De sluiting van Trianon. Het bekende café-restaurant Trianon aan h^t Leidscheplein te Amsterdam heeft Maan dag zijn deuren moeten sluiten omdat het de hoo^e lasten, die het bedrijf bezwaren, niet langer kan opbrengen. De directeur, de heer Th Meerman, bestuurslid van „Horecaf" heeft verklaard dat er bij de autoriteiten voor het hotel-, café- en restaurantbedrijf niets te bereiken valt. Het lot dat Trianon thans ge troffen heeft, bedreigt ook vele andere onder nemingen, die nog slechts leven bij de gratie van hun leveranciers.. De veel te hooge ver makelijkheidsbelasting, de zware druk van nersoneele belasting en het voortdurend jr,ijkend vergunningsrecht gaan samen met de verminderde koopkracht van het publiek, waardoor de prijzen zijn gedaald tot een peil, dat fnuikend is voor een behoorlijke exploita tie- De overheid zal snel hulp moeten bieden als zij wil voorkomen dat de slachtoffers bij dozijnen vallen. Onlangs hebben wij melding gemaakt van het zeer sombere rapport, door Horecaf over den toestand in het hötel-, café- en restau rantbedrijf uitgebracht. De sluiting van Tria non legt extra nadruk op dit rapport, en ook uit de verklaringen van den directeur dezer Instelling moet men wel afleiden dat hier één van de punten te vinden is, waarop de belas tinggrens is overschreden. Dit is ook voor den fiscus een onvoordeelige zaak. Vele menschen meenen, dat de fiscus de duimschroeven eigenlijk zoo ver kan aan draaien als hij maar wil. Maar dat is volstrekt niet zoo. De sluiting van Trianon beteekent niet alleen voor directie, aandeelhouders en personeel van het restaurant, maar ook voor de overheidskas een groot nadeel. Die kas verbeurt er een belangrijk bedrag aan inkom sten mee. Zouden daar meer sluitingen op vol gen, dan derft de fiscus zooveel inkomsten dat hij 'voordeeliger uit zou zijn geweest als hij lagere rechten was blijven heffen en daarmee die sluitingen voorkomen had. -Er komt nog bij dat er weer nieuwe werkloosheid ontstaat, waardoor tegenover dalende inkomsten de uit gaven van de overheidskas stijgen. Ziehier het gevolg van een overschrijding van de belas tinggrens. Hetzelfde geldt natuurlijk voor alle belas tingen. Jaagt men ze te hoog op, dan daalt hun debiet en brengen zij weldra minder in kas dan tevoren. De bekende „vicieuse cirkel" doet zich gelden. En vele belastingverhoo- gingen op artikelen, die men desnoods missen kan, hebben tengevolge dat de belastingbe taler die artikelen niet meer koopt, of ze zooals in het geval van auto's, die ook maar steeds zwaarder belast worden afschaft. De veelheid van belastingobjecten in dit land heeft daarbij het effect, dat men een ver hooging op één object veelal direct beantwoor den kan met een bezuiniging op een ander. Als u een auto bezit en geen lust hebt de ver hooging op uw Wegenbelasting te slikken, kunt u bedanken voor uw lidmaatschap van een paar kunstinstellingen. Gevolg; de nood van de kunstinstellingen neemt toe en de overheid derft uw belasting op openbare ver makelijkheden. Als uw opcenten op de ge meentefondsbelasting stijgen kunt gij een kleiner huis gaan betrekken. Gevolg: gij be zuinigt op uw personeele belasting. De over heid derft dat bedrag. Het inkomen van uw vorigen huisheer daalt omdat hij uw vorige huis niet aan den man kan brengen, of het alleen kan doen tegen