HET NIEUWE AVONDBLAD De visscherij en de radiotelefonie. 2(Je JAARGANG No. 70 VRIJDAG 25 JANUARI 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maana 40 cent-s plus 2*A cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - I-Jmuiden, Tel. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBCOM ADVERTENT1EN: 1—5 regels f 0.15. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeüngen dubbele prijs. ALLE ADVEKTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnéa van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers lijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd geDubliceerd en ten kantore van dït blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: ÏOOO.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van e®n hand, voet of oog; 250.— bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; j 100.bij breuk van boven- en/ot onderarm; j 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.— bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw belden; 3000.— bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vtouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.Indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet iwodig. Ultkeerlngen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HJLV.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN. Internationale regeling inzake golflengten treedt 1 Juli in werking. In ons blad van gisteren hebben wij reeds, naar aanleiding van een opmerking in het artikel van het Persbureau 'Vaz Dias over het voorkomen van storingen bij het radio-tele foonverkeer tusschen onze visschersvaartui- gen medegedeeld, dat deze storingen spoe dig tot een minimum beperkt zullen worden, in verband met een te verwachten wijziging der golflengte. Onze lezers zullen ongetwijfeld gaarne iets naders omtrent deze aangelegenheid willen vernemen. De radiotelefonie toch is een belangrijk hulpmiddel voor de visscherij, een hulpmid del dat ook op de Nederlandsche visschers- vloot een belangrijke rol gaat spelen, omdat ook de Nederlandsche reeders hoe langer hoe meer gaan inzien, dat de voordeelen, die het bezit van een dergelijke installatie opleveren, ruimschoots opwegen tegen de daaraan ver bonden kosten. Het is nog niet zoover, dat we kunnen zeg gen dat de radio-telefonie op onze vloot in geburgerd is. Ons land telt eenige honderden visschersvaartuigen, als stoom- en motor trawlers, wier technische installa tie zonder een inrichting voor draad- looze telefonie niet als volledig be schouwd kan worden. Maar toch is het aan tal Nederlandsche visschersvaartuigen, dat radiotelefonie aan boord heeft, vrij aanzien lijk, nl. bijna vijftig. Zoo heeft thans bijv. meer dan de helft van de thans in de vaart zijnde IJmuidensche stoomtrawlers, of prac- tisch gesproken alle in de vaart zijnde schel- vischbooten radiotelefonie aan boord. En thans de storing, Hoe zit het nu daar mee? Inderdaad, tot nu toe ondervonden onze schepen en dat vooral in den laatsten tijd. storingsmoeilijkheden. Het is bij de radiotelefonie op zee precies zoo gegaan als bij den „amusem-ents-omroep" op het land. Deze begon evenals de radio telefonie voor het zeeverkeer, zonder een in tern. regeling der golflengten om de eenvoudige reden dal' daartoe geen aanleiding was.Elk-e om roepvereeniging in binnen- en buitenland koos de beste golflengte. Maar er kwamen hoe langer hoe meer zenders en de golfleng ten kwamen hoe langer hoe dichter bij el kaar. tot dat het een janboel in den aether werd, een janboel die men internationaal heeft geordend. Of deze ordening tot ieders tevredenheid geschiedde laten we in het mid den. Zoo is het thans nog bij de vaditelefonie op zee, maar zooals wij reeds hebben gemeld, kan ook hier spoedig verbetering verwacht worden. Tot nu