BILJARTEN LUIDSPREKERS Personeel gevraagd Kamers gevraagd Personeel aanbiedingen Huizen aangeboden Huizen gevraagd Kamers aangeboden Kost en Inwoning Diversen Europeesch kampioenschap cadre 45-2. Zaterdagmiddag half twee werden in den Haagschen Dierentuin de biljartkampioens wedstrijden om het Europeesch kampioen schap voortgezet met de partijen Sweering- Cabra en ReicherDe Leeuw. CabraSweering. Cabra verraste met een goede openings serie van 25. waartegenover Sweering 16 stelde. Er volgden enkele kleinere beurten. In zijn derde beurt kwam Sweering er plotseling beter in. Het ging aanvankelijk langzaam, doch allengs vlotter. Op 88 strandde hij door ketsen. We noteeren nog een mooie 35 van Cabra en even later een goede 58, doch Swee ring antwoordt direct met 74 en na 16 beurten is de stand 219301. In de 18de beurt neemt Cabra de leiding met een phenomenaal ge speelde 124, doch dan maakt Sweering met 86 de partij uit. pnt. brt. h.s. gem. Sweering 400 13 86 22.22 Cabra 365 18 124 20.27 ReicherDe Leeuw. Recher begon met 7 van acquit, missende óp een moeilijken drie-bandstoot, waarop De Leeuw met een goede 24 antwoordde. Ook hier volgden enkele zwakke beurten. In de 4e beurt strandt Reicher op 52. In de 7e beurt haalt De Leeuw zijn achterstand in, loopt met een fraaie serie Reicher voorbij, passeert zelfs zijn oude record van 167, doch struikelt op 175 bij een zware massée in moeilijk be reikbare positie. Na 9 beurten was de stand 99 om 267. Toen maakte Reicher een fraaie 52, doch hij slaagde er niet meer in, zijn ach terstand in te halen. prit. brt. h.s. gem. De Leeuw 400 19 175 21.05 Reicher 318 19 64 16.73 MoonsDonunering. Moons speelt van acquit en begin in goeden stijl met 45, gevolgd door 13. waar Domme ring 9 tegenover plaatst. De Belg scoort dan snel een mooie serie, om bij 139 op een los sen bandstoot te stranden. Dommering, die dan circa 200 achterstaat, antwoordt met 30 waarop Moons vervolgt met 44. Er wordt dan eenige beurten sterk carotte gespeeld, tot Dommering in de elfde beurt een mooie 60 maakt. In de 18de loopt Möons met 71 nog verder uit. Dan maakt Dommering in de 19de beurt een mooie serie. Het is rustiger in de zaal met weinig overgebleven publiek en nu vlot ineens alles goed. Het worden er 109. Moons maakt dan met 13 de partij uit. pnt. brt. h.s. gem. Moons 400 20 139 20.— Dommering 348 20 109 17.40 Dommex*ingReicher. Van beiden was het begin zwak met veel carotte. Na vier beurten was het 2 tegen 51 en na 6 beurten 25101. Doch dan maakt Dommering weer eens een ouderwetsche serie; het worden er 128. Een kleine doch nut tige voorsprong, vooral als Reicher slechts 5 als antwoord heeft en Dommering opnieuw 48 scoort. Met Reicher aan stoot is dan de stand 201 tegen 106. Na 12 beurten is de stand 250 tegen 145, doch dan wordt er van weers zijden flink .geknoeid. In de 16de beurt ver groot Dommering zijn voorsprong met een serie van zeer goede kwalitiet en vlotter ge speeld dan we tot nu toe zagen. Het werden er 84, waarop Reicher een goede 62 produ ceert (335212). De eindstand is' Dommering Reicher pnt. brt. h.s. gem. 400 1 8 1 28 22.22 265 18 62 14.72 ZONDAG. MoonsSweering. Na een poedel van Moons steekt Sweering in zijn eerste beurt goed van wal. Hij maakt goede rappels: de score stijgt met klein spel. De serie strandt op 39 met een gewonen trek- stoot op één band. Na een 13 van Moons