MAGGI' Het ongeluk bij cle Velser Pont. AROMA De Mollisons zoeken werk; Nasleep van een vervalschingS' affaire. Vier mannen te Rotterdam gearresteerd. Zij gaven valsche honderd gulden biljetten uit. Afkomstig uit een Antwerpsche fabriek. De Centrale recherche te Rotterdam heeft 4 mannen aangehouden in verband met het uitgeven van valsche bankbiljetten van 100 gulden. Deze zaak heeft zich als volgt toege dragen Verleden week heeft een bewoner van den linker Maasoever een caféhouder, wien hij nog een bedrag schuldig was. betaald met een biljet van 100 gulden, waarvan hij nog een belangrijk bedrag terug ontving. Een paar dagen later merkte de caféhouder dat het bankbiljet valsch was. Hij ging naar zijn klant, den 46-jarigen H. G. v. U. en vroeg zijn geld terug. Van U. antwoordde: „Geef mij dat biljet van 100 gulden terug, ik heb het van iemand gekregen waarop ik het wel verha len zal dan zal ik binnenkort wel terugbeta len." Vergeefs wachtte de caféhouder eenige dagen op de terugkomst van van U. Hij is toen voor de tweede maal naar hem toe ge gaan en heeft hem gedwongen met hem in een auto te stappen en naar de politie te rij den. Op het politiebureau aan den linker Maasoever was toen juist een tweetal recher cheurs, die van de kwestie van het valsche bankbiljet hadden gehoord en op onderzoek uit waren. Van U. werd aangehouden en mee genomen naar het hoofdbureau. Onderweg heeft hij het valsche bankbiljet den recher cheurs overhandigd. Bij het verhoor op het hoofdbureau zeide hij, het bankbiljet zelf te hebben ontvangen van een zekeren W. J. G., 39 jaar oud, en een goede bekende van de po litie. Deze man werd ook aangehouden. Het bleek dat beide mannen geweten hebben dat het biljet valsch was en dat van U. het voor G. zou uitgeven, waarvoor hij dan 25 gulden zou ontvangen. Inderdaad heeft hij deze 25 gulden van G. gekregen. Toen de caféhouder de valschheid ondekt had, was van U. weer naar G. gegaan om de zaak in het reine te brengen. Deze wilde daar niet toe overgaan, daar hij zeide het van een derde man te hebben ontvangen van wien hij ook een commissie loon voor de uitgifte had ontvangen. De derde man werd ook aan gehouden. Het is de 34-jarige chauffeur H. W. D. Deze man was ook in het bezit van een biljet van 100, 'dat valsch was. Een onbe kende had hem dit gegeven bij de betaling van een autorit. Ten slotte hie/d de politie nog aan den 36 jarigen K. v. d. W. Deze is in Juli van het vo-^ rig jaar ook aangehouden in verband met het uitgeven van valsche bankbiljetten van 100 gulden. Men heeft nl. in den zomer in Limburg en Brabant verschillende van deze biljetten in beslag weten te nemen en eenigè arrestaties weten te verrichten, die verband hielden met de destijds gemelde vervalschin- gen van biljetten van 100 gulden. Toen is ook het fabriekje waar deze biljetten vandaan kwamen in Antwerpen ontdekt, gelijk even eens destijds gemeld. Van der W. heeft men toen in Rotterdam aangehouden, daar hij verdacht werd medeplichtig te zijn geweest aan dit complot, maar men heeft hem wegens gebrek aan bewijs weer moeten vrijlaten. Thans meent de politie voldoende aanwijzin gen te hebben om hem te doen vervolgen. Vast is komen te staan dat de twee biljetten van 100 gulden die thans in beslag zijn ge nomen ook afkomstig zijn uit het fabriekje m Antwerpen. Het onderzoek in deze zaak wordt voortgezet De vier arrestanten zijn naar het Huis van Bewaring overgebracht. Kansen van onzen Narcissen' uitvoer. Amerika zal heroverd moeten worden. Men hoede zich voor overdreven optimisme. INLICHTINGEN OVER GEMEENTELIJKE SALARISSEN Naar aanleiding van in de pers verschenen berichten, als zou minister De Wilde aan de gemeentebesturen verzocht hebben, hem een opgave te verstrekken van de tegenwoordige salarissen, toelagen, kortingen