toe was het ook hier een on- geregelden toestand. De schepen van alle na tionaliteiten hadden een willekeurige golf lengte. Met de uitbreiding van het radioverkeer op zee moest het ook hier op den duur spaak loopen. Naar men ons van bevoegde zijde mede deelde waren het vooral de Fransche tele- grafiezenders van 220 M. golflengte, die den aether en alles wat daarin werkte veront rustten. Deze stoorden ook de andere golf lengten niet weinig. En juist deze omverwer pers van de betrekkelijke rust in den aether zijn het geweest, die het verkeer der Neder landsche visschersvaartuigen naar de golf lengte van 160 M. hebben gedreven. Radio- Holland achtte deze golflengte, omdat zij de grootst mogelijke storingsvrijheid gaf, de beste. Maar anders zou het worden toen ook de Duitsche en Engelsche schippers meer en meer hun stem in den aether lieten hooren. Ook al deden zij het niet op dezelfde golfleng te, toch ondervonden onze schepen hinder, omdat de schepen zich dikwijls zoo dicht bij elkaar bevonden. Men kreeg dus ook op zee langzamerhand een hevig gedrang en steeds meer deed zich behoefte gevoelen aan een internationale re geling van dezen aether-oorlog. Deze kwam tot stand in October 1934, in welke maand in Lissabon tusschen de landen die visscherijbelangen hebben op de Noord zee een internationale telegraaf-overeen- komst werd gesloten, die 1 Juli in werking treedt. Bij deze overeenkomst is voor elk lanrl een golflengte vastgesteld. Engeland kreeg er twee, met het oog op zijn groote visschers- vloot. De storing op de Nederlandsche schepen was vooral groot doordat de Nederlandsche golf dicht bij de Engelsche lag. Nu zijn de Engelsche golflengten verder van de Neder landsche gekomen en liggen aan den onder kant van onze golflengte de Noren en aan den bovenkant de Denen, van welke natio naliteiten onze schepen weinig hinder zul len ondervinden, omdat Noorsche- en Deen- sche visschers op hun kleine scheepjes geen radiozenders hebben. Zoo zal dus dank zij internationale samen werking, spoedig een einde komen aan de klachten en zullen onze schippers dus bin nenkort hunne gesprekken kunnen voeren zonder dat zij door hun Engelsche collega's ^gestoord worden. En zoo zal ongetwijfeld, "dank zij deze regeling het radiotelefoonver- keer zich steeds meer uitbreiden, zullen steeds meer schepen een eigen zend-installa- tie krijgen. Inderdaad het is met de moderniseering van onze, vloot wel snel gegaan, speciaal wat betreft de schelvischbooten. die er natuurlijk meer prof ij t van kunnen trekken dan kustboo- ten. En zoo zien we ook, dat wat we al meer gezegd hebben, het niet aangaat steeds maar te spreken over de verouderde vloot. Wane naast de radiotelefonie komt nu het echolood en ook dit vindt zijn weg op den trawler. OPENING BAZAR I. V. H. Gistermiddag is de bazar van de Speeltuin- vereeniging ,,In Veilige Haven" officieel ge opend en wel door den heer P. Bosman, wet houder voor Sociale aangelegenheden, nadat de voorzitter de heer s. Kluft een kort woord van welkom had gesproken. In de ruime zaal van het Hervormd Vereeni- gingsgebouw (de voormalige kerk) aan de Kalverstraat waren allen, die aan den bazar hadden meegewerkt en ook tijdens den bazar hun onmisbare hulp blijven verleenen bijeen Het ls altijd weer hetzelfde, zeide de heer Bosman, altijd weer moeilijkheden. Toen hij de zaal binnentrad, dacht hij: het ziet er mooi uit, hier is hard gewerkt, ik ben in veilige haven. Dit is niets iets heel bijzonders, maar het beteekent meer, dat u de kinderen een veilige haven geeft. Daarvoor kan het ge meentebestuur en de bevolking u niet dank baar genoeg zijn. Het is heel erg, wanneer de kinderen in dezen modernen tijd op de straat zijn aangewezen. Wanneer men een bazar houdt, zoo vervolgde de heer