zet Sweering opnieuw een serie op, speelt zeer vlot, doch strandt nu op 46, met een vast- liggenden bal en een misser van den acquit- stoot. Moons poedelt en in de derde beurt is de Amsterdammer opnieuw op dreef. De ca ramboles kwamen met groote regelmaat, moeilijkheden weet hij te overwinnen. Het worden er 78, totaal 163. Dan komt Moons in actie, zeer snel rijst de score. Er komen fraaie uitstekende rappels: steeds weet hij zijn positie te verbeteren. Dit is wel zijn spel in zijn grootste elegance. De 100 gaan op met mooi klein spel in het middenvak. Op 130 mist hij op een doodgewonen directen stoot. Er volgen aan beide zijden enkele zware beurten, doch Sweering knapt in zijn 7e beurt zijn gemiddelde weer wat op met een goede 54. Stand 163—225 ten gunste van Sweering. Moons loopt dan met 40 mooi in, Sweering noteert 29. In de 11e beurt passeert Moons Sweering met een fraaie 93. Sweering ant woordt met 29; de stand is dan Moons 319, Sweering 282. Sweering slaagt er tenslotte toch in, de partij te winnen. Het resultaat was: pnt. brt. h.s gem. Sweering 400 15 78 26.66 Moons 369 15 130 24.60 De LeeuwCabra. Voor den Amsterdammers was deze partij een goede kans om zijn prestaties, welke in dit tournooi beneden zijn kunnen waren ge bleven te verbeteren. Het begin was aan beiden zijden zwak. In de 4de beurt maakt De Leeuw 39 punten, die overigens zeer moeilijk bijeen waren gebracht. In de volgende beurt noteerde De Leeuw 31 en daar Cabra poedelde was de stand 9620. Na acht beurten was de stand 14693 geworden ten voordeele van De Leeuw. Dan volgde eindelijk een mooie serie van De Leeuw, die op 98 strandde bij een moeilijke piké. Na enkele poedels volgde er van De Leeuw weer een goede serie van 60, die daarmede op 304 kwam. Met 65 in zijn 12e beurt liep De Leeuw nog verder uit, zoodat de stand was 369—108. Beiden speelden daarna uiterst zwak. De Leeuw maakte b.v. in 8 beurten totaal 7 punten. In 21 beurten was de partij in het voordeel van De Leeuw be slecht. pnt. brt. h.s. gem. De Leeuw 400 21 98 19.04 Cabra 204 21 39 9.71 AlbertDommering. Na een poedel van den Franschman begon Dommering een goede serie. De Arnhemmer was goed op dreef; in vlot tempo liep de serie op. Op 62 miste hij een éénbandstoot jammer lijk. Een paar zwakke beurten volgden, tot Dommering in de 4e beurt 47 scoorde. Albert antwoordde met 54 en na 5 beurten was de gtand 76129 ten voordeele van Dommering. Behalve 'een 51 van Dommering in dé achtste beurt worden eenige kleine series gemaakt. Na 14 beurten was de stand 179 om 299 ten voordeele van Dommering. Dan komt Albert aan stoot. Met overwegend klein spel, wist hij de 100 te passeeren; tenslotte wist hij den Arnhemmer in te halen. Dommering is door het forsche spel van zijn tegenstander merkbaar van streek; de Arnhemmer presteert niets meer, zoodat Al- bert kalm de partij uit kan maken. Albert 400 22 Dommering 323 22 12G 62 18.18 14. SweeringAlbert. Sweering begon goed met een serie van 87 van acquit af. Aan weerszijden werd daarop gesukkeld. In de negende beurt maakt Albert een fraaie serie van 148, missende op een lossen bandstoot. Na 12 beurten was de stand 199252. Sweering loopt dan even later met 45 aardig in en heeft na 15 beurten met 40 de leiding. Hij loopt dan geleidelijk uit en in de 21ste beurt maakt hij met 38 de partij uit. Sweering 400 Albert 339 21 21 87 148 19.04 16.14 DommeringGabriëls, Dommering begon met twee poedels en een 1. Gabriels antwoordt met 4. 