DE BILT Indrukken uit Het Saargebied. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Zoo een en ander. Schip ran verm, aankomst Laatste bericht Buenos Aires 16 Jan. 6 Jan. van Teneriffe. Alkmaar Chili 4 Jan. van Tocopilla. Alton a Ned. Indië 14 Febr 6 Jan. van Colombo. Arendskerk Japan 9 Jan. te Dairen. Amstelkerk West Afrika 19 Jan. 9 Jan. van Dakar. Achilles Midd. Zee 22' Jan. 8 Jan. te Burriana. Aurora Hamburg 13 Jan. vertrekt 12 Jan. Ariadna iNed.) Hamburg in lading. Boskoop Chili 7 Jan. van Curacao. Baarn Chili 6 Jan. van Iquique. Berenice Danzig 13 Jan. 9 Jan. te Kopenhagen. Boschfontein Zuid Afrika 8 Jan. van Beira. Beijerland New Castle 12 Jan. 11 Jan. vertrokken. Ceres (Ned.) Bourgas 20 Jan. 9 Jan van Algiers. Ned. Indie. 7 Jan. van Belawan. Crijnssen West Indië 22 Jan. 8 Jan. van Barbados. Cordillera West Indië 27 Jan. 10 Jan. van Cartagena. Cilurnum Sfax 14 Jan. 8 Jan. van Gibraltar. Delphoi Concepcion 3 Febr. 3 Jan van La Plata. Danhne (Gr.) Santa Fé. 5 Febr. 5 Jan van Diamante. Dardanus J apan 7 Jan. van Perim. Eridano La Plata 27 Dec. van Rosario. Flandria (Ned.) Buenos Aires 12 Jan. 9 Jan. van Coruna. Emmy Friednch Kiel (v. IJm.) hi lading. Euterpe (Ned.) Bordeaux 15 Jan. in lading. Fauna West Indië 2 Jan. van Pto Barrios. Grey County Buenos Aires 5 Febr. 3 Jan. vertrokken. Galgewater Buenos Aires 5 Febr. 5 Jan. vertrokken. Gran a Riga heden 4 Jan. vertrokken. Heidelberg Ned. Indië 4 Jan. van Pt. Said. Helder West Afrika 10 Jan. van Freetown. Hohenstein Hamburg 16 Jan. vertrekt 15 Jan. It.airl Ned. Indië 5 Jan. van Messina. Iserlohn Mexico 10 Jan. vertrokken. Istina La Plata 3 Febr. 1 Jan. van Diamante. Kurmark Ned. Indië 14 Febr. 28 Dec. van Macassar. Klipfontein Z. Afrika 7 Jan. van Lorenzo Marques L. Z. Cambanis Buenos Aires 28 Jan. 26 Dec. van Rosario. Leeghwater Buenos Aires 10 Febr. 10 Jan. vertrokken. Laomedon Batavia in lading. Margot (Eng.) Buenos Aires in lading. Montferland Hamburg vertrekt 14 Jan. Macuba Curasao 25 Dec. vertrokken. Mirach La Plata 1 Febr. 31 Dec. van Rosario. Madoera Batavia 6 Jan. van Perim. Maasland Buenos Aires 12 Febr. 8 Jan vertrokken. Minnewater La Plata in lading. M. v. St. Aldegonde Ned. Indië 9 Jan. van Batavia. Orestes Constantza 9 Jan. van Ouessant. Peisander Batavia 10 Jan. van Liverpool. Phrygia Mexico •>0 Jan. 6 Jan. van La Guayra. Polydorus Batavia 8 Jan. van Perim. Poelau Bras Ned. Indië 6 Jan. van Port Said. Polyphemus Hamburg. 10 Jan. 9 Jan. van Bremen. Poelau Laut Hamburg in lading. Perseus (Ned.) Gdynia in lading. Poseidon Valencia 14 Jan. 7 Jan. van Gibraltar. Pluto Gothenburg in lading. Randfontein Zuid-Afrika 11 Jan. 10 Jan. van Hamburg. Rhesus Ned. Indië 20 Jan. 8 Jan. van Pt. Said. Rotterdam Aruba. in lading. Constantza in lading. Salabangka Ned. Indië 27 Dec. te Barcelona. Segura Buenos Aires 2 Febr. 2 Jan. vertrokken. Springfontein Zuid-Afrika 8 Jan. van Gibraltar. Streefkerk Z. Afrika 8 Jan. van Aden. Stella (Ned.) Hamburg 11 Jan. 9 Jan. vertrokken. Stentor Batavia m lading. Saarbrücken Oost-Azië 27 Febr. 7 Jan. te Shanghai. Simon Bolivar Hamburg 20 Jan. vertrekt 10 Jan. Ned. Indië 7 Jan. van Sabang. Trajanus Vtidd. Zee 8 Jaii. van Napels. Trier Oost-Azië 5 Jan. van Colombo. Trave Oost-Azië 4 Febr. 4 Jan. van Hongkong. Telamon (Ned.) Alexandrië 10 