Bosman, betee kent dit, dat er naar middelen gezocht moet worden, om het werk in stand te houden, te verbeteren of uit te breiden. Als men ziet wat er al gedaan is, kan het niet anders of de ba zar moet slagen. Spreker wenschte het bestuur veel succes. Als dit grooter is dan verwacht werd, dan zal heb bestuur zeker met des te grooter voldoe ning op zijn werk terugzien. De heer Kluft dankte daarop den heer Bos man. Hij vond het prettig te hooren, dat de heer Bosman sympathie gevoelt voor het speeltuinwerk. Want wanneer de heer Bosman in het college van burgemeester en wethou ders de belangen van het speeltuinwerk be hartigt, is hij er van overtuigd een goed voor stander te hebben. Verder dankte de heer Kluft allen die iets voor den bazar geschon ken hebben. Het zijn er te veel om ze allen op te noemen, maar een uitzondering wil spreker maken voor de fa. Van Nelle, die de opbrengst van den theestand voor den baz-ar beschikbaar heeft gesteld. Verder richtte de heer Kluft woorden van dank tot de medewerkers(sters) voor de prettige samenwerking bij de voorbe reidingen. Juist daardoor heeft men zooveel kunnen doen. Een bijzon-der woord van welkom richtte de heer Kluft nog tot het oud-bestuurslid den heer Alders, die uit zijn tegenwoordige woon plaats Zaandam was overgekomen om de ope ning van den bazar bij te wonen. Een rondwandeling langs de stands bracht ons de overtuiging bij, dat het groepje, dat het werk verricht heeft, uit liefde voor het kind en voor I. V. H. aan het werk getogen is. En dit is een reden te meer om te hopen, dat hun werk met succes bekroond wordt. STILLE OMGANG Gisteravond had in'het Patronaatsgebouw de j aarlij ksche vergadering plaats van de v-ereeniging Stille Omgang. Na de opening door den voorzitter den heer J. Bruinenberg, werd allereerst het woord ge geven aan den Pater Rector aangezien deze de vergadering niet in zijn geheel kon bijwonen In zijn korte en kernachtige rede welke toen volgde wekte de Rector allen op den Stillen omgang dit jaar te houden als een boete tocht. Hierna werden de notulen voorgelezen en onder dankzegging goedgekeurd. Het jaarver slag van den penningmeester sloot met een batig saldo van f 54.14. Het ledental bedroeg 173 waarvan 30 leden het vorig jaar vrijstel ling van Contributie verkregen wegens werk loosheid. Bij stemming werd besloten dit jaar weder om per autobus naar Amsterdam te gaan voor het houden van den Stillen Omgang. Tot afgevaardigden naar de Algemeene Ver gadering te Amsterdam werden gekozen de fieeren Bruinenberg en de Groot. Tijdens de rondvraag werd door een dei- leden gevraagd of het niet mogelijk was bij de a.s. viering van het 20-jarig bestaan der afdeeling de vereeniging een vlag of vaandel aan te bieden. Dit punt werd tot de volgende vergadering aangehouden, waarna de voor zitter de vergadering sloot.. DE EINDSTRIJD OM DEN MEESTERTITEL Naar wij vernemen, zullen de wedstrijden om den meestertitel spoedig beginnen. Onder de deelnemers bevindt zich o.a. ook mr. dr, E J. Vrieze, den Haag, die met verlof uit Indië overkomt. Ongetwijfeld zullen onze plaat-sgenooten Ligthart en Ley te. die voor den Dist-rictsbond Noord-Holland uitkomen, het zwaar te ver antwoorden krijgen, niet het minst door de deelneming van Mr. Vrieze. De opvoering van Rose Marie. IJmuiden eert de nagedachtenis van zijn overleden componist. Een stampvolle zaal geniet van het mooie werk. Eindelijk is dan gisteravond de lang verbeide voorstelling 'van de populaire operette ..Rose Marie" van wijlen Sam. Vlessing werkelijk ge worden. Reeds een week voor den datum der uitvoe ring was de kaartenvoorraad zoo goed als uit verkocht. Dit moet voor het Vlessing-Comité een bijzondere voldoening geweest zijn, daar thans niet alleen het artistiek doch ook het financieel succes gewaarborgd was. In het seizoen 1934'35 mogen we dezen avond zeker tot een der hoogtepunten van het muziek- en tooneelleven onzer gemeente rekenen. In overgrooten getale waren de vrien den van den overleden componist opgekomen om getuige te zijn van de heropvoering van dit zangspel. In de allereerste plaats hebben zij daarmede hulde gebracht aan de nage dachtenis van den kunstenaar Sam Vlessing, maar niet minder aan den mensch Vlessing. Want als zoodanig zal hij in het hart van allen, die hem hebben gekend, voortleven. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op: de familie Vlessing. de wethouders Bosman, Dunnebier en Nijssen met hun dames, het vol ledig Vlessing-comité en vele anderen. De voorzitter van het uitvoerend comité, de heer Joh. van der Plas, trad voor den aanvang voor het doek en sprak de openingsrede uit. Hij verwelkomde o.m. de afgevaardigden van het gemeentebestuur en sprak den wensch uit, dat de Burgemeester, die cloor ziekte verhinderd was. spoedig herstellen zou. Spr. memoreerde het verscheiden van den onvergetelijken componist en tekstdichter Sam Vlessing. Een schok van ontroering heeft allen beroerd op dien treurigen dag in Mei. De heer v. d. Plas introduceerde daarna den jeugdigen dirigent, die de taak van zijn vader op waardige wijze voort zal zetten. Alvorens de bespreking van het muzikale ge deelte aan te vangen willen wij enkele regels aan den inhoud van Rose Marie wijden. De operette. De verkorte inhoud van de handeling dei- operette, die in korten tijd alle dilettanten- vereenigïngen op dit gebied veroverde en nog altijd tot een der meest gespeelde van het Ne derlandsche repertoire behoort, is als volgt: In het dorpje Belle-Ville (in den Elzas) was het een jaarlijksche gewoonte het oogstfeest te vieren. Dan vroegen de jongens van het dorp de meisjes hunner keuze om met hen het feest door te brengen. Op straffe voorgoed van uit de gemeenschap verbannen te worden, mocht een meisje, dat gevraagd werd, niet weigeren! (Waar is het Nederlandsche dorpje Schoonoord, waar zulke ideale toestanden nog bestaan?) Wanneer het doek voor het eerste bedrijf op gaat, is die dag aangebroken. Rose Marie, pleegkind van de welgestelde boerin vrouw Trincard, opgegroeid met haar pleegbroer Frans, vermoedt niet, dat zij heden door hem gevraagd zal worden. Zij is in 't geheim ver loofd met Jean, den zoon van den goeien ouden Vader Martin, den boschwachter van de Gravin. Jean heeft, om zich een positie te verwer ven, plotseling het dorp verlaten, juist nadat er 's nachts op het kasteel was ingebroken en Jean voor zijn vader de ronde gedaan had. Frans weet van deze schoone gelegenheid han dig gebruik te maken en de verdenking op Jean te laden. Hij bereikt hiermede een 2-ledig doel en elimineert een lastigen medeminnaar op listige wijze. Rose weigert echter Frans en vrouw Trincard, in woede ontstoken, jaagt haar op staanden voet weg. Rose vlucht dan naar vader Martin. Na vele avonturen komt voor de gelieven toch het „happy end". De Kunstkring. Onmiddellijk toen het begeleidend orkest, dat reeds sedert jaren de Vlessing-operettes begeleidde: de Kunstkring, de eerste- maten der zangrijke ouverture inzette, werd een ieder geboeid door deze bekoorlijke composities, die de overleden meester ons naliet. Immers, hij wist op buitengewoon eenvou- ge wijze muziek-in-den-waren-zin-des- woords te schrijven muziek, die nog gaarne gezongen en gespeeld wordt. Omdat ze spreekt tot de harten van hen, die ze hooren. Al is deze muziek thans een 20-tal jaren oud, haar frischheió doet ze telkenmale weer vernieuwd te voorschijn komen. Dit frappeerde mij, die in 1919 en 1930 instrumentaal aan dit zangspel meermalen medewerkte, hedenavond weer opnieuw. De heer Philip