HET NIEUWE AVONDBLAD DAALDERS NOOTJES 20e JAARGANG No. 67 DINSDAG 22 JANUAR11935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2ya cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 8 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBCOM ADVERTENTIEN15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeellngen dubbele prijs. ALLE ADVERxjsk xiëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn zoodia zij 14 dagen als zoodanig in de registers lijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kasteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400— bij verlies van een hand, voet of oog; 250— bij verlies van een duim; 150— bij verlies van een wijsvinger; f 100— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobuaongeval; 5000— bij overlijden van man en vrouw beiden; 8000— bij overlijden van den man alleen; 2000— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf ls verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polls ls niet roodlg. Uitkeerlngen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V.-Bank te Schiedam. VELSEN RAADSVERGADERING De ziekte van burgemeester Rara- bonnet. Gclukwenschen voor den secretaris in verband met zijn jubi leum. Santpoort krijgt een R.K. school en de Casembrootstraat raakt haar muziektent kwijt. Brede- roodscheweg blijft Brederoodsche- weg. En tot slot interpellaties. Onder voorzitterschap van den heer J. C. Dunnebier, oudste wethouder vergaderde ■gisteravond de Raad dezer gemeente. Afwezig met kennisgeving is Mr. Dr. A. v. d. Flier. Alvorens over te gaan tot het behandelen der agenda, zegt de voorzitter, dat het hem spijt te moeten mededeelen, dat de bur gemeester ongesteld is. Hij hoopte, dat de bur gemeester spoedig weer geheel mag herstel len. Er zal vermoedelijk operatief worden in gegrepen. Ook voor mevrouw Rambonnet en de kinderen, voor wie het thans moeilijke da gen zijn, hoopt de voorzitter op een spoedig herstel. Hierna spreekt de voorzitter eenige woorden tot den secretaris, in verband met zijn 25-jarig dienst jubileum, dat hij dezer da gen mocht vieren. De voorzitter spreekt den wensch uit, dat de heer Hofstede, die aan het jubileum geen ruchtbaarheid wilde geven, nog vele jaren de gemeente mag dienen. De heer Vermeulen (A. R.) sluit zich namens den geheelen Raad aan bij de woor den van den voorzitter en wenscht den secre taris en den Raad geluk met de wijze waarop de secretaris zijn functie heeft vervuld. Spre ker zegt hem dank voor de wijze, waarop hij met den Raad heeft samengewerkt. Zijn taak is niet een gemakkelijke omdat het zoo dik wijls gebeurt, dat hij moet meewerken aan het uitvoeren van zaken, waarover hij zelf een an- dere meening heeft. Spreker weet dat de se cretaris steeds de besluiten heeft uitgevoerd als een correct ambtenaar. De raad heeft in den loop der jaren getoond, vertrouwen in den secretaris te stellen. Spreker hoopt, dat hij nog vele jaren zijn taak mag vervullen en dat het hem gegeven mag zijn ook zijn 25-jarig jubi leum als secretaris te mogen vieren. Wij beve len ons in uwe vriendschap aan, zoo besloot spreker. De secretaris aan het woordu Met eenige welgekozen woorden dankt de secretaris den voorzitter en den heer Vermeu len voor de tot hem gesproken woorden. Voorts dankte de secretaris den Raad voor de medewerking en hij spreekt den wensch uit, dat hij nog lange jaren zijn taak mag blij ven vervullen. Plannen voor een R.K. school te Santpoort. B. en W. stellen voor, de gevraagde mede werking te verleenen om de benoodigde gelden uit de gemeentekas te verstrekken voor de stichting van een R.K. school te Santpoort, waarom was verzocht door het RK. kerkbe stuur van de