Jan. vertrokken. Ulysses Bourgas 31 Jan. 5 Jan. te Stamboul. Vulcanus Mïddell. Zee 29 Jan. 8 Jan. van Cephalonia.. Venus (Ned.) Hamburg in lading. Waterland Buenos Aires 26 Jan. 6 Jan. van Bahia. Waldinge Setubal in lading. Zuiderkerk Japan 10 Jan. van Pt. Said. Zeelandia Buenos Aires 2 Febr. 10 Jan. vertrokken. IJMUIDEN Schietvereeniging „Groot IJmuiden". Uiterlijke rust te Saarbruecken. (Van onzen speclalen correspondent) Saarbrücken, 10 Januari. Volgens den Franschen filisoof Bergson lacht de mensch, wanneer hij een wanverhou ding tusschen de werkelijkheid en zijn voor stelling daarvan vaststelt. Vandaar dat ik aan mijn aankomst te Saarbrücken een onweerstaanbare komische herinnering behouden zal. De stemming staat nu al maandenlang in het centrum van de belangstelling der wereld. Lang genoeg in dezen snellen tijd om een legende te doen ontstaan. Wie alle dagbladberichten nauwkeu rig gevolgd heeft moet zich of hij wil of niet den indruk vormen van een ongewone opeen- hooping van massa's. Het normale inwonertal van Saarbrücken is 130.009 en volgens schat ting zijn er daar dezer dagen een 30.000 bij gekomen. Reeds geruimen tijd stroomen de stemgerechtigde Saarlanders uit alle deelen van de wereld naar hun vaderland toe. Voeg daarbij de troepen met hun officieren, de ambtenaren, de commissies met hun personeel, de neutrale voorzitters van de stembureaux. de dagbladschrijvers en de fotografen en men behoeft geen fantast te zijn om zich een voorstelling te maken van het bont gewemel van de tjokvolle straten, verlevendigd door de bonte uniformen en een koortsig bedrijf. In werkelijkheid bemerkt de bezoeker die Saarbrücken met gespannen verwachting be treedt niets van dit alles. Ik kwam vanmorgen aan met een trein, die maar zeer matig bezet was en vond een flinke provinciestad, welke een volkomen normaal aanzien bood. Geen troepen en geen politie-vertoon. Géén volksmenigte en geen samenscholingen. Kort om wat ook maar eenigermate op een zenuw- achtigen toestand kon wijzen. In het hotel waar mijn kamer gereserveerd was, lieerschte geen bijzondere drukte. In de groote restaurants in het centrum der stad waar ik het middagmaal gebruikte, vond ik maar een bescheiden aantal tafels bezet. Het betreden van het Saargebied gaf geenerlei moeite. Men heeft bericht, dat een strenge controle op den toevoer van vreemde lingen uitgeoefend zou worden en dat stren ge orders gegeven waren niemand zonder visum toe te laten. Ik kan verzekeren, dat noch aan het grensstation Forbach, noch te Saarbrücken zelf iemand zich om mijn pas poort of visum heeft bekommerd. Zonder eenig toezicht of formaliteiten heb ik mijn reisdoel bereikt. Wanneer men zich op een ongewone levendigheid of een ab normale levendigheid heeft voorbereid en men bevindt zich plotseling te midden van dit ge wone schijnbaar kalme leven, gevoelt men zich in zekeren zin te kort gedaan en in elk geval kan men hier spreken van een komische te leurstelling. De toestand, waarin ik de stad aantrof be wijst overigens, dat de Saarregeering in samenwerking met de commandanten van de vereenigde troepenafdeeling een reeks nuttige en afdoende maatregelen heeft getroffen, waarmee ze tenminste op dit oogenblik nog alle stroomingen en tegenstroomingen be- heerscht. Het is verboden op eenige wijze aan den openbaren