27 en 1. Er werd dus vrij zwak gespeeld. Gabriëls probeerde het in a cheval positie, doch het gelukte niet, In de vierde beurt maakte hij een goede 92. In de zesde beurt komt hij er in, hoewel het maar een serie van 39 was. De stand is dan 26167. Dommering blijkt tegen die over macht niet opgewassen te zijn. Het spel wil maar niet op de hoogte komen zooals we dat reeds van beide spelers zagen. Er komt geen enkele serie van 100. In de 16e beurt maakt Gabriels een goede 93. doch hij strandt op 36 van zijn einddoel. In de 20e beurt weet hij de partij uit te maken. Gabriëls Dommering 400 192 20 20 93 70 9.60 GabriëlsDe Leeuw. Gabriëls begint zeer goed met een prach tige 56 van acquit, waarvan veel in het mid denvak met mooie rappels van den langen band. De Leeuw antwoordde met 24, waarop Gabriëls opnieuw van leer trok om met een te zachte massée op 88 te stranden: 144 in twee beurten! In de derde beurt maakte Gabriëls opnieuw 88 of in totaal 232, hetgeen neerkomt op een gemiddelde van ruim 77. De Leeuw is hierdoor van streek en maakt resp. 10 en 5, met als totaal 39: bijna 200 achter in drie beurten! De volgende beurt van Gabriëls is nog beter. De Belg is overweldigend; alles aat hem zoo gemakkelijk af of het kinder spel is. Weer gaan de 100 op de hoeveelste al in dit tournooi en het worden er 143 met een totaal van 375 in vier beurten of een moyenne van bijna 94. In de vijfde beurt maakt de Belg de partij gemakkelijk uit. Gabriëls 400 De Leeuw 62 143 24 80.— 12.40 Deze partij had slechts 70 minuten geduurd. CoteSweering. Dit werd in den beginne een kwakkelpartij. Het aantal poedels, vooral van Cote, was legio; na 8 beurten was de stand 26108. Cote be gint dan in te loopen en in de tiende beurt maakt hij een fraaie serie van 141, waarmede hij de ieiding neemt. Cote blijft beter spelen en weet de partij op fraaie wijze te winnen: Cote Sweering 400 283 21 21 141 19.04 82 13.47 NED. HOCKEY-BOND Strawberries 2Leiden 3 (12) De Strawberries-dames zijn in dit seizoen wel vooruitgegaan. Toch vertoont haar spel eenige ernstige fouten. In het algemeen houdt men te weinig zijn plaats, waardoor verwarring wordt gesticht en de tegenpartij te veel vrij spel heeft. Voortdurend ligt men ook met den buitenspel-regel overhoop. Voor de rust zien we nog aardig combineeren doch het beslissende schot ontbreekt. Leiden neemt de leiding en weet na rust den stand op 02 te brengen. Strawberries raakt vermoeid. Drie minuten voor het einde maakt mej. Ophof het verdiende tegenpunt De wedstrijden Alkmaar I—Strawberries I (dames) en Alkmaar IIStrawberries II. gingen niet door. De dames maakten de reis door te laat afzeggen, voor niets. Tot veler verbazing werd Alkmaar IStrawberries I wel gespeeld. Resultaat 11. Leiden verloor van de hekkesluiters Bloe- mendaal n, zoodat Leiden en Strawberries nu even hoog op de competitielijst staan. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Strawberries I gaat op bezoek bij H.O.C. II. een niet te onderschatten tegenstander. Het tweede elftal kan met een behoorlijke inspanning in Bloemendaal van H. B. S. n winnen. Het eerste dameselftal krijgt H.B.S. I thuis. Gezien de goede kans op promotie voor deze drie elftallen moeten deze wedstrijden zeker gewonnen worden. Aanpakken dus, dames en heeren. Strawberries in speelde den laatsten tijd zeer gezellige vriendschappelijke wedstrijden, o.a. tegen Zandvoort. Zij gaan nu eens op be zoek bij de Kraaien (Zaandam). Noodlijdende R.