Parochie van Onze Lieve Vrouw van Altijddurenden Bijstand aldaar. De heer van He ijst (N. P.) heeft princi- pieele bezwaren. Hij vraagt, of de school pu bliek aanbesteed wordt en of het mogelijk is, dat de Raad bestekken en teekeningen van dergelijke aanbestedingen ter inzage kan krijgen. De heer ten Broeke (C. H.) heeft geen bezwaren tegen de school. Hij hoopt echter, dat het college de grootst mogelijke soberheid zal bevorderen. Zoo ook de heer Enzerink (lib.). Er zal voor geleend moeten worden, waardoor een gat in de begroeting komt. Soberheid is dus aanbevolen. De heer Dunnebier voorzitter, zegt, dat er een publieke aanbesteding zal gehouden worden. Aangaande het inzien van bestekken en teekeningen merkt de voorzitter op, dat dit moeilijk zal gaan. B. en W. hebben de bevoegd heid, alle inlichtingen in te winnen. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Wijziging 2e suppletoire begrooting dienst 1934. Gedeputeerde Staten hebben deze supple toire begrooting teruggezonden onder mede- deeling, dat zij er geen genoegen mee kunnen nemen, dat de bijdragen onder II der toe lichting bij volgno. 524 (Pompstation enz. Driehuis) in één jaar ten bate van den ge wonen dienst worden gebracht. Zij gaan er mede accoord, dat dit bedrag over 5 jaren zal worden verdeeld en verzoeken, de beslui ten in verband hiermede te wijzigen. B. en W. hebben geen bezwaar aan het verzoek te voldoen en stellen den Raad voor de besluiten dienovereenkomstig te wijzigen. Aldus wordt besloten. Verhuur gemeente-eigendommen en kwijtschelding huispenningen, Aangenomen worden de voorstellen inzake verhuur van gemeente-eigendommen en tot het verleenen van kwijtschelding van de be taling van huurpenningen en verlaging van den huurprijs voor een perceel grond aan de Uijtendaalstraat te Santpoort. Goedgekeurd. Afbraak muziektent Casembrootstraat. B. en W. stellen voor, de muziektent in de Casembrootstraat. die in staat van verval verkeert, te doen afbreken en opruimen en den vrijkomenden grond bij het plantsoentje te trekken. De heer Maas (R.K.) herinnert aan den tijd, dat de ingezetenen van IJmuiden-Oost 'n bedrag bijeen brachten om deze muziektent op te richten. Spreker zal geen voorstel doen de tent te laten opknappen, maar hij wil er toch op wijzen dat er weer iets verloren gaat. wat met zooveel sympathie is tot stand ge bracht. Het voorstel wordt goedgekeurd Verpachting van gedeelten van het strand. B. en W. stellen voor, hen te machtigen voor den tijd van 5 jaren, eindigende 31 De cember 1939 opnieuw te verpachten aan P. Goedhart. E. G. Beukman, A. F. G. Kozielek, J. Alders en de Buffet Mij. „E Pluribus Unurn" de bij hen in gebruik zijnde strandgedeelten onder nader door hen te stellen voorwaar den. De heer Visser (s.d.a.p.) heeft bezwaren tegen de overeenkomst met „E Pluribus Unurn", die het stuk strand heeft gehuurd om concurrentie van zich af te houden. Als iemand komt om een stukje in onderhuur te krijgen, durft <je maatschappij f 300 te vragen Dit dient voorkomen te worden. Spreker vraagt of het niet tijd wordt, voor dat gedeelte van het strand een andere wijze van verpach ting in te voeren, opdat ook inwoners van de gemeente een stukje kunnen huren, wat thans niet mogelijk is. Spreker hoopt, dat B. en W. hiermede in de toekomst rekening houden. De heer Vermeulen (a.r.) heeft bezwa ren tegen verpachting voor een termijn van 5 jaar. Er komen wel eens klachten, bijv. van menschen die een tent op het strand willen plaatsen. Spr. wil de terreinen liever van jaar tot jaar uitgeven, opdat elk jaar beoordeeld worde, of de menschen weer opnieuw kunnen pachten. De heer Maas (R.K.) ontraadt- dit voorstel, omdat de pachters