weg van zijn gezindheid te doen blijken. Men ziet dan ook nergens vlaggen, uniformen of opvallende kenteekenen. Alleen op de daarvoor bestemde plaatsen mogen proclamaties en affiches worden aangeplakt. Hiervoor ziet men dan 5 of 6 menschen staan meest zwijgend en van oploopen of open bare discussies is geen sprake. Het vlagver- bod strekt zich ook uit tot de etalages van de winkels. Om te doen weten, dat zij zwart- wit-rood en hakenkruisendoek in voorraad hebben, maken zij gebruik van witte papieren vlaggetjes, waarop de namen der kleuren en symbolen met inkt geschreven staan. In een groot kleedingmagazijn zag ik een jeugdop- tocht van wassen poppen uitgestald, alle had den vlaggestokken zonder vlaggen in de hand. Ik heb ook een paar warenhuizen bezocht en daar gezien hoe er een vrij levendige handel bestaat in nationale emblemen, vlaggen en vanen in alle formaten en grootten, lampions electrische lampen en vetpotjes met haken kruisen. Ik heb den verkoop in deze afdeelingen ge- ruimen tijd gadegeslagen en bemerkt, dat de koopers vrijwel uitsluitend bestonden uil vrouwen van de gegoede burgerklasse. Van een zenuwachtige drukte was echter daar ook niets te bespeuren. Die rust is natuurlijk uiterlijk, maar er bestaat niettemin een psy chologische verklaring voor. Altijd na een periode van groote agitatie en kort voordat een definitieve beslissing moet vallen, neemt men eenige dagen van inzinking waar. De partijen, welke tegenover elkaar staan, hebben reeds weken lang al hun argu menten in het geding gebracht. Alle moge lijke en onmogelijke middelen werden gebruikt en de propagandisten, die in eindelooze her halingen vervallen gevoelen steeds duidelijker dat zij geen invloed meer op de kiezers uit oefenen. Hun fraaiste leuzen pakken niet meer, om dat het volk moe van alle woorden is gewor den, maar ook omdat de positie vrijwel vast staat. Zij, die van plan zijn voor den terugkeer naar Duitschland te stemmen doen dat van een verv/orven zekerheid uit en het is moei lijk denkbaar dat zij plotseling tusschen nu en Zondag van standpunt zullen veranderen. Trouwens het zijn niet de verkiezingsrede- naars, die in laatste en in hoogste instantie den doorslag geven. Lavai's onderhoud met den Paus is in deze kwestie van oneindig grooter gewicht geweest dan honderd hoofd artikelen. Het feit, dat deze bespreking 40 mi nuten langer geduurd heeft dan den proto- colairen tijd en vrijwel geheel aan de Saar- kwestie gewijd was, heeft in het trouw katho lieke Saargebied een diepen indruk gemaakt. Een indruk, welke nog versterkt wordt door een officieele mededeeling van de „Osserva- tore Romano" dat mgr. Panico opdracht) heeft gekregen een pauselijke vermaning over te brengen aan de Bisschoppen Spiers en Trier, wegens hun pro-Hitleriaansche ver klaringen, welke in strijd zijn met de abso lute neutraleit, welke Rome. wenscht të handhaven. Hierdoor is plotseling het pro bleem verinnerlijkt. De kwestie van terug naar Duitschland wordt meer en meer uit gevochten in het katholieke gedeelte van de kiezers. Deze nieuwe phase draagt er vanzelf -toe bij om dien indruk van rust en bezinning, welke de stad thans tijdelijk geeft, te versterken. Alleen moet men op deze kalmte niet al te vast bouwen. De gemoederen zijn links en rechts zoo prikkelbaar, dat een geringe