Hirota over de Japansche politiek. TEGEN HOEST Vicks HoestbonboÊ Hoe zal de wereldcrisis verioopen? THIJS IJS EN DE ONZICHTBARE PRINS Radio-Programma BUITENLAND. Nieuw vlootverdrag moet het verdrag van Washington uitschakelen. „Japan streeft niet naar bewapenings uitbreiding". Onderhandelingen met Nederland een solide basis voor latere besprekingen. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS De Japansche minister van buitenlandsche zaken, Hirota heeft in het parlement zijn met groote spanning verwachte redevoering gehou den, waarvan de voornaamste punten worden uitgemaakt door Japan's wensch betreffende het sluiten van een nieuw vlootverdrag met permanente ontwapeningsvoorwaaraen en een beroep op een nauwe samenwerking met China. Hirota verklaarde, dat de fundamenteele punten van de Japansche regeering bij de onderhandelingen met Groot-Brittannië en Amerika gevormd werden door „een perma nente verlaging der bewapeningen in vollen omvang en de volledige afschaffing of een ver gaande limiteering van de aanvalswapenen, teneinde iedere mogendheid te bevrijden van de bedreiging der andere mogeldheden en het een mogendheid onmogelijk te maken een andere mogendheid te bedreigen". De opzegging van het verdrag van Washing ton door Japan mag niet aldus worden opge vat, dat Japan voornemen zou zijn koers te zetten naar een bewapeningsuitbreiding. In tegendeel streeft het naar het sluiten van een nieuw verdrag, dat het verdrag van Washing ton zal uitschakelen. Dit nieuwe verdrag moet worden opgebouwd op een nieuwen grondslag, die trouw in overeenstemming is met den geest der ontwapening. „Men kan zich niet voorstellen, aldus zet te Hirota uiteen dat er ergens een motief voor een conflict tusschen Japan en de V.S. zou bestaan, twee landen, die gescheiden zijn door de breedte van den Stillen Oceaan". Het is overbodig te zeggen, dat de goede verstandhouding tusschen Japan en Engeland een waarlijk belangrijke bijdrage tot den we reldvrede vormt. Wat de betrekkingen van Japan in het Verre Oosr.en betreft, verklaarde de minister, dat de regeering voornemens is de vreedzame ont wikkeling van de betrekkingen met Sovjet Rusland te bespoedigen door een regeling van de nog hangende kwesties. Japan rekent op de medewerking van de overige staten van Oost-Azië bij het in stand houden van vrede en orde in dit deel van de wereld. Spr. hoopt derhalve, „dat China zich niet zal ontoegankelijk maken voor de feite lijke noodzakelijkheden van dezen toestand en het edele streven van Japan deelen zal". Over de onderhandelingen met Nederland te Batavia zeide Hirota, dat deze niet tot een concreet besluit hebben geleid, maar zij hebben een solide basis gelegd voor de latere bespre kingen. China, Verkoop van den Ooster spoorweg geregeld Tusschen de gedelegeerden der Sovjet-Unie en van Japan is thans volgens Reuter alge- heele overeenstemming bereikt over den. ver koop van den Chineeschen Oosterspoorweg. De prijs was reeds in September j.l. vastgesteld op 170 millioen yen (met inbegrip van 30 mil- lioen vergoeding voor de Sovjet-ambtenaren), doch de overige details van het accoprd waren nog niet geregeld. Oostenrijk. Het garnizoen van Salzburg versterkt. Het garnizoen van Salzburg zal, naar het Salzburger Volksblatt meldt met duizend man worden versterkt. Duitschland. Dit jaar geen verdeeling in Rijksgouwen. De rijksminister van binnenlandsche zaken Ür. Frick heeft, gelijk bekend is, kortgeleden medegedeeld, dat de reorganisatie van het