enz., benevens van het aantal ambtenaren, werklieden e.a. in gemeentedienst, wordt van bevoegde zijde me degedeeld, dat zulk een verzoek uitsluitend die gemeenten betreft, welker bijzondere fi- nanciëele omstandigheden daartoe aanleiding geven. PAUSELIJKE INTERNUNTIUS GAAT GOED VOORUIT. De toestand van den pauselijken internun tius Mgr. Schioppa is thans goed vooruit gaande. Onverantwoordelijke manoeuvre van chauffeur. Botsing het gevolg. Een zwaar en een lichtgewonde. Omstreeks half vijf had Donderdagmiddag op den Nieuen Rijksweg onder de gemeente Overschie een ernstig ongeluk plaats, waarbij een persoon ernstig en een tweede licht gewond werd. Aan de rechterzijde van den weg stond een vrachtauto. Geheel onverwacht wilde de be stuurder van den wagen, zonder dat hij daar toe een teeken had gegeven, gaan draaien. Achter de vrachtauto kwam een personen auto aanrijden, bestuurd door den heer C. J. Langenberg, met een snelheid van onge veer zestig kilometer. Toen de bestuurder de vrachtauto plotseling voor zich zag, remde hij krachtig en wilde hij omhalen, hetgeen ech ter niet mogelijk was door het verkeer van <len tegenovergestelden kant. De wagens bot sten tegen elkaar en werden van voren ge heel ingedrukt. De heer L. kreeg verwondingen aan gelaat en handen; hij kon ter plaatse worden verbonden. De naast hem zittende kantoorbediende v. d. Linde ging met het hoofd door de voorrruit. Ernstig gewond is hij per Roode Kruis-auto naar een der zieken huizen te Rotterdam vervoerd. De vrachtauto is door de politie in beslag genomen. De chauffeur van dezen wagen kwam met den gchrik vry. Het bestuur van de Vereeniging „De Nar cis zendt ons een artikel toe naar aanleiding van de beschikking van den Amerikaanschen minister tot opheffing van de beschikking van de invoerbelemmeringen voor narcissen van af 15 December 1936, waaraan wij het vol gende ontleenen: „Men hoede zich voor overdreven voorstel lingen ten opzichte van de te verwachten af te nemen hoeveelheden. De Amerikaansche af nemers staan niet bepaald te wachten op den wederinvoer van Hollandsche narcissen. Het is sinds 1925 verloren terrein, hetwelk lang zaam herwonnen moet worden. Niet ernstig genoeg kan gewaarschuwd worden tegen te sterke opdrijving van prijzen van narcissen. Ernstig moet rekening gehouden met het feit, dat er meer geteeld wordt dan de wereld markt op kan nemen. Een der oorzaken daar van is geweest, dat de Engelsche narciskwee kers zich er ook meer op hebben toegelegd om aan de vraag naar narcissen in dat land te voldoen. Engeland kan een ontzaglijke voorraad plantmateriaal leveren, maar is door de kweekwijze betrekkelijk gelimiteerd in den leverbaren voorraad. Een kleine ver grooting van de vraag naar narcissen in En geland zal tot gevolg hebben, dat in Hol land bijna geen surplus overblijft. De valuta hebben wij echter tegen en een belangrijke stijging der prijzen in Nederland zal de export naar Engeland doen verminderen". Met voorzichtigheid zoo wordt verder be toogd dient gehandeld te worden. Het af zetgebied in Engeland moet behouden blijven, zoo mogelijk vergroot worden, maar aan den anderen kant moet men zich gereed maken om over twee jaar aan Amerika te leveren wat daar met winst te verkoopen is. Om dat te kunnen bereiken zal noodig zijn een teelt verruiming. De Ned. Sierteeltcentrale zal moe ten toestaan, dat op de thans bestaande teeltbewijzen een eenigszins grooter oppervlak met narcissen geteeld mag worden. Die ver meerdering zal niet meer dan 10 pCt. mogen bedragen. Er is noodig een geordend bedrijf, met goede controle op den gezondheidstoe stand van het te kweeken product. Voor alles is het noodig, dat van nu af aan de narcissen-kweekers de ziektebestrijding ernstig ter handnemen. De vereeniging ,,De Narcis" zal in samenwerking met