HET NIEUWE AVONDBLAD De contingenteering van den Haringinvoer. Zoo een en ander. 20e JAARGANG No. 72 MAANDAG 28 JANUARI '35 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus cents Incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummsrsS cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeens Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 1—5 regels 10.73. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeüngen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnéa van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers gijn Ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.— bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; f 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.— bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.— bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meet abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet iwodlg. Ultkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe ILA.V.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN „Rose Marie" in het Patronaatsgebouw. Wederom een succesvolle opvoering voor een uitverkochte zaal. Het meest optimistische lid van het Vles- sing-Comité had zeker niet verwacht, dat het streven van het comité met zooveel succes be kroond zou worden. Want van een buitenge woon succes mag toch wel gesproken worden: na een stampvolle Thalia-zaal gisteravond weer een uit verkocht Patronaatsgebouw. Het spreekt vanzelf, dat de goed-geslaagde eerste opvoering veel tot het succes van gisteravond heeft bijgedragen. Maar wij zijn er van over tuigd, dat ook in het Patronaatsgebouw weer vele bezoekers waren, die zich voelden aange trokken door den naam van den overleden maker van dit werk, dat door de jaren heen zijn frischheid heeft behouden, aangetrok ken ook door de wetenschap dat zij zouden gaan beluisteren een werk, waarin de compo nist zijn rijke gaven zoo mild heeft tentoon gespreid. Het vele applaus, dat na elk bedrijf weerklonk, moet dan ook voor een groot deel beschouwd worden als een hulde aan de nage dachtenis van den man, die gedurende zoo vele jaren een der meest geachte ingezetenen van onze plaats was. Een succes was dan ook weer deze opvoe ring, ook een artistiek succes. Een artistiek succes dark zij den dirigent Ph. Vlessing, dank zij de solisten en koor, dank zij Kunstkring. Ongetwijfeld stond de uitvoering in het Pa tronaatsgebouw op een nog hooger peil dan die in Thalia en wel voor een groot deel door dat de zaal door verschillende omstandig heden de taak der medewerkers vergemakke lijkte. Van het begin tot het einde werd het pu bliek getroffen door de wijze, waarop het di lettanten-keurcorps zoowel het vocale als het instrumentale gedeelte ten uitvoer bracht. Een algemeene bespreking zullen wij ach terwege laten. Ziehier onze algemeene in druk: voortreffelijk werk van den Kunst kring, een buitengewoon goede Rose Marie, goede solisten, een zuiver zingend koor en dat alles dapper aangevoerd door den dirigent. Natuurlijk waren er foutjes, maar deze waren zoo gering, dat ze ongetwijfeld het pu bliek ontgaan zijn. En ten slotte een aanmer king: Kunstkring, in zijn sterke bezetting noodzaakt enkele solisten wel eens, meer te bieden dan zij konden. Het orkest stond thans vrij opgesteld, zoodat het geluid veel sterker tot het publiek kwam dan wanneer het op gesteld was in een orkestbak. De heer J. v. d. Plas sprak ook nu weer een woord van welkom. In de pauze deelde hij mede, dat a.s. Dinsdagavond nog een opvoe ring zal plaats vinden. S. B. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgends schepen zijn Maandag 28 Januari 1935 radiofcelegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen-radio. Aldabi, Alphacca, Alpherat, Alwaki, Colom bia, Dempo, Johan de Witt, Joh an v. Otden- Ibarnevelt, Kota Agoeng, Kota Gade, Kota No- pan, Kota Tjandi, Marnix v. St. Aldegonde, Poelau Laut, Poèlau Roebiah Simon Bolivar, Volendam, Ze elan dia. Behalve bovengenoemde passagiersschepen zijn de meeste Nederlandsche vrachtschepen eveneens via Scheveningen-Radio te be reiken. EEN DERDE OPVOERING VAN ROSE MARIE. Tegen gereduceerde prijzen in Thalia. Gezien het enorme succes, dat de opvoe ringen van het zangspel Rose Marie in het Thalia Theater en het Patronaatsgebouw ge oogst hebben, heeft het Vlessing.Comité be sloten a.s. Dinsdag in het Thalia Theater nog een voorstelling van deze brilliante operette van de hand van wijlen Sam Vlessing te geven. De prijzen voor deze laatste uitvoering zijn aanmerkelijk gereduceerd, terwijl de aankleeding en de verzorging op hetzelfde booge peil zal staan als die der vorige. Zonder twijfel zal ook deze opvoering van Rose Marie weer voor een volle zaal plaats vinden; men voorzie zich tijdig van plaats- kaarten, aan de zaal verkrijgbaar, opdat men niet teleurgesteld worde. CONCERT „LOOFT DEN HEER" UITGESTELD In verband met de ziekte van den burge meester is het concert, dat het Chr. Ge mengd koor „Looft den Heer" Donderdag 31 Januari a.s. in de Herv. Kerk zou geven en waarbij mevr. Rambonnet ais zangsoliste op treden zou, uitgesteld tot Donderdag 14 Fe bruari a.s. AANVOER VERSCHE HARING. In de afgeloopen week werden aan den af slag de volgende kwanturns versche haring- aangevoerd Maandag 21 Januari 3 schepen met 150? kisten. Dinsdag 22 Januari: geen. Woensdag 23 Januari: 1 schip met 700 kisten. Donderdag 24 Januari: 1 schip met 600 kisten. Zaterdag 26 Januari: 1 schip met 980 kisten. In totaal bedroeg deze aanvoer van 2127 Januari dus 4.480 kisten versche haring. Een onverwachte maatregel. Beperking van den invoer van sloeharing nadeelig voor de rookerijen. Geheel onverwacht is de vorige week een Kon. besluit verschenen, volgens hetwelk voor het tijdvak 1 Januari tot 30 April de invoer van versche haring, van pekel- en steurharing en van sloeharing en de aanvoer van versche haring is verboden voor zoover deze meer bedraagt dan 40 ten honderd van het nettogewicht dat in dezelfde periode van 1933 werd in- of aangevoerd. Dit is thans het tweede regeeringsbesluit, met betrekking tot de haring, dat voor IJmuiden van beteekenis is. Het eerste was het verbod tot het aan den wal zouten van door Nederlandsche visschersvaartuigen aan gevoerde haring. Door verschillende oorza ken is het practisch resultaat van dit ver bod zeer gering geweest, zeer tot genoegen van de rookers en inleggers, die hun bedrijf door dit besluit al aan den rand des afgronds zagen. Gelukkig viel het mee. Om de beteekenis van het laatste Kon. be sluit. te leeren kennen Is het noodig, de sta tistiek te raadplegen. Deze kan men vinden in de ..Jaarcijfers over de Visscherij" van het Departement van Economische Zaken, waar in zijn opgenomen gedetailleerde gegevens, betrekking hebbende op den invoer van alle soorten visch. Voor 1933; het aangenomen basisjaar, vin den we de volgende jaarcijfers vermeid: Pekel- en steurharing: 3.968.984 K.G.. ter waarde van f 295.459. Dit kwantum is aan zienlijk lager dan de voorafgaande iaren. In 1930 waren deze cijfers nl. 8279040 K G. en f 1.133.166, in 1931: 6915.138 K.G. en f 886.435 en in 1932: 4.441.175 KG. en f 404.172. In 1930 was de invoer dus nagenoeg driemaal zoo groot als in 1933. Versche hai'ing en met zout besürenkelde haring: 2.513.704 K.G. ter waarde van f 217.623. Dit kwantum is nagenoeg geliik aa." de