VERWACHT WOfcDEREE SCHEPEN; Amstelkerk Alkmaar Altona Arendskerk Ardanbhan Alphard Amstelland Atlas (Gr.) Agamemnon (Ned.) Aurora (Ned.) Boskoop Baarn Boschfontein Bameveld Britsh Strength Bodegraven Beijerland Bloemfontein Baharistan Bacchus (Ned.) Colombia Clytoneus Cordillera Donau Delphol Dnnhne (Gr.) Dardanus Deucalion (Ned.) Eridano Euterpe Franz Klasen Fulda Grey County Galgewater Gaasterkerk Helder Helsinki Hercules (Ned.) Helmwood Iserlohn Istina Irene (Ned.) Juno (Ned.) Johan de Witt Kurmark Klinfontein Kreta Katwijk L. Z. Cambanis Leeghwater Laomedon Margot (Eng.) Mirach Maasland Minnewater M. v. St. Aldegonde Melampus Mapia Merope Menes Mars N. G. Culucundis New Zeeland Orpheus Pluto (Ned.) Polvdorus Poelau Bras Rotterdam Ranja Salaba.igka Segura Streefkerk Stentor Saarbrücken Seapool Salland Tampico Ta j andoen Trajanus Trier Trave Telamon (Ned.) Titus Midd. Zee Hamburg Chili Ned. Indië Japan Rosario Diamante Hamburg Constantza Midd. Zee Hamburg Chili Chili Zuid Afrika Hamburg Abadan Chili New Castle Hamburg Swansea Midd. Zee West Indië Ned. Indië. West Indië Japan Concepcion Santa Fé. Tapan Midd. Zee La Plata Bordeaux Aruba Japan Buenos Aires Buenos Aires Japan West Afrika Sundsvall Bourgas New Castle Mexico La Plata Danzig Alexandrië Batavia Ned. Indië 7, Afrika W. Indië Sta Caballo (v. IJm.) Buenos Aires Buenos Aires Batavia Buenos Aires ia Plata Aires La Plata Ned. Indië Ned. Indië Batavia Gdvnia Ned. Indië Valencia Concepcion Pt. Arthur Oporto othenburg Batavia Hamburg ruba. Constantza Ned Indië Buenos Aires Afrika Batavia Oost-Azië amante Buenos Aires Genua Ned. Indië Midd. Zee Oost-Azië Oost-Azië Alexandrië Ulysses Vulcanus Virginia Wolsum Winsum Zuiderkerk Zeelandia Zonnewijk Bourgas Middell. Zee Susa Santa Fé Se te Japan Buenos Aires Rosario 14 Febr. 21 Febr. 16 Febr. 29 Jan. 27 Jan. 13 Febr. 27 Jan. heden 27 Jan. heden 9 Feb. 3 Febr. 27 Jan. 5 Febr. 15 Febr. 26 Jan. 11 Febr. 31 Jan. 29 Jan. 29 Jan. 28 Maart 5 Febr. 6 Febr. 18 Febr. 27 Jan. 8 Febr. 6 Febr. 27 Jan. 28 Jan. 12 Febr. 6 Febr. 2 Febr. 12 Febr. 12 Febr. 29 Jan. 13 Maart 15 Febr. 29 Jan. 28 Jan. 30 Jan. 26 Jan. 4 Febr. 23 Jan. 4 Febr. 27 Febr. 23 Febr. 28 Jan. 4 Febr. 26 Jan. 31 Jan. 4 Febr. 6 Febr. 2 Febr. 1 Febr. 31 Jan. 27 Jan. 26 Febr. 26 Jan. 2 Febr. 23 Febr. vertrekt 26 Jan. 23 Jan. van Curacao. 21 Jan. v. Pt. Said. 23 Jan. te Manilla. 19 Jan. te Buenos Aires. 16 Jan. vertrokken, in lading. 26 Jan. van Huil. 22 Jan. van Alicante, in lading. 7 Jan. van Curacao. 15 Jan. van Talcuhuano. 19 Jan. van Kaapstad. 24 Jan. te Antwerpen. 19 Jan. te Avonmouth. 22 Jan. van Callao. in lading. vertrekt 26 Jan. 23 Jan. van Niton. 22 Jan. van Napels. 22 Jan. van Barbados. 22 Jan. van Port-Said. 25 Jan. van Santander. 22 Jan. van Nagoya. 3 Jan van La Plata. 12 Jan. vertrokken. 24 Jan. van Havre. 21 Jan. van Bari. 27 Dec. van Rosario. in lading. 13 Jan. van New York. 25 Jan. te Kobe. 3 Jan. vertrokken. 16 Jan. van Pernambuco. 20 Jan. te Shimonoseki. 23 Jan. te Antwerpen. 11 Jan. te Arnskoldsvik. 23 Jan. te Stamboul. vertrekt 26 Jan. 19 Jan. van Pto Barrios. 1 Jan. van Diamante. 24 Jan. van Kopenhagen, 23 Jan. vertrokken. 25 Jan. vertrokken. 20 Jan. van Colombo. 20 Jan. van Dar-es-Salaam 24 Jan. van Pto Colombia, in lading. 16 Jan. van St. Vincent. 