den plantenziektenkundigen Dienst een scherp doorgevoerde controle uitoefenen. INLEVERING VAN RUNDVEE EN TEELT BEPERKING. Hoewel sedert 12 November j.l. reeds onge veer 90.000 runderen door de Nederlandsche Veehouderijcentrale zijn afgenomen, werd tot heden nog niet door alle veehouders gebruik gemaakt van de geboden gelegenheid tot leve ring van runderen aan de Nederlandsche Vee houderijcentrale. Gelijk reeds eerder is bekend gemaakt, zal na 1 April a.s. de gelegenheid niet meer aanwezig zijn runderen ter levering op te geven. Heeft op dezen datum de opgave nog niet plaats gevonden, zoo zal aangenomen worden, dat de betrokken veehouder er de voorkeur aan geeft, dat de toewijzing van kalveren 1935 wordt verminderd met het aantal niet gele verde dieren. Deze toewijzing zal thans spoedig kunnen plaats hebben. Het aantal der runderen, dat op het oogenblik der toewijzing nog niet in geleverd is, zal voorloopig worden afgetrokken van het aantal toe te wijzen kalveren. Al naar gelang de levering plaats vindt, zal de toewij zing dan worden aangevuld. Het is echter van belang, dat men reeds dadelijk in het bezit komt van de definitieve toewijzing. Aan rund veehouders, die nog geen of nog niet voldoende runderen hebben geleverd, wordt derhalve aangeraden, de runderen, welke zij nog wen- schen te leveren, ten spoedigste ter levering op te geven. Wenscht men, in verband met bijzon dere omstandigheden, nog niet dadelijk te leveren, zoo kan- zulks op de aangiftekaart vermeld worden. Met dezen wensch zal bij de afname zooveel mogelijk rekening worden gehouden. Leider van opiumsmokkel staat terecht. Maximum straf geëischt. Voor de Rotterdamsche rechtbank heeft Donderdag terecht gestaande de Grieksche zeeman A. A. Peroulis, geboren op Korfoe, thans gedetineerd. Deze man wordt geacht te zijn een der voornaamste leiders van een opiumsmokkelbende, die al jaren lang zorgt voor de clandestiene verspreiding van opium in Europa. Deze onium komt uit Constan-ti- nopel en gaat via Marseille—Rijssel naar Rotterdam, waar de Chineezen groote afne mers zijn en vanwaar bovendien ondanks alle voorzorgsmaatregelen der politie, de opium over zee getransporteerd wordt. Pe roulis is al in 1930 wegens opiumsmokkel veroordeeld; toen wist men echter nog niet dat hij een leidende rol speelde in de bende. In Rotterdam werd op 18 September van het vorige jaar in de woning van den Chinees Chai Fan een hoeveelheid opium gevonden, daar gebracht door Peroulis. In een Amster- damsch pension werd nog een partij opium gevonden, terwijl men daar ook Peroulis aantrof, terwijl hij juist een brief schreef aan den leider van de bende te Marseille.Nog eenige partijen opium wei-den in beslag ge nomen, zoodat in totaal 115 K.G. opium ge-, vonden was, ter waarde van 11.500 gulden. Het O.M. achtte dezen man een gevaar voor de maatschappij en eischte derhalve de maxi mumstraf, nl. één jaar gevangenisstraf. VRIJDAG 25 JANUARI 1935 Mi/i/n mfloor- deeüger uit i nu we ons ledig Maggi's Aromo- 'V\ fleschje opnieuw met laten vullen. (Adv. Ingez. Med.) Jongeman doodde zijn meisje. Het drama in de Bonairestraat te Amsterdam. In hooger beroep weer tien jaar gevorderd. Voor het Amsterdamsche Hof stond Don derdag in hooger beroep terecht de 23-jarige tuinder H. V. uit Huizen, die door de Am sterdamsche x rechtbank wegens doodslag op zijn meisje vis veroordeeld tot vijf jaar ge vangenisstraf met aftrek van preventief. Het O.M. had 10 jaar gerequireerd. Het gold hier de tragische gebeurtenis in de Bonairestraat- te Amsterdam in Januari 1934. De jongeman schoot, volgens de dag vaarding, het meisje in de keuken neer. Verd. verklaarde in beroep te zijn gegaan, omdat hij op „onjuiste getuigenverklaringen" was veroordeeld. Pres.: Voelt u zich ten onrechte veroor. deeld? Verd.: Jaf