HET NIEUWE AVONDBLAD Berichten in enkele regels 20e JAARGANG No. 75 DONDERDAG 31 JAN. 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 100.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ100.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-. marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Usumi, Mén seint ons uit Tokio: Op een vraag in het Hoogerhuis, welke maatregelen Japan zal nemen in verband met een internationalen bewapeningswedstrijd ter zee verklaarde de Minister van Marine Usumi dat Japan elke bedreiging zal beantwoorden door de bewape ning tot het uiterste op te voeren, zelfs al zou de bevolking uitsluitend moeten leven van verdunde rijstsoep. Een interessant bericht. Meneer Usumi. is blijkbaar een man, die consequenties aandurft. En we wachten nu op berichten, meldend le de bedreiging, 2e een nieuwe koersstijging van vele aandeelen der internationale wapenindustrie. Voor het Japansche volk ziet de toekomst er intusschen jolig uit. Het pleegt zijn bewa peningswedstrijd met de Vereenigde Staten te houden en aangezien die over tienmaal meer middelen beschikken dan Japan zal het gele volk, behandeld volgens het stelsel-Usumi, niet lang op zijn verdunde rijstsoep-diëet hoeven te wachten. Dit ziet er op zichzelf eenvoudig genoeg uit. maar er zijn enkele andere consequen ties aan verbonden. De bevolking zal van ver dunde rijstsoep leven, omdat zij niet meer betalen kan. Dit beteekent dat zij zich van al le dingen, niet strikt noodzakelijk om in le ven te blijven, zal moeten onthouden. Het grootste deel der Japansche industrie en van den Japanschen handel en middenstand zal derhalve ten gronde gaan, omdat zijn omzet geheel verdwijnt. Het gevolg daarvan zal een enorme daling van de belastingopbrengst wezen. Aangezien Japan nu reeds de helft van zijn staatsinkomsten voor het loopende jaar uit nieuwe leeningen put, en ook precies deze helft aan bewapening uitgeeft, zal het nog veel meer geld moeten leenen. Maar niet van zijn bevolking want die leeft van verdunde rijstsoep en kan geen geld meer aan den staat leenen, maar van het buitenland, dat tevens de bewapening levert. Deze „figuur" is niet nieuw; zij is herhaaldelijk met succes toegepast. De Japansche leeningen zullen bij onnoozele beleggers in het buitenland ge plaatst worden. Weldra zal Japan geen rente en geen aflossing meer zal kunnen betalen. De buitenlandsche beleggers zullen hun geld verloren hebben en het niet snappen. De wapenindustrie zal dat wèl snappen. Inmiddels zal niemand Japan aanvallen, omdat het zoo sterk bewapend is. Men zal zeer beleefd jegens Japan zijn, en het complimen ten maken vanwege zijn nationale eenheid en zelfopoffering. De bevolking zal ondervoed raken zelfs Japanners kunnen op den duur niet bestaan van verdunde rijstsoep en het resultaat van een oorlog zal zich zonder oorlog gaan ontwikkelen. Er zal een enorme kindersterfte komen, gevolgd door hongersnoo- den en epidemieën. Tenslotte zal het volk in opstand komen. Het zal ontdekken dat het lichtelijk bekocht is, en zich voor het verdun de rijstsoep-diëet niet langer schadeloos ge- gesteld voelen door vlootmanoeuvres, leger- parades en luchtvaartdemonstraties. Het zal ontdekken dat een nationaal belang is, dat de natie leeft inplaats van dood te gaan. Dit is een eenvoudige waarheid die ook in de jaren 1914—1918 in Europa niet beseft werd, met de bekende gevolgen. Maar de Japanners zullen haar ontdekken. Zij zullen zoo kwaad worden, dat meneer Usumi wellicht de beenen zal moeten nemen. De verdunde rijstsoep zal een burgeroorlog doen uitbreken, die tenge volge zal hebben dat de