23 Jan van Pernambuco. 18 Jan. van Penang. 18 Jan. 22 Jan. 8 Jan 11 Jan. 21 Jan. 11 Jan. 22 Jan. 24 Jan. 20 Jan. 23 Jan. van Fern. Noronha. van Las Palmas. vertrokken, van Rosario. van Perim. te Batavia, van Singapore, te Stettin, van Macassar, vertrokken. 13 Jan. van La Plata. 11 Jan. vertrokken. 23 Jan. vertrokken. in lading. 19 Jan. van. Marseille, in lading. 10 Jan. vertrokken. 19 Jan. van Stamboul. 23 Jan. te Pasajes. 3 Jan. vertrokken. 25 Jan. van Marseille. 21 Jan. van Padang. 22 Jan. van Singapore. 20 Jan. vertrokken, in lading. 19 Jan. vertrokken. 20 Jan. van Pt. Said. 19 Jan. van Gibraltar. 19 Jan. van Pt. Said. 18 Jan. van Colombo. 24 Jan. te Tarragona. 24 Jan. van Gibraltar. 23 Jan. van Salonika. 22 Jan. van Algiers. 21 Jan. van Lissabon. in lading. 21 Januari van Lissabon. 25 Jan. te Rotterdam. 19 Jan. van Pernambuco. 20'Jan. vertrokken. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART, TE IJMU1D8N AANGEKOMEN SCHEPEN VisschershavenNoorsch m.s. Aartsen Brevik ijs IJMUIDEN Wijziging in de leiding der Scheepvaart-Inspectie. De heer D. Bakker, adj.-inspec teur, verlaat IJmuiden. Een verlies voor IJmuiden. De heer D. Bakker adj. inspecteur van de Scheepvaart Inspectie zal met ingang van 1 Maart a.s. in gelijke functie worden overge plaatst naar Groningen om 1 Januari 1936 al daar als inspecteur te worden belast met de leiding van het derde district van de Scheep vaart-Inspectie. De heer Bakker trad direct na den oorlog, n.l. 18 November 1918 als expert te Amster dam in dienst van de Scheepvaart-Inspectie na bij de koopvaardij alle rangen te hebben doorloopen. Het laatst voer de heer Bakker als le stuurman bij den Kon. Hollandsche Lloyd. Na gedurende 111/2 jaar als expert in Amsterdam werkzaam te zijn geweest, werd de heer Bakker 1 April 1930 bevorderd tot adjunct inspecteur met als stadplaats IJmuiden, als opvolger van den heer C. Oud. Tot opvolger van den heer Bakker is aangewezen de heer L. Korstanje, thans expert te Amsterdam. Den heer Bakker, wiens werk wij in ons blad dikwijls hebben mogen prijzen, hebben wij leeren kennen als iemand, die heel veel heeft gedaan, om aan de hand van wettelijke voor schriften, toestanden op de visschersvloot, die te wenschen overlieten met kennis van za ken en met de noodige tact, te verbeteren. De veiligheid van het leven van den visscherman lag hem, geboren zeeman, na aan het hart en wat hij op dit terrein tot stand heeft gebracht as werkelijk niet gering. Natuurlijk leidde dit [wel eens tot moeilijkheden, maar wij zijn er van overtuigd dat hij desondanks vooral door de IJmuidensche reeders buitengewoon ge respecteerd werd, hetgeen wel hieruit blijkt dat naar ons ter oore kwam men van die zijde nog pogingen in het werk heeft gesteld om den heer Bakker voor IJmuiden te behouden. Maar de heer Bakker heeft meer gedaan dan de taak vervuld, die hij volgens zijn instructies te vervullen had en het is juist om die reden, dat zijn heengaan als een verlies voor IJmui den moet worden beschouwd. Nieuwe bepa lingen van Schepenwet en Schepenbesluit stelden steeds hoogere eischen aan de opva renden wat betreft nautische kennis, bedie ning van nieuwe hulpmiddelen enz. Hij is het geweest die in samenwerking met directeur en leeraren van de