voorafgaande l.ar«n. (In 1930: 2.222.456 K.G. t.w. van f 279521). De invoer vond voornamelijk nlaats uit Noorwegen, uit wel kland in 1933 werd in gevoerd 2.520.456 K.G nekelharing en steur haring t.w. van f 130.480 en 1.320.382 K.G versche en met zout boc,r»venkelde harin°' (sloeharing) t.w. van f 87.891. Voorts waren nog belangrijke invoerlanden Groot-Brittan- nië met 949.692 K.G. nekelharing en .steur haring t.w. van f 123737 en 689212 K.G. ver sche en met zout besnrenkeMe haring t.w. van f 86.753 en België met 294 69* k.G. ne kelharing t.w. van f 19080 en 253.236 K.G versche en met zout besprenkelde haring t.w. voor f 20405. Deze cijfers hebben betrekkingon het ge- heele jaar: aangezien de ons ter beschik king staande gegevens geen cijfers noemen van de maanden afzonderlijk kunnen wil niet vaststellen, welke kwantums in de maan den Januari, Februari. Maart en Anril 1933 werden ingevoerd. Indien we deze stellen oo de helft, zou in deze maanden 1/5 van de ge noemde kwantums ingevoerd mogen worden. Wat kan de bedoeling van onze regeering met dezen maatregel zijn? In de eerste plaats natuurlijk, bescherming van ons nationaal product, de nekelharing. waarvan nog een groote voorraad aanwezig is en waarvoor we het buitenland dan ook heel goed kunnen missen. Maar na de ne kelharing vraagt de steurharing, waarvan eveneens nog duizenden kantjes onverkocht zijn. om een bijzondere nrotectie, want dit is geen haring, die men volgens de regelen van de kunst van Willem Beukêlszoon behandeld heeft en die dus niet houdbaar is. En nu be hoeft men er niet aan te twijfelen, dat de Noorsche sloeharing onder de gecontingen- teerde soorten opgenomen is. om den afzet van onze steurharing te bevorderen. Zoo treft dan deze gereduceerde invoer van i Noorsche sloeharing allereerst onze rookers. voor wie de sloeharing in dezen tijd van het jaar, nu de invoer van versche haring nage noeg en van goede versche haring geheel is afgeloopen haast onmisbaar is. En dan is het al weer opvallend, dat wan neer de regeering zich zal 'n enkelen keer met de visscherij bemoeit, het resultaat steeds weer op de een of andere manier het een of andere IJmuidensch bedrijf treft en het steeds weer de haringbedrijven zijn, die in bescherming genomen werden. Het Visscherijiblad van Ostende wijdt ook een artikel aan deze zaak. Dinsdagmorgen ontvingen verschillende exporteurs in Os tende van hun klanten in Vlaardingen en IJmuiden bericht, dat denzelfden morgen van wege de Hollandsche regeering de contingen teering is ingevoerd, zoo schrijft het blad. Dit geheel onverwachte besluit heeft niet alleen ontstemming verwekt, maar in Bel gische vischhandelskringen groote verwarring teweeggebracht, in zoover dat gansche wagon ladingen haring, welke voor vertrek gereed stonden, de grens niet meer over konden, en zeer groote verliezen geboekt werden, zoo schrijft het blad. Neen, geachte collega zoo erg was het niet. Als u het K. B. goed gelezen had, had ge kunnen zien, dat dit niet gold haring, die vóór 28 Januari ten invoer was aangeboden. Men had dus nog tot Zaterdag j.l. den tijd de haring van Ostende te verzenden. Later is zelfs nog bepaald, dat tot en met 28 Januari, dus tot en met heden, haring zonder vergun ning kan worden ingevoerd. Men heeft in Ostende dus nog met het grooste gemak de haring, die vorige week Dinsdag ter verzen ding gereed stond, zonder de bij het K. B. van j.l. Maandag vereischte formaliteiten kunnen verzenden. Het blad maakt zich nogal boos over dezen Nederlandschen maatregel, maar deze boos heid is toch geheel misplaatst. België weert millioenen kilo's Nederlandsche visch en is het dan zoo erg, als Nederland