NET TANDHEELKUNDIG INSTITUUT 16 RIJKSSTRAATWEG 16 GEBIT f 35 De witte toovenaar en zijn „New Deal" Het Ministerie. Voor Maart geen nieuwe minister van Waterstaat. Onze Haagsche correspondent schrijft: Naar ik verneem moet het niet in de bg- doeling liggen voor Maart over te gaan tot het aanvullen van het ministerie. Het is na melijk het voornemen van Dr. H. Colijn, die thans Waterstaat ad interim beheert, eenige wetsontwerpen van wijlen Minister Kalff persoonlijk in het parlement te verdedigen. Het is als vaststaand aan te nemen, dat de opvolger van minister Kalff weer in de kringen van den Vrijheidsbond zal worden gezocht. Dr. W. de Vlugt in Rusland. De burgemeester van Amsterdam, dr. W. de Vlugt, die eenigen tijd met buitenlandsch verlof is gegaan, brengt thans een bezoek aan Rusland. Dr. de Vlugt maakt deze reis voor studieoefeningen en stelt tevens een onderzoek in naar de mogelijkheid van Werk verruiming voor de Amsterdamsche haven. Voor Haarlem's Kantonrechter. Dronkenschap bij 5e herhaling Het was een grijze Haarlemmer, die zich Maandagmorgen voor den kantonrechter te verantwoorden had wegens openbare dron kenschap. „Ik had twee borrels gedronken, omdat ik last van mijn maag had, Edelachtbare!" De ambtenaar merkte op, dat in zoo'n geval een glas warme melk beter geweest zou zijn „Ik heb het heele jaar anders geen droppel gebruikt", verklaarde verdachte, waarop de ambtenaar zei, dat dit reeds de vijfde herha ling van openbare dronkenschap was. En daarom vroeg hij een hechtenisstraf van 3 dagen en opzending naar de Rijkswerkinrich ting voor den tijd van 1 jaar. „Als ik 1 jaar krijg, dan moet ik levens lang hebben. Dat eisch ik", zei verdachte, er niet aan denkende, dat alleen de ambtenaar iets te eischen heeft. De ambtenaar wilde nog wel een reclassee- ringsrapport inwinnen, doch de kantonrechter deelde mee, dat verdachte niet onder toezicht gestaan had, zoodat van een rapport niets te wachten was. Hij vond, dat opzending voor 6 maanden de aangewezen straf zou zijn en veroordeelde den verdachte dan ook dien overeenkomstig, waarbij deze 3 dagen hechte nis op zal moeten knappen om gelegenheid te geven dat zijn verblijf in de werkinrichting voorbereid wordt. Beginneling in 't vak Een Heemstedenaar had in Bloemendaal op verboden grond geloopen. Hij verscheen voor het kantongerecht en zei, dat hij niet ge stroopt had. „Ik heb alleen willen kijken of er iets in de strikken zat" „Zuiver nieuwsgierigheid dus", informeerde de ambtenaar. De jachtopziener verklaarde, dat verdachte tegen hem gezegd had, te willen zien of hij nog een konijntje kon vinden. Op de door hem aangewezen plaats werd een strik gevonden, die echter niet volgens de regelen der kunst was vervaardigd. De ambtenaar zei, dat slechts ten laste ge legd was het loopen op verboden terrein en wat bovendien het stroopen betrefthij wilde in aanmerking nemen, dat verd. een beginneling in dat vak was, zoodat hij niet de maximumboete zou eischen, doch 10. Maar van nu af, zoo zei de ambtenaar, staat u hier in de administratie geboekt als iemand die in de gaten gehouden moet worden. Dus als u zooiets weer doet, dan vraag ik de maxi mumstraf. De kantonrechter veroordeelde den man tot een boete van 8 subs. 4 dagen. Gevaarlijk fietsen Op 7 November heeft een fietser zich vast gehouden aan een auto, een manier om snel en gemakkelijk vooruit te komen, maar on toelaatbaar, vanwege de veiligheid. De snel heid van de auto was n.l. zoodanig geweest, dat ze voor den wielrijder gevaarlijk was. De man beweerde aan den kantonrechter, dat hij de auto niet had vastgepakt, doch dat hij er achter had gereden. De zaak had eenigen tijd geleden gediend, doch was aangehouden. In de eerste behandeling had de kantonrech ter tegen den verd. gezegd, dat hij den twee den keer getuigen mee kon brengen. Dit had verd. niet gedaan wegens financiëele moei lijkheden. Toen