een veel lager huur. Gevolg: zijn belasting-aangifte daalt, de over heid derft ook van hem directe inkomsten. Hij moet bezuinigen, schaft zijn auto af en zegt tegen zijn vrouw: „Met die uitjes naar Amsterdam moet het maar afgeloopen wezen". Gevolg: de. gemeente Amsterdam derft zijn belasting op openbare vermakelijkheden, het Concertgebouw verliest een abonné, Trianon een klant die na-de concerten een kopje kof fie placht te komen drinken Enzoovoorts. Overschrijding van de belas ting-grens heeft gevolgen die werken als een rollende sneeuwbal, of een olievlek. Waarbij onmiddellijk de herinnering opkomt aan mi nister Colijn's recente verklaring, dat de re geering nog m dit jaar de beiastingen met eenige millioenen hoopt te verminderen. Dat zal wel met overschreden grenzen verband houden. Het oog der fantaisie ziet minister Oud, grootvizier van den Fiscus, hollend van 't eene bedreigde punt naar het andere hier verhoogend. daar weer verlagend, en dan terugkeerend naar z'n statistieken om uit te vorschen hoe dit nu weer op „ze" werktwaar ze 't slikken zonder tegen maatregelen, én waar ze aan 't bezuinigen slaan. Het verlies van Trianon is voor Amsterdam ook in algemeenen zin een nadeel. Uit een oogpunt van vreemdelingenverkeer beschouwd zijn dergelijke instellingen voor de hoofdstad van groote beteekenis. Sommigen plegen dat te onderschatten. Ten onrechte. Wie alleen met direct-zichtbare en becijferbare baten rekening houdt is een slecht zakenman. Daarbij rijst opnieuw de vraag, of men in dit land in malaise-tijd niet teveel geneigd is alles, dat maar eenigermate verband houdt met het begrip „openbare vermakelijkheid" maar opzij te schuiven. Het is niet noodzake lijk, heet het dan. Op grond van dat zelfde ar gument bezwijken tooneelgezelschappen en verkeeren tallooze muziekinstellingen in nood. Maar het is een heel kortzichtige rede neering, die de menschen in malaisetijd, als zij opwekking en wat afleiding meer dan ooit noodig hebben, maar wil berooven niet alleen van hun strijkje of band bij een kopje koffie, maar ook van die kunstuitingen die heij ver heffen boven de zorgen van hst alledaagsche levenkunstuitingen die met de term „openbare vermakelijkheid" van den fiscus zoo buitengewoon plat en onjuist worden aan geduid. Wat het nut en de noodzakelijkheid betreft: duizenden menschen vinden hun bestaan zoo- perken aan de steden, die saai en levenloos voor hen worden doordat er zooveel demen voor hen gesloten zijn, die zij vroeger gaarne binnentraden. Dat is het vooruitzicht als het niet blijft bij het geval-Trianon. En dat zou Amsterdam en andere steden, duur te staan komen. In harde guldens gerekend R. P. BEVERWIJK Jaarvergadering van „Eendracht Maakt Macht". Dinsdagavond hield de Winkeliersvereeni- ging „Eendracht Maakt Macht" in de boven zaal van Hotel „Ter Burg" haar jaarvergade ring. De voorzitter,- de heer G. W. P. Stouten- beek herinnerde aan de schitterend geslaagde viering van het zilveren jubileum der vereeni- ging in Sept. 1934. Spr. dankte het bestuur van de Harddraverijvereeniging „Beverwijk en Omstreken", die door een royale gift deze mooie feestviering mogelijk maakte. Voor de vereeniging was het een goed jaar. Zelfs mocht nog een batig saldo geboekt worden, ondanks de hooge uitgaven voor de viering van het ju bileum. De