-K. kerken. Ruim vier millioen ongedekte schuld. Een saneeringsplan. De Bisschop van Haarlem, Mgr. J. D. J. Aengenent, heeft tot de geestelijkheid en de geloovigen van zijn Bisdom een brief gericht, waarin hij er de aandacht op vestigt, dat de noodlijdende kerken in het Bisdom Haarlem tezamen een ongedekte schuld hebben van ruim 4 millioen gulden. De gezamenlijke schuld is veel grooter, maar er is een onge dekte schuld van ruim 4 millioen gulden, d.w.z., een schuld, voor welke de kerken de rente en de aflossing niet kunnen opbrengen, 'oegegeven wordt, dat men verschillende nieuwe kerken en pastorieën op zuiniger wijze had kunnen bouwen. Maar wat baat het, aldus de Bisschop, de eenmaal begane vergissingen en fouten te blijven laken? Feit is, dat achter dien schijnbaren welstand buitengewoon hoo- ge nood heerscht, die niet weinig vergroot wordt door de crisis, waardoor de inkomsten der kerken schrikbarend zijn gedaald. Er dient voor zoover dat met vereende krachten mogelijk is een weg gevonden te worden, om aan de verplichtingen te voldoen. 1 Aan "den noodtoestand moet een ëinde worden gemaakt, anders zullen de noodlijdende ker ken de een na de ander failliet gaan. De Bisschop heeft daarom zijn goedkeuring gehecht aan het volgende saneeringsplan. Eenige parochiën zullen gered zijn, als zij een matig subsidie van het Bisdom ontvangen. Dat subsidie zal verleend worden. Vervolgens zijn er arme parochiën, die ge red zullen zijn, als haar renteverplichtingen van 5 1/2 of 5 of 41/2 pCt. worden verlaagd tot 4 pCt. Welnu: door de welwillende mede werking van vele niet-noodlijdende kerkbe sturen zijn verschillende parochiën reeds op deze wijze geholpen. Maar tenslotte zijn er tal van arme pa rochiën, die in zulk een nood verkeeren, dat zij ook op deze wijze niet zijn te redden. De Commissie, die met instemming van den Bisschop gevormd is door de natuurlijke ver tegenwoordigers der crediteuren (n.l. de emit- tanten der uitgegeven leeningen, die twee hunner hebben aangewezen) en door een twee tal priesters, aangewezen door den Bisschop, heeft daarvoor een plan moeten aanbevelen, dat voor de schuldeischers pijnlijk, maar on vermijdelijk is. Voor elk van de bedoelde paTOChiën heeft de Commissie, na een consciëntieus onderzoek van de draagkracht dier parochies, vastge steld, wat na een zoo zuinig mogelijk beheer kon worden beschikbaar gesteld voor de rente- en aflossingsverplichtingen. Deze voorstellen zullen voor de crediteuren een aanmerkelijke schade beteekenen: immers de bedoelde parochiën zullen slechts een deel van haar ren te verplichtingen, wisselend tus- schen 70 en 30 pCt,, kunnen betalen en dan voor aflossing weinig of niets overhouden. Dat een aanmerkelijk deel van deze credi teuren bestaat uit edelmoedige menschen, die niet ruim met aardsche goederen bedeeld, hun opgespaarde gelden in goed vertrouwen aan de parochies hebben geleend en dat voor de zen de geleden schade dus van bijzonder groo te beteekenis en een droeve ontgoocheling is, maakt èn voor den Bisschop èn voor de nood lijdende besturen de genomen maatregelen nog pijnlijker. Als er dan ook een andere uit weg mogelijk was geweest, zou daaraan zeker de voorkeur zijn