hij den eisch van 5 hoor de, deelde hij mee, de zaak hoogerop uit te zoeken. Ambtenaar: „Daar zult u dan ook geen ge tuigen mee kunnen brengen omdat dan de door u hier opgegeven reden natuurlijk even eens zal gelden". De verbalisant was echter zeer positief in zijn verklaring, waarin de kantonrechter aanleiding vond een veroordeeling uit te spre ken en de straf op 4 te bepalen. Stilstaande auto beteekent weg- vernauwing In Hillegom heeft een aanrijding plaats ge had tusschen een bus en een particuliere auto, tusschen vluchtheuvels. De bus-chauf feur had zich als vermoedelijke veroorzaker daarvan te verantwoorden. De bus bleek rechts van den heuvel te hebben kunnen passeer en, omdat dat weggedeelte vrij was, doch had dit niet gedaan. De particuliere auto had zijn baan gekozen tusschen de vluchtheuvels, daar op zijn weghelft een auto stil stond. Verd.: „Als ik buiten den heuvel om had moeten rijden, had de particuliere auto dat óók dienen te doen". De ambtenaar merkte op, dat een stilstaan de auto een wegvernauwing beteekent, en daarom had die particuliere wagen, toen hij binnen den vluchtheuvel reed, toch zoo rechts mogelijk gereden. De eisch van 30 subs. 16 dagen werd ver minderd in het vonnis tot 20 subs. 10 da gen. De vlieger, die per auto reed Een auto, bestuurd door een vlieger, reed op een vrij rechten weg, en de vlieger wilde een zijweg in rijden. Dit was te pas. Hij hield echter geen rekening met een rechts rijden den fietser, dien hij achterop kwam en sneed dien man den weg volkomen af. Dit was te onpas. Dat de wielrijder hierover weinig ge sticht was bleek uit zijn opmerking: „Kun je geen richting aangeven, kwibus?" De „kwibus" accepteerde zulk een opmer king niet en gaf den wielrijder een draai om zijn ooren. Hetgeen door den politierechter bestraft was met 15 boete. De kantonrechter veroordeeld thans den vlieger eveneens tot een boete van 15, subs. 6 dagen, wegens zijn ïerkeerde wijze yan rijden. Garantie voor exporteurs. Wetsontwerp ingediend. Ingediend is een wetsontwerp tot wijziging van het zevende hoofdstuk B. der Rijksbe- grooting voor 1935 (Garantie-voorschotten aan exporteurs naar Duitschland). Aan de Memorie van Toelichting wordt het volgende ontleend: Gelijk bekend is, heeft de ontwikkeling der betalingsverhoudingen tus schen Duitschland en Nederland er in den loop van het vorig jaar toe geleid, dat tal van Nederlandsche exporteurs vorderingen op in Duitschland gevestigde afnemers hebben die door transfermoeilijkheden geblokkeerd zijn geraakt. Deze toestand geeft tot zeer on aangename gevolgen door verschillende van de hierbij betrokkenen aanleiding. Niettemin heeft de minister gemeend dat het niet aanging in deze voor de publieke financiën zoo uitermate moeilijke periode een voorstel te doen om de schatkist ten behoeve van de meest getroffen exportbedrijven door middel van voorschotten of garanties te doen bijspringen, indien niet vooraf was komen vast te staan, dat het risico, dat de schatkist daardoor zou gaan loopen tot een minimum was teruggebracht. De te dien einde gevoer de onderhandelingen met de Duitsche Re geering hebben tot een bemoedigend resultaat geleid. Voor zoover voorschotten van min stens 10 pet. aan door de in aanvang dezes genoemde calamiteit getroffen exporteurs, zullen worden gegeven, worden hun in marken bevroren vorderingen omgezet in guldens vorderingen, waardoor een eventueel valuta risico wordt geëcarteerd. Een matig voorschot op dergelijke guldens vorderingen, die hier te lande uit 18 pet. van de opbrengst van de clearing met Duitsch land volgens een vaste volgorde worden ge liquideerd, brengt voor de schatkist een risico met zich, dat, in verhouding tot de be langen waarom het hier gaat, betrekkelijk gering kan worden genoemd. Mitsdien meent de Regeering dat tot een beperkte mate van steunverleening mag worden overgegaan. Als vorm waarin deze