hiervan nadeel ondervin den. De heer Homburg (a.r.) bespreekt de entree bij de Zuidpïer. Langs den opgang van de pier is de weg steeds gebarriceerd. Het zou een prettiger aanzien geven, wanneer daaraan eens iets werd gedaan. Wat de verpachting aan de Noordzijde betreft meent de heer Hom burg, dat wanneer er daar een verkavelin; kwam. er ook toezicht noodig was. De heer Bosman (wethouder) wijst er op, dat de Noordkant tamelijk geïsoleerd is. Hij verwacht daar niet zooveel drukte als aan den Zuidkant. De verpachting is daar wel wat moeilijk. Inderdaad heeft „E Pluribus Unurn" gepacht om concurrentie te weren. Het is juist, zooals de heer Homburg gezegd heeft, als we daar gaan verkavelen, moet er politie toezicht komen. De maatschappij kan niet onder-verpachten dan met toe-stemming van 3urgemeester en Wethouders. B. en W. heb ben bij alle verpachtingen steeds het heft in handen. Bij het minste wat er gebéurt kunnen B. en W. ingrijpen. Zoo mogen bijv. tentjes niet ge plaatst worden tegen een tarief, dat niet is goedgekeurd door Burgemeester en Wethou ders. Het opruimen van het zand bij de pier is een moeilijke kwestie, maar B. en W. zullen zooveel mogelijk de menschen tegemoet ko men. Tegen het verstuiven van het begin van de pier is weinig te doen, aldus spreker. De heer van Heyst acht het gewenscht een poging te doen om van de zandplaag af te komen, waarop de voorzitter antwoordt, dat dit zeer moeilijk is. Het Rijk zou er gaarne een oplossing voor vinden. De heer Bosman, wethouder bevestigt dit. De heer Vermeulen (A.R.) wil gaarne alvorens de voorwaarden worden vastgesteld, inzage daarvan. De voorzitter wil den Raad hiertoe gaarne in de gelegenheid stellen. Verder wil de voorzitter rekening houden met de opmer kingen van den heer Visser. Het voorstel wordt daarna aangenomen. Vaststelling verordening op de winkelsluiting. In ons blad van j.l. Donderdag hebben wij de voordracht inzake vaststelling van een ver ordening op de winkelsluiting reeds in haar geheel opgenomen. B. en W. stellen voor, de bestaande verordening opnieuw vast te stel len met slechts een kleine wijziging, betrek king hebben op de kapperszaken. De heer Hombur g zal uit principieele overwegingen in verband met de uitbreiding van den verkoop op Zondag tegen de voor dracht stemmen. Het voorstel wordt aangenomen met de stemmen van de heeren Homburg en Vermeu len tegen. Gemeentelijke Ontsmettings- dienst. De bepaling omtrent de toekenning van een Rijksbijdrage in de kosten van den Ontsmet- tingsdienst zijn bij K.B. van 30 October 1933 aangevuld met de voorwaarde, dat de dienst onder leiding van een geneeskundige Ls ge steld. Hoewel de directeur van den G.G.G.D. in feite met de leiding is belast, moet de ver ordening nog met de voorschriften in over eenstemming worden gebracht. B. en W. stel len den Raad in verband hiermede voor, de verordening dienovereenkomstig te wijzigen. Art. 2 zal dan luiden: „De dienst staat onder leiding van den directeur van den gem. ge neeskundigen- en gezondheidsdienst en wordt bestuurd door den directeur van den Reini- gings- en Ontsmettingsaienst". Goedgekeurd. Waarborgen van een geldleening te sluiten door de IJmuider Reddingsbrigade. B. en W. stellen voor, rente en aflossing te waarborgen van een leening groot ten hoogste f 1500 te sluiten door de IJmuider Reddings brigade, voor het stichten van een houten ge bouwtje op het zeestrand, waarvan mede ge bruik kan worden gemaakt door de strand- politie. Goedgekeurd. Wijziging straatnaam. B. en W. stellen thans voor den naam Bre- deroodscheweg te veranderen in „Aarnout Bre- derodeweg". De heer van Rum melen (s.d.a.p.) acht de naamsverandering