DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip van ▼erm. aankomst Laatste bericht Chili Altona Ned. Indië 14 Febr. 15 Jan. van Perim. Arendskerk Japan 16 Jan van Shanghai. West Afrika 22 Jan. 17 Jan. te Bordeaux. Midd. Zee 22 Jan. 13 Jan. van Gibraltar. Ardanbhan Rosario 19 Febr. in lading. Atlas (Gr.) Constantza 18 Jan. 12 Jan van. Gibraltar. Chili 7 Jan. van Curacao. Chili 14 Jan. van Corral. Zuid Afrika 15 Jan. van East London. Barneveld Hamburg in lading. Abadan 16 Jan. te Avonmouth. Clytoneus Ned. Indië. 16 Jan. van Perim. Crijnssen West Indië 22 Jan. pass. 15 Jan. Azoren. Cordillera West Indië 27 Jan. 14 Jan. van La Guyara. Caprella Curacao 18 Jan. 15 Jan. te Rotterdam. Delphoi Concepcion 5 Febr. 3 Jan van La Plata. Danhne (Gr.) Santa Fé. 15 Febr. 12 Jan. vertrokken. Dardanus Japan 27 Jan. 13 Jan. van Pt. Said. Deucalion (Ned.) Midd. Zee 13 Jan. van Triest. Eridano La Plata 29 Jan. 27 Dec. van Rosario. Edward Blyden West Afrika 19 Jan. 14 Jan. te Bordeaux. Fauna West Indië 2 Jan. van Pto Barrios. Franz Klasen Aruba 29 Jan. 13 Jan. van New York. Flachsee Danzig heden 11 Jan. vertrokken. W. Afrika heden 17 Jan van Hamburg. Grey County Buenos Aires 3 Febr. 3 Jan. vertrokken. Buenos Aires 5 Febr. 16 Jan. van Pernambuco. Heidelberg Ned. Indië 19 Jan. pass. 13 Jan. Gibraltar. Helder West Afrika 26 Jan. 16 Jan. van Las Palmas. Hohenstein Hamburg 18 Jan. 17 Jan. van Bremen. Helsinki Sundsvall heden 9 Jan. vertrokken. Iserlohn Mexico 8 Febr. 10 Jan. vertrokken. Istina La Plata 3 Febr. 7 Jan. van Diamante. Irene (Ned.) Danzig in lading. Johan de Witt Batavia in lading. Kurmark Ned. Indië 18 Febr. 15 Jan. van Pedang. Klipfontein Z. Afrika 15 Jan. van Mozambique. L. Z. Cambanis Buenos Aires 28 Jan. 26 Dec. van Rosario. Buenos Aires 11 Febr. 11 Jan. van Santa Fé. Laomedon Batavia 17 Jan. van Medan. Margot (Eng.) Buenos Aires 6 Febr. 5 Jan. vertrokken. La Plata 1 Febr. 31 Dec. van Rosario. Madoera Batavia 28 Jan. 15 Jan. van Napels. Maasland Buenos Aires 12 Febr. 8 Jan vertrokken. Minnewater La Plata in lading'. M. v. St. Aldegonde Ned. Indië 16 Jan. van Colombo. Mary Slessor West Afrika 18 Jan. 12 Jan. van Las Palmas. Melampus Ned. Indië 11 Jan. te Batavia. Mapia Batavia in lading. N. G. Culucundis Concepcion 13 Jan. van La Plata. Nereus Stettin in lading. Oder Japan 20 Jan. 16 Jan. van Casablanca. Hamburg 20 Jan. vertrekt 19 Jan. Phrygia Mexico 27 Jan. 6 Jan. van La Guayra. Batavia 2 Febr. 14 Jan. van Port Said. Poelau Bras Ned. Indië 20 Jan. 15 Jan. van Gibraltar. Hamburg heden 17 Jan. vertrokken. Rhesus Ned. Indië 20 Jan. 15 Jan. van Gibraltar. Aruba. 24 Jan. 10 Jan. vertrokken. Ranja Constantza in lading. Salabaagka Ned. Indië 15 Jan. van Barcelona. Buenos Aires 4 Febr. 3 Jan. vertrokken. Springfontein Zuid-Afrika 17 Jan. te Rotterdam. Z. Afrika 14 Jan. van Port Said. Stentor Batavia in lading. Saarbrücken Oost-Azië 27 Febr. 16 Jan. te Manilla. Simon Bolivar Hamburg. 