S. Vlessing, die met zijn ar beid als leider van de operette-vereeniging de buteerde, wist zijn orkest een voorname ver tolking van de inleiding tot Rose Marie te laten geven. Prachtig waren de blazers, waar dig bijgestaan door het strijkerscorps dat een gevoelvolle en uiterst muzikale solo-lessenaar bezetting had. Voor de attaques ons compli ment! Homogeen was ae Kunstkring in het begeleiden der solisten en hier toonde hij zijn geroutineercLheid in dit voor dilettanten zoo lastige werk op voortreffelijke wijze. Philip S. Vlessing. De dirigent had van de orkestrale begelei ding extra werk gemaakt; dit was duidelijk merkbaar en het heeft in niet geringe mate tot het succes van de uitvoering bijgedragen. Terecht verwierf de met brio gespeelde ouverture een warm applaus. Begrijpelijkerwijs was het muzikale gedeelte superieur aan het acteeren, doch het kijkspel, dat deze operette met haar aardige costumes, tot een lust voor de oogen maakt, vergoedt weer veel. De kleurig gedanste gavotte, onder leiding van de leerares Rie Miedema knap ingestu deerd. accentueerde de zorg, welke door het Vlessing-comité aan montage en uitvoering van de operette besteed was. Solisten en koor. Aan de pakkende soli als aan het slot van het eerste in de openingsaria in 2 e.a. werd door de met zulk een kostelijke, mooi getim- breerde en vrijmoedig gebruikte zangstem toe bedeelde Rose Marie (mevr. Dora Arisz— Schrama) volkomen recht gedaan. Öok is zij evenals b.v. Vader Martin (H. A. Osendarp Jr.) op de „bühne" goed thuis. De bariton van Vader Martin had weer prachtige, momenten. Hoe gevoelvol droeg hij „zijn" nummers, de Ballade in 1 en het duet met Rose in 2 (Mijn kind, ik heb mijn zoon zien heengaan) voor! De heer Osendarp is een zanger, die er op het dilettant-operettetooneel alleszins wezen mag. Is 't wonder, dat toen deze 2 klankvolle stemmen hun duetten ten beste gaven, open doekjes hun terecht ten deel vielen. In mevr. Fischer vond de rol van Rose's vriendin Trinette een lieftallige vertolkster. Bescheiden van actie, wist zij met haar helder en zuiver geluid een bijzonder cachet te geven aan de door haar ten gehoore gebrachte lied jes, waarvan de clou, het „paradijsliedeke", haar een welverdiend extra succesje bezorgde. Het minnaarsduo Frans en Jean was in han den van de heeren KI. Broek en Jac. Nat, die beiden als dilettanten verdienstelijk waren, vooral in aanmerking genomen, dat dit hun vuurdoop was. Jean had in z'n groote aria lofwaardige mo menten; aardige stem, doch meer op 't maatje letten. Frans bewoog zich gemakkelijk op 't tooneel en kon aan de gestelde eischen zeer wel voldoen. Van den heer W. Cöhrs zagen we een pracht- typeering ais de waard, terwijl de pieegmoe- derrol van Vrouw Trincard bij mevrouw Bellm in vertrouwde handen was. Het koor, eerst nog ietwat onwennig actee- rend, geraakte er al gauw beter „in"; men kreeg den smaak te pakken en zag in, dat men .er ook bij hoorde". De zang was, behoudens in het Heil'ge Moeder, gloedvol en zeer ver dienstelijk (Drinklied, Oogstlied). Vooral in de finales wist de dirigent met het 60-tal mooie effecten te bereiken. Deze finales zijn dan ook met vaardige hand gecomponeerd en zijn met de gefigureerde baspassages van een boeiende klankrijkheid. Verzorgde décors en kleurige costumes ver hoogden het effect der uitvoering. Het enthousiast gestemd publiek heeft alle medewerkendenen dit zijn er meer dan 80) langdurig gehuldigd. Behalve op solisten en koor straalt dit succes af op de heeren A. H. Holtslag, (regisseur), Joh. Tol. (2e koorleider, die de koren achter de scène dirigeerde), mej. Rie Miedema. de dansleerares, orkestleden en last-not-least den algeheel leider Philip S. Vlessing, die zich als een slagvaardig en soe pel dirigent deed kennen. Zoo