ongewenseht, zoo ook de heeren Sluiters (C.H0 en Diependaal (R.K.) We behoeven niet altijd te bukken voor Bloemendaal, meent laatstgenoemde. De voorzitter zegt, dat wanneer de Raad er niet aan wil. hij er ook geen waarde aan hecht. Het voorstel wordt daarna verworpen met 5 stemmen voor. Onderwijszaken. B. en W. wordt machtiging verleend tot het aangaan van een nieuwe overeenkomst betref fende de toelating van leerlingen uit Velsen op het Gymnasium en op de Middelbare School voor meisjes met 5-j. cursus der gemeente Haarlem, vastgesteld worden de bedragen van de over 1932 aan de besturen der bijzondere scholen uit te keeren vergoeding voor vak onderwijs en de vergoeding in de salarissen van de boventallige leerkrachten, die in 1933 aan sommige bijzondere scholen Whren ver bonden. Wijziging overeenkomst met de houders van radio-distributie cen trales B. en W. stellen voor, de overeenkomst met de houders van radio-distributie centrales zoodanig te wijzigen, dat daarin tot uitdruk king komt, dat de kortingen, welke zijn toe gestaan aan de aangesloten werkloozen voor gezamenlijke rekening komen te vervallen, aangezien elke centrale thans haar eigen werkloozen aangeslotenen te haren laste heeft. Goedgekeurd. Rioleeren en dempen van gedeel ten van een beek. B. en W. stellen voor, aan de N.V. Bouw- en Handel-Mij. „Atna" te Velsen vergunning te verleenen tot het rioleeren en dempen van gedeelten van de beek aan en nabij den Ha- gelingerweg te Santpoort. De heeren Sluiters en V ermeulen geven in overweging in het vervolg voor der- Het dagelijksche beeld aan de Saarlandsche grens: emigranten verlaten J aan Duitschland toegewezen gebied om te trachten tot Frankrijk te worden toegelaten. ;elijke gevallen van de aanvragers de storting van een som gelds te eischen, waarvan de rente besteed wordt voor het onderhoud van dergelijke werken. De Voorzitter zegt overweging toe. Het voorstel wordt aangenomen. Interpellatie Van Heyst Op de reeds door ons gepubliceerde vragen van den heer Van Heyst <N.P.) antwoordt de Voorzitter, dat het- verleenen van 2e hypotheek voor goedkoope woningen voor onze gemeente van geen belang is. Er staan meer dan 700 woningen leeg en er zijn nog honderd in aanbouw, zoodat er meer reden is den woningbouw te belemmeren dan te 'oe vorderen. De regeering overweegt maatregelen die een belangrijke huur verlaging van de woningen der bouwvereenigingen ten gevolge kan hebben. De heer Van Heyst meent, dat de kwes tie zoo eenvoudig niet is. Het verleenen van een tweede hypotheek volgens de regeerings- plannen kan huur verlaging van 1.50 per week tengevolge hebben, hetgeen spreker met cijfers aantoont. Spreker kan zich met het standpunt van den voorzitter wel vereenigen, maar dan moet er wat aan gedaan worden, om de huren der bestaande woningen te ver lagen. Elke poging om de huren verlaagd te krij gen, moet zooveel mogelijk worden bevor derd, meent de heer Viss er (s.d.a.p.) maar elke poging om in deze richting iets te doen stuit op den onwil der hypotheekbanken, die liever de woningen leeg laten staan dan de rente te verlagen. De heeren Vermeulen en E n z e r in k onderschrijven de woorden van den voorzit ter. Laatstgenoemde wijst op de groote scha de, welke de gemeente heeft geleden dooi den verkoop van de woning in de Stephenson- straat. De heer Bosman, wethouder, merkt nog op, dat de minister heeft toegezegd, niet tot het verleenen van de 2de hypotheek over te gaan, zonder het gemeentebestuur daarover gehoord te hebben. Na nog eenige discussie sluit de voorzitter de interpellatie. Ingekomen stukken Hierbij komt ter sprake het nieuwe adres van G. J. Nieuwpoort te Santpoort. De heer Van Heyst