buitenlandsche beleg gers geen Japansche obligaties meer willen koopen. Daarop zal de hongersnood veel erger worden, en in het buitenland zal men een beroep op de bevolking doen om in naam der Menschelijkheid het arme Japan, welks activa slechts uit bewapening bestaan, te helpen. Aan de bovenbedoelde beleggers zal duidelijk gemaakt worden dat zij onbehoorlijke men- schen, ja geen Christenen zouden zijn als zij niet hielpen. Zij zullen dan ook helpen, en in Rusland zullen velen denken: waar herinnert deze geschiedenis toch zoo sterk aan? Maar vele menschen zijn niet zoo best in het trek ken van eigen vergelijkingen en conclusies. Tenslotte zal de ramp luwen en Japan zal armer zijn dan ooit tevoren. De bewapening zal verouderd wezen en millioenen zullen be zweken zijn. Dan zal men zich gaan herstel len, want er zit veel energie in het ras. En dan zal er het wordt een eentonig verhaal weer een minister komen die zegt: „We moeten ons opnieuw bewapenen. Ons natio nale prestigehoera. We worden be dreigdhoera. Ik weet wel niet door wie.... hoeramaar dat doet er niet toe. Hoera. Zoo stel ik mij de toekomst van de conse quente politiek-Usumi voor. Vindt u het erg fantastisch? Ik niet. Men zegt dat ieder volk de regeering heeft die het verdient. Japan heeft meneer Usumi. R. P. TOONEELAVOND „GIETEUNG". In verband met het overlijden van den burgemeester is, naar gemeld, de tooneelavond van „De Gieteling" uitgesteld tot Donderdag 7 Februari. Zooals reeds bekend wordt op dien avond opgevoerd „De Reserve-Vrouw", blij spel in drie bedrijven van Joh. v. Doorn. Medewerkenden aan dit blijspel zijn de heer J- Hagen als Hero van Blijdenstein, architect; mevr. Brands—v. d. Linde als Julia, zijn vrouw; mevr. Keyserv. d. Graaf als Emmy Verheul, schilderes, vroegere schoolvriendin van Julia; de heer H. G. Gerssen als Bernard Verstraete, oom van Julia, De heer W. Gre- gouir als Fred Verstraete, broer van Julia, ingenieur; de heer B. Hagen als dokter. Verder treden op mevr. GregouirGraaf, fnej. v. d. Linde en de heer Keyser, respectie velijk als verpleegster, dienstmeisje en tuin man. Na afloop volgt een gezellig samenzijn met piedewerking van The Bltie Rascals Band, IJMUIDEN Motortrawlers in 1934. Een jaar van vooruitgang. Het jaar 1934 is een jaar geweest van groote activiteit op het gebied van orders op trawlers, uitgerust met Dieselmotoren, schrijft de Engelsche visscherij-deskundige A. C. Hardy'in The Fishing News en wanneer het jaar was afgesloten met geen grooter overwinning dan de kiellegging' van de eerste Dieseltrawler voor Grimsby, zou men al tevre den kunnen zijn met de gemaakte vordering. Maar bovendien zijn er twee orders geplaatst voor een zusterschip van de Noordzeeboot Ala, hetgeen beteekent, dat het vooroordeel van Britsche reeders tegen den motor met inwendige verbranding langzamerhand over wonnen wordt. Op het terrein der drifters be staat een dergelijk vooroordeel niet. Gedu rende het jaar 1934 vonden er een aantal be langwekkende afleveringen plaats en in de eerste weken van 1935 vinden eenige proef tochten plaats van drifters, uitgerust met Dieselmotoren, terwijl nieuwe orders verwacht worden. Wat grootte en motor-capaciteit be treft zijn de schepen van het continent echter in de meerderheid, meent Mr. Hardy. Voor IJsland. Midden-Januari bestelde de N.V. Piscator te Rotterdam bij een werf te Alblasserdam een vaartuig voor de diepzee-visscherij bij IJsland (De inmiddels in de vaart gebrachte motortrawler Claesje, die echter niet bij IJsland vischt. Red. IJm. Crt.) Deze is uitge rust met een Bolinder-motor, enkel-werkend en is de grootste van dit