voorzitter wees op het verlies, dat de vereeniging geleden heeft door het vertrek van den penningmeester, den heer P. Cloeck, naar Alkmaar. Het bestuur heeft met hem op de meest prettige wijze samengewerkt, waar voor spr. hem dankte. Vervolgens dankte de voorzitter den heer Gillessen, die de taak van penningmeester heeft overgenomen. Voorts hoopte spr., dat de Beverwijksche winkeliers het jaar 1935 weer met frisschen moed tegemoet zullen treden en dat het nieuwe jaar in zaken meer voorspoed zal ge ven, dan in 1934 het geval was. Naar aanlei ding van de notulen der vorige vergadering deelde de voorzitter mede, dat in een volgende vergadering een bespreking zal worden gehou den over de electriciteitstarieven, wanneer blijkt, dat het spertarief in eenig opzicht aan leiding tot klachten heeft gegeven. De secretaris de heer C. Dingier Jr. bracht vervolgens een uitstekend jaarverslag uit, waarin nogmaals herinnerd werd aan het zil veren jubileum en aan het groote aandeel, dat de voorzitter, de heer G. W. P. Stoutenbeek in de voorbereiding en uitvoering der feestelijk heden had. Vervolgens memoreerde spr. de winkelweek en de St. Nicolaasreclame, georganiseerd in samenwerking met de zustervereeniging „De Hanze". De secretaris betreurde het, dat van overheidswege zoo weinig medewerking wordt verleend. „Wij hebben, aldus de secretaris, „alle mogelijke pogingen moeten aanwenden om bij onze onschuldige St. Nicolaasreclame niet als misdadigers voor den rechter te wor den gesleept". Het aantal leden steeg in 1934 van 84 tot 88. Het jaarverslag werd onder dankzegging goedgekeurd. De heer L. Z. Gillessen bracht het financieele verslag uit. De rekening over 1934 sloot met een batig saldo van f 192,45. De St. Nicolaascampagne leverde voor E. M. M. een bedrag van f 341,87 op. Verkocht werden 135.075 bonnen voor f 2026,d. i. f 700 meer dan vorig jaar. Tot leden van de controlecommissie werden aangewezen de heeren Fr. Zwart, G. Doets en R. van Ronkel. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren L. Z. Gillessen en E. O. M. Buitenhuis herko zen. In de plaats van den heer P. Clóeck werd gekozen de heer L. Prijs, die zijn benoeming aanvaardde. Inzake de actie tegen het inkoopbureau van de vereeniging De Gieteling' deelde de voor zitter mede, dat na de ontkenning van de di rectie der Hoogovens, als zou deze vereeniging ook aan derden leveren, eenige brieven zijn ontvangen, waaruit het tegendeel bleek. De directie is daarvan op de hoogte gesteld. De directie heeft deze gevallen onderzocht en antwoordde, dat de betrokkenen op hun ver keerde handelwijze zijn gewezen en dat stren ge maatregelen worden genomen om het ge wraakte euvel tegen te gaan. Ook werd er op gewezen, dat onder een personeel van 1300 1400 leden wel eens gevallen voorkomen, die voor correctie vatbaar zijn. De heer Van Ronkel meende, dat wel dege lijk concurrentie wordt ondervonden van de inkoopcentrale. Bewijzen zijn moeilijk te leve ren .omdat men na de waarschuwing van de directie niets meer „los" laat. Spr. wilde een korteren weg bewandelen en gaf in overweging den Kon. Ned. Middenstandsbond in de zaak te betrekken. De middenstand van de geheele omgeving moet aldus spr. een gezamenlijk adres indienen bij den Minister. De voorzitter deed de toezegging deze aan gelegenheid in de districts-federatie