zou gaarne willen, dat B. en W. alsnog probeeren de zaak met adressant het reine te brengen. De heer Visser (s.d.a.p.) wil gaarne weten, wat er eigenlijk aan de hand is. De heer Vermeulen (a.r.) meent, dat de raad niet beter kan doen dan het adres ter zijde te leggen. Interpellatie Lourent Spreker dankt B. en W. voor het hem gege ven antwoord. Spreker zet nog eens de mo tieven uiteen, die hem tot de interpellatie hebben geleid en hangt daarbij een droevig beeld op van den toestand in de papierindus trie. De regeering is herhaaldelijk op dezen droevigen toestand gewezen. Spreker betreurt de houding van de Ver. van Ned. Gemeenten en stelt daartegenover de houding der Nederl, Dagbladpers Interpellatie Luikman De heer Luikman heeft de volgende vragen aan B. en W. gesteld: le. Kunnen B. en W. al mededeelen hoe het staat met het verleenen van medewer king door het Werkfonds, om te komen tot de uitvoering van verbetering van de rioleering in deze gemeente? 2e. Kunnen B. en W. mededeelen welke waarde moet worden gehecht aan geruchten dat het Departement van Sociale Zaken tracht dit object, of althans een gedeelte daar van in werkverschaffing te doen uitvoeren? 3e. Hoe staan B. en-W. tegenover de uitvoe ring van dit object of een gedeelte daarvan in werkverschaffing? 4e. Zijn B. en W. genegen om naast dit ob ject nog voor andere de medewerking van het Werkfonds aan te vragen, opdat, mocht de aanvraag voor de uitvoering van het rio leeringsplan niet worden ingewilligd, de ge meente Velsen niet verstoken zou blijven van medewerking tot werkverruiming, middel: het Werkfonds? 5e. Indien B. en W. hiertoe genegen zijn, zijn zij dan bereid zich tot het werkfonds te wen den met het verzoek medewerking van het Werkfonds om te komen tot uitvoering van den bouw van het slachthuis? 'Hierbij verwij zeilde naar de, door het Werkfonds verleende medewerking voor den bouw van een slacht huis te Hengelo, waarvoor een bedrag van 360-000.— beschikbaar werd gesteld.)" De voorzitter wil deze vragen het liefst in de volgende vergadering beantwoorden, orn aat het thans niet mogelijk is. Rondvraag De heer Vermeulen stelt eenige vragen in verband met het ontslag van een drietal arbeiders in het Zuidelijk deel der gemeente. Dit is gedaan om te voorkomen dat zij aanspraak maken op pensioen antwoordt de voorzitter. Dan vraagt de heer Vermeulen of dit niet geldt voor andere arbeiders, als in Velser- beek, waar toch ook losse menschen aan het werk zijn en die zijn niet ontslagen. Dit wordt spoedig behandeld, antwoordt dc voorzitter. Ten slotte vraagt de heer V e m e u 1 e nog inlichtingen over de aanstelling van een paar jonge krachten bij den Reinigingsdienst en de plantsoenen. Na een korte discussie hierover sluit de voorzitter de vergadering. V. G. S. I—Z. C. F. C. 2 ERICSS0MSTR.11SLUISPLJ TEL-MOO ZEEJMBLiö -r- IEL.5210 BEVERWIJK, J. v. SLOTEN, ALKMAARDERWEG 95 (Adv. Ingez. Med.) IJMUIDEN De ansjovishandel in 1934. Weinig verbetering te bespeuren. Blijkens het overzicht van de Coöp. Ansjo visverkoop Vereeniging te Amsterdam van den ansjovishandel bracht het jaar 1934 in den ansjovishandel geen noemenswaardige verbetering; evenals in het voorafgaande jaar bleef de handel lijden onder den druk van den verwarden economischen toestand. De transacties waren van beperkten om vang; er werd hoofdzakelijk gekocht voor export-doeleinden. Van speculatie-zijde was heel weinig belangstelling. Gedurende de eerste maanden van het jaar bleven de noteeringen vrijwel stationnair; na afloop der vangst trad een licht herstel in en konden de prijzen vooral voor de jaargan gen 1932, 1933 en 1934 iets monteeren. De 1930er en 1931er waarvan de