steun ware te ver- leenen, is gekomen een garantie te verstrek ken door het Rijk aan de Nederlandsche Bank N.V. door verliezen, welke deze kan lijden op voorschotten aan Nederlandsche exporteurs naar Duitschland, die speciaal door genoemde oorzaak in bijzondere moeilijkheden zijn ge raakt. Echter zullen de voorschotten slechts een gedeelte van het bedrag der uitstaande vorderingen mogen bedragen. Aan het verkrijgen van een voorschot, waar voor slechts in aanmerking zouden komen in Nederland gevestigde personen en vennoot schappen, die vorderingen in Duitschland hebben uitstaan op het Sonderkonto van de Nederlandsche Bank bij de Reichsbank, of een andere erkende rekening (Zwischenkonti bij z.g. Deviezenbanken of het „Treuhander- konto Niederlande" en de „Deutsche Verrech- nungskasse") zullen voorwaarden verbonden, worden. De betrokkene moet aantoonen, dat hij is een exporteur te goeder trouw, die heeft gehan deld in de traditioneele lijn van zijn zaak en normale leveranties heeft gedaan en dat zijn bedrijf in groote moeilijkheden is geraakt of zou kunnen raken als gevolg van het feit, dat zijn vorderingen op het genoemde Sonder konto of een andere erkende rekening ge blokkeerd zijn. Een commissie, zetelende bij de Nederland sche Bank, zal de aanvragen ter verkrijging van een voorschot beoordeelen. Als onderpand voor het voorschot cedeert de voorschotnemer aan de Nederlandsche Bank zijn in guldens omgezette vorderingen wegens of voorkomende op het Sonderkonto of een andere, erkende rekening gestorte be dragen. Over de voorschotten zal rente be rekend worden, tegen een zeer matig tarief. HAARLEM- XO OR D TEL. 16726 Berekent thans nog voor een geheel met gurantie Pijnloos trekken inbegrepen. Plaatje met 1 Kunsttand 3. Iedere Tand meer f 1.75 Porcelein of Zilvervulling f 3. Goudvulling vanaf f 9. Goudkroon vanaf 15. 22 karaats goud Pijnloos trekken van Tand of Kies 1.50 Mondonderzoek kosteloos Spreekuren alle werkdagen van 9-12 en van 1-4 uur. Zaterdags van 912 uur AVOND SPREEKUUR Dinsdag, Woensdag en Donderdag 7—9 uur. Beslist pijnlooze behandeling door Nederlandsch Tandarts Invoer van haring wordt gecontingenteerd. Alleen in IJmuiden mogen vreemde visschers versche haring aanvoeren. DINSDAG 22 JANUARI 1935 (Adv. Ingez. Med.) Braat bij de N. S. B. Geen candidaat meer voor den Plattelanders- bond. ROTTERDAM, 21 Januari (V.D.) Van be voegde zijde vernemen wij, dat de heer Braat. oud-Tweede Kamerlid zijn plannen om deel te nemen aan de verkiezingen voor de Provin ciale Staten met den ouden Plattelandersbond heeft opgegeven. Hij heeft zich aangemeld voor het lidmaatschap van de N.S.B. Vrachtauto rijdt marechaussee aan. De Nederlandsche Staatscourant van gis teravond bevatte een K. B. waarbij voor het tijdvak van vier maanden aanvangende 1 Januari j.l. de invoer van versche haring en van pekel- en steurharing alsme de de aanvoer van versche haring is verboden voor zoover deze meer bedraagt dan veertig ten honderd van het netto ge wicht dat in de maanden Januari tot en met April van 1933 is in- of aangevoerd. (Sloe- haring is ook oneer deze regeling begrepen). De invoer is slechte toegestaan indien daar bij wordt overgelegd een door of vanwege den minister van Economische Zaken afge ven vergunning. Vergunningen voor den invoer worden ilechts verstrekt aan hem, wiens handels zaak in het handelsregister is ingeschreven en die blijkens die inschrijving mede het be drijf van importeur van bovengenoemde visch uitoefent en tot een hoeveelheid gelijkstaande aan ten hoogste van 40 procent van het netto gewicht dat hij in de maanden Januari tot en met April 1933 heeft ingevoerd. Anvragen voor het verkrijgen van toewij zingen en nadere inlichtingen worden door de Kamers van Koophandel en Fabrieken ver strekt. De aanvragen moeten bij de Kamers weer zijn ingediend voor 7 Februari. Bij den invoer zal een bewijs van oorsprong worden geëischt. Dit geldt echter niet voor haring die voor 28 Januari ten invoer wordt aange boden. Voorts is bepaald dat de aanvoer van versche haring door vreemde vlssc'nerschepen alleen te IJmuiden zal kunnen geschieden. gebieden waar Japan aanspraak op maakt, zal worden geregeld. De toestand Is niet zoo erg als het zich aanvankelijk liet aanzien. TOKIO. 