rijk in 20 rijksgouwen van elk ongeveer 3 tot 4 millioen inwoners zoo spoedig mogelijk kon worden verwacht. Naar de Voelkische Beobachter thans mede deelt, zal deze reorganisatie van het rijk dit jaar niet plaats vinden. Genève. Het slot van de raadszitting. De Volkenbondsraad heeft Maandagavond zijn zitting beëindigd, zonder in de drie zaken die nog op de agenda stonden een beslissing te hebben genomen. De kwestie der schade loosstelling voor de tijdens den wereldoorlog door Engeland in beslag genomen Finsche schepen is verwezen naar een juridische com missie, die zal moeten onderzoeken of het doelmatig is de arbitrage voort te zetten, het geen door Engeland en de andere groote mo gendheden wordt bestreden. Naar dezelfde commissie werd, met dezelfde vraag, ook de aangelegenheid van de Zwitsersche eisch tot oorlogsschadeloosstelling verwezen. Wat ten Moordpartij in Fransch Somaliland. Groot aantal dooden. Havas meldt uit Dsjiboeti (Fransch Somali land), dat een Fransche hooge ambtenaar', 18 militairen en 28 bewoners van Somaliland bij een strooptocht van stammen uit het grens gebied van Abessynië, zijn vermoord. Volgens Reuter zouden in totaal meer dan honderd doqden gevallen zijn. slotte de klacht van Irak in verband met- grensschending door Perzië betreft, de arbi tragepogingen zullen worden voortgezet tot de volgende raadszitting. De vertegenwoordi ger van Irak verklaarde, dat zijn regeering bereid was zich te onderwerpen aan de uit spraak van het Permanente Hof voor Inter nationale Justitie, terwijl de Perzische gede legeerde naar voren gracht, dat Irak een vol komen omstreden grensregeling tot uitgangs punt koos voor de behandeling en dat met het oog op de omstandigheden een beroep op het Haagsche hof op zijn minst voorbarig was. Eritsch tankschip in brand. Nederlandsch schip biedt o.a. hulp. Maandag is brand uitgebroken aan boord van de Britsche olietanker „Valverda", welk schip 8807 ton meet en zich midden op den Atlantischen Oceaan bevindt, Draadloos werd om onmiddellijke hulpverleening verzocht, in beantwoording waarvan zes koopvaardijsche pen van verschillende nationaliteiten onder vollen stoom naar de plaats des onheüs snellen. Volgens de laatste berichten zijn ook twee Engelsche oorlogsschepen op weg naai de Valverda, nl. de schoolkruiser „Frobischer" en een tweede, nog niet nader bekend schip. De reeders hebben hedenmiddag een tele gram van den kapitein van het schip ontvan gen, waarin gemeld wordt, dat de machineka mer in lichtelaaie- stond, maar dat de vlam men thans eenigszins aan het afnemen war ren. Nader wordt uit New-York gemeld: Het Britsche motor-tankschip „Valverde" heeft hedenmorgen een nieuw radigram ge seind, waarin wordt medegedeeld, dat de vlammen reeds door het dek zijn gedrongen en de brug een prooi der vlammen is. Verschillende deelen haastten zich naar hef bedreigde schip toe,, o.a. de Duitscht schepen „Saarland" en „Seefalke", de Britsche krui ser „Frobisher", het Noorsche tankschip „Sol sten" en het Nederlandsche stoomschip „Costa Rica" van de K.N.S.M. De „Valverde" bevindt zich ongeveer dui zend zeemijl ten Oosten van Zuid-Florida. DINSDAG 22 JANUARI 1935 De bestanddeelen van Vicks VapoRub thans verkrijgbaar in den vorm van (Adv. Ingez. Meclj Schepen in den storm vergaan. Uit Karatsji, 21 Januari: Van 25 personen, die zich op een Indische zeilboot bevonden, die tijdens een hevigen storm omsloeg, zijn 19 verdronken. Uit Kanazawa wordt gemeld, dat het Japan sche s.s. „Nagasaki