eens eenige tien duizenden kilo's Belgische visch buiten zijn grenzen houdt? Immers bedroeg de ge- heele invoer van haring uit België in 1933 slechts iets meer dan 250.000 K.G. Als men nu weet, dat op Maandag 21 Januari j.l. in Osten de 28 haringschepen binnen kwamen met 520.000 K.G. haring, blijkt van welk een ge ringe beteekenis de invoer van haring in ons land uit België is. Deze invoer k$n dan ook beschouwd wor den als een aanvulling van plaatselijke en tijdelijke tekorten, welke tekorten zich dit jaar weinig zullen doen gevoelen, omdat thans Nederlandsche schepen veel meer dan anders aan de Kanaal-haringvisscherij deelnemen. Van een Nederlandseh standpunt be schouwd is de contingenteering van den in voer van haring uit België van weinig be teekenis en zal de haringmarkt daardoor weinig beïnvloed worden. Anders is dit ge steld met de Noorsche sloeharing. waarvan het gemis of beter gezegd de beperkte invoer zich niet weinig zal doen gevoelen. Visscherijnieuws in een notedop. Sterkte der Duitsche trawlervloot. De Duit- sche trawlervloot bestond op 1 Januari 1935 uit 339 schepen, waarvan thuisbehoorden te We- sermünde (zonder ..Nordsee") 102, „Nordsee", Wesermünde 76, Bremerhaven 25, Cuxhaven 98, Hamburg-Altona 35 en Nordenham 3. Vischaanvoer in Duitsche havens. In de week van 14 tot en met 19 Januari kwamen er in de Duitsche havens binnen 85 stoomtraw lers n.l. te Wesermünde 50, te Cuxhaven 27 en te Hamburg-Altona 8. Van deze trawlers kwa men 30 van de Noordzee, 31 van de Barends- zee, 16 van IJsland en 8 van de Noorsche kust. De totale aanvoer bedroeg ruim 83000 cen tenaars. De grootste vangst had de Ziether, die 18 Januari in Wesermünde 2729 centenaars aanvoerde van de Noorsche kust. Vischaanvoer in Polen. De vischaanvoer in Polen bedroeg in 1934 9850 ton of 20% meer dan in 1933. In 1928 bedroeg de aanvoer nog slechts 2800 ton. Weer naar zeeDe Liesbeth Betty IJM. 183 is na in Amsterdam te hebben gerepareerd, weer naar zee vertrokken. De Mary IJM. 189 zal a.s. Dinsdag uitvaren. Versche haring. De VL 217 was aan de markt met 600 kisten versche haring, zijnde de vangst van zes schepen van één reederij. Vischomzet in Ostende. De vischomzet in Ostende in de week van 18 tot en met 24 Januari j.l. bedroeg 1.212.000 fr. Trawlers naar Rotterdam? Rotterdamsehe belanghebbenden schijnen onderhandelingen met een reederij van groote trawlers te voeren, om geregeld een trawler op Rotterdam te laten varen. Zou deze reederij de Rotterdam sehe reederij N.V. „Piscator" zijn? De vorige week werd aan de Rotterdamsehe vischmarkt voor ca. f 15.000 omgezet, zoodat men daar wel een vischje plaatsen kan. Rijwieldief na wilde jacht gearresteerd. Pas vier weken geleden uit de gevangenis ontslagen. Een jongmensch, dat Zaterdagavond op het tusschen de P. C. Hooftstraat en Vos- siusstoaat gelegen Schapenburgerpad te Am sterdam een onbeheerd staand rijwiel had weggenomen en er op dit vehikel vandoor was gegaan, is in de Kinkerstraat na een wilde jacht door de politie gearresteerd. De diefstal was opgemerkt door een rijwielagent, die bij het inladen van een postauto toezicht uit oefende De agent sprong onmiddellijk op zijn fiets en vervolgde den vluchteling over Stad houderskade en Nassaukade tot bij de Kin kerstraat. waar hij een agent van de verkeers politie. die daar het stopbord hanteerde, met een krachtig: „Houdt den dief" waarschuwde Laatstgenoemde trachtte den vluchteling te grijpen, hetgeen hem niet gelukte. Even later echter kwam het jongmensch te vallen, zoodat hij kon worden ingerekend. Met zijn arresta tie heeft de politie een goede vangst gedaan. De aangehoudene die meermalen met de jus titie