20 Jan. vertrekt 19 Jan. Saturhus Midd. Zee 16 Jan. van Finisterre. Saturu (Du.) Setubal 16 Jan. van Ouessant. St. Kenneth Britonferry heden 16 Jan. van Prawlpoint Seapool Diamante in lading. Taj andoen Ned. Indië 15 Jan. van Perim. Trajanus Midd. Zee 26 Jan. 12 Jan. te Bugriana. Trier Dost-Azië 16 Jan. van Pt. Sudan. Trave Oost-Azië 14 Jan. van Belawan. Telamon (Ned.) Alexandrië 15 Jan. van Jaffa. Theseus Vigo 17 Jan. 15 Jan. van Ouessant. Ulysses Bourgas 31 Jan. 12 Jan. te Izmir. Middell. Zee 29 Jan. 16 Jan. van Catania. Buenos Aires 24 Jan. 16 Jan. van Las Palmas. Wagogo Hamburg 20 Jan. vertrekt 19 Jan. Zuiderkerk Japan 16 Jan. te Genua. Zeelandia 3uenos Aires 2 Febr. 15 Jan. van Rio de Janeiro. Zonnewijk Rosario 19 Febr. in lading. Papierfabriek VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE UMU1DKN AANGEKOMEN SCHEPEN Noorseh s.s. Luna Foldafoss Cellulose IJMUIDEN Spektakel om Jolanthe in Thalia. Een vlotte voorstelling van De Vercenigde Schouwspelers. De argelooze bezoekers, die waren komen kijken naar het gisteravond voor den herboren Kunstkring „Het Schouwspel" door „De Ver- eenigde Schouwspelers" opgevoerde „boeren blij spel" hebben in het programma tevergeefs ge zocht naar den vertolker van de titelrol Wie is Jolanthe, waar was Jolanthe? Het programma noemt een aantal namen, maar die van Jo lanthe is nergens te vinden. En toch draait al het spektakel door alle bedrijven heen om Jolanthe, het vette varken van den boer Dirk Lammers, fijn gespeeld door Hein Harms, die (d. w. z. de boer) er een soort sport van maakt om de belastingambtenaren om den tuin te leiden en dientengevolge als het ware van den morgen tot den avond met den fiscus op voet van oorlog leeft. Jolanthe wordt in beslag ge nomen omdat Lammers zijn belasting niet be taald heeft, Jolanthe wordt door den veld wachter, die in politiek Jan van Dommelen heet in beslag genomen (bij ons doen dat de rijksambtenaren) en in het brandspuithuisje opgeborgen. Jolanthe wordt 's nachts uit het brandspuithuisje bevrijd, gestolen dus, zooals iedereen vermoedde door den boer en zijn bu ren, maar toch ook weer niet gestolen, want zooals in III blijkt had juist Anna, de dochter van Lammers haar spaarpot geheel en het geldkistje van haar vader gedeeltelijk geledigd om de belasting te betalen, waardoor Jolanthe was vrijgegeven en dus weer eigendom van Lammers was geworden, zoodat Lammers zijn eigen varken had weggehaald. „Spektakel om Jolanthe" is meer een klucht dan een blijspel. Dirk Lammers, z'n dochter Anna en de buurman Gerrit Bunke zijn de eenige acceptabele karakters, al het andere wat in het stuk te zien is, is carlcatuur, van den onderwijzer tot den veldwachter. En omdat het een klucht was, namen we deze caricaturen op den koop toe en is er har telijk gelachen, niet het minst om de geestige en listige Anna, wier rol op zulk een zuivere wijze -werd vertolkt door Emmy Mols-de Leeuwe die met Hein Harms als haar vader wel het leeuwenaandeel in het succes had. Hein Harms had men zoo op een boerderij kunnen zetten, hij zou ongetwijfeld goed geboerd hebben, mits hij tenminste vrede sloot met den fiscus. En Anna, die onschuldige Anna, die nog te jong was om met jongens om te gaan, het eerste volgens den onderwijzer, hot tweede volgens haar vader, heeft voor ons geleefd als een echte boerendochter, waarvan men maar niet aan kon nemen, dat zij iets gevoelde voor den onderwijzer van Pierre Mols, den misluk ten poëet, die wel leefde in het boerenmilieu, doch er eigenlijk niet in thuis behoorde. Pietje de meid, die met een buil op haar voorhoofd moest rondloopen, een welverdiende straf trouwens, want ze keek door het sleutelgat toen de „onschuldige" Anna een close-up had met haar buurman Gerrit, was zoo uit de klei getrokken. Maar zoo onnoozel was ze niet, of ze wist meermalen spijkers met koppen te slaan. Al met al was het voor