Maroe", metende 600 ton, in een storm is geraakt en met zijn bemanning van 20 koppen gezonken is. PRESSARD EN DE AFFAIRE STAVISKY. De commissie van onderzoek in de zaak- Stavisky heeft blijkens een Reuterbericht uit Parijs haar rapport gepubliceerd over de ver antwoordelijkheid der magistraten. Ten aan zien van den gewezen procureur der republiek, Pressard, wordt gezegd, dat het hem aan op lettendheid en initiatief heeft ontbroken. Hier voor is hij echter gestraft door overplaatsing in een andere functie. Uit het onderzoek is niets gebleken, wat twijfel kan wekken aan de eer en eerlijkheid van Pressard. De commissie kan niet de elkaar tegen sprekende conclusies van de twee rapporten over Pressard, opgesteld door den president van het hof van cassatie, Lescouvé, aanvaar den. Lescouvé, aldus de commissie, geeft ten aanzien van Pressard blijk van overdreven in schikkelijkheid en vervolgens van overdreven gestrengheid. VLIEGTUIGEN BIEDEN HULP AAN AFGEDREVEN VISSCHERS. Met behulp van vliegtuigen heeft men 89 visschers, die tijdens een der zwaarste stor men der laatste jaren op een ijsschots in de Kapische Zee waren afgedreven, weten te red. den. Voordat zij door de vliegtuigen werden ontdekt, aldus meldt Reuter, hadden de vis schers bij een temperatuur van 50 graden onder nul ontzaglijke kouden en honger ge leden. Hoewel een dikke mist het opsporings werk uitermate belemmerde, slaagde een dei- vliegtuigen er ten slotte in de mannen te vinden, waarna levensmiddelen, kleeding en medicijnen naar beneden werden geworpen. Wegens benzinegebrek moest een der toe stellen op een ijsveld landen, doch nadat een andere machine benzine had gebracht, kon het weer vlot opstijgen. Honderden mijnwerkers door explosie verrast. Vele slachtoffers. MOORD AAN BOORD VAN EEN OORLOGS SCHIP. Tegen den marinier Leonhard Brigstock van den Engelschen kruiser „Arethusa" is een aan klacht ingediend wegens moord op den offi cier Hubert Deggan. Brigstock wordt er van beschuldigd Deggan om tot dusverre onbe kende motieven met een scheermes de keel te hebben afgesneden. Het slachtoffer was Zater dag in de messroom van een in Chatham lig gende kanonneerboot dood gevonden. Bij Sajetsjar in Servië is gisteren tengevolge van een gasexplosie een zeer ernstig mijn ongeluk ontstaan. De „Prawda" meldt, dat op het oogenblik der ontploffing verscheidene honderden mijn werkers onder den grond aan het werk waren. Volgens een mededeeling van den mijneige naar zijn echter 24 mijnwerkers door het on geluk getroffen, waarvan tot dusverre zes als lijken geborgen zijn. De mijneigenaar, de voormalige minister George Gentsjits.i, verklaarde, dat deze mede deeling niet definitief was, aangezien hij slechts moeilijk telefonisch contact kon krijgen met Sajetsjar. Elders publiceert de Prawda in dezelfde editie een gerucht, volgens hetwelk het aantal dooden tot dusverre 30 zou bedragen. Het blad verklaart, dat het onmogelijk is, nauwkeurige berichten te krijgen, aangezien men in Sa jetsjar zelf niets bepaalds weet omtrent den omvang van de ramp. Een later bericht van Gentsjitsj meldt, dat volgens de laatste nog niet bevestigde berich ten het aantal dooden 11 bedraagt en dat 7 mijnwerkers zwaar en 5 licht gewond zijn. Een mijnwerker wordt volgens deze mede deeling nog vermist. Ernstig mijnongeluk in den staat Pennsylvanië. V.D. meldt: In de zesde verdieping van den ongeveer 20 K.M. van Pottsville (Pennsylvanie) gelegen steenkoolmijn Gilberton is door nog niet bekende oorzaak een ontploffing ontstaan. Reddingsmanschappen zijn aan het werk om de verongelukten te bergen. 