type, dat onder Ne- derlandsche vlag vaart. Tezelfder tijd was de firma P. Smit Jun. te Rotterdam met een Fransche reederij in onderhandeling over de levering van een trawler van 40 M. uitgerust met een 500 P. K. motor. Deze scheepswerf, waar oorspronkelijk groote schepen werden gebouwd heeft ten deele door de omstandig heden daartoe gedwongen, ten deele omdat zij daarvoor bijzonder geschikt was. veel aan dacht geschonken aan den bouw van vis- schersvaartuigen met Dieselmotoren. Zij bouwde de eerste trawlers met Maiersteven en heeft sindsdien een belangrijk aandeel ge had in de uitbreiding der Fransche visschers- vloot. Wat betreft het plaatsen van belangrijke orders voor visschersvaartuigen was er na het begin van 1934 een hiaat, totdat half Mei een werf te Nantes een order van een ree derij te Boulogne ontving voor een motor- trawler van 29.5 M., uitgerust met een Sulzer- Diesel van 375 P.K. Dit was een schip van het Noordzee-type. Einde Juni ontvingen de Forges et Chantiers de la Gironde te Bor deaux een order voor een grooten motor trawler van La Roe helle. Dit schip, bestemd voor de visscherij op de Westkust van Ma- rocco zou een lengte krijgen van 63 M. en een snelheid van 15 knoopen. De motor was een enkelwerkende 2-tact Sulzer-Diesel met 9 cylinders van 360 m.M. en 680 m.M. slag, 1400 P. K. Alle hulpwerktuigen worden elec- trisch gedreven. In Frankrijk houdt men er rekening mee, dat steeds verderaf gelegen vischgronden moeten worden opgezocht en daarom wor den er schepen gebouwd met een groote actie radius. Met andere woorden, zij moeten krachtige machines hebben voor de voort beweging en voor de winch en de vangsten moeten met een minimum aan brandstofver bruik kunnen worden aangebracht, terwijl voorts de machinerieën zoo weinig mogelijk plaats mogen innemen. Met het oog hierop is in Fransche oogen de motor met inwendige verbranding de eenig mogelijke en het zal van belang zijn te weten hoe lang belang hebbenden in Engelsche havens zich tegen een dergelijk standpunt zullen verzetten, meent Mr Hardy. De schrijver maakt dan nog melding van de onderhandelingen, gevoerd door P. Smit Jun. te Rotterdam over den bouw van een trawler voor een Fransche reederij. Deze werf heeft onlangs aan een Fransche reederij af geleverd' de Gustave Denis, een trawler van BEHANG-KOOPJES wegens verbouwing. Spotkoopjes Behangsel papieren. Gratis afranden. EERSTE SCHOTENSCHE PAPIERHANDEL, GEN. CRONJéSTRAAT 135 - Telef. 11657. (Adv. Ingez. Med.) 105' x 21' x 12' 11" met een 4-tact enkel-wer kende Diesel van 6 cyl., van 280 m.M. diam. en 450 m.M. slag. De trawl-winch wordt aangedreven door een specialen Diesel-generator, welk systeem het eerst door deze scheepswerf werd ontwikkeld. Dit is een generator van 70 PK. In normale gevallen is men echter eenigszins van dit systeem afgeweken; in den regel wordt de generator van de trawlwinch ook gebruikt voor een compressor en een generator voor het electrisch licht. De Fransche super-trawlers worden even eens besproken. Deze trawlers zijn voorzien van een uitgebreide koel-installafcie, als werk- ruimen met tanks voor de bevriezing en schoonmaken van de visch, glazuur-ruim met tanks enz. Gekoeld wordt met C. O. 2 (koolzuur) en het materiaal is berekend op het bevriezen van 50 ton zalm in een etmaal en tevens tot het behouden van een temperatuur van 12 gr. C. in het 45900 kub voet groote vischruim, van een temperatuur van -5 gr. C. m de 2120 kub. voet groote stapelkamer en van 0 gr. C. in het 13800 kub. voet groote werkruim. Er bevindt zich aan boord een dubbelwerkende 2 cyl. koolzuur-compressor met directe aan