.58 uur. Zaterdag v.m. 8.25 uur; n.m. 8.55 uur. het voorstel als een eenheid aan het oordeel der kerk moet worden onderworpen. Prof. dr. A. v. Veldhuizen uit Groningen die eveneens als praeadviseur optrad wees op enkele bezwaren, het teveel naar voren bren gen van het eucumenische en den moderator. De secr. der synde ds. D. den Breems ver klaarde in zijn praeadvies geen der vier con clusies te kunnen aanvaarden. Twee amendementen werden voor de synode ter inzage gelegd. Hierna werd de zitting ver daagd. UIT HAARLEM Verkiezing Provinciale Staten De groslijst der S. D. A. P. Voor de verkiezing van leden der Provinciale Staten in de kieskringen Haarlem en Velsen is door de Soc. Dem. Arb. Partij de volgende groslijst opgesteld; 1. M. A. Reinalda, Haarlem. 2. W. van der Vall, Alkmaar. 3. M. H. Miedema—Zondervan, IJmuiden. 4. W. F. Visser, Velsen. 5. S. P. Doek, Haarlem. 6. W. van Dok, Wijk aan Duin. 7. H. O. Drilsma, Haarlem. 8. F. BarbiersSeelemeijer, IJmuiden. 9. H. van der Wielen, Haarlem. 10. P. F. C. Roelse, Velsen. 11. F. S. Noordhoff, Haarlem. 12. B. J. Chapon, Haarlem. 13. L. van Hameien, Velsen. 14. P. J. Joore, Haarlemmermeer. De verkiezing heeft plaats op een huishoude lijke vergadering, welke wordt gehouden tus schen 6 en 20 Januari a.s. Frans Hals Bioscoop. Een gezellig theater met bijna 600 plaatsen. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. Dinsdagavond speelde te Zaandam de Bever wij ksche Damclub voor de 2e klasse van den Ned. Dambond. De uitslag was: 97 voor Zaandam. AANGEHOUDEN. De politie alhier heeft 2 personen aangehou den, die onderscheidenlijk voor f 15 en voor f 7.50 boete in het Alg. Politieblad stonden ge signaleerd. De beide aangehoudenen hebben de boete niet betaald en zijn naar Haarlem overgebracht. Wissellooper ging met zeven mille op de vlucht. Twee jaar tegen hem geëischt. Voor de Alkmaarsche rechtbank stond Dinsdag, de 22-jarige A. G. terecht, destijds wissellooper bij de Ned. Middenstandsbank te Alkmaar, die op 12 November j.l. heimelijk met medeneming van een bedrag van f 7.000 was verdwenen. Hem was ten laste gelegd valschheid ir geschrifte en verduistering in dienstbetrek king van een bedrag van f 7.032.73. Het getuigenverhoor leverde geen bijzonder heden op. De Officier achtte de verkeerde levenswijze van verd. de oorzaak van de. misdaad en omdat hij het verkeerde van die levenswijze nog niet inziet heeft hij een lesje noodig. Verd. is geen misdadiger, doch een ernstig man en iemand, waar men mede lijden mee moet hebben, omdat hij het ver keerde van zijn levenswijze niet inziet. Als hij een misdadiger was zou spr. drie of vier jaar gevangensistraf eischen. Thans volstaat spr. met twee jaar gevangenisstraf te requireeren. Mr. H. Judell vroeg een onderzoek naar verd.'s geestvermogens te doen instellen, welk verzoek de Officier niet kon ondersteunen. Het rapport van „Kerk opbouw". Door de Synode besproken. Op een avond n November reden drie opge schoten jongens op racefietsen door de Spaarnwouderstraat, die deze als wedstrijd- baan gebruikten, althans zij reden met een snelheid van 50 K.M. per uur, zooals een hun ner verklaard had. Een eindje verder, toen hun vaart wat ver minderd was, heeft een hunner een juffrouw, die de straat overstak, aangereden. De juf- frouw viel, werd gewond en is van deze aan- voerig betoog het rapport verdedigd, op prin- rijding nog niet hersteld, pe jongen sloeg cipieele en practische gronden oordeelend, dat De algemeene Synode der Ned. Herv. kerk heeft gistermiddag een buitengewone verga dering gehouden ter behandeling van het re organisatieplan van de vereeniigng „Kerkop bouw". De commissie van rapport bestond uit de heeren: prof. dr. M. v. Rhijn, te Utrecht, voorzitter; dr. P. Smit te Heumen; ds. J. Boonstra, te Gieten; ds. K. den Hollander, te Amersfoort en ds. F. Tammens te Oosterwold, rapporteur. Prof. Brouwer uit Utrecht heeft in een uit- Het Frans Hals Bioscooptheater, op een fraai punt gelegen aan het Frans Halsplein zal Vrijdagmiddag zijn poorten voor het Haarlemsche publiek openzetten, nadat Don derdagavond een speciale voorstelling voor genoodigden heeft plaatsgehad. Daar zullen dan o.a. Joh. Kaart Jr., die een hoofdrol in Malle Gevallen speelt en productieleider Leo Meyer aanwezig zijn. Het is een gezellig, intiem theater geworden, rustig van inrichting, prettig-sober