50 mijnwer kers werden geborgen met ernstige rookver giftiging. Van 30 arbeiders, die op de zesde gang werk zaam waren, kon nog niemand worden gered. De bergingswerkzaamheden worden met koortsachtigen haast voortgezet. De geheele schacht is met dikke rook gevuld. „DIE LINDENWIRTIN" 75 JAAR. Het wereldberoemde café „Zur Linden- wirtin" in Godesberg stond gisteravond in het middelpuht der belangstelling, daar op den vooravond van den vijfenzeventigsten ver jaardag van de veelbezongen Lindenwiriin Aennchen Schuhmacher tal van persoonlijk heden bijeengekomen waren, waaronder de burgemeester der stad, om haar geluk te wenschen. Burgemeester Alef hield een har telijke toespraak, terwijl ook de vertegenwoor diger van de studentenvereniging van Bonn Aennchen de beste wenschen der studenten kwam toeroepen. De eenvoudige feestelijk heid werd per radio door den zender van Keu len uitgezonden. SLACHTOFFERS VAN DE KOUDE IN DE VER. STATEN. Tengevolge van den plotseling ingetreden dooi in verschillende streken van het Noord westen der Vereenigde Staten is enorme schade aangericht. In het Midden Westen daarentegen is het nog zeer koud. Tijdens de hevige sneeuwstormen hebben tal van verkeersongelukken, plaats gevonden, waarbij in het geheel meer dan 50 personen om het leven zijn gekomen, alleen reeds in Indiana zijn 20 personen gedood. Dr. De Vlugt's reis naar Rusland. Belangen der N. S. M. worden behartigd. Omtrent de reis, welke de burgemeester van Amsterdam, Dr. W. de Vlugt, ondernomen heeft naar Sovjet-Rusland, kan nog nader worden medegedeeld dat zij verband houdt met de dreigende sluiting bij gebrek aan or ders van de Nederlandsche Scheepsbouw Mij. aldaar. Dr. de Vlugt, die van deze maatschappij president-commissaris is, zal de mogelijkheid onderzoeken om van Russische zijde een of meer opdrachten voor de werf te verkrijgen, waarmede behalve de belangen der N. S. M. met haar honderden arbeiders ook die van de haven in groote mate gediend zouden zijn. Kolendampvergiftiging te Bergen op Zoom. Fabrieksmeisjes onwel geworden. Een vrij ernstig geval van kolendampvergif tiging heeft zich voorgedaan in de fabriek van de firma E. aan den Noordsingel te Bergen op Zoom. In deze fabriek, een regenjasplakkerij. zijn ongeveer 30 meisjes werkzaam uit Bergen op Zoom en omgeving. In een der lokalen brandde een kachel, die de oorzaak is van de kolendampontwikkeling. Het meerendeel dei- meisjes vertoonde vergiftigingsverschijnselen, doch zij ondervonden daar verder geen na- deelige gevolgen van. Wat ernstiger waren er 5 meisjes aan toe, die per autobus op weg wa ren naar Rozendaal, Oudgastel en Stampers gat, waar zij woonachtig zijn. Zij werden in de autobus zoo onwel, dat de schauffeur een dok ter te Wouw waarschuwde, op wiens advies de meisjes naar het ziekenhuis te Rozendaal werden gebracht. Ze hebben daar den nacht doorgebracht en zijn thans vrijwel hersteld naar haar woningen teruggekeerd. De politie stelt in samenwerking met de arbeidsinspectie een onderzoek in. Door George Bonnet, oud minister van financiën in Frankrijk. George Bonnet. Bij het begin van dit jaar heeft men niet ver zuimd de kaartlegsters naar de toekomst te vra gen en in het bijzonder naar de ontwikkeling van de crisis, die zich lang zamerhand over alle landen der wereld heeft uitgebreid. Zij hebben de kaarten geraadpleefd en het koffiedik en zooals gewoonlijk waren hun