Visscherijschool, Reedersver- eeniging en organisatiebesturen den weg heeft gebaand voor het instellen van cursussen, waar onze visschers zich de noodige kennis voor het voldoen aan nieuwe eischen konden vergaren. Hij deed dit niet alleen hier fcaar ook in Egmond aan Zee, waar men zeker niet minder dan in IJmuiden zijn heengaan als een verlies zal beschouwen. Nog onlangs maakten wij melding van zijn medewerking aan de tot standkoming van een cursus in de radiotele fonie te Egmond aan Zee. De heer Bakker wacht in zijn nieuwe stand plaats een zware taak, vooral in het bedrijf der zich snel ontwikkelende motor-kustvaart. Wij hopen dat zijn nieuwe taak hem evenveel voldoening mag geven als het vele werk dat hij in IJmuiden heeft verricht. AANGEKOMEN Crijnssen s.s. West Indië Nereus s.s. Stettin Waterland s.s. Buenos Aires Excelsior m.s. Londen 24 Januari: Astarte s.s. Bremen Rijnstroom s.s. Leith Brisk s.s. Londen Hontestroom s.s. Londen Madoera s.s. Ned. Indië Gateshead s.s. New Castle Aarsten m.s. Brevik VERTROKKEN. 23 Januari: Edward Blyden m.s. Hamburg Mary Slessor m.s. Rotterdam Anna m.s. Hamburg Theano s.s. Rotterdam Poelau Bras m.s. Hamburg Aurora s.s. Hamburg Rhein s.s. Hamburg Odysseus s.s. Kopenhagen Nieuwland s.s. Goole Monica m.s. Huil 24 Januari: Chatwood s.s. Grangemouth Mytilus s.s. Curacao Nieuwendam m.s. Hoboken Dalaro s.s. Emden „WENN DU JUNG BIST. Thalia komt deze week met een programma, waarop als eerste hoofdfilm prijkt de film van Joseph Schmidt en Szöke Szakal „Wenn du jung bist gehort dir die Welt". In deze film kan men niet alleen veel moois zien, maar ook veel hooren, want zooals men weet is Joseph Schmidt thans wel een van de meest gevierde film- en radiozangers. De film krijgt relief door het schitterende spel van den vermaar den Tsjeehischen komiek, die in deze film niet zuinig is met het tentoonspreiden van zijn talenten, niet alleen als komiek maar ook als karakterspeler. Hoe mooi is wel zijn duet den paardenstal. Deze film is een Joseph Schmidt film, een film die overal met buitengewoon succes werd vertoond. De tweede hoofdfilm „Middernachtclub" naar het meesterwerk van Philips Oppenheim is van een geheel ander genre. In deze boeien de detective-film zijn Clive Brook en George Raft de vertolkers van de hoofdrol. Ongetwijfeld een programma, dat men niet ag verzuimen. VEILIGHEID OP DEN WEG NAAR HOOGOVENS. In verband met de nog steeds voorkomende ongevallen op den weg naar of van het Hoog- ovenbedrijf, die meestal veroorzaakt worden door het niet opvolgen der verkeersregelen, heeft de heer Spies, de veiligheidsingenieur, aan alle arbeiders en beambten een brochure verstrekt. De circulaire beyat eenige belang rijke bepalingen van de motor- en rijwielwet, geïllustreerd met eenige teekeningen. Het toe zichthoudend personeel is aangewezen stren: ervoor te waken, dat deze regels worden nage komen. Voorloopig zal nog gewaarschuwd worden, doch over eenigen tijd zal tot het opmaken van proces-verbaal worden overge gaan. COÖPERATIE „DE EENDRACHT". Woensdag 30 Januari houdt de coöperatie „De Eendracht" U.A. een openbare propa janda vergadering in het Patronaatsgebouw, Zeeweg, IJmuiden-Oost. Op het programma staan o.a. de opvoering van een tooneelstukje „Zaken zijn zaken" de vertooning van een propagandafilm: „Dat is van ons". In de pauze worden versnaperingen aan- eboden. Het programma wordt door muziek afgewisseld. Alle verbruikers en belangstel lenden hebben tot deze bijeenkomst toegang. „ANIMO". Animo" onderafd. van Hoogoven-Staten, houdt Maandag 28 Januari in het Casino een lezing voor haar onderwerp „Metaliografie". MARKTPRIJZEN VAN VRIJDAG 25 JAN. Tarbot per K.G. f 0.80—f 0.85. Griet per 50 K.G. f 22—f 9. Tongen per K.G. f 0.95f 0.58. Groote schol per 50 K.G. f 10.50f 8. Middelschol per 50 K.G. f 11—f 9. Zetschol per 50 K.G. f 13.50—f 13. Kleine schol per 50 K.G. f 13.50—f 4.90. Bot per 50 K.G. f 4—f 2.50. Schar per 50 K.G. f 7—f 5.50. Rog per 20 stuks f 11.50f 10.50. Vleet per stuk f 1. Kleine poon per 50 K.G. f 11f 8.50. Groote schelvisch per 50 K.G. f 31. Middeischelvisch per 50 K.G. f 25f 22. Kleine middeischelvisch p. 50 K.G. f 20f 15. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 13.50—f 6.70, Kabeljauw per 125 K.G. f 48f 25. Groote gullen per 50 K.G. f 13—f 11. Kleine gullen per 50 K.G. f 9f 4a40. Wijting per 50 K.G. f 3.30—f 1.80. Heilbot per K.G. f 1.10—f 0.75. Leng per stuk f 1.40f 0.35. Koolvisch per stuk f 0.48f 0.08. Versche haring per kist f 3.50f 3.20. Kleine hake per 50 K.G. f 25—f 17 BESOMMINGEN. Trawlers Henriette Jacoba IJM. 190 715 manden f 3170 Condor IJM. 72 75 manden f 1250. Kotter: A 1 f 840. Versche haring: KW 123 f 1945 (gedeelte lijke lading). CHR. MUZIEKVER. WILHELMINA. Dezer dagen hield de Chr. Muziek Ver- eeniging haar 21ste jaarvergadering, waar door den secretaris en penningmeester ver slag werd uitgebracht over het afgeloopen jaar. Teruggezien kon worden op een werkzame periode, terwijl financieel een kassaldo te boeken viel. Daar de heer P. Voogt bedankt had als voor zitter, werd met algemeene stemmen hiervoor gekozen de heer K. Brouwer Jr., voorts wer den herkozen de heeren P. Noordzij, W. A. de Vries en J. T. v. d. Zwan, als bestuursleden. Men besloot in te schrijven naar het natio naal concours te Zaandam, uitgeschreven door het muziekcorps Albert Heijn. Uitgeko men wordt in de 1ste afdeeling; tevens zal aan den marschwedstrijd deelgenomen wor den. De propaganda-commissie, welke uit de le den van het corps bestaat, in den loop van het jaar in het leven geroepen, gaf kennis van haar werkzaamheden. Reeds was het aantal donateurs weer opgevoerd en een pro- paganda-avond is in voorbereiding; als datum werd genoemd 20 Februari in de Witte Bios coop. Nadat verschillende leden nog aandrongen om meer naar buiten op te treden, door het houden van rondgangen door IJmuiden, werd deze gezellige vergadering gesloten. VOETBAL. IJ. F. C. I—ZEEVOGELS I. Zaterdagmiddag half drie heeft op het Stormvogelsterrein weer een spannende kamp plaats. Zeevogels laat zich dit seizoen van haar goede zijde zien en weet zich nog steeds als een der ernstige kampioenscandi- ten te handhaven. IJ. F. C. moet zich dit jaar met een minder goede plaats tevreden stellen. Doch het resultaat j.l. Zaterdag te gen Kennemerland behaald (30) geeft voor Zaterdag weer moed, zoodat we een gelijk spel durven voorspellen. IJ. F. C. verschijnt als volgt: F. Baak. Dijkhuizen, v. d. Steen, v. Strien, Jochems, v. Dongen, Plets, Borst, Zwanenburg, Smit, Oldenburg. VRIJDAG 25 JANUARI 1935 Mevr. AriszSchrama, die