van deco ratie. en voorzien van de nieuwste snufjes om de projectie en het geluid zoo goed mogelijk tot hun recht te laten komen. Zoo zijn de wanden boven de lambrizeering geheel zon der versierselen en in een zacht-gouden glans gehouden, die een aangename sfeer schept, mede door de indirecte verlichting in het plafond. Ze worden hier en daar slechts on derbroken door wandlampen, die eveneens indirect licht spreiden. Zoo zijn alle stoelen, van de goedkoopste rang tot de duurste toe van hetzelfde soort: stalen meubelen van Nederlandsch fabrikaat, die ruime zitplaatsen schenken, met lichtgroen fluweel bekleed. Al leen de rijen frontbalcon hebben geel flu weel. Geluiddempende lagen zijn aangebracht tegen den achterwand en tegen de voorzijde van het balcon, bekleedingen, die 75 a 80 pCt. van de geluidgolven absorbeeren en derhalve geen echoverschijnselen in de zaal toelaten. De betimmeringen zijn naadloos en van een voor Nederland geheel nieuw procédé, dat als een soort behangsel is aangebracht. De vloe ren zijn bedekt met linoleum en hebben loo- pers in de gangen. Voor elke twee stoelen zijn een aschbakje en een consumptieschap je aan wezig. In de benedenzaal, waarin plaats is voor 400 toeschouwers, zijn twee gangen langs de een soort behang is aangebracht. De vloe- wanden gespaard, zonder middenpad. Het balcon, dat bijna 200 personen kan herbergen, heeft evenmin een middenpad, doch twee zijgangen, op vier plaatsen afstand van den muur. Gezorgd Is voor een ventilatie gecombineerd met verwarming, die het theater steeds een frissche atmosfeer doen behouden. De hal, dien men betreedt door een van de drie dub bele, glazen deuren, en waarvan de wandver siering met een zilverglans is overgoten, leidt door twee dubbele deuren naar de zaal. Zooals we indertijd reeds gemeld hebben, ligt de cabine (met twee Zeisikonapparaten) onder het balcon en worden de lichtbundels dus geprojecteerd op een loodrecht staand scherm, dat bestaat uit een wit geschilderden muur. De voorgevel is in lichte kleuren gehouden (behalve de zwarte marmeren platen onder aan) met het oog op de omliggende perceelen, die ook wit-grijs zijn. In groote Neonletters is er Frans Hals op te lezen. Een fietsenstal ling bevindt zich links naast het theater. Op de tusschenverdieping zijn garderobes en een foyer. De N.V. Bioscoopexploitatiemii. Frans Hals zxploiteert het theater onder directie van de heeren E. Prager en Joh. Strijbos. Het ligt in de bedoeling eiken avond twee oorstellingen te geven en Zondagsmorgens een cultureele film te vertoonen. Begonnen wordt met eiken dag een matinée. Variété zal niet worden gegeven, doch wel Is voor het doek een tooneeltje aanwezig voor explica teurs bij eventueele cultureele films. Zoo zul len de fraaie vogelfilms van Burdet worden vertoond, met als sprekers o.a. de heeren Jan Strijbos, dr. Thijsse en Jan Drijver. In de ge wone programma's worden de groote films WOENSDAG 9 JANUARI 1935 van Paramount gedraaid, zooals die met Mariene Dietrich (Caprice Espagnol) en Clau- dette Colbert (Cleopatra) en o.a. de journaals van Polygoon en Paramount, met bijwerk. De eerste week wordt vertoond de film van den bouw en den groei van het Frans Halstheater, Poor Cinderella een gekleurde teekenfilm, Malle Gevallen en nog wat. Architect van het theater was de heer Joh. Strijbos; Heringa en Wüthrich zorgden voor de electrische installaties, de firma Oosten bracht de complete meubileering en stoffee ring aan, terwijl de heer C. F. Vader het schilderwerk op zich genomen had en de heer Holster de ventilatie en verwarming. De aannemers waren Boelen en Van Ees teren. De taxi's te Haarlem. Een nieuwe regeling. Bij raadsbesluit van 12 December 1934 is de Haarlemsche Algemeene Politieverorde ning gewijzigd voor wat betreft het taxi-ver- keer. In verband hiermede is door B. en W. vast gesteld een „Regeling betreffende het aan het publiek tegen betaling ten gebruike aanbie den van een rijtuig". Deze regeling zal tegelijk ingaan (17 Jan. 1935) met de hiervoorgenoemde wijziging der Politieverordening. Aangezien het gewenscht is. dat belangheb benden tijdig de noodige maatregelen kunnen treffen nemen wij de bedoelde regeling op. I. Het verzoek om vergunning tot het per motorrijtuig vervoeren van personen op den openbaren weg tegen betaling, wordt gericht aan B. en W. en ingezonden