voorspellingen even vaag als tegenstrijdig Is het mogelijk, dat de economen aan de hand van cijfers van statistie ken en index tot meer positieve conclusies ko men? Ongetwijfeld. Niettegenstaande de toekomst van de wereldcrisis afhangt van verscheidene factoren, waaromtrent veel on zekerheid bestaat. Zoojuist is het maandelijksche statistische bul letin van den Volkenbond verschenen. Het geeft nauwkeurige aanwijzingen over de in- dustrieele activiteit, den stand van den we reldhandel en de evolueering der prijzen in den loop der laatste maanden. Vergeleken met October 1933 vertoont de industrieele activiteit over October 1934 een stijging van 20 pCL. in Duitschland, van 19 pCt. in Zweden, 15 pCt. in Italië, 9 pCt. in Canada, 8 pCt. in Polen en 4 pCt. in Noorwegen. Daarentegen is zij met 4 pCt. verminderd in de Vereenigde Staten, met 5 pCt. in Nederland en met 13 pCt. in Frankrijk. Wat de groothandelsprijzen betreft, deze dui den volgens de jongste gegevens op een an dere ontwikkeling over de verschillende lan den. Vergeleken met de maanden October en November 1933 constateert men in de over eenkomstige maanden van '34 een stijging van 36 pCt. in Egypte, van 17 pCt. in Argen tinië, 16 pCt. in Hongarije, 11 pCt. in Roeme nië, 9 pCt. in Bulgarije, 8 pCt. in de Ver eenigde Staten, 6 pCt. in Denemarken en Tsjecho-Slovakije. 5 pCt. in Duitschland, Zwe den en Canada, 3 pCt. in Australië en Noor wegen, 2 pCt. in Griekenland, Mexico, Nieuw- Zeeland en Portugal, 1 pCt. in Engeland, Britsch-Indië, Japan, Oostenrijk en Peru. Daarentegen handhaafden de prijzen zich op hetzelfde niveau in Italië, Finland, Chili en Nederland. Zij daalden met 1 pCt. in China, Zwitserland en Joego-Slavië, met 4 pCt. in België, 6 pCt. in Polen en 12 pCt. in Frankrijk. De waarde van den wereldhandel, in goud uitgedrukt, bedroeg gedurende het derde kwartaal van 1934 slechts 32,5 pCt. van het gemiddelde van het jaar 1932. Vergeleken met het voorafgaande kwartaal bemerkt men een achteruitgang van 2,6 en met betrekking tot het derde kwartaal 1933 een achteruit gang van 6,1 pCt. Anderzijds bedroeg het quantum wereldhandel gedurende het derde kwartaal van 1934 ongeveer 73 pCt. van het gemiddelde van 1929. In tegenstelling met deze cijfers moet men evenwel constateeren, dat de goudwaarde van den wereldhandel met 6 pCt. toenam in October 1934, terwijl in Oc tober 1933 de stijging slechts weinig meer dan 4 pCt. bedroeg. Het betreft hier een „seizoen geval". Verder dienen wij volledigheidshalve er aan toe te voegen, dat de statistici het ver re van eens zijn. Zoo zijn volgens de „Fisscher' statistiek in de Vereenigde Staten de goud prijzen, die voor October 1933-op 64 waren ge steld in October 1934.64 gebleven. De -statistie ken van het „Bureau of Labour" geeft de zelfde cijfers: deze wijken echter geheel af van die, welke de Volkenbond geeft. Omdat er zich zulke belangrijke verschillen voordoen is het moeilijk de statistische gege vens op de juiste wijze te interpreteeren. Wat evenwel een feit schijnt te zijn is, dat zich in den loop der laatste maanden in be paalde landen een lichte opleving in de in dustrieele bedrijvigheid heeft geopenbaard. Het is overigens zeer lastig vast te stellen of deze opleving të danken is aan de monetaire politiek of aan de economische politiek, die op het uitvoeren van groote door den staat gefinancierde werken gericht is. Zoo zou in Italië de industrieele activiteit met 15 pCt. toegenomen zijn, in tegenstelling met Frank rijk. ofschoon beide landen tot het goudblok behooren. En in Amerika, waar het geld „be weeglijk" is, zou deze activiteit zijn terugge- loopen. Het is duidelijk, dat de- prijzen een stijgende tendenz vertoonen in de landen, waar de gouden standaard verlaten is, zoo als de Vereenigde Staten en Tsjecho-Slovakije en dat zij een dalende tendenz hebben in die landen, waar men aan het goud heeft vastge houden. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC En Frankrijk? De meeste teekenen zijn weinig gunstig. De industrieele bedrijvigheid verminderde het eene jaar na het andere met 13 pCt. en de „en gros prijzen" liepen in ge lijke verhouding achteruit. Het aantal werk- loozen heeft de vierhonderdduizend over schreden. Het tekort op de begrooting zal vier milliard bedragen. En Caillaux, voorzitter van de financiecle senaatscommissie, berekent, dat de schatkist in 1935 12 milliard noodig zal hebben, buiten de leening van vijf milliard voor de spoorwegen Het verschiet ziet er dus erg donker uit. En ondanks de geslaagde po gingen op dit gebied is er toch nog een groot verschil tusschen de Fransche groothandels- prijzen en de wereldprijzen. Wat. betreft de prijzen van voedingsproducten is het verschil meer dan 30 pCt. Zoo in Frankrijk dus de deflatie der prijzen geëindigd is, is het nood zakelijk, dat de wereldprijzen in aanzienlijke mate stijgen, wat een verbetering van de si tuatie in Frankrijk tengevolge zal hebben. Eén enkel werkelijk gunstig element in den algemeenen toestand is de internationale ontspanning, welke in den loop der laatste weken opgetreden is. Dit is een factor, die noodzakelijk is voor de wederopleving van het zakenleven. Zal het zich doorzetten? Kunnen er accoorden worden gesloten, die het perspec tief van aanstaande gewapende conflicten op den achtergrond dringen? Van het antwoord hangt de ontwikkeling van de crisis voor een groot deel af. Indien de vrede zich echter niet meer blij vend zal kunnen vestigen in de wereld, zullen de naties er toe gebracht worden hun econo mische belangen door middel van verdragen te organiseeren, anders is het niet mogelijk een oplossing voor de crisis te vinden. De vraagstukken der stabiliseering van het Engelsche en Amerikaansche geld zullen dan tegelijkertijd op den voorgrond komen. Od dat punt is er echter nog veel, wat in het duister ligt. Engeland wil de monetaire stabi lisatie niet in studie nemen, zoolang dit land nog geen aannemelijke regeling van de oor logsschulden is aangeboden en de Ameri kaansche regeering kan met het oog op de po litieke situatie een dergelijk voorstel niet doen. En voorts zijn de Vereenigde Staten niet ge neigd hun dollar te stabiliseeren, zoolang het pond niet stabiel is. Deze crisis is niet zoo'n periodiek terugkeerend verschijn sel, zooals de wereld vroeger gekend heeft. Zij is voortgekomen uit de buitenspo rige vlucht, welke de techniek genomen heeft, uit de verwarringen van den oorlog en de dwaasheden van den na-oorlogschen tijd. Om haar te vernietigen zullen de volkeren meer dan ooit samenwerking, goeden wil en opof feringsgezindheid moeten betrachten. Thans weet men zich aan alle kanten omringd door desorganisatie, tegenstellingen en ontketende hartstochten. Moet den volkeren nog meer leed geschie den, voordat het gezonde verstand terugkeert? (Nadruk verboden) In de kamer neemt Gogos een heel groot glas ter hand. „Daar schenk ik geesten-water in!" roept hij, en gaat dan zingen: „Ik ben Gogos, groote geest! Grooter is er nimmer nog geweest; Ik betoover mensch en beest Beter dan men soms in boeken leest! Soms neem ik een mensch een van zijn beide oogen uit En heb dan reeds een schitterende buit Want niemand ziet ooit meer die guit, En tegen het onzichtbaar zijn, daar wast geen kruid! Door hem enkel aan dat oog te raken, Kan ik een mensch onzichtbaar maken! En nu gaat in vervulling nog mijn hartewensch Ik word misschien een levend mensch!" 