21 Januari (V. D.) In den laat- sten tijd doen in de pers allerlei geruchten de ronde omtrent verbetering In de betrekkin gen tusschen China en Japan. Geruchten zijn gepubliceerd over een voor genomen reis van den Japanschen minister van buitenlandsche zaken Hirota naar China. Er werd gesproken over verplaatsing van de Japansche legatie van Peiping naar Nanking een zoogenaamde leening. die Japan aan China zou verstrekken, benoeming van Arioshi tot Japansch gezant in China, enz. In een conferentie met buitenlandsche pers vertegenwoordigers heeft de zegsman van het Japansche ministerie van buitenlandsche za ken al deze geruchten beslist ontkend. UIT HAARLEM Dieven tapten auto's af. Het slachtoffer overleden. MOERGESTEL, 21 Januari (V.D.) Terwijl Zondagavond op den Tilburgschen weg twee marechaussees verkeerscontrole hielden, na derde uit de richting Moergestel een vracht auto, waarin musici uit Eindhoven zaten, die de dansmuziek in den stadsschouwburg te Tilburg gingen verzorgen. Op de plaats waar de marechaussees controle uitoefenden ston den aan weerszijden van den weg op eenigen afstand van elkaar twee auto's, waarlangs de vrachtauto zijn weg trachtte te vervolgen. Hij kwam echter in aanraking met beide auto's en reed vervolgens een der marechaussees, den 26-jarigen M. aan. Door een passeerende auto werd het slachtoffer naar het gasthuis te Tilburg gebracht, waar hij kort na aan komst overleed. De vrachtauto reed in een sloto en kantelde om. De bestuurder werd door glasscherven in het gelaat gewond en werd eveneens in het gasthuis te Tilburg verbon den. De vrachtauto is in besla genomen en een streng onderzoek wordt ingesteld. De beide auto's, die door den vrachtwagen werden aangereden, voor het ongeluk met de mare chaussee plaats had, werden vrij ernstig be schadigd. Reorganisatie in de Nationaal Socialistische Partij? BERLIJN, 21 Januari (Reuter). Het ge rucht gaat. dat een wijziging zal komen in de nationaal-socialistische beweging. Algemeen is men van oordeel, dat onder in vloed van Rijksminister dr. Schacht de regee ring steeds» meer van de extreme nazi-politiek verwijderd raakt. Volgens nog niet bevestigde berichten zou Hess de afgevaardigde van Hitier worden. Heden zou in het Bruine Huis een soort Senaat gevestigd worden als rem voor de jonge Rijlcsdagleden en de extreme Nazi's. Naar verluidt zouden Ley, Darré en Baldur von Schirach bij de opperste leiding in onge nade zijn gevallen. Deze kwesties zullen deze week behandeld worden in de zitting van den ministerraad. Daarbij zal ook de inlijving van het Saarge- bied en de verdeeling van de administratieve districten behandeld worden. Japan is tevreden over China. Ontruiming van Onnch verloopt vlot. MOEKDEN. De Japansche militaire missie deelt mede dat de op 18 en 19 Januari inge zette actie tot ontruiming van verschillende plaatsen in de provincie Onneh vlot verloopt. Tot nu toe zijn geen botsingen met Chineesche troepen voorgekomen. De chef der Japansche missie te Kalgan is naar Peking ontboden ten einde aan den Japanschen militairen attaché een rapport uit te brengen omtrent den toe stand in Sjahar. Uit Sjanghai wordt gemeld dat de Chinee sche pers, klaarblijkelijk onder invloed van officieele zijde verwacht, dat de incident van Sjahar vreedzaam zal worden geregeld. Dank zij de gereserveerde houding der betrokken partijen is een ontspanning ingetreden. Het staat nog niet vast hoe de territorialiteit der Lloyd George's plan tot nationale reconstructie. Londen, 18 Januari. (Van