aan leiding toch nog altijd tot een plotselinge uit barsting kan leiden. De journalisten, hier aanwezig, hebben allen het gevoel of zij daar op zitten te wachten, want als de stad zóó ge woon en ingetogen blijft, als zij heden was valt er waarlijk niet beel boeiends te vermel den.. Men vermoedt en voelt telkens even ge vaarlijke spanningen, maar zoolang zij niet tot uitbarsting komen, bieden zij weinig stof. HET „OSSCHE MILIEU" WORDT MINDER TALRIJK. Voor de rechtbank te 's Hertogenbosoh heb ben terecht gestaan de 41-jarige arbeider W. v. L., de 24-jarige arbeider H. C. van G. en de 24-jarige metselaar J. A. v. B., allen te Oss, ter zake dat zij in den nacht van 26 op 27 Juli te Nistelrode hebben ingebroken bij R. van Santpoort en een aantal kippen hebben ontvreemd. Verdachten hadden vroeger bekend maar ontkenden thans pertinent. Na getuigenverhoor eischte het O.M. tegen ieder der verdachten drie jaar gevangenis straf. VIJF SCHOOLKINDEREN BIJ AUTO ONGELUK GEDOOD. NEW-YORK, 10 Januari. Uit Deadwood in Zuid-Dakota wordt gemeld, dat bij het plaatsje Piedmont 40 K.M. van Deadwood een autobus waarmede 20 schoolkinderen werden vervoerd tegen een vrachtauto is ge botst. Vijf kinderen zijn om het leven gekomen en veertien gewond, waarvan vijf ernstig. De kinderen behoorden allen tot gezinnen van oudstrijders en waren ondergebracht in een kamp van den Vrijwilligen arbeidsdienst. Ongelukken. 7000 ongelukken met noodlottigen afloop gebeuren per jaar in huizen in Engeland. Ceremonieel. meldt: Hoogste barometerstand 778.3 m.M. të Muenchen. Laagste barometerstand 738.5 m.M. te Jan May en. en voorspelt: Krachtigen tot stormachtigen later af- nemenden Zuidelijken tot Westelijken wind. Betrokken tot zwaar bewolkt. Regen of natte sneeuw. Lichte tot matige dooi. Barometer Hedenmorgen 9 uur 774 m.M. Neiging: Stilstand. Thermometer Hoogste gisteren 32 F. Laagste heden nacht 36 F. Hoogste heden 36 F. OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, Tel. 5460. IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN. Zaterdag v.m. 8.25 uur; n.m. 8,55 uur. Zondag v.m. 9,25 uur; n.m. 10.04 uur. Maandag v.m. 10,40 uur; n.m. 11,24 uur. STORMW AARSCHUWIN G SDIEN ST. I Geseind heden morgen om 8.45 uur aan alle posten: „Wee'st op uw hoede". De nieuwe visscherij- contracten. Stampvolle vergadering in Cycloop wenscht ultimatum aan de reeders. Gisteravond vond in Cycloop een vèrgadering plaats van arbeiders, werkzaam in het visscherijbedrijf, zoowel zeelieden als havenarbeiders, welke vergadering buiten de organi- satiebesturen om was belegd door het comité, samengesteld uit leden van de beide betrokken organisaties. Bijna 400 leden van de IJmuider Federatie en den Christelijken Bond waren aan. wezig. De besturen der organisaties, die waren uitgenoodigd de vergade ring bij te wonen, hadden aan deze uitnoodiging geen gehoor gegeven. De voorzitter deelde in zijn openingswoord mede, dat het comité was opgericht, om desnoods tegen de beslissing der organisaties, geen enkele verslechtering van loon- en ar beidsvoorwaarden te aanvaarden, zooals die in de nieuwe contracten worden voorgesteld. Verder gaf spreker als zijn meening te ken nen, dat ook in de organisaties oppositie moet worden gevoerd tegen deze verslechte ring. Vele aanwezigen voerden het woord. Een