voorraad het grootst is, toonden een geringe prijsfluctua tie. De vlsscherij, uitgeoefend boven den af sluitdijk (met Harlingen en Den Oever als voornaamste aanvoerplaat-sen) en te Bergen op Zoom, leverde in totaal op ca. 9000 air kers, gedeeltelijk ansjovis van 13/1600 stuks, gedeeltelijk van 23/2700 stuks per anker. Bo ven den afsluitdijk was de vangst ca. 7000 ankers, te Bergen op Zoom ca. 2000 ankers. Gesproken moet dus worden van een mis lukte vangst en deze in verband brengende met de ongelijke groote der visch der laatste jaren en de resultaten van 1932 met 20.000 ankers en van 1933 met 21.000 ankers, dringt zich de vraag op: ..zal dan toch, zooals in. vakkringen gevreesd wordt, de ansjovis door de afsluiting der Zuiderzee in de toekomst verdwijnen?" De export in 1934 bedroeg ruim 38000 an kers. Inderdaad niet slecht, in aanmerking genomen de betalingsmoeilijkheden van Duit- sche zijde en vooral met de tijdens de laatste maanden ondervonden moeilijkheden in ver band met de clearing. Al deze stroeve maat regelen werkten remmend op de ontwikkeling van den handel. Vernomen wordt, dat bij het nieuw afge sloten handelsverdrag met Duitschland voor den invoer van ansjovis een bedrag is vast gesteld van 49400 Mark per maand en wel voorloopig voor de eerste drie maanden van 1935. Van Spaansche ansjovis werd hier een uiterst beperkte hoeveelheid ingevoerd, be grijpelijk trouwens, gezien den ruimen voor raad Hollandsche ansjovis en de lage prijzen van ons produet. De totale voorraad per t Januari in Am sterdam en elders in ons land opgeslagen lig gend bedroeg, herleid in ankers 103500 ankers bestaande uit ca. 20 ankers 1925er, 2200 an kers 1926er. 700 ankers 1927er. 40 ankers 1928er, 1640 ankers 1929er. 37300 ankers 1930er, 30400 ankers 1931er, 8400 ankers 1932er 13900 ankers 1933er en 8900 ankers 1934er. UITVOERING TEN BATE VAN DE NIEUWE KERK. Donderdag 14 Februari a.s. zullen de Ver eeniging van Jong Hervormden en de Chr. Jongelingsver. „Immanuel" met medewer king van het Herv. Kerkkoor een uitvoering geven in het Vereenigingsgebouw (de voor malige Ned. Herv. Kerk) aan de Kalverstraat. Op veler verzoek zal o.a. worden opgevoerd „Het Lied van den Arbeid". Verder muziek en voordrachten. De opbrengst van den avond is ten bate van het nieuwe kerkgebouw. VIJFTIG JAAR SCHEEPVAART. Toen het Noordzeekanaal gegraven en de sluizen alhier geopend waren, ontstonden achtereenvolgens verschillende scheepvaart lijnen. Zoo in 1885 de Hollandsche Stoom- bcoa Mij. te Amsterdam, die verschillende vaste diensten op Engeland opende.- Het werd de scheepvaartverbinding, die altijd con necties had met de Nederlandsche spoorwe gen. Zoo was ook wijlen minister Kalff reeds als directeur der spoorwegen commissaris ge worden. De stoomboot en met de geel-zwarte schoorsteenen zijn hier algemeen bekend. De laatste jaren is de maatschappij door de cri sis en vooral door de daling van het Pond Sterling in zeer ongunstige positie gekomen. Diensten op Londen en andere havens, die vroeger tweemaal per week werden uit geoefend. zijn nu ingekrompen tot eenmaal per week en nog vervoeren ze weinig vracht. Toch worden nog vaste diensten onderhouden op Londen, Hull, Leith, Fowey en Plymouth, Bristol, Swansea en Liverpool. De reederij Voor de Zaterdagmiddag-competitie speelt heeft na den oorlog ook eenige groote sche- a.s. Zaterdagmiddag V. G. S. 1 tegen Z. C. F.1 pen gekregen, die varen in den dienst van de C. 2 (Zaandam). I Holland—West-Afrika Lijn. De wedstrijd wordt gespeeld in het Van Op 31 Januari a.s. bestaat de Maatschappij Gelders Sportpark en begint te 2 uur. 50 jaar.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1