te zullen bespreken. Het is een zaak, die den geheelen middenstand betreft en dus meende spr., dat de actie dan het best gezamenlijk kan worden gevoerd. Besloten werd, dat het bestuur in deze zaak zeer actief zal blijven. Met het oog op de financiën werd besloten het maandblad „Succes" te vervangen door het Algemeen „Weekblad voor den Midden stand", uitgave van den Kon. Middenstands bond. Vervolgens werden besprekingen ge voerd over de eventueele instelling van een incassobureau en een zoogenaamde „zwarte lijst". Talrijke staaltjes werden genoemd van gevallen, dat goederen werden afgeleverd, waarna betaling achterwege bleef. Het bestuur had zich laten voorlichten door het bestuur van de Zaandamsche Winkeliers vereniging. In Zaandam zijn de genoemde instellingen reeds met succes in werking. Niet alleen, dat de financieele resultaten zeer be vredigend waren, ook de preventieve werking- van een zwarte lijst is zeer groot. Na langdu- wel in de bedrijven die vereenigd zijn in Hore- rige besprekingen werd besloten, dat het be- caf als in de kunstinstellingen. En tiendui- stuur voor de volgende vergadering een om- zenden anderen zullen hun bezoek gaan be- lijnd voorstel zal indienen. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur' en dat van de Hanze tot de conclusie was ge komen, dat het niet op den weg lag van de middenstandorganisaties om kortingzegels te verstrekken. De vergadering kon zich met deze zienswijze volkomen vereenigen. Daarna werd nog besloten tot aansluiting bij de vereeniging tot bestrijding van het cadeau stelsel. Bij de rondvraag werd de enquete van de Kamer van Koophandel inzake het vraagstuk van de oeververbinding van het Noordzee kanaal ter sprake gebracht. Zoowei bij een brug- als bij een tunnelverbinding heeft Be verwijk groote belangen. In ieder geval was men het er over eens, dat de pontverbinding in de toekomst niet gehandhaafd kan worden. De voorzitter drong er op aan de door de Kamer van Koophandel gestelde vragen in zake de oververbinding zoo spoedig mogelijk te beantwoorden. De vergadering werd hierna gesloten. JAARVERGADERING VAN DEN L.T.B. Dinsdagavond vergaderde in de bovenzaal van het veilingsgebouw „Kennemerland" de af deeling Beverwijk en Omstreken van den R.-K. Dioc. Land- en Tuinb-ouwbond. De voorzitter de heer Jac. Weterings deelde in zijn openingswoord mede. dat hij door om standigheden deze vergadering nog zou lei den, hoewel hij reeds ontslag had genomen. Spr. merkte verder op, dat de toestand voor den tuinbouw er niet gunstiger op is gewor den in 1934. Enkele producten mochten dan al wat hooger geprijsd zijn. andere omstan digheden deden dezen voorsprong weer te niet. De voorzitter hoopte, dat 1935 voor de le den in vele opzichten gunstiger zal zijn en spoorde aan onder leiding van den nieuwen voorzitter krachtig te streven naar verderen uitbouw van den L.TB. De secretaris, de heer R. Poelman bracht een keurig verzorgd jaarverslag uit. De se cretaris memoreerde de bemoeiingen van de afdeeling bij de steunverleening aan tuin ders en bij het totstand komen van ver scheidene regelingen, welke werden getrof fen met de koopiiedenvereenigingen. Met den Kring van den L.T.B. werden zeer nauwe relaties onderhouden. De gezamenlijke inkoop is een groot succes geweest. Zoo werden o.a. 700 H.L. brand