onzen correspondent). Lloyd George heeft zijn 72sten verjaardag gevierd door te bewijzen, dat zijn landgenoo- ten en dat andere naties meer belang stelling hebben voor wat hij te zeggen heeft dan voor hetgeen anderen politici te berde mochten willen brengen. Hij heeft vandaag zijn kruistocht voor een New Deal ingeleid met een redevoering in een militaire oefen zaal te Bognor, een plaatsje in zijn vaderland Wales. Het ministerie van Oorlog was hem te hulp gekomen door kanonen in de zaal weg te ruimen opdat zooveel mogelijk menschen zouden kunnen gaan zitten aan zijn voeten om te vernemen de wijsheid, welke de oude staatsman van zijn lippen zou laten vloeien. MacDonald heeft vandaag ook ge sproken, in Seaham. Maar weinige Britten zelfs wisten dat hij het zou doen. Kind en grijsaard in alle hoeken van de Britsche Eilanden wisten, dat Lloyd George zou spreken. De wereld in haar geheel wist het. Er waren speciale dagblad-correspondenten uit Rio de Janeiro en uit Tokio, uit Philadelphia en uit Stamboel. Met Lloyd George bevonden zich op het podium vooraanstaande personen uit de Con servatieve, de Liberale en de Labour-partij, vertegenwoordigers van officieele en non- conformistische kerken, van handel, industrie en geldwezen. Het podium was een staalkaart van de belangrijkste politieke, maatschappe lijke, economische groepen van het land. Lloyd George had zijn knoopsgat getooid met een wit bloeiend heidetakje. Hij was indruk wekkender in uiterlijk dan ooit.. Daar stond de man op wiens schouders het meest dra matische leiderschap, dat de historie wellicht ooit heeft gekend, eens heeft gerust, wiens bloed met blijkbaar oud-testamentische viri liteit bleef stroomen in de aderen, wiens oogen levendig en bijna schalksch waren ge bleven, op wiens gezicht onbekoelde strijd lust en eerwaardige vaderlijkheid om voor rang bleven dingen, wiens hoofd bekroond bleef door witte lokken, die even tartend kon den schudden als ze het hadden gedaan toen ze nog donker waren, als in Limehouse, als ten tijde van Agadir. Hij sprak zonder zicht bare inspanning gedurende 1 uur en 35 minu ten, beginnende met de verzekering, dat hij hier niet stond als partijman, dat. hij geen kruistocht was begonnen voor een nieuwe Lloyd George-partij eindigend met een gloeiende peroratie, die meteen een voorbeeld was van het expressief vermogen van de Engelsche taal goed gebruikt. De rede maakte een voortreffelijken indruk en was een treffend begin van een campagne van een oud staatsman, die buiten het ge rucht van den politieken strijd is geweest en boven de partijen is komen te staan. Hij had zich niet laten hypnotiseeren door de voorstel lingen, op pers en podium met verbijsterende lichtzinnigheid gegeven, van een Engeland, dat bezig is omhoog te rijzen uit de crisis. Hij deed een ernstig beroep op de natie alle krachten in te spannen het land uit het moe ras van de crisis te redden. Hij was klaar blijkelijk van meening, dat de bestaande regeering in dit opzicht ernstig tekortschoot. Een regeering die haar plichten en haar pro blemen, door de crisis gesteld, ontweek, mocht naar zijn oordeel geen nationale re geering worden genoemd. De witte toovenaar van Wales (Bognor leerde vandaag dat de bijnaam nog moet gelden) stelde vast dat het economisch stelsel vast was geloopen en dat het niet meer kon worden gered. Men moest er een ander voor in de plaats hebben. Onder de heerschende omstandigheden ver viel de internationale handel van kwaad tot erger. Tarieven en restricties vernietigden hem. Er waren nog meer dan 2.000.000 werkloozen niettegenstaande de wederopleving van den handel. Men kon niet wachten, werkeloos wachten, op algemeen handelsherstel onder zulke verontrustende omstandigheden. Op in ternationaal gebied scheen de tijd rijp voor een David Lloyd George, algemeene beweging voor pacificatie, voor re geling van de