gegeven. Slechts harde noodzaak dwong de Commissie en de Kerkbe sturen deze voorstellen te doen en den Bisschop ze goed te keuren. Daarom vooral acht de Bisschop het een ernstigen plicht te zorgen, zooveel dit in zijn vermogen is, dat het deel der schuld, waarop geen rente kan worden uitgekeerd, zoo spoe dig mogelijk uit andere middelen wordt afge lost. Persoonlijk wil de Bisschop in het brengen van offers voorgaan en uit de middelen, die hem ten dienste staan, jaarlijks zooveel afzon deren, dat daardoor alleen reeds een niet on belangrijk deel der benoodigde 200.000 zal worden gedekt. Verder rekent de Bisschop op het volgende: le. De geestelijkheid in het Bisdom heeft voor de eerstvolgende jaren een deel van haar honorarium beschikbaar gesteld en daardoor een hulp van ongeveer 30.000 aangeboden. 2e. Aan de besturen van kerken en stich tingen, die niet noodlijdend zijn, is gevraagd, jaarlijks uit hun overschot een bedrag naar vermogen beschikbaar te stellen .Aan dit ver zoek is door vele besturen reeds gehoor gege ven. 3e. Vóór twee jaren heeft de Bisschop op nieuw georganiseerd het Liefdewerk der Arme Parochiën van het Bisdom, met de bedoeling van de diocesanen, die iets meer kunnen mis sen, een jaarlijksche contributie van 4 voor het steunfonds te vragen, Sinds die reorganisatie is de steun, welke op deze wijze wordt ontvangen, reeds stijgende; deze zal ge makkelijk een zeer belangrijk bedrag bereiken, indien aan den wensch van den Bisschop wordt voldaan, en in elke parochie door de geestelijkheid en eenige ijvervolle leeken ernstig gewerkt wordt, om vele leden aan te werven en te behouden. Tenslotte is de hoop gevestigd op de half jaarlijksche collecten voor de arme kerken, die door het geheele Diocees gehouden wor den. Deze collecten zijn de voornaamste grond slag van het ondersteuningsplan, voor welk plan de ongedekte schuld van ruim vier mil lioen gulden in twintig jaar misschien wel in een korter tijdsbestek zal verdwenen zijn. Met een beroep op aller medewerking en edel moedigheid eindigt de Bisschop zijn herder lijk schrijven. Chineesch stoomschip zinkende 500 passagiers aan boord. Een Chineesch stoomschip, dat 500 passa giers aan boord had, heeft Zondagmiddag noodseinen uitgezonden en medegedeeld, dat het zich in zinkenden toestand bevond. Het schip zou eenige mijlen buiten Hong kong in volle zee zijn. Het stoomschip Tsjoengtsji is uitgevaren om assistentie te verleenen. KOEPELKERK TF_ AMSTERDAM WORDT 20 JANUARI GESLOTEN. Naar wij vernemen zal Zondag 20 Januari de sluitingsdienst worden gehouden van de aan de Stroomarkt te Amsterdam, hoek Sin gel gelegen Nieuwe Kerk der Evangelisch Lu- thersche Gemeente. OPBRENGST INDISCHE LANDSMIDDELEN De opbrengst de Indische Landsmiddelen over October 1934 bedroeg f 34.300.000, tegen f 34.500.000 over October 1933. In totaal be draagt de opbrengst thans voor de maanden Januari t/m. October 1934 f 321.700 000 tegen f 319.800.000 voor dezelfde periode van 1933. De kleine vermindering voor October 1934, ten opzichte van dezelfde maand van het vorige jaar, is te wijten aan den terugloop voor alle bronnen van inkomsten, behalve belastingen. Tot en met de maand October van 1934 is ruim f 8.500.000 aan uitvoerrecht voor bevol kingsrubber ontvangen, welk bedrag in boven staande cijfers niet is opgenomen. JHR. S. VAN CITTERS 70 JAAR Zondag vierde jhr. S. van