aan den Commis saris van Politie. II. De vergunning wordt door B. en W. slechts verleend onder de volgende voorwaar den: a. de bestuurder van een motorrijtuig moet voorzien ziin van te zijnen behoeve door den Commissaris van Politie afgegeven bewijs van toelating, hetwelk slechts wordt verstrekt op vertoon van een schriftelijk gedaan verzoek van den betrokken garagehouder en nadat zijn overgelegd twee portretten van den be stuurder; b. binnen de gemeente Haarlem mag met een motorrijtuig slechts uit de garage worden ?ereden en mag (mogen) op den weg geen persoon (personen) worden opgenomen, of mag ren aanbod daartoe niet worden gedaan, in dien niet door de(n) te vervoeren passagier (s)1 vooraf aan de garage een bestelling heeft plaats gehad; de garagehouder heeft zorg te dragen, dat het motorrijtuig niet zoodanig is ingericht of gekleurd, of dat aan het motorrijtuig in het algemeen niet een zoodanig uiterlijk is gege ven, of daarop niet op zoodanige andere wijze de aandacht wordt gevestigd als b.v. door het opschrift „vrij", het aanbrengen van een pijl, een blokband of andere aanduidingen, dat dit rijtuig geheel of gedeeltelijk aan het publiek op de straat kan worden verhuurd; d, de garagehouder neemt de noodige maat regelen om herhaling van door ziin personeel in strüd met het bepaalde sub b. verrichte handelingen te voorkomen. III. Bij niet-nakoming door een garagehou der van de sub n bedoelde voorwaarden wordt de verleende vergunning door B. ep W. inge trokken. Na verloop van een door B. en W. in het be sluit tot intrekking aangegeven tijdvak kan door den belanghebbende wederom een nieu we aanvraag om vergunning worden inge diend. IV. Een bewijs van toelating wordt niet af gegeven, indien daartegen naar het oordeel van den Commissaris van Politie wegens het gedrag of den levenswandel van den betrok ken bestuurder bezwaar bestaat. De Commissaris van Politie is te allen tijde bevoegd een afgegeven bewijs van toelating in te trekken, indien zich omstandigheden voordoen op grond waarvan, waren zij vroe ger bekend of te duchten geweest, de afgifte zou zijn geweigerd, of indien mocht blijken, dat een bestuurder zich bij herhaling schul dig maakt aan overtreding van het bepaalde onder II sub b. Van weigering of intrekking van het toela tingsbewijs geeft de Commissaris van Politie schriftelijk kennis aan den belanghebbende. Van deze beslissingen van den Commissaris van Politie kan belanghebbende binnen 14 da gen na de uitreiking in beroep komen bij B. en W. Gedurende den termijn van beroep, zoo mede gedurende de behandeling van het be roep, wordt het besluit van den Commissaris van Politie tot intrekking van een bewijs van toelating niet.ten uitvoer gelegd. In het belang van de openbare orde, veilig heid of zedelijkheid kan door B. en W. echter worden bepaald, dat de intrekking terstond in werking treedt. V. Een bewijs van toelating verliest zijn gel digheid, indien door 'belanghebbende van een eventueele verandering van woonplaats of van patroon niet binnen 24 uur wordt kennis gegeven aan de Afdeeling Verkeer van de Po litie (Hoofdbureau Smedestraat). Bij deze kennisgeving moet het bewijs van toelating ter verandering worden aangeboden. Haarlemsche Rechtbank. Een statistiek. In het jaar 1934 werden voor de Haarlem sche Rechtbank aangebracht 1030 civiele zaken. Er werden uitgesproken in strafzaken 663 vonnissen. Door den Politie- en Kinderrechter werden 1370 vonnissen gewezen. 381 requesten tot echtscheiding werden den President der Rechtbank aangeboden. AGENDA TE HAARLEM Heden: WOENSDAG 9 JANUARI Stadsschouwburg: Nieuw Schouwtooneel met De Vier Jaargetijden, 8.15 uur. Concertgebouw: Nieuw Malthusiaansche Bond, filmvertponing „De Vloek der Erfelijke Belasting". Spr', dr. v. Embden-Boas, 8 uur. Cinema Palace: „De Tante van Charley". Op het tooneel: Tummers, liedjes aan den vleugel. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Jood Süss". Op het tooneel: Oscar Gondy Trio, „Non plus ultra". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Arïistenleed" en uitgebreid voorprogramma. '2.30 en verder doorloopende voorstelling van 7 uur af. DONDERDAG 10 JANUARI Sta dsschouwburg, Schouwtooneel met 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen* Wilsonsplein: Nieuw „De Vier Jaargetijden"*

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6