de bezoekers een vroolijke en voor den heer Hinrichs, die de za ken van den Kunstkring voortzet, een goede, avond, zoodat hij het in IJmuiden wel zal bol werken. Hopelijk een volgende maal eens een beter stuk. Thalia was geheel bezet. Kom daar anders eens om? S. B. ONGELUK DOOR DEN STORM A. B. VAN DE UTRECHT. De stoomtrawler Utrecht die eerst voor de markt van Dinsdag werd verwacht komt eer der terug, omdat aan boord door stormweer een der opvarenden een kniewond van niet ernstigen aard heeft opgeloopen. Daarom achtte de schipper 't raadzaam eerde rterug te keeren, nl. voor de markt van Maandag. MARKTPRIJZ EN van Vrijdag 18 Januari. Tarbot per K.G. f 0.18—f 0.52 Griet per 50 K.G. f 24—f 9 Tongen per K.G. f 0.74f 0.55 Groote schol per 50 K.G. f 11f 8 Middelschol per 50 K.G. f 13f 9.50 Zetschol per 50 K.G. f 16.50—f 12.50 Kleine schol per 50 K.G. f 12.50f 5.30 Bot per 50 K.G. f 7—f 3.90 Schar per 50 K.G. f 12—f 5.40 Tongschar per 5 0K.G. f 15—f 13 i Vleet per stuk f 2.33 Kleine poon per 50 K.G. f 8f 7.50 Groote schelvisch per 50 K.G. f 28f 23 Middelschelvisch per 50 K.G. f 25—i 17.50 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 19— f 12.— Kleine schelvisch per 50 K.G. f 12.50f 6 Kabeljauw per 125 K.G. f 26—f 21 Groote gullen per 50 K.G. f 9.50f 8 Kleine gullen per 50 K.G. f 6-f 4.50 Wijting per 50 K.G. f 5.50—f 1.30 Makreel per 50 K.G. f 12f 11 Heilbot per K.G. f 0.70—f 0.60 Leng per stuk f 1.50f 0.35 Koolvsch per stuk f 0.65f 0.10 Versche haring per kist f 6.90f 3.40 Kleinmiddelhake per 50 K.G. f 41 Kleine hake per 50 K.G. f 30—f 21. BESOMMINGEN. Trawlers: Petten IJm. 49 450 manden f 3460 Zwarte Zee IJm. 27 105 manden f 1100 Rotterdam IJm. 112 330 manden f 1950 Dolfijn IJm. 103 75 manden f 1060 Logger: Sch 250 f 800 Beuger: VI 197 f 960. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Vrijdag, 18 Januari 1935, radio-telegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen Radio. BEVERWIJK DEMONSTRATIE DER GEM. LICHT- BEDRIJVEN. Des avonds, toen de demonstratie her haald werd, vielen de prijzen in dezelfde volgorde ten deel aan: 1 C. Aardenburg, Corn. Matersweg 35. 2. J. Maas, Alkmaarscheweg 44. 3. G. Berghuis, Groote Houtweg 78. 4. A. Koning, Grensstraat 18. 5. G. A. Dekker, Hoflanderweg 4a. 6. J. Kuijl, Groeneweg 74. 7. Michel, Alkmaarscheweg. 8. Huisman, C. H. Moensstraat 30. 9. S. P. Vessies, Torenstraat4. 10. G. Stalknegt, Hooge Hoflanderweg Wijk aan Duin. 41, SANTPOORT R. C. BREDERODE. Het programma voor a.s. Zondag luidt: V. S. V. 6Brederode 2 12 uur. Brederode 3E. D. O. 8, 11,30 uur. DRANKBESTRIJDING. Gisteravond was door de afd. Santpoort- Bloemendaal der Ned. Ver. tot Afsch. van Alc. Dranken een kunst- en propaganda-avond be legd in ,.De Weyman". De bijeenkomst, die vrij goed bezocht was, werd geopend door een der pioniers der drank bestrijding te dezer plaatse, den heer G. Frankfort. Na zijn kort openingswoord en het gezamen lijk zingen van het strijdlied „De blauwe Strij ders". brachten de heer en mevrouw Spaan (fluit en piano) „Première piece" van Emile Passard ten gehoore. De heer Spaan was voor ons geen onbekende. Reeds eer mochten we van zijn muzikaliteit en mooie toonvorming genieten. We kunnen niet anders zeggen, dan dat de hernieuwde kennismaking een aangename was en dat velen der aanwezigen er evenzoo over dachten, blegk uit het krachtige applaus dat hem en zijn bescheiden begeleidster ten