Pres.: Vindt u dat u er geen schuld aan hebt? Verd.: Geen directe schuld! Hij gaf toe, dat hij het meisje door een schot uit zijn revolver had gedood, maar de schoten waren per ongeluk afgegaan. Pres.: Dat is niet aan te nemen ,die kogels gaan er niet vanzelf uit. Er is vier keer af getrokken. Verd.: Misschien door een mankement aan het wapen. Vervolgens werd de moeder van het slacht offer gehoord, die verklaarde hoe zij de keuken in haar woning aan de Bonaire straat binnenkwam, toen verd. vlak bij haar dóchter stond met de hand, waarin hij zijn revolver hield, vlak tegen de borst van het meisje aan. Toen getuige binnenkwam keerde verd. zich om, richtte de revolver op zichzelf, schoot zich in de borst en daarna richtte hij op zijn hoofd. Dat laatste schot ging niet af. Getuige had den verdachte toen de revolver afgeno men, Zij riep: „O, jongen, wat heb je i daan?", waarop verd. zei: „Nu heb ik haar niet meer, nu zal ik me aangeven bij de politie Getuige was naar de keuken geloopen op het geroep van haar dochter en op het ge luid van schoten. Hoeveel schoten precies, weet ze niet meer. Uit het verhoor van de zuster van de ver- slagene bleek, dat verd. wel steeds rustig en vriendelijk was, doch hij was wel jaloersch. .Mijn zuster heeft wel gezegd, dat ze het engagement niet af durfde te maken, omdat ze vreesde, dat verd. dan zijn dreigement tegenover haar zou uitvoeren. Wegens doodslag eischte de proc.-gen. tien jaar gevangenisstraf. Autorit met noodlottigen afloop. INBREKER OP HEETERDAAD BETRAPT. Gisternacht is te Nijmegen aan de Spoor straat ingebroken in het huis van Dr. B. Een bedrag van f 30 en het tafelzilver wordt ver mist. De politie stelt een onderzoek in. Tevens is een inbraak gepleegd in de si- garenkiosk op het Stationsplein. Op het oogenblik dat de dader zijn koffer met si garen en sigaretten had volgepakt werd de inbraak bemerkt. De politie ging de kiosk binnen en arresteerde den dief, die zich in een kast verscholen had. Hij bleek te zijn ze kere W. uit Breda. De man is in verzekerde bewaring gesteld, Eén doode, één zwaargewonde. Op den Amersfoortschen straatweg bij Nieuw-Millingen is een personenauto uit Zut- fen na aanrijding met een vrachtauto tegen een boom gereden. De beide inzittenden van de personenauto werden ernstig gewond. De bestuurder, de 23-jarige K. uit Zutfen brak beide beenen, terwijl de andere H., ernstige hoofdwonden opliep. Zij zijn per ziekenauto naar het ziekenhuis te Apeldoorn overge bracht, waar K. is overleden. De toestand van H. baart veel zorg. De personenauto, die de slachtoffers hadden gehuurd van een ga rage te Zutfen, is grootendeels vernield. T ouringcar-ondernemers vereenigen zich. In een dezer dagen te Utrecht gehouden bespreking, is door een aantal Touringcar ondernemers besloten tot oprichting van de Vereeniging van Nederlandsche Touringcar ondernemers „V.E.N.E.T.C." Zij zijn tot deze oprichting overgegaan op grond van de overweging, dat de belangen van het zuiver touristische touringcarbedrijf onvoldoende behartigd worden zoolang deze belangen niet in handen zijn gesteld van een organisatie, die aan gecombineerde onderne mingen (waaronder zij o.m. verstaan onder nemingen, die zoowel geconcessioneerde auto busdiensten onderhouden als touringcarritten) plaats biedt. De oprichters der vereeniging stellen zich op het-standpunt, dat de belemmeringen die aan de ontwikkeling van het bedrijf door al lerlei maatregelen in den laatsten tijd in den weg zijn gelegd, slachts langs legalen weg kunnen worden opgeheven. Zoolang de wet op de openbare vervoermiddelen in den tegen- woordigen vorm geldt, moet men zich aan de bepalingen van die wet onderwerpen. De ver eeniging veroordeelt dan ook de handelingen van die touringcar-ondernemers, die in strijd' I met de bepalingen