is deze avond tot een grootsch gebeuren geworden, die zijn herhaling moge vinden op Zondag a.s. in het Patronaatsgebouw Na den afloop huldigde de heer van der Plas de dames-solisten en den dirigent met bloe men en sprak hij een persoonlijk woord tot den jeugdigen leider Vlessing Jr. dat- met mi- nutenlangen bijval onderstreept werd. W. EVANGELISATIE-SAMENKOMST A.s. Zondagavond 5.30 uur vindt in de Her vormde Kerk „De Goede Herder" aan den Velserduinweg een evangelisatie-samenkomst plaats. Als spreker treedt op de heer J. Se- vensma, evangelist te Amsterdam. Medewer king verleent het Hervormd Kerkkoor onder leiding van mej. C. van Heyst. Domaniale Anthraciet Beter dan de beste Belg. ERICSS0fiSTR.1(SLUISPLJ"TEL-440O ZEEWEG 263 TEL.5210 BEVERWIJK - J. y. SLOTEN - ALKMAARDER WEG 95 (Adv. Ingez. Med.) Charles Fallot Lili Damita in de Erich Pomfaer - Fox*Europa productie Vrou weaeogea* VELSEN „VROUWENOOGEN" IN „DE PONT". Van de hoofdfilm van het nieuwe pro gramma van de Pont volgt hieronder een korte beschrijving: Jean de Lafaye, eigenaar van de „Banque Européenne", onderneemt een zakenreis naar Cannes. Tijdens het diner in den restau ratiewagen bevindt zich een jonge vrouw aan zijn taf eitje, waarvan hij het gezicht echter niet kan zien, daar zij geheel achter haar courant verborgen is. De bankier tracht een gesprek aan te knoo- pen met de onbekende, maar deze schenkt hem niet de minste aandacht. Dien avond, in den slaapwagen, legt Jean het er op aan met zijn raadselachtige reis- genoote in contact te komen. Op het oogenblik, waarop hij begint te ge- looven, dat de jonge vrouw toch niet zoo te rughoudend is, verlaat zij hem plotseling en keert naar haar compartiment terug. Aan komst te Cannes. Aan het station verzoekt Jean de onbe kende haar naar huis te mogen brengen in zijn auto, welke zijn chauffeur van Parijs had moeten brengen, maar de wagen is er niet. De jonge vrouw biedt nu den bankier aan van haar auto gebru'k te maken, wat Jean aanneemt. Zij nemen afscheid bij het adres dat zij opgegeven heeft. Jean vraagt de onbekende of hij haar nog eens kan te rugzien. Zij spreken af, waar en wanneer elkaar te ontmoeten. Eensklaps noodigt zij hem echter uit bij haar te komen dejeuneeren. Nauwelijks is hij echter de villa binnengetreden, of de deur sluit zich automatisch achter hem. Nog niet- geheel van de verrassing bekomen ziet Jean, dat de jonge vrouw hem met een re volver bedreigt. bent mijn gevangene voor vijf dagen, zegt zij. Tegenstand is nutteloos. Behalve Jean en de onbekende bevinden zich nog een kok en de chauffeur in de villa. Bo vendien is het geheele huis nog voorzien van de meest geperfect-ionneerde veiligheidsin richtingen. Jean ziet in dat ontsnappen ten eene male een onmogelijkheid is. De onbe kende. die Annette heet, verklaart dan aan haar gevangene, dat hij in opdracht van een groep wisselagenten wordt vastgehouden tot het einde van de maand, daar de speculaties welke hij wilde ondernemen, de ondergang van zijn concurrenten zouden veroorzaken. Gedurende zijn gedwongen verblijf in de villa probeert Jean verscheidene malen te ontvluchten, doch tevergeefs. Tusschen de mooie Anette en haar gevan gene ontwikkelt zich een liefdesgeschiedenis. Op een avond weet Jean. Annette over te halen eenige uren met hem uit te breken. Zij weten te ontsnappen zonder de aan dacht van hun gevangenbewaarders te trek ken. Jean geeft haar in tusschen zijn eerewoord dat hij met haar naar de villa terug zal lcee- ren en samen hebben zij een gezelligen avond in een kleine plattelands herberg. Na tal van avonturen komt het tenslotte zoover, dat Jean besluit, vrijwillig het ver dere deel van zijn leven de gevangene te blij ven van Anette.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1