de titelrol vervulde bij de opvoering van „Rose Marie" van wijlen S. Vlessing. IJSHOCKEY. De Wereldkampioenschappen te Davos. In het troosttournooi verliest Neder land met 6—0 van Roemenië. Uit Davos: Wederom heeft Nederland ver loren, met .60 wonnen de Roemenen hun troostwedstrijd na een vooral van Hollandsche zijde slecht gespeelde ontmoeting. Men mag aannemen, dat het te groote aantal wedstrijden de prestaties onzer land genoten niet ten goede is gekomen. Onze ver dediging met Van der Stok en Van der Vlugt speelde wel goed, maar Gerritsen in het doel had zijn dag niet, terwijl in de voorhoede eigenlijk alleen Dupon voldeed. De andere ;lers schenen de wedstrijden der vorige dagen nog in de beenen te hebben. In het eerste kwartier scoorde Rabinovisy tweemaal, in den tweeden speeltijd wist Amastasi keeper Gerritsen met een schuiver te passeeren. Het samenspel in onze beide voorlinies lukte niet en daarbij kwam nog, dat de Roemenen ta melijk zwaar speelden. Ook ditmaal kon Holland geen doelpunt scoren, al zijn er wel enkele kansen geweest. In den laatsten speel tijd scoorde eerst Cantacuzino en daarna Botez nog twee maal, zoodat het einde met 60 voor Roemenië kwam. De resultaten waren: DuitschlandLethland 31 (00, 10, 2—1). RoemeniëNederland 60 (20, 10, 3—0). De stand in groep A van het troosttournooi luidt: gesp. gew. gel. verl. v.-t. pnt Duitschland 2 2 0 0 81 4 Roemenië 2 2 0 0 9—2 4 Lethland 2 0 0 2 3—6 Nederland 2 0 0 2 0—11 In groep B van dit troosttournooi werd Don derdag niet gespeel d. In het hoofdtournooi zijn de laatste vier thans bekend. Canada, Tsjecho-Slowakije en Engeland, hadden zich reeds geplaatst en Donderdag is Zwitserland daar bij gekomen, dank zij een keurige zegen op Engeland. Za terdag a.s. speelt Zwitserland tegen Tsjecho- Slowakije en Candaa tegen Engeland. De be slissing val dan Zondag. De resultaten in groep A waren: CanadaTsjecho-Slowakije 21 (00, 10, 1—1). ZwedenItalië 11 (01, 00. 10). De eindstand is: Canada Tsjecho-Slowakij e Zweden Italië gesp. gew. gel. verl. v.-t. pnt 16—3 8—4 4—8 2—15 De resultaten in groep B luiden als volgt: ZwitserlandEngeland 1—0 (1—0, 0—0, -0). OostenrijkFrankrijk 41 (2—0, 11, 1—0). De eindstand is: gesp. gew. gel. verl. v.-t. pnt Zwitserland 3 2 1 0 72 5 Engeland 3 2 0 1 5—2 4 Oostenrijk 3 111 6—6 3 Frankrijk 3 0 0 3 210 In het troosttournooi won Duitschland na een matigen wedstrijd met 3—1 van Letland. Heden Vrijdag zullen Lethland en Neder land moeten uitmaken, wie het zwakste land van het tournooi is. In dezen wedstrijd zullen Gerritsen Sr. en Jr. niet meespelen. Beiden hebben last van een knie. Ook Reyers zal niet uitkomen, ter wijl Maas door omstandigheden reeds naar Nederland moet terugkeeren. Nederland zal dus met enkele invallers zijn laatsten wed strijd spelen. AUTOMOBILISME. De Sterrit naar Monte Carlo. Laliaye Quatresous winnen. Uit Monte Carlo: De 14e rallye van Monte Carlo is gewonnen door de Franschen Ch. Lahaye en R. Quatre sous die met hun Renault te Stavanger zijn gestart. Zij zijn Zaterdag j.l. vertrokken en hebben via Oslo, Kopenhagen, Hannover, Brussel. Parijs en Lyon het eindpunt Monte Carlo bereikt. De afstand bedroeg 3700 K.M.; De klassementshoofdproef. Omtrent de prestatie der Nederlanders bij de start-, rem- en stuurproeven