van de wet een vasten I dienst onderhouden, Tegen pontwachter twee maanden geëischt. Wegens ontijdig wegvaren, zoodat auto in 't water stortte. Vrijdagmiddag 10 Augustus omstreeks half vier is een auto, bestuurd door den heer G H. Heyneman uit Amsterdam van de pont in Velsen in het Noordzeekanaal gestort. De auto kwam uit de richting Beverwijk en was de pont opgereden. Ze stond met de achter wielen op de klep, wachtend tot de andere auto's, die reeds op de pont stonden, wat meer ruimte zouden hebben gemaakt. Vóór de heer H. echter vooruit kon rijden, voer de pont af, de klep was nog niet opgetrokken en de auto gleed achteruit in het water. De heer H. kon nog juist het portier openen en zich redden, mevr. H. sloeg een ruit stuk en wist zich met haar zoontje en zijn vriendje in veiligheid te brengen, doch de 20-jarige doch ter en de 25-jarige Duitsche logée verdronken, Het ongeluk zou te wijten zijn aan het feit, dat de pontwaehter niet voldoende opgelet zou hebben bij het wegvaren. Donderdagmiddag stond deze 58-jarige pontwachter, die toentertijd tweede pont wachter was en thans brugwachter in Dui- vendrecht, voor de Haarlemsche rechtbank terecht wegens het veroorzaken van dood door schuld. Zes getuigen waren gedagvaard bene vens de deskundige dr. J. P. L. Hulst uit Lei den. Verdediger was mr. P. Tideman. De heer Heyneman, als eerste ge tuige gehoord, verklaarde, dat de ach terwielen van zijn auto nog op den steiger stonden, en niet op de klep. Plotseling zag hij de pont wegvaren, hoorde den naast de auto staanden wachter roepen: „Stop! Wat doe je nu!", klaarblijkelijk naar den pont- bestuurder en sprong uit de auto. Dé wagen verdween in de diepte, terwijl de pont op eenigen afstand van den wal bleef liggen. Drie inzittenden kwamen kort na elkaar boven; de auto met de slachtoffers is later bo ven water gehaald. De auto zou volgens dezen getuige niet ge kanteld zijn, doch recht naar beneden geval len, doordat de voorwielen van de klep gleden op het zelfde oogenblik dat de achterwielen den steiger loslieten. Een schilder heeft met zijn auto op de pont gestaan, toen de later verongelukte auto aankwam. Hij kreeg het verzoek om iets op te rijden om de andere wagens plaatsruimte te geven. Daar de motor af stond, stapte hij uit om zijn auto vooruit te duwen. Op dat oogenblik voer de pont af en de auto zonk rechtstandig. Verdachte merkte op, dat hij de auto iets aehterovergeheld in het water zag vallen. De eerste gezagvoerder van de pont, die op 10 Aug. het verkeer op den wal geregeld heeft, heeft een bus, die aankwam, naar de andere pont verwezen, doch een daarachter naderen de auto kon nog wel mee en deze liet hij door. Toen de pont wegvoer, stonden de ach terwielen al op de klep en de auto stortte achterover. Van de brug ai' is zeer goed te zien. of de klep al dan niet is opgehaald. Als de klep wordt opgetrokken maakt dat nogal lawaai, doordat de klep soms bij ruw optrek ken ergens tegen aan slaat. Deze getuige heeft zulke een geluid niet gehoord. Als hij als pontbestuurder wegvaart, overtuigt hij zich eerst of de klep is opgehaald, door te luiste ren of te zien. Er stond een stevige wind, geen storm. De verdediger merkte op, dat omstreeks 1 uur de stormbal in IJmuiden moest worden geheschen. Hij ging uitvoerig een instructie na, die echter niet kon slaan volgens de recht bank op den bestuurder van de bewuste pont, doch sloeg op anders ingerichte ponten. Het is de gewoonte op die pont, dat voor 't afvaren een slag op de bel wordt gegeven door den gezagvoerder. Dan wordt de klep opgehaald door een helper op de pont. De chef der Diensten van de Velser Pont zei, dat als de klep een geluid maakt, dit een stootend geluid is, bij bonken ergens tegen aan. Bij het ophalen is het geluid wat holler. Persoonlijk ziet de