deel viel. Ook in combinatie met Mej. Frankfort (fluit) en den heer Halsema (viool) kregen de aanwe zigen volop gelegenheid van de prestaties van den heer Spaan te genieten. De propaganda-redenaar van dezen avond, de heer Stekelenburg uit Utrecht, had tot on derwerp gekozen: „Drankbestrijding, juist nü". Spr. zeide o.m.: „Wij willen zijn en wij zijn een leger des vredes, dat op wil bouwen het geluk der menschheid. Wij strijden niet met de wa penen der barbaren, maar met die van den geest. Is de drankbestrijding nu nog wel noodig? Deze vraag komt van twee kanten. In de eer ste plaats van een groep menschen, die zich achter deze vraag verschuilen, om toch maar aan den kant te blijven staan. De drankbe strijding was goed 20 a 25 jaar geleden, en toen hebben jelui prachtig werk gedaan, zeggen zij. Maar nu is zij niet meer noodig. Dan wordt deze vraag ook gesteld door velen, die, vóór haar te stellen, er eerst ernstig over hebben nagedacht. Zij redeneeren: „Is het in dezen tijd met zijn geweldige problemen wel goed een groot deel van je tijd, kracht en lief de aan den drankstrijd alleen te geven? Beiden groepen antwoordt spr.: „Ja, de drankbestrijding is nog noodig, want onze strijd gaat niet voor den drinker alleen, maar ook voor duizenden vrouwen en kinderen. Onderzoekingen van de laatste jaren hebben aangetoond, dat geestelijke defecten van leer lingen van B.L.O.-scholen, vaak te wijten waren aan drankzuchtige ouders ën voor ouders. Die onderzoekingen leerden ook, dat van 276 gevallen van misdadige jeugd, die onderge bracht was in het Amsterdamsche observatie huis er 81 aan den drank moesten geweten worden. Van 19221930 meldden zich, omdat zij geen raad meer wisten, bij het Rotterdamsch Con sultatie-bureau voor drankzuchtigen aan 3220 slachtoffers van den drank. 1502 waren er ge huwd en gezamenlijk bezaten ze 6477 kinderen. Bij dit bureau werd dus in 8 jaar de ellende geregistreerd van ruim 11000 personen. En dan niet te vergeten, dat men zich pas in uitersten nood aanmeldt! Drankbestrijder kan men zijn op economi sche, zedelijke en politieke gronden. De drank- strijd is een noodzakelijke schakel in de keten, die eens een gelukkiger menschheid zal verbinden. Tenslotte richtte spr. zich tot de jongeren: „Kiest je idealen en houdt die vast. En laat een van je idealen een drankvrije samen leving zijn. Na de pauze werd het propagandatooneel- spel „De Stille" opgevoerd. HEEMSKERK OPENBARE VERKO OPING. Donderdag had in het K.S.A.-gebouw een verkooping plaats van twee aaneenstaande woonhuizen plaatselijk gemerkt 3436 erven en grond aan den Rijksstraatweg en een daar achterstaand woonhuis no. 32 erf en grond No. 1 Dubbel woonhuis met schuur, erf en grond, 'groot 7.70 c.A. opgeboden door Appel op f 4990. op f 10 afgemijnd door D. Bus. No. 2 Bouwterrein, groot 9.6 c.A. opgebo den door Appel op f 17.50 op 50, afgemijnd door D. Bus. No. 3 Tuingrond groot 98.34 c.A. opgeboden door Appel f 3000, op f 400 gemijnd door D. Bus. No. 4. Woonhuis erf en grond groot 8.10 c.A. opgeboden door L. Schippers voor f 1025, niet gemijnd. No. 5 Tuingrond groot 1.9 H.A. opgeboden door Appel voor f 2150. niet gemijnd. Combinatie 4 en 5 groot 1.17.10 HA. staan de op f 3175, op f 1.90 gemijnd door N. Schuit. Deze combinaties, evenals de eindcomblna- ties, werden niet afgemijnd. DRIEHUIS LAND- EN TUINBOUW. De afdeeling Driehuis-Velsen van den L. T. B. hield een groote