Citters, oud-Com- rnissaris der Koningin in Gelderland, zijn 70- sten verjaardag. Na op het departement van Handel en Nijverheid werkzaam te zijn ge weest en secretaris-generaal van Financiën, werd jhr. van Citters in 1907 lid der Tweede Kamer. In 1909 volgde zijn benoeming tot Commissaris der Koningin van Gelderland, welke functie hij tot 1925 vervulde. In 1929 volgde hij dr. Colijn als lid der Eerste Kamer op. Bij de stichting van het Nat. Crisis Comité werd hij tot voorzitter benoemd. A. J. O. SWEMMELAAR f Te Hilversum is, na een ziekte van eenige maanden, op 31-jarigen leeftijd overleden de heer A. J. O. Swemmelaar, een vooraanstaand persoon in de N. S. B. De begrafenis heeft a.s. Dinsdag te Nijme gen plaats. Den Haag moet Hezuinigèn. Bedrag van anderhalf millioen moet gevonden worden. In de Memorie van Antwoord op het Voor- loopig Verslag over de ontwerp-begrooting van 's-Gravenhage aeelen B. en W. mede, dat dek king moet worden gezocht voor een bedrag van 1.436.000. Zij hebben hiervoor het volgende plan opgemaakt: Verdere bezuiniging op het hoofdstuk On derwijs, Kunsten en Wetenschappen (boven een reeds genoemd bedrag van 400.000) 200.000. Een nadere korting op de salarissen 'en loonen van 2 pCt. boven het reeds eerder vermelde bedrag van 525.000 (3 pCt.) zal alsnog een bedrag van 350.000 opleveren. Voorgesteld wordt verder een verlaging van het afschrijvingspercentage bij den reinigings dienst voor automobielen, hetgeen 40.000 be zuiniging zal opleveren. Voorts een bezuini ging van organisatorischen aard bij den rei nigingsdienst geraamd op 100.000. Een be zuiniging bij den geneeskundigen dienst en de gemeenteziekenhuizen zal eveneens een be drag van 100.000 moeten opleveren. Uit de bedrijfsreserves zal alsnog een bedrag van 400.000 moeten worden geput. Op de ont werp-begrooting werd reeds 300.000 uit deze reserves gehaald, in totaal wordt dus 700.000 uit deze reserves geput. BEVERWIJK KOOKDEMONSTRATIES. Als gevolg van de groote belangstelling voor de kook-demonstraties op 13 December j.l. heeft de directie der gemeente Lichtbedrijven besloten op Donderdag 17 Januari opnieuw twee demonstraties te geven, evenals de vorige maal des n.m. te '2.30 en 8 uur in de bovenzaal van het veilinggebouw „Kenne merland". Tijdens de demonstraties zullen onder de dames ook nu weer prijzen worden verloot. Toegang hebben in de eerste plaats zij, die in December van hun kaart geen gebruik konden maken. Degenen, die over deze kaarten niet meer beschikken kunnen ten kantore van de Ge meente Lichtbedrijven een duplicaat krijgen. REDERIJKERSKAMER „KENNEMERLAND". Donderdagavond zal de Rederijkerskamer „Kennemerland" haar 62ste speelseizoen openen met de opvoering van de Amerikaan- sche klucht „Ketty jokt nooit". In dit stuk treden op de dames M. Hofland- Vellekoop, C. van Veen, M. Bol, Joh. Gale- sloot, T. Grapendaal en de heeren P. Fiege, Ph. Braun, G. Bakker en J. Hofland. De heer G. Bakker voert de regie. IJMUIDEN KERKELIJK LEVEN. De kerkeraad der Ger. Kerk (West) benoem de tot leden van de commsisie van Admini- strataie (kerkelijk beheer) de heeren S. Bos, C. Deventer en G. A. van Drimmelen en namens den kerkeraad den heer H. A. ten Bosch. DINSDAG 15 JANUARI HILVERSUM, 1875 M. AVRO-Uitzending. 11— RVU. 5.30 VPRO. 6.30 RVU. 8— Gramofoonplaten. 10.— Morgenwijding 10.15 Gram.pl. 10.30 Ensemble Lismonde. 