1 WOENSDAG 23 JANUARI 1935. HILVERSUM, 1875 M. VARA. 8.— Orgelspel J. Jong. 9.30 Gra- mofoonplaten. 9.30 P. J. jKers Jr.,: Onze Keu ken. V.P.R.O. 10.Morgenwijding. VARA. 10.15 Voor Arbeiders in de con tinubedrijven: De Notenkrakers o.l.v. D. Wins, E. Walis en'zijn orkest, G. Smit (viola) R. Schoute (piano), en dr. F. M. Wibaut (le zing). 12.Gramofoonplaben. 12,30 „Orvitro- pia", o.l.v. J. v. d. Horst. 10.„De Zonne kloppers" o.l.v. C. Steyn. 1.30 „De Fliereflui ters", o.l.v. E, Walis. 2.— Voor de vrouw. 2,15 Kniples. 3.— Voor de kinderen. 5.30 Orgelspel J. Jong, 5.45 „De Notenkrakers" o.l.v. Daaf Wins. 6.E. Walis en zijn orkest. R. V. U. 6.30 Dr. J. ProostThöden van Velzen: Prof. de Sitter-herdenking, 7.— Sportuitzending. 7.20 J, Huy (saxofoon) en J. Vogel (piano). 7.30 J. W. Matthijsen: Voor het platteland. 8 Herhaling S.O.S.-ber. 8.03 Vaz Dias en Vara-varia. 8.10 Gramofoonplaten. 8.30 C. Steyn (accordeon) en J. Jong (pia no). 8.45 Gramofoonpl. 9.VARA-orkest o.l.v. H. de Groot, m.m.v. S. Askenasse (piano). 10.Gramofoonplaten. 10.20 „De Gouvernante" spel van Zweig, bew. Lemaire, m.m.v. het VARA-tooneel o.l.v. W. van Cap- pellen. 11.— Orgelspel C. Steyn. 11,30 Gram. platen. HUIZEN 301 M. N. C. R. V. 8.Schriftlezing en medita tie. 8.15 Gramofoonplaten. 10.30 Morgen dienst o.l.v. Ds. D. Tom. 11.— Ensemble v. d. Horst, 12,15 Gramofoonplaten. 12,30 En semble v. d. Horst. 12.30 Zang Co v. d. Mark m.m.v. Th. v. d. Pas (piano), 2,15 Orgel concert F. Kloek. 3.— Chr. lectuur. 3.30 en 4.— Gramofoonpl. 4.15 Declamatie. 4.45 Gramo foonplaten 5.— Kinderuur. 6.— Landbouw- praatje. 6.307.Afgestaan. 7.Politiebe richten. Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramo foonpl., 7.30 Lezing P. Hogervorst. 8.Vaz Dias. Samenkomst Leger des Heils o.l.v. Brig. A, C. Beekhuis. 9.35 Vaz Dias. 9.40 „Op de Ernst Sillemhoeve", progr. van het Ned. Jon gelingsverbond. Spr. o.a. Jhr. S. van Sitters en Ds. P. Veen. 10.40 Gramofoonmuziek. DROITWICH 1500 M. 10.35 Morgenwijding, 11,20 Gramofoonpl., 11,50 Fransche causerie, 12,05 Orgelspel Q. Mac Legan, 12.50 Ch. Manning en zijn Orkest. 1,50 Orgelconcert B. Mason. 2,25 Voor de scholen. 3.10 Causerie. 3.35 Sted. orkest van Bourne mouth o.l.v. R. Austin m. m. v. N. Orloff (piano), 5.05 Het Mac Arthur kwintet. 5.35 Het Boadhurst septet. 6.20 Berichten. 6.50 en 7.05 Lezingen. 7.25 Handelconcert. 7.50 Reg. King en zijn orkest. 8.35 Concert inleiding. 8.50 B.B.C.lsymphonieconcert m.m.v. orkest, koor en B. Huberman (viool), dir. Alb. Coates. 11— Voordracht. 11,10 Het Casani Club or kest o.l.v. Ch. Kunz. KALUNDBORG, 1261 M. 11,20 Concert uit Rest. „Wivex". 2.20 Con cert uit Rest. „Ritz", 4.20 Gramofoonmuziek. 7.20 Omroeporkest o.l.v. Gröndahl. 8.35 IJs- landsche muziek. 9.40 Deensche muziek o.l.v. Gröndahl. DEUTSCIILANDSENDER. 1571 M. 7.30 „Unsere Saar den weg frei zur Ver- standigung". 7,50 „Stunde der jungen Nation" „Mein Denken is mein Handeln". 8.20 Omroep orkest oi.v, Fr. Wicke. 9.20 en 10.05 Berichten 10.20 Gram. pi.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3