in aanraking is geweest, was vier weken geleden uit de gevangenis ontslagen. Hij werd bovendien in het bezit gevonden van een rij wielplaatje dat hij op de Stadhouderskade van een fiets had gestolen. Deel van gestolen effecten gevonden. Man door de politie aangehouden. De politie van het bureau Raampoort te Amsterdam heeft een man gearresteerd, die. naar bij een huiszoeking in zijn woning was gebleken, in het bezit was van een deel der effecten, welke kort geleden gestolen zijn uit de brandkast van een grossierderij aan de Keizersgracht bij de Westermarkt aldaar. Een tweede persoon, die aanvankelijk ook wegens medeplichtigheid was aangehouden, is weer vrijgelaten, daar hij een alibi had opgegeven, dat bij onderzoek juist was gebleken. In het bewuste kantoor waren ongeveer 14 dagen ge leden twee brandkasten geforceerd; uit de eene hadden de dieven dertien effecten, een paar van groote waarde, en uit de andere een bedrag van ruim f 400 gestolen. De poli tie hoopt door deze arrestatie mede op het spoor te komen van de nog zoek zijnde waar depapieren. De groote Chineesche muur. die vroeger groote verdedigingswaarde had, doch die nu voor de aanvallende Japanners van geen beteekenis meer kan zijn. Vernieling door geluid. Een Amerikaan heeft na jarenlange studie verklaard dat hij vaste voorwerpen door ge luid kan verwoesten. Niet het volume doet het hem maar de toon hoogte. Hij constateert dat het geluid van 30.000 hoorns 1 P.K. sterk is, maar dat een ge luid van minder volume maar van de juiste toonhoogte een muur omverwerpt. Reclame, De eerste reclame dateert van ongeveer 600 jaar voor Chr. Een pottebakker uit Locris in Zuid-Italië zette op een pot: „Best! de potten die Panteleos maakt zijn best!" Hoogvliegers. Het is vastgesteld dat vlinders tot boven 4 K.M. hoogte vliegen. Een Zwitsersch aviateur Cartier werd eenige jaren geleden door een adelaar aangevallen op 4,5 K.M. hoogte De meeste andere vogels komen niet hooger dan een kilometer. De Cowdor uit de Andes houdt het record met 8 K.M. Een „ijzervreter". Bij een Ier heeft men 115 draadnagels en twee stukken ijzer uit zijn maag gehaald. Een oaar spijkers waren vijf c.M. lang. Hij gaat _eer goed vooruit. „Het verschil tusschen een koe en een melk boer", zei de kwade klant, is dat een koe melk geeft". „Ja", zei de melkboer, „een ander verschil is dat de koe geen crediet geeft". Kleine wenken. Giet rondom een vastzittende stop in een karaf of flesch een paar droppels machine olie, wacht eenige uren en ze is los. Jongeren Vredes-Actie in den opgang. Jaarvergadering tc Hilversum gehouden. De vergadering van de Jongeren Vredes Actie (J. V. A.) is onder voorzitterschap van den heer H. van Wijk te Hilversum gehouden. Deze zeide in zijn openingswoord dat de J. V. A. zich na een periode van achteruitgang heeft hersteld en dat het ledental een her nieuwden opgang te zien geeft. De talrijke openbare getuigenisavonden trokken meer dan tienmaal het aantal leden der vereeni- _ing. Zij zullen worden voortgezet, thans ver gezeld van voorlichtingsavonden. In dit ver band deelde spr. mede dat het bestuur het initiatief heeft genomen tot het houden van bijeenkomsten, waarin onder verantwoordelijk heid der J.V.A. maar geheel vrij in hun uitingen bekende Nederlandsche schrijvers het woord zullen voeren. Reeds ontving men van ongeveer dertig der meest bekende Nede?