11 RVU. O. v. Tussenbroek: Kinderspeelgoed. 11.30 Vervolg ensemble Lismonde. 12.30 Gram. pl. 1.30 Omroeporkest olv. N. Treep. 3.003.55 Kniples. 4.15 Gram.pl. 4.30 Radio-Kinderkoor zang olv. J. Hamel. 5.— Kinderuur. 5.30 Jeugd- halfuur v. d. VPRO. olv. Ds. B. J. Aris. 6— Wiener Bohème-orkest 6.30 RVU. Causerie door Mevr. Dr. J. C. Proost-Thoden van Velzen. 7. Pianorecital Grete Schöberl. 7.30 Engelsche les Fred Fry. 3— Vaz Dias. 8.05 Omroeporkest olv. N. Treep, m.m.v. J. Sorbier (chansons). 8.40 Voordracht Mr. A. W. Kamp. 9.Het Wie ner Bohème-orkest m.m.v. de Jungle Sere- naders". 11.Vaz Dias. 11.1012.00 Uit „At lanta", Rotterdam: Lily Gyenes en haar 20 Zigeunerinnen. HUIZEN, 301 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.Gramofoonpl. 11.30—-12— Godsd. halfuur. 12.15 Orkestconcert en Gra mofoonpl. 2.Voor de vrouw. 3.Cursus. 4— HIRO. 5.10 Orkestconcert en gramofoonpl. 6.40—7.00 Cursus. 7.15 Lezing. Solisten concert. 8.Vaz Dias. Gramofoonpl. 8.15 Orkestcon cert. 9.Voordracht. Gramofoonpl. 10.30 Vaz Dias. Orkestconcert. 11.1512.00 Concert. DROITWICII, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Gram.pl. 11.40 Orgelspel S. Torch. 12.10 Troise en zijn Mandoline-orkest mmv. Don Carlos (tenor). I.20 J. Muscant en zijn orkest. 2.20 E. Colombo en zijn orkest. 3.2o Het Schotsche Studio Or kest. 4.20 Lezing. 4.40 Het Bronkhurst Trio mmv. D. Hastwell (zang). 5.35 BBC-Dansor- kest olv. H. Hall, 6.20 Berichten. 6.50 Handel- concert. 7.10 Fransche les. 7.40 Gram.pl. 7.50 Lezing. 8.20 Dialoog. 8.35 Londensch Philh. Or kest olv. L. Heward. mmv. E. Joyce (piano). 9.50 Berichten. 10.20 Lezing. 10.40 BBC-Theater orkest olv. S. Róbinson. 11.3512.20 Lew Stone en zijn Band. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.20 Symphonieconcert olv. Letombe. 8.20 Declamatie. 9.05 Cabaret programma olv. G. Chepfer. 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORG. 1261 M. 11.201.20 Concert olv. Andersen. 2.204.20 Omroeporkest olv. Reesen, 7.20 Deensche mu ziek olv. Gröndahl. 7.50 Gram.pl. 7.55 Hoorspel 8.50 „Die Zauberflöte", van Mozart. (2de acte) KEULEN. 456 M. 5.20 Gramofoonpl. 6,35 Blaasconcert olv. Meier. 11.20 Omroepkleinorkest olv. Eysoldt, mmv. bariton. 3.20 Gevar. concert uit Ham burg, olv. A. Seeker, en R. Gebhardt. 5.10 Gra mofoonpl. 6.20 Mozart-concert. 7.30 Keulsch' Citertrio. 7.50 „Duel um Liebe" hoorspel van W. Domhoff. Mmv. Omroeporkest en -koor olv. Kühn. 9.20 Berichten en lezingen. ROME, 421 M. 8.05 Orkestconcert mmv. G. Arnaldi (piano)' 8.50 Radiotooneel. 9.20 Vioolrecital B. Franchi, 9.5010.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 en 484 M. 484 M.: 12.20 Salonorkest olv. Walpot. 1.30— 2.20, 5.20, 6.35, 6.50 en 8.20 Gram. pl. 9.35 Sym phonieconcert. St. Saëns-programma. 10.30— II.15 Gramofoonpl, uit Kennemerland B. z. a. NETTE WERKSTER v. alle dagen 1.50 p. d. Ook voor de schoonmaak. Br. G 3927 bur. van dit blad 13 Regels 25 cent Elke regel meer 10 ct. NETTE OXGEH. WERKSTER, v. g. g. v., biedt zich aan voor Dins'd. en Zaterd. Br. G 3922 bur. van dit blad BURGERMEISJE zag den mid dag van half 4 tot half 8 graag bezet. Handig in n„ str. en koken. Br. G 3921 bur. van dit blad (uitsluitend bij vooruitbetaling) T ElIUUlt GEVR.: kl. bovenhuis of ged. v. huis v. 2 pers, ongev. 