propagandavergadering in „t Huis te Velsen". Als sprekers traden op pater W. Arts en de heer Ir. H. A. B. Bünne- meyer, directeur van de R.K. Tuinbouwwinter- school te Beverwijk. De voorzitter de heer F. P. Heeremans verwelkomde de talrijke aanwe zigen, waaronder vele niet-leden wenschte boer en tuinder met hun gezinnen en bedrij ven een voorspoedig nieuwjaar en wees nog eens op het wezen van den huldigen economi- schen toestand, veroorzaakt door fouten in de productieverdeeling, waaruit wij alleen kunnen geraken door hard en eendrachtig samenwer ken. Hij spoorde aan tot bezoek aan vak-, stands- en politieke organisatievergaderingen en achtte het een eerste belang zich zelf te ontwikkelen door het lezen van vak- en dag bladen. Pater Arts, zijn rede aanvangende, begon met te verklaren, dat hij trotsch is op den boeren- en tuinderstand, een volk dat zorgvol vooruitziet en met recht genoemd kan worden de ruggegraat van de samenleving. Hij is het die in samenwerking met de natuur, dagelijks in samenwerking met Hem, van Wien alles komt, ons schenkt, wat wij noodig hebben. Spreker becritiseerde voorts de beperking der productie en voornamelijk de inkrimping door afslachting van vee en vernietiging van z.g. overproductie. Hij toonde zich wars van industrialisatie, omdat die slechts voor enkele jaren kan hel pen. Het kapitaal noemde spr. de hoofdschul dige van het feit dat boer en tuinder in de knel zitten. Hij wees dan op het streven naar hulp zoe ken bij „Vader Staat", kamerleden en wet houders. Dit alles baat echter niet. Het is zoo waar, aldus spr. wat de voorzitter zoo juist in zijn inleiding zeide: „Het is een structueele crisis, waaruit wij alleen ons zelf kunnen red den door middel van een hechte organisatie. Slechte met een groote macht kunnen wij be werken, dat de bestaande fouten voor altijd verdwijnen. Spr. haalde dan verschillende uit spraken aan uit de brieven van Z. H. Paus Leo XIÜ en Z. H. Paus Pius XI, „Rerum No varum" en Qua dragesimo Anno", die onge twijfeld wijzen op het doel, waar heen wij gaan moeten en zeggen welke wegen te bewandelen zijn. In een gloedvol slot eindigde de eerw. spr. met een opwekking tot toetreding bij den L. T. B. Hierna gaf Ir. Bünnemeyer een uiteenzetting van het tuinbouwonderwijs. Zijn inleiding zal velen tot leering geweest zijn en mogelijk aan leiding zijn, dat meer boeren- en tuinders- zoons uit deze omgeving dit onderwijs zullen gaan volgen. Met dank aan beide sprekers sloot de heer Heeremans dezen propagandaavond. VOETRAL. SPANJE—FRANKRIJK. Het Fransche elftal, dat te Madrid tegen Spanje moet spelen, is als volgt samenge steld: Doel: Thepot. Achter: Mattier en Gonzales. Midden: Lehmann, Verriest en Gabril- largues. Vóór: Langiller, Rio, Nicolas, Alcazar en Courtois. ZWALUWEN—ROODE DUIVELS. Uit Brussel: De Keuze-Commissie van den Kon. Belgischen Voetbalbond heeft het elftal der Roode Duivels voor den wedstrijd tegen de Zwaluwen op 23 Januari a.s. te Den Haag als volgt samengesteld: Doel: Christiaans (Liersche Sport Kring). Achter: Simons (Liersche Sport Kring) Paverik (Antwerp F.C.). Midden: Dalem (Standard Club, Luik. Meuldermans (Beerschot), Claessens (Union St. Gilloise). Vóór: De Vries (Antwerp F.C.), Voorhoof (Liersche Sport Kring), Van Mandeghem (Union St. Gilloise), Maertens (Volharden, Aalst), Joacim (Berghem Sport). Reserves: Badjou (Daring Club, Brussel), Ladurée (Union St. Gilloise), Stijnen (Berghem Sport), Van Calenberghe (Union St. G.) Van Vaerenberghe (Beerschot). DE ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE. Deze competitie, die sedert 8 December j.l. heeft stilgestaan,wordt morgen hervat met de volgende wedstrijden, die te half drie beginnen: Afdeeling A: IJ. F. C.Kennemerland ZeevogelsV. V. IJ. V. V. IJ. 2Telefonia S. I. Z. O.Tweede Jeugd Afdeeling B: V. V. R. A.