drijving, van een 40 P.K. electromotor. Voor het bevriezen van de visch, hetgeen geschiedt in een dubbele tank, zijn twee 3 cyl. icoolzuur- compressoren aanwezig, elk gekoppeld aan een 120 P.K. electromotor. De capaciteit van elk dezer machines is 120.000 cal. per uur en van de 2-cylinderige machines 42.000 cal. De zalm wordt gevangen met dories (kleine bootjes) en met zeewater schoongespoeld. Vervolgens komt de visch in het werkruim van 0 gr. C. waar ze in manden op planken worden geplaatst en gedoopt in vriestanks waardoor pekel stroomt bij een constante temperatuur van -18 1/2 gr. C. Hier blijft de visch 3 1/4 uur. Zij gaat daarna naar een spoeltank, waardoor lauw water, afkomstig van de waterkoeling van de motoren wordt geleid. Door deze behandeling wordt de pekel verwijderd. Vervolgens komt de visch in het glazuur-ruim, waar de temperatuur -5 gr. C. bedraagt.-Elke visch wordt gedoopt in een versch-watertank bij pl. 2 gr. C. en vervol gens in papier gewikkeld en opgeborgen in het koelruim. Visscherijnieuws in een notedop. De Noorsche traanoogst. De opbrengst van de walvischtraan in Noorwegen in dit jaar wordt geschat op 450.000 ton. Men verwacht, dat Unilever hiervan 65.000 ton zal afnemen en van het restant hoopt men, dat Duitsch- land ongeveer 250.000 ton en Rusland 30.000 tot 40.000 ton zal afnemen. Brutale zeehonden. Het koude weer in En geland had onlangs tot gevolg, dat men in de visschersplaats Filey een groot aantal van deze dieren dicht bij de kust kon waarnemen. Een visscherman verklaarde, dat de zeehonden tot vlak bij de booten kwamen en de visch van de beuglijnen hapten, toen deze werden inge haald. Slecht weer om de Noord. Een der trawlers van de Vem heeft op z'n laatste reis wederom met slecht weer te kampen gehad. Stortzeeën sloegen herhaaldelijk over het dek. De stuur man en de matrozen die in de last bezig wa ren. verkeerden eenmaal ernstig in gevaar en slechts door zich aan de verschansing vast te houden, konden zij verhinderen dat zij over boord werden geslagen. TEWATERLATING M.S. „ROTULA". De tewaterlating van het motortankschip „Rotula", door de Nederlandsche Scheeps bouw Mij. te Amsterdam gebouwd voor de Ko ninklijke Shell Groep zal plaats vinden a.s. Zaterdag 's middags 12 uur. De hoofdafmetingen van het vaartuig zijn 483'4"x59'3"x34'0". Indoortraining van het Nederlandsch Voetbalelftal in een der zalen van de Sportliga te Rotterdam. Links vooraan de Haarlem-speler Smit, naast hem Van Run. Het is een aardige sport voor onze lezers om eens na te gaan, hoevelen der andere spelers zij herkennen. O.a. komen voor v. Deyck, Seton, Galdenhoven, .Voormolen, Pellikaan enz. DAMMEN. IJMUIDEN II—BEVERWIJK I. Dinsdagavond speelde voor de competitie N.D.B. het eerste tiental van Beverwijk tegen het tweede tiental van D.C.IJ. Tijdens den wedstrijd verzocht de voorzitter van D.C.IJ. eenige minuten stilte om onzen overleden Burgemeester te herdenken. Spreker wees op het vele, dat de Damclub IJmuiden aan wijlen den heer Rambonnet heeft te danken. Dit plechtig moment maakte op alle aanwezigen een diepen indruk. De wedstrijd had het volgende verloop; IJmuiden II; Beverwijk I: 1. G. PostmaD. Kikke 2. C. Bais—K. Kikke 3. P. v. d. Velde—APekel 4. K. de JongJ. A. Oussoren 5. H. C. SouvereinS. Troost 6. F. DukelS. D. Hoogvorst 7. H. de Boer—J. C. Blokdijk 8. PostJ. Bakker 9. D. OttW. Spanjaard 10. D. PostmaH. Timmer 2—0 0—2 2—0 1—1 0—2 0—2 2—0 2—0 1—1 2—0 Totaal 128 voor D.C.IJ. H, dat evenals het eerste en derde tiental thans definitief de tweede plaats in de afdeeling bezet. VELSEN Wielrijders opgepast. Richting aangeven is noodzakelijk. enkel