chef de overplaatsing van verd. naar Duivendrecht niet als straf maatregel. Verdediger: „Ging verdachte geheel in zijn dienst op, gaf hij zich daar volkomen aan? Dit hebt u gezegd. Blijft u daarbij?" Getuige (chef): „Positief!" Verdachte legde vervolgens zijn ver klaringen af. Hij stond op de brug, gaf een klap op de bel en zag toen nog de auto van den heer H. aankomen. Hij keek naar de scheepvaart en in de meening, dat de auto er nog bij kon, en dat alles in orde was, voer hij weg, omdat hij een geluid hoorde alsof de klep opging. Pres.: „U bent dus op het geluid afgegaan?" Verd.: „Ik meende, dat de zaak in orde was. Toen hoorde ik geschreeuw van op de pont itaande menschen, ik keek, zag de auto val len en stopte de pont". Hij verklaarde dat hij van hoogerhand be richt had gekregen niet aan de pont te kun nen blijven, doch niet als straf. Requisitoir De Officier, mr. A. R. Andringa, zei, dat een vaste brug bij Velsen geboden zou zijn. Want hoe goed de ponten hier werken, één oogenblik van onoplettendheid is genoeg om ongelukken te veroorzaken. Verdachte had een zeer groote verantwoording. Er was niets, dat verdachte af hoefde te leiden. De oorzaak is volgens den Officier gelegen in de sleur. Het zal wel goed gaan, heeft verd. gedacht. Hij had zich beter moeten overtuigen van de^i stand van de klep. Als hij dat gedaan had, zou hij nooit zijn weggevaren. Vijf jaar heeft verd. zijn plicht gedaan, maar één oogenblik heeft den dood van twee menschen veroor zaakt. De Officier achtte bewezen dat verd. zich schuldig gemaakt heeft aan het veroor zaken van dood door schuld, en vroeg daarom een liechtenisstraf van twee maanden. Pleidooi Mr. P. Tideman betoogde, dat hoewel verdachte de alleruiterste voorzichtigheid niet heeft betracht, hij toch strafrechtelijk niet te vervolgen is, omdat de strafrechtelijke schuld niet zoover gaat. Verd. heeft vertrouwd op den pontwachter op den wal, die belast was met het regelen van het verkeer tot en met op de klep. Pleiter zei, dat dit vreeselijke ongeluk zijn nut ge had heeft, want de zaken die bij de pont ge brekkig zijn gebleken, zullen verbeterd wor den: breeder opritten, breeder steigers, rui mer uitzicht. Verd. is geen man, die suft, of in sleur werkt, hij is integendeel een wakker en uitstekend ambtenaar. Straf heeft hij niet gehad, en de overplaatsing vond haar oorzaak in bepaalde psychologische gronden. Verd. is het slachtoffer van een samenloop van omstandigheden, die hem niet kan wor den toegerekend. Als de directie den man niet strafte, moet op de terechtzitting heel wat bewezen worden als de rechter kag straffen. Pleiter betoogde dan dat de in de dagvaar ding gestelde roekeloosheid, onoplettendheid, onnadenkendheid en onvoorzichtigheid niet aanwezig waren. Hij concludeerde tot vrij spraak. De Officier legde den nadruk in zijn re pliek er op, dat verd. wel degelijk zeer roeke loos, onoplettend, onnadenkend en onvoor zichtig gehandeld heeft. Uitspraak over 14 dagen. In het hoofdkwartier van de vrouwelijke ar chitecten in Londen, een zolderachtig vertrek in lichtroode tinten, hebben Amy en Jim Mol- lison betoogd dat recordvluchten geen nut meer hebben. Een adellijke dame in een stroomlijn-jurk, roode handschoenen en een parelsnoer, groot genoeg voor een honden ketting, leidde een klaarblijkelijk gedesillu sioneerde Amy Mollison in. Amy stond voor een microphoon en achter een Kerstboom van papier maché en klaagde dat er geen re clame meer te halen was uit record-vluchten. In die woorden lag een volmondige erkenning van den aard van haar beroep, dat is: opzien barende dingen te doen met een vliegtuig en de faam, welke zij aldus om haar persoon ver gaart, om te zetten in inkomen door haar naam en oordeel te geven voor verkoopsarti kelen. Amy („call me Jimmy", heeft zij in