« landsche romanschrijvers en dichters een .sympathieverklaring en de toezegging van een mondelingen of schriftelijke getuigenis. Wat de verdere werkzaamheden betreft noem de spr. de totstandkoming van de samenwer king met reeds vijftien vredesorganisaties ten- zake van de actie inzake luchtbescherming en de particuliere wapenindustrie. Dr. G. S. Stuiveling heeft de richtlijnen behandeld voor de werkzaamheden in de toekomst. Spr. kwam o.m. tot de slotsom, dat het noodzakelijk is uit te gaan van de ge geven psychische gesteldheid van een bepaal de massa, wanneer men in een met die massa iets wil bereiken Onverbiddelijk zal stelling moeten worden genomen tegen bepaalde strekkingen in die massa, als wraakzzucht en aggressïeve driften. De kleurlooze massa kan alleen op massale wijze invloeden ondergaan Het is noodig uit te zien naar de' financieele middelen om met een groote opzet te werken waarbij samengaan van alle pacifistische organisaties wenschelijk is. Voorts betoogde spr. dat de beïnvloeding van de de vredes. beweging welgezinde massa geheel moet gaan in de richting van persoonlijke bewustwor ding. De heer J. Pront, lid van het Landelijk Comité, besprak daarop uitvoerig het werk plan voor 1935. Als voorname taak beschouwde spr. de J.V.A. te maken tot centraal scholings orgaan voor verwante organisaties, zoowel plaatselijk als landelijk. De heer H. van Wijk. sprekende over de basis voor gemeenschappelijke actie zeide, dat het principieele pacifisme in hoofdzaak wordt gevoed uit de bronnen: evangelie, humanisme en marxisme. Op dezen drie houdingen ge grond is eenheid van actie voor dit pacifisme mogelijk en noodig. Op de inleidingen volgde een uitvoerige dis cussie. De resolutie, aangenomen op de algemeene vergadering van het vorige jaar, waarin het standpunt van de J. V. A. wordt uiteengezet, o.m. ten aanzien van de nationale ontwape ning, de luchtbescherming en de koloniale politiek, werd opnieuw bevestigd. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat tot alg. voorzitter wérd benoemd dr. Garmt Stuiveling (Buitenpost), in de vacature, ont staan, door het aftreden van den heer Hein van Wijk en tot algemeen secretaresse mej. J. Stek (Rotterdam) in de plaats van den heer J. Booy, die zich niet herkiesbaar stelde De algem. penningmeester, de heer D. van der Zee (Amsterdam) werd herkozen REEKS INBRAKEN OPGEHELDERD. De recherche te Breda heeft thans klaar heid gebracht in het mysterie van vele inbra ken, die den laatsten tijd te Terheyden, Geer- truidenberg, Langeweg, Zevenbergschen Hoek en in het station van Lage Zwaluwe gepleegd zijn. Men heeft reeds verscheidene gestolen voorwerpen opgespoord, o.a. te Nijmegen, en in beslag genomen. Ook zijn thans de personen, die zich schuldig gemaakt hebben aan deze inbraken en waarbij zich een persoon moest bevinden, die over een auto beschikte, bekend. Er is reeds een arrestatie verricht. Nadere bij zonderheden kan de politie in verband met het onderzoek nog niet mededeelen. Ex-keizer vierde zijn verjaar dag. Ter gelegenheid van den verjaardag van ex- keizer Wilhelm van Duitschland zijn Zaterdag te Doorn de verschillende familieleden en gasten aangekomen. Het waren de kroonprins met zijn vrouw en zijn twee zoons en dochters, prins Eitel Fried.- rich, prins August Wilhelm, de eenige dochter van den keizer, de hertogin van Brunswijk, de zuster van den keizer, Landgraefin von Hes sen en de groothertog en groothertogin van Mecklenburg. De gasten namen hun intrek in Huize Doorn zelf en in de bijgebouwen. De meeste gasten zouden hedenmorgen weer vertrekken. De krooqnprins en zijn vrouw en kinderen zullen echter nog eenige dagen langer blijven. Zondagochtend is op Huize Doorn door pas tor Schneller uit Berlijn een dienst gehouden. Des avonds is een diner gegeven, w .araar. ook nog een aantal Nederlandsche autoriteiten ea intieme kennissen van den ex-keizer aanzat/ut.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1