welke Don derdag werden gehouden, kan worden ge meld, dat over het algemeen onze landgenoo- ten het er zeer behoorlijk hebben afge bracht. De winnaar van het vorig jaar Tre- voux, toen het Hotchkiss, thans met Alfa Romeo, ging bij de acceleratieproeven uit de bocht en kwam tegen een balustrade terecht. Trevoux, die strafpunten had gekregen, doordat hij en zijn passagier Chinetti na aankomst te Monte Carlo wijzigingen aan den wagen hadden aangebracht, was door dit ongeval definitief uit den wedstrijd. De Fordautobus, bestuurd door onzen land genoot Weber, volbracht de proeven uitste kend. Het Ford-equipe Bakker. Schut en Mutsaers heeft het in de klasseeringsproef er waar schijnlijk het best afgebracht. Het eindre sultaat wordt eerst heden Vrijdag bekend gemaakt. Ofschoon de officieele tijd niet bekend is gemaakt, heeft de heer Crommelin een tijd kunnen noteeren van 1 min. 8 2/5 sec., een zeer mooie dus. Een kranig figuur sloeg ook de heer Weber met zijn* Ford-autobus. Toen hij de proeven had afgelegd, ging er een krachtig applaus op uit de toeschouwers. Jammer was het dat de heer Van Beeck Cal. koen met Ford pech had, dat zijn voet in een der bochten van het gaspedaal gleed, waardoor zijn tijd ongunstig werd be- invloed. De heeren Vroom met Ford en Corne lius met D. K. W. reden de proeven zeer goed. De overige Nederlanders brachten het er minder goed af, zoodat hun tijden niet goed kunnen zijn geweest. ZATERDAC-MIDDAC COMPETITIE. De ontmoeting Zeevogels—V. V. IJ., die voor de bezetting der bovenste plaats van groot belang was, is met 31 door de bezoekers ge wonnen. Hierdoor zal het kampioenschap van afdeeling A vermoedelijk weer aan V. V. Ij. ben deel vallen, al zullen de uitwedstrijden tegen Kennemerland en IJ. F. C. den IJmui- denaren nog moeilijkheden genoeg kunnen leveren. Tweede Jeugd deed van zich spreken door in Hillegom het eerste elftal van S. I. z. o. met 61 te kloppen. IJ. F. C. overwon Ken nemerland, dat geheel uit vorm was, met 3—0. Door deze nederlaag zijn Lodder c.s. vrijwel kansloos geworden voor de bovenste plaats. In afdeeling B heeft S. I. Z. O. 2 voor de verrassing gezorgd door Z. S. V. op eigen ter rein een punt te ontfutselen. V. J. B. boekte een fraaie zege op V. V. R. A., met niet minder dan 62 bleven de Velsenaren in de meerder heid. Ulysses won gemakkelijk van de hekkeslui- ters, Zeevogels 2, terwijl Floralia er in slaag de Kennemerland 2 met een kleine nederlaag huiswaarts te zenden. Deze ontmoeting zal echter overgespeeld moeten worden, omdat de thuisclub een ongerechtigden speler in het elftal had opgenomen, waartegen de bezoekers hebben geprotesteerd. Kennemerland 6 zag kans Ulysses 2 op over tuigende wijze te verslaan (52) en heeft daardoor in de C afdeeling de laatste plaats verlaten. Voor morgen is het volgende programma samengesteld: Afdeeling A. KennemerlandTelefonia IJ. F. C.Zeevogels Tweede Jeugd—V. V. IJ. V. V. IJ. 2—S. I. Z. O. Afdeeling B. V. J. B.Kennemerland 2 Zeevogels 2S. I. Z. O. 2 FloraliaUlysses Afdeeling C. S. I. Z. O. 3Kennemerland 6 Kennemerland 5V. J. B. 2 V. E. W. 2Kennemerland 4 Ulysses 2V. E. W. V. V. B.