lid der moderne vakorganisatie deelde mede, dat sympathiebetuigingen van Transportarbeiders uit heel Nederland waren ontvangen in ver band met de houding, die de arbeiders in het visscherijbedrijf te IJmuiden tot dusver hebben ingenomen. Aan het einde der vergadering werd een motie aangenomen, waarin er bij de organi saties op wordt aangedrongen, geen enkele verslechtering te aanvaarden en voorts aan de reeders een ultimatum te stellen van enkele dagen voor het nemen van een aanvaardbare beslissing, daar anders tot staking zal worden overgegaan. De vergade ring verleende het comité machtiging, het werk ten behoeve der arbeiders in het vis scherijbedrijf. voort të zetten. Tot de vergadering werden alleen toegelaten arbeiders, die in bezit waren van een cooi- tributieboekje. Jaarlijksche feestavond. In de lunchroom Eynthoven vond gister avond de jaarlijksche feestavond van de schiet vereeniging „Groot IJmuiden" plaats. In de feestelijke bijeenkomst heeft tevens de prijs uitreiking plaats gehad van de prijzen die be haald zijn op de jaarlijksche seriewedstrijden, gehouden onder de leden der vereeniging en had de overdracht plaats van de leiding der afd. IJmuiden van den Bond van vrijwillige landstorm, door vertrek van den voormaligen leider, den heer D. de Ridder. De heer M. J. Koelemeyer opende, als voorzitter der ver\ eeniging, den feestavond met een woord van welkom, in 't bijzonder gericht tot den eere voorzitter, luit.-kolonel P. S. Hartogh Heys van Zouteveen, die weer voor de zooveelste maal door zijn tegenwoordigheid blijk gaf van het medeleven met de vereeniging en die be reid was, de prijzen uit te reiken. Eveneens werd een woord van welkom gericht tot den Commissaris van politie. De heeren Anten, Grimbergen, de Comman dant van de Burgerwacht, de heer Kipp en de brigade-commandant der Rijksveldwacht de heer Boerema hadden bericht gezonden van verhindering. Vervolgens was het woord aan den heer Hartogh Heys van Zouteveen. Deze besprak het vertrek van den heer D. de Rid der Jr. waarbij hij in 't bijzonder diens werk roemde. Hij dacht terug aan den tijd dat de heer de Ridder als leider zijn beste krachten had gegeven voor de B. V. L. Direct na zijn diensttijd, in 1930, heeft hij die plaats ge kregen en het was hem, zoo zeide spreker, volkomen toevertrouwd. De Commissie Ken- nemerland van den B.V.L.wil hem dan ook niet laten heengaan zonder hem daarvoor een stoffelijk blijk van erkentelijkheid te geven. Namens de Commissie overhandigde de heer Hartogh Heys van Zouteveen den heer de Rid der een zilveren cigarettenkoker met inscriptie Door de Schietvereeniging werd de heer de Ridder vereerd met een zilveren sigaretten aansteker met inscriptie. De heer de Ridder sprak hierop eenige woorden van dank tot den heer Hartogh Heys van Zouteveen en verzocht hem tevens zijn dank over te bren gen aan de Commissie Kennemerland van den B- V. L. Voorts dankte hij de vereeniging voor het in hem gestelde vertrouwen. Hierna werd de nieuwe leider, de heer Koelemeyer voorgesteld en werden de leden opgewekt, in hem hun vertrouwen te stellen. De heer Koe lemeyer sprak woorden van dank tot den heer Hartogh Heijs van Zouteveen en tot de Com missie Kennemerland van den B. V. L. voor i het in hem gestelde vertrouwen, waarna allen VRIJDAG 11 JANUARI '1935 