déraillement plaats vond. Alleen bij „Onder onze ronden hoed" uit het paddestoe len-lied waren enkele paddenstoelen de kluts even kwijt, maar overigens niets dan lof. Vooral de bloemen, die in de regenbui zon gen deden het keurig, wat ook van de padde stoelen gezegd kan worden, toen zij zich met „Hier ben ik" aankondigden. De soliste mevr. Van Pel had met haar klankrijk orgaan een voornaam aandeel in het succes, vooral in dat, hetwelk het „slot koor" oogstte. Nadat v haar bloemen waren aangeboden, werd dit slotkoor nog eens her haald en wederom klaterde het applaus uit de zaal op. Na de pauze volgde* eerst een drietal speel lied] es voor de kleintjes, waarvan het succes natuurlijk reeds bij voorbaat verzekerd was. De „clou" van den avond vormde de be kende kinder-operette „Lente-bloemen" van Cath. van Rennes, waarin de bloemen zoo verlangen naar de komst van Prins Zonne schijn, die echter door den ijskoning in zijn paleis wordt gevangen gehouden. Ook dit deel van het programma slaagde weer naar wensch en getuigde van de krachtige hand, waarmee mevr. Arisz haar koor leidt. De verschillende melodicn werden over het ge heel, aardig gezongen. Een speciaal woordje van lof verdient „Fluïtekruld", die met zooveel succes „Prins Zonneschijn" uit zijn gevangenschap verloste. Aan het eind van het laatste bedrijf werden mevr. Arisz bloemen aangeboden. Het was een aardig slot van een welgeslaagden avond. PERSONALIA. Aan de Gemeentelijke Universiteit te Am sterdam is de heer J. N. Veenis, alhier tot arts bevorderd. Nog steeds blijken er wielrijders te zijn, die de noodzakelijkheid van richting aangeven niet inzien. Herhaaldelijk komt het dan ook voor. dat een wielrijder door eigen nalatigheid slachtoffer wordt van een door hem veroor zaakt ongeval. Zulks blijkt uit het volgende geval: Dezer dagen reed' de 54-jarige V., wonende te Velsen-Noord per rijwiel op den Wijker- straatweg aldaar, in de richting Beverwijk. Achter hem reed in dezelfde richting een vrachtauto, bestuurd door zekeren G., wo nende te Beverwijk. Nabij de Melklaan geko men reed de wielrijder, zonder eenig teeken gegeven te hebben plotseling den weg over met het gevolg dat de vrachtauto hem aan reed. Een ter plaatse verschenen geneesheer achtte opname van den wielrijder in het Sint Antonius Ziekenhuis noodzakelijk. UITSLAG VEILING. In Hotel de Prins vond gistermiddag de vei ling plaats van het woonhuis aan den Wijker- straatweg no. 258. Kooper werd de heer Busscher in opdracht van de Haarlemsche Hypotheekbank voor f 3900. De loonsverlaging aan de Papierfabrieken. Een motie van de ongeorganiseerden. In hotel „De Prins" hebben de ongeorgani seerde arbeiders, werkzaam aan Van Gelder's Papierfabrieken een vergadering gehouden, waarin de loonsverlaging een punt van be spreking uitmaakte. Tenslotte werd een motie aangenomen van den volgenden inhoud: De ongeorganiseerde arbeiders van de Pa pierfabrieken Van Gelder en Zn van de be drijven Velsen en Wormer, in vergadering bijeen, gesproken hebbende over en stelling nemende tegen de opgelegde loonsverlaging en verslechteringen hebben besloten er bij de hoofdbesturen van de moderne-, Katholieke en Christelijke organisaties kenbaarheid aan te geven, dat zij bereid zijn om naast hun georganiseerde makkers den strijd hiertegen aan te binden. Besloten werd deze motie ter kennis te brengen van de daarin genoemde organisa ties en te publiceeren in de Pers. SANTPOORT KINDERZANG. Woensdagavond gaf het R.K. kinderkoor onder leiding van Mevr. Arisz-Schrama een concert, dat een dusdanige belangstelling ge noot, dat de zaal van „De Weyman" vrijwel