—V. J. B. UlyssesZeevogels 2 Z. S. v.—S. I. Z. O. 2 FloraliaKennemerland 2 Afdeeling C: V. J. B. 2—V. V. B. Kennemerland 4Kennemerland 5 V. E. W. I—V. E. W. 2 Kennemerland 6Ulysses 2 De belangrijkste ontmoeting in de A-af- deeling is de wedstrijd tusschen Zeevogels en V. V. IJ. Beide ploegen hebben in 8 wedstrij den 13 punten behaald, waaruit dus blijkt, dat ze elkaar in kracht weinig ontloopen. Het elf tal, dat morgen wint, wordt vrij zeker kam pioen, want hoewel Kennemerland en Tele fonia theoretisch nog een kans op de eerste plaats hebben, gelooven we toch niet, dat één dezer elftallen het zoover zal weten te bren gen. De eerste ontmoeting werd met flink ver schil door Zeevogels gewonnen. Toch slaan wij de prestaties van V. V. IJ. hooger aan; we vermoeden dan ook, dat de kampioenen dezen lastigen uitwedstrijd tot een goed einde we ten te brengen. IJ. F. C. ontvangt op het Stormvogelsterrein Kennemerland. Op 20 October won Kennemer land met 41 van IJ. F. C., we betwijfelen echter, of de oranjehemden het er in den returnwedstrijd even goed afbrengen. Integen deel, wegeven nu aan IJ. F. C., dat inmiddels beter is gaan spelen, de beste kansen. V. V. IJ. 2 verliest o.i. van Telefonia. Tweede Jeugd trekt naar Hillegom om S. I. Z. O. te bekampen. In den eersten wedstrijd hebben Mooi c.s. zich met 40 de meerderen van de Hillegommers getoond. Nu S. I. Z. O. op eigen terrein speelt, achten wij het waar schijnlijk, dat de thuisclub minstens één punt uit deze ontmoeting haalt. In de tweede afdeeling moeten nog tal van wedstrijden gespeeld worden. Heeft het twee de gedeelte der competitie een gelijk verloop als de eerste helft, dan wordt Z. S. V. uit Half weg met vlag en wimpel kampioen. De Half- weggers vertoonen evenwel doorgaans aan het einde der competitie een -groote inzinking. Is dat nu weer het geval, dan zouden Kennemer land 2 en V. J. B. nog gevaarlijke concurren ten kunnen worden. Voorloopig behoeft Z. S. V. zich echter niet ongerust te maken. Morgen zal zij de tweede helft o.i. zeker met een overwinning op S. I. Z. O. inzetten. Kennemerland 2 krijgt het in Hillegom (tegen VRIJDAG 18 JANUARI 1935 meldt: Hoogste barometerstand 782.9 m.M. te Aberdeen. Laagste barometerstand 748.9 m.M. te Vardö. en voorspelt: Meest matigen Noordelijken tot Oostelijken wind, Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen neerslag. Temperatuur om het vriespunt tot licht vorst. Barometer Stand heden morgen Neiging: Vooruit. Thermometer 46 F. 32 F. 32 F. Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden OPGAAF MAGAZIJN T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83. Tel. 5460. IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN. Zaterdag v.m. 3.07 uur; n.m. 3.18 uur. Zondag v.m. 3.45 uur; n.m. 3.54 uur. Maandag v.m. 4.19 uur; n.m. 4.26 uur. Floralia lang niet gemakkelijk en ook V. J. B. zal moeite genoeg hebben om van V. V. R. A. te winnen. Ulysses zal wel kans zien, de hekkensluiters, Zeevogels 2, te verslaan. In de C-afdeeling is een groote achterstand, doordat eenige elftallen half November nog ingedeeld zijn, waardoor in totaal 18 wedstrij den per elftal moeten worden gespeeld. In het gunstigste geval kan de competitie eerst op 27 April a.s. beëindigd zijn, doch het zal wel la ter worden, want het is ondenkbaar, dat er geen enkele maal een terrein zal worden afge keurd. WIELRIJDER JAZET NAAR AMERIKA? Uit Almelo: De Almelosche wielrenner Jazet, die met succes heeft deelgenomen aan den Zesdaagschen wielerwedstrijd te Amsterdam, heeft thans een aanbod ontvangen om te star ten in den in Maart te New York te houden Zesdaagsche. Jazet heeft verklaard alleen op de Amerikaansche baan te willen uitkomen, als ook de Amsterdamsche renner Van der Hey- den, de koppelgenoot van wijlen De Wolff, voor den New Yorkschen Zesdaagsche geën gageerd wordt. AUTOMOBILISME. DE STERRIT NAAR MONTE CARLO. Uit Tallinn: Het Nederlandsche Ford-team, bestaande uit de heeren G. Bakker Schut, J. Mutsaers en J. Kouwenberg is te Tallinn in Finland aangekomen. Het gezelschap heeft onderweg zeer veel last gehad van sneeuw en ijs. Op Zaterdag 19 Januari a.s. te 7.12 uur, zal het team als eerste der van deze plaats uit voor de sterrit naar Monte Carlo startende teams, vertrekken. De reis gaat via Riga, Kowno, Koningsbergen, Warschau, Berlijn, Hannover, Brussel, Parijs, Lyon en Avignon naar Monte Carlo. De afstand bedraagt 3972 KJvI. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 17 JANUARI. Ondertrouwd 16 Januari: J. L. de Haan en Stellinga; D. van Staveren en H. C. Bergman; J. van Wallinga en G. Holtermann; E. v. d. Hoek en L. Hartman; A. Benjamin en E. M. Löchel; A. T. van Bezu en W. de Keizer. Getrouwd 16 Januari: C. v. d. Reep en W. Esveldt; A. Rijbroek en A. Niemann; H. van Loevezijn en A. T. Röckrath; D. Hoogendoorn en M. S. aan de Kerk; P. Nieuwpoort en M. H. Bijster; T. H. Stouten en N. van Viersen. Bevallen 13 Januari: G. DoetsHendrikse, z.; 14 Januari: H. A. C. Zand voort—Dorrepaal, z.; 16 Januari: A. C. Walster Smitten, d. Overleden 14 Januari: H. W., 3 mnd., d. v. H. van Honschoten, Tulpenstraat; 15 Janu ari: W. M. Hagedornde Wilde, 68 j., Klever parkweg; J. Wesseling, 73 j., Boterstraat; W. Kandelaar, 91 j„ M. van Heemskerkstraat; C» Zwarts—Kroone, 73 j„ Gasthuislaan. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 18 JANUARI Thalia Bioscoop: „Het Grenslegioen" en „Een schuldige vrouw". 8.15 uur. Bioscoop de Pont: „Het Liefdeleven van Hendrik VUL" 8 uur. ZATERDAG 19 JANUARI Thalia Bioscoop: „Het Grenslegioen" en „Een schuldige vrouw". 8.15 uur. Bioscoop de Pont: „Het Liefdeleven van Hendrik VIII" 8 uur. AGENDA ITS HAARLEM Heden: VRIJDAG 18 JANUARI Stadsschouwburg: Opera Italiana. „La Bo hème" 8 uur. Palace: „Een vrouw, een vriend, een lied." Tooneel: Willy Astor Comp., dansfantasieën. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Malle Gevallen". 2.30, '7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Zonen van een va der." Doorloopende voorstelling van 7 tot 11.30 uur. Rembrandt Theater: „Turlandot, prinses van China." Tooneel: Gonjou-Bros, romance in porcelein. 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 19 JANUARI Stadsschouwburg: Ver. Rott. Hofstad Too neel. .Madame Sans-Gêne". 8 uur. Kinderoperette „Bruintje Beer en Wim Das" 2 uur. Cabaret La Gaité, Raaks: Groot nachtfeest. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6