stoffen en 20 balen spinaziezaad op voor- deelige wijze ingekocht. Het jaarverslag werd onder dankzegging goedgekeurd. De voorzitter deelde naar aanleiding van het jaarverslag mede dat ook voor dit jaar weer pogingen zullen worden aangewend, om voor gezamenlijke rekening steenkolen aan te koopen. Het bestuur zal in samenwerking met an dere vakafdeelingen pogingen in het werk stellen, om voor de georganiseerde tuinders een hoogere steunuitkeering te verkrijgen, dan voor de ongeorganiseerde. Vervolgens werd medegedeeld, dat door 60 tuinders van Beverwijk en Wijk aan Duin een aanvrage om mest is ingediend. Opge merkt werd, dat de toewijzing van de mest, die de gemeenten betalen, geschiedt door de Instellingen van Maatschappelijk Hulpbe toon. Hierna werd de bestuursverkiezing gehou den. Aftredend waren de heeren Jac. Hofland. R. L. Poelmann en C. Veldt, waarvan beide laatstgenoemden werden herkozen. In de plaats van den heer Hofland, die bedankt had, werd de heer C. Poel gekozen. Het jaarverslag van den penningmeester, den heer N. Commandeur kon wegens onge steldheid van den functionaris niet worden uitgebracht. De voorzitter kon wel mededee- len, dat het boekjaar met een batig saldo kon worden afgesloten; De middelen der ver eeniging vertegenwoordigden'een bedrag van f 175. Tot verificateurs werden gekozen d^ hee ren J. Schelvis en C. Poel. Nadat de agenda voor de op 7 Februari a.s te Haarlem te houden vergadering van den Tuindersvakbond was behandeld hield de geestelijke adviseur, Rector Th. Boonekamp zijn bekende causerie met lichtbeelden over zijn reis naar Rome. De vergadering werd hierna gesloten. HET JUBILEUM VAN DEN HEER W. .T. DEN OTTER. Zooals "wij reeds be richtten zal de heer W. J. den Otter, hoofd agent van politie al hier a.s. Vrijdag 1 Fe bruari zijn zilveren ju bileum in dienst van de politie vieren. Wij hebben de ver diensten van den ju bilaris in het licht ge steld en spraken daar bij de overtuiging uit, dat het dezen plichts- getrouwen en toch hu manen politieman stellig niet aan bewijzen van belangstelling zal ontbreken, Zijn jubileum heeft ook in een zijner vroe gere standplaatsen, nl. Oosterbeek de aan dacht getrokken. In de Oosterbeeksche Cou rant troffen wij het volgende aan: „Velen te Oosterbeek zullen zich den heer W. J. den Otter herinneren, die in den kor ten tijd, waarin hij bij de politie te Ooster beek diende zich door zijn humaan optreden veie vrienden had verworven. Hij was het. die met zijn collega Maassen door nauwkeu rige surveillance bij de geruchtmakende in braak in Hotel Schoonoord den dader op heeterdaad betrapte, waardoor nog vele an dere diefstallen tot klaarheid werden ge bracht. Geen wonder, dat men hem noode zag vertrekken, toen hij tot hoofdagent van politie te Beverwijk werd benoemd. Gaarne wenschen wij den heer Den Otter met zijn jubileum hartelijk geluk. Nog vele jaren, Den Otter". Dezen gelukwensch van het Oosterbeek sche blad zullen velen in Beverwijk in deze dagen gaarne onderstrepen. Vrijdag 1 Februari zal voor den Brigadier W. J. den Otter stellig een gedenkwaardige dag worden. DE PRIVé-SECRETARESSE. De Geheelonthouders Tooneelvereeniging „Nieuw Leven" heeft voor haar dei'de uitvoe ring in studie genomen het succes-blijspel „De Privé-secretaresse", van A. den Hertog. De titelrol zal door