geheel bezet was. De avond werd ingezet met het bekende „Als de winter vlucht" van Cath. van Rennes. Reeds dadelijk viel het beschaafde zingen van het groote koor op en dit openingsnum mer had dan ook een welverdiend succes. Na het eveneens aardig gezongen .Lenteliedje" van Chr. van Beek stond de bloemencantate van G. v. Vladeracken op het programma. Doordat echter de soliste in deze cantate, mevr. Van PelVan Domselaar, nog niet aan wezig was. werd eerst nog even „De dappere kikkertjes" ten gehoore gebracht en dit aar dige liedje werd zoo kordaat gezongen, dat het als een succes-nummer kan worden aan gemerkt. Hierna volgde dan de genoemde bloemen cantate. 't Is een nummer, dat aan de uit voerenden hoogen eischen stelt en de volle aandacht vraagt van de leiding. Mevr. Arisz had haar koor echter volkomen in haar macht I een voordeel was, dat ze alles uit het hoofd dirigeerde en dit had tot gevolg, dat geen I De schilder Bernard van Beek te Laren heeft Woensdag zijn 60ste verjaardag gevierd. Te Nijmegen is het lijk van een 30-jarig man opgehaald, die sedert December van het vorig jaar werd vermist. Tegen den landbouwer K. uit Eysden was f 4000 boete geëischt wegen het hebben van varkens met valsche oormerken. In hooger be roep is de man vrijgesproken, omdat het eigendomsrecht van de van de varkens niet wettig en overtuigend is bewezen. Maandagmiddag a.s. zal in cabaret Imperial te Amsterdam de artistenbeurs van de Ned. Artistenorganisatie worden geopend. Het Neutraal Blok aller Middenstanders te Amsterdam heeft zich tot Gedeputeerde Sta ten van Noord-Holland gericht met het ver zoek om alvorens de begrooting van Amster dam vor 1935 goed te keuren deze te wijzigen in dier voege, dat alsnog voor 1935 een rede lijke verlaging der wethouderssalarissen wordt toegepast. Te Maastricht is de 45-jarige R. door de duisternis misleid, in het kanaal Maastricht- Luik ter hoogte van de ENCI-fabrieken ge raakt en verdronken. Een man is aan den Buiksloterweg door onbekende oorzaak in het Noord-Hollandsch kanaal geraakt en verdronken. De 40-jarige F. de Lange te Lexmond raakte in een sloot achter zijn woning en verdronk. Naar wij vernemen is de jongste emissie der Gemeente Amsterdam een groot succes geworden. Ook ditmaal zal op de toewijzing op de vrije inschrijving een belangrijke re ductie moeten plaats vinden. De 14-jarige Z. te Bussum werd bij het spel zoo ernstig door een steen aan het hoofd gewond, dat men voor zijn leven vreest. De „Paul Kruger I', die vorige week nabij Elburg is gestrand en volgeslagen is thans ge licht. In de Staatsmijn Emma is een arbeider door afrollend gesteente gewond. Tegen een 23-jarig grondwerker uit Hel mond is wegens poging tot doodslag drie jaar gevangenisstraf geëischt. Voor de tweede maal in korten tijd is bij de Posterijen te Mill, een valsch bankbiljet van honderd gulden in betaling gegeven. De politie stelt een onderzoek in naar de her komst. Tegen een 25-jarig schoenmaker te Moer- capelle is wegens brandstichting twee jaar gevangenisstraf geëischt. Op Zaterdag 2 Februari wordt de heer W. J. Hubert van Beusekom, Adviseur-hono rair van het Departement van Financiën, thans wonende op l^et landgoed Gorp te Hil- varenbeek, 80 jaar. Te Muiderberg is een geheime distilleer- inrichting ontdekt en in beslag genomen. De politie te Bergen op Zoom heeft 900 brilmonturen in beslag genomen, welke vau diefstal afkomstig waren. I De minister van sociale zaken Prof. Dr. J. R. Slotemaker de Bruine zal enkele dagen wegens familieomstandigheden met buiten- laac&cli verlof afwezig zijn.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1