voor spoediger tijden aan het publiek gevraagd, maar men kan haar niet langer Jimmy noe men omdat dit verwarring zou geven daar haar man Jim heet, en om zijn klein postuur licht Jimmy zou kunnen heeten), Amy treur de met zooveel woorden dat men geen fortuin kan maken uit een bedrijf dat opgehouden heeft publiciteit te verschaffen. Amy en Jim houden thans vluchten der verbeelding. De vliegtuigen der toekomst zullen volgens hen en zij zijn niet de eenigen die zoo denken hermetisch gesloten compartimenten zijn, die stratosferische banen zullen kiezen eij zullen voortsnellen, met hun bestuurders en reizigers knus in het goed van aardsche lucht voorziene interieur, met de snelheid aan de omwenteling der aarde Jim Mollison stond ook eenigen tijd te pra ten tusschen de microfoon en den kunst- Kerstboom. Het was de bedoeling dat hij voor de spanning van het debat de stellingen van zijn vrouw zou bestrijden. Zijn gedachtengang was niet zoo uitgesproken commercieel als die van zijn vrouw, hetgeen in orde is bij de overheersehende opvatting dat de man minder praktisch elke man minder praktisch is dan de vrouw. Jim meende dat er nog wel wat te doen was op het gebied van record vluchten ten behoeve van de ontwikkeling der aviatiek en de oplossing van alsnog hache lijke problemen die in het bedrijf bleven rij zen. Daar was b.v. de vraag hoe zwaar de la ding kon zijn, welke een vliegtoestel onder verschillende omstandigheden kon dragen. De vraag was wel theoretisch beantwoord maar de praktische bevestiging van de juistheid van het antwoord was nog slechts matig ver schaft. Hij haastte zich echter, als trouw en redelijk echtgenoot te verklaren, dat de ar gumenten van zijn vrouw veel logischer wa ren dan de zijne en dat hij het feitelijk met haar eens was. Beiden legden grooten nadruk op de duurte van de recordvliegerij. „Een vliegtuig is een verschrikkelijk kostbaar ding", vond Amy; en haar schatting van de waarde van champagne kan niet hooger zijn dan die van de waarde van benzine. En Jim hoopt dat hij „een onverwacht rijk man zal vinden die mij een vliegtuig zal verschaffen"voor de bestorming van de stratosfeer en voor een snelheidswedstrijd met het zonlicht. Als deze vlucht der verbeelding in de daad kan worden omgezet dan zal men nader zijn ge komen tot die nog stoutmoediger vlucht der verbeelding, welke is aangeduid in het rijmpje: There was a young lady called Bright, Whose movements were quicker than light. She went out one day in a relative way And returned on the previous night. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 25 JANUARI Thalia Bioscoop: „Als je jong bent...." met Joseph Schmidt. 8.15 uur. Vioscoop de Pont: „Vrouwenoogeir" en „Het Lied van den Leeuwerik". 8 uur. ZATERDAG 26 JANUARI Thalia Bioscoop: „Als je jong bentmet Joseph Schmidt. 8.15 uur. Vioscoop de Pont: „Vrouwenoogen" en „Het Lied van den Leeuwerik". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 25 JANUARI Gemeentelijke Concertzaal: Concert H.ö.V. met cellist Sterner. 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „Nell GwyaV'. Als extra nummerDe aankomst van de reünisten te Leiden met Prinses Juliana. Doorloopenide voorstelling van 7 uur tot 11.30 uur. Frans Hals Theater: „Malle Gevallen" we derom geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Vrouwenbad". Op het tooneel: Alfredo en Paolo, zingende équilibristen, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Het meisje met den blauwen hoed." Op het tooneel: Ranora-re- vuette. 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 26 JANUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Het Neder landsche Ballet-, dir. Lily Green. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en dei avonds, ,«p

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2