van hun zitplaatsen opstonden en het le cou plet van het Wilhelmus zongen. Hierna had de uitreiking der prijzen plaats. Deze waren behaald in Afd. A: zilveren wisselbeker met draagmedaille door den heer W. W. Hoefak- ker en de tweede prijs, een zilveren medaille door den heer A. v. d. Steen. In afd. B, zilve ren medaille door den heer D. H. van Eynt hoven. Na het officieele gedeelte volgde de afwik keling van het feestprogramma dat den aan wezigen een genoeglijken avond verschafte. BESOMMINGEN. Trawlers: Henriëtte Jacoba IJm. 190 245 m. f 2870 Alkmaar IJm. 31, 490 m. f 4560. Loggers: SCH. 342 f 770, KW. 28 f 560, KW. 39 f 1390. KW. 23 f 810. Versche Haring: VL. 80 f 1160, VL. 17 f 720, VL. 79 f 710, VL 20 f 600 KINHEIM—BLAUW WIT Voor a.s. Zondag is ingelascht de voetbal wedstrijd Kinheim—Blauw Wit. MARKTPRIJZEN VAN VRIJDAG 11 JANUARI. Tarbot per K.G. f 0.90. Tongen per K.G. f 1.25f 0.95. Groote schol per 50 K.G. f 18f 11. Middelschol per 50 K.G. f 17f 15. Zetschol per 50 K.G. f 21—f 18. Kleine schol per 50 K.G. f 17f 10.50. Schar per 50 K.G. f 16f 4.90. Rog per 20 stuks f 13. Vleet per stuk f 4f 0.48. Kleine poon per 50 K.G. f 11. Groote schelvisch per 50 K.G. f 32. Middelschelvisch per 50 K.G. f 32f 30. Kleine middelschelvisch p. 50 K.G. f 29f 20. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 22—f 10. Kabeljauw per 125 K.G. f 72—f 28. Groote gullen per 50 K.G. f 14f 10.50. Kleine gullen per 50 K.G. f 11f 6. Wijting per 50 K.G. f 7.10f 4.30. Makreel per 50 K.G. f 11.50—f 7.50. Heilbot per K.G. f 1f 0.70. Leng per stuk f 1.60f 0.55. Koolvisch per stuk f 0.80—f 0.12. Versche haring per kist f 5.80f 3.10. Kleinmiddelhake per 50 K.G. f 44. Kleine hake per 50 K.G. f 29—f 24. De onderhandelingen in het Visscherijbedrijf. Naar wij vernemen zal, nadat gistermiddag door het bestuur der reedersvereeniging den leden mededeeling was gedaan van het ver werpen der nieuwe loon- en arbeidsvoorwaar den door de werknemers, hedenmiddag op nieuw een conferentie plaats vinden tusschen dit bestuur en de hoofdbesturen der betrokken organisaties. VERWACHTE VISCHAANVOER Thuisstoomende voor de Zaterdagmarkt: Timor IJm. 491, vangst 50 manden schel visch, 80 m. braadschelvisch, 130 m. gul, kool visch en kabeljauw, 40 m. wijting, 30 m. radio, 15 manden varia, totaal 345 manden VELSEN SCHOONHEIDSCOMMISSIE. De eerstvolgende vergadering der Schoon heidscommissie voor de gemeente Velsen zal worden gehouden op Woensdag 16 Januari 1935, ten kantore van het Bouw- en Woning toezicht. Spreekuur der commissie van 10.30 tot 11.30 uur voormiddags. JAARVERGADERING MANNENKOOR „DE EENDRACHT". In Concordia hield het Mannenkoor „De Eendracht" een druk bezochte ledenvergade ring. De voorzitter de heer R. Meijer wierp een terugblik op het afgeloopen jaar en gaf een uiteenzetting van den bonten avond, die op 23 Februari gehouden zal worden. Daarna bracht de secretaris zijn jaarver slag uit. Hij werd voor zijn keurig werk met een hartelijk applaus beloond. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de aftredende leden de heeren L. Otte, secre taris en J. v. d. Heuvel, bibliothecaris bij ac clamatie werden herbenoemd. De heer P. van Heijst deelde namens de controle-commissie mede, dat het beheer der financiën in orde was bevonden. Het voorstel om deel te nemen aan een concours werd tot een volgende ledenver gadering aangehouden. Voorts werd nog be sloten tot het vormen van een reiskas, de contributie werd niet gewijzigd en de heer G. v. d. Velde zag zich benoemd tot vaan drig. HEEMSKERK OUDERAVOND. Donderdagavond werd door het Patronaat een Ouderavond gegeven. Allereerst sprak de directeur de ouders toe over de opvoeding der jeugd. Daarna trad de Patronaats Tooneelclub voor het voetlicht met een Driekoningen-spel in 3 tafereelen onder leiding van den heer Whittes. Na de pauze kwamen de Verkenners bij het kampvuur bijeen en droegen onder leiding van hopman Henneman eenige aardige liedjes voor. Gezien het applaus wat den jongen spelers bij het einde ten deel viel, gelooven wij wel dat de avond geslaagd mag worden genoemd. BEGRAFENISVEREENIGING ST. BARBARA. Op Vrijdag 25 Januari houdt bovengenoemde vereeniging haar jaarvergadering des avonds half acht in het K.S.A.-gebouw. SANTPOORT GESLAAGD. Voor het najaarsexamen 1934 voor de Duit- sche Handelscorrespondentie van de „Vereeni ging van Leeraren in de Handelswetenschap, pen", „Vereeniging van Leeraren in Talen en Handelscorrespondentie „L. I. T. E. H." en Federatie Mercurius, slaagde onze plaatsge noot P. IS. Ghr. van den Boogaard, Elke rechtgeloovige, die aan de godsdienst oefeningen in Ellore (Madras) deel neemt moet in speciaal daartoe aangelegde boeken 10.000.000 maal den naam van een godheid schrijven. Tempo, tempo. Door nieuwe filmtoestellen kunnen 2500 foto's bij seconde genomen worden. Vrouwen leven op grooter voet. Over het algemeen schijnen de vrouwen voeten in de laatste jaren grooter te zijn ge worden. Anti-lawaai campagne. In Durban heeft men rubber onder de rails van de tram gelegd, als maatregel tegen het lawaai. „Hoeveel kost die groote hond?" „Dertig gulden". En die daar, die iets klei ner is?" „Veertig". „En dat kleine hondje?" Vijftig- gulden". „Lieve hemel, wat moet het me kosten als ik er geen een koop". Kleine wenken. Zet kamerplanten nooit in geverfde of ge glazuurde potten. Droge kachelwarmte is yoor iedere plant nadeelig. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 10 Januari. Ondertrouwd 9 Januari: C. L. Brink en S. Sutterlüti; G. J. Scharders en A. C. Meijer; M. J. M. Braun en W. J. M. Sweerts; C. P. W. Lubbers en E. Schekat; J. S. F. Ludding en J. Rijbroek. Getrouwd 9 Januari: W. Maier en A. M. RöslH. Hoogkamer en J. M. Roelofs; M. Hering en G. G. v. d. Berg; L. A. Weber en M. Kremer; P. Jacobs en A. M. Warmerdam; J. H. v. Hemert en M. Does; J. J. van Ko peren en A. Raar; C. Akker en M. de Bruin; W. Hendriks en M. J. Munnikes; H. W. Driessen en A. H. L. Sietzema; H. van Brug gen en M. Sarma. Bevallen 7 Januari: A. M. L. F. Hoog— Warnaars, d.; 8 Januari: S. M. Twisterling— Middelkoop, d.; H. F. Opdamde Boer, z.; H. C. van Akende Kort, z.; H. M. van Beek Spoor, d.; J. Bakkerv. Vleeren, z.; C. van Kampen—Poorter, d.; 9 Januari: M. C. Eich- hornSehrama, d Overleden 7 Januari: A. C. Noorda—Vree ken, 68 j., Saenredamstraat; F. Kolk 71 j.j Brouwersstraat; J. Luiting, 34 j., Wouwer- manstraat; 8 Januari: E. v. Kapelv. Wort, 88 j., Wagenweg; J. L., 3 d. z. v. C Warlé, Reitzstraat; J. IJ. Hosbach, 80 j., Jansstraat. A. v. d. Heijden—Radder, 80 j., Frans Halsstr,

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6