—V. V. IJ 3 Aan de Ramplaan te Overveen heeft eert interessante ontmoeting plaats tusschen Ken nemerland en Telefonia. Deze ploegen ont- loopen elkaar vrijwel niets in kracht, hetgeen ook duidelijk blijkt uit den stand der rang lijst. De eerste wedstrijd tusschen deze teams, die op 17 November j.l. werd gespeeld, eindig de in een kleine overwinning voor Kennemer land, n.l. 10. We verwachten nu een gelijk spel. IJ. F. C. heeft zich na een zwak begin vrij aardig hersteld; we geven den oud-kam pioenen dan ook tegen Zeevogels wel een kansje. V. V. IJ gaat op bezoek bij Tweede Jeugd en zal ongetwijfeld met beide punten naar IJmui den terugkeeren. De wedstrijd V. V. IJ. 2— S. I. Z. O. is niet van belang ontbloot. Beide partijen hebben er tot nog toe weinig van te recht gebracht en slechts één keer een gelijk spel weten te bevechten. We vermoeden, dat I. Z. O. haar schamele puntental met twee zal weten te vermeerderen. In afdeeling B zal het in de ontmoeting tus schen V. J. B. en Kennemerland 2 geducht spannen. Beide ploegen hebben nog een kam pioenskans, waardoor zij zich wel tot het uiterste zullen inspannen om deze kans te behouden. GYMNASTIEK UITVOERING VAN S. S. H. TE VELSEN. Onder groote belangstelling gaf de gym- nastiekafdeeling van S. S. H. (Velsen-N.) on der leiding van den heer H. van Wijnen Don derdagavond een uitvoering in „De Prins". Na een inleidend woord van den voorzit ter, den heen Roggeveen, werd een afdee- lingsvlag uitgereikt door den heer Ir. A. H. IngenHousz, directeur van de Kon. Ned. Hoogovens. De heer Ingen-Housz liet deze aanbieding vergezeld gaan van een rede, waarin hij het nut van de gymnastiek-be oefening in verenigingsverband duidelijk liet uitkomen. S. S. H. bleek ons sinds de vorige uitvoe ringen sterk in aantal te zijn vooruitgegaan, een gevolg blijkbaar van den geest, die in deze vereeniging heerscht. Geen wonder was het dan ook, dat ook nu S. S. H. haar uiterste best deed goed voor den dag te komen. Er bleek dan ook duchtig door alle afdeelingen te zijn gestudeerd. Toch was het resultaat aan een en ander niet evenredig. De nieuwe leider is nl. nauwe lijks een half jaar aan den gang, en bo vendien is een wisseling van leider althans aanvankelijk nooit in het voordeel. Maar er zal toch in elk geval hard door de vereeni ging moeten worden gewerkt, om de vroe gere hoogte te bereiken. Want al staan de gymnastiek-uitvoeringen in Kennemerland steeds op een behoorlijk peil, de S. S. H. uit voering van Donderdag maakte daarop he laas een uitzondering. Gelet op de omstandigheden, was leiders- routine inzake uitvoeringen niet te verwach ten. Maar ook de keuze van de oefenstof en de afwerking bleven in de meeste nummers al te ver achter bij het gemiddelde. Vooral woog dit zwaar bij het toestelturnen en het springen van de adspiranten. Overigens schijnt de kracht van S. S. H. te gaan liggen in het toestelturnen, maar nu was deze kracht door bovengenoemde oorza ken speciaal door te hoog grijpen in de oefenstof nog latent. In alle afdeelingen schuilt merkwaardig veel en goed materiaal, maar dit kon dezen avond in slechts enkele gevallen tot de technisch gewenschte uiting komen. Wordt de koers verlegd, dan kunnen wij dus volgend jaar rekenen op een uitvoering, die de vorige in menig opzicht in de schaduw zal stellen. De goede geest in S. S. H. staat daar borg voor. Revanche dus in 19361

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6