mej. M. van Helden wor den vervuld. PROPAGANDA A. J. C. In de heden Woensdagavond door de A. J. C. in het Kennemer Theater te houden pro- pagandabij eenkomst zal het jeu-gdspel „Lachzaad" van M. Vos worden opgevoerd, Verder vermeldt het programma het optre den van de zanggroep, een toespraak van Nico Bloemendaal en de Pinksterfilm van 1931 en 1934 WOENSDAG 30 JANUARI 1935 WIJK AAN ZEE EN DUIN VERGADERING R.K. VOLKSBOND. In café „De Zon" vergaderde onder voorzit terschap van den heer Alb. Schellevis de R.K, Volksbond. De voorzitter sprak er zijn teleur stelling over uit. dat de opkomst zoo gering was en dat- nog voor een onderwerp in aller belang. Besproken werd 't vastrechttarief van 't electriciteitsbedrijf. Hoewel daarvoor met de betrokken autoriteiten besprekingen zijn gevoerd, valt er nog niets positiefs te vermel den Het bestuur verwacht spoedig gunstige resultaten. Voorts kwamen eenige aangelegenheden van huishoudelijken aard aan de orde. RECHT EN PLICHT. Heden, Woensdagavond, houdt de R.K, Kiesvereeniging in café De Zon haar ver gadering ter bespreking a.s. verkiezing. De nieuw-benoemde Italiaansche ministers na door den koning ontvangen te zijn. V. 1. n. r.: Antonio Beni (Verkeer); Arrigo Solmi (Justitie); graaf Cesare de Vecchi (Onderwijs); graaf Paolo Thaon di Revel (Financiën)Edmondo Rossoni (Landbouw); Luigi Razza (Openbare Werken). NederlandZwitserland te Davos. Nieuwe wereldrecords van Langedijk en Ballangrud op de 3000 Meter Uit Davos: De weersomstandigheden waren Dinsdagmorgen, toen de 500 Meter werd ge reden voor den wedstrijd Zwitserland Nederland, tamelijk goed. Eerst sneeuwde het een beetje, maar daarna-klaarde het op. Op de 500 Meter hebben de oude rijders be trekkelijk goede tijden gemaakt. Koops reed den afstand in 46 sec., terwijl zijn beste tijd tot nu toe in Zwitserland 46.7 sec. was ge weest. Blaisse bracht zijn tijd een flink stuk terug van 46.9 sec. op 45.8 sec. terwijl Lange dijk zijn tijd een flink stuk omlaag bracht, n.l. van 47.5 sec. op 45.8 sec. Dijkstra ver beterde zijn tijd van 46.6 sec. op 46 sec. en ook het rijden van Stelling de Boer was ver beterd, getuige zijn tijd van 48.2 sec, (oude tijd 48.5 sec.) De Noor Ballangrud was ook van de partij. Hij had startvergunning gekregen, maar voor den landenweastrijd reed hij nog buiten mededinging. Te twee uur werd begonnen met de 3000 Van de oudere rijders viel Langedijk dp door zijn uitstekend rijden. Hij reed in zijn rit tegen Ballangrud en slaagde er in, het wereldrecord, staande ten name van Michael Staksrud (Noorwegen) met een tijd van 4 min. 59.1 sec. (gevestigd in Februari 1933 te Hamar) te verbeteren en te brengen op 4 min. 58.2 sec. Ook Ballangrud bleef beneden het wereldrecord en beneden den tijd van Langedijk. De Noor deed 4 minuten 49.6 seconde noteeren. Aan het bestuur van de I.E.V. te Stockholm zal worden verzocht ook dit wereldrecord te erkennen. Langedijk's beste tijd was tot nu toe ge weest 5 min. 8.8 sec., wel een bewijs, dat hij vooruitgegaan is. De beste Nederlandsche tijd bedroeg tot dusver 4 min. 59.8 sec. dus ook daar is hij nog onder gebleven. Koops deed het nog beter en haalde zijn tijd van 5 min. 23.7 sec. met 14^ sec. naar be neden. Wat de nieuwere rijders betreft, de tijd van Akerboom was uitstekend 5 min. 11 sec. De anderen reden