ontwapeningskwestie, voor ver drijving van het gevaar in het Verre Oosten. Indien hij, Lloyd George, het heft in handen had zou hij met alle macht werken voor een vergelijk met de Vereenigde Staten om geza menlijk zoo noodig de wereld tot vrede te be- keeren. Zulk een hefboom als Groot Brit- tannië en Amerika te zamen kunnen hantee- ren kan zijn uitwerking niet missen. Hoewel de spreker tevoren had verklaard, dat tarie ven onder meer den internationalen handel hadden vernietigd, was hij, naar later bleek, toch van meening dat Engeland, nu het een maal tarieven had, er meedoogenloos gebruik van moest maken om den kwaadaardigen cir kel van het economisch nationalisme te bre ken. Met deze opmerking leek hij te dingen naar de hand van de protectionistische Con servatieven. Wat binnenlandsch beleid betreft was zijn leuze „werk in plaats van de dole". De dole is de werkloosheid-uitkeering. Zijn middel om de werkloozen aan den arbeid en dus aan loon in plaats van dole te helpen was in de eerste plaats de instelling van 'n lichaam voor reconstructie, een Raad voor Nationale Ontwikkeling. Dat moest een volstrekt onaf hankelijk college zijn en bestaan uit de beste vertegenwoordigers van industrie, han del, geldwezen en de economische wetenschap. Die Raad moest eerst een grondig overzicht krijgen van de welvaartsbronnen van het land, dan plannen indienen voor nationale recon structie, verder aandacht schenken aan en re kening houden met de mogelijkheden, welke het Britsche Rijk bood voor welvaartsontwik keling (hier zocht hij een aanrakingspunt met de economische Imperialisten) en tenslotte een nationaal crediet vragen voor het uit voeren der ontworpen plannen. Hij twijfelde er niet aan of de leeningen, welke voor het doel zouden worden uitgeschreven, zouden dubbel en dwars overteekend worden. Een in grijpende verandering in de samenstelling van het Kabinet was een volgend punt dat Lloyd George ontwikkelde. Het voorbeeld van het oorlogskabinet moest worden gevolgd. Het Kabinet moest bestaan uit de vijf bekwaam ste ministers die vrij zouden moeten zijn van departementale beslommeringen. De spreker noemde enkele punten van reconstructie. Be- lisha-bakens en snelheidsgrenzen zouden wei nig kunnen verhelpen aan de slachting der wegen. Het gansche wegennet moest worden veranderd en herlegd om veilig verkeer te krijgen. Landbouw moest niet worden ter hand genomen door luttele duizenden maar moest de dagtaak worden van minstens 2.000.000 Britten. De kritiek op de Bank van Engeland bleef bewaard voor het laatste deel van de rede. Deze Bank was in haar beleid kwaadwaardig en misleidend geweest. De fi- nancieele geschiedenis der laatste jaren had het bewezen. De Bank moest onafhankelijk zijn van de City, die zij altijd bij voorkeur had gediend en moest meer aanraking hebben met het levend bedrijf der productie, met de in dustrie. Tenslotte omvatte zijn plan de instel ling van twee begrootingen, een voor de nor male inkomsten en uitgaven, een voor kapi taalbesteding. Dat dan is Lloyd George's plan in groote lij nen. In volgende redevoeringen gedurende zijn campagne gaat hij de bijzonderheden in vullen. A. K. VAN R. Nieuw soort diefstal bij stilstaande wagens. De Haarlemsche politie heeft twee mannen aangehouden die van een modern soort diefstal worden ver dacht: diefstal van benzine uit tanks van stilstaande auto's Zij die hun wagens gedurende lan- geren tijd onbeheerd achterlaten, vooral in de avonduren, zijn dus ge waarschuwd en kunnen mogelijk maatregelen treffen ter voorkoming. Twee agenten zagen Zaterdagnacht op den Wagenweg twee mannen die bij een auto ston den en wier houding op een eigenaardige manier de aandacht trok. Toen hun werd ge vraagd wat zij bij de auto deden, antwoord den zij dat zij bij den wagen hoorden. Daar de beide agenten dat niet direct konden aan nemen, hebben zij de mannen naar het politiebureau