4.Br. IJ 925 bur. v.d. blad WERKSTER b. z. a. voor Di.. Wo. en Vrijdag v. g. g. v., liefst goede huizen. Br. G 39 20 bur. van dit blad B. z. a. v. d. en n. NET R.K. MEISJE v.g.g.v., zelfst kunnende werken en koken Br onder no B 431 bur. van dit blad Biedt zich aan NET MEISJE, 2 5 jaar, bij dame of heer alleen, voor lichte huishquding. Hoog loon zal niet gevx-aagd worden, maar goede behandeling b. b. z. h. Br. G 3930 bur. van dit blad Voor huishouding Biedt zich aan JONGE ONGE HUWDE WERKSTER ook voor kantoren. Br. G 3929 bur, van dit blad FLINKE DAGHIENSTBODE ge vraagd in klein gezin. Aanmelden 's avonds Narcissenlaan 4. Heem stede, Voor bedrijf LAAT NU UW KAMERS VAK KUNDIG BEHANGEN tegen 15 cent per rol. Nieuwe stalen vanaf 9 cent per rol. Br. G 3942 bur, van dit blad Gevr. NET MEISJE y, d. dag van S5 uur. Zondag vrij. Loon 4.50 Z. g. get. onn. aanm. Dcekerstr.2 3 DAGMEISJE gevraagd voor halve dagen. Julianalaan 292, Haarlem TIMMER MAN vraagt werk van particulier. Adres Gasthuisstraat 13 A, tel. 12S73. Gevr. met 1 Febr. FLINK MEIS JE, geh. zelist. k. k. en w. G. get. vereiseht. Zich aanmelden 's av. na S uur Kleverparkweg 106. NET MEISJE, 24 jaar. met goed handschrift, goede verkoopster en met groote werklust, zoekt werk zaamheden, onverschillig welke. Br. G 3931 bur. van dit blad FLINK MEISJE gevr. in klein ge zin. voor 4 dagen p. w. P. C. Bou- tenskade 2 t.o. station Heemstede Aerdenhout. Voor bedrijf Gevr. NETTE BEDIENDE in kruidenierszaak, niet ouder dan IS jaar. Duinoordstraat 59, H.N. Aanm. tusschen 7.30 en S.30 's av. Juffr. vraagt groote OXGEM. KAMER met stookgel. en kleine kamer. Brieven met prijsopg. G 39 24 bur. van dit blad NET GEKLEEDE, BESPRAAK TE JONGENS gevraagd. Aanmel den Korte Begijnestfaat 9, Hrl, Te huur gevr. 2 KAMERS met vrije keuken v. menschen z. k. 3 a 3.50 p. w. in Haarl. Nrd. Br. G 3933 bur. van dit blad Flinke bekw. en aank. NAAISTER voor direct gevraagd voor confec tie. Lewinsohn Molenaerstr.2S b.r. Gevi-, HUTS v. kl. gezin, lieft all. st. pl.m. 5.50 of rustige et. z. .hinder radio. Br. G 39 32 bur. van dit blad Voor huishouding NET MEISJE zoekt betrelck. voor d. en n. Br. G 3937 bur. v.d. blad BOVENHUIS TE IIUUR 5 p. w. Vrij water. Leidschezijstraat 4 Te bevragen no. 2. TE HUUR BOVENHUIS bij het station. Rozenstraat 13 zw. Bieden zich aan 2 AIEISJES 15 en 17 jaar. voor des morgens of 's middags a 50 ci. per keer. Nieu we Raamstraat 13. HUIS TE HUUR GEVR. te Over- veen. Aanv, Maart, April. Huur prijs 500. Br. G 3914 bur. van dit blad Aangeb. ruime ZIT- S LA APK.ge- stoff. of gem.. \v. en k. str. w., bad en telef., gescli. v, 1 of 2 pers. Prijs met voll. pens., algeh. verz. en verpl. door gedipl. verpleég- ster a 100 en 150 p. m. Br, G 3915 bur. van dit blad HEG. KOST EN INWONING aan geboden, geen ber. Br. G 3944 bur, van dit blad NET KOSTHUIS aangeb., geen beroeps, op netten stand 6.50 p. w„ alles inbegr. Br. G 3945 bur, van dit blad Heer vraagt te Santpoort Station, omtrek Provinciaal Ziekenhuis, NET KOSTHUIS. Br. G 3925 bur. van dit,blad Uitst. rustig RITUEEL PENSION aangeboden. Tevens gelegenheid tot dineeren. Schoterweg 1S2 zw. DAMES, een maatcorset vervaar digt bekw. Corsetière voor 10. Onbeidspelijke pasvorm gegaran deerd. Br. G 3947 bur. v.d. blad VERLOREN een gouden zegel ringetje. lila steentje, tijdens het auto-ongeluk Zaterdag j.l. Terug te bezorgen Wed. S. Wassenaar» de Wind, Voorzorgstraat no. gfl |J|

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 4