onzeker, er vonden diverse valpartijtjes plaats, maar allen hebben hun baan uitgereden. In het algemeen klassement bezette Bal langrud de eerste plaats, gevolgd door Lange dijk. die dus den wedstrijd tegen Zwitserland heeft gewonnen. De gedetailleerde uitslagen luidden.: 500 Meter: 1. Ballangrud (Noorwegen) tijd 43.4 sec. 2 en 3 J. Langedijk en B Blaisse, beiden een. tijd van 45.8 sec. 4 en 5 R. Koops en L Dijkstra beiden een tijd van 46 sec. 6. S. Heiden tijd 46.8 sec. 7 en 3 J. Roos en Stelling de Boer beden een tijd van 48.2 sec. 9. Van der Ruit tijd 49 sec. 10, 11 er. 12 A. Koreman, Henneman en Rogger (Zwhseiland), allen een tijd van 49.2 sec. 13. K. de Koning, tijd 50.6 sec. gevallen 14 en 15 D. van der Duim en Zipperlen (Zwit serland) tijd 51.2 sec. 16. D. Havik tijd 51.4 sec. 17 E. Kootstra tijd 51.6 sec.. 18 en 19 B. Scholten en K. Hart. beiden een tijd van 52,8 sec. 20. Mej. Rogger (Zwitserland) tijd 54.6 eec.. 21. Jan Zeegers tijd 56 sec. 22 J. Akerboom tijd 59.8 sec. gevallen. 23. W. van der Horst tijd 1 min. 2.8 sec. gevallen. 24. H. Jochems tijd 1 min. 6.4 sec. gevalle» 3000 Meter: 1. Ballangrud (Noorwegen) tijd 4 min. 49.6 sec. Nieuw wereldrecord. 2. J. Langedijk 4 min. 58.2 sec. Nieuw wereldrecord. 3. S. Heiden tijd 5 min 2.6 sec. 4. L. Dijkstra tijd 5 min. 3.6 sec. 5. R. Koops 5 min. 9.2 sec. 6. J. Akerboom tijd 5 min. 11 sec. 7. Van der Ruit tijd 5 min. 13.8 sec. 8. Stelling de Boer tijd 5 min. 15.2 sec. gevallen. 9. K. de Koning 5 min. 18.6 sec. 10. B. Blaisse tijd 5 min. 19.2 sec. 11. J, Roos tijd 5 min. 21 sec. 12. Rogger (Zwitserland) 5 min. 28.6 sec. 13. B. Scholten 5 min, 30.6 sec. 14. G. Henneman tijd 5 min. 33.8 sec. gevallen. 15 en 16. D. van der Duim en W. van der Horst, beiden tijd 5 min. 34.8 sec. 17. Zipperlen (Zwitserland) tijd 5 min. 335 sec. 18. A. Kore man tijd 5 min. 51.6 sec. 19. Jan Zeegers tijd 5 min. 51.8 sec. 20. E. Kootstra 5 minuten 55.2 sec. 21 en 22 D. Havik en mej. Rogger (Zwit serland) beiden tijd 6 min. 1.8 sec. 23. H. Jochems tijd 6 min. 10.8 sec. 24. K. Hart tijd 6 min. 26 sec. gevallen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochkatrine, Rotterdam naar Vancouver 28 te Bermuda. Delftdijk, Rotterdam naar Vancouver 28 te Londen. Burgerdijk. 28 van Philadelphia te Rotterd. Leerdam, New-York naar Rotterdam 28 (n.m.) te Halifax. Dinteldijk 2-6 (n.m.) van Rotterdam te Van couver. Volendam. 28 (n.m.) van Rotterdam te New York. Bilderdijk, Rotterdam naar N.-Orleans 27 (~.3£.) van Tampico. Binnendijk, Rotterdam naar New-Orleans 27 (3 n.m.) 230 mijl Z. v. Land's End. Damster-dijk, Rotterdam naar Vancouver 26 van Champerico. Beemsterdijk, 29 van New-Orleans te Rot terdam. HALCYON LIJN. Flensburg, 29 van Kirkeness te Vlaardin- &en. Stad Zaandam 28 van Ayr naar Bayonne. Stad Arnhem, Vlaardingen naar Bagnoli 28 .J9.40 v.m.) 50 mijl W. van Niton, HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein, 29 (2 n.m.) van Amsterdam naar Rotterdam. Jagersfontein (uitr.) 27 van Mosselbaai. Nijkerk (uitr.) 28 van Mozambique. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk 29 van Amsterdam naar West- Helder 28 van Amsterdam te Hamburg. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (uitr.) 28 van Singapore. Zuiderkerk 29 van Amsterdam naar Ham burg. Serooskerk (uitr.) pass. 29 Gibraltar. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk 29 van Hamiburg naar Rotterdam JAVA—NEW-YORK LIJN. Rhexenor, Java naar New-York 28 te Be- lawan. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisaroe 27 van Shanghai te Hongkong. Tjison-dari 26 van Hongkong naar Amoy. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Agamemnon 28 van Tarragona naar Va- Amazone 26 v. Pto. Barrios naar Amsterd. Astrea. 28 van West-Indië te New-York. Deucalion, 28 van Catania naar Messina. Colombia, Barbados naar Amsterdam pass. 28 (6 n.m.) Azoren, Hercules, 28 van Samos naar Izmir. Orpheus, Oporto naar Amsterdam pass. 29 (7.35 v.m.) Lydd. Poseidon. 27 van Amsterdam te Danzig. Ulysses, 28 van Salonika te Algiers. Venezuela 27 van Cristobal naar Cartagena Berenice, Amsterdam naar San Juan P. R. 28 (12.34 v.m.) 20 mijl Z.O. van Niton. KON. HOLL. LLOYD. Amstelland 29 van Hamburg te Amsterd. Bennekom, Amsterdam -n. Chilli 28 te Cristobal. Hercules 29 van Bourgas te Izmir. Theseus 29 van Kapenhagen n. Stettin. Triton, Rotterdam n. Vigo p. 27 Beachy Head. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Agoeng thuisreis p. 28 (12 midd.) Kaap del Armi. Kertosono thuisreis p. 28 7 n.m. Sagres. Kota Gede uitreis p. 28 4 n.m. Finisterre. Kota Nopan uitreis 29 7 v.m. te Sabang. Modjokerto thuisreis 29 van Singapore. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKALIJN Alcyon 28 van Rotterdam te Hamburg. Alwaki thuisreis 28 v. Rio Janeiro. SILVERJAVAPACIFICLIJN. Silvaray 26 v. New Orleans n. Calcutta. Silverwillow, Calcutta n. Vancouver 28 van Rangoon. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Salabangka 29 van Batavia te Amsterdam. Madoera 29 van Amsterdam n. Rotterdam. Marnix van St. Aldegonde thuisreis 29 van Genua. Perseus, Japan, n. Rotterdam, 28 te Singa pore. City of Eastbourne, Dairen n. Rotterdam p. 28 Gibraltar. Cliytoneus, Batavia n. Amsterdam p. 28 Gibraltar. Melampus 26 v. Batavia n. Amsterdam. Helenus 28 te Manilla, voor Batavia en Liverpool. AANGEKOMEN. 28 Januari: Vliestroom s.s. Hull Helmwood s.s. New Castle Bowling s.s. Leith Nieuwendam m.s. Hoboken Merope s.s. Danzig Dalewood s.s. New Castle Storfors s.s. Skoghall Acclivity m.s. Weymouth 29 Januari: E. H. Stinnes XI s.s. Gdyni Plasworth s.s. Sunderland Ousel s.s. Liverpool Ransel m.s. Exmouth VERTROKKEN 28 Januari: Ransdorp m.s. Nordenham Greatend s.s. Methil Cordillera m.s. Hamburg Vega s.s. Lubeck Baharistan s.s. Bedi-Bunder Atlas s.s. Rotterdam 29 Januari: Ilse s.s. Rotterdam Helwood s.s. New Castle Naval s.s. Koningsbergen Septer I m.s. Kopervik Nieuwe zeehaven. De haven van Turiamo (Venezuela) zal ge heel gemoderniseerd worden door den aanleg van pieren en loodsen, terwijl de verbindingen met het binnenland verbeterd zullen worden. Een deel van het verkeer langs de haven van Puerto Cabello zal vermoedelijk naar de eerstgenoemde haven worden verplaatst. Reis voortgezet. Het met lekkage binnengeloopen Duitsche stoomschip „Naval" heeft de schade hersteld en de reis naar Koningsbergen voortgezet. Verandering van Lijn. Het Duitsche motorschip „Cordillera", dat gisteren van hier naar Hamburg vertrok, zal voorloopig hier niet meer terugkomen. Het schip is uit de West-Indiëlijn genomen en zal nu naar Oost-Azië gaan varen.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5