gebracht Daarna werd een onderzoek in de omgeving ingesteld. In de Eindenhoutstraat werd een auto gevonden, die een tank had zonder dop. Onder de tank was een benzineblik en met een gummislangetje werd de benzine overge heveld. Er was niemand te zien In de buurt en het vocht stroomde rustig uit de tank in het blik, en toen dat vol was, op straat. De eigenaar, iemand uit Heerenveen, heeft geconstateerd dat er op die wijze ongeveer 20 liter zijn ontvreemd. Elders, op den Wagenweg, lag bij een auto een groote plas benzine op straat. Ook uit de tank van dezen wagen worden 20 liter benzine vermist, zoodat men kan aannemen dat ook hier een aderlating is toegepast. Toen herinnerden de agenten zich dat de eerste auto, die aan de beide mannen zou toebehooren, ook op deze plaats had ge staan, althans vlak in de buurt en zij meen den dat er nu voldoende reden was de 22- jarlge chauffeur en de 23-jarige bankwerker in bewaring te stellen. Een van beiden wordt nog gezocht wegens een andere overtreding. Wanneer er dus autobezitters zijn die den laatsten tijd' iets eigenaardigs hebben ont dekt wat hun benzineverbruik betreft, dan kunnen zij misschien de verklaring nu zelf wel maken.... Men zij ln ieder geval gewaarschuwd. Voor zoover er iets tegen gedaan kan worden. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 21 Januari. Bevallen 16 Januari: A. A. B. Plantjé Hartkamp, z.; 17 Januari: A. M. Leijssenaar Gigengack, d.; A. van Zanten—Gaiswinkler, z.; 18 Januari: M. C. Alders—v. Schooten, z.; A. v. d. Berg—Verheul, d.; E. A. Hooft—van Doorsselaer, d.; C. M. Koster—Hermans, z.; G. Boutde Groot, z.; G. v. d. Wilden—Kos ter, z.; H. Harmsen—v. Meel z.; G. Teunis- sen—Mes, z.; G. Bonkenburgde Jong, d.; P. H. M. C. v. d. LaanMonné, d.;J. C. M. Hoogen—Galema, d. Overleden 17 Januari: M. v. Heerden—Ko ning, 80 j., Beeksteeg; P. W. HövlgLambi- non, 86 j., Resedastraat; G. BakkerVenema, 77 j„ Oranjeplein; J. de Leth, 23 j., Meester Gerlingsstraat; W. J. van Meegen, 44 j., Kamperlaan; 18 Januari: H. M. Mathot Nachtegeller, 55 j., Billitonstraat; A. C. v. HeldenHagen, 59 j., Tempeliersstraat. 858 1382 1657 2677 3514 4460 5568 467e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 5de lijst Trekking van Maandag 21 Januari 1935 Hooge Prijzen 5000— 6374 15004358 18853 1000.— 11991 400— 11024 13136 14203 22639 200.— 6201 13899 14007 15705 23402 1003072 5036 5580 5768 8193 10674 12976 14773 16183 21125 23636 Prijzen van 70.— 142 365 433 479 495 578 666 722 917 1078 1150 1151 1173 1221 1400 1411 1412 1434 1489 1544 1790 1818 1910 1922 2167 2397 2789 2814 2981 3031 3050 3193 3648 3689 3938 4158 4393 4405 4796 4798 4823 4961 5376 5389 5598 5687 5778 5908 6087 6172 6650 6714 6765 6786 6812 6849 7355 7457 7632 7744 7767 7773 8079 8377 8456 8458 8640 8769 9033 9364 9390 9501 9602 9656 9982 10083 10140 10168 10357 10573 10675 10763 10878 11004 11083 11251 11305 11322 11341 11380 11405 11435 11642 11709 11746 11840 11841 11993 12028 12047 12238 12375 12377 12419 12429 12499 12527 12532 12634 12857 12921 12927 12967 13010 13131 13186 13191 13244 13405 13443 13482 33548 13646 13757 13842 13963 14038 14265 14291 14387 14409 14410 14488 14687 14719 14731 14827 14948 15028 15240 15244 15357 15442 15513 15817 15830 15835 15918 15961 15978 16014 16109 16119 16551 16582 16611 16814 16994 17014 17093 17138 17181 17277 17325 17479 17494 17743 17918 17923 18148 18179 18244 18277 18346 18415 18741 19 19224 19255 19415 19606 19953 20027 20102 20118 20121 20319 20342 20380 20425 20443 20502 20530 20617 20720 20834 20872 20888 21503 21542 21544 21559 21854 21967 21993 21999 22043 22114 22144 22254 22342 22445 22507 22512 22571 22759 22861 22888 22926 23054 23249 23443 23567 23576 23633 23673 23701 23749 23772 2380? 841 1246 1614 2455 3502 4415 5447 6207 6392 6881 7060 7830 8046 8850 9915

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 7